PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arbeitsamt la izin problemi

fuk_18
29 Ağustos 2017, 12:10
arkadaslar ilk defa arbeitsamta düstüm hazirandan beri, bende 20 gun önce billet almistim türkiyeye gitmek icin 31 agustos günü bunlarda bana gecen hafta termin gönderdi 12 eylul icin aradim bugun izin almak haber vermek icin ama bana izin vermiceklerini cunku 12 eylulde terminim oldugunu ve onlara daha önceden tatil planimi söylemem gerektigini söylediler

bende dedim acil oldu isterseniz bileti göndereyim yarin geleyim görüneyim size yok 3 haftalik parami kesilcegini söylediler simdi napmam lazim ve bu 3 haftalik para kesildiginde sigortamda yatmiyormu ?

hOrOz
29 Ağustos 2017, 12:51
arkadaslar ilk defa arbeitsamta düstüm hazirandan beri, bende 20 gun önce billet almistim türkiyeye gitmek icin 31 agustos günü bunlarda bana gecen hafta termin gönderdi 12 eylul icin aradim bugun izin almak haber vermek icin ama bana izin vermiceklerini cunku 12 eylulde terminim oldugunu ve onlara daha önceden tatil planimi söylemem gerektigini söylediler

bende dedim acil oldu isterseniz bileti göndereyim yarin geleyim görüneyim size yok 3 haftalik parami kesilcegini söylediler simdi napmam lazim ve bu 3 haftalik para kesildiginde sigortamda yatmiyormu ?

ben sana daha öncede sana söyledim kendi başına iş yapıyorsun sonra elinde patlıyor

halbuki önceden izin alsan hiç problem olmayacaktı

Arbeitsamta gitmeye bile gerek yok Online izin için başvurabiliyorsun

20 gün önce bilet alıyorsun nasıl acil oluyor ??

Sperrzeiten başladığı ilk ayda sigorta mecburiyeti yok ama mecburi hastalık kasasının üyeliği bir ay daha Freiwillige Versicherung olarak devam eder
§ 19 Abs.2 Fünf*tes Buch So*zi*al*ge*setz*buch (SGB V)

sadec bu süre zarfında emekilik primleri yatmaz

eğer Privat sigortalıysanız o zaman hiç bir sigorta korumanız yok özel sigorta yapmanız gerek

fuk_18
29 Ağustos 2017, 13:08
onlara acil dedim, ben önceden izin alincagini bilmiyordum ve online izin alabilcegimide bilmiyordum simdi ögrendim

Osmanbey34
29 Ağustos 2017, 13:10
Horoz abi bu konuda bana cok yardimci oldu. allah razi olsun bana akil fikir verdigi icin.

hOrOz
29 Ağustos 2017, 13:24
Horoz abi bu konuda bana cok yardimci oldu. allah razi olsun bana akil fikir verdigi icin.

Hangi konuda hatırlayamadım

onlara acil dedim, ben önceden izin alincagini bilmiyordum ve online izin alabilcegimide bilmiyordum simdi ögrendim

Ben sana telefonda da söyledim karşında salak bir memur oturuyor sanma günde senin gibi kimbilir kaç tanesi geliyor

Arbeitsamta başvurunca sana bir ALG numarası veriyorlar ya onlar senin Profilini yapıyorlar yada sen sen kendin oluşturabiliyorsun

oradan sana terminlerin filan hepsi bildiri geliyor ve sana önerilen işyerlerini daha önceden görebiliyorsun

Cep numarasını verirsen SMS olarak Terminleri hatırlatıyorlar

Osmanbey34
29 Ağustos 2017, 13:50
[QUOTE=hOrOz;171195]Hangi konuda hatırlayamadım

ben sana pm atmistim (krank ile ilgili) burada detaillari yazmak istemiyorum.

fuk_18
29 Ağustos 2017, 16:54
tamam simdi ben napayim yada ne yapcam bunun bir cikisi varmi ?

