PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Banka ariyorum

smarty55
17 Ağustos 2015, 19:37
SLM arkadaslar,
Ben Sparkasseden cikmak istiyorum,
yeni Banka ariyorum. Islmleri online yaptigim icin Sparkasseye niye Kontoführungsgebühr veyerim?!
Kostenlose Girokonto olarak bir Is arkasadi ING DIBA Bankayi tavsiye etti,EC ve Visa Karte veriyorlor.
Bu veya bir baska Banka tavsiye edermisiniz.

Sah
17 Ağustos 2015, 21:21
postbank almiyor gebühr.

egeli-20
17 Ağustos 2015, 21:38
Ben ING-Diba dayim ve cok memnunum. Tavsiye ederim

aksarayli
17 Ağustos 2015, 22:09
comdirect i tavsiye ederim.

Amca
18 Ağustos 2015, 11:47
DKB AG

Tavsiye ederim
Ayrica Sparkasse Kalsin Online konto 2€ Ayda Para yatimak icin lazim

INFO:
https://www.dkb.de/privatkunden/dkb_cash/

smarty55
21 Ağustos 2015, 09:14
Sparkasse 3.95 aydat istiyo sordum 2€yok

fuk_18
21 Ağustos 2015, 09:47
deutsche banka ben 2 hesap icin yilda 120 euro para oduyorum bende biktim aslinda bu gebühr lerden ama genelde her banka aliyor diye biliyorum sparkassede belli bir miktarin uzerinde para girdiginde almiyorlar diye duydum bende her islemi online yapiyorum ama yinede gebuhr oduyoruz turkiyede kaldirdilar bunu artik burdada kalksa cok iyi olcak

akbaba
21 Ağustos 2015, 13:09
postbank,DKB veya ING-Diba kartlariyla her geldautomattan para cekebiliyormusunuz?gebühr varmi?
sparkasse pahali ama heryerde geldautomati var.
bende sparkassedeyin(Naspa) bir keresinde deutsche bankin geldautomatindan para cektim,5€ gebühr ödemistim.

melih1998
21 Ağustos 2015, 21:24
Bende sparda west tavsiye ederim.nerde oturuyorsun veya kaldigin eyalette varmi bilmiyorum ama sparda west Genossenschaft bankasi konto acmak icin 50 euro dopsito aliyorlar cikarsan geri veriyorlar parani .aylik limiti yok 0€ konto führung aliyorlar selamlar...

fuk_18
21 Ağustos 2015, 22:29
sparda west ve genossenschaft bankasi aynimi yoksa ikisde ayri ayrimi cunku genossenschaft bank varda digerini bilmiyorum

Bende sparda west tavsiye ederim.nerde oturuyorsun veya kaldigin eyalette varmi bilmiyorum ama sparda west Genossenschaft bankasi konto acmak icin 50 euro dopsito aliyorlar cikarsan geri veriyorlar parani .aylik limiti yok 0€ konto führung aliyorlar selamlar...

melih1998
22 Ağustos 2015, 21:33
fuk_18 Bak kardesim burda anlatilmis
https://de.wikipedia.org/wiki/Sparda-Bank_West

bambumbam
22 Ağustos 2015, 22:32
Buyur

https://www.postbank.de/privatkunden/giroplus_pm2.html?PID=giroplus&vertriebsschluessel=0038300146&PA1=18&PA2=&MID=741&amp=&dyn_id=31c0e857202640d4b016b1816e3e0d7d

250 € ya kadar Sana Hediye konto acarsan.

http://images.mydealz.de/images/uploads//2015/07/postbank_2015.jpg
http://images.mydealz.de/images/uploads//2015/07/postbank-250.jpg

Amca
25 Ağustos 2015, 13:18
Sparkasse 3.95 aydat istiyo sordum 2€yok

Berliner Sparkasse :2€ Digerlerini Bilmiyorum

ffb
28 Ağustos 2015, 19:39
Bu üç Banka hakkında tecrübem var ve onların avantajları ve dezavantajlarını listeledim. İlk iki bankayı daha kullanıyorum. Cortal Consors Kredi Kartını silayolunda akaryakıt almak ve para çekmek için kullandım. comdirekt normal Konto olarak kullanıyorum çünkü Commerzbank Şubeleri aracılığıyla nakit para yatırmak veya çekmek mümkün.

