PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : autoban polisi

deniz2000
16 Ekim 2017, 12:10
arkadaslar ben bundan 3 ay evel hannoverden yola ciktim düsseldorf dan

araba almaya gidiyordum düsseldorf fa 50 km kala autoban

polisi beni durdurdu olay söyle oldu hiz siniri tamirat yüzünden 80km

yaziyordu bende aynen 70 80 km hizi gecmedim bir aradan sonra yol ücledi

bende yol ücledi diye gaza bastim 150 km arasi gidiyordum birden yeni model bmw saydan

sola önüme gecti onu takip etmemi söyledi neyse takip ettim bir park yerine girdig

arabadan indim buyrun dedim bana 80km lik yolda 150km gittinizin farkindamisiniz dedi

bende siz diyorsaniz doyrudur dedim böyle olaylarda cok efendice davraniyorum ben herzaman

cünkü polise karsi hic sansin yok neyse vazla uzatmayim polis arabasinin

bagacini acti benim kacla gittiyimi adamlar cekmis yani doyru bunun cezasi 3ay ehliyet

gidiyormus 600€ da ceza bana kabul ediyormusunuz dedi ben yine siz diyosaniz doyrudur dedim

kayit doldurdu imzalamami söyledi bende avukatima danismadan imzalamam dedim tamam dedi 6

hafta icinde size kayitlari göndeririz dedi ama inanin arkadaslar

yemin ediyorum hiz siniri 80 km bitti sandim gecti sandim yoksa cok dikkatli araba

kullanirim , halen bekliyorum hic bir olayla ilgili bir kayit gelmedi 18.10. 2017 üc ay olucak

bazi arkadaslarim bundan sonra ceza gelmez diyor avukatimda kayitlar gelmeden birsey yapamam

diyor halen bekliyorum böyle olayla karsilasan varmi ?

saygilarimla selamlar

fuk_18
16 Ekim 2017, 12:54
3 aylik süre dolsun bi ondan sonra gönderselerde ödemen gerekmiyor diye biliyorum ve birde herseye evet deme bazen kemer takili oldugu halde kemeriniz takili degildir diye diretiyorlar o durumdadami kabul etceksiniz.

tr-22
16 Ekim 2017, 14:08
Bencede biraz daha sabret, sana 18.10 dan sonra mektup gelirse ödeme hakkin yok,daga iki gün zamanin var sonradan gelen mektubu hemen itiraz edebilirsin.

Bende seninkine benzer bir olay yasadim,lambadan geceyim diye 30 luk yolda 63 ile radara yakalandim, tam dört ay sonra bana mektup geldi,avukata gittim ödememe gerek yok dedi ve aynisi oldu,bundan dolayi sende iki gün daha bekle bakalim ne olucak.

deniz2000
16 Ekim 2017, 14:42
tr-22 usta cok sagol vallahi simdi biraz rahatladim

ido44
16 Ekim 2017, 15:33
rahatlama ikigün daha var ondan sonra rahatla...;)

VoLKan
16 Ekim 2017, 16:01
peki arkadaslar 18.10. 2017 degilde 22 yada 20.10.2017 de mektup geldi ve mektupda cikis tarihi 13 yaziyor bunda napicaksiniz peki ? yani 2 gün dolsun diye birsey yoook,mektubun cikis tarihi önemlidir bunu asla unutmayin !!!

deniz2000
16 Ekim 2017, 16:14
volkan kardes normalde almanya ici 2 günde mektuplar elimize geciyor öyle deyilmi polis bana 4 veya 6 hafta icinde mektup gelir dedi
halen bir sey gelmedi beklicez artik

VoLKan
16 Ekim 2017, 16:19
deniz usta öyle tabiki ama egerki mektup sana 25`de geldi ve islem tarihi mektupda yazan tarih ayin 15`i napcaksin yani kisaca ay sonuna kadar bekle en garantisi ve bu kadarda uzun sürmez birsey gelmiycegi kanisindayim insallah gelmezzz

BEKiRiM 01
16 Ekim 2017, 19:38
Simdi bu yaziyi okuyan icimizdeki Polizei abilerimiz ,bunu arastirirlarsa kendi kendini ihbar etmis olmuyormusun??
Ceske iki gün daha bekleyip o zaman bu konuyu acsaydin ,sana git iki tane garibanin hayrina karnini doyur derdim!!
Normalde bu kadar hiz yapip kurtulani tanimiyorum.Umarim sansin yaver gider ve Ceza almazsin.

