Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünya düzmü yuvarlakmi?

Sayfa : 1 2 [3] 4

Mesut64
01 Ekim 2017, 11:51
Bu resimlerin hic birisi gercek degil, bunu Nasa calisani zaten itiraf etti 2002 senesinde.

1972'de Apollo 17'den çekildiğini iddia ettikleri resimlerin gerçek olduğunu iddia ediyorlar. ama aynı zamanda 2015 epik Dünya fotoğrafının da gerçek olduğunu iddia ediyorlar. Ama NASA çalışanı Robert Simmon bize bunları nasıl oluşturduklarının ipuçlarını 2002'de Blue Marble 2.0'ı yaratırken ki deneyimlerini anlatırken veriyor. Şimdi ona "Bay Blue Marble" Diyorlar :)
Kendisi bir rööportaj verdi ve deki ki,

Alçak yörünge üzerinden, yarımkürenin tamamını, Küre'nin bir tarafını, gösteren bir fotoğraf en son 1972 yılında apollo 17'den çekilmişti.
Nasa'nın Dünya gözlem sistemi (EOS) uyduları Dünya'nın sağlığını kontrol etmek amacıyla tasarlanmıştır. Nihayet 2002'de tüm Dünya'nın anlık
görüntüsünü yapabilmek için yeterli veriye sahip olduk ve böylelikle yaptık.

Blue Marble 2.0 Yaparken öncelikle verileri toplayıp bunlardan resim yapmak ve aslında bulutları kaldırmak zorundaydık.
ve butlutları sonrası için kenara koyup okyanusa gittik. Bu, denizdeki Fitoplanktonları ölçen araçtan geliyor. Alçak olan
yerleri koyu mavi ile renklendirdim, çünkü okyanus ortalarında genellikle düşüktür. ve biraz daha yüksek olduğu yerlerde
biraz daha yeşildi, ve bulutları geri getirdik. ama küçük bir problem var, çünkü her yörünge arasında hafif bir aralık vardı.
o nedenle bazılarının üzeri boyandı. ve atmosfere benzeyen bir başka tabaka vardı. ve burada küçük parlak ışık noktası var.
Yansıtıcı parlak nokta deniyor. ve bu Güneş ışığının su üzerindeki yansımasıydı. ama hepsini bir anda bir araya getiremezdiniz.
gerçekçi görünmüyordu. düz görünüyordu, bulutların bir nevi içi görünüyordu. CTRL+Z (Geri al tuş kombinasyonu) tuşunu
oldukça sık kullanmak zorunda kaldım. ve böyle olduğunu hayal ediyorum.

Maalesef astronot değilim, hiç uzaya gitmedim ama bu resimlere defalarca baktım, bir şekilde özünü almaya çalıştım.
Photoshop yapıldı, Ama yapılmak zorundaydı.
https://medussa.net/content/files/news/bluemarbles-d1b42818.jpg

Uzay istasyonu da Alcak yöründege yani uzayda filan degil, ve cekilen Fotograflar Dünya´nin sadece 4de1.
Dünya´nin tam olarak görüntüsünü alacak yükseklige cikamadilar, yaptiklari sadece Fotoglaflari birlestirip küre
Modeline uygulamak. Bunu yaparkende Teknik Problemler yasadilar ve hala yasamaya devam ediyorlar.
Haritalar dogru cikmiyor ve hep hatali Bunu Google de kabul etti Nasa da.

Arastirmaya Devam! Böyle giderse Dünya´nin düz oldugunu kendiniz bulacaksiniz. :)

mxm
01 Ekim 2017, 12:13
https://www.nasa.gov/centers/goddard/about/people/RSimmon.html

Oku bakalim ne diyor adam (Robert Simmon ) , biraz Ingilizce yeterli, öyle sallamakla olmuyor maalesef.

Bu adam resimlerin sahte oldugunu mu iddia etmis simdi? Sizi kim kandiriyor? Biraz Ingilizce ögrenin de kandirilmak zor olsun.

