PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emlak Kredileri

ibra48
03 Ağustos 2017, 10:32
Merhabalar Üstatlar,

Bu günlerde Emlak Kredileri icin hangi bankayi yada firmayi önerirsiniz? En uygun faizleri kimler veriyor?

Birde ortalama maas alan birisi kac yil kredi cekmeli?

feza
03 Ağustos 2017, 16:43
Merhabalar Üstatlar,

Bu günlerde Emlak Kredileri icin hangi bankayi yada firmayi önerirsiniz? En uygun faizleri kimler veriyor?

Birde ortalama maas alan birisi kac yil kredi cekmeli?

merhaba,

emlak kredisini ben ve cevrem genelde 100e yakin bankayla calisan drklein (https://www.drklein.de/beratersuche.html?tx_hypobvo_pi1%5Bseite%5D=1)fina nzberaterden aliyoruz.
Faizlerin gelecekde ne olacagini kestirmek zor ama yükselme olanagi düsme olanagindan daha yüksek. düsük taksitle uzun vade yaparak imkanin oldugunda arada Sondertilgung ödeyerek yada Tilgung degisikligi yaparak taksitlerini ödeye bilirsin.

webci
03 Ağustos 2017, 16:58
Kredini normal ve senin kendi bankandan almani tavsiye ederim..ayrica her miktari sen degil banka belirler..yan sirketlerden ve yukardaki gibi aracilardan almaniz durumunda uvey evlat muamelesi gorursunuz..
Diyelimki bau kredit alacaksin,1,6 veya 1,9 kendi bankandan alirken aracilardan 3,15 veya 3,7 ye falan alir ayrica ek sigortada ve kredinin sigortasida cabasi olur..
Normal maas alan birine 50/70 bini gecmemesini gecerse 15/25 bin eigen kapital veya hipotek oneririm..bu sekilde 50 bin euro ceken biri faizlerle beraber 3,15%den daire alacak olsa Eigenkapital haric sigortada dahil 56 bin geri odeyerek 7 senelik iyi bir alisveris yapmis olur..
Saygilar..

feza
03 Ağustos 2017, 17:27
Kredini normal ve senin kendi bankandan almani tavsiye ederim..ayrica her miktari sen degil banka belirler..yan sirketlerden ve yukardaki gibi aracilardan almaniz durumunda uvey evlat muamelesi gorursunuz..
Diyelimki bau kredit alacaksin,1,6 veya 1,9 kendi bankandan alirken aracilardan 3,15 veya 3,7 ye falan alir ayrica ek sigortada ve kredinin sigortasida cabasi olur..
Normal maas alan birine 50/70 bini gecmemesini gecerse 15/25 bin eigen kapital veya hipotek oneririm..
Saygilar..

ben, kardeslerim ve bir cok arkadaslarim uzun zamandan beri bir cok defa drklein üzerinden baudarlehen aldik aldigimiz faiz orani hic bir zaman hausbankdan yüksek olmadi ve hic bir zamanda kredi sigortasi önerisinde bulunmadi.
zaten herkes öncelikle kendi bankasindan teklif almaya bakiyor ve uygun faiz arastiriyor.

1,6 - 1,9 olan faizi drklein 3,15-3,7 verdigine dair ispatin var mi?

webci
03 Ağustos 2017, 17:35
Var kardesim.. Volksbank 1,9 dan verirken ingdibabank 3,15 den veriyordu..
Neyse bir baskasi yuksek veya dusuk verebilir..senin ve kardeslerinin gercekten devamli dusuk faiz aldiginizi ve dogruyu yaptiginizi yaziyorsan daha neden burda tavsiye aldigini merak ettim..
Ayrica 100 bankayi veya 50 bankayi gezecek vaktimiz mi var..
Canavar agzini acmis bekliyor..sana kolay gelsin.kredi alacak olursam sana ugrarim..
Yazdiklarim sadece bilgiden ibarettir..bilgi sununca birinin gelip o bilgiyi almakla yetinmeyip itirazindan ve kavgasindan ikraf geldi..
Konu kapanmistir

ibra48
03 Ağustos 2017, 17:47
Üstatlar, sondertilgüng lu olunca faiz orani yükseliyor. Wüstenrot diye araci firma 1,65 faiz orani %5 sonderzahlung verdi. En dibi bu dedi..
sizce nasil bu oran?

