PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : türkiyede implant

kurtun58
21 Eylül 2017, 14:36
türkiyede implant yaptirmayi planliyorum.ordan rechnunglari getirsem finanzamtan absetzen yaptirabilirmiyim? normalde almanyada yaptirinca oluyor.
saygilar

atsiz77
22 Eylül 2017, 07:42
Geçerli olmaması gerek, çünkü vergiyi Türkiye'de Ödemiş oluyorsun ama tam emin değilim.

Eğer 1-2 diş yaptırmayı düşünüyorsan burda almanyada yaptır daha mantıklı. Ben burda 2 diş 1800€ ödedim, Türkiye'de 1x implant 500€ ortalama.

Osmanbey34
22 Eylül 2017, 11:38
benim bildigim olmuyor. polanya vs olunca oluyor cünkü EU. türkiye drittland oldugu icin kabul etmiyorlar. ve olsa bile fatura baya yüksek olmasi lazim....

aqua05
03 Ekim 2017, 21:18
Geçerli olmaması gerek, çünkü vergiyi Türkiye'de Ödemiş oluyorsun ama tam emin değilim.

Eğer 1-2 diş yaptırmayı düşünüyorsan burda almanyada yaptır daha mantıklı. Ben burda 2 diş 1800€ ödedim, Türkiye'de 1x implant 500€ ortalama.
Hocam 2 implantmi 1800 Benim yegene 1 Impilanta 2500 Euro demisler.

atsiz77
03 Ekim 2017, 21:23
Evet 2 İmplat, ama fiyatda şöyle bir düzeltme yapıyım toplam Fiyat 2300€ Sağlık sigortası 500€ yakın para destekde bulundu bana ve bana düşen fiyat 1800€ idi.

www.zahngebot.de
www.2te-zahnartzmeinung.de

bu iki siteden angebot alabilir, ben doktoru bu sitelerden bulmuştum.

Ayrıca benim implant değişik champions marka ve bu implant sistemi farklı diğerlerine göre..

Osmanbey34
03 Ekim 2017, 23:31
bu vergi ile ne alakasi var tam anlamadim. hangi ülkedi yaptirsa da o ülkede vergi var. benim bildigim olmuyor cünkü tr eu da olmadigi icin.

kurtun58
04 Ekim 2017, 23:24
cevaplar icin tesekkür ederim.haftaya istanbulda 8 implant icin gidecem. imlant ve üst krone yaklasik 550 eur geliyor.burdan parayi havale edecem ve rechnung getirecem .sansimi bir deniyecem.ama büyük ihtimalle olmaz.
saygilar

atsiz77
05 Ekim 2017, 09:24
Toplam fiyatı 550€ ???
Çok ucuz dikkat et derim, implantları taktıktan sonra implant belgesini almayı unutma.

Osmanbey34
05 Ekim 2017, 12:15
arkadas neden bu kadar zor yapiyorsun.... normalinde krankenkasse karsilamiyor. yazdigim gibi nicht EU. ama söyle yapabilirsin. krankenkasse ile konus. fiyatlari göster firma a sukadar ."" kostenzusge al "" firma b türkiye su kadar. sonra dan fatura gösterir sen bu is olmaz. almanyayi biliyorsunuz ! ve sigortalari da biliyorsunuz.

cevaplar icin tesekkür ederim.haftaya istanbulda 8 implant icin gidecem. imlant ve üst krone yaklasik 550 eur geliyor.burdan parayi havale edecem ve rechnung getirecem .sansimi bir deniyecem.ama büyük ihtimalle olmaz.
saygilar

kuckam
05 Ekim 2017, 14:18
Benim bir yakinim basina gelen olayi anlatayim kisaca turkiyede cok taninmis bir yerde 4 impalat taktirdi bir tanesi cene kemigi sinirlerine baski yapti burada hic bir dr ellemedi nerde yaptirdiysan oraya en az 6 kere turkiye gidip gelme zorunda kaldi sonuc yanagin bir tarafi uyusuk kaldi impalati cikaramyiorlar derimki imkanin varsa burda yaptir.

Osmanbey34
05 Ekim 2017, 15:04
evet yazdigin dogru. burdaki dr. Bir sey yapmiyorlar. ama bu yine baska bi konu. herkez kendisi düsünsün tasinsin. artilari ve eksilerini ölcün.