Dünyanin üstünde daima bir yerlerde bulut oldugundan tamaminin bulutsuz hali ancak bu calismalarla mümkün olmus, bunun sahtecilikle ne alakasi var? Düz dünyayi yuvarlak yaptik demiyor adam.

Mesut64
01 Ekim 2017, 12:57
Adam Fotoshopla yaptigini söylüyor, ingilizcemizde var, hem google benim icin
ceviri yapiyor.

NASIL Dünyanın Gözlem Sistemi (EOS) uyduları, Apollo 17 sırasında 1972'de tüm yarı küreyi (bir dünyanın bir yüzü) gösteren bir düşük yörünge yörüngesinden
en son kimsenin fotoğrafını çektiği en son yeryüzünün sağlığını kontrol etmek için tasarlandı. . 2002'de nihayet Dünya'nın tamamına yakışacak bir veri elde ettik.
Öyleydik. Zor kısım, dört aylık uydu verileri ile Dünya yüzeyinin düz bir haritasını yaratıyordu. Reto Stockli, şimdi İsviçre Federal Meteoroloji ve Klimatoloji
Bürosunda bu çalışmaların çoğunu yaptı. Sonra düz bir haritayı bir topun etrafına sarmıştık. Benim adım insanların uzaydan nasıl göründüğüne dair beklentilerini
karşılamak için yüzeyi, bulutları ve okyanusları entegre etmekti. Bu top ünlü Blue Mermer oldu.

Bununla çok mutluydum, ancak bunun ne kadar yaygın olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bir simge haline geleceğini hiç düşünmedik.
Kesinlikle hiç "Bay" olacağımı düşünmemiştim. Mavi Mermer "denildi.

Su google de Türkceyi ögrenemedi gitti; :D

Bakalim Almanca nasil yapacak:

Was ist das coolste, was du jemals als Teil deines Jobs bei Goddard gemacht hast?

Das letzte Mal, als jemand ein Foto von der oberen Erdumlaufbahn nahm, die eine ganze Halbkugel (eine Seite eines Globus) zeigte,
war 1972 während des Apollo 17. Die NASA-Erdbeobachtungssysteme (EOS) wurden entworfen, um eine Überprüfung der Gesundheit der
Erde zu geben . Bis 2002 hatten wir endlich genug Daten, um einen schnellen Schuss der ganzen Erde zu machen. Also haben wir Der
harte Teil war die Schaffung einer flachen Karte der Erdoberfläche mit vier Monaten Satellitendaten. Reto Stockli, jetzt beim Bundesamt
für Meteorologie und Klimatologie, hat viel von diesem Werk gemacht. Dann haben wir die flache Karte um einen Ball gewickelt. Mein Teil
war die Integration der Oberfläche, Wolken und Ozeane, um die Erwartungen der Menschen, wie die Erde aus dem Weltraum aussieht.
Dieser Ball wurde der berühmte Blaue Marmor.

Ich war mit ihm zufrieden, hatte aber keine Ahnung, wie weit verbreitet es wäre. Wir dachten nie, dass es eine Ikone werden würde.
Ich hätte bestimmt nie gedacht, dass ich "Mr. Blauer Marmor ".

mxm usta bosuna ugrasma 2002 senesine kadar cekilmis görüntü yok bunu kendileri söylüyor daha sonralari NASA da calismis
bir cok kisi amerikada seminer düzenleyip nasa daki yalanlari anlatiyorlar, sen hala yok adam bulutlari kaldirmis filan diyorsun.
Bence senin kafan karisik, bir süre bu konuya ara ver ki kafani toparla.

Kolay Gelsin!

mxm
01 Ekim 2017, 13:07
2002 ye kadar dünyanin tamaminin fotografi düzgün bir sekilde yok diyor, hic yok demiyor. 1968 de cekilen fotografi mi yalanlamis ne yapmis adam? Okudugunu anla bari arkadasim yaw. Eskiden tabii ki dünyanin her tarafindan fotograf almak kolay degildi ama 1968 de cekilen fotograf tek taraftan cekilmis olsa da dünyanin yuvarlak oldugunu kabak gibi gösteriyor. O fotografin üzerinde hic bir calisma yapilmadi, orjinal hali.

