PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis ile kirmizida gectin gecmedim tartismasi

Serseri
12 Ekim 2017, 21:18
Slm arkadaslar bugün sehir icin te 7,5 tonlu lkw ile sari lambada gectim ve 100 metre ilerdeki lambada kirmizida durdum 3-5 saniye sonra yanima 2 bisikletli polis geldi ve kirmizida gectin diye ida ettiler bende hayir lambaya 10 metre vardi sari yandi gectim dedim biraz tartistik genede ceza yazdilar ve eve mektup gelecek dediler , simdi ben gelen cezaya itiraz etsem birsey cikarmi , cünkü puan da gelecek, polise cezaya itiraz edecem dedim ,edebilirsiniz dedi biz iki kisiyiz siz tek , ve lkw in önünde caminda duran türk bayragi yüzünden lambayi görmedin diyerek birde güldüler

mxm
12 Ekim 2017, 21:33
Benim de basima gelmisti bir kac sene önce ama sariyi bayagi bir uzun süre görmüstüm gecerken, bir de iyice gaz vermistim, hizlica gecip gittim, kirmizi oldu mu olmadi mi tam anlayamamistim. Yanda polis arabasi varmis görmedim ve pesimden gelip bana ceza yazdilar, puan da aldik, ehliyete ise bir sey yapamiyorlar cünkü resim yok.

O zaman google da bayagi bir arastirmistim ve sonuc olarak hic bir sansim olmadigina kanaat getirdigimden, 138 Euroydu galiba ödemistim. Bence pek sansin yok.

Sanirim en saglami arabaya kamera takmak.

Serseri
12 Ekim 2017, 21:38
Benim zoruma giden bayrakla dalga gecer gibi konusma sekilleri

hOrOz
12 Ekim 2017, 21:38
şansıni zorlayabilirsin mahkemede hakim der artık bilinmez ..

Benim de basima gelmisti bir kac sene önce ama sariyi bayagi bir uzun süre görmüstüm gecerken, bir de iyice gaz vermistim, hizlica gecip gittim, kirmizi oldu mu olmadi mi tam anlayamamistim. Yanda polis arabasi varmis görmedim ve pesimden gelip bana ceza yazdilar, puan da aldik, ehliyete ise bir sey yapamiyorlar cünkü resim yok.

O zaman google da bayagi bir arastirmistim ve sonuc olarak hic bir sansim olmadigina kanaat getirdigimden, 138 Euroydu galiba ödemistim. Bence pek sansin yok.

Sanirim en saglami arabaya kamera takmak.

kamera görünteleri dikkate alınmiyor hemde geçende mahkeme yasakladı

geçen de ben sabah erken vakitte McDonalds Kahve aldım yola çıkış mecburi sağa dönüş

sağa sola baktım ... kimse yok sola döndüm ama 50 m ileride lambada Polisi fark ettim

birbirimize geçerke onlara bakmadım güya ben es geçtim

tam kavşaktan döndüm önüme girdiler Bitte Folgen yazısnı arkadasından takip ettim Benzinlik te durduk

iki polis arabadan indi ben daha önlere bir şey demeden tamam dedim neyi yanlış yaptığmı biliyorum dedim

Polis dedi sen dürüstçe itiraf ettin o yüzden 5 € ceza keseceğim dedi bende kabul ettim

TipiTip
12 Ekim 2017, 21:44
yaw bu sitede POLIS ile acilan her konuda yabanci düsmanligi

40 küsür senedir burdayim cok ceza ödedim cok olay yasadim ne ben nede cevremde birisi Polisten irkcilik ile birsey yasadi

ben burdakilerinin cogunun YALAN attigini düsünüyorum !!!!!!

ha BAyrak olayian gelirse POLIS HAKLI !!!

Türk Bayragi ile alakali degil HER BAYRAK ile Alakali bu !!

bakin ALLAH askina bir cok Komyonet Tipi Arabalara

Ön Camdaki Bayrak ne Bayragi olursa olsun ister Ülke ister Futbol takimi

Bayraklar Camin yarisini kaplayacak sekilde

Polis ne dedi sana Bayraginami Tükürdü ? alip yeremi atti ne yapti

Saka ile karisik belkide ciddi bir sekilde Bayrak orda olmasa daha iyi görürdün dedi

neresi bunun dalga gecme yada haksizlik ???

