PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lidl peynirlere %15 zam yapmis

Mourinho38
11 Ekim 2017, 16:59
400g butterkäse
400g edamer
400 gouda in scheiben
400g tilsiter in scheiben

eski fiyatlari 1,99
yeni fiyatlari %15 zamla 2,29 olmus
kilo fiyati 5,70 oldu böylece

kaynak: http://www.discounter-preisvergleich.de/LIDL-Preisliste-Kaese/

mxm
11 Ekim 2017, 18:42
Bu Lidl de ki peynir vs. ler Milbona adi altinda toplandigindan beri tadlari bence süper oldu, digerlerini artik hic almiyorum, Milbona yaziyorsa garanti tadi güzel oluyor.

Bu tahminimce taseron bir firma ama tam bilmiyorum.
Fiatlari artirmalari cok olumsuz bir haber maalesef. %15 de normal bir artis degil.

TipiTip
11 Ekim 2017, 19:01
Fiyat artisi cok dogal bir uygulama

son aylarda zaten süt ürünlerinin fiyat artisina gidicegi belliydi

ondan ziyade Avrupada yillardir süt ve süt ürünleri ciftciye verilen tesvikler ile en düsük fiyatlarda satiliyordu

tabiri caizse bedavaya süt ve süt ürünleri yiyorduk !!!!

bu daha baslangis önümüzdeki yillarda fiyatlar daha cok articak

1 KG Dilim Peynir 5.70 Euro olmus bu dogal !!!

keske buna tepki gösterene kadar diger önemli fiyat artislarinada tepki gösterse millet

duyan okuyanda peynirden besleniyorsunuz her gün 2 kg peynir tüketiyorsunuz zannedecek

moralist
11 Ekim 2017, 19:04
O degilde tereyag fiyatlarina ne demeli 1.99 a ucuz diyoz artik

hOrOz
11 Ekim 2017, 19:04
Bu Lidl de ki peynir vs. ler Milbona adi altinda toplandigindan beri tadlari bence süper oldu, digerlerini artik hic almiyorum, Milbona yaziyorsa garanti tadi güzel oluyor.

Bu tahminimce taseron bir firma ama tam bilmiyorum.
Fiatlari artirmalari cok olumsuz bir haber maalesef. %15 de normal bir artis degil.

tereyağı müthiş zamlanmış

Milbona Lidl, Butter und Gouda-Käse
Müller Milch
Privatmolkerei Bechtel
FrieslandCampina Germany GmbH
Karwendel

TipiTip
11 Ekim 2017, 19:07
O degilde tereyag fiyatlarina ne demeli 1.99 a ucuz diyoz artik

evet ama olayda burda kopuyor

zaten Tereyag fiyatlarinin yavas yavas cikmasindan belliydi

alistira alistira digerlerinide yüksetecekleri

ama yine yukarida yazdigim gibi , bundan 1 yil öncesi Teryag bedavaydi usta

tesvikleri yavas yavas cekiyorlar sonucta ortada 1 yil önce 1,19 aldigimiz Tereyag simdi Angebotta 1,99

ama bundan sonra kimsede uczlar diye beklemesin dahada artar sira simdi süte geliyor 6 ay sonra ALDI yada LIDL den 1,19 süt icersek kimse sasmasin

bey_tu
11 Ekim 2017, 19:14
Fiyat artisi cok dogal bir uygulama

son aylarda zaten süt ürünlerinin fiyat artisina gidicegi belliydi

ondan ziyade Avrupada yillardir süt ve süt ürünleri ciftciye verilen tesvikler ile en düsük fiyatlarda satiliyordu

tabiri caizse bedavaya süt ve süt ürünleri yiyorduk !!!!

bu daha baslangis önümüzdeki yillarda fiyatlar daha cok articak

keske buna tepki gösterene kadar diger önemli fiyat artislarinada tepki gösterse millet

duyan okuyanda peynirden besleniyorsunuz her gün 2 kg peynir tüketiyorsunuz zannedecek

Yanlisin var hocam,Almanyada Gereginden fazla süt üretimi var yada vardi,
tesfik de rol oynayabilir o ayri bir konu.

hOrOz
11 Ekim 2017, 19:29
Und warum ist Butter so teuer?

Weniger Produktion
Weniger Milchfett
extremes Wetter
Die Butterlager sind leer

Almanya tereyağı fiyatları
https://www.welt.de/img/wirtschaft/mobile165382259/7091627667-ci23x11-w1280/DWO-WI-Butter-mku-jpg.jpg

Bir Belçika ya gidip bakayım fiyatlar orada nasıl

Belçika da yarım kiloluk paketlerde tuzlu veya tuzsuz olarak yöresel firmaların ürünü satılıyor

Belçika Aldi de 1kg 9.98€

TipiTip
11 Ekim 2017, 19:32
Yanlisin var hocam,Almanyada Gereginden fazla süt üretimi var yada vardi,
tesfik de rol oynayabilir o ayri bir konu.

yanlisim yok usta ,

simdi iyi düsün ne demek istedigimi

niye gereginden fazla üretim var ??? Tesvik var , bayada güzel tesvik var ve ciftciler bol bol üretiyor

üretimden ahric birde satma garantileri var , bu durumda ne olucak bolluk olucak tabi

mxm
11 Ekim 2017, 22:01
%15 Almanya icin rekor bir oran, sanki normalmis gibi davrananlar yok mu insan hayret ediyor. Sanki Almanya´da her sene bir seylere %15 zam geliyor da millet sesini cikartmiyor. Abartmakta üstümüze yok vesselam.

Almanya´da cok zam gören seyler belli, benzin, sigara, icki vs ama genel olarak böyle bir artis normal degil.Son 50-60 senenin istatistikleri var kurumda, isteyen baksin.En yüksek durumlarda dahi %8 dir, ortalama ise %4 tür.

https://abload.de/img/inflasyonq8opo.jpg

TipiTip
11 Ekim 2017, 22:08
%15 Almanya icin rekor bir oran, sanki normalmis gibi davrananlar yok mu insan hayret ediyor. Sanki Almanya´da her sene bir seylere %15 zam geliyor da millet sesini cikartmiyor. Abartmakta üstümüze yok vesselam.

Almanya´da cok zam gören seyler belli, benzin, sigara, icki vs ama genel olarak böyle bir artis normal degil.Son 50-60 senenin istatistikleri var kurumda, isteyen baksin.En yüksek durumlarda dahi %8 dir, ortalama ise %4 tür.

ya usta sende cok emraklisin kendini agirdan satmaya

yaw Tereyaga bak bakalim 1 yil icinde nekadar yukari cikti fiyatlar

sonra burda ahkem kes , biraz piyasayi takip eden SÜT ÜRÜNÜ icin bu 15% cok olmadigini kabul eder

ha takip etmeyende gelir bos bos konusur gider

mxm
11 Ekim 2017, 22:12

Bu kelimeyi ben yazmadim, sen yazdin. Yazdigini anliyorsan sorun yok demektir. "Diger önemli fiat artislari" neymis bunlar acaba? Benim haberim yok, bir yaziver de sokaklara cikalim, protesto edelim eger varsa bir seyler. Haa benzin, sigara falan kasdediyorsan onlar zaten istisna seyler. benzin disa bagimli, sgara ise icmeye mecbur degiliz, isterse paketi 100 lira olsun.