Prens-66
01 Ekim 2017, 13:23
Also haben wir Der
harte Teil war die Schaffung einer flachen Karte der Erdoberfläche mit vier Monaten Satellitendaten. Reto Stockli, jetzt beim Bundesamt
für Meteorologie und Klimatologie, hat viel von diesem Werk gemacht. Dann haben wir die flache Karte um einen Ball gewickelt.

Tasarımcıların yaptığı herzaman aynı, düz bir Platform üzerinde çalışmalarını tamamlarlar ondan sonra son şekline uydururlar, ne gariplilik var bunda?

Top şekli Gökden inmedi ya, vardır bir sebebi değil mi hocam?

Neden Dikdörtgen, Üçgen, Elips yapmadılar diye sorgulamıyorsun!

Mesut64
01 Ekim 2017, 14:18
Ilk önce düsüncelerinizi özgürlestirmelisiniz. Yoksa dogru düsünemezsiniz. Eger gercekten Dünya´nin küre
seklinde oldugunu düsünmek ve kabullenmek istiyorsaniz buna bir itirazim da yok. Sonucta sizlerin düsünceleri
Dünya´nin seklini degistirmez.

Hani AKIL var MANTIK var derler ya; bu kabullendiklerinizi körü körüne degilde, AKIL ve MANTIK ile degerlendirmeye
baslarsaniz gerceklere biraz daha yaklasmaya baslarsiniz. Bilim de sorgulanabilir bunu yapmazsaniz bilimi anlayamazsiniz.

Hikaye ye ortalarindan degilde bastan baslarsaniz, daha iyi anlarsiniz, Amerika ve Rusya nin ikinci Dünya savasindan sonra
Almanya´nin NAZI Teknolojisini ele gecirmesiyle baslanan Kurgulama, insanliga gercekleri degilde kendi kurguladiklari haberleri
yaymayi tercihleridir. Cünki onlara göre gercekleri onlarin bilmeleri yeterli ve insanlari yönetmek icin onlara sadece kendilerinin
müsade ettiklerini bilmelerini istediler.
Amerika ve Rusya uzay bilimleri icin birbirleriyle sözde yarisa girip insanliktan Dünya´ nin seklini saklamaya basladilar. Antartika´da
cesitli deney ve kazilar gerceklestirdiler, Gökkupbeyi asmak icin Roket ve füze firlattilar, Bomba bile gönderdiler ve bunlarda basarili
olamadilar, oradaki tek gercegi gören ve bunu Asker oldugu icin üstlerine rapor eden Kaptan Bird susturuldu. Seneler sonra Kaptan
Bird den notlar bulundu ama is isten gecmisti.
Ay yolculugu icin birbirleriyle yarisan Amerika ve Rusya, Rusya´nin önde gitmesi nedeniyle Amerika´yi yalanlara basvurmaya zorladi.
Hollowod yapimcisinin Film cekelim önerisiyle ay yolculugu aslinda bir Film setinde cekilmis görüntülerden olusan yalan bir haber di.
Seneler sonra bunun Filmi de yapildi ve yakinda piyasaya düser.

Yani Arkadaslar, Amerikadan gelen Bilim kesinikle gercekleri yansitmamaktadir, hepside insanligi kandirip güdüm altina sokmak ve Uzay dan
gelen bir tehdite karsilik sanki Dünya´yi Amerika kurtaracak seklinde insaligin kafasinda bir imaj olusturmak, bu sayede insanligin inanclarini
zedelemek ve dini inanclarini köreltmek, yeni Dünya düzeni kurarak Insanlari kendi yönetimi altinda toplamaktir.
Bu yönetim biciminde ise Dinlerin kesinlikle yeri yoktur ve sadece Iluminati vardir.