OrLoW
12 Ekim 2017, 21:59
Lambalara 10 metre kala sarıyı gördüysen araba uzun biraz dostum araç hala bır kısmı çizgideyken kırmızı yanmış olabilir !!! Büyük ihtimalle çoğumuz bunu yapıyoruz lambalarda 10 metre 15 metre sarıyı görüp gaza yükleniyoruz daha araç çizgi içerisinde iken kırmızı oluyor ..Cezaya tabiki itiraz edebilirsinde birşey çıkacağını sanmam.Bayrak olayınıda fazla takma ebatlarını bilmiyoruz ama TR dede olsan polis bayrağı takmışsın cama ondan birşey göremiyorsun diyebilirdi normal yani..

mxm
12 Ekim 2017, 22:20
şansıni zorlayabilirsin mahkemede hakim der artık bilinmez ..

kamera görünteleri dikkate alınmiyor hemde geçende mahkeme yasakladı

Ne zaman ve hangi mahkeme yasakladi? Benim bildigim Almanya´da kisileri sürekli kayit etmedigin sürece kamera takabilirsin ama mahkemenin bunu kabul edip etmeyecegi kesin degil cünkü tam bir kanun yok. Yeni bir kanun cikmis olmasi lazim.
Her zaman ki gibi, Google da bu konuda kesin bir sey yok ama yasak oldugu hic bir yerde yazmiyor.Bence yakin bir gelecekte izin verilecektir. Bu Datenschutz sacmaligi Almanya´da zaten basa bela. Insan gözünün gördügü bir seyi kayit etmek neden yasak olsun mantigim almiyor. Google Street de mesela bir cok Alman evi görünsün istememisti. Yaw hergün binlerce insan zaten yanindan geciyor, neyi gizliyorsun be adam :D

TipiTip
12 Ekim 2017, 22:24
Ne zaman ve hangi mahkeme yasakladi? Benim bildigim Almanya´da kisileri sürekli kayit etmedigin sürece kamera takabilirsin ama mahkemenin bunu kabul edip etmeyecegi kesin degil cünkü tam bir kanun yok. Yeni bir kanun cikmis olmasi lazim.
Her zaman ki gibi, Google da bu konuda kesin bir sey yok ama yasak oldugu hic bir yerde yazmiyor.Bence yakin bir gelecekte izin verilecektir. Bu Datenschutz sacmaligi Almanya´da zaten basa bela. Insan gözünün gördügü bir seyi kayit etmek neden yasak olsun mantigim almiyor. Google Street de mesela bir cok Alman evi görünsün istememisti. Yaw hergün binlerce insan zaten yanindan geciyor, neyi gizliyorsun be adam :D

cok haklisin neyi kimden gizliyorsun 2017 yilinda

bizim köyede Belediye KAmera takicakmis köyde bazi kisiler kasi cikmis ama yinede takiyorlar

benim sansima benim evin önündeki Elektrik diregien iki kamera takiyorlar :-)))

bahceye girmek icin annemden müsade istemisler anneme dedim 2 yetmez 4 taksinlar

kamera demek güvenlik demek , araclardada olmasindan yanayim

Serseri
12 Ekim 2017, 22:43
Uzunköprülü arkadas 10a 15 bayrak neyi engelleyecek o zaman dikiz aynasinida sökelim araclarin, hatta arac koku icin astigimiz kücük cam agaci seklindeki kokularida sökelim . Bir diger sey burda kimse kimseye yalan borcu yok yalan söylesin

TipiTip
12 Ekim 2017, 22:50
Uzunköprülü arkadas 10a 15 bayrak neyi engelleyecek o zaman dikiz aynasinida sökelim araclarin, hatta arac koku icin astigimiz kücük cam agaci seklindeki kokularida sökelim . Bir diger sey burda kimse kimseye yalan borcu yok yalan söylesin

ustam ben sana laf yetistirecek halim yok

ben dedigimi dedim dedigimin arkasindayim

senin 7,5 tonluk kamyonette dikiz aynasimi var ?

hOrOz
12 Ekim 2017, 22:58

daha geçenlerde kadın ceza yedi
http://www.mdr.de/nachrichten/ratgeber/geldstrafe-fuer-aufnahmen-mit-autokamera-100.html

Serseri
12 Ekim 2017, 23:00
Ben pkw leri dedim , laf yetistirmiyorsun ama milleti yalanci olarak itam ediyorsun

mxm
12 Ekim 2017, 23:11
daha geçenlerde kadın ceza yedi

Das Urteil ist noch nicht rechtskräftig, weil dagegen Rechtsbeschwerde eingelegt wurde.
Neden? Cünkü bu konuda bir kanun yok. Mahkeme karari bu yüzden bir anlam tasimiyor. Zaten kabul edilenler de var. Bu mantik zaten kaybetmeye mahkum, her yerde kameralar varken arabada niye yasak olsun?