TipiTip
11 Ekim 2017, 22:24
Bu kelimeyi ben yazmadim, sen yazdin. Yazdigini anliyorsan sorun yok demektir. "Diger önemli fiat artislari" neymis bunlar acaba? Benim haberim yok, bir yaziver de sokaklara cikalim, protesto edelim eger varsa bir seyler. Haa benzin, sigara falan kasdediyorsan onlar zaten istisna seyler. benzin disa bagimli, sgara ise icmeye mecbur degiliz, isterse paketi 100 lira olsun.

usta bak simdi hesap yap Ortalama 0,37 - 0,40 Cent Ciftci sattigi Süt icin Toptancidan aliyor

yaptigin Peynir Cesidine göre 6 - 15 Litre arasinda harcarsin Peynirin kilosuna

hadi normal standart diyelim 6 kilo bu yapar 2,00 euro ve biraz üzeri sadece giden süt icin

hani bunun isciligi ? hani nakliye ? hani kazanc ? hani vergi vs vs vs ??

ve siz simdi Peynir 5,70 olmus diye isyan ediyor normal degil diyorsunuz

vallah ne diyem yemeyin o zaman ,

mxm
11 Ekim 2017, 23:23
siz simdi Peynir 5,70 olmus diye isyan ediyor normal degil diyorsunuz

Yukarida Allah var, marketten süt alirken daima pahalisina yönelmisimdir. Tek bir sebebi vardi o da ciftcinin durumu bilmek. Bir ara sütleri yerlere dökmüslerdi cünkü 85 Cente mal olan sütü 80 Cente satmak zorunda kaliyorlardi. Sirf bu haberden sonra 1 Euronun altinda satilan sütleri asla satin almadim. Hanim yanimdayken eli otomatikman ucuzuna giderken ben karsi cikip almiyordum ve hala da bu böyle. Aldi mesela süt fiatlarini cok düsürdügünden Aldiden alisverisi asiri derecede azalttim, senede 2 kere gidiyorsam coktur.

Yani olan bitenden haberimiz var,uzayda yasamiyoruz ama birden bire %15 fiat artisi Almanya´da alisik olmadigimiz bir durum oldugundan bunu sakin bir sekilde aninda kabullenememek gayaet dogal bir tepki ama yine de özür dileriz, cok büyük hata yaptik.
Artik peynir yemeyecek miyiz bu yüzden? Ben et pek sevmem ama peynir deyince akan sular durur, isterse fiatlari 2 katina ciksin farketmez, yine peynirden vazgecmem. Yogurt da ayni sekilde hergün mutlaka yedigim bir ürün.

Yukarida verdigim rakamlar akord süt üreten ciftcileri kapsamiyor tabii ki, ineklerini dogal ortamda besleyen bir ciftci bir kilo sütü 80 Cente mal ettigini TV de kendisi söylemisti, rakamlar hala aklimdadir.

TipiTip
11 Ekim 2017, 23:47
Yukarida Allah var, marketten süt alirken daima pahalisina yönelmisimdir. Tek bir sebebi vardi o da ciftcinin durumu bilmek. Bir ara sütleri yerlere dökmüslerdi cünkü 85 Cente mal olan sütü 80 Cente satmak zorunda kaliyorlardi. Sirf bu haberden sonra 1 Euronun altinda satilan sütleri asla satin almadim. Hanim yanimdayken eli otomatikman ucuzuna giderken ben karsi cikip almiyordum ve hala da bu böyle. Aldi mesela süt fiatlarini cok düsürdügünden Aldiden alisverisi asiri derecede azalttim, senede 2 kere gidiyorsam coktur.

Yani olan bitenden haberimiz var,uzayda yasamiyoruz ama birden bire %15 fiat artisi Almanya´da alisik olmadigimiz bir durum oldugundan bunu sakin bir sekilde aninda kabullenememek gayaet dogal bir tepki ama yine de özür dileriz, cok büyük hata yaptik.
Artik peynir yemeyecek miyiz bu yüzden? Ben et pek sevmem ama peynir deyince akan sular durur, isterse fiatlari 2 katina ciksin farketmez, yine peynirden vazgecmem. Yogurt da ayni sekilde hergün mutlaka yedigim bir ürün.

Yukarida verdigim rakamlar akord süt üreten ciftcileri kapsamiyor tabii ki, ineklerini dogal ortamda besleyen bir ciftci bir kilo sütü 80 Cente mal ettigini TV de kendisi söylemisti, rakamlar hala aklimdadir.

kimse özür dilenecek birsey yapmadi gerekte yok !!!!

15% yüksek rakam evet genelleme olarak büyük bir rakam

ama olay süt ve süt ürünleri olunca kimsenin sasirmasina gerek yok

ben bunu diyorum , bende alisverisi sevmem ama PEYNIR denildiginde olay baska

Peyniri cok cok severim ... Yogurta aynen , hatta bu hafta Internet üzeri Yogurt mayasi ismarladim

Mükemmel ötesi bir olay ancak Türkiyede bukadar lezzetli yogurt yemisimdir

Osmanbey34
12 Ekim 2017, 00:09
Neye zam gelmediki ? türk bakali olsun baska yerler olsun .... cogu ürünler zam geldi .

Selcuk8
12 Ekim 2017, 00:32
Bugün egetürk efepasa sucuk ve diğer ürünlerine son 5 yılda yapılan zamları neden konuşmuyoruz. Sonuçta sucuk girmeyen eve dert girer derlerdi bide yumurtali olandan

TipiTip
12 Ekim 2017, 00:46
Sütü milchtankstelleden alip yogurdumu kendim yapiyorum. Tavsiyemdir, bir daha market yogurdu yemek istemezsiniz.

Usta yalan söylemeyem bizim Eve son 10 yilda 10 kere market yogurdu belkide girmedi

Gelsenkirchen sehrinden ciftlikten süt t aliriz ve mayalariz

Hatta bu aksam tekrar mayaladik

Mourinho38
12 Ekim 2017, 15:47
yumurta, süt, peynir gibi ürünler cok ucuzdu almanya'da son yillarda. bunu da göz önünde bulunduralim. 1 litre sütü 60 cente falan satiyorlar.

OrLoW
12 Ekim 2017, 16:17
Herşey fiyatlanıyor artık ! Almanyaya geldim geleli benim kanayan yaramdır yiyecek peynir bulamadım !

Nasıl bulamadın onlarca çeşit peynir var diceksinizde ben aradığımı bulamadım her gidişimde farklı bir peynir aldım gerek alman marketlerinden olsun gerekse türk marketlerinden olsun yok arkadaş..Türk marketlerinde satılan Ezine peyniri diye alıyorum ne alakası var duvara badana diye çal peynirle alakası bile yok, hazırlardan çok fazla birşey beklenmez ama bizimkiler işi iyice sarpalamışlar zaten bizi direk Euro olarak görerek hareket ediliyor...

