PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızımın Alman pasındaki resim ungültig

EnesD58
16 Eylül 2017, 08:53
Selamin Aleyküm arkadaşlar,

Sorunu kısa belirteyim, kızım 3 yaşında alman vatandaşı ve Reisepass ı var.
Türkiye ye tatile uçak ile seyahat yaptık, bundan önce pasaport kontrolünde memur bu resmin ungültig olduğunu ve dönüş te zorluk çıka bileceğin söyledi.
Resim de kızım 1 yaşında şuan 3 yaşında. Benim de aklıma daha önce gelmedi bunu yenilemek.
Şuan Antalya dayım, acaba buradaki alman konsolosluğu na gidip resmi yenileme gibi bir durum var mı? Cuma gününe kadar burdayım daha.

Saygılar ve Selamlar Enes

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

gamberoglu2000
16 Eylül 2017, 09:34
kinder pass da resimin ne isi var benim oglum 6 yasina gelene kadar hic resim yoktu bebegin resimini nasil koydurdular passa anlamadim turkiyeden cikarken annenin uzerindedir zaten turk kimligiyle beraber cikis yaptir alman gumrugunde goster gec konsoloslukta uzun surer diye dusunuyorum yada gecici kagit al bu pass gecerlidir diye bir sey olucagini dusunmuyorum nasil giris yaptiysan oylede cikarsin mirin kirin ederler biraz ama bir sey olmaz.

EnesD58
16 Eylül 2017, 10:00
kinder pass da resimin ne isi var benim oglum 6 yasina gelene kadar hic resim yoktu bebegin resimini nasil koydurdular passa anlamadim turkiyeden cikarken annenin uzerindedir zaten turk kimligiyle beraber cikis yaptir alman gumrugunde goster gec konsoloslukta uzun surer diye dusunuyorum yada gecici kagit al bu pass gecerlidir diye bir sey olucagini dusunmuyorum nasil giris yaptiysan oylede cikarsin mirin kirin ederler biraz ama bir sey olmaz.Ustam türk kimlikleri yok, sadece alman Reisepass lari var.
Almanyada 2009 den beri çocuklar artık annesinin üzerine olmuyor, mecbur kendi Pass lari olmak zorunda.

Yanlış biliyorsam düzeltin.

Şu sayfadan örnek aldım bu resmi
http://www.kinder-ausweis.de/kinderreisepass/

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170916/b0c81d274b8122280c47cfafecf9e42d.jpg

erhan__79
16 Eylül 2017, 13:49
yaninizda baska belge felan varmi geburtsurkunde felan.bence alman konsolasluguna bir danisin

EnesD58
16 Eylül 2017, 16:02
yaninizda baska belge felan varmi geburtsurkunde felan.bence alman konsolasluguna bir danisinBaşka hiç bir belge yok.
Pazartesi burdaki alman konsolosluğuna bir danışayım.

Passini süresi daha var, aslında orda bir problem yok, sade resim halen bebeklik fotoğrafı var, gerçi şimdi de 3 yaşında

ilhan841
16 Eylül 2017, 21:52
eger Reisepass i degistirmek istersen en yakin Alman konsoloslugunda hemen degistiriyorlar

EnesD58
17 Eylül 2017, 10:03
Yeni Passa ihtiyaç yok, sade yeni bir sayfaya yeni bi resim yapıştırıyor.
Yarın telefon la konuşup randevu almaya çalışacağım.
Sizi bilgilendiririm, belki başkasına da ilerde faydasi olur.

Flex
20 Eylül 2017, 10:09
Selamin Aleyküm arkadaşlar,

Sorunu kısa belirteyim, kızım 3 yaşında alman vatandaşı ve Reisepass ı var.
Türkiye ye tatile uçak ile seyahat yaptık, bundan önce pasaport kontrolünde memur bu resmin ungültig olduğunu ve dönüş te zorluk çıka bileceğin söyledi.
Resim de kızım 1 yaşında şuan 3 yaşında. Benim de aklıma daha önce gelmedi bunu yenilemek.
Şuan Antalya dayım, acaba buradaki alman konsolosluğu na gidip resmi yenileme gibi bir durum var mı? Cuma gününe kadar burdayım daha.

Saygılar ve Selamlar Enes

Arkadaşım tıp a tıp aynısı bizimde başımızdan geçti 😅. Benim kızımda 3 yaşında, Reisepassın üzerindeki resim 4 aylıkken.. Münih ten gidişte, Alman memur resimi sorun yaptı, ama yinede uçtuk. Geri döndüğümüzde direkt kendim Memura söyledim, Hinflug da bana bunu önceki memurun söylediğini. Evimize vardığımda değiştireceğimide.

Laf eder, yeni resim gerekli diye, başka birşeyde olmaz. Geçersin merak etme kardeşim.

Saygılarımla

EnesD58
20 Eylül 2017, 10:12
Eyvallah sağolasin kardeşim.
Bakalım inşallah öyle dir
[emoji1]

Digitalus
10 Mayıs 2018, 22:51
bende hic bir sorun olmadi

Osmanbey34
10 Mayıs 2018, 23:13
ustam birsey olmaz. biz de de aynisi dediler ve memurlar mecbur uyarması lazım.

1093
11 Mayıs 2018, 19:25
ustalar farkindaysaniz konu gecen seneye ait. yani vatandas coktan dönmüstür