PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cocukta skoliose Rahatsizligi göründü Göründü.

Varol
06 Eylül 2017, 12:53
Slm. Arkadaslar Benim Cocukta skolios Bel kemeigi eyriligi görüldü. Acaba aranizda böyle rahatsizligi olan varmi. Varsa nasil bir yol Cizilir Amiliyat Sartmi.??

atsiz77
06 Eylül 2017, 22:07
Okuduğum kadarı, physiotherapie ile bu rahatsızlığın geçtiği yazıyor. Bence Ameliyat hiç uğraşma eğer fazla eğrilik yok ise, ilk önce krankengymnastik ile deneyin.

Allah (cc) acil şifalar versin.

Varol
07 Eylül 2017, 11:04
Okuduğum kadarı, physiotherapie ile bu rahatsızlığın geçtiği yazıyor. Bence Ameliyat hiç uğraşma eğer fazla eğrilik yok ise, ilk önce krankengymnastik ile deneyin.

Allah (cc) acil şifalar versin.

tskl atsiz 77. Yanliz physiotherapi kesinlikle geri düzelme olmaz. Bende arastirdim Korsa takiyor ama düzelme yok ( 35 k )Olmus Genc yaslarda cocuklarda sik görünüyor. Amaliyat yapmayi düsünüyorum. Ama burdaki Arkadaslardan Allah göstermesin ama böyle bir rahatsizligi olan varsa Nasil Bir YOL CIZMEM GERK....Ne den Amiliyat olmusunuz BILGI LAZIM

atsiz77
07 Eylül 2017, 12:06
Çocuk kaç yaşında, Ameliyat herzaman en son çare. Başka doktorlara kontrol gittinmi?

Varol
08 Eylül 2017, 10:31
Çocuk kaç yaşında, Ameliyat herzaman en son çare. Başka doktorlara kontrol gittinmi?

Ewet edildi.

atsiz77
11 Eylül 2017, 18:15
Selam,
bugün işyerinde arkadaş ile konuşurken benim oğlan skoliose hastası olduğunu söyledi. Ondan aldığım bilgi.

Birtane hastane ismi söyle Bad ile başlıyor oraya gitmişler orda çocuğun ameliyat olmasını söylemişler.

Daha sonra Datteln'de yine bu tür hastalıklara bakan Hastane varmış Herr Dietz, orasını tavsiye etdi...

Çocukda 3 yaşında 45derece eğirilik varmış, şuan 23% düşürmüşler.

10/12 yaşlarına kadar korse takmış 24 saat sadece günde 1 saat çıkarıyorlarmış.

Şimdi ise sadece geceleri takıyormuş.

Umarım bu bilgilerin işine yarar...

Ha birde şunu söyledi Krankengymnastik faydası varmış.

Ameliyat iyi olmadığını söyledi.

oemer45
11 Eylül 2017, 18:58
Selam varol @ geçmiş olsun kardeşim yaşadığın tetirginliğini çok iyi anlıyorum aynı olay bizimde başımızdan geçti kızım ameyat oldu bu rahatsızlık lotodan büyük ikramiye gibi çok nadir raslanan birdurum benim kızınkini çocuk toktoru farkettişti başlangıçta gözle görülen bişey deyil burahatsızlık beyaz tenli veya beyaz ırklara mahsuz bir hastalıkmış doktorların dediğini söylüyorum ben bildiğimden deyil evladın kaç yaşında bilmiyorum ama gelişim çağı bittiğimde yapılan bir ameliyat sakın ihmal etmeyin gelişim çağı bitmemişse devamlı jimlastik yapması gerekli kurada yolluyolar benim kız üç hafta kurda kaldı bunlarda sadece eyilmeyi ertelemeye yarıyor geçme inkanı yok eyer gelişim çağı bitimi daha fazla ertelenirse geçen yıllarda eyiklik giderek artacak ve ameliyatın düzelme oranını azaltacak korseyi hiç çıkarmamasına özen gösterin allah hiç kimsenini evladına böyle bir rahatsızlık vermesin ben kızımı kura götürdüğüm klinikte öyle evlatlar gördümki insan korkuyor bizimde ameliyatı doktorların tavsiye ettiği hastanede yaptırdık hastane sadece bel rahatsızlıkları bakıyor ve birçok almanya dışından gelen tabiki bunlar paralı insanlar araplar falan vardı eyer istersen bizim ameliyat yaptırdığımız yerin adresini adını gızım gelince verebilirim anlatılcak çok şey var ama sizi korkutmuş olurum diye yazmıyorum birada senin vesilenle küçük çocukları olan varsa doktorlarına sürekli baktırsınlar.

