PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapıkuledeki Rezillik 2017

BndD
28 Ağustos 2017, 22:03
Merhaba Arkadaşlar,
Bulgarların girişte bir görevli tarafından satışa sunulan vignette yüzünden 18 saat bekledik ve hala bekleyenler var.
Ve bunun bir oyun olduğunun kanaatindeyim.
İnsanlar diyorki peronu çoğaltmaları gerek diyorlar bu yanlıştır arkadaşlar,
sen bin tane peronda yapsan eğer vignette bir görevli satışı yaparsa bizde böyle bekleriz.
Vignette satanlarda aynı peron sayısında olmalıydı.
Yada girişte görevliye biz ilerde alacağız deseydik vignettemizi o zaman bu beklemeler olmazdı diye düşünüyorum.
Sizlerin yorumları nedir bu konuda?

Şu an ki durum:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170828/b4b65752b42a8a83f6339083a5f34d9a.png

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170828/24a03b7338f83d00712018850c0d1dfc.png

Bancek
29 Ağustos 2017, 12:04
Rezillik devam ediyor

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170829/1b86f7844befe421e0e69e03736d07d6.png

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170829/1c541b919edc1720ad4e7ce6913337be.png

Wignete oyununu banada yaptilar, önce 9€ dedi 7€ sende neden 9€ dedim bu seferde satmadi bende yaklasik 50km sonra Lambol'dan sehir merkezindeki OWM'den aldim, bilginize sadece Kredi Karti ile satiyorlar.

Hüsmen
29 Ağustos 2017, 20:16
slm arkadaslar bende asa,yukari 15 senedir bulgardan gitmiyordum bu sene iki araba gittik yollar olmus dedik giderken problem yok gelirken bende ayni yerde 6 saat bekledim benim düsüncem avrupa bulgarlara Türk vatandaslarina eziyet edilmesini istiyor bulgarlar tam gavur olmus sirplar insan olmus onun icin bir daha gidersem TR gidis bulgar dönüs yunandan olucak bilmiyorum bukadar eziyet görüyoruz yinede bulgardan vazgecmiyoruz.

stranala
03 Eylül 2017, 10:51
25 Ağustos saat 22 de kuyruğa giriş yaptık. Bulgar gümrük kotrolünden çıkışımız tam 12.30 saatte gerçekleşti. En büyük sorun iki defa araç kontrolünden geçmek. Bölece tek gişeden saatte ancak 6 araç geçişi mümkün oluyor. Tamam ülkenizi koruyun , buna diyecek bir şeyimiz yok ancak kotroller çok daha seri yapılabilir bana göre. Eşyaları indirttirip yedek lastiğe bakmalar falan. Saçmalıklar ötesi.

TipiTip
03 Eylül 2017, 11:09
Niye rezillik ??

Rezillik dediginizde nedenini ve cözümü aciklayin !!!

Ne yapsinlar bütün ülkeler BIZ izine gidicez diye otobanlari 15 seritmi yapsinlar

Gümrükte 150 peronmu acsinlar adim basi Benzin istasyonu dinlenme tesisimi diksinler

Yaz tatilinde hepimiz cullaniyoruz gümrük kapilarina sonra isyan bekliyoz diye

Onu begenme bunu begenme herseye bir kulb bulup takiyoruz

Hep isyan hep elestiri .... Cözüm yaratan yok !!

Gitmeyin kardesim araba ile ucakla gidin o zaman

AMA onada birsey bulursunuz ve buluyorsunuzda

Not: kendi payima yillardir araba ile giderim cok bekledim yollarda yaz aylarinda bu isin raconu bu isine gelen gider gelmeyen gitmez

KuBaN
03 Eylül 2017, 12:18
Niye rezillik ??