Durum kisaca böyle, gerisini Artik siz düsünün ve neye inandiginizin kararini verin!

Kalin Saglicakla!

Mesut64
02 Ekim 2017, 18:57
Amerika´nin ay yolculugu hakkinda cekilmis en kapsamli belgesel. Ay´a gidildigine inananlara gelsin!
Part.1

https://www.youtube.com/watch?v=E-1ecFkinz0&t=10s
Part.2

https://www.youtube.com/watch?v=kwNOjmSFrLQ
Part.3

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_249316&feature=iv&src_vid=kwNOjmSFrLQ&v=9tnRAfb1cV0

Selcuk8
02 Ekim 2017, 19:06
Dünyanın düz olduğuna inanmıyorum. Ama aya gidilmedigini de..

Meak
02 Ekim 2017, 19:07
her seyi güzel acikliyorsunda merak ettim tek birsey var neden duz olduna insanlardan sakliyorlar buna hic deginmiyorsun ?sebebi ne saklamalarinin bunuda aciklasana
mesut64

Prens-66
02 Ekim 2017, 19:29
Bu sorunun cevabını alamazsın, çok soruldu ve görmezden gelindi.

Meak
02 Ekim 2017, 19:51
Bu sorunun cevabını alamazsın, çok soruldu ve görmezden gelindi.

mantikli bir aciklamasi yok da ondan.....

Prens-66
02 Ekim 2017, 19:59
Bir ara..cevabı vardı!?
NASA güya tüm Dünyayı esir almış ve bu gerçeği gizliyor..nedeni meçhul..

metzeman
03 Ekim 2017, 01:11
Ayriyetten, bi konu daha var
bu Nasa´da, Amerikada veya batili devletlerde calisan bilim adamlari amerikan hükümetinin, amerikan derin devletinin emrinde calisan,
yazilan senaryolari uygulayan parali isciler gibi gösteriliyor,
ya bu adamlar öyle bilim konusunda ondan bundan emir alacak insanlar degil, adamlar yeri geliyor amerikan baskanini takmiyor.

Ayrica bu antarktisvertrag, gizli anlasmalar girilmesi yasak bölgeler felan sacmaliktan baska bir sey degil,
Antarktika´da aralarinda Türkiye´ninde oldugu 53 ülkenin arastirma üssü bulunuyor, istenilen zamandada kimseye hesap vermeden gidiliyor.

Büyük ülkeler antarktika kitasinda bulunma ihtimal olan büyük dogal kaynaklarindan pay kapmak icin yaptiklar politik-siyasi baskilari, stratejileri baska yerlere cekip,
üzerine baska manalar yüklemeye calismak sacmalip olur.

mxm
03 Ekim 2017, 09:09
Akli basinda insanlar bambaska oluyor ya hu. ok78rcp

Mesut64
03 Ekim 2017, 11:15
Yazdiklarimin hepsini okusaydiniz cevaplarin hepsini bulurdunuz.
Konu icinde hepside var, ama malesef her board üyeleri gibi son mesaj üzerinden konuya
yorum yapilmakta. Kusura bakmayin konuya tam hakim olmak istiyorsaniz mesajlarimin
hepsini dikkatlice okumalisiniz.

Antartika daki anlasma Dünya´nin seklinden cok enerji kaynaklari icin yapilmis bir anlasmadir.
Zamaninda Teknolojiyi ellerinde bulunduran Amerika ve Rusya orada Nüklüer denemeler yapmislardi.
Gökkupbeyi asamayacaklarini anlayinca yeraltindan arastirmalar yapmaya basladilar, bunda da sonuc
alamadilar. En son Mersin´de bir kazi gerceklesti ve burada cok büyük gizlikle calismalar yapiliyor,
güya oradan baska evrenlere kapi aciliyormus.

