PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman Dolandiricidan Araba Almak!

Nuri1849
30 Ağustos 2017, 10:26
Merhaba arkadaslar.Basimdan gecen bir olay hakkinda sizlerden fikirlerinizi almak istiyorum.
Olay: 26.08.2017 tarihinde ebaykleinanzeige´de mercedes e270 cdi kombi 2003 model araci gördüm ve bakmak icin sahibini telefonla aradim.Daha sonra satici o gün müsait oldugu araci gelip bakabilecegimi söyledi.Bunun üzerine yaklasik 1 saat sonra araci bakmaya gittim.Aracta görünürde ve probefahrt ta bir problem yoktu.Saticiyla anlastik ve privat kaufvetrag yapip araci satin aldim parasinida orada nakit ödedim.Satici araci kendi üzerine acik plakayla bana teslim etti ve bende plakayi pazartesi günü(28.08.2017) abmelden yaptim.(araci kendi üzerime actirmadim daha)Fakat sonradan fahrzeugschein da dikkatimi Euro3 yazisi dikkatimi cekti. Arac dizel ve ön caminda grüne plakette yani 4 yapisikti(ATU dan alinmis).Fakat fahrzeugschein da euro3 yaziyordu.Dün Aracin sari mi yada yesil plaketmi oldugu ögrenmek icin arabanin kagitlariyla beraber mercedes e gittim. ve onlarda aracin sari plaket oldugunu. bu araci kullanmak icin Dieselpartikelfilter(Rußpartikelfilter) taktirmam gerektigini söyledi. Bu durumda araci ben yesil plaket olarak satin aldim ve saticiyla satis sirasinda bu konuyu hic konusmadik(satici sari plaket oldugunu hicbiryerde belirtmedi.) bu konuda nasil bir yol izlemem gerekir.Yardimci olanlara simdiden tesekkürler.

Cengiz Bond
30 Ağustos 2017, 10:46
avukatlik bir olay.

belki onun da haberi yoktu.

bende bir zaman bir araba bakmistim. yasli bir cift satiyordu. onda da camda yesil plaket vardi, ama kagitlarda euro 3 yaziyordu.

onlar bu plaket olayi ciktiginda ATU ya gitmisler, ATU da kagitlari hic kontrol etmeden yapistirmislar bir tane.

yani yasli cift bilerek bir sahtekarlik filan yapmak istememis. onlar plaket alinmasi lazim diye duymuslar ve ATU ya gitmisler. onlar da takivermisler.

TÜV de niye göze batmadi bilemiyecegim. cünkü plaketden sonra iki kere tüve gitmisti araba.

webci
30 Ağustos 2017, 11:12
Arkadaslar bu plakett olayinda sahtelik oldugu uzun zaman once sat1 Reportage de cikmisti..olay resmen sahtekarlik..adam sana haberim yoktu diye yalan soyleyecek,ayrica tuv de ortaya cikmayisinin sebebi kafasina gore TÜV cü bulup arabalari orada yaptirmasi.. gerci bu olay kalkti deniliyordu ama bu isleri yapan yan sanayiler olabilir..araba acaba nerelere gidip geldi,polonyada yada baska bir eu ulkesinde de yapilmis olabilir..senin 14 gun icinde arabayi gercekler saklandigi ve dolandirildigindan oturu verme hakkin var
Sayet ben olsam adami arar anlatirim ve arabayi al yoksa sahtekarliktan damgayi yersin dedimmi bu riski goze alamaz..
Benim basimdan gecti uzun oldu ,trabzonlu birinden almistim,händlaydi,bana turbosu bozuk arabayi verdi,bir hafta sonra anlasildi..avukata danistim,arabayi vermek zorunda degilsin ama veredebilirsin,yaptir masraflari aliriz dedi,aynen oyle oldu..arabayi begendigim icin vermemistim..
Ayrica Mercedes e gitmen cok iyi olmus,o kagidi ona goster,aldigin fiyata hesap kirilmadan geri ver..
Yada Rußpartikelfilter da anlasin,taksin..

Nuri1849
30 Ağustos 2017, 12:04
öncelikle cevaplariniz icin tesekkürler. arac mayis 2017 de anmeldung yapilmis (yani yanlislikla atu dan yesil verilmemis) haberi olmamasi mümkün degil. tüv 2018 mayis ayina kadar var. ayrica Privat saticiya dünden beri ulasamiyorum. cünkü benim numarami engellemis. ben aradigimda direk mesgül caliyor. baska numaradan aradigimda telefon normal caliyor fakat cevap vermiyor(yani bu iste DOLANDIRICILIK var)

tr-22
30 Ağustos 2017, 18:50
senin yerinde olsam önce bir Polise gider durumu anlatir dolandiriciliktan sikayet ederim,daha sonra hemen bir avukata git durumu anlat Telefonlarimada cevap vermiyor diye söyle,arabayi hala actirmamissan isin dahada kolay olabilir.

