PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardiminiz lazim- Esim alt Komsudan Dayak yedi

cuno611
24 Ağustos 2017, 21:39
Iyi Aksamlar, yardiminiza ihtiyacim var Lütfen Okuyun. Hemen Konuya gireyim.
14.07.2017 tarihinde esim (Karim) alt Komsudan Kellerda köseye sIkIstirilarak Dayak yedi, yüzüne defalarca yumruk atip kolunu sIkmis. Bunun üzerine adam, senin kocanida simdi bicaklamaya gidiyom demis cikmis yukari bizim kata. bende o sirada evde degilim, Kayinpeder gildeyim. o yukari ciktigi esnada esim hemen oradan kacip bana telefon acti. Kosarak gittim ve adami kapida yakaladim. Ben vurmaya kalmadan, kayinpederim meraktan pesimden gelip adami hemen Flur ya sakince sokup yumruklayip merdivenden asagiya firlatti. Ayni gün biz hemen Polise gidip Anzeige yaptik. Yüzünde morariklar belli olmadigi icin Polis bize ertesi gün dedi, belli olur dedi. Öylede yaptik. Ertesi gün morariklar baya belirgin oldu. Hastaneden Rapor aldik. 20.07.2017 tarihinde esim doktora gidip Kranenschein aldi. Simdi bugün Familiengerichtten mektup geldi. Adam bize einstweilige Anordnung yapmis. Yani adamin yanina 20m yaklasamazmisiz. Ayni binada kaldigimiz icin, zufällig rastlasirsak hemen 20 metre uzagina gidecekmisiz. kapinin önünde görürsek onun gitmesini bekleyip öyl binaya girebilirmisiz. einstweilige Anordnung yaparkende eidest statt abgeben yapmis. Simdi bu eidest statt da yalanlarini ispatlayabilecek durumum var. Eidest statt da diyorki, Frau XY nun esi saat 15 de benim Karima küfür edip azarlamis. Ben o saatte isten yeni cikip eve gidiyordum. bunun üzerine Adam saat 17 ye dogru kellersinda biseyler Basteln yapiyomus. Benim Esimi görüp direk ansprechen yapmis Kocan niye benim karima böyle yapti diye. Dövdügünü söylememis. Ama bizim elimizde Raporlar ve Anzeige var, dövüldügüne dair. Ama Adam birde sahit olarak karsi binadaki bir Adami tutmus. O adam herseyi görmüs. nasil dövüldügüne dair vs.

Sorularim:
Simdi bu durumda benim ne gibi hakkim var?
O einstweilige Anordnungu cevirip de Rechtschutzu esime yapabilirmiyim?
Veya onun Einstweilige Anordnungunu bozabilirmiyim?

Ayriyetten, Sachbeschädigungda var. Adam bizim Besigi merdivenlerden asagiya firlatmis (Resimleri cektim elimde var) Posta Kutusunu Pislemis, Resimler var, Kellermin kapisinin önünü bos kartonlarla doldurmus, Resimler var.

Bu durumda ben ne yapabilirim?

Cevaplariniz icin simdiden Tesekkür ediyorum.

S&S
cuno611

baltali
24 Ağustos 2017, 22:45
önce gecmis olsun sayin kardesim ne desem simdi aklima bisey gelmiyor adam bence yasadigina dua etsin

Osmanbey34
24 Ağustos 2017, 22:50
merhaba cuno611,

1. öncelikle gecmis olsun. sorularina tam anliya madim. biraz daha net yassan daha iyi olur. rechtsschutz birseyler yazmissin, tam anlamadim !
2. senin durumun cok zor. ya komsun herseyi kabul edecek yada sahit lazim. sen resim cektim yaziyorsun ama bu bir ispat degil. biz eski kaldigi miz yerde adam bizim komusunun kellersini yikti ve bizim komsu birsey yapa madi. sahit olsa daha iyi birisi gördüyse onu göster. einsweillige verfügung icin kesin bir cözüm vardir. bu cevabi en iyisi bir avukat verir. eninde sonunda avukat tutman lazim " schmerzengeld icin vs " simdeden tut daha iyi olur. Ev bürosuna da haber ver . komsunu icabinda fristlos kündigen yapar lar.

benim ve arkadaslarin basindan gecenlerini yaziyim.
1. benim arabami cizdiler , birsey yapamadim ( polise gittim)
2. arkadasin köpegini zehirlediler, birsey yapamadi ( polise gitti)
3. Facebookdan arkadasa senin öldürürüm yazdi, birsey yapamadi ( polise gitti )
4. böyle devam ede bilirim senin konuda hemen hemen ayni. sahit varsa iyi.

** ben bir tek konuda sanslidim. eski kaldigim yerde beni komsum beleidigen ve bedrohen yapti. Anzeige Yaptim. Staatsanwaltschaft davayi einstellen yapti cünkü benim komsunun dosyasi temiz mis. ama herseyi kabul etmis onun icin 200 Euro ceza yemis. Hatta bu mektup daha yeni geldi **

sana demek istedigim. oturdugun yer önemli. ben mönchengladbach kaliyorum ve burada almanlari tutuyorlar. sahit olmasi lazim. benim resmim var, o kirdi, yetmez olabilir. diger dayak konusunda raporunuz var polise de gitmisiniz. insallah sonuc iyi cikar. insanlarla urasmasi cok zor. onun icin komsundan uzak dur. hakliyken haksiz cikma.

beim sana tavsiyem ne olursa olsun komsundan uzak dur. bu saat den sonrada senin o kisile anlasman zor olur.

cuno611
24 Ağustos 2017, 22:59
Ev bürosuna haber verdim. Polisteki aktenzeichen ide verdim. Onlardanda haber bekliyorum.

Simdi bi Zeugem var. Esimi dövdügünu gormedi ama yaptiklarini gördü yani Sachbeschädigung da.

Oda sahit tutmus onu dövdügumuze dair. Ama tuttugu sahit 500m ileride ve bizim binanin kapisi camdan. Yani iceriyi görmesi imkansiz cünki o cam kapi hava iyi oldigundan dolayi Spiegeln yapiyodu.

Osmanbey34
24 Ağustos 2017, 23:32
sen karsi tarafin sahidi kafana takma. önemli olan senin sahit din olmasi. adam birisi politika icabi sahit gösterir. ama mahkemede gercegi söylemesi lazim yoksa sahit kendisi " strafbar " yapar. ve yalan da söylerse bunu "richter " cabuk anlar. senin sahidin " ben gördüm " derse senin icin iyi olur. sana anlatmak istedigim bazi seyler bizim bildigimiz gibi degil. yukari da da örnekler yazdim.

sana bi örnek daha veriyim. sen polise gitsen desen " mein nachbar bedroht mich. er hat mir mit hells angels vs gedroht " o zaman polis hic birsey yapmiyor cünkü bu bedrohung olmuyor ! ama " ich rufe mein freund XX und er kommt gleich mit einer Waffe an " bu Bedrohung oluyor. ben bunlari ken dim yazdadim ve kafamdan atmiyorum. ne yi nasil demen cok önemli.

bi örnek daha veriyim. komsu benim arabami cizdi. ben polisi cagirdim anzeige yaptim. bütün benim komsular biz gördük dediler sahitlik yapti. sonuc karsi taraf ALIBI yani ben su saat de stadtverwaltung da dim göstermis ve polis einstellen yapti.

kendi basina bu isi bence cözemessin. iyi bir avukat tut. avukatin sana yardimci olur !

sueleyman123
24 Ağustos 2017, 23:43
Gecmis olsun Kardesim. ben senin yerinde olsam ve kirada oturuyorsam baska bir yere tasinirdim. Kafa agritmaya degmez. diyelim mahkeme bitti. mahkemeyi kazandin veya kaybettin . yarin birgün birdaha birsey olmaz mi? arabani cizer birsey yapar. beladan uzak durmak en iyisi. ha mahkemeyi sonuna kadar sürdür hakkini ara.

Osmanbey34
24 Ağustos 2017, 23:46
bencede mahkeme ne olursa olsun sen simdiden bir yeni ev ara. yoksa aklin herzaman evde olur !

Gecmis olsun Kardesim. ben senin yerinde olsam ve kirada oturuyorsam baska bir yere tasinirdim. Kafa agritmaya degmez. diyelim mahkeme bitti. mahkemeyi kazandin veya kaybettin . yarin birgün birdaha birsey olmaz mi? arabani cizer birsey yapar. beladan uzak durmak en iyisi. ha mahkemeyi sonuna kadar sürdür hakkini ara.