Belkide ben fazla seçiciyim bulamadım istediğimi, evde yapmayı düşündüm evde anca normal teneke peyniri yapılır..O peyniri yapmak için çok fazla meşakkatli ve teferruatlı Keçi sütü Koyun sütü ve İnek sütü karışımıyla yapılıyor gelde bul:) istediğim peynir tam yağlı TR de çamur peynir olarak geçer.. tadla benzerliği ise Ezine peyniri gibi... Artık bir şekilde idare ediyoruz ÖLEMEDİKDE OLAMADIKDA !!!:D gidiyor...

TipiTip
12 Ekim 2017, 16:40
Herşey fiyatlanıyor artık ! Almanyaya geldim geleli benim kanayan yaramdır yiyecek peynir bulamadım !

Nasıl bulamadın onlarca çeşit peynir var diceksinizde ben aradığımı bulamadım her gidişimde farklı bir peynir aldım gerek alman marketlerinden olsun gerekse türk marketlerinden olsun yok arkadaş..Türk marketlerinde satılan Ezine peyniri diye alıyorum ne alakası var duvara badana diye çal peynirle alakası bile yok, hazırlardan çok fazla birşey beklenmez ama bizimkiler işi iyice sarpalamışlar zaten bizi direk Euro olarak görerek hareket ediliyor...

Belkide ben fazla seçiciyim bulamadım istediğimi, evde yapmayı düşündüm evde anca normal teneke peyniri yapılır..O peyniri yapmak için çok fazla meşakkatli ve teferruatlı Keçi sütü Koyun sütü ve İnek sütü karışımıyla yapılıyor gelde bul:) istediğim peynir tam yağlı TR de çamur peynir olarak geçer.. tadla benzerliği ise Ezine peyniri gibi... Artık bir şekilde idare ediyoruz ÖLEMEDİKDE OLAMADIKDA !!!:D gidiyor...

usta üzerinde yazana bakarak alirsan peyniri isin zor
bende 40 küsür yildir burdayim aradigim peyniri bulamadim ve aramaktan vazgectim

Yillar önce sag olsun Midyatli Süryani bir tanidigimizin Akrabasi olan bir Bayan

Örgü Peyniri (https://www.google.de/search?rlz=1C1CHBF_deDE761DE761&biw=1166&bih=563&tbm=isch&sa=1&q=%C3%B6rg%C3%BC+peyniri&oq=%C3%B6rg%C3%BC+peynir&gs_l=psy-ab.1.0.0j0i67k1j0i7i30k1j0i30k1j0i5i30k1l2j0i8i30k 1l2j0i24k1l2.10730.11595.0.14287.4.2.0.0.0.0.1086. 1958.6-1j1.2.0....0...1.1.64.psy-ab..3.1.870....0.Mk2jO9DesFQ)yapiyordu uzun zaman eksik etmedi sag olsun sütü alip getiriyorduk oda yapiyordu
ALLAH RAHMET EYLESIN vefat etti ondanda mahrum kaldik

Peynir gercekten Mesaketli bir is öyle ben yaparimla olmuyor

yapan arkadaslar var ama inanin bende o peyniri kahvaltiyi birakin börek icine dahi koymam !!!

belkide cocuklugum TRAKYADA köyde Bol Hayvanlari olan bir Ailede gectigim icin ve süper ötesi Süt ve süt ürünleri yedigim icin damak tadim Peynir konusunda cok hashas

ama sunuda söyleyem ustam Ezine Peyniride eski tad tuz yok
Memleketet aldim begenmedim Ezineye gidip alicaktim ama saglik sorunlari cikti gidemedim
bende Trakya Peyniri aldim getirdim

demek istedigim Ezineden alicaksan gercekten birinci elden tanidik birinden almak gerek MArketlerde satilanlarda bozmus isi

OrLoW
12 Ekim 2017, 18:31
usta üzerinde yazana bakarak alirsan peyniri isin zor
bende 40 küsür yildir burdayim aradigim peyniri bulamadim ve aramaktan vazgectim

Yillar önce sag olsun Midyatli Süryani bir tanidigimizin Akrabasi olan bir Bayan

Örgü Peyniri (https://www.google.de/search?rlz=1C1CHBF_deDE761DE761&biw=1166&bih=563&tbm=isch&sa=1&q=%C3%B6rg%C3%BC+peyniri&oq=%C3%B6rg%C3%BC+peynir&gs_l=psy-ab.1.0.0j0i67k1j0i7i30k1j0i30k1j0i5i30k1l2j0i8i30k 1l2j0i24k1l2.10730.11595.0.14287.4.2.0.0.0.0.1086. 1958.6-1j1.2.0....0...1.1.64.psy-ab..3.1.870....0.Mk2jO9DesFQ)yapiyordu uzun zaman eksik etmedi sag olsun sütü alip getiriyorduk oda yapiyordu
ALLAH RAHMET EYLESIN vefat etti ondanda mahrum kaldik

Peynir gercekten Mesaketli bir is öyle ben yaparimla olmuyor

yapan arkadaslar var ama inanin bende o peyniri kahvaltiyi birakin börek icine dahi koymam !!!

belkide cocuklugum TRAKYADA köyde Bol Hayvanlari olan bir Ailede gectigim icin ve süper ötesi Süt ve süt ürünleri yedigim icin damak tadim Peynir konusunda cok hashas

ama sunuda söyleyem ustam Ezine Peyniride eski tad tuz yok
Memleketet aldim begenmedim Ezineye gidip alicaktim ama saglik sorunlari cikti gidemedim
bende Trakya Peyniri aldim getirdim

demek istedigim Ezineden alicaksan gercekten birinci elden tanidik birinden almak gerek MArketlerde satilanlarda bozmus isi

Demek sende bendensin benim ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsun :D Bir ara mardinli bir tanıdıgın tanıdığı yapıyormuş evde peynir yaptırdım hani tamam peynir o yörenin peyniri ama tabi yinede beni tatmin etmedi bir türlü..

Ben almanyaya geldim geleli aç kaldım derim ben tanıdıklarada gülerler hep :D Dalga geçiyorum sanıyorlarda işin gerçeği.. Millet Türkiyeye giderken farklı düşünceler isteklerle giderler benimkisi açlığımı gidermek için valla bir gidişde oralarda mide zafiyeti geçiricem:D Almanyada yiyemediğim bulamadığım şeylere öyle bir dalıyorumki orada Ah Ahhh

TipiTip
12 Ekim 2017, 18:55
Demek sende bendensin benim ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsun :D Bir ara mardinli bir tanıdıgın tanıdığı yapıyormuş evde peynir yaptırdım hani tamam peynir o yörenin peyniri ama tabi yinede beni tatmin etmedi bir türlü..

