PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi marketin suyu daha güzel.

murtazza
09 Eylül 2017, 15:22
Slm arkadaşlar is yerinde arkadaşlarla tartıştık hangi marketin suyu güzel diye. Birde sizlere soruyum dedim sizce hangi marketin suyu güzel.

hOrOz
09 Eylül 2017, 15:48
Sanırsam bir kaç kere soruldu ama neyse bir daha yazalım arkadaşın hevesi kırılmasın

Lidl- Kirkel Quelle yeşil şişe her zaman Kirkel Quelle bulunmuyor

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
09 Eylül 2017, 16:02
Penny, derim.

bambumbam
09 Eylül 2017, 16:07
Metzeral diye duydum fiyati biraz yüksek oldugu icin bizde ya lidl den yada aldiden aliyoruz

mxm
09 Eylül 2017, 16:10
Eskiden ben de tadina göre su iciyordum ama cocuk büyüyüp sorgulamaya basladigindan beri bizi de zorladigindan suyu degistirdik, tadi hosuma gitmese de Vitel veya Evian aliyoruz. Eskiden Lidl dan veya Volvic aliyordum cünkü tadi en hosuma giden onlardi. Eger icindeki degerleri okursan farkedersin, bu sularda mineral degerleri cok düsük, vücuda gereken minarel miktarini veremiyorlar. Ancak yazin mesela cok su iciyorsan bu kez de bu sulara yönelmek gerekiyor cünkü asirisi da zararli. Daha dogrusu günde vücudun ihtiyaci olan miktarlari gözlemleyerek su icmek gerekiyor.

Basit bir karsilastirma, Gerolsteiner nin reklami gibi olsa da karsilastirma acisindan yardimci olacaktir.
https://www.mineralienrechner.de/vergleichstabelle-gerolsteiner-mineralienrechner.html

http://fs5.directupload.net/images/170909/rxjmygnk.jpghttp://fs5.directupload.net/images/170909/y4fvg9gq.jpg

TipiTip
09 Eylül 2017, 16:28
@mxm ustam iyi güzelde

ben fazla mineralinde vücuda zararli oldugu biliyordum

herseyin fazlasi zararli derler ... yani bu minerallerin fazla olmasi suyun iyi olmasini kanitlyiormu sence ???

yediklerimiz ile zaten mineral aliyoruz birde bu suyla yüksek mineral alirsak nasil olur sence ??

misal fazla magnezium isal yapiyor .. bu sadece bir örnek

hem niye sadece 8 Marka koymuslar oraya ??

sunuda belirteyem MADEN Suyu olarak bende severim Gerolsteiner suyunu

yemeklerde iyi gidiyor mideyi rahatlatiyor :-))

Selcuk8
09 Eylül 2017, 16:31
Hayatımda içtiğim en güzel su Erikli suyu, ama bu su sadece tr de vat damacana olarak.

TipiTip
09 Eylül 2017, 16:41
Hayatımda içtiğim en güzel su Erikli suyu, ama bu su sadece tr de vat damacana olarak.

Aynen ustam ,

ben yillardir burdada iciyorum , bir cok konuda yazdimda

0,5 Litre 12 tanelik Paketlerde 2,50 Euro su an

litre hesabi yaparsan MArket sularindan kat kat pahaliya geliyor

ama coluk cocuk sevdigimiz bir suyu iciyoruz

bu sekilde almaya basladim baslayali evden cikan cantasina ufak bir su koyuyor normal su iciyor

ondan önce disarida yolda orda burda al bir cola fanta vs vs ic bol bol sekerli

simdi herkes alisti bu sekilde

SHARVELADZE
09 Eylül 2017, 17:19
ben genelde cam siselerde satilan hafif asitli sulari tercih ediyorum,
marka olarak özellikle de bad dürrheimer legere herkese tavsiye ederim,
tadi hernekadar da kisisel bir tercih olsada cok güzel ve icimi rahat.

mxm
09 Eylül 2017, 17:29
herseyin fazlasi zararli derler ...

Yukarida ayrica belirttim zaten fazlasi zarar diye. Kontrollü icmek gerekiyor, bu da kisiden kisiye degistiginden belli bir sey söylemek imkansiz.
Misal, ayagina sürekli kramf giren bir insanda magnezyum eksikligi kesindir. Bunu ya yiyeceklerle ya da en basiti ictigi suyu degistirerek bir sorun olmaktan cikartabilir.

Verdigim linkte sadece en cok satilan markalar verilmis ama istedigin suyu markasini kendi secebilirsin de.
Piyasada ki tüm markalari tabii ki kaydetmemislerdir, ne de olsa bir firmanin kendi sitesi. Benim cok eski bir is arkadasimda ictigi yedigi seylerin degerlerini okuma hastaligi var, o mesela Gerolsteiner icer senelerdir. 20 senedir taniyorum bu adami.

http://fs5.directupload.net/images/170909/qifd9isi.jpg

hope41
09 Eylül 2017, 23:31
Heryerde yok ama Black Forest aliyoruz Toom'dan, pahali biraz ama su ana kadar ictiklerimin icinde en iyisi diyebilirim. Misafirlige gelen herkes de soruyor bu hangi su cok güzelmis diye :)

Ondan önce Netto dan aldigimiz vardi güzeldi oda ama icinde florid oldugu icin biraktik. Daha öncesinde bir ara aldi den aliyorduk, iyi gibiydi ama sonradan degisti tadi. Maalesef sularin cogunda böyle degisik bir tad var bilemiyorum artik nerden geliyor...