Selcuk8
24 Ağustos 2017, 23:52
Öncelikle geçmiş olsun. Hemen iyi bir avukata gitmeni şiddetle tavsiye ederim.

webci
25 Ağustos 2017, 00:32
Cok berbat bi durum.. ALLAH yardimcin olsun..karsi tarifi bi gectim,senin ailen zor durumda kalmis..o kavga aninda evinde misafir olabilirdi,komsularin evin onunde oturuyor olabirdi,tesadufen oradan gecen bir arkadasin olabilirdi,tum bunlari sahit olarak ekleyebilirsin..sen kendini nefsi mudafa yaptin,ilk saldiran oydu..tum bunlari avukata soyleyeceksin..o pislik almanmiydi bilmem ama almansa son zamanlarda gerek araplara gerek turklere gerekse diger yabancilara karsi onyargilar beya artti..

dreamceng
25 Ağustos 2017, 10:51
yil 1994 komsum sapik alkolik ve psikopat bir polonyali,,he gun taciz ediyordu,,ne kadar plois cagirsakda faydasi olmadi,bende bicakladim,bir yigin aci parasi odedim,en son avukatima ne ne is ne adalet dedim,oda bana okey sana acikliyacagim dedi,gece karanlikda hic sahit olmadan döv dedi bende öyle yapdim devamli dövdüm oglu ile kendisini adam sikdirdi gitti

webci
25 Ağustos 2017, 11:03
Demekki insani azdirmamak lazimmis..cana tak ettimi insanin gozu gormuyor..

cuno611
25 Ağustos 2017, 11:30
Böyle durumda insan kendisino zor tutuyor. Hersey yapmak istiyor insanin cani. El mahkum olmasa bense yapacagimi bikiyorumda mahkeme karari var.

kuckam
25 Ağustos 2017, 11:54
Seytana lanet et cik o evden korktugundan deyil yabanciyiz her durumda suclu oluyoruz buyukluk sende kalsin

Emo1980
25 Ağustos 2017, 12:20
Gecmis olsun. Adam almanmi? Hangi sehirde kaliyorsun?

cuno611
25 Ağustos 2017, 15:19
Adam hirvat. Zaten tasinmak icin ev bürosuyla konustum. Bir ev var onun icin ugrasiyorum..

Adam bugün sabahtan beri kapinin önünden cekilmiyor. Samdalyesini almis kapinin onünde nobet tutar gibi oturuyor. Cok zorlaniyorum, cok zor tutuyorum kendimi.

Memoli1976x
25 Ağustos 2017, 15:35
Arkadasim arasana Polisi, Elinde Mahkeme karari var diye beni Provizieren yapiyor de.

cuno611
25 Ağustos 2017, 15:48
Aradim zaten. Birazdan geleceklermis. Henüz gelen giden yok.

smeilet
25 Ağustos 2017, 17:44
Esini korumak senin birinci görevin ve onu yasal yada yasa disi yaparsin o sana kalmis.Ama bu serefsiz senin koruyamadigini görünce ikinci adimini daha ileri atabilir.
Sen almanyada yalniz misin ailen falan yok mu?
Benim 2 ayri komsum geceleri hep müzik acar yada sagir olduklari icin televizyon acip gürültü yapiyordu.3 defa polis cagirdik ama birsey yapamam deyip her seferinde gitti.
Ben kendi yöntemlerimle hallettim simdi kuzu gibi erkenden yatiyorlar.Nasil hallettigimi yazmam ve tavsiye etmem.
Allah yardimcin olsun!

Osmanbey34
26 Ağustos 2017, 00:08
webci iyi yapmisin :) arkadaslar almanyada söyle bi durum var "" man muss erst vergewaltigt werden, damit was passiert "" polise ona buna bakarsan hic birsey olmaz. hic kimseye güvenme. sana da yukarida baya örnek yazdim.

ne olursa olsun hep yaninda sahidin olsun. bi de sana birsey daha tavsiye edeyim ben bunu eski patronumdan ögrendim. bi konu olursa o zaman artislik yap, yana konuyu iyi güzel abart. örnek adam sana kapinin önünde birsey mi söyledi, o zaman polise telefon ac " ben korkuyorum, beni öldürmek istiyor vs " aklina ne geliyorsa mantikla say, inanilci olsun.

arkadas ben eski kaldigim yerde yasamadigim kalmadi. 10 senede kac kisi ile urasdim. ama bu isler tatli söz ile olmuyor. benim eski komsu müzik aciyordu ve ben asaya gitip sigortayi kapatiyordum :) kac kere kafga edecekdim ama kendimi hep tutdum. simdiyde kadar bir tek sans ile eski komsuma 200 euro ceza ödete bildim.

sen bu adami korkutmaz san, o zaman bu adam seni birakmaz. cünkü adam akili birisine benziyor. sana ve ailene iyi günler dilerim. ikinci bir kalacak yer varsa sizin icin daha iyi olur. simdiden ayarlayin ne olur ne olmaz. hazirlikli olun.

insanin bu durumda hersey yapasi geliyor. ondan attigin adimlara dikkat et. bir gelisme olursa haber ver.

Demekki insani azdirmamak lazimmis..cana tak ettimi insanin gozu gormuyor..

cuno611
26 Ağustos 2017, 00:19
Konu kapanmazsa burda Sonucu size bildiricem. Detayli bir sekilde anlaticam. Bu konu uzaya bilir. Ama neolirsa olsun, Allah izin verirse size burda tam Sonucu aktaricam.

Dua edin. Insallah haddini bildirebilirim.

Saygilar

Osmanbey34
26 Ağustos 2017, 00:23
cuno611 sen ne olur ne olmaz bi avukat tut. rechtsschutzsun olmassa bile, avukat ile anlas el den ödersin. ama avukat bu konuda sana yardimci olabilir.

Konu kapanmazsa burda Sonucu size bildiricem. Detayli bir sekilde anlaticam. Bu konu uzaya bilir. Ama neolirsa olsun, Allah izin verirse size burda tam Sonucu aktaricam.

Dua edin. Insallah haddini bildirebilirim.

Saygilar

akilsiz
26 Ağustos 2017, 11:24
öncelikle gecmis olsun.. benim merak ettigim bu durum neden buraya kadar geldi ?

H@K@N
26 Ağustos 2017, 12:03
Hukuk disi bir bakis yöntemi
Sabredeceksin,Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin (En azindan öyle görüneceksin)
Evden kesinlikle cikmayacaksin.
Davanin bitmesini bekliyeceksin.
Dava bittikten 3 ay sonra icindeki Volkani patlatacaksin.
Nasil Mi?
iki Sarhos bulacaksin ellerine 100'er Euro vereceksin,bir kadin nasil dövülürmüs göstereceksin ama öyle morlukla kurtulacak birsey olmayacak,birkac kirik kesinlikle sart.
Kusura bakma arkadasim ama bu hirvatin senin esini keller'de dövecek + seni bicaklama durumuna getirecek acikcasi bu adami bu duruma getirecek olayi merak ediyorum.
Aslinda adami bu duruma ne getirdigi su anlamda da önemini yitiren detay ise benim esimi bodrum'da yakalayip dayak atmasi varya hicbir izahi yoktur.Bu kisiden kisiye degisen
nefsi müdafa ile cezanin azaltilacagi bir durumdur.