Ben almanyaya geldim geleli aç kaldım derim ben tanıdıklarada gülerler hep :D Dalga geçiyorum sanıyorlarda işin gerçeği.. Millet Türkiyeye giderken farklı düşünceler isteklerle giderler benimkisi açlığımı gidermek için valla bir gidişde oralarda mide zafiyeti geçiricem:D Almanyada yiyemediğim bulamadığım şeylere öyle bir dalıyorumki orada Ah Ahhh

Sunu söyleyem ustam

Bir arkadas vesilesi ile orjinal yunan fetasi aliyorum

Bizim Edirne yada Ezine peynirini andiriyor

Onunla idare ediyorum

Birde Yugoslavyadan Beyaz peynir geliyor oda ayni andiriyor

Onlarla idare ediyoruz buralarda

bey_tu
12 Ekim 2017, 19:05
ihlamurun kilosuda 180TL olmus bunuda tartismakta fayda var :)

TipiTip
12 Ekim 2017, 19:07
ihlamurun kilosuda 180TL olmus bunuda tartismakta fayda var :)

Herkes bahcesine balkonuna terasina vs vs bir ilhamur agaci diker bundan sonra

ANKARALI
12 Ekim 2017, 19:24
Malesef haklısınız arkadaşlar sorsan avrupaya gidiyor peynirin zeytinin iyisi diye inanırmısınız türkiyeden peynir zeytin getiririm ya kendim ya sipariş eşe dostta

Burdaki zeytinin peynirin türkiyede yüzüne bakmazlar
Ne kadar güzel lezzetli peynirler zeytinler var tadına doyamayacağımız
Tel peynir ,örgü peynir klasik off burda denemediğim peynir cesidi kalmadı yok o lezzet hicbir markada

Peynirin yapıldığı sütten farkediyor arkadaslar burda malesef sütün tadın da bile iş yok sorun sütten ordan kaynaklanıyor bence

mxm
12 Ekim 2017, 20:24
Ben sahsen Lidl da ki beyaz peynire bayiliyorum. Eskiden Pinar hastasiydim ama Lidl dekilerin tadi daha hafif, cok hosuma gidiyor. Bir ara Yunan peyniri hosuma gidiyordu ondan da vazgectim, Lidl da takildim kaldim. Baslarda Sofra adi altinda satiyorlardi simdi Milbano diye geciyor ama peynir ayni peynir.

Damak tadi her insanda tabii ki farkli, benim damak tadim sürekli degisiyor, eskiden agzima sürmedigim seyleri deniyorum ve önyargili olmayinca yepyeni tadlara yol aciliyor. Sürekli degisik seyler yemek cok güzel bir duygu.

Mourinho38
12 Ekim 2017, 22:21
Ben sahsen Lidl da ki beyaz peynire bayiliyorum. Eskiden Pinar hastasiydim ama Lidl dekilerin tadi daha hafif, cok hosuma gidiyor. Bir ara Yunan peyniri hosuma gidiyordu ondan da vazgectim, Lidl da takildim kaldim. Baslarda Sofra adi altinda satiyorlardi simdi Milbano diye geciyor ama peynir ayni peynir.

Damak tadi her insanda tabii ki farkli, benim damak tadim sürekli degisiyor, eskiden agzima sürmedigim seyleri deniyorum ve önyargili olmayinca yepyeni tadlara yol aciliyor. Sürekli degisik seyler yemek cok güzel bir duygu.

bizde o peynirden aliyoruz. omlet yaparken cok güzel oluyor. türkiye'de tam yagli diye satilan beyaz peynirlerde %50 yag varmi ondan bile emin degilim. omlet yapmaya calisiyorsun olmuyor bir türlü peynir erimiyor yag orani düsük oldugu icin. tam yagli yaziyorlar. mesela almanya'da 40-45-50-55-60% yag orani hep üstünde yazar, türkiyede öyle bir bilgiye gerek duymuyorlar.

mesela burada satilan philadelphia krem peyirinin tadina yaklasan bir sey bulamazsin türkiyede. bir sürü marka denedim her gittigimde, yok yapamiyorlar. aldinin markasiz krem peyniri bile türkiyede 1.sinif diye satilir. bizim eve 200 metre diye hem bim labnesini denedim hemde carrefoursadan ülker icim denemistik.

sözlüklerde okudugum kadariyla almanya'dan egetürk sucugu bile götüren varmis yakin cevresine. ve o sucuga bayilmislar. türkiye'deki islenmis sucuklarda o tat yine yok.

yine lidlde satilan eridanous yesil zeytin gibisini türkiyede bulamazsin.

bimde gördügüm islenmis sucugun fiyatini görünce sasirmistim. gecen yil olsa gerek icinden sacma sapan seyler cikmis. daghan veya isildi sanirim ismi.

maalesef ülkemiz ürünlerinin cok saglikli ve kaliteli oldugunu düsünmüyorum.

TipiTip
12 Ekim 2017, 22:31
bizde o peynirden aliyoruz. omlet yaparken cok güzel oluyor. türkiye'de tam yagli diye satilan beyaz peynirlerde %50 yag varmi ondan bile emin degilim. omlet yapmaya calisiyorsun olmuyor bir türlü peynir erimiyor yag orani düsük oldugu icin. tam yagli yaziyorlar. mesela almanya'da 40-45-50-55-60% yag orani hep üstünde yazar, türkiyede öyle bir bilgiye gerek duymuyorlar.

mesela burada satilan philadelphia krem peyirinin tadina yaklasan bir sey bulamazsin türkiyede. bir sürü marka denedim her gittigimde, yok yapamiyorlar. aldinin markasiz krem peyniri bile türkiyede 1.sinif diye satilir. bizim eve 200 metre diye hem bim labnesini denedim hemde carrefoursadan ülker icim denemistik.

sözlüklerde okudugum kadariyla almanya'dan egetürk sucugu bile götüren varmis yakin cevresine. ve o sucuga bayilmislar. türkiye'deki islenmis sucuklarda o tat yine yok.

yine lidlde satilan eridanous yesil zeytin gibisini türkiyede bulamazsin.

bimde gördügüm islenmis sucugun fiyatini görünce sasirmistim. gecen yil olsa gerek icinden sacma sapan seyler cikmis. daghan veya isildi sanirim ismi.

maalesef ülkemiz ürünlerinin cok saglikli ve kaliteli oldugunu düsünmüyorum.

usta simdi biraz haksizlik yapyiorsun

neden dersen

her üretici o ülkede yasayan insanlarin damak tadina göre ürün üretiyor

simdi almanyada yasayan insanlar ile Türkiyede yasayanlarin damak tadi neden ayni olsun ????

biz insaniz robot degiliz !!!