Osmanbey34
12 Ekim 2017, 23:28
uzunköprü sana katiliyorum,

arkadaslar birkatin yabanci düsümani, türk bayragi muhabettlerini..... yeri gelince polislerde gözünü kapatiyor. bunlar tabiki burada yazilmiyor.

buradan tekrar moderator ve adminleri sesleniyorum. burada bazi arkadaslar " bela " okuyor ve sacma sapan konu disinda yorumlar yaziyor. bu yorum lari birakalim ve asil olan soru lara cevap yaziyorlar ....... forum dan yavas yavas sogumaya basladim !

biri si A deyi soru soruyor ve soru A dan cik tahhhhhhh Z de gidiyor.

--------

Asil soruyu cevaplamak istiyorum: birsey yapamazsin 2 gegen 1 // sigortan varsa sansini dene yoksa hic urasma.

yaw bu sitede POLIS ile acilan her konuda yabanci düsmanligi

40 küsür senedir burdayim cok ceza ödedim cok olay yasadim ne ben nede cevremde birisi Polisten irkcilik ile birsey yasadi

ben burdakilerinin cogunun YALAN attigini düsünüyorum !!!!!!

ha BAyrak olayian gelirse POLIS HAKLI !!!

Türk Bayragi ile alakali degil HER BAYRAK ile Alakali bu !!

bakin ALLAH askina bir cok Komyonet Tipi Arabalara

Ön Camdaki Bayrak ne Bayragi olursa olsun ister Ülke ister Futbol takimi

Bayraklar Camin yarisini kaplayacak sekilde

Polis ne dedi sana Bayraginami Tükürdü ? alip yeremi atti ne yapti

Saka ile karisik belkide ciddi bir sekilde Bayrak orda olmasa daha iyi görürdün dedi

neresi bunun dalga gecme yada haksizlik ???

Bad
24 Ekim 2017, 21:02
Konu baska yerlere gitmis ,arkadasin sorusuna cevap olarak sari iskk yandiginda 40 metre mesafe varsa sende 50 ile gidiyorsan gecebilirsin kural kitabinda yazar,sahsi görüsüme göre ordaki polis sana ceza yazar ama itiaz edersen ödememe sansin cok yüksek ,o anda senin hizini isiga mesafeni ölcemedikleri icin bunu ispatliyamazlar(sen kirmizida gectiysen onlarda buna göre ceza yazdiysa is baska)
Birde arabalara kamera takmak arkadasin dedigi gibi yasaklandi,görünür yerde polis görürse cezasi var.

mxm
24 Ekim 2017, 22:03
Birde arabalara kamera takmak arkadasin dedigi gibi yasaklandi,görünür yerde polis görürse cezasi var.

Bir örnek veya kaynak rica edecegim.

Osmanbey34
24 Ekim 2017, 22:16
https://www.adac.de/der-adac/rechtsberatung/verkehrsvorschriften/inland/dashcam/

mxm
24 Ekim 2017, 22:43
https://www.adac.de/der-adac/rechtsberatung/verkehrsvorschriften/inland/dashcam/

Bunu biliyorum, ayni sekilde hic bir sey aciklanmiyor. Yasak diye bir sey yok. Sürekli insanlari vs. kayit etmek yasak ama kamera takmak yasak degil, bu genel olarak tam kesinlesmemis havada asili bir kanun. Google da mahkeme karariyla kamera taktigi icin ceza alan tek bir insan bulamadim. Bulan varsa buyursun göstersin ama yok.
Amazonda vs. gayet güzel satin alip takanlar bewertunglarini da yazmislar, ceza alan tek bir kisi bulamadim.

Bazi seyler kulaktan dolma alip basini gidiyor. Bu kamera konusu da ayni durumda.

Osmanbey34
24 Ekim 2017, 23:17
zaten burda konu kamera takmak yada takmak degil...... benin öylesine linki verdim...

kamera takip da, ceza olmasa bile, kamera takmanin anlami yok. adac link de hersey detaili anlatilmis

mxm
25 Ekim 2017, 06:07
Neden anlami yok? Mahkemede kabul gören de varken hele.

talo176
25 Ekim 2017, 09:13
Bisiklet deki polislerde genelde kamera olur üstünde (bodycam)..?!

Bak arkadasim, rechtschutzun varsa, hakkini ara.. ama yoksa, kalsin ve öde..
Simdi ayni olay arkadas a da olmustu.. 4 polis durdurmus, yaninda ama annesi varmis.. biraz tartismislar (kirmizi dan gectin, yok gecmedim tartismasi üstelik biraz ters cvp vermis bir bayan polis)..

Mahkemeye kadari gitti bu olay..