Cortal Consors
+ 0% Auslandseinsatzentgelt (Abrechnung nach aktuellem VISA Devisenkurs)
+ 10-Cent-Gutschrift für jede Zahlung mit PIN Eingabe
+ Weltweit kostenlos mit der Kreditkarte an allen Automaten mit VISA Zeichen. Wenn der Automat eine Gebühr verlangt, wird diese nicht erstattet – der Automat muss deutlich darauf hinweisen, dass eine Gebühr erhoben wird)

comdirect
+ Bargeldabhebung und Einzahlung bei Commerbank möglich
+ Kostenloses Geldabheben mit Kreditarte Weltweit
- 1,5% Auslands*einsatz*entgelt für Zahlungen in Fremdwährungen

DKB
- 1,75 % Auslands*einsatz*entgelt für Zahlungen in Fremdwährungen

fuk_18
28 Ağustos 2015, 20:47
ausland dedigi almanya disinda para cekersenmi yoksa almanya disindan online alis veris yaparsanmi faiz oduyoruz ve bayerndemi kaliyorsun ?

Bu üç Banka hakkında tecrübem var ve onların avantajları ve dezavantajlarını listeledim. İlk iki bankayı daha kullanıyorum. Cortal Consors Kredi Kartını silayolunda akaryakıt almak ve para çekmek için kullandım. comdirekt normal Konto olarak kullanıyorum çünkü Commerzbank Şubeleri aracılığıyla nakit para yatırmak veya çekmek mümkün.

Cortal Consors
+ 0% Auslandseinsatzentgelt (Abrechnung nach aktuellem VISA Devisenkurs)
+ 10-Cent-Gutschrift für jede Zahlung mit PIN Eingabe
+ Weltweit kostenlos mit der Kreditkarte an allen Automaten mit VISA Zeichen. Wenn der Automat eine Gebühr verlangt, wird diese nicht erstattet – der Automat muss deutlich darauf hinweisen, dass eine Gebühr erhoben wird)

comdirect
+ Bargeldabhebung und Einzahlung bei Commerbank möglich
- 1,5% Auslands*einsatz*entgelt für Zahlungen in Fremdwährungen

DKB
- 1,75 % Auslands*einsatz*entgelt für Zahlungen in Fremdwährungen

ffb
29 Ağustos 2015, 12:13
Para çekmek ücretsiz. Sadece Kartla Eurodan başka bir para birimiyle ödeme yaparsan örnek Türk Lirası, US Dollar veya Sırp Dinar o zaman Auslandseinsatzentgeld alan Bankalar o belirlenmiş ücreti alıyorlar.

Öyle bir ihtiyacın yoksa ve sadece para çekmek için kullanmak istiyorsan o zaman DKB tavsiye edebilirim. DKB ATM ücret alsa bile onu geri iade ediyor "Wir können im Ausland erhobene Gebühren für die Bargeldabhebung nicht beeinflussen. Diese Gebühren werden von uns daher auf Antrag erstattet." Gebühren çoğunlukla Havalananında veya Turistik Merkezde olan ATM´ler ekstra alıyorlar.

