PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ebayde detaylari cok dikkatli okumadan telefon almak

badisaba
25 Ağustos 2017, 19:08
Selamlar...
Ben ebay de acik artirmada ipone aldim. Aslinda telefonu alirken detaylara ve resimlere söyle bir baktim, herhangi bir sey yok. Telefon eve geldiginde bi baktim telefonunun cami kirik..
Neyse paypal le aldim geri veririm diye düsünüyorum. Adama mail gönderdim böyle böyle diye. O da bana resimlere iyi bak ve detaylari dikkatli oku diye cevap yazmis.
Baktim gercekten resimde belli belirsiz camin kirik oldugu görülüyor. ama cok dikkatli bakarak. En altta da cok kücük yaziyla gesprungunes display yaziyor. oraya zaten bakmamistim. cünkü telefonum bozulmustu bi sekilde telefon almam gerekiyordu.
yani adam mali geri almiyor. Ebayde fall actim. 10 gün mühlet verdiler anlasin diye..
Telefonu paypal le almistim. Bu durumda käuferschutz gecerli mi?
Böyle bir sey yasayan varmi?
cevap yazarsaniz sevinirim.
tesekkürler

Speedy123
25 Ağustos 2017, 20:26
$ansin yok, adam yazmis bozuk diye, kücük veya büyük fark etmez. Istersen birde eBay Artikel Nummer ver tekrar bizde gözden gecirelimde tam not verelim.

badisaba
25 Ağustos 2017, 21:27
263151923294 artikel numarasi bu...
en azindan belirgin olarak belirtmesi gerekmiyor muydu display kirik falan diye:) adam sankli cok normal saglam telefon satiyor gibi ayarlamis herseyi...
ama ilgin icin cok tesekkürler arkadasim...
simdi gece saat ücte is alcam.. parayi böyle kazanmak var bir de öyle iste:) dünyada her türden insan var sahiden. Namuslusu , namussuzu... kolay para kazanmak icin namusu hice sayanlar vb.
iyi geceler

Osmanbey34
26 Ağustos 2017, 00:35
Artikel bulamadim. ama kendin yaziyorsun adam yazmis. bence hic sansin yok. avukata gitmeyede deymez. adam privat olunca birsey yapamiyorsun...

choban
26 Ağustos 2017, 10:12
Ebayi ara anlat gerekeni yaparlar ama adam baya belirtmiş telefonun durumunu ve iyide resim koymuş..

fatih18
26 Ağustos 2017, 10:15
Burada

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170826/1fb15f99d06f99a657a44284a2a0eea9.jpg

Belki kaufdan zurück treten yapmaya çalış.. Anlaşabilirsen..

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

choban
26 Ağustos 2017, 10:16
Telefonu fena almamışsın tamir ettirip kullana bilirsin..

H@K@N
26 Ağustos 2017, 10:45
Arkadasim anlasilan telefonun olmadigindan dolayi isi biraz aceleye getirmissin ve önemli bilgileri okumamissin.
kaca aldin bilmiyorum ama chobon arkadasin yazdigina göre ucuza almissin gibi, bu halde bile cami kirik olmasaydi zaten bu fiyata da alamazdin.
saticinin dolandirdigini söylüyorsun,satici sana zorla malimi al demiyorki,demedigi gibi sen almak icin ugras veriyorsun,üstelikte büyük yada kücük
en önemli bölüm olan BESCHREIBUNG'da camin patlamis oldugunu belirtiyor,ben acikcasi burada bir sahtekarlik,aldatmaca göremiyorum.
tamamen senden kaynaklanan bir hata,fiyat verirken bu mal bu kadar niye ucuz nesi var nesi yok diye arastirsaydin bunlar basina gelmezdi.
sen yine dua etki handy Dummy cikmadi.
bundan birsey cikaracagini hic düsünmüyorum,farz etki satici ugrasmak istemiyorum dedi ve malimi geri yolla dedi buna ragmen kisiye karsi
haksizlik etmis oluyorsun.
ama telefonun cami patlak olmasaydi,hersey iyi olsaydi enayiden telefonu ucuza kaptim olurdu.(bu Cümlem genelleme'dir,konuyu acana degildir.)

mxm
26 Ağustos 2017, 11:14
Evet gercekten karsi tarafi suclayacak en ufak bir durum yok. Apacik belli hersey.

Kaca aldigini keske görebilseydik ama artikel numarasi calismiyor.Hangi model hangi marka ve kac paraya aldin?
Fiati eger camini yaptirdiginda piyasa fiatina geliyorsa sorun yok demektir.

fatih18
26 Ağustos 2017, 15:52
Arkadasim anlasilan telefonun olmadigindan dolayi isi biraz aceleye getirmissin ve önemli bilgileri okumamissin.
kaca aldin bilmiyorum ama chobon arkadasin yazdigina göre ucuza almissin gibi, bu halde bile cami kirik olmasaydi zaten bu fiyata da alamazdin.
saticinin dolandirdigini söylüyorsun,satici sana zorla malimi al demiyorki,demedigi gibi sen almak icin ugras veriyorsun,üstelikte büyük yada kücük
en önemli bölüm olan BESCHREIBUNG'da camin patlamis oldugunu belirtiyor,ben acikcasi burada bir sahtekarlik,aldatmaca göremiyorum.
tamamen senden kaynaklanan bir hata,fiyat verirken bu mal bu kadar niye ucuz nesi var nesi yok diye arastirsaydin bunlar basina gelmezdi.
sen yine dua etki handy Dummy cikmadi.
bundan birsey cikaracagini hic düsünmüyorum,farz etki satici ugrasmak istemiyorum dedi ve malimi geri yolla dedi buna ragmen kisiye karsi
haksizlik etmis oluyorsun.
ama telefonun cami patlak olmasaydi,hersey iyi olsaydi enayiden telefonu ucuza kaptim olurdu.(bu Cümlem genelleme'dir,konuyu acana degildir.)http://www.ebay.de/itm/263151923294

hOrOz
26 Ağustos 2017, 16:14
http://www.ebay.de/itm/263151923294

hocam adam açık ve net yazmış

Dieser Artikel hat ein gesprungenes Display und wird mit Ladegerät und Originalverpackung geliefert.