Nuri1849
30 Ağustos 2017, 21:40
Polise ve Straßenverkehrsamt a gittim ikisinden hayır yok. Polis aracı nasıl gördüyseniz öyle aldınız için birşey değişmez anzeige de dedi. Straßenverkehrsamt ta belgeleri inceledi araç sarı plaket yapacak bişey yok dedi.partikel filter taktirmam gerektirdiğinide üstüne basa basa söyledi. Aracı daha üzerime artırmadım. Garajımda abgemeldet olarak duruyor.

fatosch10
30 Ağustos 2017, 21:44
usta durumun zor, resimler varmi eski anzeigeden. O Plaketeyi gösteren.
yoksa aussage gegen aussage.
Ben yapistirmadim derse!
bence adamla anlas

Nuri1849
30 Ağustos 2017, 21:58
Eski resimleri malesef yok silmiş. Camda yapışık olan yeşil etiket aracın sahibine ait. Hala da camda duruyor.

fatosch10
30 Ağustos 2017, 22:00
Yokus sürmek istemiyorum, du bist in der beweispflicht.
Plakette camdan haric baska bi yerde kayitlimi?

Osmanbey34
30 Ağustos 2017, 22:48
arkadaslar bir kac fites düselim ve arkadasi gaze getirmeyelim. anzeige wegen betrug vs. bu konularda cok dikkatli olmak lazim. hakliken basini derde sokma.

benim görüsüm birsey yapamazsin. yukarida daki arkadas händler den almis. sen privat dan almisin isde fark burada. sen händler den alsaydin o zaman is degisiyor. ama privat dan alinca kanuni yollunda bir sey yapamazsin. cünkü karsi taraf ben bilmiyordum vs diyecek ve sana hic bir yerde Euro 4 sattigini da da garantie vermiyor. fahrzeugschein da Euro 3 yaziyor onun icin bu konuda kendisini hakli gösterir.

fatosch10
30 Ağustos 2017, 23:14
adam dese ben yapistirmadim, o zaman onun yapistirdini ispatlaman lazim

bey_tu
31 Ağustos 2017, 12:35
Burada Tartlasacak Bir Konu Degil,
Bu Dalda Uzman Olan Bir Avukata Danisip,
Hareket Etmekte Fayda Var,
Bizler Ne Desek Yalan Olur.

Nuri1849
31 Ağustos 2017, 22:58
adam dese ben yapistirmadim, o zaman onun yapistirdini ispatlaman lazim

Adamın üzerine nasıl yeşil etiket alıp yapıştırılabilirim ki ben?

En iyisi bir avukata danışmak. Teşekkürler ilginiz için.

Osmanbey34
01 Eylül 2017, 12:34
grüne plaketi Almak cok kolay. adamin olunca grünü plaketi de alirsin, schrott arabaya tüv de alirsin.

Techniker
01 Eylül 2017, 12:48
Insan satin almadan önce hic Fahrzeugschein e bakmazmi hangi model,Euro kac diye,billiyorsun bu diesel arabalarda cok önemli.Artik Euro 4 veya Euro 5 in de önemi kalmadi.Bu arabalari satmaya kalksan bile su anki durumda para etmiyorlar.En iyisi bir avukata basvurmak,ama bir sey yapacagini sanmiyorum cünkü kaufvertragta gördügüm gibi satim aldin diye bir cümle yazar.Ama en iyisi bu islerde uzman bir avukat.

tr-22
01 Eylül 2017, 21:00
Keske arabayi almadan önce burada bir konu acip sorsaydin,yada ADAC-ATU gibi yerlere göstermis olsaydin ev en azindan yanina arabadan anlayan birini götürseydin cok iyi olurdu,olan olmus geri bir tek sansin var avukata danismak,yoksa diger arkadaslarinda yazdiklari gibi arabayi geri vermek biraz zor görünüyor,sansin bol olsun neticeyi buraya yazarsin.

catli50
02 Eylül 2017, 01:35
yav arkadaslar herkesin bayramini kutlarim
yalniz bu arabayi alan arkadasa öyle cevaplar yazmissiniz ki hayret
adam arabayi 26.08.2017 almismi
nasil vertrag yaparsa yapsin bu arabayi 2 hafta icinde geri verme hakki var.
hemen bir avukata git ve avukat adam bir yazi yazsin ve durum resmiyet kazansin
sonra isin kolay.
selamlar

Osmanbey34
02 Eylül 2017, 01:54
arkadas 2 hafta geri hakki verme nerede yaziyor ? aklina gelen bir sey yaziyor ve herkez her konuda avukata gidin yaziyor. bi googeln yap 14 gün deyi birsey yok. sen internet ten bi ürün almiyorsun. alici privat, satici privat

sebep olarak ne gösterecek ?? fahrzeugschein da Euro 3 yaziyor . Problem nerde ben anlamadim.

bazi kisiler mercedesini amg aufkleber yapistiriyor. ozaman amg mi oluyor ?
smart ta , mercedes amblemi takiyor o zaman smart mercedes mi oluyor ?

yav arkadaslar herkesin bayramini kutlarim
yalniz bu arabayi alan arkadasa öyle cevaplar yazmissiniz ki hayret
adam arabayi 26.08.2017 almismi
nasil vertrag yaparsa yapsin bu arabayi 2 hafta icinde geri verme hakki var.
hemen bir avukata git ve avukat adam bir yazi yazsin ve durum resmiyet kazansin
sonra isin kolay.
selamlar