Ne yapsinlar bütün ülkeler BIZ izine gidicez diye otobanlari 15 seritmi yapsinlar

Gümrükte 150 peronmu acsinlar adim basi Benzin istasyonu dinlenme tesisimi diksinler

Not: kendi payima yillardir araba ile giderim cok bekledim yollarda yaz aylarinda bu isin raconu bu isine gelen gider gelmeyen gitmez

Adam gibi islerini yapsinlar en azindan Yunan kadar islerini yapsinlar azicik insan olsunlar.. Isteyen kuzu gibi boynunu büker isteyen bagirir cagirir herkes kendi adina konussun.. Bulgari savunmaktami bize kaldi yuuuhh.

hOrOz
03 Eylül 2017, 12:29
@KuBaN Uzunköprü Bulgar ı savunmuyor ama şunu da bilmek gerekir Bulgaristan EU nun en uc sınırı .. uç sınırlarda arama tarama fazla oluyor ...
Birde binlerce araba sınıra dayanınca olacağı budur.
Biz istiyoruz ki kimse kontrol etmesin elimizi sallayalım geçelim .. ne yazık ki illegal geçiş yapmak isteyen yüzlerce kişi fırsat bekliyor

TipiTip
03 Eylül 2017, 12:32
Adam gibi islerini yapsinlar en azindan Yunan kadar islerini yapsinlar azicik insan olsunlar.. Isteyen kuzu gibi boynunu büker isteyen bagirir cagirir herkes kendi adina konussun.. Bulgari savunmaktami bize kaldi yuuuhh.

Olay Bulgari savunma mi ? Yeri geldimi dogruyu gördüm mü niye savunmayam ?

AMA Benin. Yazimda nerde Bulgar savunmasi ??

Sen yazilanlari neyinle okuyorsun ??

Olay milletin beklentisi topu topu giderken 3-4 gün dönerken 3-4 gün uzun uzun beklemeler oldu

Tabi millet cocugunu okuldan alir almaz Eve ugramadan sanki kacarmis gibi yola cikarsa

Otobanda dolar gümrükte dolar izinin son gününe kadar beklerse en son gün Herkes yola cikarsa

Yine otobanlar gümrükler dolar uzun uzun kuyruklar olusur

Yilda topu topu belki 10 gün yogunluk yasanacak diye ne yapsinlar ???

Biuz alismisik istemeye elestirmeye baskada birswy bilmeyiz

Hep suclu genellik baskalari. Bulgar Yunan Sirb bunlar bas düsmanimiz ve suclular oluyor

Kimse ön beyaz rezilligini konusmuyor kapikulede

Yapanlarin cogu yapmayanlardan Daha cok bekledigini kimse anlatmiyor

@KuBaN Uzunköprü Bulgar ı savunmuyor ama şunu da bilmek gerekir Bulgaristan EU nun en uc sınırı .. uç sınırlarda arama tarama fazla oluyor ...
Biz istiyoruz ki kimse kontrol etmesin elimizi sallayalım geçelim .. ne yazık ki illegal geçiş yapmak isteyen yüzlerce kişi fırsat bekliyor

Aynen öyle !!! Tesekkürler ...

KuBaN
03 Eylül 2017, 12:49
Sen yazilanlari neyinle okuyorsun ??

Senin okudugun organinla okuyorum yok senin baska okuma kabiliyetin varsa bilemem..

TipiTip
03 Eylül 2017, 12:51
Senin okudugun organinla okuyorum yok senin baska okuma kabiliyetin varsa bilemem..

Okusaydin anlardin

Bende kabiliyet cok , sen yeterki iste :-))

KuBaN
03 Eylül 2017, 12:54

Usta yunanda EU nun en uc noktasi ben yazimda yazdim en az yunan kadar insan olsunlar..

Okusaydin anlardin

Bende kabiliyet cok , sen yeterki iste :-))

Masallah Allah pozmasin belli oluyor-:))))))9

Selam
03 Eylül 2017, 13:07
Kapikuleden cok Burda rezillik var

mxm
03 Eylül 2017, 14:16
Bulgaristan üzerinden gecenler bilirler, misal arkada kalan ülkelerde asla bu kadar beklemezsiniz, yoksa herkes baska yerlere mi dagiliyor? Tabii ki dagilmiyor ama öbürleri bu isi daha iyi beceriyorlar. Yani kiyaslama yapilacaksa bu sekilde yapilir. Kendi tecrübelerime göre daima ve sadece Bulgaristan´da cok uzun süre beklemisimdir, diger ülkelerde bu sorun yok, adam yoklugu falan degil mesele. Bulgaristan da zaten issizlik varken adam bulamayacak halleri de yok.