Außer dem gesprungenem Display fu ktioniert das Handy einwandfrei!

ve resimdede görülüyor

http://i.ebayimg.com/images/g/O~IAAOSwijRZlcVo/s-l1600.jpg

Memoli1976x
26 Ağustos 2017, 16:20
Resimde gayet net Kirik oldugu gözüküyor ayrieten Kücük yazi ilede yazilmamis Kirik oldugu.

mxm
26 Ağustos 2017, 16:38
Adamla hic mesajlasmayip paypal ile ödedikten sonra, aletin geldigi gün , takilip duruyor gibi bir seyler uydursaydin geri verebilirdin. Ben iphone 5 sattim ve alan kadin bunu iddia etti, halbuki 10 tane resmini de koymustum ve her sey apacik yaziyordu, Display pek iyi degildi yani. Ebay kadina sonunda hak verdi ve kadin telefonu geri gönderdi, o günden itibaren de asla paypal yöntemini kullanmadim. Paypal satici icin bir cehennem.
Senin hatan adamla ebay üzerinden mesajlasmissin, yazdigin her seyi ebay inceler ve seni haksiz bulur. Görmedim, etmedim diye bir sey yok.

badisaba
26 Ağustos 2017, 20:19
Arkadaslar tesekkürler.. gerckekten mantikli seyler yazmissiniz. Aslinda o gün bir yigin telefona talip oldum. elimdeki biet-o biet programiyla... kafamdan gecen rakam 220 euro falandi.. telefonlari taradim ve artikel numaralarini biet-o-biet e yapistirdim.
telefonum bozulmustu yani iphone 6 idi benimkide akku sarj etmiyordu. iyisimi bi tane aliyim ebayden zaten cabuk geliyor diye düsündüm.. Bu telefon 188 euro da(yol parasiyla ) ben de kalmis.. bozuk olabilecegi aklimin ucundan gecmedi... ta ki telefon elime gecip görünceye kadkar.
Ebaye geri göndermek icin *'fall* actim. saniyorum ebay 1.9. 17 ye kadar zaman verdi anlasmamiz icin.. adam kabul etmiyor. yol parasiniveriyim diyorum gene de...
artik bakalim avukata verecek durum yok bence de, rechtschutzum olmasina ragmen

hOrOz
26 Ağustos 2017, 20:46
Arkadaslar tesekkürler.. gerckekten mantikli seyler yazmissiniz. Aslinda o gün bir yigin telefona talip oldum. elimdeki biet-o biet programiyla... kafamdan gecen rakam 220 euro falandi.. telefonlari taradim ve artikel numaralarini biet-o-biet e yapistirdim.
telefonum bozulmustu yani iphone 6 idi benimkide akku sarj etmiyordu. iyisimi bi tane aliyim ebayden zaten cabuk geliyor diye düsündüm.. Bu telefon 188 euro da(yol parasiyla ) ben de kalmis.. bozuk olabilecegi aklimin ucundan gecmedi... ta ki telefon elime gecip görünceye kadkar.
Ebaye geri göndermek icin *'fall* actim. saniyorum ebay 1.9. 17 ye kadar zaman verdi anlasmamiz icin.. adam kabul etmiyor. yol parasiniveriyim diyorum gene de...
artik bakalim avukata verecek durum yok bence de, rechtschutzum olmasina ragmen

Kimi niye avukata mahkemeye veriyorsun ?? Hiç boşuna uğraşma 100% kendi suçun ..displayini tamir ettir ve kullan

Prens-66
26 Ağustos 2017, 21:42
Bana kalır ise, Display ve Touchscreen kırılmamış sadece, üzerindeki şeffaf Cam kırılmış.
Bunu daha ucuz'a tamir ettirib değiştiriyorlar.

Benim Samsung ve Sony Cihazımda'da olmuştu.

Biraz zahmetli iş, ısı vererek kırık Cam ayrılıyor yapışkan bölgeden ve bazıları kendi yapıyor bu işlemi.

bey_tu
26 Ağustos 2017, 21:51
Güle Güle Kullan ,Hayirli Olsun,
Yapacak Bir Sey Yok.

badisaba
26 Ağustos 2017, 22:39
tesekkürler:) artik sütten agzimiz yandi, yogurdu üfleyerek yeriz,
bir hafta sonra sonucu burada size bilderecegim, belki sansima ebay paypal den kontoma gönderebilir.

knylm
26 Eylül 2017, 23:31
Konu bayatlamis ama genede zahmet edip inceledim.Cünkü bazen kendimde alip satis yapiyorum.
Saticida zerre kadar ne art niyet var,nede yanlisi.Geri neden alsin? Ben olsam bende almam.
Vesselam.

badisaba
01 Ocak 2018, 18:49
Evet almadilar... eilimde kaldi:) 65 euro ya yeni display yaptirdim:)