Sonuc; arkadas kazanmis, lakin rechtschutzu yoktu ve avkat parasini ödemis oldu..

Artik sana kalmis, ya sonuna kadari savun, ya da cezasini cek.. ;)

nova
25 Ekim 2017, 22:25
gecen benim cocada ayni olay olmus karsi tarafta polis arabasi varmis ilerde durdurmuslar kirmizida gectin demisler oda gecmedim demis demisler istersen afkata gidebilirsin sen teksin biz 2 polisis resimli olarak kanit yok demis polisler ama saniye olarak kirmizida kectin demisler ceza geldi 125 eu odedim cunku onlar 2 kisi benim cocuk tek

fuk_18
26 Ekim 2017, 00:46
arkdaslar aman dikkat edin puan almayin ben bugun puan dusurmek icin aradim kursu 650 euro istediler parayi duyunca vaz gectim puan dusurmekten

kafkaskartali76
27 Ekim 2017, 00:53
Belki bazilari kiza bilir ama adamlarla saygili konusdunmu gercekden saygili davraniyorlar gecenlerde is arabasiyla yakaladi stop da durmadan gecdim evet dedim haklisin gecdim sabah stressliyim is yuzunden ama siz haklisiniz ben sucluyum, ama dedim punkt duserse ehliyetim gitcek özür dilerim adam bana dedigi kartin yanindami evet dedim. 10€ yaziyorum ne punkt nede brief gelcek eve hic bisey yok sadece 10€ dedim Allahimdan ne isterim daha 20€ verim yeterki bisey olmasin güldük birazda :) bidahakine dikkatli ol ama valla öyle . Bayragimizada saygisizlik yapmamisdir bence normal saka alman soguk sakalari iste :)

V/S
29 Ekim 2017, 05:19
Belki bazilari kiza bilir ama adamlarla saygili konusdunmu gercekden saygili davraniyorlar gecenlerde is arabasiyla yakaladi stop da durmadan gecdim evet dedim haklisin gecdim sabah stressliyim is yuzunden ama siz haklisiniz ben sucluyum, ama dedim punkt duserse ehliyetim gitcek özür dilerim adam bana dedigi kartin yanindami evet dedim. 10€ yaziyorum ne punkt nede brief gelcek eve hic bisey yok sadece 10€ dedim Allahimdan ne isterim daha 20€ verim yeterki bisey olmasin güldük birazda :) bidahakine dikkatli ol ama valla öyle . Bayragimizada saygisizlik yapmamisdir bence normal saka alman soguk sakalari iste :)

Tabiki sonucda onlarda insan ve islerini yapiyorlar.
Yani iclerinde iyi olani ve kötü olanida var.

Bundan 2 sene önce aracimiza kadin carpti (park yerinden cikarkene arabanin yanindan carpdi)
kurtarmaya calisdim ama olmadi.

Polis geldi . beni görür görmez yüzlerinin ifadesi degisdi, aralarinda 1-1 diyelim anlasdilar
yani ikimizde suclu olmus oluyoruz. Yanimiza geldi ben daha müdhale etmeden , bayan ben sucluyum dedi.
Polis Aval Aval kadina bakdi, yani söyle böyyle olmadimi diye sordu kadina, oda hayir dedi.

Yani kadin dürüst olmasaydi avukat tut ispatla vs..ugrasacakdim. Resimlerimi vs. cekmisdim zaten.
Yani art niyetliydi ikiside. sonc olarak 0-1 oldu yani ben hakli olmus oldum.

Yine 2 Sene öncesi Abimin Porsche Carrera (Premium Modelli) bakima götürdüm, yaz aylarinda
haffiden türce müzik calisiyor, yanima bir tane siyah Mercedes Durdu, ve ikiside bana bakiyor.
Gözlük var gözümde bende onlara bakdim güldüm.

Önüme gectiler hemen Civil Polis mis.
Ehliyeti istediler, kimin bu araba diye büsürü soru sordular, dedim abimin yani bizim.
Inanmadi Ruhsata bakdi , abimin oldugu belli oldu. Abin ne is yapiyor diye sordular
bende gidin ona sorun dedim, bu soru Routin kontroll sorularini geciyor diye
cevap vermem dedim. Tipis Tipis arabalarina binip gittiler.

Bir günde bizim evin yolu yokus ormanin arasinda oldugunda sis vardi, ama
böyle bir sis daha görmedim ömrümde. yolun cizgisi dahil görünmüyor.
orada Kastenwagen Polis geldi . indi arabada . yolu görmiyorsan beraber gidelim dedi,
sis lamalarini acti ve bende onu takip etdim. Cok iyilerdi Genc bir polisdi.