PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak bir iş yeri açmak istiyorum

Kappadox
25 Ağustos 2017, 23:54
Merhaba arkadaşlar boşda gezenlere maaş daıtmaktan usandım kendim uğraşacagım ufak bir dükkan açmayı düşünüyorum.imbiss gibi fakat imbis deyil ne yapmam lazım nerelerden ne evrağı almam yemek işi olduğu için ayrıyeten nerelere bildirmem gerek Finanzamt ve maliye işleri nasıl
Gewerbe falan nasıl biraz bilgi verirmisiniz teşekkürler

hOrOz
26 Ağustos 2017, 00:46
Yiyecekle ilgili olduğu için oturduğun yerin IHK sında Gaststättenunterrichtung yapman gerek..

Gesundheitsamttan sağlık raporu

Belediye den Gewerbeanmeldung

Finanzamt an (en iyisi Steuerberater Ile çalışmak) Gewerbesteuer anmelden (sanırsam belediye otomatik bildiriyor)

içeride alkollü içecek vereceksen belediye den alkohol konzesyonu (1000€ civarı )

Bol zaman ve para

Başka şeyler varsa arkadaşlar eklesin

dreamceng
26 Ağustos 2017, 20:19
almanyada Turkiye usulu minubusde durum köfte satilabilirmi

hOrOz
26 Ağustos 2017, 20:39
almanyada Turkiye usulu minubusde durum köfte satilabilirmi

Gerekli belgeleri aldıktan sonra satabilmek mümkün ama aracında soğutma düzeneği olması gerek ..Hachfleischordnung dikkat etmen
Hamburger satan arabalar var

Kappadox
28 Ağustos 2017, 13:57
Plan proje var ama yer yok.güzel bir fikrim var hemen multimilyoner olunmuyor fakat kaldıgım yerde yapacağım işten yok benim istediğim türk marketinin yanında bir yerdi oda iki ay önce tutulmuş
Yani planı erteledik

Kappadox
02 Eylül 2017, 15:36
isikli levha ve menü listesini nerelerde yaptira bilirim

hOrOz
02 Eylül 2017, 16:34
isikli levha ve menü listesini nerelerde yaptira bilirim

Çoğu zaman içecek aldığın yerler de hediye olarak yapıyorlar

Kappadox
02 Eylül 2017, 16:45
Çoğu zaman içecek aldığın yerler de hediye olarak yapıyorlar

nerelerden alinirki nasil bas vuracagim buzdolabi falan veriyorlarmis ama nereye nasil haber edip bas vurmam gerek hic bilmiyorum

fabrika hayatindan baska hayatim olmadigindan hic bir bilgim yok..

hOrOz
02 Eylül 2017, 17:28
Hocam nereden katılıyorum bilmiyorum ama çevremde imbisscilere sor nereden içeceklerini alıyorlar..
Mesela çevrende Ayyo ayranlari satan bir yer vardır onlar veriyor mesela