Bence bilerek eziyet cektiriyorlar, bundan böyle asla Bulgaristan üzerinden gitmem. Herkes bu karari alirsa emin olun bir senede orayi düzeltirler.

samsunlu
03 Eylül 2017, 14:36
Bulgaristan üzerinden gecenler bilirler, misal arkada kalan ülkelerde asla bu kadar beklemezsiniz, yoksa herkes baska yerlere mi dagiliyor? Tabii ki dagilmiyor ama öbürleri bu isi daha iyi beceriyorlar. Yani kiyaslama yapilacaksa bu sekilde yapilir. Kendi tecrübelerime göre daima ve sadece Bulgaristan´da cok uzun süre beklemisimdir, diger ülkelerde bu sorun yok, adam yoklugu falan degil mesele. Bulgaristan da zaten issizlik varken adam bulamayacak halleri de yok.

Bence bilerek eziyet cektiriyorlar, bundan böyle asla Bulgaristan üzerinden gitmem. Herkes bu karari alirsa emin olun bir senede orayi düzeltirler.
Ya nerden Gidecen? yanlis anlama ögrenmek icin sordum.

Prens-66
03 Eylül 2017, 14:40
Pazarkule, Hamzabeyli veya Yunan üzerinden Ipsala Kapısından

samsunlu
03 Eylül 2017, 14:42
Yunan üzerinden gecmek icin Gemiye binmemiz lazim degilmi?.

Prens-66
03 Eylül 2017, 14:47
Hayır!

Bursa, Balıkesir tarafından 30 Dakikalık geçiş var Deniz üzerinden Çanakkale tarafına, Edirne yolundan geçiş gerekmez.

Yunanistan'ı zaten Kara Yolundan geçiyorsun, ondan sonra Makedonya ve Niş-Belgrad arasından çıkıyorsun.

15-17 Saat Kapıkulede beklemek yerine Yunan tarafı daha Mantıklı ve arası 135Km

hOrOz
03 Eylül 2017, 15:48
Sanırım Bulgardaki beklemelerin çoğu otoban parası yüzünden
Sadece aylık alan(en çok süresi 4 hafta zaten ) 5-6 hafta sonra yeniden almak için kuyruğa giriyor bu yüzden yığılmalar oluşuyor..
Hâlbuki uzun süreli ve internet üzerinden satış yapsalar böyle kuyruklar oluşmaz

samsunlu
03 Eylül 2017, 16:28
Hayır!

Bursa, Balıkesir tarafından 30 Dakikalık geçiş var Deniz üzerinden Çanakkale tarafına, Edirne yolundan geçiş gerekmez.

Yunanistan'ı zaten Kara Yolundan geçiyorsun, ondan sonra Makedonya ve Niş-Belgrad arasından çıkıyorsun.

15-17 Saat Kapıkulede beklemek yerine Yunan tarafı daha Mantıklı ve arası 135Km

Peki Almanyadan Türkiyeye gitmek icin hangi Karayollarini önerirsin? Bulgaristan HARIC.

Prens-66
03 Eylül 2017, 16:33
1.Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan

2. Almanya, Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan

tr-22
03 Eylül 2017, 17:09

Bu saydiklarinda Bulgara geciyor,tamam Pazarkule direk yunannistana giriyor ama oradada tek giris oluyor oradada ayni sekilde bekleniliyor,pazarkuleden yunan Makedonyaya gecerim diyorsan oda cok sacma olur yolunu uzatiyorsun, direk Ipsala yunanistana girersen cok daha iyi olur yolunda kisadir.

Anlamadigim neden burada hep Bulgardan bahsediliyor,kimse Macardan yazmiyor ,ben her yil haftanin her gününü degistirip yola ciktim,Macarlardan en aziyla dört saatte gecmisimdir oda Tompa üzeri,diger yoldan gittigimde 10-14 saat bekledigim cok yillar olmustur.

Bu yil dönüsüm Hirvatistan üzeri oldu 30-40 dakika arasinda isim bitti,bundan sonrada dönüs yolumu devamli Hirvatistan üzeri olacagina karar verdim.

her seye rahmen sag saglim geri döndügümüze allaha sükü ediyorum.

Prens-66
03 Eylül 2017, 17:22
Kapıkule hariç Kapılar sorusuna bu cevap verildi.

Mantıklı ne ise, oradan gidilir

Herkes Istanbul üzere gitmiyor.

Bu süreçten sonra, zaten Bulgardan gitmek, oradaki rezilliği çekmek mantıklı değil.