Neyse zaten bu arastirmalar ile Dünya´nin dengesini bozdular ve cok büyük Dogal Felaketlere yol acmaya
basladilar, Amaclari Kiyamet Günü gelmeden dünyadan kacmak ama bunun mümkün olmadigini bilmiyorlar.

Bu videoyu izlerseniz beni daha iyi anlarsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mTifio2iBys

Kolay Gelsin!

Mesut64
03 Ekim 2017, 11:44
Ayriyetten, bi konu daha var
bu Nasa´da, Amerikada veya batili devletlerde calisan bilim adamlari amerikan hükümetinin, amerikan derin devletinin emrinde calisan,
yazilan senaryolari uygulayan parali isciler gibi gösteriliyor,
ya bu adamlar öyle bilim konusunda ondan bundan emir alacak insanlar degil, adamlar yeri geliyor amerikan baskanini takmiyor.

Dünya daki bilim Adamlarinin hepside Astronomie ile ugrasmiyor, ayrica Uzaydan Fotograflari cekilmis bir Dünya´nin arastirmasini
kim yaparki cogu insanlar gibi onlarda öyle zannediyor ve arastirmaya gerek duymuyorlar.
Bir defa uzaya bir sey göndermenin mümkün olmadigini cogu bilim adami biliyor ve gönderilenlerin hepsi de Balonla gönderiliyor.
Bu konuda da videolar sundum yani uzayda dünyanin etrafinda dönen Uydu filosu filan yok. Hepsi de Alcak yöründe de hareket
etmekte. Alcak yörünge de Oksijenin bittigi yer ondan sonrasi Roketler düsüyor ve Balonlar patliyor.
1936 da bir Bilim adami "August Piccard" bunun deneyini yapmisti. Simdilerde bir Viski reklaminda tekrar bunun videosu yayinlandi.

https://www.youtube.com/watch?v=LZmdNee0_m4

Dünya´da seyahat eden Gemiciler ve Pilotlar Dünya´nin seklini en iyi bilenlerdir. Gemi Kaptanlari devamli Kuzey yildizina göre yön bulur
Pilotlarin cogu bunu bilmekte ve bazi pilotlar Facebook hesabindan görüntüler paylasmakta.

Dedigim gibi durum ortada, Dünya´nin küre olduguna inanmak
Öküz Altinda buzagi aramak gibidir, ararsin ama bulamazsin.

Gelin Buzagiyi Inegin altinda arayalim, orada mutlaka buluruz. :D

Ergene
03 Ekim 2017, 14:45
NASA su anda uzaydan canli yayinda

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1461395120615190&id=1328068847281152

Prens-66
03 Ekim 2017, 14:48
Yazdiklarimin hepsini okusaydiniz cevaplarin hepsini bulurdunuz.
Konu icinde hepside var, ama malesef her board üyeleri gibi son mesaj üzerinden konuya
yorum yapilmakta. Kusura bakmayin konuya tam hakim olmak istiyorsaniz mesajlarimin
hepsini dikkatlice okumalisiniz.

Aynen Hocam!

Okuma karşılıklıdır..

işine gelen bölümlere cevap verecek, işine gelmeyeni görmezden gelme olmaz.

mxm
03 Ekim 2017, 16:22
Bu görüntüler sahteyse, biz de sahteyiz, hepimiz Matrix in icinde gezinip duruyoruz.
Bu videonun sahte olma ihtimali, aldigin nefesin sahte olma ihtimaliyle ayni.

https://www.youtube.com/watch?v=SGP6Y0Pnhe4

Selam
03 Ekim 2017, 17:12
https://i.hizliresim.com/4Gqkj7.jpg (https://hizliresim.com/4Gqkj7)

Mr.Robot
03 Ekim 2017, 17:30
Yokya mxm usta, mesut'un videolari gibi hic inandirici degil! Düpedüz hollywood efekti bes belli. Hepimiz biliyoruzki kadinlarin saclari hep asagi düser yer cekimi diye birsey olamdigi icin.

