PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolandiricilik olabilirmi?

dreamceng
28 Eylül 2017, 23:11
Selam arkadaslar,,bugun basima gelen olayi,,size tecrube olsun diye paylasmak istiyorum,,,,,Ben istanbul maltepede yegenimin evinde ikamet görünuyorum,,,Bu aksam yegenim isden gelince posta kutusunda benim adima ,,mketup gelmis,,son ihtar ve HACIZ baslikli,,konu,,2006 yilinda ödemedigim,bir ev telefonu hesabi
benim asla ev telefonum olmadi,orayi aradim,borcumun birikmis oldugunu 900 TL ama odersem 400 TL olucagini söylediler,Ben e devlet sitesine girdim borc sorgulamasi yapdim,hic bir yere borcum yok.
benim sorum sizlere,,,eger e devlette borc görünmuyorsa bu kesinmidir.
bunun dolandiricilik oldugu yuzde yuz,orada yazan benim tc kimlik nr am dogru yani gelen mektupda.icimizde basindan böyle bir olay gecmis olan varmidir

hOrOz
28 Eylül 2017, 23:18
Polis ve Savcılığa başvurun .. eğer dolandırıcılık ise ortaya çıksın yapanlarda cezasını çeksin

TipiTip
28 Eylül 2017, 23:42
Telefon faturasi e devlette olmazki Benin bildigim

E devlette cikan borclar baska. Telefon borcu baska

Abi nedense bu terslikler hep seni buluyor

Hafta sonu bir yerden 100 Gramm kursun ayarla al gel

Sana bir kursun dökeyem üzerinden kalksin bu terslikler

hOrOz
29 Eylül 2017, 08:51
Telefon faturasi e devlette olmazki Benin bildigim

E devlette cikan borclar baska. Telefon borcu baska

Abi nedense bu terslikler hep seni buluyor

Hafta sonu bir yerden 100 Gramm kursun ayarla al gel

Sana bir kursun dökeyem üzerinden kalksin bu terslikler

E-Devletten Türk Telekom bölümünden sorabiliyorsun

TipiTip
29 Eylül 2017, 09:20
E-Devletten Türk Telekom bölümünden sorabiliyorsun

Bak bilmiyordum iyi oldu

Thank You

dadaloglu38
29 Eylül 2017, 10:18
nerden gelmis postanedenmi gidip sorsular öyle bir borc varsa asla 400 tl öde kurtul demezler gönder birini gidip sorsunlar böyle sacmalik olmaz

Talha'linho 7
29 Eylül 2017, 12:57
tamamda vatandasin Tc kimlik No sunu nerden bulmuslar ?
ne ararsan var bizim ülkemizde
millet bu kafayi dolandiricik calistirdiklari Kadar iyi birsey icin calistirsalar
bu köseyi dönerler (hemde vatana millete hayirli olurlar)

hep seytanin isi

Gesendet von iPad mit Tapatalk

Romeo29
29 Eylül 2017, 13:17
@dreamceng
hocam cok cabuk ve acil sekilde gelen tebligata itiraz etmen lazim.
Bir süre önce okumus oldugum gazete haber ve eksisözlükte yazan yazarlarin anlatima göre söyle bir dolandiricilik olayi varmis ;
Adam senin adina tebligat gönderiyor borcun olmasa bile ( bilgilerini nereden buldular diyorsan bundan kisa bir süre önce türkiyedeki tüm secmenlerin kayit bilgileri internete düsmüstü belki oradan almislardir )
Eger sen yasal süre icinde o tebligata yasal itiraz etmezsen kanuni olarak borcunu kabullenmis oluyorsun.

yapman gereken hemen o tebligata itiraz etmek ve beklemek.!! Yapmis oldugun itiraz evraklarini iyi sakla üc - bes sene sonra tekrar karsina cikabilir!

Not : bilgilerin nasil acilacagini gösteren youtube videosu
not 2 : bilgiler ev deki bilgisayarda olmasin lazim bulursam belki yüklerim.

not: haberin ve eksisözlük entrysini bulursam eklerim.

dreamceng
29 Eylül 2017, 16:41
Tesekkur ederim cevaplariniz icin,malesef yasarken insanin basina her sey gelebiliyor,, biz davet etmesekde.

aliharbiye
29 Eylül 2017, 17:52
ya bu nasıl insanoğlu öğle. bu dolandırıcılar akşam başlarını yastığa nasıl rahat koyabiliyorlar. yazıklar olsun böyle insan türüne. geçmiş olsun. tabikide dolandırıcılık. başkada adı olmaz zaten. önce borcunuzun olup olmadığını tam olarak öğrenin. borcunuz yoksa sizde savcılığa şikayet edin. suçlular cezal alsın.

dreamceng
29 Eylül 2017, 21:49
Arkadaslar,eger resim yuklmeyi basarabilseydim buraya gelen ihtarnameyi yuklerdim,bana gelem mektup
Ekol Hukuk
istanbul dunya ticaret merkezi A1 blk
No 61 Bakirköy istanbul
telefon 02163705984
Guncel borcunuzu ogrenmek icin
02124659058

sikyetim var sayfasinda yazilanlari okyunuz

https://www.sikayetvar.com/ekol-hukuk-burosu

Arkadaslar ,almanyada olmamdan dolayi bu is cok canimi sikdi,,,cok temiz bir sorum olucakdir
eger e devlette borc görünmüyorsa
dogrumudur,,e devlet sistem hatasi yapabilirmiy