Macaristan'dan gittim geçen yıl ve çok memnun kaldım.

Gidiş Bulgardan, dönüş Yunandan.

Hem tasarruflu, Vignette Otoban Parası yönünden.

BndD
04 Eylül 2017, 09:57
Niye rezillik ??

Arkadaşlar anlamadığınız olay otoban, vignettesi tek kişi tarafından satılmasıdır!
yoksa peron sayısında sorun yok

Bu tek kişi de bizlere bilinçli yapılmıştır onun kanaatindeyim.

Şahsen ben de yıllardır arabayla gidiyorum böyle bir şey ilk defa denk geldim

sen bin tane peronda yapsan eğer vignette bir görevli satışı yaparsa bizde böyle bekleriz.
Vignette satanlarda aynı peron sayısında olmalıydı.
Yada girişte görevliye biz ilerde alacağız deseydik vignettemizi o zaman bu beklemeler olmazdı diye düşünüyorum.

cenk1978
04 Eylül 2017, 14:35
Arkadaşlar peki vinyeti illa sınırdan mi almaliyiz. 50-100 km gidip gelen benzinlikten alsak olmaz mi ?

Selam
04 Eylül 2017, 18:29
Giderken bende bulgardan gittim, geri dönüncede yunan-makedon üzeri geldim ve diyebilirimki su bulgar denen dandik, 3 Kurus etmeyen ülkeye bir türlü alisamadim.
girerken bile insana hüzün cöküyor SIKINTI giriyor.

Igrenc bir ülke.

cacibey
04 Eylül 2017, 18:55
Mesele bulgar yunan kayirma degil kardesim.Mesela Wigneteyi neden almanyadayken veya avusturyadan almiyorsunuz.Birazda sucu kendimizde ararsak fena olmaz.

samsunlu
04 Eylül 2017, 19:07
Ben gidis ve gelisde Wigneteyi almak icin en fazla 30-45 Dakika bekledim sorun Wigneteyi alma sirasi degil!!! Sorun Giselerin 1-2 tanesi acik olmasi ve cok Titiz kontrol etmeleri ve dedigim gibi az Memur ile görev yapmalari.

ultraoscar
04 Eylül 2017, 19:15
senelerdir Bulgardan giderim hic bir kisi beni durudurup nereye gidiyon demedi...Makedon Yunana üzeri gittim ...yol bitmek bilmedi...Makedonya cokmu güzel ?....Bulgarin yollari her sene daha da güzellesiyor...bilmiyorum bu bulgar düsmanligi ne...gümrükte yigilma olayina gelince....önümdeki adam bagaji aciyor icerde hali torba ne varsa yere dökülüyor...eh haliyle biz bu vatandasi bekliyoruz herseyi yerlestrinceye kadar...bende adam söyle bi bakiyor hersey düzenli ve tika basa dolu degil ...tamam komsu gec diyor....birazda kendimizi sorguluyalim lütfen...ödediyim ceza simdiye kadar (1996 dan beri nerdeyse her sene gidiyorum) 50 € Sirbistanda o da benim sucum...yanlis anlasilmasin : Makedonya Yunanistan üzeri giden arkadaslara tesekkür ediyorum onlar da Bulgardan gitse daha da kalabalik olur...herkes istedigi yerden gitsin...ama bazi arkadaslar Bulgardan gidenlere enayi yada kaziklanmayi hak ediyorlar gibi tavirlar sergiliyorlar....lütfen bu tür yazilardan uzak duralim ...böyle bir ortama yakismiyor...saygilar...

ultraoscar
04 Eylül 2017, 19:28
Niye rezillik ??

sonuna kadar katiliyorum hemso....bir de söyle bir durum var izini ayarlamak icin nerdeyse bir sene vaktimiz var neden hep pazartesi is basi oluyor...ayarlayin kendinizi carsamba is basi yapin mesela ve Türkiyeden Pazar günü yada Pazarztesi yola cikin...ben gidisi Almanyadan Pazar yapiyorum cünkü Almanyada yollar kalaba olmuyor ve kamyonlarda yasak oldugu icin mevcut olmuyor...dönüsü de Türkiyeden Pazartesi yapiyorum...

bey_tu
04 Eylül 2017, 20:48
Kuyruklarda Beklemek ,Yolculugun tuzu biberi.
Yapacak Bir Sey Yok,
Gecen Sene Dönüsde Bende Yol Boyunca,
Gümrük kapilari,Giseler V.s Nerden Baksan ,
Toplam 12 Saat Bekledim.
Önemli olan Kazasiz Belasiz,Gidip Gelmek.

