PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam sila yolu dönüsü Bulgaristan/Sofia da kaldi

gardiyan3838
15 Ağustos 2017, 15:12
Selaünalleyküm
Arkadaslar arabam arizalandi sila yolu izin dönüsü Bulgaristan Sofiyada kaldi ben ve ailem ucakla geri döndük
Sofiyadaki tamirhane ADAC in bilgilerine göre yanlis kötü kirli Mazot tan dolayi Motor cekmiyo dogru düzgün calismiyo araba gitmiyo
arabanin koltugunda oturuyon sanki motor cikacak yerinden ucacak öyle titriyo sallaniyo
simdi bekliyoz ordan araba gelecek burdaki Mercedes servise
burdaki servis söyler nevar neyok neden arizalandi neden oldugunu

Edirnede depoyu iyice doldurdum
ordaki petrol denmi araba buruya Mercedes servise gellince belli olur
Hayirlisi

Mustafa 1954
15 Ağustos 2017, 16:38
Selaünalleyküm
Arkadaslar arabam arizalandi sila yolu izin dönüsü Bulgaristan Sofiyada kaldi ben ve ailem ucakla geri döndük
Sofiyadaki tamirhane ADAC in bilgilerine göre yanlis kötü kirli Mazot tan dolayi Motor cekmiyo dogru düzgün calismiyo araba gitmiyo
arabanin koltugunda oturuyon sanki motor cikacak yerinden ucacak öyle titriyo sallaniyo
simdi bekliyoz ordan araba gelecek burdaki Mercedes servise
burdaki servis söyler nevar neyok neden arizalandi neden oldugunu

Edirnede depoyu iyice doldurdum
ordaki petrol denmi araba buruya Mercedes servise gellince belli olur
Hayirlisi

Edirnede Doldurduysan Yarısı Su Olduğu İçin çalışmadığı Kesin ,Çünkü bende aynı şeyleri yaşadım senelr önce ve hala yaşayanlar dolu arabanı türjkiyeden çıkmadan önceki benzincide doldurmayacaksın.kalırsın .Adama geri gitsen ne diyor biliyormusun gavurdan aldığın mazot bozuksa ben ne yapayım falan .Romanya ve Bulgaristan Oktanı en yüksek Akaryakıt satıyorlar ,maalesef böyle.. Depoyu boşaltsaydın arabanla gelirdin..Göreceksin arabandan mazot yerine başka bir şeyler çıkacak..

Nazarnet
15 Ağustos 2017, 17:34
Gecmis olsun.
Türkiye'de bu tür kirli yakitlar ile karsilasilabiliyor özellikle normal kirsal motorin dedikleri ürünler Common Rail motorlu araclar icin pek önerilmiyor bu yüzden Euro Diesel almakta fayda var. Ayrica Türkiye'de otobanlarda ve bilinmedik yakit istasyonlarindan yakit almanizi pek önermem. Ben genelde Edirne sehir merkezine girip Shell istasyonundan alip yola öyle devam ediyorum.

SinanAy
21 Ağustos 2017, 09:19
Edirnede Doldurduysan Yarısı Su Olduğu İçin çalışmadığı Kesin ,Çünkü bende aynı şeyleri yaşadım senelr önce ve hala yaşayanlar dolu arabanı türjkiyeden çıkmadan önceki benzincide doldurmayacaksın.kalırsın .Adama geri gitsen ne diyor biliyormusun gavurdan aldığın mazot bozuksa ben ne yapayım falan .Romanya ve Bulgaristan Oktanı en yüksek Akaryakıt satıyorlar ,maalesef böyle.. Depoyu boşaltsaydın arabanla gelirdin..Göreceksin arabandan mazot yerine başka bir şeyler çıkacak..

Kardes öncelikle gecmis olsun. Ama arkadasin yazdigi Edirne'den ya da Türkiye'den mazot alirsan kesin su olur yorumuna katilmiyorum. Ben senelerdir Edirne'de OPET'ten hatta tüm Türkiye'de OPET'ten mazot alirim, EuroDiesel doldururum, simdiye kadar hicbir sorunla karsilasmadim. Bulgaristanda SHELL'den aldigim mazot'ta senin bahsettigin performans düsüklügü ve motorda titreme olayini yasadim ama yakit deposuna 250ml 2Takt Motoröl koydum birsey kalmadi.