ben mesela Cola Fanta sevmem ama Türkiyede Fantayi litre litre götürüyorum

niye dersen burdaki Fanta hosuma gitmiyor ordaki hosuma gidiyor

ben Avrupada Turistik Otobüslerde calistim , gitmedigim ülke kalmadi

inan bu dediklerinin bir cogu baska ülkelerde ayni isim altinda ama tadlari hep degisik

bu bunlarin kötü oldugu anlamina gelmez ,

o sirketler her ülkenin damak tadina hitap etmek icin milyonlarca para harciyor

senin hayatin burda gecmis ordakini begenmiyor olabilirsin ama kalitesi kötü anlamina gelmez

ben bu yil abimin kizi mayonezi sevdigi icin izine giderken iki cesiz mayonez getirdim

ikisinide begenmedi amca bunlarin tadi degisik dedi , ama ne yalan söyleyem bende ordaki maynonezi begenmyiorum

ama kötü anlamina gelmez kalitesiz anlamina gelmez

ama ben ne dersem dyiem sen önyargilisin sana birsey fayda etmez

mxm
12 Ekim 2017, 22:36
usta simdi biraz haksizlik yapyiorsun

neden dersen

her üretici o ülkede yasayan insanlarin damak tadina göre ürün üretiyor

Kesinlikle dogru bir tespit. Almanya´ya ilk geldigimde, tursularda tatli oldugunu gördügümde sasirip kalmistim ve igrenmistim ama simdi alistim, bal gibi geliyor, Türk veya alman tursusu benim icin hic fark etmiyor, ikisi de süper. Tursu gibisi yok yaw, icat edenden Allah razi olsun.

ANKARALI
12 Ekim 2017, 22:37
Siyah zeytin hangi markayı tavsiye edersiniz arkadaslar marmarabirlik iyice bozdu zeytin sever olarak yok mu almanyada iyi bir marka önereceginiz

mxm
12 Ekim 2017, 22:42
Marmara birlik de ki sorun su hocam, cok satin aldim biliyorum. Maalesef hep ayni tadi tutturamiyorlar. Ben siyah, sert ve büyük olanlarini tercih ediyorum ama tadi ve yumusakligi her kutuda baska baska.

Üreticinin acemiligi maalesef. Her alanda oldugu gibi bu konuda da bilincli bir calisma yok, salla parti yapiyorlar.

TipiTip
12 Ekim 2017, 22:42
Siyah zeytin hangi markayı tavsiye edersiniz arkadaslar marmarabirlik iyice bozdu zeytin sever olarak yok mu almanyada iyi bir marka önereceginiz

ben yillardir bir arkadasin sayesinde Yunanistandan gelen Orjinal KALAMATA zeytini aliyorum

benim Damak tadina yakisir Türkiyeden gelen Zeytin yok Almanyada

malesef Türkiyeden buraya gelen zeytinler kalitede cok düsük

Marmara birlik zaten yillarca Ispanyadan aldigi zeytini Millete Türk zeytini diye gagaladi

kendi sahsima Siyah Kalamata gerisi bos

aynen bu sekilde getiryor bana

kendisi Yunan Toptancida calisiyor

https://www.emolino.de/images/product_images/popup_images/20980.jpg

ANKARALI
12 Ekim 2017, 22:44
Saolasın uzunköprülü ustam nerden bulabilirim bu dediğiniz zeytini

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

TipiTip
12 Ekim 2017, 22:47
Saolasın uzunköprülü ustam nerden bulabilirim bu dediğiniz zeytini

ustam sahislara satis yapmiyorlar bunlar toptanci

bana ayarlayan arkadasa söylüyorum

oda nazi gecen müsterisi geldiginde o kisi 8 alacagina 10 aldiriyor parasini veriyor faturaya islem oluyor oda alip ikisini bana getiriyor

bazen 1 hafta bekledigim oluyor , ha serbes piyasada yokmu var tabiki ama ben bir iki aldim begenmedim

ben HERNE sehrindeyim yakinsa sana söyle ayarlayam gelir alirsin

birde bu arkadsta YUNAN FETASI var yemede yaninda yat

ANKARALI
12 Ekim 2017, 22:49
ustam sahislara satis yapmiyorlar bunlar toptanci

bana ayarlayan arkadasa söylüyorum

oda nazi gecen müsterisi geldiginde o kisi 8 alacagina 10 aldiriyor parasini veriyor faturaya islem oluyor oda alip ikisini bana getiriyor

bazen 1 hafta bekledigim oluyor , ha serbes piyasada yokmu var tabiki ama ben bir iki aldim begenmedim

ben HERNE sehrindeyim yakinsa sana söyle ayarlayam gelir alirsin

birde bu arkadsta YUNAN FETASI var yemede yaninda yat

Saolasın ustam uzakmış aramız neyse bir yunan marketi bulursam buralarda sorarım artık

mxm
12 Ekim 2017, 23:00
Yaw simdi benim de agzimi sulandirdiniz. Amazonda böyle bir sey gördüm, kim deneme tahtasi olmak ister?

https://www.amazon.de/direct-friendly-schwarz-Kalamata-Kanister/dp/B01ANZXRJM/ref=pd_sim_325_4?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=NAQ74BCV4PN6XCT23PTE

TipiTip
12 Ekim 2017, 23:02
Yaw simdi benim de agzimi sulandirdiniz. Amazonda böyle bir sey gördüm, kim deneme tahtasi olmak ister?

https://www.amazon.de/direct-friendly-schwarz-Kalamata-Kanister/dp/B01ANZXRJM/ref=pd_sim_325_4?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=NAQ74BCV4PN6XCT23PTE

sen yakin sayilirsin

atla arabaya gel bir gün ayarlayam sana zeytinden

OrLoW
12 Ekim 2017, 23:48
Almanyaya hep en iyi şeylerin en iyi mallarin geldiğini sanıyorlar !! Ama öyle değil gerçekler : Mesela zeytin fabrikalarda zeytinin nelerle işlendiğini görseniz tövbe ağıza sokulmaz ama yeniyor.Evdeki yapılma gibi olgunlaşmasına bekleye vakit yok anında olması gerekiyor anında olması içinde işin içine kimyasallarla bazı maddeler giriyor birebir biliyorum fabrikasındada çalıştım geçmişde

Ben zeytin bölgesinde olduğum için TR de kendimiz alır yapardık ta ki diğer zeytin zamanına kadar giderdi..

Mandalin : bakkaldan aldım limon tadı var ekşimi ekşi olur tabi dalında tam olgunlaşmasını bekleyip meyve olgunlaştıktan sonra toplayıp ihracata gitmesi imkansız.. Dalında sarı değilde yeşil halde toplanıyor daha hiçbir oluşumunu tamamlamadan gök halinde.. Sonra gerek kendi kendine gerekse bazı maddelerle sarartılıyor daha sonra göze güzel görünmesi lazım makyaj olayı için mumlama cilalama maddeleri sıkılıyor üzerine sonra çok güzel harika görünüyor ihracata hazır .. Fabrikasında tanıdığım çalışıyordu arada giderdim yanına oradan gördüm öğrendim..

Ama ne hazır daha dalında kendini tamamlamamış bir meyve ondan ne beklenir hiç vitaminmi daha olmadıki ..Daha neler neler saymakla bitmez

ZSworld
13 Ekim 2017, 02:33
kimse özür dilenecek birsey yapmadi gerekte yok !!!!