Malesef artik değil. Bayern´de büyüme ve uzun zaman FFB de kaldım amma arti FFB´den sadece F kaldı.

fuk_18
29 Ağustos 2015, 15:29
anladim plakadan bayerndemi diye sordum bende bayerndeyim de ordan biliyorum plakayi ve benim kullanim amacim sadece online alisveris (sadece kredi karti zorunlu olan yerlerde),arac kiralama,almanya ici yada türkiyede, veya burda yani almanyada bazi otellerde kredi karti mecburiyeti var eger frankfurtaysan orda marriott hotel var orda sirf kredi kartim olmadigi icin kalamadim o yuzden gereksinim duyuyorum suan yani

benim amacim atm den para cekmek degil belki 1 yilda 5 6 kere kullanirim cok sik kullanmicam

bana hangisini önerirsin simdi bilen biri olarak

Para çekmek ücretsiz. Sadece Kartla Eurodan başka bir para birimiyle ödeme yaparsan örnek Türk Lirası, US Dollar veya Sırp Dinar o zaman Auslandseinsatzentgeld alan Bankalar o belirlenmiş ücreti alıyorlar.

Öyle bir ihtiyacın yoksa ve sadece para çekmek için kullanmak istiyorsan o zaman DKB tavsiye edebilirim. DKB ATM ücret alsa bile onu geri iade ediyor "Wir können im Ausland erhobene Gebühren für die Bargeldabhebung nicht beeinflussen. Diese Gebühren werden von uns daher auf Antrag erstattet." Gebühren çoğunlukla Havalananında veya Turistik Merkezde olan ATM´ler ekstra alıyorlar.

Malesef artik değil. Bayern´de büyüme ve uzun zaman FFB de kaldım amma arti FFB´den sadece F kaldı.

ffb
29 Ağustos 2015, 16:44
Sen sadece Kredi Karti arıyorsan be mevcut bankanda kalmak istiyorsan o zaman gebührenfreie MasterCard Gold/ (https://www.advanzia.com/Produkte/Gebuehrenfreie-MasterCard-Gold/) . Karti kullanırsan ay sonunda sana fatura geliyor ve sen onu 20 gün içinde Überweisen yaparsan faiz bile işlemiyor. Özellikle gezilerde "Kostenlose und umfangreiche Reiseversicherung" serivisinden faydalanabilirsin. Gold Kredi Kartlari normal Kartlardan biraz daha üstün.

Girokonto ve Kredi Karti dahil bir banka arıyorsan benim çevremde en fazla tercih edilen DKB.

fuk_18
29 Ağustos 2015, 21:52
evet mevcut bankamda kalcam sadece kredi karti lazim bana.giro kontom var suanda ihtiyacim yok daha fazla birde bu verdigin karta yillik kart ücreti yok sanirim goremedim de

Sen sadece Kredi Karti arıyorsan be mevcut bankanda kalmak istiyorsan o zaman gebührenfreie MasterCard Gold/ (https://www.advanzia.com/Produkte/Gebuehrenfreie-MasterCard-Gold/) . Karti kullanırsan ay sonunda sana fatura geliyor ve sen onu 20 gün içinde Überweisen yaparsan faiz bile işlemiyor. Özellikle gezilerde "Kostenlose und umfangreiche Reiseversicherung" serivisinden faydalanabilirsin. Gold Kredi Kartlari normal Kartlardan biraz daha üstün.

Girokonto ve Kredi Karti dahil bir banka arıyorsan benim çevremde en fazla tercih edilen DKB.

ffb
30 Ağustos 2015, 00:14
Ücret yok. Sadece başlangıçta az bir Kreditlimitle basliyorsun. Bir kaç kere kullandigin zaman Limit yükseliyor. Ben belki toplam 500 EUR ödeme yaptım ve bana tanınan Limit baya yükseldi.

Uppsallla
24 Ocak 2016, 12:55

uzun süredir hypobankta kaldim... aylik 1500 euro plus olursan para almiyordu... birkac ac sikinti yasadim ... bankadaki param 1500 ün altina indi tak 7 euro kesivermisler.... bende spardaya gectim simdilik memnunum...

bambumbam
26 Ocak 2016, 04:30
https://www.postbank.de/privatkunden/giroplus_pm2.html?PID=giroplus&vertriebsschluessel=0038300146&PA1=18&PA2=&MID=741&amp=&dyn_id=38ce0460da8d4d19a27879a3e364a7cb

Egal77
26 Ocak 2016, 13:07
Buraya bi göz at
1822direkt Bank

cool11
27 Ocak 2016, 18:20
comdirect derim,

Hesap karti, Kredi Karti hepsi bedava...