@ Mustafa 1954 arkadasin dedigi gibi eger CDI Motorun varsa aldigin mazota ve tankstelle'ye dikkat etmen gerek. Avrupa'da bile %8'e kadar BioDiesel katkisi izinli. Yani senin Avusturya'da OMV ya da BP'den aldigin mazotun icinde bile %8'e kadar Rapsöl'den üretilen BioDiesel katkisi var. Eger araban bunu yakmazsa - bildigim kadariyla CDI Motorda en fazla %5 tolerans gösteriyor- ayni problemleri avrupada da yasarsin.

Tekrar gecmis olsun. Insallah bir an önce tekrar yola cikabilirsin.

gardiyan3838
29 Ağustos 2017, 18:07
araba daha gelmdi

fuk_18
29 Ağustos 2017, 18:47
peki arkadaslar bu sorunlar benzinli araclardada olabilirmi ben hep benzinli ile gidip geldim sorun yasamadimda dizel korkutuyor biraz beni bu yuzden

Selcuk8
29 Ağustos 2017, 19:12
Benim anlamadığım bu konularda Kraftstofffilter ne iş yapar.

Yani her kötü mazot aldığımizda motor kendini kaybedecekse o zaman filtre felan takmayalim. Bir anlamı olmaz

talo176
29 Ağustos 2017, 19:24
filtre suyu nasil filittresin arkadasim?
filtre sadece kirliligi filitrer..

Hüsmen
29 Ağustos 2017, 19:54
slm arkadaslar bende cdi disel motorla izine gittim geldim cok sükür problem yasamadim su katiyorlar isine katilmiyorum 80 li 90 li yillarda o isi yapiyorlardi benzinli arabayla gidiyordum istop ettigimde motor hala dönüyordu izinde bp aldim energi denilende aldim turkuazdan aldim hic secmedim dedigim gibi problem yasamadim arkadasa gecmisolsun.

cankusa
29 Ağustos 2017, 21:19
Öncelikle geçmiş olsun aracınıza yakıt alırken şehir merkezlerindeki istasyonlardan almanızı tavsiye ederim,yakıt alacagınız istasyonlar da önemli BP-SEHEL-OPET

Cologne
04 Eylül 2017, 20:17
Edirne ve kirklarelin den yakit, yiyecek icecek, pil, su akliniza ne geliyorsa ekleyebilirsiniz.. Hicbirsey ama hicbirsey almayin..

Ergene
04 Eylül 2017, 20:26
Edirne ve kirklarelin den yakit, yiyecek icecek, pil, su akliniza ne geliyorsa ekleyebilirsiniz.. Hicbirsey ama hicbirsey almayin..

Hatta oralardan hiç geçmeyin bile deseydin daha
isabetli olurdu.:D

deliveren
04 Eylül 2017, 23:04

Haklisin valla transit gecmek lazim, benim kuzende gümrükten önce shell den mazot aldi saatlerce kuyrukta bekledi ve bulgaristan pasaport kontrolunde araba gitti, tekrar türkiyeye girip arabayi birakti, simdi adac getirecek arabayi

malkocoglu42
12 Eylül 2017, 03:30
gecmis olsun kardes benimde basima bu sene aynisi geldi malesef yanlis benzinlikte durdum ve dedigim halde bana da yanlis diesel verdiler,iyi ki sansima öyle bir anda motor tekleme yapti ki tam Renault servisin önünde arabam tekleme yapti ve motor göstergesi basladi yanmaya sansima ya hemen cektim service ve bir baktik ki yanlis mazot ve hemen tanki bosaltirdim ne varsa serefsizler resmen kacak mazok koymuslar,inanin bana okadar mazot cektiler bir mazot kokusu bile yoktu resmen mavi su cikti tank dan.Size tavsiyem Türkiyede tank yaparken bu benzin istasyonlardan deponusuzu doldurun Türk Petrol ,Oped, Shell ,BP en saglami bunlar baskasindan almayin benim agzim yandi baska kimsenin agzi yanmasin saygilar

SesSizliK
18 Aralık 2017, 16:54
en nefret ettigim sey forumda konu acarlar olayin neticesini ve sonucunu yazmazlar valla admin olsam butür üyeleri engellerim forumdan..