Hukuk icinde bir yöntem
Senin yerine'de olsam Avukattan önce direk Savciliga gider tahrik(aile bireylerinden birisinin dövülmesi,diger bireyleri tahrik etmektir),darp,yaralama(fiziken yapilan müdahale),tehdit(esini bicaklamaya gidiyorum demesi),özgürlügünü kisitlama(kapali bir alanda alikoymasi,bu durumda bodrum katinda darp olayi gerceklestigi icin özgürlük kisitlamasina girer) dava acardim.Bu saydiklarim savciliktaki cezasi alenen tutuklama,göz altina almaktir.
Olay yerine darptan dolayi Ambulans ve Polis cagrilmaliydi,bu durumda savcilikta otomatik olarak devreye girer'di.
20 metre yaklasmama olayina gelince,hirvat acikcasi sizden biraz daha akilica davranmis savciliga gidip can güvenliginden dolayi bu belgeyi cikarttirmis,einstweilige Anordnung bunu ne sen nede polis durdurabilir sadece mahkeme geri alabilir.
ama sen olay yerine ayni gün ambulans,polis cagirsaydin einstweilige Anordnung size uygulanirdi,su anda hirvat madur durumda gösteriliyor.
biraz gec kalmis olsaniz'da,avukattan önce savciliga gidin derim.
Tekrar diyorum ama cok yanlis bir yol takip etmissiniz.Bundan sonra kimsenin basina böyle seyin gelmesini istemem ama olurda gelirse,fiziki bir ortam gelisirse,olay yerine Ambulansin ve Polisin cagrilmasi gerekir.
Polis o anda tüm raporlari,sahit varsa sahitlerin kimliklerini tutar,sonradan yalanci sahitlerin olaya müdahale etmesini engeller raporlarla.
Ambulans ise bir insan darp edildiginde bir gün sonra mavi lekeler ortaya ciksin diye rapor beklemez,doktorun muhayene sonucu nerelere darp edildigi aninda ortaya cikar.

webci
26 Ağustos 2017, 12:54
Bizler malesef cok asiri tepki verip atese gaz dokuyoruz..hincimizi biranda almayi dusunup malesef akilli davranmiyoruz..avrupada kanunlarin nasil isledigini bildigimiz halde savci hakim olup cezayi kendimiz kesiyoruz..tabi boyle demek kolay ama o anda kendine hakim olmakta cok zor,neolursa olsun kendimizi haksiz dusurmek zorunda birakmamaliyiz..burada da o yapilmis olsa hem o adama cezasi odettirilir sonrada öcü alinirdi..sahit olup saglam deliller bulunamamasi durumunda yenilen dayak yaninda kalmayip cezada kesilecek..
Malesef yazmak durumundayim ama vahsi batinin kovboyu gibi adaleti kendimiz uygulamaktan vazgecmeliyiz..
Cok egitim
Cok egitim
Cok egitim
Basimdan iki olay gecti burada anlatmayacagim ama ikiside turkdu ikisindede mahkemeye gitttim,ikisinide kazandim,tabi Rechtsschutzversicherung vardi...
Tavsiyem onun bunun kuruntulariyla hareket etmeden akliniz ne diyorsa onu yapin..

Osmanbey34
26 Ağustos 2017, 13:04
arkadas sen burada söyle yapsaydi böyle yapsaydi yaziyorsun. burada yazi yazmak kolay. arkadasinin o durumda ki düsüncelerini anca yasayan anlar ! o durumda insanin beyni duruyor . bir aile düzeni var. ise gidiyor. cocuklar okula gidiyor vs vs belki yazan arkadas schicht calisiyor belki almancasi yok. bu durumda bence hic birimiz savciya oraya buraya gitmeyiz. insanin öyle birsey bile o durumda aklina gelmez. onun icin ben tekrar yaziyorum arkadas sen avukata git. senin isini bilen bi kisi yapsin.

bunu bil karsi taraf tecrübeli ve akili birisine benziyor. sende akili davran. bide bu duruma nasil geldi onu aciklasan iyi olur.

Hukuk disi bir bakis yöntemi
Sabredeceksin,Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin.....Sabredeceksin Sakin olacaksin (En azindan öyle görüneceksin)
Evden kesinlikle cikmayacaksin.
Davanin bitmesini bekliyeceksin.
Dava bittikten 3 ay sonra icindeki Volkani patlatacaksin.
Nasil Mi?
iki Sarhos bulacaksin ellerine 100'er Euro vereceksin,bir kadin nasil dövülürmüs göstereceksin ama öyle morlukla kurtulacak birsey olmayacak,birkac kirik kesinlikle sart.
Kusura bakma arkadasim ama bu hirvatin senin esini keller'de dövecek + seni bicaklama durumuna getirecek acikcasi bu adami bu duruma getirecek olayi merak ediyorum.
Aslinda adami bu duruma ne getirdigi su anlamda da önemini yitiren detay ise benim esimi bodrum'da yakalayip dayak atmasi varya hicbir izahi yoktur.Bu kisiden kisiye degisen
nefsi müdafa ile cezanin azaltilacagi bir durumdur.

Hukuk icinde bir yöntem
Senin yerine'de olsam Avukattan önce direk Savciliga gider tahrik(aile bireylerinden birisinin dövülmesi,diger bireyleri tahrik etmektir),darp,yaralama(fiziken yapilan müdahale),tehdit(esini bicaklamaya gidiyorum demesi),özgürlügünü kisitlama(kapali bir alanda alikoymasi,bu durumda bodrum katinda darp olayi gerceklestigi icin özgürlük kisitlamasina girer) dava acardim.Bu saydiklarim savciliktaki cezasi alenen tutuklama,göz altina almaktir.
Olay yerine darptan dolayi Ambulans ve Polis cagrilmaliydi,bu durumda savcilikta otomatik olarak devreye girer'di.
20 metre yaklasmama olayina gelince,hirvat acikcasi sizden biraz daha akilica davranmis savciliga gidip can güvenliginden dolayi bu belgeyi cikarttirmis,einstweilige Anordnung bunu ne sen nede polis durdurabilir sadece mahkeme geri alabilir.
ama sen olay yerine ayni gün ambulans,polis cagirsaydin einstweilige Anordnung size uygulanirdi,su anda hirvat madur durumda gösteriliyor.
biraz gec kalmis olsaniz'da,avukattan önce savciliga gidin derim.
Tekrar diyorum ama cok yanlis bir yol takip etmissiniz.Bundan sonra kimsenin basina böyle seyin gelmesini istemem ama olurda gelirse,fiziki bir ortam gelisirse,olay yerine Ambulansin ve Polisin cagrilmasi gerekir.
Polis o anda tüm raporlari,sahit varsa sahitlerin kimliklerini tutar,sonradan yalanci sahitlerin olaya müdahale etmesini engeller raporlarla.
Ambulans ise bir insan darp edildiginde bir gün sonra mavi lekeler ortaya ciksin diye rapor beklemez,doktorun muhayene sonucu nerelere darp edildigi aninda ortaya cikar.

cuno611
26 Ağustos 2017, 14:37
Selam, suanda isteyim. Yarim saat 1 saate olayin nasik gerceklistigini yazacagim. Biraz uzun olacak tahminimce.ama hepsini yazicam. Saygilar.

AleeYK
26 Ağustos 2017, 17:45
Merak ettim durumun nasil gerceklestigini usta

cuno611
26 Ağustos 2017, 19:09
Merhaba, kusura bakayin biraz Gec oldu, ama araya isler girdi onun icin simdi yaziyorum.
Simdi bu kavgali oldugumuz kisiyle önceden hic bir sorunumuz yoktu. Bu Adam EG de oturuyor. Asil sorun 1. OG de kalan adam ile basladi. Esi hasta oldugu icin benden Rica etti besik arabasini bir süreligine kellerya koyarmisiniz diye. Bende koydum. Aradan bir kac ay gectikten sonra baktimki artik bu 1. OG de kalan adam Hastaneye gitmiyor, yanina gittim sordum, eger dedim sizin icin artik sorun olmicaksa Koyayim Besik arabasini Posta kutusunun altina. Hayir sorun yok dedi artik koyabilirsin. Neyse ben koymaya basladim, aradan 3-4 hafta gectikten sonra besigin yeri degistirilmeye basladi. Bi öne bi arkaya itip duruyorlar. Aldiris etmedim ve öyle kaldi. Ne olduysa bu Kavga ettigimiz kisi artik selam vermemeye basladi, karisi benim Esime olmadik Hakaretler mesela Zigeuner gibi seyler. Adam la da muhabbetim iyiydi. Güzellikce söyledim ki Karin benim Esime böyle konusmasin bozusuruz. Gelelim kavga günün bir gün öncesine. Esim asagida Kapida Görümcesiyle sohbet ediyordu. Birden Karisi geldi Küfür ederek gecti ( Küfürü yazmayayim burada) benim Esimde sinirlenip aynisini ona söyledi. Bagirmalar basladi. Bende o sesi duyarak hemen asagiya indim. Indigimdede bu Kadinin Kocasida kapiya cikmis. Herkes yani Esim ve bu Adam ve Karisi beana gelip anlatmaya calisti. Bende dedimki siz susun tek tek konusun dedim, benim Esim anlatmaya basladi. Biz burda duruyorduk, Karisi geldi küfür etti bende aynisini dedim, gitti kocasini cagirdi Kocasi Halt die Fresse demis Esime. Esimde halt du die Fresse demis. Onun üzerine Adama sormus benim Esim, bizim Besigi sizmi itiyorsunuz diye, o esnada sormus. Adamda Hayir demis. Karisi hemen araya girip Ja ich verschiebe immer demis. Ich spucke auch drauf demis. Esim bunlari anlattiktan sonra adama sinirle döndüm sordum stimmt das diye? Adamda Küfürleri veya tartismayi kabul edip yani söyledigi sözleri kabul etti ama Besigi bilmiyorum dedi. Esim yapmis olabilir dedi. Bende ondan sonra dedimki,; Hör mal, ich habe für vieles Versändnis. Her binada sorunlar olabilir, ama Cocuk arabasina bak güzellikce söyüyorum dedim dokunmayin dedim. Wegen hygiene dedim cocuklar biniyo dedim, sizin yüzünüzden hastalik kapmasini istemem dedim. Simdi dedim Esimden özür dileyin dedim bitsin dedim. Karisi, ach ich mach das nicht dedi, esimde ondan sonra verpiss dich dedi ardindan. Adam bu sefer dedi red vernünftig diye, Esimde Ach wer bis du denn dedi. Adamda Du wirst schons ehn wer ich bin diyip evine girdi. Ertesi günde bu olay yasandi iste.

