PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 Yasinda Cocuk 5 Yildizli Hotelde Boguldu. Suclu Kim.?

karam82
30 Ağustos 2017, 14:23
Selam Arkadaslar

Her Sene Tatile gittigimde bu tür konulara cok dikkat eden birisi olarak kisa soruyorum burda suclu kim.?
Cocuklari Basi bos yada yüzmeyi bilmeden derin Havuzlara Kolluklar takip yalniz yümelerine izin veren Anne Bababmi yoksa
Cankurtaran in müdahelesi sonrasi hotelde o an Doktorun olmamasimi.?

5 Yildizli hotellerin hic birinde biliriz ki doktorlar 24 saat orda olmazlar belirli saatlerde gelir hasta varsa hastaya bakarlar. kötü durumda Hastaneye sevk ederler.
Ama 24 saat tamaminda doktor yoktur 1 iki saat disinda.

5 Ayda tatile gittigimizde 3 yaslarinda bir cocugun havuzun merdiveninde havuza girip girip cikmasi beni okadar deli ediyorduki ben yattigim yerde huzursuz olup gözlüyordum Allah göstermesin düserse müdahale edim diyerekten.
Bu kadar duyarsiz olup sonrasinda Cocuk a birsey oldugunda Hotel ve o an olmayan doktrormu suclamak gerekir .?

Dün yasanan olayda buna benzer durumda
Cocuk yüzmeyi bilmiyor, Bel simiti takilmis, Kolluklar takilmis, kaydirakta kaydiriliyor, ve Babasinin havuzda cocugu bel simiti ve kol simiti takilmis boyundan büyük yerde yalniz birakmasi sonucu Cocuk hayatini kayip ediyor.

Burda simdi sabah programini takip ettigim üzere Hotele sucduyuru yapmak icin hazirliktalar, cocugun boguldu sürede Hotelde doktor yokmus, ama o an Hotelde Baska misafir olan doktor müdahale dahi ettigi halde kurtulamamamis.

Haber burda

http://www.milliyet.com.tr/6-yasindaki-cocuk-5-yildizli-gundem-2510536/

ek olarak babasinin cocugu nasil davrandigi da burda

https://www.youtube.com/watch?v=R4nlYUXL8FI

Allah Rahmet Eylesin Kücük yiyenimizin Mekani Cennet Olsun.

Bu konuyu Acmamin tek nedeni.

Lütfen Arkadaslar tatile gittiginizde Cocuklarimiza daha dikkat edelim. Cankurtaran var falan filani bir kenara birakin, en büyük can kurtaran Cocuklarin Ebeveyinleridir.
Kolluk taktik cansimiti taktik cocuk havuzu disinda girmesini istiyorsak 1 Saniye dahi yalniz birakmayalim.

Birsey olmaz demeyelim ve herseyden önce kendi önlemimizi kendimiz alalim, böyle olay yasandiginda suclu aramamiza gerek kalmayacaktir.

Bu konuya her zaman deginmek istemisimdir her tatile gittigimde malesef bu tarz olaylari gördügümden bu olayda yeni oldugunda paylasmak istedim.

Saygilar

devkan07
30 Ağustos 2017, 14:38
Karam Usta bizlerde her sene tatile gidiyoruz.

...............
5 Ayda tatile gittigimizde 3 yaslarinda bir cocugun havuzun merdiveninde havuza girip girip cikmasi beni okadar deli ediyorduki ben yattigim yerde huzursuz olup gözlüyordum Allah göstermesin düserse müdahale edim diyerekten.
...............

Su yukarida yazdiklariniz beni cok duygulandirdi.Neden biliyormusun ayni seyleri bende hissettigim icin.

Hic bir baba böyle bir sey olmasini istemez.
Ama ben burada suclu olarak ilk babayi görürüm.
Özellikle tehlikeli olan her durumda gözlerini kesinlikle ayirmamasi gerekiyordu.Bunlar hepimiz icin gecerli.
Nerede olursak olalim.

Otelcilerde önlem almadigi icin onlarda suclu tabiki.
Yirmidört Saat gözetim sart.Cünkü otele gelen herkesin güvenligini kabul etmis oluyorlar ve sorumlular.

Ne yazsak bos.Insanin kalbi ciz ediyor.Hepimizin cocuklari var.Allah ramet eylesin ve bu aciyi kimseye yasatmasin..