Amca
27 Ocak 2016, 22:18
Deutsche Bank
Das Premium-Konto Aylik 10€
Her bakimdan iyi karsinda problemin oldugunda bir banka var.
GOLD kredi karti bedava
Rahat et !

Ein Konto, viele Vorzüge – und alles inklusive
Mobil & unabhängig
Jeweils eine MasterCard GOLD1 und Deutsche Bank Card1 für den 1. und 2. Kontoinhaber (bzw. Kontobevollmächtigten) ohne Jahresbeitrag - optional mit Wunschmotiv2
Kostenfrei Bargeld abheben an über 38.000 Geldautomaten in ca. 30 Ländern3
Vorrang beim telefonischen 24h-Kundenservice
Mehrfach prämiertes Online-Banking & -Brokerage
Online-Banking z.B. mit photoTAN
[mehr...]
Reiseservice mit 6 % Rückvergütung4
[mehr...]
HomeCash Service für Fremdwährungen und Edelmetalle
[mehr...]
Sicher & zuverlässig
Sicherheit durch persönlichen Verfügungsrahmen für das Ausland
[mehr...]
24h-Service bei Kartenverlust
Bargeldversicherung4 – Schutz bei Bargeldverlust im In- und Ausland
[mehr...]
Notfallbargeld4 – bis zu 1.500 Euro an über 220.000 Zahlstellen in 170 Ländern
[mehr...]
Notfall- & Informationsservice4
Karten- & Dokumentenservice
Komfortabel & persönlich
Lebenslange Kontonummer – auch bei Umzug
Wunsch-PIN für Ihre Deutsche Bank Card beim Telefon- und Online-Banking
Komfortables SB-Banking: FIX-Auszahlung, Bargeldeinzahlung und Echtzeitkontostand
Fair & transparent
Monatlicher Grundpreis: 9,99 Euro
Kostenfrei:
Inlandsüberweisungen und -daueraufträge per Bankingterminal, Online- und Telefon-Banking (per Sprachcomputer und Mitarbeiter) – auch per Formular in unseren Filialen
SEPA-Überweisungen5 per Bankingterminal, Online-Banking und per Formular in unseren Filialen
Bearbeitung von ausgestellten und eingereichten Inlandsschecks
Geld-zurück-Garantie für den Grundpreis, wenn Sie die Kontoverbindung in den ersten sechs Monaten wieder beenden möchten.

Online Bankacilik Para yatiramiyorsun Havale ediyorsun Telefonda saatlerce bekliyorsun Problemleri karsilikli konusmak icin birebir Bankacilik en iyisi....
Bankadan Tasaruf etme!
Amcani dinle
Selamlar

corumlu_fatih
27 Ocak 2016, 22:27
Ben yaklasik 3 senedir ING-DIBA dayim ve cok memnunum.. simdiye kadar sadece 2 kere para cekemedim...
Hic ücret ödemiyorum, bir de tagesgeldkonto actirdim, istediyim zaman para yatirip cekebiliyorum.. birde rahmenkredit diye birseyleri var - sahane

Amca
27 Ocak 2016, 22:30
Ben yaklasik 3 senedir ING-DIBA dayim ve cok memnunum.. simdiye kadar sadece 2 kere para cekemedim...
Hic ücret ödemiyorum, bir de tagesgeldkonto actirdim, istediyim zaman para yatirip cekebiliyorum.. birde rahmenkredit diye birseyleri var - sahane

Peki parayi nasil yatiriyorsun?

corumlu_fatih
27 Ocak 2016, 22:49
Peki parayi nasil yatiriyorsun?