deniz2000
16 Ekim 2017, 19:46
BEKiRiM 01 kardes
bizim beceriksizler kardeslerimden poliste olsa kimseyi ihpar etmezler sen merak etme
birde cevap yazarken büyük yazmasan iyi olur ALLAHIMA sükürler olsun basimizin gözümüzün
sadakasini herzaman veririm belkide bu yüzden halen haber gelmedi canim kardesim

gamberoglu2000
16 Ekim 2017, 20:54
bunlar bir sey unutmaz merak etmeyin ben bes hafta izine gidecegimde cekildim otobanda sandimki posta kutusundadir gelmistir ceza tam uc ayin dolmasina iki gun kala mektup damladi uzerindede iki hafta once yapilmis islem yaziyordu yani oyle gelmez odemem filan yok adamlar bu isi biliyor merak etmeyin odemem filan faso fiso.

deniz2000
16 Ekim 2017, 21:10
gamberoglu2000
kardes burda kimse odemem diye birsey yazmadi normalde ceza kayitlari simdiye kadar gelmesi lazimdi
insallah bundan sonrada gelmez sanada gecmis olsun

serdar0183
16 Ekim 2017, 22:54
bu durumda zarf in üzerindeki post PULU tarihi gecerlidir kafalarina göre erken yazip yollamazlar

TipiTip
16 Ekim 2017, 23:07
Wie lange darf ein Bußgeldbescheid dauern?

Die allgemeine Verjährungsfrist des Bußgeldbescheids beträgt eine Zeit von drei Monaten. Durch innerbehördliche Vorgänge kann diese Frist jedoch auf bis zu sechs Monate verlängert werden. Übersteigt die Zustellung beim Bußgeldbescheid diese Dauer, so können Sie davon ausgehen, dass die Verjährung des Bescheids eingetreten ist.

benim Almancam kuvvetli degil

ama anladigim kadariyla 6 Aya akdar kanunen uzayabilirmis

https://www.bussgeld-info.de/bussgeldbescheid-dauer/

Fristen für Bußgeldbescheid beachten
Die Frist zur Zustellung des Bußgeldbescheids beträgt drei Monate

Nach einem Verstoß gegen die Regeln aus StVO und aus dem Bußgeldkatalog läuft die Frist zur Verjährung, welche drei Monate beträgt. Die Frist für die Zustellung vom Bußgeldbescheid beträgt also drei Monate nach dem Tag der Tat.4

Wird der Bußgeldbescheid jedoch erst nach der Frist von drei Monaten zugestellt, so ist die zugrunde liegende Tat bereits verjährt – aber nur, sofern die Verjährungsfrist nicht entsprechend verlängert wurde.

Dies geschieht beispielsweise, wenn die zuständige Behörde bereits innerhalb der zunächst geltenden Bußgeldbescheid-Frist von drei Monaten einen Anhörungsbogen zugestellt hat. Die Frist zur Bußgeldbescheid-Zustellung kann aber auch von Ihnen unbemerkt verlängert werden, wenn die Verfolgungsverjährung unterbrochen wird!

Somit ist ein Bescheid, der erst nach der vermeintlichen Verjährungsfrist zugestellt wird, laut Verkehrsrecht und OwiG (Ordnungswidrigkeitengesetz) nicht zwingend bereits verjährt.

https://www.bussgeldrechner.org/bussgeldbescheid/frist.html

Kisa Türkcesi ustam ,

Sen 6 aya kadar kendini Garantide hissetme

biryerlerden birsey cikar gelir düsüncesini kaybetme

ancak 6 ay sonra kendini garantide hisset

hadi kolay gelsin

deniz2000
16 Ekim 2017, 23:19
Wie lange darf ein Bußgeldbescheid dauern?

Die allgemeine Verjährungsfrist des Bußgeldbescheids beträgt eine Zeit von drei Monaten. Durch innerbehördliche Vorgänge kann diese Frist jedoch auf bis zu sechs Monate verlängert werden. Übersteigt die Zustellung beim Bußgeldbescheid diese Dauer, so können Sie davon ausgehen, dass die Verjährung des Bescheids eingetreten ist.

benim Almancam kuvvetli degil

ama anladigim kadariyla 6 Aya akdar kanunen uzayabilirmis

https://www.bussgeld-info.de/bussgeldbescheid-dauer/

Fristen für Bußgeldbescheid beachten
Die Frist zur Zustellung des Bußgeldbescheids beträgt drei Monate

Nach einem Verstoß gegen die Regeln aus StVO und aus dem Bußgeldkatalog läuft die Frist zur Verjährung, welche drei Monate beträgt. Die Frist für die Zustellung vom Bußgeldbescheid beträgt also drei Monate nach dem Tag der Tat.4

Wird der Bußgeldbescheid jedoch erst nach der Frist von drei Monaten zugestellt, so ist die zugrunde liegende Tat bereits verjährt – aber nur, sofern die Verjährungsfrist nicht entsprechend verlängert wurde.