Benim bir yakinim basina gelen olayi anlatayim kisaca turkiyede cok taninmis bir yerde 4 impalat taktirdi bir tanesi cene kemigi sinirlerine baski yapti burada hic bir dr ellemedi nerde yaptirdiysan oraya en az 6 kere turkiye gidip gelme zorunda kaldi sonuc yanagin bir tarafi uyusuk kaldi impalati cikaramyiorlar derimki imkanin varsa burda yaptir.

kuckam
05 Ekim 2017, 18:53
evet yazdigin dogru. burdaki dr. Bir sey yapmiyorlar. ama bu yine baska bi konu. herkez kendisi düsünsün tasinsin. artilari ve eksilerini ölcün.

Hocam bende ters birsey demedimki herkesin özgür idaresi .

Osmanbey34
05 Ekim 2017, 19:08
500 euro ise fatura, zaten vergiden yararlanmiyorsun.

Hakan Özdemir
04 Şubat 2018, 22:13
Slm.Arkadaşlar,ben İzmir yada Manisa’da implant tedavisi yaptırmak istiyorum.Önerebileceğiniz bir klinik yada doktor varmı,eğer bilginiz varsa fiyat ortalaması nedir?Bilgileriniz için teşekkür ederim.

OrLoW
05 Şubat 2018, 00:36
Binlerce kilometre uzağa hiç tanımadığınız doktora pat diye gidip ucuz diye implant yaptırmak valla cesaret işi ...

Ben nelerini duydum TR de komple imlant yaptırıp almanyaya gelip söktürtüp bir daha burada yaptıranını bile duydum..

Bu sağlık konusu bence iyi düşünmek gerek, orada yaptırınca sorun çıkınca buradaki doktor bakmıyorki haklı olarak

chiko44
05 Şubat 2018, 09:54
Ben burda krankkassaya sormustum türkiyede yaptirdinmi ilk 2 sene burdaki doktorlar bakmiyo ama 2 sene sonra mecbur normallmis gibi bakiyorlar.

aab38
05 Şubat 2018, 12:12
Slm arkadaslar neden bu kadar türkiyenin (vatanimizin) doktorunu, hastahanelerini kücük görüyorsunuz.Fiatlara ra gelince, evet avrupadakilere göre cok ucuz ama türkiyede yasayan insanlara asiri pahali. Fiata göre kalite kiyaslamasi olmaz. Buradada en ucuza yapan yerleri ariyoruz . O zaman gidin 10000€ yapan bir yere yaptirin daha kaliteli olur mantigi.
Sizlerinde yazdiginiz gibi ortalam bir implant almanyada 1500-2000€ civarinda.Türkiyede bu fiata 4 tane implant yaptiriyoruz.Bende cevremdeki yaptiranlardan duydugum hepside memmun ,elbette ufak tefek hatalar oluyor. Burada oldugu gibi. Tek kelime ile Türkiyedeki 80 milyon insanimizin dislerini kim yapiyor acaba. Dis Ve göz tedavisinde Türkiye Almanyadan cok cok üstün.
saygilar

Osmanbey34
05 Şubat 2018, 14:55
ustam aab38 sana katılıyorum tam ben yazakcaktim vazgeçtim ama sende güzel yazmisin.

Arkadaslar yanlış düsünmeyin ! burda ki konu fiyat degil . Tr de daha pahalı olsa bile ben trde yaptiririm. ben 11 sene önce göz tedavisi lazer oldum ve şükür daha halen memnunum......

1. hafta önce tr ye gitim ve arab dolu herkez bizim ülkemize geliyor. arab larda para dolu o zaman ne den Düsseldorf / königsallee ye gelmiyorlar ?
Hic bir zaman unutmayın tr Medical konusunda dünyada ilk sıralarda bu:

1. göz tedavisi olur
2. dis implant
3. sac
4. estetik
5. DÜNYADA YÜZ NAKLI YAPAN BASKA BIR ÜLKE VAR MI?

konu disinda turizm de 1 nummarayiz . Arkadaslar ben 2017 mısıra gittim ....burda konuyu uzatmayın tr nin boklu tasi bile misir dan güzel.

Insan evladı arayınca heryerden birsey bulur bunuda unutmayın !

--------
dip not: implant ile sorun cikinca düsünün bakalım burdaki doktorlar niye bakmıyorlar ?

burdaki doktora sorun bakalım ben tr de sunu bunu yaptiracagim .... siz ne tavsiye edersiniz diye ? cevap ne gelecek.