AleeYK
26 Ağustos 2017, 19:23
Allah allah, bu kadar basit biseyden nasil bu olaylar oldu çok ilginç, besigi adamlar niye itsin ki kafamda çok sorular olustu.

cuno611
26 Ağustos 2017, 20:41
Bunlar binada cok seye karsi. Herseyin onlarin istedigi gibi olmasini istiyorlar. E bende iki cocukla bu besigi kellerdan esime tasittirirmiyim ben istr oldugum zaman.

Vaktim insallah olursa size amtsgerichtin mektupunu yüklerim buraya.

Sorulariniz varsa sorabilirsiniz. Hepsini cevaplamaya calisicam. Hem benim icinde iyi olur, icim rahatlar en azindan...

Cok basit bir Konudan böyle seyler olusabilio demekki.

Osmanbey34
27 Ağustos 2017, 00:28
olaya aciklik getirdigin icin tesekürler. basit olsada bazi insanlarin " Tikleri" oluyor. bazi insanlar temizlik hastasi, bazi insanlar hersey düzgün olmasini ister.

benim anlamadigim adam neden kapinin önünde seni bekliyor ? neyse bu konu cok karsik ve zor cözülür bence. bide esleriniz bu isin icinde.

senin iki seceneyin var. komsunla oturup tekrar bi güzel sekilde oturup konusur sun. oratalik biraz yatisir. ikincisi ignor edersin yani selami kesersin. ne olursa olsun esin dayak yemis bunu sen zor unutursun ve kafadan cikaramaz sin ve hergün aklin evde kalir. sana bir yol tavsiye ettim ....

1. avukat
2. Sakin ol Kendini zor durumu sokma. adam böyle devam ederse sende elinden geleni yaparsin
3. yeni bir ev tutmak. cünkü bu olay böyle devam eder.

TatliPiskopat
30 Ağustos 2017, 22:37
öncelikle gecmis olsun. Bence sen ise git kartini bas ve is saati sirasinda bir arkadasin yada akraban o adamin agzini yüzünü benzetsin. Yani bir alibin olur. Polis sorarsa nerdeydin isdeydim dersin, demekki baska kisilerlede problemmi varmis dersin. Böyle kisilere haddini bildireceksin. Her kusun eti yenmez diceksin oturacak yerine... Saygilar

cuno611
31 Ağustos 2017, 23:09
Ah ah, elimde olsa neler yapmamki. Avukata gittim. Ilk basta orta yoku bulalim dedi. Karsi tarafin avukatina mektup yazdi. Resmi ekledim. Geri cektirmeye bakacak o einstweilige Anordnung u. Ondan sonra istedigimizi yapariz dedi. Önceligimiz bu olsun dedi. Ama kabul ederlermi bilmiyorum dedi. Orta yolu bulurlar ama geri cekmek istemezler dedi kendilerini garantiye almak icin. Geri cekmezseler mahkemeye cikariz dedi. Bakalim iste cevap bekliyorum. Resmi insallah gorebikirsiniz

https://picload.org/view/rwplwwgw/img_20170831_231233.png.html

Göremezseniz yarin aksama dogru tekrar daha duzenli yuklerim.

Osmanbey34
15 Eylül 2017, 16:08
gelisme var mi ?

cuno611
16 Eylül 2017, 20:01
Henüz daha yok. Gelisme oldugunda yazicam buradan hepinize

cetx06
16 Eylül 2017, 22:28
bosuna dememisler ev alma komsu al diye, insallah iyi bir sonuc alirsin, allah yardimcin olsun arkadasim.

sales
18 Eylül 2017, 13:55
sen nerde kaliyorsun dostum? bence bu serefsizi korkutman gerekiyor. Arkadaslarin veya kuzenlerin falan varsa söyle onlara biraz sikistirsinlar bu serefsizi. O kadar sinir oldumki, bende gelirim vallah.

cuno611
26 Eylül 2017, 20:30
Merhaba arkadaslar, bi durum Güncellemesi yapayim dedim. Simdi olay günü hem karsi taraf hemde biz Anzeige yapmistik. Iki Anzeige de bir Aktenzeichen e alindi yani bizim yaptigimiz Aktenzeichen de yürüyor suanda.

Ama Esim ve Ben Beschuldigte olarak gözüküyoruz ve bizi Vorladen yapti.

Termin benim haftaya carsamba sabah saat 7'de. Esiminkide 10.10.2017 de 10:30'da.

Bakalim sonuc ne cikacak.

Bilginize.

Saygi ve Sevgilerimle

cuno611

torpido
01 Ekim 2017, 01:07
Anladığım kadarı ile avukat tutmuşsun bu durumda polise gidip aussage yapmana gerek yok her şeyi avukatın üzerinden yürütebilirsin yani polise telefon açacaksın artık bu olaya avukatım bakıyor onunla irtibata geçin diyeceksin.Şimdi polise gidip heyecandan başka şeyler söyleyebilirsiniz polis bu konuda uzman ve insanı sıkıştırmayı iyi biliyor siz aussagenizi avukat üstünden yapma hakkınız var istersen avukatını arayıp sorabilirsin.Bence polisin sizin avukat tutuğunuzdan haberi yok onun için sizi çağırmışlar aksi taktirde sizle deyil avukatınız ile muatab olurlardı bana sorarsan avukatsız yapma birşey derim ara ve vorladung geldi ne yapayım diye sor yada sizin üzerinizden yapmak istiyorum de.

Osmanbey34
01 Ekim 2017, 21:35
aynen katiliyorum torpidonun tavsiyesi cok güzel

Anladığım kadarı ile avukat tutmuşsun bu durumda polise gidip aussage yapmana gerek yok her şeyi avukatın üzerinden yürütebilirsin yani polise telefon açacaksın artık bu olaya avukatım bakıyor onunla irtibata geçin diyeceksin.Şimdi polise gidip heyecandan başka şeyler söyleyebilirsiniz polis bu konuda uzman ve insanı sıkıştırmayı iyi biliyor siz aussagenizi avukat üstünden yapma hakkınız var istersen avukatını arayıp sorabilirsin.Bence polisin sizin avukat tutuğunuzdan haberi yok onun için sizi çağırmışlar aksi taktirde sizle deyil avukatınız ile muatab olurlardı bana sorarsan avukatsız yapma birşey derim ara ve vorladung geldi ne yapayım diye sor yada sizin üzerinizden yapmak istiyorum de.

cuno611
03 Ekim 2017, 20:33
Merhaba, simdi bu davada cok iyi tanidigim bir avukat var, ama bir kisiyi savunabiliyormus. Esimin avukatligini yapmasini istiyorum ve öyle yapacak. Benim yarin sabah 7'de terminim var. Kendimi hazirladim. Yanliz biraz garibime gitti, esimle ben anzeige yapmaya gittigimizde aussage mizi vermistik zaten. Simdi gelen mektuptada Beschuldigte olarak aussage isstiyolar, merak ettiim neolduda beschuldigt olduk.