Dies geschieht beispielsweise, wenn die zuständige Behörde bereits innerhalb der zunächst geltenden Bußgeldbescheid-Frist von drei Monaten einen Anhörungsbogen zugestellt hat. Die Frist zur Bußgeldbescheid-Zustellung kann aber auch von Ihnen unbemerkt verlängert werden, wenn die Verfolgungsverjährung unterbrochen wird!

Somit ist ein Bescheid, der erst nach der vermeintlichen Verjährungsfrist zugestellt wird, laut Verkehrsrecht und OwiG (Ordnungswidrigkeitengesetz) nicht zwingend bereits verjährt.

https://www.bussgeldrechner.org/bussgeldbescheid/frist.html

sayol usta beklemekten baska care yok

TipiTip
16 Ekim 2017, 23:33
sayol usta beklemekten baska care yok

ama 3 ay sonra olumlu olumsuz ne oldu yaz buraya konuyu unutma arkadaslarda haberdar olsun konunun sonucundan

deniz2000
16 Ekim 2017, 23:46
ama 3 ay sonra olumlu olumsuz ne oldu yaz buraya konuyu unutma arkadaslarda haberdar olsun konunun sonucundan

2 gün sonra 3ay oluyor usta sonucu yazarim

3ay da beklerim olaylari buraya yazarim

TipiTip
16 Ekim 2017, 23:47
2 gün sonra 3ay oluyor usta sonucu yazarim

o 3 ay bittimi bir 3 ay daha var unutma ondan sonrada yaz :-))
yani toplam 6 ay amlesef

deniz2000
18 Ekim 2017, 18:46
bugün tam 3ay oldu

uzunköprü ustanin verdiyi adresi iyice inceledim

3 ayda birsey gelmezse ozaman artik gelse bile birsey yapamiyorlarmis

6aya kadar uzuyabiliyormus ama oda sadece önceden haber gelirse

yani biz bu isin pesindeyiz diye dediyim gibi aradaslar bana herhangi bir kayit gelmedi

normalde 2 veya 3 hafta icinde bana herhangi bir kayit gelmesi lazim

belkide onlar yanlis birsey yapti cünkü bana kayit imzalatmak istediler ben

imzalamadim ben yanliz polise siz diyorsaniz doyrudur dedim

yolda tamirat vardi 80km yaziyordu 2 seritti ben 80km gecmedim

baya bir gitikten sonra yol seridi 3 oldu ben ozaman 150 km ciktim sandimki

80km hiz bitti yoksa gidermiyim

olayi zaten biliyorsunuz yukarda yaziyor, yinede ben 3ay sonra buraya birdaha sizlere konu acarim bilginiz olsun diye

ben polislere cok saygili davrandim belki oyüzden bos verdiler yada sucu kabul ediyorum diye -imza istediler imza atmadim diye olabilir ?

not:bizim bazi vatandaslarimiz malesef polislere bariyor cayriyor bence cok yanlis adamlar o yüzden haklida olsan seni haksiz cikariyor ata sözü

köprüyü gecene kadar neyse anlamisinizdir (saygili olsak birseymi kaybederiz ?)
saygilar

TipiTip
18 Ekim 2017, 18:54
bugün tam 3ay oldu
uzunköprü ustanin verdiyi adresi iyice inceledim
3 ayda birsey gelmezse ozaman artik gelse bile birsey yapamiyorlarmis
6aya kadar uzuyabiliyormus ama oda sadece önceden haber gelirse
yani biz bu isin pesindeyiz diye dediyim gibi aradaslar bana herhangi bir kayit gelmedi
normalde 2 veya 3 hafta icinde bana herhangi bir kayit gelmesi lazim
belkide onlar yanlis birsey yapti cünkü bana kayit imzalatmak istediler ben
imzalamadim ben yanliz polise siz diyorsaniz doyrudur dedim
yolda tamirat vardi 80km yaziyordu 2 seritti ben 80km gecmedim
baya bir gitikten sonra yol seridi 3 oldu ben ozaman 150 km ciktim sandimki
80km hiz bitti yoksa gidermiyim
olayi zaten biliyorsunuz yukarda yaziyor, yinede ben 3ay sonra buraya birdaha sizlere konu acarim bilginiz olsun diye
ben polislere cok saygili davrandim belki oyüzden bos verdiler yada sucu kabul ediyorum diye -imza istediler imza atmadim diye olabilir ?
not:bizim bazi vatandaslarimiz malesef polislere bariyor cayriyor bence cok yanlis adamlar o yüzden haklida olsan seni haksiz cikariyor ata sözü köprüyü gecene kadar neyse anlamisinizdir (saygili olsak birseymi kaybederiz ?)
saygilar