Slm arkadaslar neden bu kadar türkiyenin (vatanimizin) doktorunu, hastahanelerini kücük görüyorsunuz.Fiatlara ra gelince, evet avrupadakilere göre cok ucuz ama türkiyede yasayan insanlara asiri pahali. Fiata göre kalite kiyaslamasi olmaz. Buradada en ucuza yapan yerleri ariyoruz . O zaman gidin 10000€ yapan bir yere yaptirin daha kaliteli olur mantigi.
Sizlerinde yazdiginiz gibi ortalam bir implant almanyada 1500-2000€ civarinda.Türkiyede bu fiata 4 tane implant yaptiriyoruz.Bende cevremdeki yaptiranlardan duydugum hepside memmun ,elbette ufak tefek hatalar oluyor. Burada oldugu gibi. Tek kelime ile Türkiyedeki 80 milyon insanimizin dislerini kim yapiyor acaba. Dis Ve göz tedavisinde Türkiye Almanyadan cok cok üstün.
saygilar

delimurat
05 Şubat 2018, 17:58
--------
dip not: implant ile sorun cikinca düsünün bakalım burdaki doktorlar niye bakmıyorlar ?

burdaki doktora sorun bakalım ben tr de sunu bunu yaptiracagim .... siz ne tavsiye edersiniz diye ? cevap ne gelecek.

Babamin takma disinin biri cikti yapiskani iyi tutmamis, burda herzaman gittigimiz doktora gitti ama yapmadi. Disi taktirdiginiz yere gidin dedi

OrLoW
05 Şubat 2018, 19:25
Türkiyeden rechnungları alırsan burada kabul etmezler sanıyorum implant için ama

Bence Türkiyede implant yaptırmış ve memnun olan bir arkadaş buraya doktorun adını verirse daha iyi olur..

Diğer gidicek arkadaşlarda ona göre kime direk nasıl bir doktora gittiklerini bilirler..

Burada olay TR deki doktorlarımızı kötülemek değil ama, üstüne basa basa diyorum gidilecek doktoru iyi araştırmak gerek..

Her doktorluk okumuş doktor olamıyor, Türk doktorları daha iyi diye düşünerek önüne gelen bir doktora gitmek yanlıştır...

Deliyurek35
05 Şubat 2018, 23:55
Izmir Manavkuyu'da dis yaptirmak isteyenler icin Ebru Hanimi tavsiye ederim http://www.ebrupecel.com/ 2016 yazinda kendime 3 dis taktirdim esimde 4 dis taktirmisti cok memnun kaldik, burda 1 dis parasina 3 disi taktirmistim.

arkadaslarin dedigi gibi TR de her dis doktoruna gidilmez hem sizi kaziklar hemde iyi doktor degildir iyi muayene etmez, böylelerinide gördük yasadik.

bu sene esim yine bir kac dis taktiracak Ebru Hanim da, Aralik 2017 izmirde görüstü kendisiyle bu yazin takilacak disler.burdaki alman dis doktorlari tabiki kendileri kazanmak istedikleri icin islerine gelmiyor TR de yaptirdiginiz icin,

bizim burdaki Iranli dis doktoru ben kontrollerini yaparim demis hanima TR de taktirabilirsin yanliz kirik cikik oldugunda tabiki parasini alirim demis.

Osmanbey34
06 Şubat 2018, 00:17
Usta doğru dur. burdaki doktor lar ekmek parası kazanamıyorlar ya onun icin böyle davranıyorlar. ama belki Baska bi doktor yardimci olur. buradada türk doktorlarımız var.

---

doktora ararken burada da iyi doktoru arıyoruz onun icin tr de de tavsiye üzerine doktora gidiyoruz buda normal ...... bu forum da zaten arkadaslar tavsiyede bulunuyorlar.

Babamin takma disinin biri cikti yapiskani iyi tutmamis, burda herzaman gittigimiz doktora gitti ama yapmadi. Disi taktirdiginiz yere gidin dedi

iso98783
06 Şubat 2018, 00:51
istanbulda taksim meydanina yakininda bir klinikde 9 implant 13 krone yaptirdim iki seneyi gecti cok memnunum gel git ve klinik 6 bin euroya mal oldu

ertankayserili
11 Şubat 2018, 18:23
ustam aab38 sana katılıyorum tam ben yazakcaktim vazgeçtim ama sende güzel yazmisin.