Nyse haxirlisiyla yarin sabah bi gideyimde ögrenebildiklerimi yazicam size tekrar buradan.

Allaha emanet olun.

S&S
cuno611

Osmanbey34
03 Ekim 2017, 23:35
merhaba cano611 senin kafan cok karisik herhalde. beschuldigt olman ve aussage yapman karsi taraf ile ilgili. karsi taraf seni beschuldigen yapiyor ........omnun icin aussage yapman lazim. ama sen arkadaslari dinle . avukata git o sizin isinizi yapsin.

Merhaba, simdi bu davada cok iyi tanidigim bir avukat var, ama bir kisiyi savunabiliyormus. Esimin avukatligini yapmasini istiyorum ve öyle yapacak. Benim yarin sabah 7'de terminim var. Kendimi hazirladim. Yanliz biraz garibime gitti, esimle ben anzeige yapmaya gittigimizde aussage mizi vermistik zaten. Simdi gelen mektuptada Beschuldigte olarak aussage isstiyolar, merak ettiim neolduda beschuldigt olduk.

Nyse haxirlisiyla yarin sabah bi gideyimde ögrenebildiklerimi yazicam size tekrar buradan.

Allaha emanet olun.

S&S
cuno611

V/S
04 Ekim 2017, 03:26
merhaba cano611 senin kafan cok karisik herhalde. beschuldigt olman ve aussage yapman karsi taraf ile ilgili. karsi taraf seni beschuldigen yapiyor ........omnun icin aussage yapman lazim. ama sen arkadaslari dinle . avukata git o sizin isinizi yapsin.

Aussage yapmasi mecburiyeti yok , isterse Aussagen yapmama Hakki var.

Yapsin yapmsin bunu Avukata sorup yapsa daha iyi olur. Sonra bu Aussage mahkeme olursa karsisina cikacak.

Keske Avukatinizi simdiye Kadar tutsaydiniz.

cuno611
04 Ekim 2017, 08:39
Günaydin. Polisten simdi geldim. Karisini Beleidigen yapmisim diye beni Beschuldigen yapmislar. Buraya resim koymustum, orada verdiklerinin Ausaage sinin aynisini vermisler. Polisteki kadin bana dediki isterseniz bunu Konsoloslugunuzada bildirebilirsiniz dedi. Bildirsem ne olurki?

Ayrica kadinda avukat tutmamizi tavsiye etti, bu durumda aussage gegen aussage olur dedi. Sizi schiedsmann a da gönderebikirler dedi

Osmanbey34
04 Ekim 2017, 10:29
gecmis olsun arkadas. biz a yaziyoruz siz b yaziyorsunuz.....

sen polisin dedine bakma ! yüzüne gülerler arkandan vururlar. sana tavsiyelerde bulunduk . örnek aussage icin avukat tut dedik vs....

insallah sonuc hayirli olur...

Günaydin. Polisten simdi geldim. Karisini Beleidigen yapmisim diye beni Beschuldigen yapmislar. Buraya resim koymustum, orada verdiklerinin Ausaage sinin aynisini vermisler. Polisteki kadin bana dediki isterseniz bunu Konsoloslugunuzada bildirebilirsiniz dedi. Bildirsem ne olurki?

Ayrica kadinda avukat tutmamizi tavsiye etti, bu durumda aussage gegen aussage olur dedi. Sizi schiedsmann a da gönderebikirler dedi

Selam
04 Ekim 2017, 10:36
@cuno

Avukata danismadan polise gidip bu dava hakkında yorumda bulunduğun için sen şimdiden bu davayı kaybettin. hayirli olsun. Polis sana sen fark etmeden tuzak sorular sorup seni kapana almistir ve bunu mahkeme gününde aleyhinde kullanacaktır. hakli durumdan suclu durumuna simdiden düsmüssün ama sen daha hala farkinda bile degilsin.

Avukatın olsaydı bu tuzak soruları sorsalar bile avukatın bu isin ustasi oldugu icin hepsini bilir ve ona göre önleminide alırdı.

Ama sen burdaki arkadaşların verdiği uyarıları ve sana tavsiye ettiği avukat yolunu kullanmadın ve inatla yanlış yolda gittin.

Iyi bir avukatin olsaydi mahkeme günü daha dava baslamadan evvel siz bekleme salonunda beklerken her iki tarafin avukatlari hakim ile pazarlik yapiyor ve mahkemenin verecegi karari orda kendi aralarinda belirliyorlar.

Aussage gegen aussage diye birşey yoktur alman hukukunda. Esas olan mahkeme gününde sorulara verdiğin cevablarin inandırıcı nitelikte olması. Ama sen poliste ifade verdiğin için ve tuzaga düstügün icin bakarsın mahkeme olmadan dahi hakim karara bağlar ve büyük ihtimalle sana mektubla davayı kaybettiğini ve böyleliklede alacagin cezanı bildirebilir.

Şunu hiçbir zaman unutma ve her zaman kulak arkası yap..... almanyada birisine küçük park cezası gelse bile bunu illaki avukata vereceksin. Avukatsız sen her zaman 1:0 geridesin.

Birak tahmin edeyim.....karsi tarafin avukati var degilmi? Hadi sana kolay gelsin o zaman.

cuno611
04 Ekim 2017, 15:54
@cuno

Avukata danismadan polise gidip bu dava hakkında yorumda bulunduğun için sen şimdiden bu davayı kaybettin. hayirli olsun. Polis sana sen fark etmeden tuzak sorular sorup seni kapana almistir ve bunu mahkeme gününde aleyhinde kullanacaktır. hakli durumdan suclu durumuna simdiden düsmüssün ama sen daha hala farkinda bile degilsin.

Avukatın olsaydı bu tuzak soruları sorsalar bile avukatın bu isin ustasi oldugu icin hepsini bilir ve ona göre önleminide alırdı.

Ama sen burdaki arkadaşların verdiği uyarıları ve sana tavsiye ettiği avukat yolunu kullanmadın ve inatla yanlış yolda gittin.

Iyi bir avukatin olsaydi mahkeme günü daha dava baslamadan evvel siz bekleme salonunda beklerken her iki tarafin avukatlari hakim ile pazarlik yapiyor ve mahkemenin verecegi karari orda kendi aralarinda belirliyorlar.

Aussage gegen aussage diye birşey yoktur alman hukukunda. Esas olan mahkeme gününde sorulara verdiğin cevablarin inandırıcı nitelikte olması. Ama sen poliste ifade verdiğin için ve tuzaga düstügün icin bakarsın mahkeme olmadan dahi hakim karara bağlar ve büyük ihtimalle sana mektubla davayı kaybettiğini ve böyleliklede alacagin cezanı bildirebilir.

Şunu hiçbir zaman unutma ve her zaman kulak arkası yap..... almanyada birisine küçük park cezası gelse bile bunu illaki avukata vereceksin. Avukatsız sen her zaman 1:0 geridesin.

Birak tahmin edeyim.....karsi tarafin avukati var degilmi? Hadi sana kolay gelsin o zaman.

Merhaba, Mesajin icin Tesekkür ederim, böyle mesajlari ciddiye aliyorum. Simdi benim dogrudur Avukatim yok. Yanliz onun verdigi Aussage ile einstweilige Anordnungda verdigi ayni olmasi lazim 'ki bunuda Avukat yapti zaten. Simdi ben bu Polise dünden bugüne gitmedim. Vorladung mektupu geldi, ve bende o zaman icinde kendimi hazirlama zamanim oldu. Tabiki ben kendimi bir Avukat gibi hazirlayamam. Allaha sükürler olsunki almancam iyi, kendimi koruyacak kadar, gidebilecegim yere kadar. Hakkim olan yüzde bir bi ihtimal bile olsa oraya gitmek isterim ve giderim. Ben polise gittigimde tahmin ettigim gibi yani onalrin verdigi aussage gibi hazirladim kendimi, ona görede savundum kendimi. Ben oldugu gibi anlattim, Anzeige yaptigimiz gün bile verdigimiz aussagenin aynisi ki icinde bitane yalan bile yok. Belgelerimle gittim. Onun yanlis Aussage yaptigini kanitlayacak Resimler götürdüm, Mesela karsi tarafta adam Balkondan gördü diyor beni dövdüklerini. Bende bunun üzerine evin dis kapisinin 1 metre ötesinden REsim cekti, Das Spiegelt diyerek konuyu lehime cevirdim. Sachbeschädigung var dedim, Resmini götürdüm. Olay gününden bugüne kadar bana yaptiklarinin Notunu aldim. Uyuzluk olsun diyede dedimki, Sahis benim onu merdivenden asagiya attigimi söylüyor. Aldigi Rapor Pazartesi günü (Olay günü Cuma günüydü) Bunlar neredeyse her hafta sonu sarhos bi sekilde evlerine geliyor, kendisi sarhos sarhos merdivenleri karistirip yere düsmüstür. Insanlik hali, hersey olabilir dedim.

