PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman vatandasligina basvurmak istedik sorun yasadik

fuk_18
17 Ekim 2017, 16:15
bugun bir arkdasim icin birlikte yabancilar dairesine gittik arkadas 2011 de gelmis buraya evlenerek, esi alman vatandasi 3 tanede cocuklari var, bunlar yazin bosandi esinden, 6 sene evli kaldila, bugun vatandaslik icin basvuraya gittigimizde esinden bosandigi icin 2 sene daha beklemesi gerektigini 8 sene sonunda alman vatandasligi alabilcegini söylediler bende altaki linkteki konuyu actim konustuk tartistik memurun söyledigi evli olarak basvurmasi gerekliydi dedi ben de sizeden linki okudukdan sonra yorumlariniz bekliyorum ,

bu durumda ne yapabiliriz ?

https://www.duesseldorf.de/buergerservice/dienstleistungen/dienstleistung/show/einbuergerungsanspruch-fuer-ehegatten-oder-lebenspartner-von-deutschen-staatsangehoerigen.html

talo176
17 Ekim 2017, 16:40
Folgende Voraussetzungen müssen vorliegen:

"Sie leben mindestens acht Jahre rechtmäßig im Bundesgebiet."

memurun dedigi dogru!

yani, bu mu sorun simdi???

hOrOz
17 Ekim 2017, 16:54
Sie leben seit drei Jahren rechtmäßig im Bundesgebiet und sind seit mindestens zwei Jahren mit einer
bzw. einem deutschen Staatsangehörigen verheiratet beziehungsweise führen
eine eingetragene Lebenspartnerschaft mit einer Deutschen bzw. einem Deutschen (§ 9 StAG).

açıkca yazıyor .. " 3 senedir kanuna uygun Almanya hudutları içinde yaşıyor ve en az 2 senedir bir Alman Vatandaşı ile evli veya kayıtlı bir hayat arkadaşlığı sürdürüyorsunuzsanız .."

burada evli olması veya bir hayat birlikteliği aranıyor ... sanırım bazen kanunları istediğin gibi yorumluyorsun

talo176
17 Ekim 2017, 18:06
evet. evli olsaymis, o zaman sorun olmazdi.. bosandi icin artik gecersiz.. memurun dedigi dogru..!

fuk_18
17 Ekim 2017, 18:46
suan zaten hala birlikte yasiyorlar, evleri ayri degil sadece resmi olarak bosandilar ve cocuklarida var ortak velayette var orda hinweis de yazan durumlar olmuyormu

hOrOz
17 Ekim 2017, 19:12
suan zaten hala birlikte yasiyorlar, evleri ayri degil sadece resmi olarak bosandilar ve cocuklarida var ortak velayette var orda hinweis de yazan durumlar olmuyormu

Ist Ihre Ehe mit einem deutschen Staatsangehörigen innerhalb der letzten zwölf Monate durch Tod
oder Scheidung aufgelöst worden oder leben Sie dauerhaft getrennt und haben Sie ein Kind aus dieser Ehe,
für das Sie das Sorgerecht haben, so wenden Sie sich bezüglich einer möglichen Einbürgerung
an die zuständigen Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter.

arkadaşım resmen boşanmış yani evlilik resmen ortadan kalkmış ama ayrı yaşasalardı (getrennt) ve çocuğun velayeti onun üstüne olsaydı o zaman haklısın tamam
evlilik resmen bitmiş aynı evde beraber otursalar ne yazar oturmasalar ne yazar
yorgan gitmiş ortaklık bitmiş

fuk_18
17 Ekim 2017, 19:21
ayni devlet hartz 4 vermeye gelince ayni evde yasiyon veya vergi sinifini degistirmeye gelince ayni evde yasiyon diye degistirmiyorlar vatandasliga gelince bosandin oluyor

arkadaşım resmen boşanmış yani evlilik resmen ortadan kalkmış ama ayrı yaşasalardı (getrennt) ve çocuğun velayeti onun üstüne olsaydı o zaman haklısın tamam
evlilik resmen bitmiş aynı evde beraber otursalar ne yazar oturmasalar ne yazar
yorgan gitmiş ortaklık bitmiş

Sinanay12
17 Ekim 2017, 20:01
Arkadaslar Bide B1 istiyorlar BU olmadan kabul etmiyorlar

fuk_18
17 Ekim 2017, 20:15
b1 ve einbürgerunstest var onlari ben gördüm

Arkadaslar Bide B1 istiyorlar BU olmadan kabul etmiyorlar