PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede mantaloma yapdircgim,Dikkat edilmesi gerekler nelerdir

dreamceng
12 Ağustos 2017, 18:52
Selam arkadaslar,Turkiyedki evimi mantoloma yapdiracagim,ama bu konuda hic tecrubem yok,,Dikkat edilcek konular nelerdir
simiden cok tesekkur ederim

Galaxy3764
12 Ağustos 2017, 23:51
Valla ben 1 ay önce yaptirdim Türkiyedeki eve 5 katli balkonlu bina.
Türkiyde zaten fazla bir altarnatifin yok Almanya gibi.
4 - 5 cm mantolama yapiyorlar ve üstüne siva yapiyorlar.
Tabii bu standart olan Mantolama.
Daha kaliteli veya degisik imkanlar vardir belki tabii her sey fiyatla alakali.

mxm
13 Ağustos 2017, 00:32
En öenmli noktalardan biri, kleber nin styropora nasil dagitildigi konusu. Komple kleber ile yapmak gereksiz, aynen resimdeki gibi olmasi sart.Bu yapilmazsa, mesela sadece ortaya noktalar seklinde yapilirsa zamanla kenarlar disari dogru cikar ve catlaklar meydana gelebilir. Ikinci önemli nokta ise pencerelerin simslerinin komple Dichtungsband ile korunmasi, pencerelere ise APU Leiste gelmeli, Türkiye´de mutlaka vardir.

Ortaya 3 nokta da yeter. Youtube de videolar var, seyretmeni tavsiye ederim, STO nun mesela.
http://fs5.directupload.net/images/170813/jq6pl4sv.jpg

sansar57
13 Ağustos 2017, 02:55
En az 8cm olmasi lazim 12cm standart. Illaki 5 cm yapiyorsalar strudur plate olsun yani sert olani. Doppel preis burda sockeller icin kullanilan 5cm i normale gore 10cm sayilir almanyada weber veya sto iyi markalar. Ve uste gelen dubeller vidali olsun. Plastik cakmali olmasin. Her strapohr platteye 6 dubel olsun. Apu leiste sart.

Techniker
13 Ağustos 2017, 09:50
Valla ben 1 ay önce yaptirdim Türkiyedeki eve 5 katli balkonlu bina.
Türkiyde zaten fazla bir altarnatifin yok Almanya gibi.
4 - 5 cm mantolama yapiyorlar ve üstüne siva yapiyorlar.
Tabii bu standart olan Mantolama.
Daha kaliteli veya degisik imkanlar vardir belki tabii her sey fiyatla alakali.
5 katli binayi kac TL ye yaptirdin???

dreamceng
13 Ağustos 2017, 10:37
Sevgili arkadaslar hepnize degerli cevaplarniz icin sonsuz tesekkur ederim,cok sagolun

dreamceng
13 Ağustos 2017, 10:41
En az 8cm olmasi lazim 12cm standart. Illaki 5 cm yapiyorsalar strudur plate olsun yani sert olani. Doppel preis burda sockeller icin kullanilan 5cm i normale gore 10cm sayilir almanyada weber veya sto iyi markalar. Ve uste gelen dubeller vidali olsun. Plastik cakmali olmasin. Her strapohr platteye 6 dubel olsun. Apu leiste sart.

kardes,Apu leiste sart. bunun turkcesi nedir,cok onemli oldugunu anladim

mxm
13 Ağustos 2017, 12:49
https://handwerker3000.de/fassade/profile/anputzleisten/anputzleiste-mit-glasgewebe-laenge-2-4-m-72-lfm-9-mm.html?gclid=Cj0KCQjw8b_MBRDcARIsAKJE7llx33-NNh2vH-eGoZPva12AGfHNhkE_Wb4OXXnj2128IpDykTqxtBIaAluoEALw _wcB
APU Leiste= Anputzleiste
Türkcesini ancak orada ögrenebilirsin. Neubau da Dübel gerekmiyor, Türkiye´dekiler bu isten anlamadiklari icin ve dogru yapistirmadiklari icin yapiyorlar.Benim resmini verdigim sekilde yapistirilarsa bir hafta bekledikten sonra sökmeye calis asla sökemezsin. Dübel eski binalarda eski sivanin üstüne yapildiginda gerekiyor cünkü eski sivanin yeterince tutup tutmadigini kimse garanti edemiyor, baska bir amaci yok. Dübel icerideki isiyi disari verdiginden 5 cm lik styroporda isiyi gecirmeyen Dübel sistemi kullanmak imkansiz hale geliyor. Dübelin önüne kapak takiliyor ve dübel tamamen yok oluyor, dogrusu da budur.