Arkadaslar yanlış düsünmeyin ! burda ki konu fiyat degil . Tr de daha pahalı olsa bile ben trde yaptiririm. ben 11 sene önce göz tedavisi lazer oldum ve şükür daha halen memnunum......

1. hafta önce tr ye gitim ve arab dolu herkez bizim ülkemize geliyor. arab larda para dolu o zaman ne den Düsseldorf / königsallee ye gelmiyorlar ?
Hic bir zaman unutmayın tr Medical konusunda dünyada ilk sıralarda bu:

1. göz tedavisi olur
2. dis implant
3. sac
4. estetik
5. DÜNYADA YÜZ NAKLI YAPAN BASKA BIR ÜLKE VAR MI?

konu disinda turizm de 1 nummarayiz . Arkadaslar ben 2017 mısıra gittim ....burda konuyu uzatmayın tr nin boklu tasi bile misir dan güzel.

Insan evladı arayınca heryerden birsey bulur bunuda unutmayın !

--------

Arkadaslar ben 8. ayda izinde yaptirdim 11 adet implant 15,000 TL Yani 3500 € tutmadi yil basi gittim tamamladi allaha sükür simdilik sorun yok

Cok kolaymi derseniz baya zor (vidalarin takilmasi herkezin cene yapisina göre farkli bazen mümkün olmayabiliyor ) bazi dis eti sorunlari olabiliyor ( bende oldu) implat bazen tutmayabiliyor yani isin özü bazi riskler var bunlarda kisinin dis eti ve kemiklerin sagligi ile ilgili . Fiyatlar farkli olabilir benim arastirmalarimda implat fidalari aslinda cok pahali malzeme degil 40€ civari asil is uzman kisilerin yapmasi (basit mantikla arabanizi yetkili servise yaptirisaniz saat ücreti en az 70 80 € Uzman doktorun saat ücereti ? )

atsiz77
11 Şubat 2018, 18:55
Hangi marka implant takıldı, ayrıca implant belgesi verdilermi sana?

Almanya’da bir implantın kendisi ortalama 150€-300€ arası

durak78
11 Şubat 2018, 22:23
ben geçen sene bego marka ( alman markası) implant yaptırdım belekde, burada 1500€ istediler orada 500€ ya yaptırdım, bu yazin kroneyi de takdiracagim İstanbul da burada sadece krone icin 1000€ istiyorlar turkiyede fiyat sormadım daha

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

bertan36
05 Ocak 2024, 17:17
Türkiyede dis yaptirmak isteyenlerin cok iyi düsünmesi lazim
Benim esim Türkiyede yaptirdi 6 tane 3100 euro taksim civarinda bir klinikte
yapildiktan 6 ay sunra sirf sorun cikarmaya basladi almanyada disciler el sürmez yada cok para ister daha sonra implatlar kisa oldugu icin yerlerinden sallanmaya basladi enzundung yapti zahnschirog para karsiliginda cekti hepsini almanyada yeniden yaptirdik hic sorun yok iki yildir türkiyede yapilan implanta garanti yok burda her zaman Türkiyeye gitmek oda masraf
sansiniz varsa tamam ama kalitesiz iscilik yaparlarsa üzülürsünüz .fabrikasyon isi yapan yerlere gitmeyin sirf para almayi düsünüyor onlar olmuyacak seye yapilir derler hep
türkiyedeki implantlar kore mali hepsi ayni dediler bize o zaman
Almanyada yapilanlar isvicre mali en kalitelisi..

garip_38
05 Ocak 2024, 17:30
ben türkiyede yaptirdim kayseri de 8 bin euro verdim komple disim 9 inplan yaptilar 2009 da yaptirdim hala bir sorun yok cok memmunum bildiginiz tafsiye edilen yerlerde yaptirin derim türkiye bu islerde süper

Fb48
05 Ocak 2024, 18:44
Ben de Türkiyede yaptırdım 5 sene önce komple 11 tane implant 5500 Euro ya şimdiye kadar hiç problem olmadı iyi bakmak zorundasın her akşam fıtçaşadıktan sonra diş suyu kullanıyorum 2 senede bir Alman ya dişçide lazer temizliği yaptırıyorum tabiki iyi iş yapanı yaptırmak lazım