Arkadaslar sizi anliyorum. Almanya suanda bizlere biraz garip davraniyor, Düsmanca davraniyor. Ama Polise gidip ifade vermek, tuzaga düsmek degildir. Tabiki avukatin yerini tutamaz, ama bu kesinlikle bir tuzak degildir.

Konuda gelismeler olursa buraya tekrar yazicam sonuc cikana kadar. Biliyorum Merak ediyorsunuz, sizin yazdiklariniza saygim var ve cok ciddiye aliyorum, türke türkten baska kimse yardim etmez ...

Allaha emanet olun

S&S
cuno611

samsunlu
04 Ekim 2017, 18:08
Kardesim senin en büyük hata senin Hanimini döven Adami Mahkemeye vermeye calisman!.
Ben olsaydim O Gavati essek Sudan gelene Kadar Döver ve simdi istedigin yere git derdim.

Osmanbey34
05 Ekim 2017, 12:24
merhaba cuno611,

sen konulari bir birine karistiriyorsun ! yazdigini bi oku, ona göre düsün.

1. asil konu sen beschuldiger Olman. karsi taraf ne yapti bunu suan hic kimseyi ilgilendirmiyor. senin davan ayri, sachbeschädigung yapti iyse o zaman sende anzeigen yapacaksin. ama senin vorladung ile hic alakasi yok.

2. senin almanacn süper olsa bile, bu senin isine yarmaz. avukat gibi kanunlari bilemesin ve kendini savunamaz sin. sen suan hakliken haksiz yere düsüyorsun.

3. polis ler yazdigim gibi senin yüzüne gülerler ve arkandan is cevirirler.

4. karsi taraf senin komsun cok zeki birisine benziyor. onun icin dikkatli ol. kimin aklina gelir adamin anzeige yapacagina.

Merhaba, Mesajin icin Tesekkür ederim, böyle mesajlari ciddiye aliyorum. Simdi benim dogrudur Avukatim yok. Yanliz onun verdigi Aussage ile einstweilige Anordnungda verdigi ayni olmasi lazim 'ki bunuda Avukat yapti zaten. Simdi ben bu Polise dünden bugüne gitmedim. Vorladung mektupu geldi, ve bende o zaman icinde kendimi hazirlama zamanim oldu. Tabiki ben kendimi bir Avukat gibi hazirlayamam. Allaha sükürler olsunki almancam iyi, kendimi koruyacak kadar, gidebilecegim yere kadar. Hakkim olan yüzde bir bi ihtimal bile olsa oraya gitmek isterim ve giderim. Ben polise gittigimde tahmin ettigim gibi yani onalrin verdigi aussage gibi hazirladim kendimi, ona görede savundum kendimi. Ben oldugu gibi anlattim, Anzeige yaptigimiz gün bile verdigimiz aussagenin aynisi ki icinde bitane yalan bile yok. Belgelerimle gittim. Onun yanlis Aussage yaptigini kanitlayacak Resimler götürdüm, Mesela karsi tarafta adam Balkondan gördü diyor beni dövdüklerini. Bende bunun üzerine evin dis kapisinin 1 metre ötesinden REsim cekti, Das Spiegelt diyerek konuyu lehime cevirdim. Sachbeschädigung var dedim, Resmini götürdüm. Olay gününden bugüne kadar bana yaptiklarinin Notunu aldim. Uyuzluk olsun diyede dedimki, Sahis benim onu merdivenden asagiya attigimi söylüyor. Aldigi Rapor Pazartesi günü (Olay günü Cuma günüydü) Bunlar neredeyse her hafta sonu sarhos bi sekilde evlerine geliyor, kendisi sarhos sarhos merdivenleri karistirip yere düsmüstür. Insanlik hali, hersey olabilir dedim.

Arkadaslar sizi anliyorum. Almanya suanda bizlere biraz garip davraniyor, Düsmanca davraniyor. Ama Polise gidip ifade vermek, tuzaga düsmek degildir. Tabiki avukatin yerini tutamaz, ama bu kesinlikle bir tuzak degildir.

Konuda gelismeler olursa buraya tekrar yazicam sonuc cikana kadar. Biliyorum Merak ediyorsunuz, sizin yazdiklariniza saygim var ve cok ciddiye aliyorum, türke türkten baska kimse yardim etmez ...

Allaha emanet olun

S&S
cuno611

cuno611
06 Ekim 2017, 21:48
Evet arkadaslar, dediginizi yaptim ve avukata gittim.

Ben anlatzim avukata durumu, kendiside dediki suanda birsey söylemicem, akte ye baktigimda daha iyi ve net anlatirim dedi.

Dedimki olaylar böyle oldu (oldugu gibide anlattim)

Bana verdigi örnek suydu;
Farz edinki ben doktorum, bana bas agrisiyla geliyosunuz, ben sizi tedavi etmeden sonucu aciklayamamki, once bi kontrol etmem lazim bakmam lazim icerigini bilmem lazim. Ondan sonra bisey soyleyebilirim dedi.

Vollmachti imzaladik simdi Akteneinsicht beantragen yapti.

Sonuclari burada bildiricem.

S&S
cuno611

Selam
07 Ekim 2017, 09:58
Iyi yaptin. zararin neresinden dönersen kardir. keske avukata daha önce gitseydin, polise ifade vermeden önce gitseydin senin icin daha avantajli olurdu. simdi tuttugun avukat dosyalari isteyecek ve bu olay ile simdiye Kadar yasanan bütün gelismeler hakkinda Bilgi edinecek. senin polise verdigin ifadelere dayanik bundan sonraki adimlari atacak.

Umarim herhangi bir avukat tutmadin. avukatlarinda kendilerine göre uzman oldugu branslar var. bu dava icin fachanwalt für Strafrecht tutman senin icin en uygunu olandir.

cuno611
08 Ekim 2017, 21:21
Aynen. Tuttugum avukatta zaten Fachanwalt für Strafrecht. Verkehrsrecht de olumlu tecrübelerim oldu acikcasi. Ama Strafrecht de de iyiymis diyorlar.

Gelismeleri buraya tekrardan yazicam.

cuno611
09 Ekim 2017, 11:32
Merhaba arkadaslar. Simdi bu konuda biz 3 kisiyiz, esim ben ve kayinpederim. Bana bi avukat daha önerebilirmisiniz kayinpederim icin de tutmam gerekiyor.

Bizim avukata sordum patrick vogt a, oda ben önermiyorum dedi, önerdiklerim le sorunlar yasadim diyor.

Sizin bildiginiz birtane varmi ? Özelden telefon numarasida yazarsaniz sevinirim.

torpido
17 Ekim 2017, 22:18
Arkadaşlar sizleze bir tavsiyem tutacak olduğunuz avukatlar her zaman bulunduğunuz şehirden olmasın devamlı başka şehirlerden tutun, sebebi aynı şehirdeki avukat ve savcılar bir birlerini tanıyor bazen dalavereye getiriyorlar kararları kendi aralarında akşam yemeğinde anlaşıyorlar ama başka şehirden olursa eğer çekiniyorlar bu hep aklınızda bulunsun, bunu bana çok samimi bir alman sigortacı aile dostumuz söyledi.Karar verirken daha iyi düşünüp veriyormuş Hakim.

Arkadaş bence sen avukat tutmada geç kaldın bunu ifade vermeden önce yapacaktın inşallah her şey hakkınızda hayırlı olur.