AleeYK
29 Ağustos 2017, 17:53
yaw 80 euroluk ucak bileti icin sorun cikariyonuz, cikar yolu = ucak biletini geri ver

hOrOz
29 Ağustos 2017, 18:01
tamam simdi ben napayim yada ne yapcam bunun bir cikisi varmi ?

ne yapacaksın ya gideceksin 3 hafta sperre yiyip parayı unutacaksın yada gitmeyeceksin bileti yakacaksın

fuk_18
29 Ağustos 2017, 18:43
yani plan yapmadan yada ucak bileti almadan önce onlarami haber vermeliydim ?

ne yapacaksın ya gideceksin 3 hafta sperre yiyip parayı unutacaksın yada gitmeyeceksin bileti yakacaksın

hOrOz
29 Ağustos 2017, 18:50
yani plan yapmadan yada ucak bileti almadan önce onlarami haber vermeliydim ?

sen Almanya da kaç senedir yaşıyorsun ? Hiçmi duymadın işsizlerin izin alıp gitmesi gerektiğini ..

hadi duymadın eline kağıt kürek veriyorlar oradada kesinlikle yazıyordur

önce iznini onaylatacaksın sonra izine gideceksin

nasıl işyerinde önce izin alıp izine gidiyorsan şuanda senin işveren Arbeitsamt

Hüsmen
29 Ağustos 2017, 19:36
slm arkadas sen cok kötü bir memura catmissin ben 8 temmuzda issiz kaldim 14 temmuzda 21 gün izine gittim hic problem yasamadim horoz arkadasin yazdiklarina katiliyorum baska caren yok karar vereceksin uygulayacaksin.

bey_tu
29 Ağustos 2017, 19:53

isveren kanunlari neyse isbulma kurumundada ayni kanunlar gecerli,
Kranka ciktinmi Krankenbescheinigungu 3 is günü icinde Ulastirma gibi V.s.
izin konusuda bunlardan biri.

fuk_18
29 Ağustos 2017, 22:51
anladim yarin gidip konuscam bakayim gerekirse terminden sonra giderim artik

dreamceng
30 Ağustos 2017, 00:37
sözün kisasi bilet almadan izin almak gerekior degilmi ve senede 3 hafta tatil hakkimi var

fuk_18
30 Ağustos 2017, 08:13
aynen öyleymis bende yeni ögrendim, önce haber vercekmisin ondan sonra izin verdiklerinde bilet alcakmisin

sözün kisasi bilet almadan izin almak gerekior degilmi ve senede 3 hafta tatil hakkimi var

Osmanbey34
30 Ağustos 2017, 12:20
kisacasi Arbeitsamt i ayni isveren gibi görün

hOrOz
30 Ağustos 2017, 13:04
birde izin den geri dönünce hemen geldiğinizi bildirin ve görünün

mümkün olduğu kadar Arbeitsamt ile iyi geçinmeye bakın kara listeye düşmeyin

( ben gözümle gördüm kimin geç geldiği kimin terminlere uymadığını deftere kayıt etmişler )

bol bol Bewerbung yazın ki senin iş aradığına kanaat getirsinler

Terminlere zamanında gidin bazen bir dakika geç gitseniz bile içeri almıyorlar

yalan yanlış beyanlar vermeyin eninde sonunda ortaya çıkınca zor durumda kalırsınız

Putkiran
31 Ağustos 2017, 14:38
Hiç bir zaman önce arbeitsamt dan izin alıp sonra bilet almadım.
Bilet ucuzken aldım zamanı gelince de urlaub yapacağım dedim. Senede 3 hafta da izin hakkın var zaten.
Bu sene sana izin yok diyecek değil.
İzine 10-15 gün kala haber veririm bu zamana kadar no problem Elhamdülillah...!

devkan07
31 Ağustos 2017, 14:51
Arbeitsamt zaten izinden sonra hemen size randevu veriyor.Bunun anlami üc hafta sinirini gecirip bedavadan para ödememek icin...