15% yüksek rakam evet genelleme olarak büyük bir rakam

ama olay süt ve süt ürünleri olunca kimsenin sasirmasina gerek yok

ben bunu diyorum , bende alisverisi sevmem ama PEYNIR denildiginde olay baska

Peyniri cok cok severim ... Yogurta aynen , hatta bu hafta Internet üzeri Yogurt mayasi ismarladim

Mükemmel ötesi bir olay ancak Türkiyede bukadar lezzetli yogurt yemisimdir

Nasil bir yogurt maya sini tavsiye edersin bi link atarmisin uzunköprü kardesim. ok78rcp

TipiTip
13 Ekim 2017, 02:36
Nasil bir yogurt maya sini tavsiye edersin bi link atarmisin uzunköprü kardesim. ok78rcp

https://ozbeceriksizler.com/showthread.php?56413-Yogurt-Mayalama

TipiTip
13 Ekim 2017, 14:52
https://i.hizliresim.com/o67qLR.jpg

https://i.hizliresim.com/1GdBm5.jpg

OrLoW
13 Ekim 2017, 22:24
Arkadas, sanirim yanlis yerlerde yanlis ürünler ariyorsun. Birdaha Türkiyeye gittiginde sadece peynir, zeytin vb. ürünler satan yere git. Ben tam yagli dinlenmis Ezine peyniri istiyorum de. Dinlenmisini istemezsen tazesi krem peynire benzerdir. Fiyat olarak senin tadina baktigin peynirin 4-5 kati olabilir. En azindan peynir yemis olursun. Erzincan tulum peyniri al bir tadina bak, keci derisinde yapilir.

Ayrica Almanyada 10 cesit sucuk var ise, Türkiyede 100 cesit vardir. Cogunun ne etinden yapildigi belli olmaz. Cumhuriyet sucuklarini deneyebilirsin veya pinarin bir iki cesidi de fena degildi.

Usta ben her zaman BIO ürünler denemeyi severim. Bilsemki o zeytin benim yedigim türde, alirdim. Ama degilse cöpe gidecek yazik. :)

Arkadas, 20 yil önce zeytin üreticisi bir tanidigin söyledigi: Zeytini bir an önce piyasaya vermek icin kimyasallar kullananlar var, bunu anlamanin en kolay yoluda, siyah zeytinin cekirdegi siyah ise kimyasalli degilse normaldir demisti.
Mandalin icin ise düsündügün yanlistir. 5 yil Muglada yasadim, orada pazara gelen mandalina, portakal sari renkli ise pek satilmaz. Cünkü sari renkli ise artik o gecmeye baslamistir. Asil yesil kabuguyla yenilmeliler. Sarardiginda tadida sekerlenir, tatli olur. Türkiyede bircok kisi sari kabuklu ister. Halbuki ikiside eksi tüketilmelidir. Ve tadida mükemmel olur yesil kabukta.

xxxxxxx

Genel olarak tabiki @ANKARALI arkadasin yazdigi gibi, peynirin kalitesi, sütü sagilan inegin, koyunun, kecinin otladigi yerler. Türkiyede hayvancilik genellikle daglik bölgelerde yapiliyor ve hayvanlar cok cesitli aromatik otlar yiyor. Bizim dogu karadenizde kekik otlayan hayvanin sütüde etide cok lezzetlidir. Almanyada özellikle NRW de daglik bölge yok sanirim, hayvanlara ne ekersen biciyor ve onu yediriyorsun, Türkiyedeki lezzeti bulmak mümkün olmaz.

Almanyadaki Türk bakkallarinda bir önce aldigin zeytinin aynisini bulamamak bir cok üründe var. Bugün aldigini bir ay sonra bulamiyorsun. Muglada köylülerin kirip yaptigi yesil zeytini baska hicbir yerde bulamadim.

Kırma yeşil zeytin diyorsun sen onu malesef hiçbir yerde bulamazsın dostum.Zeytin zamanı türkiyede olupda yaptırman lazım taş kırma zeytin asıl yenilecek zeytin o yesil bende çok severim ..Bir ara bakkalda yapılmamış yeşil zeytin gördüm alayım kendim yapayım diye düşündüm zeytinlere baktım onlar zaten bu dünyayı terketmişlerdi çoktan :D Birde cinslerini beğenmedim nereden geliyor billmem
ince uzun cinsdendi...

mxm
13 Ekim 2017, 23:02
Usta ben her zaman BIO ürünler denemeyi severim. Bilsemki o zeytin benim yedigim türde, alirdim. Ama degilse cöpe gidecek yazik. :)

.

Bewertunglara göre, etli, sert deniyor, alanlarin hepsi memnun kalmis.Zeytinden anlayanlar icin tadi mükemmel demisler. Ben sanirim sizin icin deneyecegim ama damak tadi zevk meselesi oldugundan ben belki memnun kalsam dahi baskasi hic memnun olmayabilir ki benim tanidigim üyelerimiz genelde böyle, illa ki karsi bir fikir cikmak zorunda. Yani alir ve begenirsem sana özelden yazarim, en saglami bu.

Edit: Ismarladim bile, bir hafta kadar sonra gelecekmis.

TipiTip
13 Ekim 2017, 23:08
söz sucuga gelmis

bende birsey diyeyim sucuk icin

Bu yil Afyondayiz hani Afyonun sucuklari öyle meshur böyle meshur ballandira ballandira anlatiyorlar

bende sucuk delisi birisi olarak aldigim Markalari yazayam sizlere özellikle Afyonda bunlari aldim

Memlekete getirelim diye .... Kardesler Sucuk , Itimat Sucuk , Cumhuriyet Sucuk ,

inanin 4-5'er kangal aldim hepsinden Kocaman bir Torba Sucuk

hanimla az kalsin kavga ediyorduk yaw bunlari ne yapicak sucuk tüccarliginami soyundun diye

bende yedigimizi yeriz kalanlari Almanyaya getiriz diye aldim

Almaz olaydim Hayatimda bukadar Rezil sucuk Yemedim !!!!!!

ne tat ne tuz ne baharat yaw camur camur , bu markalar nasil isim yapmis nasil bukadar övüyorlar hayret vallah hayret

inanin konu komsuya verdim cabuk bitsin diye !!!

Ama Afyondan Kaymak aldim , TEK GECERIM mükemmeldi !!!!

