PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceyran kablosu kesmek

Erdogan74
01 Ağustos 2017, 04:21
Arkadaşlar,garajımda ceyran kablosu uzatılmış olarak yanımdaki komşuya geçiyor ve bu ceyran kablosundan bir köprü yapmam lazım,komşumun sigorta kutusuna ulaşamıyoz.Bu ceyran kabloyu ortatan kesip,kesici ceyran aleti,ceyran çarpmadan bir alet varmı?Bunu nasıl kesip ceyran akımını bana yönlendirebiliriz.Aklınıza kötü düşünce gelmesin ,amacımız kaçak ceyran cekmek deyil,Garaj için işık,ve kumandalı otomatik kapı açıcı takacaz.

tolga1903
01 Ağustos 2017, 08:36
Saat nerde takilili ,komşuda mi?
Yani ona giden elektriği onun haberi olmadan aldığın sürece kaçak olur dimi,
Bu düşüncem idi
Mantel li dikkatli kes ve normal bir yan keskie ile kablolar birbirine değmeyecek şekilde kesersin,
Zaten kabloyu sorarsan elektirik olan kabloyu görürsün birbirine değerse FI atabilir yada sigorta

hOrOz
01 Ağustos 2017, 09:50
Saat nerde takilili ,komşuda mi?
Yani ona giden elektriği onun haberi olmadan aldığın sürece kaçak olur dimi,
Bu düşüncem idi
Mantel li dikkatli kes ve normal bir yan keskie ile kablolar birbirine değmeyecek şekilde kesersin,
Zaten kabloyu sorarsan elektirik olan kabloyu görürsün birbirine değerse FI atabilir yada sigorta

yada sen pert

böyle akıl mı verilir sen adama git intihar et diyorsun

kadehte
01 Ağustos 2017, 11:26
Arkadaşlar,garajımda ceyran kablosu uzatılmış olarak yanımdaki komşuya geçiyor ve bu ceyran kablosundan bir köprü yapmam lazım,komşumun sigorta kutusuna ulaşamıyoz.Bu ceyran kabloyu ortatan kesip,kesici ceyran aleti,ceyran çarpmadan bir alet varmı?Bunu nasıl kesip ceyran akımını bana yönlendirebiliriz.Aklınıza kötü düşünce gelmesin ,amacımız kaçak ceyran cekmek deyil,Garaj için işık,ve kumandalı otomatik kapı açıcı takacaz.

Selamlar,

Komsu diyorsun !
bence komsuna haber ver ve yapmak istedigin seyi anlat. Ana akimi kesmeden böyle islere girisme !
Elektrik isinden anlayan birine yaptir Arkadasim.

bunun sakasi olmaz !

moonrise
01 Ağustos 2017, 11:58
Kardesim bunu bir elktrikciye yaptir.

Herhangi bir kesici ile sen kisa devre yapmasan bile iki kablo birbirine deger kisa devre olur, sigorta atar.

Icinden elektrik gecen kablo kesilmez, önce elektrik (sigortadan) kesilir.

Sigorta atarsa da artik ulasamadigin icin düzeltemezsiniz:)

efsane999
01 Ağustos 2017, 12:11
Valla senin bu durumda yapabilecegin en saglikli olay. Kabloyu bir penseyle dikkatlice kesmek. Kablolar birbirine degipde Sartel atarsa sansin var isini yaparsin. Atmazsa kac ordan :D. Bu sana sacma geldiyse herhangi bir sey yapman daha sacma! Elektirikcilerin tonlarca aleti var. Illa tanidik biri cikar Kahveden Camiden Dernekten.

tolga1903
02 Ağustos 2017, 07:57
yada sen pert

böyle akıl mı verilir sen adama git intihar et diyorsun

Böyle soruya bu şekil cevap verilir,kafasına taktidigi şeyi ben mi değiştireceğim.
Hem arkadaş garaj kapısı filen de bağlamak istiyor elektirikten anlamasa bu işe kalkamaz yada mutlaka biri vardır bağlayacak .
Hem akıl vermek haddime değil ,Sadece öneri verdim

tufanci
02 Ağustos 2017, 21:34
beyler yankesici, düzkesici, ortadan kesici´ ye gerek yok, Google ´ye STROMDIEB yaz , veya yakinlarinda CONRAD varsa git oradan al , elektrigi kesmeden kablodan elektrik cekebilirsin.

tolga1903
03 Ağustos 2017, 07:11
beyler yankesici, düzkesici, ortadan kesici´ ye gerek yok, Google ´ye STROMDIEB yaz , veya yakinlarinda CONRAD varsa git oradan al , elektrigi kesmeden kablodan elektrik cekebilirsin.
Peki kaplonun mantel lini çıkartmadan nasıl yapacaksın,senin dediğin arabada kullanırsın yada
Çok telli yumuşak Kablo da

bey_tu
03 Ağustos 2017, 10:40
Böyle soruya bu şekil cevap verilir,kafasına taktidigi şeyi ben mi değiştireceğim.
Hem arkadaş garaj kapısı filen de bağlamak istiyor elektirikten anlamasa bu işe kalkamaz yada mutlaka biri vardır bağlayacak .
Hem akıl vermek haddime değil ,Sadece öneri verdim

Elektirikten anlayan biriside Böyle ise girismez,Diye Düsünüyorum.
Sigorta kutusuna nasil ulasilmaz oda anlasilir gibi degil?
Yapacak tek sey var!
Rast Gele Diyip!
Kollari Sivayip Cereyan Gecirmeyen Eldivenleri Takip,
Maceraya Baslayacaksin.
smilie_b_019

balkesler
06 Ağustos 2017, 00:25
Kardeş sen eline bir tane maket bıçağı al kabloyu çok nazik yavaş yavaş kes ama tavsiyem biraz geniş kes ki rahat çalışa bilesin normal bir kablo ise karşına mavi sarı kahverengi bir kablo çıkar sarı olan topraklama direnci dir sonra mavi kabloyu kes senin eklemek istedigin kabloyu bağla ve bantla sonrada kahverengi kabloyu kes ve senin kabloyu bağla bu işlemi yaparken eline pilastik eldiven tak ve ayağında da kalın bir ayakkabı olsun
Selamlar iyi aksamlar

MERTCEE27
02 Eylül 2017, 15:04
BU işlerde başın ciddi şekilde ağrıyabilir. Neticede sen Elektrik ustası veya kalfası değilsin ve bunu bilerek bu işi sen kendin yaptıgında kötü durumda ciddi sorunlarla karşılaşırsın. Sana tavsiyen parasını ver ustasına yaptır. Kaçak Elektrik söz konusu değil diyorsun. Peki komşun evde degilmiki elekriği kapatsın. Muamma bir durum ortada.

MEGAbond
03 Eylül 2017, 00:58
erdogan74 isimli arkadastan ses soluk yok,,Allah muafaza yanlis bir durum olmus olmasin sakin