Bancek
19 Aralık 2017, 11:13
Aynen be -Benims- hocam, öldünmü, kaldinmi, ne oldu Insan bir cevap yazar.

Bancek
27 Ocak 2018, 00:02
Gardiyan3828´e

Patron yolda kaldim dedin hallettinmi, yada nasil hallettin ne zorluklarla karsilasdin bunlari bilmek isteriz, özelden mesaj atipta beni niye strese sokuyorsun.

��

SesSizliK
27 Ocak 2018, 12:36
Gardiyan3828´e

Patron yolda kaldim dedin hallettinmi, yada nasil hallettin ne zorluklarla karsilasdin bunlari bilmek isteriz, özelden mesaj atipta beni niye strese sokuyorsun.

��

aynen banada özelden yazmis ne bilmek istiyorsun diye sormus. verdigim cevapi koppy yapip paylasiyorum

özel mesajdan yazmana gerek yoktu zaten neyi sordugunuda anlamadim konulari kontrol ettim sanirim acmis oldugun Arabam sila yolu dönüsü Bulgaristan/Sofia da kaldi konulu soruya verdigim cevap icin yazmissin.

evet konu acilmis ama sonucu ne oldu yazmamissin o zaman actigin konunun kime ne faydasi var neticeyi yazsan senin durumuna düsen baska insanlarda senin verdigin bilgilerden faydalanir

kemence
27 Ocak 2018, 12:56
Edirnede doldurdum sorun olmadan geldim , yazilanlari okuyunca hayret ettim

gardiyan3838
28 Ocak 2018, 02:46
10.08.2017
ben depoyu doldurdum
Edirnede kapikullede
kapikullede shell petrollün yanında beyaz bir petrol
200 km sonra sofyaya varamadim motor arızalandı
neden- kötü mazottan
mazottan cok su karisik maddeler varmış
adac aradim geldiler göttürdiler beni havalimanına
arabayida almanya getirdiler
mercedese benim evin yaninda
buraya getirdiler
mazotu bosatilar baktılar arastirdilar
mazottan cok su ve baska sular icinde varmış herseyi karistirmislar
pistonlar ve einspritzdüze ler ölmüş
arabayi sattım polanyalilara
aldılar EXPORT diye götürdüler
sila yolunda
tekrardan söyleyim arkadaslar sizsiz olun
geceleri sınırlardan geçerken
sabaha karsi sakız bile almayın

Burda benim bir arkadas var Edirneli
o anlatiyo sınırdaki petrollardan arabaya su bile koymayın
bu gurbetciler geliyorlar gidiyorlar istediklerini zaten alıyorlar gurbetçilerden (hepisinden degil ama )

Bancek
28 Ocak 2018, 13:01
Siz siz olun Benzini yada Dizeli Edirnenin icine girin ordaki Benzinliklerden alin Silivriden sonra yolda hic Depoyu doldurmam yada dedigim gibi Edirne yada Bulgardaki marka Benzinliklerden.

erhan__79
28 Ocak 2018, 16:36
arkadaslar olur olmadik yerden araca yakit almayin,depo yariya dustukten sonra yakit alacaginiz istasyonu hesaplayin,edirne sehir merkezi haric araca yakit almayin sila yolundada omw den sasmayin ve aracinizin yanindan ayrilmayin dolum kendiniz yapmiyorsaniz eger

deli-kadir
02 Şubat 2018, 18:31
Gecen yaz bende Edirnede son benzinlikten mazot aldim. Sofiada birden kompresör sesi gelmeye basladi. Ne olabilir derken aklima bi sürü sey geldi. Ama kesin Luftfederungun kompresörü diye düsündüm. Kimseye göstermeden yola devam ettim. Frankfurta kadar o sekil geldik cok sükür. Iki haftada burda o sesle sürdüm. Sonunda tamircime gittim. Megersem aldigim mazot Kraftstofffördereinheiti tikamis. Tamircim bu sekil sürmeye devam et, ya tam bozulur yada yeni mazot aldikca kendisi düzelir dedi. Dedigini yaptim, iki gün sürmedi ses kesildi...