Sonuc olarak ben yine her zamanki aldigim Sucuktan Sasmadim

Türkiyede yillardir bu Markayi aliriz yeriz hatta buraya getirim

yinede en dogru karar oldugunu resmen ögrendim , bu saatten sonrada bu markamdan vazgecmem

http://gorguneroglu.com/

bey_tu
13 Ekim 2017, 23:33
Demirova ,
Herkezin Damak tadi farkli ama Bu marka benim cok hosuma gidiyor.
Genelde Bundan Aliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=VTdhzQbtM18

MEGAbond
14 Ekim 2017, 04:43
bende zeytini peyniri cok severim,,gecenlerde sabah kalvaltida üsenmedim yedigim zeytin cekirdeklerini saydim,,kac ciksa iyi 49:rolleyes: dedim kendime yuh sana insan sunu 50 ye tamamlar, tekte birakmadim tabiki 50 ye tamamladim..peki madalya veyahutta oskar veren oldumu diye sormayin:cool: zeytin a$kimi dile getirmeye calisiyorumjuhu

iyisini buldummu erik gibi yerim valla,kimse tutamaz.tutturmamda zaten. peynir konusuna gelince bizim oranin yani bursa/m.k.pasa nin maglic-Mihalic yani kelle peynirinden vakumlattirip,,gümrüklerde kaptirmazsam getirip buzluga atiyorum.

burda almanyada,bundan asagi yukari 17 sene önce yunan dodoni hastasiydim,türk bakkalindan alirken özellikle acik tenekeden aliyordum,,hatta suyundanda koyduruyordum cabuk eksiyip bozulmasin diye,,gerci ben bozulmasina firsat vermiyordumjuhu

birde BAGCI marka yesil kirma zeytin vardi,,onlardan baska peynir ve zeytin cinsinden baska bir markayla ugrasmazdim,aldigim yerde belliydi.ama zamanla BAGCI zeytini bozdu,,daha sonraki partileri zeytin daha olmadan avrupaya yetistirmeye calisti heralde,,baktim zeytinler acilasmaya basladi,,agzimin tadini bozmaya basladi,,,bende biraktim almayi,,o gün bu gündür agiz tadiyla bir kirma zeytin markasi bulamadim.

NOT= ezine teneke peynirinin tadinida cok iyi bilirim,,originalinden buldummu affetmem.

maglic-mihalic peyniri yöre ismiyle (kelle peyniri)

http://www.kulturportali.gov.tr/Common/GetFoto.aspx?f=MDgwNDIwMTNcZmNkMTlmMzktNDRlZi00Mjk 0LTk3NjktNWJjODYzNmZjOTllLmpwZw%3D%3D&t=Mg%3D%3D&s=bGFyZ2U%3D

ZSworld
14 Ekim 2017, 14:59
tesekkürler maya siparis verdim gelince bi deneyecegiz. maya tutmaz ise senden yogurt mayasi almaya gelebilirim. ok78rcp:rolleyes:

TipiTip
14 Ekim 2017, 15:03
tesekkürler maya siparis verdim gelince bi deneyecegiz. maya tutmaz ise senden yogurt mayasi almaya gelebilirim. ok78rcp:rolleyes:

NP Bro 24edq50

Wasser1907
15 Ekim 2017, 13:55
Tereyag yani Butterin pahalanmasinin sebebi süt fiyati degil,nachfrage nach butter,cünkü tereyag sanildigi gibi zararli degilde faydali oldugu tasdiklenince alan cogalmis eee bunu firsat bilen godomanlarda fiyat artirmis,yanilmiyorsam zdfin wiso programinda izlemistim!

alex36
15 Ekim 2017, 22:25
Hollanda da uyanmus ozaman, burda da aldi/lidl de 1,99€ tereyag,ve peynirin pahalandigi da dikkatimi cekti :(

mxm
18 Ekim 2017, 20:26

Cöpe atilmayacagi kesin. Tadi cok hafif degisik, sanirim suyunda limon da var fakat hakikaten güzel zeytin. Cekirdegin rengi, dogal karartildigina isaret ediyormus, ben pek anlamam ama cekirdek tamamen siyah olmamaliymis.

https://abload.de/img/zeytineqp7l.jpg

TipiTip
18 Ekim 2017, 20:52
Cöpe atilmayacagi kesin. Tadi cok hafif degisik, sanirim suyunda limon da var fakat hakikaten güzel zeytin. Cekirdegin rengi, dogal karartildigina isaret ediyormus, ben pek anlamam ama cekirdek tamamen siyah olmamaliymis.

https://abload.de/img/zeytineqp7l.jpg

Ben mesela yikarim ilik su Ile

Sonra icine kirmizi Biber Taze dag kekigi üzerine zeytin yagi dökerim

Kahvaltida olsun Aperitif olarak olsun o sekilde begenirim

Hosuna gitiginede sevindim

TipiTip
18 Ekim 2017, 21:11
Kis zamani sabah kahvaltisina Tahin-Pekmez karisimi ve zeytin süper oluyor. Aksama kadar üsümeden sogukta dolas. Tabiki Koska olmazsa olmaz gibi.

aynen ama soguk olmasi gerek pekmez-tahin icin

hem birde yan etki yapiyor be abi :-)

mxm
18 Ekim 2017, 21:18
Usta #46 nolu mesajda yazmistim " Zeytini bir an önce piyasaya vermek icin kimyasallar kullananlar var, bunu anlamanin en kolay yoluda, siyah zeytinin cekirdegi siyah ise kimyasalli degilse normaldir demisti" , cekirdek siyah olmamali diye. Senin zeytin erken gelmis gibi. Cay suyunu koyda bir tadina bakalim :)

Senin yazdigini unutmusum, yaslilik iste ok78rcp Ben bir kavanoz gibi bir sey bakayim da sana yollayayim biraz, tadina kendin bak. Demin limon tadi diye yazdim ama simdi iyice dikkat edince tursu tadi oldugunu fark ettim, suyu tursu suyunu andiriyor. Yani @uzunköprü, suyunu yikamam ben bunun yaw, icerim.

manyakcop
18 Ekim 2017, 21:18
merhabalar

lidl einkauf da calismis biri olarak (kisa süre önce ayrildim) fiyat artislari konusunda kisa bir bilgi vereyim

sunu kesinlikle söyleyebilirimki fiyat artislarinin bu denli yüksek olmasinin tek sebebi kar marjini yüksek tutmak malesef

üreticiden alinan fiyatlari bilseniz herhalde cok kisi baya bir küfür yapar

ayrica almanyada fiyatlar aldi ye endesklidir aldi indirir kaldirir digerlerine sadece ayak uydurmak düser

aldi nin fiyatlarini kirmak suan icin mümkün degildir piyasada böyle babayigit yok an itibari ile

selamlar

birde sucuk tavsiyesi benden gelsin almanya köln civari kalanlar nrw de de yaygindir KOC sucuk baharati tadi tuzu yerindedir

TipiTip
18 Ekim 2017, 21:31
Senin yazdigini unutmusum, yaslilik iste ok78rcp Ben bir kavanoz gibi bir sey bakayim da sana yollayayim biraz, tadina kendin bak. Demin limon tadi diye yazdim ama simdi iyice dikkat edince tursu tadi oldugunu fark ettim, suyu tursu suyunu andiriyor. Yani @uzunköprü, suyunu yikamam ben bunun yaw, icerim.

aga bizim orda bit söz var Tuzlu yendimi icildimi :-)))))))

ama icersen ic tertemiz su yaw

mxm
18 Ekim 2017, 21:42
Bence LIDL ALDI den bayagi müsteri kapti. Aldi ye ne zaman gitsem pek dolu olmuyor ama Lidl hep dolu. Lidl bence zamanla Aldiyi gececektir.