Chapter
10 Eylül 2017, 00:00
arkadaslar ben 12.agustos´ta yola ciktim,slovenya,hirvatistan,sirbistan,makedonya, yünanistan üzeri gittim hic bir sekilde beklemedim.

hatta ve hatta yünanistana gec saatte girdigim icin yol boyunca tek araba gecen olmadi,

Dönüsüm cuma 8 eylül´de gerceklesti,yine ayni sekilde döndüm,ve yine yollar bombostu,ipsala gümrügünde tam 28 araba önümdeydi,onun haricinde hic biryerde sikinti yasamadim cok sükür

kazasiz belasiz gittim geldim

SinanAy
30 Eylül 2017, 23:16
Ikincisi, bizim yolunacak Türkler olmamizin sebebi kendimiz degilmiyiz? Arabaya yasak olan mallari doldurup aratmamak icin ruhsatin icine 20€ koyarak bunlari alistiran bizimkiler degil mi? ya da 100 km hiz siniri olan yerde 170-180 gidip yine ruhsatin icine 50€ koyarak bunlari alistiran bizimkiler degil mi?
Ücüncüsü, ben 9 yildir Bulgar'dan gider gelirim simdiye kadar 1 cent bile vermedim.. Hiz sinirini fazla asmam, en fazla 10 km, arabamda kacak mal bulundurmam, arabami kapisi acilmayacak sekilde doldurmam.. bu durumda da ne birisi durdurup birsey ister, ne de benden 1 cent birsey alabilir. Yolda karsilastigim bazi hemserilerimizi görünce adamlar aramakta hakli diyorum. Mesela birisi koskoca Geländewagen, 2 kisiler arabada, araba ön koltuklarin arkasindan tam bagaja kadar ve tavana kadar dolu.. Bu arabayi aramasinlar da napsinlar?
Dördüncüsü, kapilarda beklemek istemeyen Mayis ayinda ya da Eylül'ün 15inden sonra gitsin. Illa yaz vakti giden varsa gününü Cumartesiye denk getirmemeye calissin. Yine uymuyorsa alternatif kapilara bakilsin. Mesela ben herkezin 12-13 saat Kapikule'de bekledigi gün, 1,5 saatte Hamzabeyliden gectim.

Yani biraz terbiye biraz saygi.. bu ne seviyesiz bir benzetme..

@ Admin / Moderatör : Eskiden bu tarz yazilara izin verilmezdi, seviyenin düsmesine bilerek mi izin veriliyor burda?

karam82
30 Eylül 2017, 23:42
@SinanAy arkadasim bizler her konuyu yada her mesaji okuma sansimiz malesef olmuyor,
bu nedenle bizleri sikayet ederek aninda bilgilendirebilirsiniz, bu tür mesajlara burda tabiki yer yoktur, ve ceza sebebidir.

konudaki mesaji kaldirdim sizin mesajinizin icinden de cikardim.

sizlerden böyle mesaj okudugunuzda kayideye almadan bizleri bilgilendirmeniz.

Burda Saygisizliga kattiyen yer yoktur.

Konuya da Gelince kim nerde gitmek istiyorsa kendi kararidir, bu karari aldi yolda sorun yasadi diyerekte o kisiyi tabiki kimse tasa tutamaz.
Konu uygun degilse zaten görevliler gerekini yapmaktadir, ama sizinde karsi yanit verdiginiz kisi gibi uslupsuz mesaja da toleresi yoktur.

SinanAy
02 Ekim 2017, 13:59
@SinanAy arkadasim bizler her konuyu yada her mesaji okuma sansimiz malesef olmuyor,
bu nedenle bizleri sikayet ederek aninda bilgilendirebilirsiniz, bu tür mesajlara burda tabiki yer yoktur, ve ceza sebebidir.

konudaki mesaji kaldirdim sizin mesajinizin icinden de cikardim.

sizlerden böyle mesaj okudugunuzda kayideye almadan bizleri bilgilendirmeniz.

