PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pasaport Harci 2015 ne zaman düsecek.

torpido
29 Mayıs 2015, 20:09
Slm arkadaslar eski bir beceriksiz olarak yeni boarda ilk sorum
Acaba bu yeni pasaport harci ne zaman düsecek bilgisi olan varmi,güya 100€ düsecek diyorlar ama ne zaman oldugunu söylemiyorlar, benim pasaport 15.07.2015 te bitiyor ve yenilemem lazim acikcasi 210€ wermek gücüme gidiyor yoksa buda bir secim yalanimi?
cevaplariniz icin simdiden tskler.

azhit
29 Mayıs 2015, 21:40
torpido arkadasim senin pasaport icin yetismez sen 210 euro verirsin ancak olursa sene sonuna ya da 2016 ya olur

Mesut64
29 Mayıs 2015, 21:59
İşte seçim vaatleri

Gurbetçi vatandaşlarımız için dövizli askerlik harcını 6 bin Euro’dan 1000 Euro’ya indiriyoruz.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için 217 Euro olan pasaport harçlarını 100 Euro’ya indiriyoruz.

Yurtdışından getirilen araçların Türkiye'de kalış süresini 2 yıla çıkartıyoruz.

Yurtdışından getirilen telefonların kayıt edilmeden kullanma süresini 2 katına çıkartacağız.

THY'den aile seyahatlerinde yüzde 20 indirim talep edeceğiz.

Almanya'da olup da okuyan gençlere, akademik destek ve burs sağlıyoruz. Bu çerçevede, lisans bursu olarak 500 avro, yüksek lisans bursu olarak 700 avro, doktora bursu olarak bin avroluk burs desteği veriyoruz.

Özellikle boşanma, miras meselelerinde söz konusu olan tanıma ve tenfiz davalarını hızlandırarak kolaylaştırıyoruz. Yani Almanya'da alınan bir hukuki kararın Türkiye'de tanınması, orada alınan kararın burada tanınması için talimatları verdim. Artık iki hukuki işlem olmayacak. İnşallah hukuki işlemleriniz en kolay yoldan yapılacak.

Gençlik köprülerini bütün Avrupaya yayacağız. Gurbetçi annelere İlk çocuğa 300 TL ikinci çocuğa 400 tl ve 3 çocuğa 600 tl yardım desteği vereceğiz.

Çeyiz ve konut birikim hesaplarına devlet desteği vereceğiz

7 Haziran'dan sonra inşallah ilk girişimlerimizden biri, size seçilme hakkını da getirmek. Türkiye'de 85 seçim bölgesi var. İnşallah 86'ncısını da yurt dışı için kurarız ve sizlere de kendi temsilcilerinizi seçme hakkını vereceğiz.

torpido
01 Haziran 2015, 01:59
isimiz yine vaatlere kaldi desenize yine yontulan vatandas.

skoda
24 Haziran 2015, 00:25
Arkadaslar benim bildigim eger akp tek basina iktidara gelseydi bu söylenenleri yerine getirecekti yalanmi dogrumu bilmiyorum ama secimler gecti akp tek basina iktidar olamadigina göre söylenen vaadlerde yerine gelmicek anlamina geliyo bu benim görüsüm iyi geceler hayirli sahurlar

hope41
25 Haziran 2015, 10:58
Araclarin TR de kalmasi 2 seneye cikacakti, en cok da onu bekliyordum ama anlasilan olmayacak gibi.... hayirlisi diyelim

Tual
25 Haziran 2015, 11:27
Slm arkadaslar eski bir beceriksiz olarak yeni boarda ilk sorum
Acaba bu yeni pasaport harci ne zaman düsecek bilgisi olan varmi,güya 100€ düsecek diyorlar ama ne zaman oldugunu söylemiyorlar, benim pasaport 15.07.2015 te bitiyor ve yenilemem lazim acikcasi 210€ wermek gücüme gidiyor yoksa buda bir secim yalanimi?
cevaplariniz icin simdiden tskler.