feza
03 Ağustos 2017, 20:43
Var kardesim.. Volksbank 1,9 dan verirken ingdibabank 3,15 den veriyordu..
Neyse bir baskasi yuksek veya dusuk verebilir..senin ve kardeslerinin gercekten devamli dusuk faiz aldiginizi ve dogruyu yaptiginizi yaziyorsan daha neden burda tavsiye aldigini merak ettim..
Ayrica 100 bankayi veya 50 bankayi gezecek vaktimiz mi var..
Canavar agzini acmis bekliyor..sana kolay gelsin.kredi alacak olursam sana ugrarim..
Yazdiklarim sadece bilgiden ibarettir..bilgi sununca birinin gelip o bilgiyi almakla yetinmeyip itirazindan ve kavgasindan ikraf geldi..
Konu kapanmistir

yukarida yazilanlari anlamyanla zaten konuyu devam etmenin anlami yok.

durak78
03 Ağustos 2017, 22:57
dr klein hakkinde bende tecrübe yaptim ve hausbankimdan daha fazla idi kredi faizi , sormak para ile degil ancak gicik olan bütün privat daten`larinizi almadan angebot vermiyorlar sonra aldiklari datenlari silmiyor eger yazili müraact ederseniz donduruyorlar. en azindan ben basvurdugumda öyle idi.

ibra48
03 Ağustos 2017, 23:41
@feza ;

Üstat sizin kendi aranizda yazismalarindan bisi anlamadim.
Burda amacimizim bagciyi dovmek degil..

feza
04 Ağustos 2017, 16:30
Üstatlar, sondertilgüng lu olunca faiz orani yükseliyor. Wüstenrot diye araci firma 1,65 faiz orani %5 sonderzahlung verdi. En dibi bu dedi..
sizce nasil bu oran?

bankalarin genelinde sondertilgung/Tilgungswechsel genelde ücretsiz ve faiz degisimine etkisi olmuyor ama Wüstenrot bausparkasse oldugundan onlarda neler etki yapiyor bilmiyorum, Bausparkasse tecrübesi olan arkadaslar umarim aydinlatir.
kendi ve diger bankalardan teklif al, tek kuruma bagimli kalma.
yüksek Tilgung ödeyemem diyorsan vadeyi 15-20 yil yapmanda fayda var.
Vadenin uzamasi ve Beleihungswert orani yüksek olmasi faiz oranini yükseltir.

feza
04 Ağustos 2017, 16:54
dr klein hakkinde bende tecrübe yaptim ve hausbankimdan daha fazla idi kredi faizi , sormak para ile degil ancak gicik olan bütün privat daten`larinizi almadan angebot vermiyorlar sonra aldiklari datenlari silmiyor eger yazili müraact ederseniz donduruyorlar. en azindan ben basvurdugumda öyle idi.

normalinde persönliche Datenleri 6 ay sonra silmeleri gerekir, ben kendim 4 tane ayri zamanlarda kredi aldigim icin p. Daten kalmasindan dolayi rahatsiz olmadim cünkü her defasinda yeni evraklarla ugrasmadim.
aldigim 3 tane kredi faizleri cevremdeki bankalardan düsüktü, sadece sonuncu aldigim kredi 100 % Finanzieren yaptigigimdan ve Bonität (ödeme gücü) zayif oldugundan normal sartlardaki faiz oranina göre biraz yüksekdi.
krediyi drklein vermiyor onlar sadece bankalarla calisan araci kurum ve müsterinin durum bilgilerine göre calisdiklari bankalardan en uygun teklifi sunuyorlar.

murat39
08 Ağustos 2017, 22:30
Internet üzeri kredileri arastir.
Kredit anfragede Schufa dan soruyorlar her sorma alacagin kredi Banka icin olumsuz not birakiyor.

Arastirmak degerlendirmek gerek.

murat39
08 Ağustos 2017, 22:36
Kac yil borc cekmeli. sormusun.
Kendin oturacaksan bütcen dahilinde.( onu da Bau kredit rechnerlerle Internet üzeri hesap ettir. 2% Zins üzeri git.2 % Tilgung.
Wohngeld gelecegini hesap et.
3 Ayda bir de Grundsteuer extra gelir.

Hesabi bütceni degerlendir .
Bankalari arastir.

Kiraya verme boyutlu birseyse borc uzatmak gerek.Fazla ödemek erken bitirmek dogru olmaz.Finanzamt gelir vergisi cikarir.

ibra48
10 Ağustos 2017, 15:55
sagolun üstatlar,
@murat39 üstat 2% Zins üzeri git nedemek 10 yillik kredi icin, yillik faiz %1,6 lara kredi var diye biliyorum. %2 demek 20 yillik kredi cekmek demek oluyor anladigim kadariyla.

2% Tilgung her yil sonu yapilacak ödeme degil mi

finans konularina yeniyim ve gercekten bilmedigim icin soruyorum.