ING-DIBA sayfasindan alinti:
"Die ING-DiBa ist eine Direktbank und verfügt über keine Filialstruktur. Sie können Bargeld grundsätzlich bei jedem Kreditinstitut einzahlen. Die Gebühren sind vom jeweiligen Kreditinstitut abhängig und zu erfragen.

Die Bargeldeinzahlung ist auch bei der ReiseBank zwischen 1.000 und 25.000 Euro möglich. Die Kosten hierfür werden durch die ING-DiBa getragen. Bei Einzahlungen von Münzgeld werden maximal 50 Stück angenommen.

Die Legitimation erfolgt mittels gültigem Personalausweis und Ihrer girocard. Für Einzahlungen auf Ihr Girokonto benötigen Sie Ihre IBAN."

3 sene icinde bir kere para yatirma ihticam oldu. O da arabami sattikdan sonraydi. Parayi babamin sparkassedeki kontosuna einzahlen yaptik ve sonra benim girokontoya gönderdik...

Amca
27 Ocak 2016, 23:31
ING-DIBA sayfasindan alinti:
"Die ING-DiBa ist eine Direktbank und verfügt über keine Filialstruktur. Sie können Bargeld grundsätzlich bei jedem Kreditinstitut einzahlen. Die Gebühren sind vom jeweiligen Kreditinstitut abhängig und zu erfragen.

Die Bargeldeinzahlung ist auch bei der ReiseBank zwischen 1.000 und 25.000 Euro möglich. Die Kosten hierfür werden durch die ING-DiBa getragen. Bei Einzahlungen von Münzgeld werden maximal 50 Stück angenommen.

Die Legitimation erfolgt mittels gültigem Personalausweis und Ihrer girocard. Für Einzahlungen auf Ihr Girokonto benötigen Sie Ihre IBAN."

3 sene icinde bir kere para yatirma ihticam oldu. O da arabami sattikdan sonraydi. Parayi babamin sparkassedeki kontosuna einzahlen yaptik ve sonra benim girokontoya gönderdik...

Iste Problem
1-Para yatirma
2- Büyük Para Cekme Zaman kaybi
3-Her 5.000€ dan Fazla Transfer Finanzamta otomatik bildiriliyor (Finanzamt Bilgi istiyor)

Don Juan
30 Ocak 2016, 22:55
Sparda bank dayim bende aylik para almiyorlar ama
bir sekilde o parayi aliyorlar

2 EC kartimiz var

senelik gebühr aliyorlar oda yaklasik 18€ tutuyor senede

macomen
28 Şubat 2016, 02:33
mrb arkadaslar,
Ben BBBank kundesiydim,3 ay önce ing-dibaya gectim.gayet memnunum .konto führung yok,hersey online yapiyorum .verdikleri kredit kartla ücretsiz tüm bankalardan para cekebiliyorum,ayrica satürn ,mediamarkt ve aral tankstellerde geld automatlari mevcut.ayrica büyük miktar para cekmek ve yatirmak istersem Reisebank ve degussa bank shoplardan ücretsiz halledebiliyorum,yalniz kredi karti dkb ninki gibi degil.visa kartla cektigin parayi 3 gün sonra girokonto hesabindan cekiyorlar.DKByide tavsiye ederim,o bankanin dezavantajida filialesi Berlin bölgesinde oldugu icin büyük miktar para cekmek veya yatirmak sorunlu,filialesine gitmek gerekiyor

saygilar

kaymak18
29 Mart 2016, 19:42
slm ben hypovereins bankadayim. onlein bankin yap gebur yok. hic bir sey odemiyorsun tavsiye ederim

Profesör
29 Mart 2016, 20:04
Gerek online işlemleri gerekse Gebühr açısından Postbankı tavsiye ederim pişman olmazsınız.

afghan
27 Nisan 2016, 15:53
Ben bundan bir kac sene önce comdirect e gectim, "Gemeinschaftskonto" actim ve gercekten cok memnunum.