Cengiz Bond
30 Ağustos 2017, 15:04
burda 100% anne ve baba suclu.

bir cankurtaran okadar kisiyi o kadar büyük bir alanda her saniye göz altinda tutamaz.

üc sene önce bende böyle bir olaya sahit oldum.

anne babalar bazen coook dikkatsiz oluyorlar. birde cocuklarina kötü örnek oluyorlar.

pool da poola atlamayin yaziyor, baba ikidebir atliyor, 10 yasindaki cocugu de atliyor ve atlarken burnunu kiriyor.

sonra nerde devlet, nerde adalat diye bagiriyorlar.

44Malatya
30 Ağustos 2017, 15:23
Cengiz bonda katılıyorum, bizim çocuklar yüzmeyi 3 yaşında öğrendiler, halen yüzme kurslarına devam ediyorlar. Ne kadar güzel yüzselerde tatilde denize girdilermi gözümüz onlarda oluyor.

V/S
30 Ağustos 2017, 15:32
Allah rahmet Eylesin, cok aci bir durum.

Yüzdeyüz Anne Baba sucludur. Havuzun basinda ya Anne yada baba bekleyecek.
Türkiyede malesef bu olaylar cok oluyor. Cocuklar evinin önünde sokak ortasinda
oynuyor. Buna benzer daha say say bitmez.

Bana kalirsa Anneyide Babayida hapise atacaksin, cünki ilk sorumlu kisiler
onlardir.

karam82
30 Ağustos 2017, 17:49
devkan07 arkadasim ilk basta Hosgeldiniz.
Arkadasim söylemis oldugunuz 24 saat gözetim sart diye hic bir hotel size güvence vermez, sadece belirli hotellerde x Ray cihazi olur yada Siyasi Önemli Is adamlari sanatci vs geldiginde ek güvenlik tutulur.
Ama normal turizm le alakali hotellerde Giris kapisinda giris yapanlari kontrol ederler oda Ne kadar disiplinli ayri konu, ve Hotelde Bekci olur disarda birileri girmesin ve güvenlik acisindan.

yukarda yazmis oldugum gibi hic bir hotelde 24 saat Doktor yoktur, Cankurtaran yoktur. doktorlar belirli bir iki saatligine gelir, Cankurtanlarda Misal saat 10 ile 18 saatleri arasinda Hotelde bulunurlar ki bu hotelde de cankurtaran zaten var müdahalede ediyor, ama olayin oldugu saatte Doktor yok ve o an Misafir olan baska bir doktor müdahale ediyor.

Bu turumda Farzi misal diyelimki Doktor olsun Cankurtaran orda olsun, hic bir önemi yok Bir baba yada Anne olarak o boyuta gelene kadar bizler nerelerdeyiz demek daha dogru degilmidir.
Neden Bu cocuk orda Can simiti ve kollukla o boyundan büyük havuzda birakilir. Nede olsa cankurtaran var onlar sorumlumu demek gerekir. gectikten sonra kendi sucunu bir kenara birakip suclu aramayami cikmak gerekilir.

Videosunda izlemissinizdir Babanin rahat tavirlari bilemiyorum ya ben biraz bu konuda titizim yada pinpirikli, ama benim icin bu tür durumda Baba ve Anneye sormak gerekmezmi sen bu cocuk bogulurken nerdeydin.?

Babanin savunmasi can simiti takiliydi normalinde kolay kolay birsey olmazdi acaba birimi carpti da devrildi böyle bir sacmalik kusura kimse bakmasin savunmayi gerektirmez...
Sen yaninda Ebeveyin götürüyorsan Kinderclublara teslim ettin orda birsey basina gelse ayri olur ama cocuk senin yanindayken basina birsey geldiginde ilk suclu benim gözümde Babadir.