Putkiran
17 Ekim 2017, 22:32
Arkadaşlar sizleze bir tavsiyem tutacak olduğunuz avukatlar her zaman bulunduğunuz şehirden olmasın devamlı başka şehirlerden tutun, sebebi aynı şehirdeki avukat ve savcılar bir birlerini tanıyor bazen dalavereye getiriyorlar kararları kendi aralarında akşam yemeğinde anlaşıyorlar ama başka şehirden olursa eğer çekiniyorlar bu hep aklınızda bulunsun, bunu bana çok samimi bir alman sigortacı aile dostumuz söyledi.Karar verirken daha iyi düşünüp veriyormuş Hakim.

Bu söylediklerinin aynısını birinden daha duymuştum.

arno
18 Ekim 2017, 22:24
arkadaslar bir sorum olacak, hep aklima takilirdi, bu gibi durumda hangi rechtsschutzversicherung olmasi gerekiyor. cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

webci
18 Ekim 2017, 22:35
Privat haftpflicht lazim..
Araba icin verkehr
Isyeri icin beruf
Hepsi icin privat beruf und Verkehr Rechtschutz..

Osmanbey34
18 Ekim 2017, 22:56
bu konu benim icin kapanmisdi ama kendimi tutamadim. ve tekrar moderator arkadaslara sesleniyorum yanlis bilgi veriliyor.....

1. arno arkadasimiz yeni üye ve güzel soru sormus...... yanlis privat haftpflicht bu masraflari karsilamaz ......
2. avukat baska sehirden yazmislar... bu davadan davaya degisir ama bu konu ile ilgili fark etmez ......

cuno611
20 Mart 2018, 23:11
Merhaba arkadaslar, bir durum güncellemesi yapayim dedim.
Hatirlarsanizki biz anzeige yapmistik ve karsi tarafta keta öyle.
Staatsanwaltschaft‘dan mektup geldi konunun esim ve benim icin Einstellen olmus.
Ama bizim yaptigimiz anzeige icin bir bildiri gelmedi, onun icin staatsanwaltschaft‘a bir mektup yazdim
Karsi tarafa ne karari cikti, bilgi sahibi olmak istiyorum dedim, onun icin cevap gelmedi henüz.

Eger‘ki karsi tarafada einstellung geldiyse direk berufung yapip ceza almasini saglayacagim.
Avukatin dedigine göre, Aussage gegen aussage olarak onlarada kapanir.
Ama yinede hukuki yoldan hakkimizi tekrar arayacagim.

Bu arada Agustos ayina ev buldum ve buradan cikiyoruz.
Adamin karsima cikma cesareti yok, nezaman bizi görse kaciyor.
Bizden uzak duruyor.

Suanda bukadar, konuyu devamli olarak buraya aktaracagim.

Saygi ve Sevgilerimle

cuno611

Ürgüplü50
22 Mart 2018, 11:34
Gecmis olsun arkadasim zor bir durum böyle seyler yasanmasi iyiydi ama olmus tasinmakla en iyi karari vermissin

selametle

cuno611
28 Nisan 2018, 23:14
Selam arkadaslar, bir durum güncellemesi daha yapayim dedim.
Önce belirttigim gibi konu esim ve benim icin Einstellen olmus.
Simdi mahkemeden mektup geldi 6. ayda ladung geldi mahkmeye cikilacak.
Yanliz sadece esim icin geldi als Zeugin olarak. Adam yargilanacak.
Benim icin gelmedi...

Acababilgisi olan varmi; mahkemeyi kazanabilirmiyiz? Karsi tarafin avukati iyi. Esimi zor durumda birakabilirmi?

ton
28 Nisan 2018, 23:53
usta gecmis olsun bu avrupali zindiklar bize demokrasi dersi vermiye kalkiyorlar bir bayana el kalkarmi nasil bunlarin adaleti

cuno611
29 Nisan 2018, 11:59
Iste o adaleti saglamak icin 6. ayda mahkemeye cikicaz.
Nekadar adalet saglanirsa artik...

Bancek
29 Nisan 2018, 13:55
Kardesim Almanyada yada Avrupanin neresinde olursa olsun Türk´sen zaten 1-0 geridesin bunu unutma.

cuno611
18 Mayıs 2018, 10:42
Merhaba arkadaslar, durum bilglendirmesi yapayim defim!
Dün:

Ben ve iki cocuklarim (5ve 3) cocuk doktorundsn eve geliorduk, arabadin inip Hauseingangstür yü actim ve Oglu ile Babasi direk kapiya cikip (EG) de oturuyorlar, birden bagirmaya basladilar bana, almancadan; yanimda cocuklar var ceneni kapat dedim, dayak yemek istiyosan bekle cocuklari yukari birakayim dedim, devam bagirdilar ve gecmeme izin vermediler. Bende cocuklari en azindan dis kapinin oraya koyim diyip arkami döndükten sonra bana saldirmaya basladilar. Adam ben arkadan erwürgen edip oglu virmaya basladi, kendimi Savundum tabiki, adama birsey yapamafim cünkünkolundan cikmak istemefim cocuklar orada yanlizdi, birisiyle ilgilenim derken digei gider diye düsünerekten cikmadim beni iki eliyle tuttugu icin.
Neyseki esim sesleri duyar duymaz kapinin önünde Hilfe Polizi diye bagirmis. Herkes toplanmid oraya bizi seyrediyor.

Bir ara ben ogluna vurmaya calisirkn, kafamda asagida oldugu icin kafamin üstüne birisi tokatliyor, ama öyle tokatliyorki acidsn uyusmus kafam artik. Ben saniyorumki cocuk bana vuruyor o hirsla cocuga geri vuruyorum, bir dekilde kfami kaldirip annesini gördüm. Kadinada iki yumruk attim. Adam beni yere düsürmeye calisirken bosluguma gelip kapinin agzina düstk. Bogazima busefer iyi asiöabildi ve bogulmaya basladim. Üst katimizda suriyeli gencler kaliyor, onu gördüm ve hemen cagirdim, kolunu acmasini istedim ve beni hemen disari cikardi.

Polisi arafim, benim üst vücudumda izler var, kulagimin arkadi yirtildi. Ve polis benim birtek klagimin arlasini cekti vücudumu degil. Ama masallah cochun bütün her yerini. Resimlerini cekti. Zeugeler gördü ama kimse gelipte polise bile birsey demedi.

Öyle polisler isi yatistirdiktan sonra gittiler, bende ev doktoruna gidip bayiömis numarasi yapip hastaneye kaldirttim kendimi.

Birbey 3.0
18 Mayıs 2018, 13:03
Kardeşim, bak para hayatda çok şey, ama herşey değil.

5 ile 3 yaşında cocuğun var. Onların piskolojisinide düşünüp o evden bir an önce taşın.

Senin oturduğun yer anlaşılan cingenenin cabbarın oturduğu yer. Daha neyi bekliyorsun? Hanımın dayak yemiş, senin tartaklamışlar, çocukların piskolojik şiddet görüyor. Suriyeliler var. İllaki birisi ölmesi mi gerek taşınman için? Senin oturduğun yer belliki seviyesiz bir yer.

200 Euro fazla kira ver, düzgün bir eve çık. Bak demedi deme, çocukların tramva geçiriyor. Onlarıda mutlaka acil bir çocuk piskoloğuna götür.

Haklı haksızı boş ver. Hayatın mafolduktan sonra haklı olsan ne olur haksız olsan ne olur.

Yarından tezi yok taşın.

Hakime falan güvenme. Hakim ikinizede para cezası kesip yollayacak. Başka hiç birşey olmayacak.

Aklını kullan ve belalı yerden kaç. Biraz fazla kira ver ama seviyeleri bir yere taşın.

OrLoW
18 Mayıs 2018, 14:42
Bile bile ben felaketle uğraşıcam diyorsun yani !

Kanunlar insanları dizginleyemez. Kafalarını değiştiremez o anlık yapıcaklarına engel olamaz arkadaşım..

Mahkemelik olursun para cezasıydı bilmem neydi tamam, bu o adamları durdurmanın garanti yolu değildir..