Ama su bir gercek ne kadar iyi su olursa olsun plastik sisede ve durgun su oldugundan ictiklerimiz aslinda saglikli degil, maalesef aci gercek bu benim kanaatimce!

Emo1980
10 Eylül 2017, 00:25
Musluk suyu. En iyisi. Hatta bi dergide Test edilmis

mxm
10 Eylül 2017, 00:50
Evet, musluk suyu en cok kontrol altinda olan su oldugundan bu dogru. Uzun bir süre önce Feuerbach taki Wasserversorgungda calismistim, iceri girebilmek icin bayagi bir kontrollerden gecmistik. Yerin dibine gömmüsler, yüzbinlerce metreküp tertemiz su deposuydu.

Musluk suyunda olan sorun ise, eger bina eskiyse ve borular bakir vs. den ise vücuda zararli metaller icerebiliyor. Bizim bina mesela eski ve borular demirdöküm galiba, evdeki tüm musluklari arasira ayni anda acip en hizli bir sekilde akmasini sagliyorum, bayagi bir pasli su geliyor sonra durulaniyor.

Kürsat-60
10 Eylül 2017, 00:59
hastanede ameliyattan cikmistim ameliyat yapan profösör beni maden suyu icerken gördü sordu niye cesme suyu icmiyonda o sudan iciyon diye.
bende cesme suyu sevmiyorum dedim. o da bana senin icin ensagliklisi cesme suyu dedi. 10 sene oldu hala cesme suyuna devam.
Ama önceden aldi deki sudan baskasini icmezdim.

67Caycuma67
10 Eylül 2017, 18:50
merhaba arkadaslar
bende kendime göre denedigim ve sonucta ictigim su

favorim Kaufland suyu "sanki bana göre Erikli suyuna yakin" Gzsiz su yani sade
veya Netto marketin suyu iciyorum buda gazsiz sade su
daha oncelerden LIDL suyu iciyordum sonra suyun kaynagini deyistirince hosuma gitmedi
Kaufland veya Netto suyunu denemenizi tavsiye ederim

44Malatya
10 Eylül 2017, 20:33
Yıllardan beri 6×1.5 litrelik volvic alıyordum, ucuzladığında 3 kasası 9,99 oluyordu, evi, kelleri dolduruyordum.

Son 5 yıldır lidl'in koyu yeşil kapaklısına (kirkl) alıştık, onu içiyoruz.

Mesut64
11 Eylül 2017, 19:33
Sulardaki PH degeri cok önemli Arkadaslar,
Türk Sularinda Pinar suyu önde gelenlerden, Almanya da PH degeri pek yazilmiyor ama bunu
PH test kiti alip kendiniz test edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=1tAp_bVAZzI&t=376s&pbjreload=10

PH degerinin ne kadar önemli oldugunu Anlatan yazi:

Kanserin gerçek nedenini bulan Nobel ödüllü Dr.Otto H.Warburg, hastalığın nasıl alt edileceğini de net bir şekilde ortaya koyuyor. Fakat, bu gerçekleri duymamız pek de mümkün gözükmüyor.
DOKTORLARIN ASLA SÖYLEMEYECEĞİ, KANSERİN ARDINDAKİ GİZLİ GERÇEK!