Ama bu tür durumlarda Lütfen Yanimizda cocuklarimizla gidiyorsak, birsey olmayin demeyin ve cocuklarinizin üzerinde mutlaka gözünüz bulunsun..

tr-22
30 Ağustos 2017, 18:41
Bende kisa tek kelimeyle fiktimi söylemek istiyorum,burada 100% Baba suclu cocugunu havuzda yalniz birakmamaliydi.

talo176
30 Ağustos 2017, 19:18
Allah Rahmet eylesin yigenimizi..
nasil oluyor da yalniz birakiyorlar kücük (yüzemiyen) bir cocugu havuzda.. anliyamiyorum..
bizim cocuklar cocuk havuzunda oynrlar, orada bile gözetliyorum..
ben o babaya sadece suc vermiyorum, ayni anda da kiziyorum!!!

mxm
30 Ağustos 2017, 20:41
Nasil bir babalik anlayamiyorum. Insan kücücük cocugunu öyle bir yerde hic yalniz birakir mi? Benim cocuk yüzmeyi ögrendiginde dahi ben yine yalniz birakmiyordum, iyice emin olmadan insanin ici nasil rahat edebilir? Simide mi güvenecem? Havasi her an inebilir, birisi takilsa tikaci hemen cikar, öyle güvenilir seyler degil ki bunlar.

karam82
30 Ağustos 2017, 20:53
mxm hocam bu olay bir örnek ama hotellerde inan her sene gördügüm ve cok dikkat ettigim husus, bu konuda malesef en cok bizim insanlarimiz duyarsiz.
Su birsey olmaz duygusu yokmu, asil birsey oldugunda kabariyor ve sonrasinda kendi sucumuzu baskasina atmak icin suclu ariyoruz.

5 Ayda yasadigim olayi yazdim 3 yasindaki bir bebek 1bucuk metrelik havuzun giris merdiveninde merdivenden inip cikiyor, inip cikiyor. Ailesi uzaktan birsey olmaz diyerekten günesleniyor.
buna benzer bir cok olay yasadim ve her gittigim hotelde mutlaka yasiyorum, belki bunlara dikkat ettigimden gözüme batiyor bilemiyorum ama bu konuda Bizim vatandaslarimizi biraz daha duyarli olmaya ve dikkatli olmaya davet ediyorum.

Böyle bir olay yasayip suclu aramak yerine, kendimiz önlemini önceden alalim.

huess
31 Ağustos 2017, 08:47
Diyecegim su ki, iyi hos tatil yapiyoruz ama anneligin babaligin tatili olmaz. Cocuguna göz Kulak olacaksin.
Yasim suan 33, annem ve babam hala derler boyunu gectigi yerde yüzme, kendinize cocuklara dikkat edin.

smeilet
31 Ağustos 2017, 09:22
Anne-Baba 70 % 30 Otel sorumlulari suclu.

Selam
31 Ağustos 2017, 13:34
.... bu konuda Bizim vatandaslarimizi biraz daha duyarli olmaya ve dikkatli olmaya davet ediyorum........

Zor.

Sene olmus 2017.

Motorsikletine birak ailesini, cümle alem sülalesini bindiren babalar
Kemersiz Araba sürerken cocugunu kucagina oturtturan babalar
Cocugunu sabah sokaga salip aksam eve gelmesinde sakinca görmeyen anneler
Cocuklarinin önünde don-atlet ile rakisini icip aksam keyfi yapan babalar
vesaire...vesaire....

Zor kardesim zor. Olan cocuklara oluyor. Oldumuda vay benim cocugum, vay benim evladim diye zirvalamaya baslarlar.

Genede vefat eden cocugun anne ve babasina Allahtan bas sagiligi diliyorum. evlat acisi bu Tarif edilmez. Allah onlara sabir ve güc versin.

V/S
31 Ağustos 2017, 13:35
Illa cocuk kendi basina girmeye Bilir, havuzun disinda olur birisi iter havuza düser (cocuk/ yetiskin)
ruh sagligi bozuk bir cok insan var, kafasini suyun altina basar. o yüzden Simit koluk da olsa
cocuk gözünün önünde olacak. Birsey olmaz duygusu en cok bizim Milette var, bu is kazasindan tut
araba kazalarina kadar neden oluyor.

devkan07
31 Ağustos 2017, 14:32
Arkadaslar Türkiye'de benim bildigim kadariyla otele girdiginizden son güne kadar güvenlik , sigorta acisindan kanuni olarak otel sorumludur.
Burada biri kafasini vurup ölmemis.Durum farkli.
Buradaki suc ne kadarda ailedese olsa kanuni bir yaptirimi olmasi zorunlu.Otel yönetimine...

Avukat arkadasiniz varsa soralim bir Türkiyede .O ne diyecek..Tecrübelerim otel yönetiminede kanuni yaptirimlarin gelecegini söylüyor...

Sizler nasil düsünüyorsunuz?