Burda Saygisizliga kattiyen yer yoktur.

Konuya da Gelince kim nerde gitmek istiyorsa kendi kararidir, bu karari aldi yolda sorun yasadi diyerekte o kisiyi tabiki kimse tasa tutamaz.
Konu uygun degilse zaten görevliler gerekini yapmaktadir, ama sizinde karsi yanit verdiginiz kisi gibi uslupsuz mesaja da toleresi yoktur.

karam82 Ustam haklisin, bizimde böyle fevri cevaplar yazmamiz gerekir ama gecenin bir vakti böyle bir yaziyi görünce insaninda sigortasi atiyor.

Mesajimi düzenledigin icin tesekkür ederim.

Rammstein
02 Ekim 2017, 18:40
Niye rezillik ??

Hocam iyi guzel atarlanmissiniz da, cozumu biz mi bulmamiz lazim ? Yoksa vatandasin vergileriyle saltanat surenler mi ?

Koyun geldik koyun mu gidelim ? Hicmi birsey duzelmesin ? 25 senedir hic mi bisey duzelmez bu gumruk kapilarinda ?

Sizin yaptiginiz sey; Turk vatandasini yerden yere vurup hakaret etmekten baska bisey degil !

Illalah geldi artik su buyuk resme bakanlardan, koru korune savunmak yerine, Iyi yapilana iyi, kotu yapilana da kotu olmus diyen sag duyulu insanlar ne zaman cogalacak acaba.

gamberoglu2000
02 Ekim 2017, 19:22
kapikule meselesinde terslik tam milletin yogunlastigi zaman insaata bakima girmesi hersene ayni bahaneler oluyor bunu sezon disi yapsalar bambaska olur diye dusunuyorum bu yogunluk 2 ay anca suruyor ama malesef herseyi bu ana denk geliyor ve system cokuyor organize calisilmiyor memurlarlada alakasi yok plan isi.

Prens-66
02 Ekim 2017, 19:37
Izin Sezonunda giriş yapıyoruz, o kadar yoğunluluk olmuyor.

Dönüşte, 5-6 Gişe, tek Gişe'ye düşüyor ve yoğunluk bunan ibaret ve bunu Bulgarlar yapıyor gibime geliyor.

Bizim Memurlar ne yapsın?

Orada Simit satanlar Vignette satanlar haliyle olacaktır.

Ve bunlar, Hollanda/Belçika/Fransa ve Almanyanın bazı Eyaletlerinde Okul başlangıç zamanında oluyor, tam izincilerin yoğun şeklinde dönüş zamanı.

Bazı Arkadaşlar Dereköy'den geçmiş sınırı, ara yollar dediler ama 16 Saat beklemekden daha iyidir.

karadeniz1
04 Ekim 2017, 12:08
Bu gümrükte bekleme olayını biraz abartıyoruz galiba.Yazın izin mevsiminde,yoğunluktan dolayı bekleme olması kaçınılmaz.Birçok arkadaş yazmış sebeblerini.Kiminin kağıdı,küreği kiminin yük,ü problemli ve kalabalık.Neticede bekleme olacak.Bunun önü alınmaz.Ama azaltılabilir.Esas izin zamanında bizlerin birbirimize yaptıkları,sıra kapma oyunları,3,lü sırayı 4,de çıkarmak, bekleyenlere yapılan saygısızlık daha kötü değil mi? Yani sıra çalmaya çalışan sözüm ona kurnaz insanların suçu bence daha çok.
Bekleme,aşırı olmamak şartı ile normaldir.Orası hudut,sınır,gümrük.Ne yani herkes elini kolunu sallayıp geçecek mi?Memuru görevi aramak,göz kulak olmak değil mi?
Yurda giren kim ise...Hırsız mı,soyguncu mu,katil mi,terörist mi,kaçakçı mı,ajan mı? Diye aramayacak mı..!
Esas aramaz,kontrol etmez ise görevini yapmamış olur.
Şimdi Ekim ayında gidin bakalım sıra varmı,bekleme var mı?
Evet hepimiz biran evvel geçib gitmek istiyoruz ama işler maalesef öyle yürümüyor.Beni asıl üzen milletin hakkını gasb etmeye çalışan sırasına hakkına razı olmayan hırsızlardır ve bu kul hakkıdır...aman dikkat.!