V/S
12 Eylül 2017, 00:19
Suan Amilyat tavsiye etmem size, cocuk daha Kücük ve gelisme
asamasinda. O yüzden Korsett ve rückenschule ile kemik düzelir.

Düzgün bir Ortopädie Doktoruna götürün ve görüsün.

Amilyat tehlikelidir ve en son care olur. Cok Agri yapar yada
uyusma olursa.

Varol
12 Eylül 2017, 09:16
Suan Amilyat tavsiye etmem size, cocuk daha Kücük ve gelisme
asamasinda. O yüzden Korsett ve rückenschule ile kemik düzelir.

Düzgün bir Ortopädie Doktoruna götürün ve görüsün.

Amilyat tehlikelidir ve en son care olur. Cok Agri yapar yada
uyusma olursa.

Doktorlar ile cok defa görüstüm bu kesinlikle düzelme olmaz dediler. Tek care Amiliyat. su an physiotherapi görüyor ve bel bandaji kulaniyor ama etki etmiyor.

leventugba
25 Eylül 2017, 14:54
bendede Skoliose (16%) var cocuklugumdan beri. Annem 12 yasina kadar fark etmemis. Tatildeyken akrabamiz anneme baksana oglunun sol kalcasi daha cikik deyince farkina vardik.
Doktora göründük ve o günden beri hep spor yapiyorum (fitness).

skoliose genellikle uzun boyle kisilerde meydana gelen bir hastalik.. bu arada benim boyum 191cm

Varol
25 Eylül 2017, 21:56
bendede Skoliose (16%) var cocuklugumdan beri. Annem 12 yasina kadar fark etmemis. Tatildeyken akrabamiz anneme baksana oglunun sol kalcasi daha cikik deyince farkina vardik.
Doktora göründük ve o günden beri hep spor yapiyorum (fitness).

skoliose genellikle uzun boyle kisilerde meydana gelen bir hastalik.. bu arada benim boyum 191cm
Cok Gecmis Olsun.
spor yaptiktan sonra (16% Sonra Büyüme oldumu)
Yada Amiliyat oldunuzmu.

leventugba
26 Eylül 2017, 09:52
Cok Gecmis Olsun.
spor yaptiktan sonra (16% Sonra Büyüme oldumu)
Yada Amiliyat oldunuzmu.

hayir olmadi allaha sükür....ameliyatda hic söz konusu degildi bende... spor her derde deva abi, arti bandscheibeda var bende, spor sayesinde hic agrim yok

Memo-One
26 Eylül 2017, 12:26
Öncelikle gecmis olsun kardesim.
Ilk önce bir kac doktara göster cocugunu (Ortopädie) genelde hepsi Korse tavsiye edecektir + Krankengymnastik ama korse isi cok zor bir olay cocuk icin,
cünki biliyorum kendi cocugumda,da skoliose vardi benim cocuk tasimadi korseyi .
Ve sonuc olarak Werner Wicker klinik,te ameliyat oldu.https://www.wicker.de/kliniken/werner-wicker-klinik/Diyecegim Fazla beklemeden birde bu klinikten ön gorüsme icin bir randevu almaya calis.

Varol
27 Eylül 2017, 10:51
WIRBELSÄULENCHIRURGIE
St. Franziskus-Hospital
Schönsteinstraße 63
50825 Köln-Ehrenfeld
Bu kilinikten Randavu aldim. ama bilmiyorum nasil bu kilinik. acaba giden oldumu: Bilgisi olan varmi.

oteloo
04 Ocak 2018, 00:25
Merhaba Arkadaslar,

Schön Klinik Vogtareuth tavsiye edebilirim, biz gerci baska birsey
icin oraya alti ay gitmistik ama Skoliose üzerinde baya memnundu orda
gördügümüz aileler.

http://www.schoen-kliniken.de/ptp/kkh/bhz/faz/wirbelsaeule/

Hayirli Geceler...