Ama birdaha sinirdan tövbe almam..

V/S
02 Şubat 2018, 19:13
Buna benzer olayda bizim basimiza geldi. Yeni Hyundai Santa Fe 0 km aracimizla Izine gitdik,
geri dönüsde Kesan dan Shell den Euro Diesel aldik. Bundan önceki senelerdede oradan aldik sorun olmadi.

Ipsala Kapisindan Yünanistana giris yapdik, yaklasik 120 km sonra Arabanin Motor Lambasi yandi.
Bu Lamba yandiginda en fazla 10 km gidin diye belirtilmis Aracin Betriebanleitungunda.
Komotini yakinlarinda durduk ve ADAC aradik bize 50 m ilerde Hyundai Servisine cekdiler (bilseydik kendimiz giderdik ).
Sabah 3de orada bekledik ADAC otel tutacakdi istemedik, ayni gün aksam 20 .00 de Gemiye yetismemiz gerekiyor.

Disel katkili oldugunu söyledi ama gidilmeyecek Kadar kötü olmadigini söyledi.
Arabada Filtre tikanmis ve 10-15 dakika yüksek devirde Gaz Verdi ve Filtre acildi.
Arabayi yüksek devir kullanin tank yariya geldimi birdaha iyi yakit alin dedi.

150 km sonra Bp den Ultimate aldik ve Igoumenitsa Gemimize yetisdik. Servis para almadi
ve tamircileri biri türk idi. ok78rcp Birdahada sükür sorun olmadi.

giga38
01 Nisan 2018, 12:16

dizelde oktan yok cetan var, oktan sadece benzinde olur

yok devenin nali, abartmayada gerek yok, ben otoban üzerindeki marka istasyonlardan cok aldim yakit hicbirsey olmadi, bunlar sehir ici olsun disarda olsun hep denetim altinda bir fark yok aralarinda, olayi sehir efsanelerine döndürmede üstümüze yok

Bancek
01 Nisan 2018, 16:00
Vay giga38 Gayserili gardasim Sen ya hala uyuyorsun yada Araban eski Model 10 Numara yagdan etkilenmiyor, yada daha baska bir ihtimal cok temiz Kalplisin.

Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Cologne Biraderim cok dogru tespit yapmis

karadeniz
01 Nisan 2018, 16:55
Mazotlu veya benzinli arabalarda yakittan yana problem yasamamak icin kaliteli ve markali benzinlikleri tercih etmek gerekli,bu tür firmalar depolarini sürekli bakim altinda tutuyorlar,izin döneminde tercihlerim,Macaristan,sirbistanda,Bulgaristan'da Owm,Shell,Türkiye'de Opet,Petrol ofisi oluyor,bundan iki yil önce Sirbistan'a giriste yanilmiyorsam Eko olsa gerek benzinlikde depoyu doldurdum Türkiye'ye girene kadar iki defa mazot filitresi ve enjektörü degistirme zorunda kalmistim.

OrLoW
02 Nisan 2018, 02:19
Edirneden benzin istasyonundan yakıt alıpda, arabası yakıttan dolayı yolda kalanlar nereden yakıt aldıklarını yazarlarsa daha iyi olur..

Zaten belli yerlerdir hepsini kötülemek bir tutmak olmaz...

Zaten bu pislikleri yapanlar orada çalışan pompacılar para tırtıklamak için..

Yani yazınki burada birsürü kişiyiz internetten dire firmaya şikayetleri aktarır o pislikleri durdurabiliriz...

TipiTip
02 Nisan 2018, 02:37
Edirneden benzin istasyonundan yakıt alıpda, arabası yakıttan dolayı yolda kalanlar nereden yakıt aldıklarını yazarlarsa daha iyi olur..

