PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adres degisiklgi

yaseren
04 Ekim 2017, 12:19
Merhaba arkadaslar,ben bu yaz türkiyeden ruhsatli tekne aldim,önce islem olmadi ,ilk olan adres türkiye olacakmis ,almanyada kaldigim icin tabiki almanya adresi görünüyor.neyse ,ilk olan adresi nufus dayresinden türkiye gösterdim,calisan memur dediki ,almanyaya gider gitmes tekrar türk konsolosluktan ilk olan adresin almanya göster.gittim konsolosa adres degisikli yaptircaktim,dedilierki ,sen alman vatandasisin biz yapamayiz.türkiyeye gideceksin orasi yapiyo dediler.bilginiz icin tesekkur

redbull911
04 Ekim 2017, 16:05
vallahi ustam tam bilgim yok nasil degisiyor ama ilk adresi tr yaptiysan sana bir kac sene sonra benim gibi zorunlu saglik sigortasindan borc cikar bana 6 bin lira borc cikardilar adamlara diyorum kardesim ben 30 senedir yurt disindayim anlamiyorlar bana 30 senedirorda olduguna dair kagit getir diyorlar konsoloslukta yardimci olmuyor bendeöylece biraktim.

yaseren
04 Ekim 2017, 17:08
Merhaba kardesim,aynen senin dedigin gibi, türkiyedeki nufus memuruda dedi,sonra sana sgk borclanmis olursun, ama simdi e-devletten göre biliyorlar,ALLAh yardimcimiz olsun,sagol kardesim

hOrOz
04 Ekim 2017, 17:27
sadece senin nerede ikamet yaptığın buradaki Konsolosluğu ilgilendirmez

sen Türkiye Vatandaşı değilsin ki.

yabancı olduğun için adresin ya yurtdışı olacak yada Türkiye

Türkiye den ikametini iptal etmen gerek

Türkiye deki memurun iş bilmemesi ve senin ikametini değiştirmesi

tolga1903
04 Ekim 2017, 17:50
Tekne alırken neden adres belirtmek zorunda kaldınız

yaseren
04 Ekim 2017, 19:33
Ruhsat gerikiyor tekneye ondandir ,sordum niye ,ama mantikli cevap veremedi,

tolga1903
04 Ekim 2017, 20:04
Her tekneye liman kaydı gerekir,bizim de var kaç senedir 3 kere de değiştik,bende Alman vatandasiyim hiç sormadılar şimdiye kadar liman baskanlikarinin fevri davranışı