Hesap isletme ücretsiz, bana ve esime birer Banka karti ücretsiz, ikimizde birer Kredikarte ücretsiz.
Kredikartlari ile yurtdisinda ücretsiz para cekme imkani. Kredikarti limitini kisa süreli veya bir islem icin yükseltmek cok kolay, online para aktariyor ve islem yapiyorsun.
Para cekmek icin CashGroup'a (https://de.wikipedia.org/wiki/Cash_Group) bagli tüm otomatikleri kullanabiliyorum. Yüksek mebla da para cekmek veya herhangi bir para yatirma islemini tüm Commerzbank subelerinde ücretsiz halledebiliyorum.

Son zamanlarda yeni cikan Number26 (https://number26.eu/de/)'e göz kirpiyorum. Biraz piyasa yaptiktan sonra oraya gecebilirim. Kullanan bir arkadas cok memnun.

Comdirect ayrica aylik girdi olmasa dahi tamamen ücretsiz. Postbank ve benzeri bazi yerlerde aylik minimum giris olmasi lazim.

Comdirect den daha uygun ve ücretsiz bir banka varsa, bende gecebilirim. Number26 haric, onu zaten takip ediyorum ;)

Impostor
27 Nisan 2016, 16:36
Number26 yi bende düsündüm, simdilik hanim icin acmayi planliyorum. hem kredi karti hemde giro karti bedava :)

giresun_28
19 Nisan 2017, 15:31
Arkadaslar buna ne diyorsunuz? -> CommerzBank (https://www.commerzbank.de/portal/de/privatkunden/produkte/bezahlen/girokonten/kostenloses-girokonto/kostenlosesgirokonto.html)

Rookie
19 Nisan 2017, 23:36
Sparkasse 2 euro aylık başka bir gebühr yok
yada
1822 direkt bank
Sparkassenin direkt bankı
sparkasse otamatlarından para çekebilirsin

dolunaymz
25 Ekim 2017, 16:30
Bugün mektup geldi Sparkasse 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren havale ücreti almaya başlayacakmış, online dahil havale başı 0,30 Euro (30 Cent).

Aylık 2,95 zaten para kesiyordu ve değiştirmek istiyordum bu fırsat oldu.

Konuyu tekrar hortlatıyorum ancak güncel olarak nereyi önerirsiniz, hanımın hesabı sadece aylık az miktarda çocuk parası gelecek ve online alışverişlerde kullanıyor.

https://www.dkb.de/ ile https://www.ing-diba.de/ arasında kararsızım?

sütoglan
25 Ekim 2017, 18:25
bildilendirme olarak birader postbank a gebühr aliyor artik .bende ordayim

dolunaymz
25 Ekim 2017, 18:55
Benim kendi hesabım da Postbank ancak değiştirmek kolay değil, maaşlar yatıyor, ev kirası, elektrik vs vs kesiliyor her yere kağıt göndermek lazım, en azından yukarıda belirttiğim gibi fazla kullanmadığımız hanımın Sparkasseyi ilk aşamada değiştireyim, önerilerinizi bekliyorum

ffb
25 Ekim 2017, 20:48
Hesab degistirmek zor degil. Yasal olarak Bankalar sana destek vermek zorunda (https://www.verbraucherzentrale.de/aktuelle-meldungen/geld-versicherungen/banken-muessen-beim-kontowechsel-helfen-13051) veya senin icin eski bankayla hallediyor.

Benim Tavsiyem comdirect veya Commerzbank.
Commerzbank´da Filiale var. Kontoführung und EC-Karte Kostenlos.
comdirect. Kontoführung, EC-Karte und Kreditkarte Kostenlos. Para Yatirmak veya bükük miktar cekmek istersen bunu Commerzbank Filialeden yapabilirsin.