PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radarlar ne kadarlik yüksek hiz farkinda cekmezler

mxm
30 Eylül 2017, 23:56
Selam,
Cogu zaman dikkatimi cekiyor, misal 30 luk yolda insanlar 30 dan vazgectik 25 le sürüyorlar, halbuki 40 a kadar Radar cekmez, 41 de ise ceker ve size izin verilenden 6 km/h daha hizli sürdügünüzden dolayi ceza gelir. Yine ayni sekilde 50 lik yolda 60 a kadar radar cekmez. Ben radar olan yerlerde tempomati hep 10 km/h fazlasina ayarlar ve öyle sürerim.

Eger arabanin lastikleri standart büyüklükteyse bu hic sasmaz.

Bu neden böyle: Tacholar üretimden hep 5 km/h fazla gösterirler ve 5 km/h da size verilen tolerans vardir, toplam 10 km/h eder.

Siz yine de kurallara uyun ama uyacam diye de 30 luk yerde 25 le sürmeyin, bari 35 sürün.

S&S
mxm

Memoli1976x
01 Ekim 2017, 00:16
Vallahi Hocam bunlar artik isi paraya dökmüsler bizim burda o eskidendi 10 Km ye kadar cekmemeleri.

Gecen 30 luk yolda 36 ile gitmisim diye ceza geldi. Simdi Toleransida icine sayarsak 40 KM/H bile degil.

Bu isi Privat Radarcilarin eline verdikleri icin onlarda hic toleranz göstermiyor, tabi para kazanacak adamlar.

Kürsat-60
01 Ekim 2017, 00:52
usta bende iki gün önce ceza ödedim 15 euro.

50 lik yerde 56 ile yakalanmisim.tolernstan sonra 3km fazla.
simdiye kadar ayni radarda hep 60 la giderdim cekmezdi, neyazikki simdi 56 ile cekildim.
seneler sonra bende hizdan ceza yedim.

mxm
01 Ekim 2017, 08:46
O tabelalarda tacho farki cekilmiyor, sende ne yaziyorsa aynisini gösteriyor ama onlarda dahi farklilari var, bazilari tachoyu degil asil hizi gösteriyor. Ben otoban da dahil her yerde radar oldugunda hep ne yaziyorsa 10 fazlasini sürüyorum, tek bir yerde bile cekilmedim. Stuttgattan Heilbronna kadar gitmedigim yer yok, yüzlerce radardan böyle geciyorum.
Ceken radar olursa ve o radarda cekilenler avukata giderlerse yani cok sikayet olursa eminim sonuca ulasilir.

Bulutsuz havalarda, orman olmayan bir yerde Navinin gösterdigi hizi inceleyerek aracinizin tachometre ile hangi hiza ayarli oldugunu belirleyebilirsiniz. Ben zaten Naviye dikkat ettigimden beri buna emin oldugumdan böyle sürmeye baslamistim. 3 degisik model arabada ayni sonuca ulastim ve 30 luk yolda daima tam 40 la sürüyorum, arkamdan gelenlerle mesela aramdaki fark hep aciliyor, 30 luk radarda 40 süren cok nadir. Ilk baslarda 35 le sürüyordum, baktim önümde ki araba benden uzaklasiyor ama radara cekilmiyordu, basima cok gelince ve naviye dikkat edince farkettim ki hakikaten 10 fazlasiyla asla cekilmiyorsun.
Arabanin lastiklerine vs. de bagli tabii ki, bir de yabanci arabalarin bazi markalarinda bu belki degisik olabilir ama Alman arabalari bu konuda sasmaz.
http://fs5.directupload.net/images/171001/jwrk5pym.jpg

Sparda
01 Ekim 2017, 11:27
Bana 2 hafta önce 50 lik yolda 56 gittigim icin 15 euro ceza geldi sanirim birseyleri degistirmisler artik bunlar isi ticarete dökmüsler maksatlari insanlarin güvenligi icin hiz kontrolü degil para yapmak

mxm
01 Ekim 2017, 11:40
Radar cektigi anda otomatikman frene bastigindan o an kacla gittigini asla tam anlayamazsin. Tempomat varsa ayarla ve o sekilde sür. Tabii ki en saglami önce navi ile arabanin gercek hizini tespit etmek, bu da otobanda uzun süre ayni hizda gidince tam belli oluyor, sehir icinde binalardan dolayi vs. navi bulundugun yeri tam tespit edemiyor, üstelik durup kalkma cok oldugundan GPS sistemi ufak tefek hatalar yapabiliyor. Sinyal saglam gidip gelmesi lazim. Bazen zaten faretmissinizdir, sola dönülecek ama navi bunu cok gec bildirebiliyor cünkü araba standart hizda sürülmedigi gibi sinyal de saglikli calismiyor. Otobanda ise hava aciksa ve sürekli hiz degismiyorsa navi hizinizi sasmaz bir sekilde tespit edebiliyor.

