PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyin kanamasi

murri01
31 Temmuz 2017, 17:05
Bundan 7 sene önce beyin kanamasi gecirdim sol tarafim felc oldu bastonla yürüyorum istedigim noktaya gelemiyorum terapi görüyorum hala fakat ilerleme cok az bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim Allah kimseye göstermesin hayat cok zorlasiyor cok agladim depresyona girdim fakat mecburum Birde oturdugum yerde yoruluyorum Dr care bulamadi Tesekkürler

Samsunlu55
31 Temmuz 2017, 18:24
Allah acil sifa versin birader

murri01
31 Temmuz 2017, 18:29
Sagolasin kardesim

talo176
31 Temmuz 2017, 18:41
Gecmis olsun, Allah sifa versin..

memo82a
31 Temmuz 2017, 19:18
Allah C.C Şifa versin

Ayyaz27
31 Temmuz 2017, 19:34
Geçmiş olsun usta Allahtan umut kesilmez

karam82
31 Temmuz 2017, 19:44
Geçmiş Olsun Arkadasım Allah Acil Şifasını versin
benim 1 abimde malesef beyin amaliyeti sonucu sol tarafı göz, kol , bacak felç oldu yaklaşık 20 seneden fazla malesef bir çaresini bizlerde bulamadığımızdan abim bu sekil yaşamını sürdürmekte. İnsallah sizin şifanız bulunur arkadasım bulunmazsaniz da ne kadar da zor olsa yasamak güzel arkadasım kendimizi kötünün iyisi diyerek alıştırmak en sağlıklısı olur..

tekrar geçmiş olsun

Meak
31 Temmuz 2017, 20:06
ALLAH sifa versin, ama bunu caresi öyle yasamaya alismakdan baska care yok, yinede ALLAhdan ümit kesilmez.

murri01
31 Temmuz 2017, 20:21
Sagolasin digru söyliyorsun beterin beteri her zaman var

hOrOz
31 Temmuz 2017, 20:51
bir arkadaş eve gelirken arabadan iniyor ve kapının orada yığılıyor

sabah köpeğini gezdirmek için çikan bir Alman görüyor hemen acile kaldırılıyor

uzun bir sürede sonra düzeldi ama tam olarak değil emekliye ayrıldı

yani beynin o zaman da ne kadar hasar görmesi ve acil müdahele çok önemli

az hasarlarda pek ağır olmuyor ama ağır beyin hasarlarında sonuç ölüme kadar gidiyor ( İbrahim Erkal örneğinde olduğu gibi )

sebeblerinin çoğu bilinmekle

kafaya alınan darbeler Travmalar
düzensiz hayat
sigara alkohol
irsi de olabilyormus yani aileden gelen bir kalıntı

yüksek Tansiyon bendeki gibi ... öyle pek ciddiye almıyordum uzun zaman dan beri tansiyon haplarını kullanmıyordum

taki geçende burun kanamalarının başlaması ile hastaneye gittim ilk sordukları " yüksek tansiyon hastasımısınız " diye

cevap evet olunca burnuma tampon sonra tansiyon düşürü iğne serum taktılar yapılan ölçümlerde 190-110 du

biraz düşünce ve bıraktılar dediler " yarın ev doktoruna "

Ev doktorunda iki de bir tedaviyi bırakmak yok seni kaybedebiliriz deyince ben artık 3 ay dan beri düzenli şekilde hapları alıyorum

çok şükür şu anda ynie normal düzeylere düştü

murri01
31 Temmuz 2017, 22:33
Dikkat etmek gerekiyor bendede yüksek tansiyon sonucu oldu

hOrOz
31 Temmuz 2017, 22:40
Dikkat etmek gerekiyor bendede yüksek tansiyon sonucu oldu

hapları kullanmamıştın yoksa yapılan terapi cevap vermedimi ?

murri01
01 Ağustos 2017, 17:48
Yok benim yüksek tansiyonum yoktu isten geldim dusa girdim bir anda yere yigildim anerizma varmis dediler

hOrOz
01 Ağustos 2017, 18:42
Yok benim yüksek tansiyonum yoktu isten geldim dusa girdim bir anda yere yigildim anerizma varmis dediler

Yani hiç bir şey yokken böyle bir olay meydana geldi.