Zaten belli yerlerdir hepsini kötülemek bir tutmak olmaz...

Zaten bu pislikleri yapanlar orada çalışan pompacılar para tırtıklamak için..

Yani yazınki burada birsürü kişiyiz internetten dire firmaya şikayetleri aktarır o pislikleri durdurabiliriz...

Usta benzin istasyonunda pompaci halkanın en zayifidir en sonudur

Bir yer kalitesiz akaryakıt satıyorsa bu patron işidir !!!

Bir Trakyali olarak Edirne'de her yerden akaryakıt aldım son 35 yıldır sorun çıkmadı

Başka Edirneliden de birşey duymadım bu konuda

Ama Uzunköprüde evimin karşısı sayılır yerden aldım ve başıma dert açtım

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 02:56
Kardesim sizde almayanin yol üzerinden benzin. Dönün sehir iclerine ordan alin. Daha güvenli ve daha ucuz. Orada kolay kolay yapazlar. Cünkü devamli müsterisi var orada. Yol üzerindeki benzinci devamli müsteriyer bakmiyor.

Millet duruyor duruyor, sinir varinca son kez tanki bir doldurayim diyor. Gir Edirne icine al.

Yol üzerinde millet yemek yer, sonra zehirlendim. Yeme kardesim. Gir sehir icine. Ilk dolmuscuya veya polis memuruna sor nerede var temiz bir yer diye orada ye. Orasi yapmaz, cünkü devamli müsterisi var. Yol üzerindeki yapar. 10 dakika kar edecegim diye millet üseniyor sehir icine girmeye.

Yani 40 yildir babam ile gittik hep böyle yaptik hic bir sorun yasamadik. Hatda bunu tüm ülkelerde yapin. Avusturyada cikin Ausfahrtdan sehrideki benzinciye girin. Litre basi 10 Cent fark var. Yol paranizi Avusturya icin cikartmis oluyorsunuz.

webci
02 Nisan 2018, 09:40
Arkadaslar senelerdir izne gidiyorum...devamli otobanlardan mazot aldim,hatta son iki senedir yunanistanda olmadik yerde otobandan cikip kuytu yerde mazot aldim,hicbir sahtekarliga dek gelmedim..cayimi kahvemi de buralarda ictim,inanin insanlar sahtekar degil,galiba bizde bu aliskanlik haline gelmis,hep kotu olacak ihtimali var icimizde,hatta uc dene once bulgaristanda sehir icinde mazot aldim,karsiya uc dort araba insan dikilmis, ora hava basiyor almayin diye salak salak konusuyor,inadina aldim o mazotla eve kadar gittim.. ALLAH a sukur bugune kadar yollarda rezil olmadim,,bence olur olmazi konusup insanlari bizler urkutuyor olmayalim..
Zaten ucdepo benzini yaninizda goturemeyeceginize gore yoldan alacaksiniz,o halde bismillah deyip zapfa yuklenin...

TipiTip
02 Nisan 2018, 17:18
Arkadaslar senelerdir izne gidiyorum...devamli otobanlardan mazot aldim,hatta son iki senedir yunanistanda olmadik yerde otobandan cikip kuytu yerde mazot aldim,hicbir sahtekarliga dek gelmedim..cayimi kahvemi de buralarda ictim,inanin insanlar sahtekar degil,galiba bizde bu aliskanlik haline gelmis,hep kotu olacak ihtimali var icimizde,hatta uc dene once bulgaristanda sehir icinde mazot aldim,karsiya uc dort araba insan dikilmis, ora hava basiyor almayin diye salak salak konusuyor,inadina aldim o mazotla eve kadar gittim.. ALLAH a sukur bugune kadar yollarda rezil olmadim,,bence olur olmazi konusup insanlari bizler urkutuyor olmayalim..
Zaten ucdepo benzini yaninizda goturemeyeceginize gore yoldan alacaksiniz,o halde bismillah deyip zapfa yuklenin...

haklisin usta sana katiliyorum

orasi burasi demememk gerek

bu sans isi , ben yillardir gidiyorum yolda bir kere basima terslik geldi

2010 yilinda Depoya Hava bastilar , Bulgaristanda 60 Litrelik Depom vardi o zaman

ve daha bir ceyrek doluydu , ben farkina varana kadar 82 Litre Diesel doldurdu Pompaci

yani iyi Pompaladi :-))) tabi ben yaygarayi kopardim isi kavgaya gidiyor

o sira bir Türk TIR Söförü cekti beni bak KArdesim efendi gibi öde git isine dedi

yoksa adamlar Cay Kahve ice ice mola vere vere seni döverler dedi

Söför hakli , derdini kime anlatacan ???