Bu APU leiste, pencere türü yerlerde, pencere ve sivanin ayri malzemeler olmasindan dolayi oynamalar oldugundan catlamalari önleme amaci ile kullaniliyor.Bunun pencereye yapistirilan kisminda esnek bir band var, sünger gibi esneyip gerilimi kendi üstüne aliyor ve zamanla catlayip oradan su veya hava girmesini önlüyor. Simsler icin bahsettigim Dichtungsband in amaci da ayni. Türkiye´de bulamayacagini tahmin ettigimden buradan 10 tane kadar alip yaninda götür derim yoksa kullanmazlar.
https://www.youtube.com/watch?v=2idTY-JnKmE

haveri68
13 Ağustos 2017, 13:12
Selam arkadaslar,Turkiyedki evimi mantoloma yapdiracagim,ama bu konuda hic tecrubem yok,,Dikkat edilcek konular nelerdir
simiden cok tesekkur ederim

Türkiye de senin istedigin yapmazlar bildikleri gibi yaparlar ,onun icin istedigin seyi yaptirman cok zor dur ,adamlar alismis papagan gibi ayni seyi terkarliyorlar, biz bindefa yaptik biz biliriz havasinda bütün dertleri kisa yoldan parayi alip kacmaktir, istedigin seyi yaptiracagina inanmiyorum ,ama onlarin bildiklerini yaparlar sen tatmin olurmusun bilmiyorum cünkü türkiyedeki ustalarda ahlak sorunu var genellemek istemiyorum ama ev yaptirdim yüzde doksaninda ahlak sorunu var allah yardimcin olsun istedigini yaptitirsan burada paylasirsan memnun olurum.

dreamceng
13 Ağustos 2017, 16:21
Havari68 kardesim,burada yasadigim icin birine guvendim,ev tadilat yapilacakdi,hatta handy ve parasini bile verdim,banyoyu yapdi su borusunu degismemis faynas yapmadan önce,,eski su borusu demirmis paslanmis, veeee ikinci kattan tum evi su basdi,,,evde de kimse yok,anahtari veridigim kiside tam manyak.inain battim bittim dunya kadar yine masraf ettim.yeniden kirdilar ,yapan adam git mahkmeye diyor.dövucekmisin diyor,burada kanun var dokurusan mahkemeye veririm diyor.bunlar öyle ahlaksiz öyle sahtekar oyal domuzlarki beni canimdan bikdirdilar

haveri68
13 Ağustos 2017, 19:57
onun icin dedim onlar bildiklerini okur seni bir yoklarlar insaattan piyasadan haberin varmi diye ,egerki sende o bilgiler yoksa düstün ellerine artik bildiklerini okurlar söyle ustalar böyle ustalar sanki mühendis ama zimetriyi bilmezler teraziyle calisamazlar ( gözleri terazidir onlarin ) inanki yasadiklarimi burda yazsam roman olur ,ben altinoluk tayim egerki yakinsan en azindan sana tavsiye edebilecegim kötünün iyileri vardir .tekrar allah yardimcin olsun .
3 yil doldu hala insaati bitiremedim .

Birde Mutlaka mantolomada köpük kullanma cam yünü kullan hem daha iyi hemde yanmaz simdi sert olanida var arastir hemen yapma .

dreamceng
13 Ağustos 2017, 20:35
tam isabet bende ayvacik a 40 km assos yakinlari

sert olanin urun ismini yazarmisiniz

Galaxy3764
14 Ağustos 2017, 00:19
5 katli binayi kac TL ye yaptirdin???Her şey onlardan 5 katlı binayı 40000 TL ye yaptırdım. Stripurların hepsi dübelle yapıldı.
Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

haveri68
14 Ağustos 2017, 01:04
tam isabet bende ayvacik a 40 km assos yakinlari

sert olanin urun ismini yazarmisiniz
ismini bilmiyorum yaparlarken gördüm kalip seklinde yanmayan bir sey köpük saglikli degil