Kanserin gerçek nedenini bulan Nobel ödüllü Dr. Otto H Warburg, kanserin temelinde yatan sebebin oksijen eksikliği olduğunu tespit etmiştir.
Oksijen eksikliği, vücudun asit seviyesinin yükselmesine neden olur.
Dr. Warburg ayrıca kanser hücrelerinin anaerobik olduğunu (oksijen ile nefes almadıklarını) bulmuştur;
yani vücudun alkalin durumu gibi yüksek oksijen içeren durumlarda yaşayamazlar.
“Tüm normal hücrelerin kesin bir oksijen ihtiyacı vardır, ancak kanser hücreleri oksijensiz yaşar—
bunun hiçbir istisnası yoktur. Bir hücreyi 48 saat boyunca oksijen seviyesinin %35’inden mahrum bırakmanız
onun bir kanser hücresine dönüşmesine yol açabilir.”
Yediğimiz yiyecekler, vücudumuzda uygun pH seviyesini sağlamakta hayati bir önem taşır. pH dengesi,
vücudunuzun tamamındaki sıvılarda ve hücrelerde asit ve alkali arasındaki dengedir. Vücudunuz, hayatta
kalabilmek için, kandaki pH seviyesini hafif alkali bir seviye olan 7.365 noktasında dengede tutmak zorundadır.
Maalesef, günümüzdeki tipik beslenme şekli işlenmiş şekerler, rafine edilmiş tahıllar, genetiğiyle oynanmış
organizmalar gibi zehirli ve asit oluşturan yiyeceklerle doludur. Bu da, sağlıksız, asidik bir pH oluşmasına neden olur.
Dengesiz bir pH, hücresel aktiviteleri ve fonksiyonları kesintiye uğratabilir. Fazla asidik bir pH, kanser, kalp-damar
rahatsızlıkları, şeker hastalığı, kemik erimesi ve reflü gibi birçok ciddi sağlık sorununa yol açabilir.
Vücudunuzu çok uzun bir süre asidik bir durumda bırakırsanız, bu yaşlanmayı da hızlandırır. Robert O. Young,
The pH Miracle (pH Mucizesi) kitabında birçok sağlık sorununun yüksek asit seviyelerinden kaynaklandığını söylemektedir.
Bunun sebebi, parazitlerin, kötü bakterilerin, ve (aşırı çoğalan kandida gibi) virüslerin asitliği yüksek ortamlarda büyüyüp
çoğalabilmesidir. Halbuki, alkali bir ortam bakteri ve diğer patojenleri dengeler ve nötralize eder.
Dolayısıyla, pH dengesini sağlamak, sağlığınızı olabileceği en iyi noktaya taşımak için gereken en önemli araçlardan biridir.
Aşağıda yer alan tarifi kullanarak sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz.
YÜKSEK ASİTLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EV TARİFLERİ
Malzemeler: 1/3 çay kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu veya organik elma sirkesi
Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın. Asit/baz kombinasyonu anında köpürmeye başlayacaktır. Köpürme durana kadar
karbonat eklemeye devam edin ve bardağı yaklaşık 250 ml suyla doldurun. Hepsini bir kerede için. Bu ev tarifi pH dengesini
sağlayacak ve vücudunuzda alkali oluşturan bir ortam yaratacaktır. Mide asidine de çare olacak ve kandaki aşırı asitliği engelleyecektir.
ŞİFA YÜCE ALLAH'TAN'DIR...

https://www.youtube.com/watch?v=19uMiBqSUjk

cassano
12 Eylül 2017, 12:57
Lidl den aliyoruz, koyu yesil simdi de yeni cikan minerallwasser aliyoruz.

Paparazi39
13 Eylül 2017, 12:48
gerolsteiner

arada sirada cesme suyu

Albay43
14 Eylül 2017, 23:03
Aslinda cesme suyu en iyisi. Maden suyu asitli yediklerimizi erittigi icin mide tembellesiyor, onun icinde cogumuzda kocaman bir göbek cikiyor.

Osmanbey34
14 Eylül 2017, 23:14
Biz nettonun suyunu cok beyeniyoruz. Alternativ musluk suyu ama bizim evde filtre var ! onun icin musluk suyuda cok iyi.

bide Lidl den SAKSKIA Yesil olani aliyoruz.

Osmancik
10 Ekim 2017, 01:43
Bence Netto derim su çok güzel tadı var ve erikli gibi yumuşaş

moralist
10 Ekim 2017, 07:22
Ben Kaufland dan aliyorum onuda deneyin

39uzeyir
27 Kasım 2017, 13:50
Slm arkadaşlar is yerinde arkadaşlarla tartıştık hangi marketin suyu güzel diye. Birde sizlere soruyum dedim sizce hangi marketin suyu güzel.

http://www.wasser-hilft.de/frame_umkehrosmoseanlagen.htm

al bunu tak mutfaga bak keyfine temiz suyun, ne lidl nede aldiden su tasimana gerek var

antepligim
27 Kasım 2017, 14:10
bende Edeka dan EuroPerl Quell-Wasser iciyorum ohne Kohlensäure

Jaws57
27 Kasım 2017, 17:36
Bu saskia kirkel lidil suyunun ph dereceseni bilen varmi iciyoruz ama degeri nedir. Ayrica eriklide 1,5luk plastik siselerdeki suda biraz koku var .saskia tam türkiye sulari gibi güzel ama ph degerini merak ettim

Plasma1981
28 Kasım 2017, 00:12
bende Edeka dan EuroPerl Quell-Wasser iciyorum ohne Kohlensäure

Aynen bende.. Bence en güzeli

selo65
28 Kasım 2017, 17:47
ben vittel esim volvic iciyor. volvic biraz daha kaliteli ama benim icin vittel yeterli.

Bigali
30 Kasım 2017, 23:12
bizde evde volvic iciyoruz. birkac sene öncesine kadar lidl'den kirkel suyunu iciyorduk. gayet tatli su idi. piyasadan kalkinca baska markalara yöneldik. sonra türk marketlerinden erikli'yi denedik. ilk baslarda iyi idi fakat sonra kalitesi bozuldu ve bazi arkadaslarin belirttigi gibi siseyi acinca malesef kokuyordu. nihayetinde volvic iciyoruz, gayet memnunuz. reklam olmasinda...

uludag16
25 Aralık 2017, 18:50
Erikli
arkadas tanidik ona getirdiyorum biraz pahali ama hic bir suya degismem...