PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okuyalim : Cocuklarinizi Mavi Balina Oynundan uzak tutun..

hekimoglu
11 Temmuz 2017, 23:42
Arkadaslar son dönemlerde önce Rusyada ortaya cikip adindan söz ettiren sonra Avrupayada yayilan Blauer Wal isminde bir online oyunu gencecik cocuklarin canlarini almalarina sebep oluyor. Cocuklarinizin telefonlarini bilgisaraylarini mutlaka kontrol edin bu oyunun izine rastlayanlar hemen önlem alsinlar cünkü oyun 50 günlük, hergün bir ödev aliyorlar sonuncusuda canina kiymak oluyor, ödevlerini yapmayanlar tehdit ediliyor herkesi bu konuda bilgilendirip uyarin, daha bugün cok yakinimizda gencecik bir kiz canina kiydi polisin yaptigi arastirmalarda telefonunda bu oyun bulunmus.

karam82
22 Eylül 2017, 21:42
Selam Arkadaslar

Muhtemel Haberlerde bir cogumuz Ölümcül oyun diye duymussunuzdur. ama haberlerde oynun ismi ve icerigi hakkinda tam bilgi vermediginden bu konuyu biraz arastirdim ve cocuklarinizin bunu oynayip oynamadigina dikkat ediniz...

Bu Oyunu biraz inceledim, oyun sizlerin piskolojininizi bozmak icin tasarlanmis ve sizlerden abuk subuk sacmaliklar istemekte, buna da malesef genc yasta olanlar kapilabiliyorlar.

Cogunuz bilirsiniz Clash Of Clans yada Hayday oynu görevler falan tamamlanmasi gerektiren sürekli oynu takip edip oyna baglilik yaratan oyunlar.
Bu oyun da da buna benzer ama piskolojinizi bozmayla alakali

Bir Kac örnek vereyim

Bu oynu oynadiginizda karsi tarafa webcam karsi tarafin eline geciyor, ve sizleri takip ediyorlar 50 görev yapmanizi istiyorlar.
size bu görevleri resmini atiyorum ki ne tür bir beladan bas edildigini daha iyi anlayip cocuklariniza dikkat etmeniz acisindan

Ek Forumda genc yasta olan yada yasi kücük olan kardeslerimiz varsa bu oyundan mutlaka uzak durun, oyun sadece sagliginizi bozmak icin tasarlanmis bir oyundur.

https://abload.de/img/resim1ahlov.png

https://abload.de/img/resim2peyvm.png

TipiTip
22 Eylül 2017, 22:19
gercekten medyada Almanya olsun Türkiye olsun cok bagsediliyor

ALLAH hepimizin coluguna cocuguna akil fikir versin

dogru yoldan sasirtmasin YARABBIM

ALSANCAK-35
22 Eylül 2017, 22:42
Tesekkürler hocam bu konuyu buraya tasidigin icin.Bu tip oyunlar maalesef epey var,bu gibi cok zararli oyunlari bu baslik altinda bu topige islersek sanirim üyelerimize daha faydali olur düsüncesindeyim.Cünkü cok ebeveyn bu tip zararli oyunlari deneme sanslari hic yok gibi.Belki buradan yayinlanan zararli oyunlarin isimlerinden bakarak cocuklarini koruma sanslari olabilir,diye düsünüyorum.

hekimoglu
22 Eylül 2017, 23:56
https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?50578-Ergenlik-Caginda-Cocuklari-Olan-Arkadaslarin-Dikkatine-quot-Tehlikeli-Online-Spiel-quot

11 Temmuz da konuyla alakali paylasim yapmistim o günden bu yana ne yazikki baska örneklerede sahit olduk lütfen 12-16 yas gurubu cocuklara özellikle dikkat edin.

karam82
23 Eylül 2017, 00:01
@Hekimoglu Özür dilerim arkadasim konunu görmedim.

Konulari birlestirip Genel bilgilere aldim.

Önemli konu Ergenlik yasinda olanlara, yada Bu yaslarda cocuklari olanlar dikkat etmesi acisindan islenmesi daha saglikli.