Meyve, sebze mesela, bence Aldinin mali cok berbat. Ucuz ama kac sefer cöpe attim ve artik Aldiden sebze meyve almiyorum.

Yalniz meyve demisken aklima geldi, bu Kaufland ile Lidl (kardesler zaten) son zamanlarda sadece Süd Afrikanin Valencia türü portakalini satiyorlar, ben de onun tadina bayiliyorum gerci ama soymasi yemesi bir eziyet cünkü hem kabugu hem de ici cok sert. Siz hangi portakali tercih ediyorsunuz?

Yaslilik ;)

Tursu suyu gibi yazmissin, sanki yesil zeytin kirmasi suyu gibimi?

Yok o kadar degil, bizim alisik oldugumuz zeytin suyuna sanki biraz tursu suyu katilmis gibi ve hafif limoni bir tad da aldim. Gerci benim tad duyum öyle pek ahim sahim degildir, her seyi yiyen bir insanim, yemek secmem.

TipiTip
18 Ekim 2017, 22:05
@mxm usta bu firma sana yakin gibihttp://www.direct-friendly.de , yarin Bio marketleri bir turlayayim bakalim varmi bunlarin zeytininden.

@Uzunköprü usta sabah Dorsten tarafina kestane bakmaya gidiyorum. Amac orman havasi almak, bulursamda epey bir gazli günler görünür :)

Usta, posta kutusu doluymus...

gel cay kave icelim Dorsten sonra 15 km kaliyor bana

TipiTip
18 Ekim 2017, 22:15
Yalniz olsam kesin ugrardim, bir arkadas ve esi de gelmek istedi, kestane+orman havasina. Onlar gelmesse cay suyunu koy derim :)

@mxm usta, portakali soymana gerek yok. Yuvarlak dilimle 3-4 adet, kenarindan yemege devam.

her zaman beklerim abi

mxm
22 Ekim 2017, 10:28
https://abload.de/img/kaesezhuai.jpg

mustafa200222
22 Ekim 2017, 11:04

Arkadaşım sana ömür peynirleri var biraz pahali ama tavsiye ederim 15 litrelik büyük tenekelerde satılıyor

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

steve
24 Ekim 2017, 14:40
selamunaleykum arkadaslar...son bir kac sene icinde Tereyagi , sürülen peynir ve diger süt mamüllerinde inanilmaz artis oldu... Bazi arkadaslar % 15 i pek fazla görmüyorlar . Fakat her seye bu kadar zam geliyor kimse sesini cikarmiyor . yüzde 15 e az diyen arkadaslar maaslara hic yüzde 15 zam aldiniz mi ? kiralar yükseldi gida maddeleri yükseliyor ve daha bir cok see zam geldi. su an ucuza mazot ve benzin var ama , kriz gecerse suriye ve irak ta hayat biraz normale dönerse yakinda bunlarada cok büyük zamlar gelecek... mazot 1,50 benzin 2 ,00 euro olacak....

ZSworld
26 Ekim 2017, 08:04
NP Bro 24edq50

Süper bir yogurt oldu ekşi ekşi bal gibi gibi oldu. Sagolasin tesekkürler. ok78rcp

TipiTip
26 Ekim 2017, 10:22
Süper bir yogurt oldu ekşi ekşi bal gibi gibi oldu. Sagolasin tesekkürler. ok78rcp

Ustam gercekten bir anlat

Nasil yaptin nasil oldu lezzeti gercek Basil

Degdimi degmedimi

Özel birsey uguladinmi

ZSworld
26 Ekim 2017, 18:11
Özel bir sey uygulanmadim cam kavonoza yaptm aynen paylasmis olduklarini okudum aynen öyle uyguladim tuttu. tadi da mükemmel.ok78rcp

TipiTip
27 Ekim 2017, 20:39
@ mxm ve @ Disbeliever ustalar iyisiniz

hadi sayemde lezzetli zeytin yediniz , bu kiyagimi unutmayin :-))))

ben gercekten bunun üzerine zeytin tanimam ,

birde Balikesirde Akrabalarim var onlar süper zeytin yapiyor

ama bu sene rahatsizlandim gidemedim oralara yoksa en az 10 kg bir teneke alip gelmistim

bu arada bana gelisi bu zeyzinlerin arkadasimdan dolayi 2 KG plastik kavonozda 14 Euro olmali yanlis hatirlamiyorsam ama birdahakine tam sormaliyim

bir cok esya aldigim icin tam aklimda degil gibi fiyatlar

TipiTip
27 Ekim 2017, 21:06
Evet @Uzunköprü usta, tadini ben begendim, herkese göre degisebilir bana uygun.

Tadini tam alamadim aslinda, usta biraz daha yollasa iyi olacak :))))

Ya dedim Sana buraya dogru yolun düserse haber Ver önceden ayarlayam bir kac kavonoz

TipiTip
27 Ekim 2017, 21:46
Bugünlerde belki bir ugrarim. Sen siparisin oldugunda bir kavanozda benim icin iste, evdekiler fazlasinida isterse seni yine rahatsiz ederiz artik :)

bugünlerde ugrama

bir hafta zaman tani en azindan

ben arkadasa söyleyem ayarlasin
ben o zaman bir kavonoz sana diye aldiriyom

mxm
27 Ekim 2017, 22:27
bu arada bana gelisi bu zeyzinlerin arkadasimdan dolayi 2 KG plastik kavonozda 14 Euro olmali yanlis hatirlamiyorsam ama birdahakine tam sormaliyim

2 kilosu 14 Euro iyi fiat. Amazondaki tabii ki bio da oldugu icin pahali biraz.
Basta tadi fena degil gibi gelmisti ama simdi yedikce tadi cok daha hosuma gitmeye basladi acikcasi.Bizde pazar günleri ailecek kahvalti hastaligi var ama gecen pazar yapamadik maalesef. Tam bu kahvaltida kesin kararimizi veririz genelde. Benim cocuk da sever zeytini, basta tadi tuhafina gitmisti, simdi bakiyorum seker gibi yemeye basladi.

TipiTip
27 Ekim 2017, 22:39
2 kilosu 14 Euro iyi fiat. Amazondaki tabii ki bio da oldugu icin pahali biraz.
Basta tadi fena degil gibi gelmisti ama simdi yedikce tadi cok daha hosuma gitmeye basladi acikcasi.Bizde pazar günleri ailecek kahvalti hastaligi var ama gecen pazar yapamadik maalesef. Tam bu kahvaltida kesin kararimizi veririz genelde. Benim cocuk da sever zeytini, basta tadi tuhafina gitmisti, simdi bakiyorum seker gibi yemeye basladi.

Kalamata zeytini gercekten zeytini sevene birisine bagimlilik yapiyor

kolay kolay baska zeytin aramaz ,

vallah usta isteyen olursa ayarlarim zeytin gelen alan olursa

TipiTip
27 Ekim 2017, 23:06
Birde peynir var diyordun, bulursan onuda ayarla. ;)

abi tamam

haftaya cumartesine bende olur , sen kendini ona göre ayarla