Bazi insanlar üc hafta alip Türkiye'de daha fazla kalip diger günlerin Arbeitsamt tarafindan ödenmesini saglamaya calisiyior..

Artik arbeitsamt bugibi konularda tecrübeli oldugu icin geldiginizin bir gün sonrasi görmek istiyor...

Izin konusunda daha hic duymadim Problem cikdigini..

Tarihleri verirsiniz üc hafta boyunca size anlayisla izin verirler..

Osmanbey34
31 Ağustos 2017, 19:38
Izin konusunda zaten problem yok. konuyu tam okumadin herhalde . arkadas önce izin almis sonra bildirmis.

Arbeitsamt zaten izinden sonra hemen size randevu veriyor.Bunun anlami üc hafta sinirini gecirip bedavadan para ödememek icin...

Bazi insanlar üc hafta alip Türkiye'de daha fazla kalip diger günlerin Arbeitsamt tarafindan ödenmesini saglamaya calisiyior..

Artik arbeitsamt bugibi konularda tecrübeli oldugu icin geldiginizin bir gün sonrasi görmek istiyor...

Izin konusunda daha hic duymadim Problem cikdigini..

Tarihleri verirsiniz üc hafta boyunca size anlayisla izin verirler..

hOrOz
31 Ağustos 2017, 20:00
Izin konusunda zaten problem yok. konuyu tam okumadin herhalde . arkadas önce izin almis sonra bildirmis.

izin konusunda bir kaç şey daha ekliyelim

aslında çalışanlar gibi izin hakkı yok sadece evden vaya mekandan uzaklaşma hakkı diyelim

Arbeitsamt 3 haftsını ödüyor isteyene 6 Hafta da verebilir fakat sadece 3 haftasını ödüyor
eğer 6 haftadan sonra bir gün geç gelirseniz 3 haftanın parasınıda keser
ödenmeyen bu 3 hafta süre zarfında hastalık ve emeklilik yatmıyor (Krankenkassenizle konuşun)

şunuda söyliyelim eğer bir işyerinin olma ihtimali yüksek olursa izin vermeyebilir ..yani izine gidemezsiniz

Herhangi bir anlaşmazlık durumunda sizden belgelemeniz için Pasaportunuzun damgalı sayfası uçak bileti yediğiniz içtiğiniz her türlü fatura belge olarak isteyebilirler

şimdi bir kaç cengaver çiakcak yok ben böyle yaparım böyle yaptım bunlar herkesi bağlamaz

ben burada kanunun ve yasanın öngördüğü şekilde yazıyorum ... kim nasil yaparsa yapsın sorumluk o kişiye aittir

Putkiran
03 Eylül 2017, 13:33
izin konusunda bir kaç şey daha ekliyelim

aslında çalışanlar gibi izin hakkı yok sadece evden vaya mekandan uzaklaşma hakkı diyelim

Arbeitsamt 3 haftsını ödüyor isteyene 6 Hafta da verebilir fakat sadece 3 haftasını ödüyor
eğer 6 haftadan sonra bir gün geç gelirseniz 3 haftanın parasınıda keser
ödenmeyen bu 3 hafta süre zarfında hastalık ve emeklilik yatmıyor (Krankenkassenizle konuşun)

şunuda söyliyelim eğer bir işyerinin olma ihtimali yüksek olursa izin vermeyebilir ..yani izine gidemezsiniz

Herhangi bir anlaşmazlık durumunda sizden belgelemeniz için Pasaportunuzun damgalı sayfası uçak bileti yediğiniz içtiğiniz her türlü fatura belge olarak isteyebilirler

şimdi bir kaç cengaver çiakcak yok ben böyle yaparım böyle yaptım bunlar herkesi bağlamaz

ben burada kanunun ve yasanın öngördüğü şekilde yazıyorum ... kim nasil yaparsa yapsın sorumluk o kişiye aittir

Bak hiç bi cengaver çıkmamış.. ;)