Senin dediğin olay yüksek tansiyon neticesinde beyindeki damarın balon yapması ve patlaması

TOPRAK
01 Ağustos 2017, 19:05
Büyük gecmis olsun.Vücutta kendini yenilemeyen tek organ kalp.Insan konsantrasyonunu bozmadiktan sonra altindan kalkamayacagi sorun yok.Iyi olacagina inancini kaybetme yeter.Internet ortaminda her türlü bilgiye ulasabiliyorsun.Ben 6 yil ünce bir ay bile yasamaz dedikleri kalp krizini 7 saat arayla 2 kez gecirdim.Bu kronik hastaligin beni yok edecegine hic inanmadim.Suna inaniyorum;ne zaman bu hastaligin psikolojik olarak baskisi altina girersem kurtulusum olamaz.Ben Seninde eski günlerine dönecegine inaniyorum.Mutlu kal kendini üzme.

murri01
01 Ağustos 2017, 20:19
Cok dogru diyorsun inancimi kaybetmedim aslinda guzel seyler duydugumda sizinde dediginiz gibi bana cok moral oluyor ilk buyuk ilerleme ankara gatada oldu sagolsunlar 3ay orda otelde kaldik ayaktan tedavi gördüm burdaki almanyadaki doktoru olsun terapisti olsun uyduruk gibi geliyor bana koldan vazgectim ama yürümeye inancim sonsuz insallah basaracam

türko28
02 Ağustos 2017, 19:56
cok gecmis olsun hepinize,allah acil sifalar versin ve hasta olmayanlarin da korusun allah.

satobyte
03 Ağustos 2017, 07:12
gecmis olsun arkadasim derdi veren Allah bir gun mutlaka caresini de verir inancini yitirme doktorlarin dediklerini harfiyen uygula Allah yardimcin olsun

yarali/kurt
05 Ağustos 2017, 20:41
Allah sabir versin gecmis olsun kardes

Selale
05 Ağustos 2017, 21:02
ALLAH yardimciniz olsun,cok gecmis olsun

Dolunay35
06 Ağustos 2017, 14:04
ALLAH acil şifalar versin,benim dayım felc geçirdi 15 sene yatalak kaldı,konuşamıyordu bile,15 sene sonra vefat etti.ALLAH sabırlar versin inşallah.

TOPRAK
07 Ağustos 2017, 15:11
Saglik sorunu yasayipta buraya bilgilenmek ve dertlesmek amaciyla yazan arkadaslarin moral ve motivasyonunu bozmayalim.Saglik ve hastaliklar hakkinda yeni ve yararli bilgiler varsa paylasalim.Bunun disindaki bilgilere hic ihtiyac yok.Saglicakla kalin.

TOPRAK
07 Ağustos 2017, 15:32
Kalp,dolasim,nefes darligi ve tansiyon sorunu olan arkadaslara iyi birhaberim var.40 yil aradan sonra bu saglik sorunlari hakkinda yeni bir ilaci piyasaya sürdüler"Entresto"isimli ilaci 3 haftadir kullaniyorum.Izlenimlerim;6 katli binanin merdivenlerini rahatlikla cikiyorum,solunumla ilgili sorunum kalmadi.Kesintisiz uyku uyuyabiliyorum.Tansiyonu 12/7 sabitledi.Nabiz 75.Olumsuz olarak cok asiri güven veriyor,insanin dögüs edesi geliyor.Alindiktan 2 saat sonra 3-5 dakikaligina tansiyonu 11/5 seviyesine indiriyor.Bazen bas agrisi yapiyor.Bendeki sonuclari böyle.Mutlaka doktor bilgi ve kontrolünde olmasi gerekiyor

kuckam
07 Ağustos 2017, 15:43
öncelikle gecmis olsun bence ilac ismi vermiyelim sana iyi gelen ilac baskasina iyi gelmiyebilr. bendede yuksek tansiyon var 3 ilac deystirdim ve sonunda sabitlendi hergun ilacimi aliyorum cumleten gecmis olsun

hOrOz
07 Ağustos 2017, 15:45
Kalp,dolasim,nefes darligi ve tansiyon sorunu olan arkadaslara iyi birhaberim var.40 yil aradan sonra bu saglik sorunlari hakkinda yeni bir ilaci piyasaya sürdüler"Entresto"isimli ilaci 3 haftadir kullaniyorum.Izlenimlerim;6 katli binanin merdivenlerini rahatlikla cikiyorum,solunumla ilgili sorunum kalmadi.Kesintisiz uyku uyuyabiliyorum.Tansiyonu 12/7 sabitledi.Nabiz 75.Olumsuz olarak cok asiri güven veriyor,insanin dögüs edesi geliyor.Alindiktan 2 saat sonra 3-5 dakikaligina tansiyonu 11/5 seviyesine indiriyor.Bazen bas agrisi yapiyor.Bendeki sonuclari böyle.Kütlaka dokktor bilgi ve kontrolünde olmasi gerekiyor