Karacaoglan
01 Ekim 2017, 12:19
Merhaba,
ben Radar üreten bi Firmada calisiyorum Almanyada. Biz Fabrika ayarlarinda misal 30luk yol ise 33de resmini cekiyor. Yazdigim gibi Fabrika ayarlari. Musteriler, genelde belediyeler bunu degistirebiliyor tabikii.
20 km hiz dahi ayarliyabiliyorsun.

Radar cektigi anda senin resmini cekiyor zaten, frene gitsen bile bi faydasi yok. Bir misal olarak yaziyorum, TollCollect ( Maut) icin ,laser ile saniyede 350 resim cekme kapasitesi var. Teknoloji manyak boyutlara ulasti.

Bana 2 hafta önce 50 lik yolda 56 gittigim icin 15 euro ceza geldi sanirim birseyleri degistirmisler artik bunlar isi ticarete dökmüsler maksatlari insanlarin güvenligi icin hiz kontrolü degil para yapmak

Yillik sabit gelir olarak gören belediyeler var maalesef.

1093
01 Ekim 2017, 20:54
Selam,
Cogu zaman dikkatimi cekiyor, misal 30 luk yolda insanlar 30 dan vazgectik 25 le sürüyorlar, halbuki 40 a kadar Radar cekmez, 41 de ise ceker ve size izin verilenden 6 km/h daha hizli sürdügünüzden dolayi ceza gelir. Yine ayni sekilde 50 lik yolda 60 a kadar radar cekmez. Ben radar olan yerlerde tempomati hep 10 km/h fazlasina ayarlar ve öyle sürerim.

Eger arabanin lastikleri standart büyüklükteyse bu hic sasmaz.

Bu neden böyle: Tacholar üretimden hep 5 km/h fazla gösterirler ve 5 km/h da size verilen tolerans vardir, toplam 10 km/h eder.

Siz yine de kurallara uyun ama uyacam diye de 30 luk yerde 25 le sürmeyin, bari 35 sürün.

S&S
mxm

usta pekde senin dedigin gibi degil.ben 70 lik yolda 79 ile radara girdim.toleranz cekildikten sonra 6 km fazla gitmisim yani 76 ile 15 euro ödedim

OrLoW
01 Ekim 2017, 21:46
Şimdiye kadar hiç çekilmedim dikkat ederim genelde 30 luk yolda 35 le giderim genelde..En çok sinir olduğum 30luk yollarda birde arkama yanaşıp korna basanlar oluyor niyeyse ( tabi sıra bana geliyor bi fren :)

mxm
01 Ekim 2017, 22:50
usta pekde senin dedigin gibi degil.ben 70 lik yolda 79 ile radara girdim.toleranz cekildikten sonra 6 km fazla gitmisim yani 76 ile 15 euro ödedim

Gecmedigim radar kalmadi, 30-40-50-80-120-130 ve bugüne kadar hic birinde cekilmedim. Daha önce de yazdigim gibi GPS ile tachonuzu kontrol ederseniz aslinda kacla gittiginizi kesin bir sekilde ögrenebilirsiniz.Benimkinde mesela 120 ile sürerken bakinca orada hizim 115 olarak görünüyor, bu hep böyle. Lastiklerini durumunu da herkesin kendi bilmesi lazim, fabrika standarti lastiklerde tacho en az 4 km/h fazla gösterir. Sürdügünüz arabanin marka, model ve lastik ebatlarini da verirseniz konu daha iyi anlasilir. Bana sanirim kiyak gecmiyor bunlar, beni niye cekmesin de sizi ceksin?

Ayrica hatali bir cok Blitzer su ana kadar mahkemelik de oldu, benim gibi ince hesaplayanlar bunu hemen tespit ederler. Yani ben su halde cekilirsem kesin avukata giderim, kendimden o kadar eminim.

En çok sinir olduğum 30luk yollarda birde arkama yanaşıp korna basanlar oluyor niyeyse

Belki radari taniyanlar icinin bos oldugunu biliyorlarsa olabilir. Ya da tabelalara dikkat etmediysen sadece belli saatlerde 30 oldugunu farketmemis olabilirsin, ya da sadece kamyonlara 30 da olabiliyor yoksa Almanlar asla o durumda korna calmazlar, hic basima gelmedi.

aliharbiye
02 Ekim 2017, 12:55
Azami hız 50 km yazan yerde ben 50 gitmiştim, ve radar hız sınırımı 55 olarak okuyup bana ceza yazdılar. allah belalarını versin. hakkımı helal etmiyorum. vatandaşı düşünen kim. polislerin işi sadece ceza kesmek. ha bu arada radar hatalı okuyabilir.yani radarın 10 km gibi yanılma payıda vardır. ama polisler öğle demiyor, ve kabul etmiyorlar. ama ben diyorumki RADARIN YANILMA PAYI VARDIR VE EN AZ 5 KM YANILIR.