PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rundlat mi normal teker mi?

hope41
10 Eylül 2017, 12:19
Merhaba arkadaslar. Kislik teker alicam, (arac bmw e61 Kombi, 2006 model, 225-55 R16 veya 225/50 R17 olacak tekerler) dün Uzunköprü arkadasin tavsiye ettigi Herne'deki bir tekerciye gittim, Conti nin 2012 DOT numarali 4 kislik tekeri vardi adamda, profilleri yeni gibi yani cok iyi görünüyor ve fiyatida cok uygun. Benim eski kisliklardaki jantlari takacak 200€ ya verecek o tekerleri.

Tek kafama takilan tekerlerin runflat olmasi! Su an kullandigim yazliklar ve elimdeki kisliklar hep normal lastikler. Aslinda benim arabada ince bir tane yedek teker var yani acil durumda onu kullanma sansim var. Nette baktim biraz runflat kullananlar memnun degil, komfor olarak sertligi sesi filan pek tavsiye etmiyorlar.

Bu konuda ki tecrübeniz tavsiyeniz nedir?

Birde adam bana yeni Lassa icin 360 € fiyat verdi, lassa kullanan oldu mu aranizda?

Tesekkürler

samsunlu
10 Eylül 2017, 12:33
Ben olsam bes para verip almam, sebebi eskiden yeni olmaz!!!. Rundlat Teker alma arkadasim Arabada Tekerler önemli Mevzu!!!, Ucuza kacma!!! sana tavsiyem Yeni al markasiz olsun ama yeni olsun. Tabi marka ariyorsan Michelin sana tavsiye ederim, bu benim senelerdir kullandigim Teker markasi.

hope41
10 Eylül 2017, 12:40
Baslik yanlis olmus ve düzeltemiyorum, Runflat olacakti :)

hope41
10 Eylül 2017, 12:42
Ben olsam bes para verip almam, sebebi eskiden yeni olmaz!!!. Rundlat Teker alma arkadasim Arabada Tekerler önemli Mevzu!!!, Ucuza kacma!!! sana tavsiyem Yeni al markasiz olsun ama yeni olsun. Tabi marka ariyorsan Michelin sana tavsiye ederim, bu benim senelerdir kullandigim Teker markasi.

Ucuz aradigimdan degil, sadece Conti olmasi ve profillerinin iyi olmasindan dolayi düsündüm yoksa yeni alicam büyük ihtimal zaten. Yani arabada su ana kadar hicbirseyin ucuzuna kacmadim.

ANILKAN
10 Eylül 2017, 12:45
bu sefer runflat ucuza buLmussun aLdin, 1 teker gittiginde ucuza buLamazsin pahaLiya aLacaksin mecburen o yüzden bence vazgec normaL kisLik teker aL, Lassa konusunda yardimci oLamam hic kuLLanmadim bende sana Hankook tavsiye ederim simdiye Kadar bütün büyük markaLari denedim icinden en iyisi hankook idi su an yazLik oLarak Hankook Ventus PRIME2 K 115 XL 205/55R16 94 W oLarak yazLik kuLLaniyorum ve asLa baska teker aLmiycam birdaha, kisLik oLarak PireLLi var onunLada cok memnunum ama baska kisLik deniye biLirim.

hope41
10 Eylül 2017, 12:56
bu sefer runflat ucuza buLmussun aLdin, 1 teker gittiginde ucuza buLamazsin pahaLiya aLacaksin mecburen o yüzden bence vazgec normaL kisLik teker aL, Lassa konusunda yardimci oLamam hic kuLLanmadim bende sana Hankook tavsiye ederim simdiye Kadar bütün büyük markaLari denedim icinden en iyisi hankook idi su an yazLik oLarak Hankook Ventus PRIME2 K 115 XL 205/55R16 94 W oLarak yazLik kuLLaniyorum ve asLa baska teker aLmiycam birdaha, kisLik oLarak PireLLi var onunLada cok memnunum ama baska kisLik deniye biLirim.

Su anki yazliklarimi gecen sene sifir aldim Hankook, eski kullandigim kisliklarda Hankook du zaten, ikisinden de memnunum aslinda. Runflat konusunda haklisin evet birde o var tabi, onuda hesab etmek lazim. Runflat olayini unutayim en iyisi ;-)

elektroniker
10 Eylül 2017, 14:00

arkadas sen lastiklerin nasil oldugunu anlamadan yazdigini tahmin ediyorum :)

Nazarnet
10 Eylül 2017, 14:04
5 yillik arac lastiginizi almanizi pek önermem bunun yerine sifir lastikler almaniz daha mantikli olacaktir cünkü lastik hamuru zamanla sertlesir ve lastikte performans kaybi olusur. Yeni lastikler almaniz daha mantikli olacaktir. Runflat olayi biraz tercih meselesidir benim BMW aracimda yedek lastik yeri olmadigindan Runflat kullanmayi tercih ettim Runflat lastiklerin yanaklari biraz sert oldugundan konforda bir miktar kayip oluyor ama güvenlik acisindan basarili özellikleri var. Ayrica Runflat lastikler biraz pahalidir marka tercihim genelde Michelin'dir alternatif Continental kullanirim.

elektroniker
10 Eylül 2017, 14:07
merhaba arkadaslar

biz senelerdir X3 da runflat kullaniyoruz ve memmunuz -- hem yazlik hemde kislik runflat
tabi su da var yedek teker olmadigindan dolayi daha garantili bizim icin -- hele bir de bizde tek hanim kullaniyor

sana gelince -- yedek tekerin oldugundan normal lastik al derim -- ama 5 yasindaki runflatleri alma

haaa -- bir lastik yeni almak mecburiyinde kalirsan -- aynisi olmasi lazim

hope41
10 Eylül 2017, 14:16
merhaba arkadaslar

biz senelerdir X3 da runflat kullaniyoruz ve memmunuz -- hem yazlik hemde kislik runflat
tabi su da var yedek teker olmadigindan dolayi daha garantili bizim icin -- hele bir de bizde tek hanim kullaniyor

sana gelince -- yedek tekerin oldugundan normal lastik al derim -- ama 5 yasindaki runflatleri alma

haaa -- bir lastik yeni almak mecburiyinde kalirsan -- aynisi olmasi lazim

Evet haklisin 👍

ZSworld
11 Eylül 2017, 03:33
Rundflat ile Runderneuert ile karistirmistir arkadas belkide rundflat kenarlari daha sert olur. yani patlayinca canta o kadar zarar vermez.
Bmw genellikle rundflat tekerlek takiyorlar ama biraz ses yapar.

Osmanbey34
11 Eylül 2017, 08:51
Kislik runflat teker bende sana tavsiye etmiyorm. arkadaslar güzel yazmislar.

- Komfort iyi degil
- "Anschaffung" pahali

sen en iyisi bildigini al :)

BndD
11 Eylül 2017, 09:28
.

Runflat ile kablama ayrı birşey :D

Ben 5 Sene kullandım beş para etmez
Arabayı yoruyor
İçten daha çok yiyor profilleri
Söküp takarken çok ağır tek avantajı 80 km kadar daha patlamış halde tamirhaneye gidebiliyorsun

Yinede sen bilirsin

hope41
11 Eylül 2017, 10:00
Tesekkürler hepinize, normal teker alicam bildigimden sasmayayim ben!