PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault Clio 2 1998 ( Arka sağ kapı açılmıyor )

OrLoW
02 Eylül 2017, 17:27
Merhaba arkadaşlar ( Renault Clio 2 1998 ) Arka sağ kapıya birşeyler olmuş araba oğlandayken sonra kapının kilit dilini elinle düzeltmiş kapanmamış sanırım kapı, kapatmış birkaç defa açmış kapamış kapıyı normal açılıyormuş.Daha sonra kapı kapalı kalmış hiçbir şekilde açılmıyor.

Dışarıdan elle açılmıyor içeridende açılmıyor central kilit arabanın anahtarından çalışıyor, yukarıya aşağıya inip kalkıyor ama kapı açılmıyor. Bakmak için kapının iç döşemesini söktüm fakat anormal bir durum göremedim zaten fazlada görünmüyor el lambasıyla baktım.. İnternete baktım fikir edinmek için belki video görürüm diye kilidin nasıl çalıştığına dair, belki benim göremediğim içeriden bir olayı vardır çekip kilidi açmak için ama bulamadım ..

Anlayan veya bir fikri olan arkadaşlar varsa yardım bekliyorum

talo176
02 Eylül 2017, 17:47
muhtemelen kiliti bozulmustur..
arka kapinin labrini sökmeye bak.. ve notverriegelungu varmi bak..

OrLoW
03 Eylül 2017, 15:50
muhtemelen kiliti bozulmustur..
arka kapinin labrini sökmeye bak.. ve notverriegelungu varmi bak..

Valla birçok şey denedim ( bu labrini dediğin ne ? kapıyı bir kere açabilsem sökecem kilidi komple daha iyi görüp çözebilecem ama kapıyı açamıyorum

OrLoW
07 Eylül 2017, 23:18
Arkadaşlar bizim forumda bu işlerden anlayan yokmu

cemo1975
08 Eylül 2017, 15:36
slm

labrin Türverkleidung demek ordan sökmeye bi calis eyer kendin yapmak isdiosan

kilit bozulmusdur kesin talo usta dedigi gibi

OrLoW
09 Eylül 2017, 01:53
slm

labrin Türverkleidung demek ordan sökmeye bi calis eyer kendin yapmak isdiosan

kilit bozulmusdur kesin talo usta dedigi gibi

Kapının döşemesini ben söktüm zaten kardeş zaten yazmıştım söktüm diye ! Yanlız kapıyı nasıl açıcam bütün problem bu tornavidayla uğraştım belki içerde bir yeri vardır açılır diye olmadı..Kilit bozulmuştur evet kapıyı bir açabilsem tek sorun o kapıyı açınca değiştiririm kilidi

OrLoW
01 Ekim 2017, 15:51
Forumda bir araba tamircisi arkadaş yok sanırım hala bir çözüm bulamadım kurcalamadık yerini bırakmadım kapıyı kurtaramadım.Gerçi arka kapı diyede sallıyorum..

Bafrali55
24 Ekim 2017, 00:27
Arkadasim önce bir yeni veya eski kilit al .uzun bir toranvida yada keski ile kilidi kir icinde bir mekanizma var ona bas acilir bende de aynisi olmusdu bu sekilde yaptim .sonra yenisini tak

OrLoW
28 Ekim 2017, 20:07
Arkadasim önce bir yeni veya eski kilit al .uzun bir toranvida yada keski ile kilidi kir icinde bir mekanizma var ona bas acilir bende de aynisi olmusdu bu sekilde yaptim .sonra yenisini tak

Halletim dostum Teşekkür ederlm bilgi verdiğin için..

Şu koca forumda mutlaka 10--15 kişi vardır bilgilerini aktarırlar yardımcı olurlar düşüncesinde idim ben ya bizim insanları gözümde büyüttüm yada benim kafa farklı

Yine kendi çabalarımla hallettim yeni parça aldım taktım şimdi süper oldu birde üstüne marş motoru bozuldu onuda kendim tamir ettim sanırım böyle böyle kendimi baya geliştiricem