Yeni konu acma bu konu Altina yaz bur üc ay Dana bekledikten sonra

deniz2000
18 Ekim 2017, 18:57
öyle yapicam zaten usta insallah bundan sonra birsey gelmez usta

mxm
18 Ekim 2017, 20:11
Arada hic bir haberlesme olmadiysa 3 ay sonrasinda artik ceza gelmez. 3 ay dolmadan bu konuda sana en azindan herhangi bir yazi gelmesi gerekiyordu. Bizim is arkadasi Firmanin arabasiyla Abstand yüzünden ceza alacakti, süren o degil falan diye itiraz edildi, 3 ay icinde kontrol eden falan cikmadigi icin avukat artik korkma bir sey yapamazlar dedi ve olay kapandi gitti. Fikri veren kisi bizzat avukatti, sansimizi deneyelim dedi ve hakli cikti. Ben baslarda zerre kadar inanmiyordum kurtulacagina ama hakikaten kurtuldu. Bu Astand konusu cok berbat cezalar aldiriyor.

2016 yilinda kirmizi isikta gectigimi iddia eden biri yüzünden bana savcilik dava acti, avukata verdim, 10 ay sürdü ve en son noktada mahkemeye gidelim o zaman deyince savcilik hakimle konusup, hakim de davayi zayif görünce hemen davadan vazgecti. Yani 6 ayla da bitmiyor is, yeterki yazismalar olsun. Yazisma olmazsa süre 3 aydir.

Ayni sekilde, misal büyük bir suctan dolayi ehliyet gitti. Bir cok eyalette hic bir sey yapmazsan 10 sene sonra ehliyetini direkman geri alabiliyorsun ama arada mesela 5 sene önce MPU yapildiysa bu o andan itibaren gecerli oluyor, yani gecen 5 sene sifira iniyor ve yine 10 sene beklemek zorunda kaliyorsun. Bizim is arkadasi ehliyetini aynen böyle geri aldi. 10 sene icerisinde ne MPU ya girdi ne de baska hic bir sey yapmadi, sadece 10 sene dolunca landratsamta basvurdu ve kisa bir süre sonra gel al dediler.
Böyle tanidiklariniz varsa uyarin, belki 8 senedir ehliyetini kaybetmistir mesela ve birden ehliyet yapmaya karar vermis olabilir. isterse 2 sene daha beklesin yeterli. Ait olunan ladratsamta bastan danismakta da yarar var, hepsi bunu yapmiyormus, Ludwigsburg mesela kesin olarak yapiyor.

deniz2000
18 Ekim 2017, 20:24
mxm usta
Arada hic bir haberlesme olmadi uzunköprü arkadas sayolsun bana bir adres verdi senin yazdiklarinin orda aynisi yaziyor
bana bugüne kadar hic bir haber gelmedi haber gelseydi ozaman 6aya kadar uzaya bilirmis
sayol ustam

deniz2000
18 Ocak 2018, 12:57
bazi arkadaslar sonucu bildirmemi istemislerdi simdi 6ay doldu hic birsey gelmedi bilginize

mxm ustanin ve tr-22 ustanin dediyi gibi 3ay icersinde bir yazisma olmazsa bir ceza gelmiyormus avukatla konustum, yazisma olursa 6 aya kadar

uzatiyorlarmis tipi tip ustanin dediyi gibi, ALLAH sükür birsey gelmedi

bilginiz olsun diye haber verdim

saygilar

tr-22
18 Ocak 2018, 13:52
Gözün aydin ve gecmis olsun diyorum,bundan sonrada herhangi bir mektup gelecek olsada avukata gitmeden kendin halledebilirsin,sana mektubu gönderen kisiye ya

telefon acarsin durumu anlatirsin,yada yazili olarak itiraz edersin dosyada kapanmis olur.

deniz2000
18 Ocak 2018, 23:33
Gözün aydin ve gecmis olsun diyorum,bundan sonrada herhangi bir mektup gelecek olsada avukata gitmeden kendin halledebilirsin,sana mektubu gönderen kisiye ya

telefon acarsin durumu anlatirsin,yada yazili olarak itiraz edersin dosyada kapanmis olur.

tr-22 usta sayol öyle yaparim
saygilar