ödedim parayi yola devam , ama simdi kalkip Bulgarlar hepsi kötü demek ne kadar mantikli ???

onun haricinde bir sorun yasamadim yollarda

birde gecen yil , Uzunköprüde tanidik bildik bir yerde aldigim Pis Diesel yüzünden arabam bozuldu

Dünya Devi SHELL :-)) yani kapi önündeki Benzin istasyonundan kazik yedik

bazilari yazarken kirici oluyor bu konularda

o Yörenin insanlarina hakaret edercesine yaziyorlar

yillar önce yakin bir arkadasim ve 3 akrabasi yani 4 erkek araab ile izine gidiyor

Kapikuleden sonra durup yemek yiyorlar yola cikiyorlar ,

biraz sonra otabanda kendine geldiklerinde araba sag tarafta hendek icinde

bunlar baygin baygin durumda , 20.000 Euroya yakin paralari gitmis nekadar evrak cüzdan avrsa alinmis

geri döndüklerinde Arkadas Edirneliler hakkinda kirici konustu

tabi sesimi cikaramadim kendi hemserilerimi koruyamadim

adamalrin absian benim memleketimde böyle isler gelmis ne diyebilirim

ve o arkadas 2-3 ay sonra geldi benden özür diledi iyi mi

niye diyeceksiniz , Polis Lokantayi takibe almis , ve yapanlari suc üstü yakalamis

Lokanta sahibi ve elemanlar icerideymis

Lokanta sahibi ve calisan elemanlar Arkadasin Urfadan yakin köylüsü hatta ve hatta uzaktan Akrabasi cikti

halen beni gördügünde bu konuyu konusur gülüsürüz

yani konusurken yazarken biraz dikkatli olunmali

mesela Sirpta bir sürü Türk mekanlari var

ve bir cogundan Milelt sikayetci , simdi bu Sirplarin sucumu oluyor ?

Türk gelmis orda Lokanta acmis ve millete bozuk et satiyor

Sirp ne yapsin ??? ama yazarken milelt yaw sirpta bir yemek yedik bes para etmez diyor

genelleme yapiyor Sirplarin hepsini bozuk yemek sattigi yaziliyor gibi oluyor

yemegi Türkten yedigini yazmiyor

arapkarizma
02 Nisan 2018, 19:38
http://fs1.directupload.net/images/180402/cc4v67u6.jpg (http://www.directupload.net)

Bu alet sividaki suyu ölcüyor

Böyle bir sey alalim bi de kavanoz diesel almadan önce biraz kavanoza sonra bu aletlen ölcelim bakalim ne Kadar su var sonra da aliriz cikan sonuca göre :)

https://www.ebay.de/itm/Profi-Bremsflussigkeitstester-Tester-Gerat-Prufer-Werkzeug-fur-Bremsen-testen/291620717515?hash=item43e5f303cb:g:9vkAAOSwUMxZ7kV Q

Bancek
02 Nisan 2018, 20:35
Bir sey daha paylasayim derin tecrübe ve bilgime dayanarak ( Egom yine tavan yapti). Benzine su yada baska bir sey katilmaz cünkü karismaz durum böyle olunca geriye tek secenek kaliyor kirli Benzin yani Adamin Deposu eskidir, Filitresi bakimsizdir, ve pislik Enjektör´ler de tikanma yapar, fakat Dizel´de öyle degildir Dizel Asagi yukari ne katarsan götürür yok demez hele 10 Numara Yag´a hic yok Demez bunuda yeni Arabalar yakmaz ve sorun burda baslar