PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektronik sigaranin zarari belgelendi.

ALSANCAK-35
15 Ağustos 2017, 12:34
ABD deki Bati Virginya Üniversitesi,elektronik sigaranin kalp ve damar yollarina zararli oldugunu tesbit etti.Buna göre Elektronik sigaradaki bilesenler damarlarin yüzde 31 oraninda daralmasina ve sertlesmesine yol aciyor..Bu durumda kalp krizi riskini ciddi bicimde artiriyor.Ayrica astim riskini de yükseltiyor.

hOrOz
15 Ağustos 2017, 12:46
ABD deki Bati Virginya Üniversitesi,elektronik sigaranin kalp ve damar yollarina zararli oldugunu tesbit etti.Buna göre Elektronik sigaradaki bilesenler damarlarin yüzde 31 oraninda daralmasina ve sertlesmesine yol aciyor..Bu durumda kalp krizi riskini ciddi bicimde artiriyor.Ayrica astim riskini de yükseltiyor.

nikotin den kaçarken başka bir tehlike..

acaba o reaktörun ucunda yanma ve buharlaşma esnasında ne gibi kimyasal reaksiyonlar oluşuyor ??

ciğerlere çektiğimiz zaten kirli hava ile ne gibi bileşimler oluşuyor ??

Sigara dan daha az tehlikeli olmadığı kesin belki önümüzdeki 10 sene içersinde daha değişik hastlaikklar önümüze çıkacaktır

ALSANCAK-35
15 Ağustos 2017, 13:01
Sana kesinlikle katiliyorum usta.Cogu kullanicilarin (bu sayede fazla sigara icmekten kurtulduk,veya dumansiz olmasi dolayisi ile simdi cevremize daha az rahatsizlik veriyoruz) gibi teselliler bulup kendilerini avutmaya calismalarina ragmen sigara dahil bu gibi kandirmacalara bir son verip gercek saglikli bir hayata baslamalari en büyük temennimiz tabiki.Zamaninda ayni konu bir daha acilmisti ama E-sigaraya cogu arkadaslar laf söyletmiyorlardi.Bakalim bu sefer ne tepki alacagiz.

44Malatya
15 Ağustos 2017, 21:17
Sigarayı bırakmak isteyen ona buna başlamasın, herşey kafada bitiyor.

Yaklaşık 30 yıl içtim, bir anda geçen yıl kasım ayında bıraktım.

egeli
16 Ağustos 2017, 00:57
Maşallah, 44 Malatya

hOrOz
16 Ağustos 2017, 01:50
Sigarayı bırakmak isteyen ona buna başlamasın, herşey kafada bitiyor.

Yaklaşık 30 yıl içtim, bir anda geçen yıl kasım ayında bıraktım.

Büyük başarı şapka çıkarırım

maltepeli54
16 Ağustos 2017, 01:57
yasim 52 sigara hic kullanmadim vede kullamiyacam

memo82a
16 Ağustos 2017, 02:28
Günde 2 Paket Parliament ve Marlboro içiyordum
Taki 14 Yıl önce Lungenentzündung geçirdikten
sonra oraya kadarmış. Daha da ağzıma almadım.

hOrOz
16 Ağustos 2017, 03:59
51 yaşındayım belki bir iki kere meraktan çekmişimdir
inanın ağzımdaki o acı tat bir hafta çıkmadı

.onur
16 Ağustos 2017, 10:29
Tütün endüstürüsünün kazanci oldukça düstü galiba negatif haber yaymaya basladi
Cigerlere cekilen her duman zararlidir bu kesin. ama sigaradan daha cok zararli olduguna
Ben inanmiyorum.

TOPRAK
18 Ağustos 2017, 01:10
35 yil günde 2 paket,6 yildir 0 paket.Igrenince oluyor

Yurtta Sulh
19 Ağustos 2017, 12:10
1997-2009 arasinda biraktim tekrar basladim simdi Subat ayindan bu yana icmiyorum.
hic baska birsey denemeden anlik biraktim .

alex36
20 Ağustos 2017, 12:11

Orginal linki verebilrmisiniz ustam?.
Gormek istedigim kac mg nicotinli sivi ile testler yapilmis.