ilaç piyasaya çıkalı epey oldu

hocam içinde Sartan etkili maddesi olan tansiyon hapları önceden de vardı

bir kaç yerde okudum bu ilacın Alzheimeri tetiklediğini

benim doktor pahalı diye yazmıyor varsa yoksa bedava olan Ramiprile yükleniyor

şimdi Nitrependin diye bir hap verdi gerçekten tansiyonu düşürüyor

grafikte görüldüğü gibi günlük yaptığım ölçümlerde de görülüyor kirmızı çizgi 120 yeşil çizgi 85

https://i.hizliresim.com/6XBLrE.png

valla yan etkilerini daha okumadım

ölümlerden ölüm beğen hesabı ya felç yada Alzheimer

Osman Karaduman
13 Ağustos 2017, 18:58
Sa.Kardesim.Ben Augsburgdan Ayhan.
Allah şifanı versin.

sinancik
10 Ekim 2017, 20:59
Gecmis olsun ,esimde martda Kücük beyin felci gecirdi.Tani BASILARIS THROMBOSE ,yani Doktorlar ya ölmesi gerkiyo ,yada kurtulsa bile komalik kalir dediler ,Ama suanda esim selbstperson oldu ,yani baska hicbir kisiye muhtac olmadan gündelik hayatini yasiyo,konusma yazma ,akil sagligi hersey eskisi gibi ,sadece sag tarafta biraz yavas hareket noksanligi var ,Allahin bugününe sükür.
Doktorlar bu düzelme sürecine Mücize dediler ,yani tip raporlari ile esimin suanki hali uyusmuyo.
Hersey Allahtan ,sagligi verecek herseyin sahibi ALLAH tir.
Bol dua ,Allah yardimcin olsun.

akbaba
10 Ekim 2017, 21:52
benim kayinbiraderim 44 yasindaydi, 3 tane kizi vardi,13-15-17 yaslarinda, turp gibiydi,hicbir saglik sorunu yoktu, aniden beyin kanamasi gecirdi,beyin ölümü gerceklesti, 10 gün hastane kapisinda milyonda bir ümit bekledik,insallah felc olur ama yasar diye. ama O mevlasina kavustu.
doktorlar,alkol ve sigarayi sebep gösterdiler ama rahmetli hayati boyunca alkol-sigara kullanmadi.
sizler felc oldugunuza üzülüyorsunuz tabiiki,biz rahmetlinin felc olmadigina üzülüyoruz, 44 yasinda,arkasinda 3 genc kiz ve genc yasta dul kalan esini birakti.
hepimizin dünyadaki sinavi baska,kimisi yoklukla,kimisi varlikla,kimisi evlatla,kimisi kardesle,kimisi kari-kocasiyla,kimiside hastalikla sinav oluyor.
Allah bize neyi nasip ettiyse,basimizin üstünde yeri var, boynumuz kildan incedir, yeterki Allah bizden razi olsun.
Hasta olan bütün kardeslerime Allahtan sifa dilerim,üstte kardeslerimizde yazmis,sakin pes etmeyin, derdi veren Allah sifasinida verir insallah...

aksarayli
18 Ekim 2017, 16:14
Öncelikle ALLAH saglik sihhat versin.Tabii kisinin durumana göre eski haline gelmesi yada biraz iyilesmesi hemen olmuyor uzun yillar gerektirebiliyor.
Öcelikle fizik tedavi ve pisikolojini düzgün tutman gerek(bu durumda bayagi zor pisikolji)cevrendeki kisiler daha anlayisli olmali, hal ve hareketlerine.Moral verecek insan lazim yaninda.

Sol tarafinda bastonla yürüdügüne göre biraz his var sanirim. yavas yavas fizik tedavi ile dahada güclenecektir.Ümitini yitirme ALLAH büyük gecmis olsun....

manisali
18 Ekim 2017, 23:11
Allah sifalar versin ve en kisa zamanda sagligina kavusma dilegimle. Yaslilik 3 tane hap kullaniyordum etti 4 bakalim kaca cikacak baska sorunumu yazmiyayim ..

deniz2000
19 Ekim 2017, 16:59
ALLAH sifa versin canim kardesim

MEGAbond
20 Ekim 2017, 01:34
Tüm hastalarimiza Allah $ifa ve sabir versin,,esine coluk cocuguna dostlarina bagislasin.