Arkadas, bu yazina yapilacak yorumlar siyasi olacaktir. Kimisi pozitif, kimisi negatif yazacaktir.

Yapacagin en dogru is, bu vaatleri verenlere bir sorman. Mail yoluyla sor bakalim ne zaman indireceniz diye.

atsiz77
25 Haziran 2015, 11:32
Bir başka bahara kaldı bu vaatler, birdaha söz konusu olurmu onu bilemem.

Beklemene gerek yok, pasaportunu uzatabilirsin

coskun
25 Haziran 2015, 11:36
Arkadaslar benim bildigim eger akp tek basina iktidara gelseydi bu söylenenleri yerine getirecekti yalanmi dogrumu bilmiyorum ama secimler gecti akp tek basina iktidar olamadigina göre söylenen vaadlerde yerine gelmicek anlamina geliyo bu benim görüsüm iyi geceler hayirli sahurlar

Arkadasim senin görüsüne katiliyorum. Sayet Akp tek basina iktidar olabilseydi, böyle vaadleri vardi yapabilirdi. Durum belli Akp su anda tek basina hükümet kuramiyor ancak diger bir partiyle birlesip koalisyon kurmasi gerekiyor, onlarda anlasip kurabilirlerse ancak bu vaadler yerine getirilebilir oda cok uzun sürer. Belkide hic bir parti anlasip hükümet kuramayacak o zaman tekrar secime gidilecek. Bu nedenle bu nedenle bu vaadleri simdilik unutmak gerekiyor. Bende yeni pasaport aldim ve simdiki fiyati ödedim 217€. Herkese selam.

Tual
25 Haziran 2015, 11:44
Sizler tek basina secilseydi vaatler yerine gelirdi dediniz.

Partilerin tek basina hükümet kurduklari secimden önceki vaatlerine bir bakin ve ne kadar gerceklestirdiklerini görün.

Örnegin Türkiyede 12 yildir tek parti iktidari vardi.

satobyte
25 Haziran 2015, 12:02
Arkadaslar siyaset yasak oldugunu biliyosunuz herhalde ,bu satten sonra düsse ne olacak eski pasaportlar bu sene kasim ayina kadar gecerli bu seneden sonrada her 10 yil lik pasaport ucuzlayacakta 10 sene sonra isimize yarayacak ,bu vaatler oy kazanmaktan ibarettir kendiniz kandirmayin

hope41
26 Haziran 2015, 15:02
Aslinda gerekli mercilere iletildi ise secim sonucu ne olursa olsun yetkililerin isi hizmeti devam ediyor, belkide isleme alindi bilemiyoruz. Düz mantiga göre secimden sonra olacakti, malum hükümet artik görevi birakti sonuclara göre su an koalisyondu meclis secimiydi vs... bu konu ile alakali birsey olacagini sanmiyorum bende ama misal meclis calismaya basladigina göre bir milletvekili gensoru verir, mecliste ok verirse karar cikar, yasa yürürlüge konabilir. Ama kim yapar bunu su anki kargasada bilemiyorum tabi :)

fatih67x
02 Temmuz 2015, 05:20
Koalisyon hangi partiyle kurulsa bile bence iki partide vaadini yerine getirmeli

aqua05
11 Temmuz 2015, 23:13
Konu siyaset tartismalarina gelmeden modorator arkadaslar konuyu kapatsin.Sanki pasaport harclarini 217 euroya ben cikarmistim.5 kisilik bir aile bayan ev hanimi adam issiz diyelim bu parayi nasil odeyecek?

Memoli1976x
11 Temmuz 2015, 23:56
Konu iyice siyasete girdiginden kapatilmistir, eski beceriksizlerdede oldugu gibi her türlü siyaset özbeceriksizlerdede yasaktir!!!