PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : almanya abwrackprämie 2017

catli50
02 Eylül 2017, 01:38
arkadaslar
abwrackprämie 2017 hakkinda bilgisi olan varmi
euro4 2002 model golf combi var elimde
nasil degerlendirebilirim
selamlar

hOrOz
02 Eylül 2017, 02:46
Abwrackprämie diye offiziel bir şey yok
sadec üretici firmalar angebot yapıyorlar

hangi model araba almak istiyorsan git orayla konuş ne veriyorlar duyarsın

Mr.Robot
02 Eylül 2017, 11:25
Insan nekadar yanilabiliyor diye kendime gülüyorum: https://ozbeceriksizler.com/showthread.php?29124-Benzinlimi-yoksa-Diesel-mi&p=84639&viewfull=1#post84639

5 sene ileride acilacak konulari merakla bekliyorum, sene 2021: "Dizelimi hangi afrikaliya satsam...", "Dizeli cöpemi yoksa kanalami atayin...", "Dizel aldim pismanim, vergisini ödeyemiyom napacam...", "Dizelimle sehre sokmuyorlar, cevereyi kirletiyor diye, nolcek hinci...".
Saka saka, 5 sene sürmeyecek en fazla 3.

3 sene sonra cikacak sandigim konular simdiden acilmaya baslamis. ;)

Bu firmalarin verdigi prämieleri iyi hesaplamak gerekiyor, sonucta bu firmalar insanlari kuru kuru ka_ikladi ve simdide "yardima" kosuyorlar. Suan verdikleri pek birsey etmez kanatimca.

Secimlerden sonra dananin kuyrugu kopacak, secilene bagli tabiki, ye firmalara yede müsterilere olacak olan. Ama burasi amariga olmadigi icin büyük bir ihtimalle olan müsteriye olur.
Dizeli alan dizini döver diye bir atasözü var.:o

Selam
02 Eylül 2017, 11:44
Bu abwrackprämie 2017 denen sihirli söze pek inanmayin derim. hicbir araba sirketi sizlerin kas ve göz rengini sevdigi icin öyle ucuza veya hesabli ticaret yapmaz.

dizel arabam olmadigi halde banada VW´den mektub geldi. mektubun icerigi öyle balli yazilmiski insanin ihtiyaci olmadigi halde almayi düsünmeye basliyor. mektupta öyle örnek vermislerki yeni golf model 17.800 €´luk arabayi size 12.500 €´ya satariz diye.
Gene herkes kendisi Bilir ben sadece dikkatli olun derim.

catli50
02 Eylül 2017, 14:29
stuttgart mercedes centerde satis yapan bir türk varmi

SesSizliK
02 Eylül 2017, 16:47
insanogluna iyilik yaramaz gercekten adamlar azz veya cook bi sekilde bi indirim yapiyorlar bunun neresi kötü sizler yüksek model yeni araba binme ihtiyaci duymaya bilirsniz ama baskalari bu kampanyadan yararlanmis olucak bunun neresi kötü.....

catli50..... kardes bu kampanyayi en iyi AUDI uyguluyor 1 yasindaki kullanilmis araclarda bile indirim yapiyorlar modeline göre degisiyor indirim.

örnek..Audi Umweltprämie junge Gebrauchtwagen

Aktionsmodell
Prämie (brutto)
A1, Q2
2.250,- €

A3, A3 Sportback, A3 Limousine, A3 Cabriolet,
Q3, TT
3.750,- €

A3 Sportback e-tron
5.089,- €

Q5
4.500,- €

A4, A5
6.375,- €

A6, A7, A8, Q7
7.500,- €

valla dostum hesabina uyuyorsa degerlendir derim kim ne derse desin..

unutmadan diyelim senin elindeki aracin degeri 1000 euro örnek sen a4 almak istiyorsun sen aracini cöpe götürüyorsun cöpten aldigin belge ile audiye gidip iste belgeyi verdigin zaman sana 6,376 euro indirim geliyor.

hOrOz
02 Eylül 2017, 17:21
Bunlara pek inanmayın 1000€ luk arabaya 6376 € vereceklerini sanıyorsunuz yanılıyorsunuz ..
Bis 6376€ dur o yani modeline göre..
Hatte Almanların yazdıklarına göre bu paradan devletin verdiği primide düşüyorlarmış

Arkadaş VW ye gitti eski euro 4 dieselin yerine yeni euro5 diesel önermişler..

Bunlara güven olmaz 10 sene önce millete Diesel alın diye teşvik ettiler sonra vergileri yükselttiler şimdi trafikten men etmeye çalışıyorlar