PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede arabama carptilar

eFBIay
26 Ağustos 2017, 22:19
Merhaba arkadşlar,

bugün bursada lambada dururken arkamdan biri arabama carpti.
Almanyaya dönmeme 2 gün kala, ne yapmam gerekiyor.
Carpan kisinin sigorta numarasini, ehliyetin fotokopisini aldim ve polis cağrip tutanak yazdik.
Simdi ben almanyada arabayi gutachtene götürüp parami türk sigortasindan alabilirmiyim.

Yardimlariniz icin tesekkür ederim arkadslar.

akilsiz
26 Ağustos 2017, 22:34
Ben birisinden duymustum ordan avukata vermisdi ve herseyi avukati yapmisdi. Her ne kadar dogru bilemicem.

meyas
26 Ağustos 2017, 22:37
cok gecmis olsun,almanyadaki sigortani hemen ara onlar sana yardimci olur,genelde hepsini onlar hallediyor

eFBIay
26 Ağustos 2017, 22:45
Arabam 2012 modell ve teilkasko

Prens-66
26 Ağustos 2017, 22:45
Bildiğim kadarıyla, yurtdışında ikamet edenler için ayrı bir Form yazılması/doldurulması gerekiyor, buradaki Sigortalar için.

Polis'in tutanağı geçmiyor diye okumuştum.

hOrOz
26 Ağustos 2017, 22:50
Bu sayfaya bak
http://www.tmtb.org.tr

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=36720

SesSizliK
26 Ağustos 2017, 23:05
gecmis olsun önemli konu takipteyim..

eFBIay
27 Ağustos 2017, 15:39
Yarin inşallah yola çıkacağım, almanyada karşı tarafın sigortasını allianz frankfurt vetreten yapıyormuş . Bi onlarla konuşacağım bakalım ne çıkacak. Haberdar ederim.

antepligim
27 Ağustos 2017, 18:42
takipdeyiz

Osmanbey34
27 Ağustos 2017, 22:23
öncelikle le gecmis olsun. arkadas tr de parani direkt carpan kisi den al. buraya gelirsen hic bir sey yapamasin. gutachten a gidersen o parayi da kendin ödersin !

gecen sene denizlide bizim arkadasin basina geldi. arabaya carptilar ve arkadas akrabasini cagirdi. akrabasi polis ve hic bir kurus bugüne kadar alamadi. benim duydugum ve bildigim parayi direkt alacaksin sigorta ile urasirsan cok zor. bu konuda avukat bilgim yok. belki avukat probleme halede bilir. avukata vereceyin para seni kurtarir mi bilemem.

tekrar gecmis olsun

eFBIay
09 Eylül 2017, 10:58
Merhaba arkadaşlar,

Türkiyedeki sigortala yine irtibata gectim, kazanin resimlerini tutanağı karşı tarafın police nosunu istediler.
Sigorta da gönderdiğim belgeler ile bir ekspere hasar raporu yazdırıp, çıkan miktarı türkiyede ki hesabıma yatırıcaklar.
Bakalım ne kadar sürecek parayı alana kadar. Allah bilir verdikleri para yedek parçalara yetmez üstü yine cepten çıkar.

Arkadaşlar siz siz olun, türkiyeye giderken arabayı vollkasko yapın. Burdaki sigorta arabanın tamirini ödüyor, karşı taraftanda kuruşuna kadar geri alıyor. Çünkü türkiyedeki sigortaların yurtdışın da bir temsilcisi var. Bana vuran kişinin sigortasi Nova Sigorta almanyada temsilcisi allianz versicherung. Ama allianz sana hasarı ödemiyor, sadece burda vollkasko var ise.

Devamı gelecek

Osmanbey34
22 Ekim 2017, 22:06
bi geilsme var mi ?