50 bin euro pesin vericem ve aylik gelirim 2500 euro. ev degeri 250 000 euro. sizce ödememi aylik ne kadar ve kac yil yapmami önerirsiniz zins ve Tilgung ne kadar olmali

feza
10 Ağustos 2017, 19:15
yasanti durumuna göre aylik ödeme ne kadar yapacagini baskasinin belirlemesi zor en iyisi kendin belirlersin.

250.000 € alacagin emlak icin ödeyecegin Kaufnebenkosten:
Grunderwerbssteuer: 5 % (Baden Württemberg)
Notarkosten: 1,5 %
Grundbucheintrag: 0,5 %
Maklerprovision: 3,57 - 5 %

emlakci olmadan alirsan toplam 7 % (250.000x0,07=17.500) yan masraflar yansiyor. 50.000 - 17.500= 32.500 kalan nakit
250.000 - 32500 =217.500 kullanacagin kredi miktari ( emlakci ücreti olmadan)

bankalar genelde verdikleri krediyi evin degerinin 60 % Beleihungswert (Teminat degeri) alarak faizi belirliyorlar, Teminat degeri yükseldikce faiz orani artar.
Teminat degeri (Beleihungswert) siniflandirmasi: 60%, 80% ve 100 % kadar
217.500 € kullanacagin kredi 87 % Beleihungswert oluyor ve ona göre degerlendirip 0,2-0,4 % arasinda faiz yükseliyor. Beliehungswer yükseldikce faiz oranida yükseliyor

vade:
Faizler su an ort. 1,5 % 0 a (sifira) % kadar düsme potansiyeli var ama düser mi? bilemeyiz düsse bile 1,5 % imkani var.
yükselme potansiyeli var ama ne kadar ne zaman yükselir bilemeyiz. düsme ve yükselme oran olarak bakarsak yükselme orani düsme oranindan daha yüksek olanagi oldugu icin düsük faizden uzun vade faydalanmak daha avantajli.
vade sözlesmesi: 5, 8, 10, 12, 15, 20 yil, vade uzadikca faiz oranida yükseliyor.

10 yil vade icin örnek hesab:

1,5 % faiz
2 % Tilgung

217.500 kredi icin ödeyecegin taksit:
217.500 x 0,035%= 7612,5 € yillik
8700€ /12 ay= 634 € aylik
alacagin emlak icin aylik 634 € taksitin haricinde her ay ödeyecegin Hausgeld olacak ve binaya göre Hausgeld ücretleri degisiyor.
Baufinanzierungsvergleich (https://www.vergleich.de/baufinanzierung-vergleich.html)
ödemelerde zorlanmamak icin düsük taksit uzun vade yapip her sene Sondertilgung ödemek daha mantikli ama Sondertilgung ödenmezse vade bitiminde borc cok kaldigindan ileride sorun yasanir.
Sondertilgung: kullanilan kredi miktarinin 5% ve 10 % ne kadar 2. yildan itibaren öden secenek.

ibra48
11 Ağustos 2017, 13:05
@feza üstat.. bilal oglana anlatir gibi anlatmissin, eline saglik :)

217.500 x 0,035%= 7612,5 € yillik
8700€ /12 ay= 634 € aylik

bu yukaridaki hesaplamalari nasil buldun üstat ... %1,5 + %2 toplarsak %3,5 yapiyor 0,035

Tilgung ne demek ? türkcesi amortisman diye geciyor, geri odeme oldugu kesin ama yillik faizle beraber toplayarak mi belirleniyor 1,5 + 2

8700 degerini de anlamadim üstat. yillik 8700 degerini nereden buldun

birde 3 ay da bir gelen grundsteuer ne demek ve ne kadar oluyor bu deger ortalama bir ev icin

feza
11 Ağustos 2017, 16:25
0,035 yüzdelik olarak aldim, normal hesab 217.500 x 3,5 /100= 7162,5
Tilgung ana borcu geri ödeme (amortisman) yada ana borca yansiyan pay anlaminda oluyor.
Aldigin emlak 250.000 € degerinde ve kendin 32.500 € ödeyerek geri kalan 217.500 bankaya yansittigin icin teminat (Beleihungswert) degerini bulmak gerekiyor.

250.000 € --- 100 %
217.500 € ---- % ?

217.500 x 100 / 250000= 87%

yada
250.000 --- 100 %
32.500 ---- % ?

32.500 x 100 /250.000= 13 %

100% - 13% = 87 %

banka evin degerinin 87 % borc olarak veriyor aslinda bankalarin geneli riske girmemek icin 60 % borc veriyor ama riske girdikce faiz oranini yükseltiyorlar.

emlak/arazi vergisi oluyor ve bölgelere göre deger ve orani degisiyor, 3 ay yada senede 1 defa ödeme secenekleri var.