PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : erwerbsminderung rente olup is yerinden tazminat

01adanaLi01
27 Ağustos 2017, 21:20
arkadaslar ben calisamaz durumdayim 2012 den beri 60 prosentim var belediyedeyim bana cikis vermediler benim isimi dondurdular benim sorunum psikolojik isimse otobüs söförlügü tekrar yapacagimi sanmiyorum 2009 dan beri belediyedeyim tazminat alma hakkim varmi? parali cikis yani

saygilar

webci
27 Ağustos 2017, 21:24
Yok kardesim...suan anladigim kadariyla sureli emeklisin...duzelince calismaya cagirirlar,yada suresiz emekli olursan abfindungda vermezler..
Bu isi avukat tutup simdiye kadar halletmeliydin..

01adanaLi01
27 Ağustos 2017, 22:05
gecmi kaldim yani?

webci
27 Ağustos 2017, 22:09
Kesin emekli olunca isverenle bir konusursun..ben boyle biliyorum..yinede bir arastir..
Sana geriye donuk para odemedilermi..tahminim arbeitslosgeld ve krankengeld almisindir..
Is,erin iflas etmedigi muddetce ve cimisini kendin almadigin muddetce kundi olmaz,ayrica Aufhebungsvertrag imzalamamani ve avukata danismani tavsiye ederim..

hOrOz
27 Ağustos 2017, 22:15
şunu bir bilelim Almanya da iş yeri tazminat ödeyecek veya paralı çıkış diye bir kanun yok

bunun için işyerinden çıkış verilmesi gerek ve sende buna karşı dava açman gerek Kündigungsschutzklage

ama sen malulen emekli olmuşsun neyin tazminatını bekliyorsun ...

Osmanbey34
27 Ağustos 2017, 22:15
Abfindung neden isyeri versin ? onu tam anlamadim . senin durumunda olanlar cok. örnek adam 30 seneden beri sirket te calisiyor ve erwerbsminderung rente aliyorlar. bizim ailede de ayni olay var ve avukat kesin ve net söyledi abfindung icin birsey yapamassin.

01adanaLi01
27 Ağustos 2017, 22:41
Abfindung neden isyeri versin ? onu tam anlamadim . senin durumunda olanlar cok. örnek adam 30 seneden beri sirket te calisiyor ve erwerbsminderung rente aliyorlar. bizim ailede de ayni olay var ve avukat kesin ve net söyledi abfindung icin birsey yapamassin.

30 senedir hem calisiyor hemde ewerbs rente nasil aliyor?

hOrOz
27 Ağustos 2017, 22:57
30 senedir hem calisiyor hemde ewerbs rente nasil aliyor?

sanırım sen yanlış anladın 30 sene çalışıyor demesi yani 30 sene orada çalışıyor ve sonra emekliliğe ayrılıyor demek için kullanılmış ..Türkçeyi anlamak bazen zor

yukarida da yazdım

Almanya da iş yeri tazminat ödeyecek veya paralı çıkış diye bir kanun veya genelge yok

bunun için işyerinden çıkış verilmesi gerek ve sende buna karşı dava açman gerek Kündigungsschutzklage

veya Aufhebungsvertarg karşılığı bir tazminat düşünebilinir

ama emekliliğe ayrılan bir kişiye kesinlikle tazminat ödenmez

hekimoglu
27 Ağustos 2017, 23:59
Malulen emekli olup bilgiyi is yeriyle paylasanlarin yasalar geregi is yeriyle ilisigi kesilmez. Arkadasimiz anladigim kadariyla emekliye ayrilmis zaten is yeriylede bilgiyi paylasmiski calisma durumu dondurulmus, bu durumda is yerinin bir tazminat verme ihtimali sifira cok yakin niye versin, eger emeklilik basvurun kabul edildiginde bilgiyi is yerinle paylasmadan önce bir pazarliga otursan sansin olabilirdi biraz gecikmissin emekliligin süresizse sansini bir dene istersen ama birsey vereceklerini sanmiyorum.

Tazminatla cikis almanin maluliyete hicbir olumsuz etkisi yok, is yerine bildirmeden pazarlik yapip tazminat alanlar var sorunsuz islerini hallettiler ancak bunu hersey olup bittikten sonra degil emeklilik basvurularinin babul edilgidi yazisini alir almaz yaptilar, arkadasimiz cok gec kalmis.