Felaketin üzerine yürümekten vazgeç diyorum....... temiz insanların oturduğu bir yere taşın

gentlement
18 Mayıs 2018, 16:39
kardes, Almanya´da bir Türk kanunlar karsisinda hicbir zaman hakli cikmaz!!! Bak benim basimdan gecen bir olayi anlatayim:

Yillardan 2006, Mannheim Haptbahnhof´un icinde bir o2 Shop´um var. Iceride 3 calisanim bulunuyor ve ben... Ben arkada büroda calismalarimi yaparken önden inanilmaz bagrisma sesleri geliyor... Calisanlarim ile bir müsteri arasinda kavga var. Neyse ciktim disariya, durum o sekildeki birbirlerine girecekler neredeyse... Calisanima sessiz ol dedim kenara cektim ve müsteriye sorununuza ben yardimci olayim dedim.. Bana sen kimsin diye sordu ve bende dükkanin sahibiyim dedim... Benim öyle dememle birlikte adam cebinden cikardigi job ile öyle bir saldirdiki hem bana hem calisanlara neye ugradigimizi sasirdik... Adam job´u öyle bir kin ve nefretle hem bana hem calisanlara vuruyorki anlatamam... Neyse uzun lafin kisasi, polisler geldi adami alip karakola götürmediler bile! Direk orada bilgilerini alip saliverdiler... Ben ve 2 calisanim ise aldigimiz darbelerden dolayi hastaneye kaldirildik...

Sonuc ise 8 ay süren mahkeme sonucunda, 2700 EUR ödedigim avukat parasi ile beraber neredeyse BEN SUCLU CIKIYORDUM!!! 1 kurus dahi aci parasi ne ben nede calisanlarim alamadik...

O zaman dedimki, bu Alman milleti "Naziliklerinden" zerre birsey kaybetmemisler! Inanin bana "NEFRET EDIYORUM" Almanlardan... O derece yani...

Senin mevzuna gelecek olursak: Kardes mahkeme filan hep fasa fiso... DERHAL AMA DERHAL O EVDEN CIK GIT... Bak bir ailen var senin, ailene bile musallat olmaya baslamislar! Allah göstermesin, ya cocuklarina birsey yaparlarsa??? Bunumu bekliyorsun yani?

Paran yoksa, bul birilerinden borc git belli bir süreligine otel yada pansiyon´a yerles ve derhal hemen 1-2 gün icerisinde o evi bosalt...

webci
18 Mayıs 2018, 16:53
Bu konuyu ilk actiginda ozamanlar sana tasinmani,en azindan aileni garantiye almani daha sonra bu cirkin herifle ugras demistim..artik hangi ve ne sebeplerden dolayi yapmadinsa yapmamisin,gordugun gibi hakki birak birde cocuklarinin onunde rezil olmussun..bu cirkin adam anlasilan bu olaylara alisik ki hicbirsey onu durduramiyor,hak ve hukuk yoksunu..sana tavsiyem yine mubarek ramazanda beladan uzak dur,egonu birak oradan tasinmaya bak..sahitlere gore hakimin insafina gore hakli haksiz ayirt etmek zor..
Zor bir durum,kimsenin basina gelmesini istemem.darp raporunu tabimki avukatina ver,baskada burada sana ahkam kesecek akil verecek halim yok..
Kendine dikkat et,her hareketinde aileni dusun..

webci
18 Mayıs 2018, 17:20
Aklima gelmisken,madem kissaya kissa,cocuklarini pisikologa gotur,ogun bugundur okula cevreye adapta olamiyorlar,geceleri korku ve bagirmayla uyaniyorlar diye anlat,mahkeme icin bunlari raporlat..artik bunun almancasi ne oluyorsa sagligim bozuldu,surekli seninde uykusuzluk cekip dengesizlestigini,heran takip altinda oldugunu hissettigini anlat,,avukatinla konus,dr raporlari al..

Osmanbey34
22 Mayıs 2018, 00:38
Ustam Birbeye katılıyorum,

bencede hemen yeni bi eve Cik. Yarin öbürgün ne olur bilemesin. Rapor dur Mahkeme vs vs Konu uzarda uzar.......

Gecmis olsun sana. Durumun cok zor ama ne olursa olsun yeni bi ev bak. Aileni düsün. böyle insana dayak atsan bile bu adam sevinir .......

Kardeşim, bak para hayatda çok şey, ama herşey değil.

5 ile 3 yaşında cocuğun var. Onların piskolojisinide düşünüp o evden bir an önce taşın.

Senin oturduğun yer anlaşılan cingenenin cabbarın oturduğu yer. Daha neyi bekliyorsun? Hanımın dayak yemiş, senin tartaklamışlar, çocukların piskolojik şiddet görüyor. Suriyeliler var. İllaki birisi ölmesi mi gerek taşınman için? Senin oturduğun yer belliki seviyesiz bir yer.

200 Euro fazla kira ver, düzgün bir eve çık. Bak demedi deme, çocukların tramva geçiriyor. Onlarıda mutlaka acil bir çocuk piskoloğuna götür.

Haklı haksızı boş ver. Hayatın mafolduktan sonra haklı olsan ne olur haksız olsan ne olur.

Yarından tezi yok taşın.

Hakime falan güvenme. Hakim ikinizede para cezası kesip yollayacak. Başka hiç birşey olmayacak.

Aklını kullan ve belalı yerden kaç. Biraz fazla kira ver ama seviyeleri bir yere taşın.

cuno611
22 Mayıs 2018, 21:37
Durum Güncellemesi yapayim,
Mahkemeye gidip uzaklastirma karari aldim benim esim ve cocuklarim icin.

Dediginiz zaten aklimda var, yarin vermieterin ile glrüsmem var, konustuktan sonra tekrar buraya paylasirim konustuklarimizi

Saygilar

Canpolat1988
25 Mayıs 2018, 01:54
Daha önce yazildimi bilmiyorum ama Mahkemede de isine yarar, bir an önce piskolog raporlari da al. Piskoloji bu devlette her kapiyi acar. Ayrica hakkini ara kesinlikle ama o evden bir an önce cik. Benim de suan bir komsu Problemim var. Cok konuya girmeden ufaktan anlatim. Komsu Junkie. Her aksam icip hap filan alip binayi öttürüyor. Kime gittiysem (Polis cagirdim gaz sIktI polise), ordnungsamt, Polis, Vermietervs. Hepsi evden cikmami önerdi. Sanki hemen bulunuyor gibi. Ama senin durum daha vahim tabi kiyaslama yapmiyorum kesinlikle. Gecmis olsun ins bir an önce temiz baska bir eve gecersiniz.

moralist
25 Mayıs 2018, 09:34
Sende bir nargile al adamin evinin icine iyice tüttür bak nasil yola geliyor

cuno611
17 Haziran 2018, 00:33
Selam arkadaslar, durum güncellemesi yapayim dedim, pazartesi familiengerichtte mahkememiz vardi. Hakim bizi hakli buldu ve näherungsverbotu unbefristet yapti. Ayrica, hanim sabah cocuklari götürdügp icin sabah saat 8 den 9 a kadar evden cikma yasagi, ve 14 den 16 ya kadar tekrar evden cikma yasagi koydu.

Isten cikip eve gidecek olsa bile o saatler arasinda eve giremez. Disaeda ve evin cevresinde yani hanimin gelecegi yol üterinde bulunmamasi gerekiyor.

Buna karsi taraf ilk basta itiraz etsede sonraya dogru bizim avukat dolayasiyls kabul ettiler ve karar böyle cikti.

Simdi strafrechtlich kismi kaldi. Hakim degisikliginden dolayi ve karsi tarafin avukatinin zamaninin olmadigi icin verilen mahkeme tarihlerinde, mahkeme kisa atti.bu süre icerisinde bizim en sonki olayda vermieterin gördügü icin direk tasinmaya yardimci olacagini ve en nisa zamanda bizi yeni eve gecirecegini bildirdi.

Dahasi olursa buraya tekrar yazacagim...

S&S
cuno611

Putkiran
17 Haziran 2018, 01:27
Meseleyi takip ediyordum. Senin adına sevindim. Geçmiş olsun.
Inşaallah tez zamandada taşınırsın

Ürgüplü50
18 Haziran 2018, 16:16
Hakkinda hayirlisi olsun arkadasim mahkeme kararina güvenipde esini ve cocuklarini yalniz birakma Allah korusun hersey olabilir senin adina sevindim tekrar gecmis olsun

suleyman27
18 Haziran 2018, 16:24
senin yerinde olsam 3 kisi tutarim ve onlarda esek sudan gelene kadar dövsünler

moralist
18 Haziran 2018, 16:49
Süleyman27 kardes benim düsündügümü yazmissin böylelerine haktir ve helaldir bunu yapabilene helal olsun