Ögrendigimiz gibi yer cekimi yok ama yerine mucizevi baska birsey var ve bizi yerde tutuyor, ne oldugunu bilim adamlari bize söylemiyor, cünki hepsi iluminati.

Sonra videoda iluminati yok, sacma bir müzik yok, g.tten uydurma yalanlar yok, komplo yok, yani bu video "gercek" o-la-maaaz. ;)

NASA bizi kandiriyo anla artik sende canim. Hepimizi kandiriyorlar! Pilotlar, gemiciler(!) bütün uzaya cikmis cikmamis insanlar, bütün bilim adamlari vs. hepsi i$in icinde, zaten bir biz kalmisiz, bizde halen uyuyalim.

Haydi mesut usta sun bir videoda gercekleri ögrenelim! 24edq50

$aka maka bu konu baya tutuldu boardda ve ayni trump'in secilmesi gibi bedavadan reklam yapiyoruz sapikliklara! Yani ileride bu "inananlar" cogalirsa bizimde tuzumuz var corbalarinda.
Trumpa bedavadan her kanalda yok öyle dedi yok böyle dedi diye yayinladilar simdi kabak baslarina patladi, milletimizin amariga'dakilerinden akilli oldugunu sanmiyorum dogrusu.

Ayni güzel bir bayanin birden rüzgarla etiginin havalanmasi gibi insan istemesede bakiyo, öyle bir sey.

Ama suc bakandami yoksa etegini kaldirandami ve o görüntülerin herkesin görebilmesine izin/platform verendemi?:confused:

Ahlak sade insan vücütunun belirli bölegelerinin gizli tutulmasi birsey degildir.

Mesut64
03 Ekim 2017, 19:09
Bir defa videonun baslangicinda hata yi yapiyorlar.
O uzay istasyonunu kim cekti?
Hepsi Bilgisayar ortaminda hazirlanmis Simulasyon programi.
Hakikaten komik duruma düsdügünüzü farkedemiyorsunuz.
Burada NASA yalanlari ile ilgili video yayinlamistim. Eger o uzay istasyonun
icinde o görüntülerin cekildigine inaniyorsaniz, ben daha size bir sey demiyorum.

Hepsi yeryüzünde Yercekimsiz ortamda cekilmistir, ve cogunda bilhassa canli
yayinlarda hatalar görülmüstür.

Ben sizi Yalanlarinizla Basbasa birakayim.
Sizinle Anlasamayacagiz.

Kalin saglicakla!

Mesut64
03 Ekim 2017, 19:16
Yokya mxm usta, mesut'un videolari gibi hic inandirici degil! Düpedüz hollywood efekti bes belli. Hepimiz biliyoruzki kadinlarin saclari hep asagi düser yer cekimi diye birsey olamdigi icin.

Ögrendigimiz gibi yer cekimi yok ama yerine mucizevi baska birsey var ve bizi yerde tutuyor, ne oldugunu bilim adamlari bize söylemiyor, cünki hepsi iluminati.

Sonra videoda iluminati yok, sacma bir müzik yok, g.tten uydurma yalanlar yok, komplo yok, yani bu video "gercek" o-la-maaaz. ;)

NASA bizi kandiriyo anla artik sende canim. Hepimizi kandiriyorlar! Pilotlar, gemiciler(!) bütün uzaya cikmis cikmamis insanlar, bütün bilim adamlari vs. hepsi i$in icinde, zaten bir biz kalmisiz, bizde halen uyuyalim.

Haydi mesut usta sun bir videoda gercekleri ögrenelim! 24edq50

$aka maka bu konu baya tutuldu boardda ve ayni trump'in secilmesi gibi bedavadan reklam yapiyoruz sapikliklara! Yani ileride bu "inananlar" cogalirsa bizimde tuzumuz var corbalarinda.
Trumpa bedavadan her kanalda yok öyle dedi yok böyle dedi diye yayinladilar simdi kabak baslarina patladi, milletimizin amariga'dakilerinden akilli oldugunu sanmiyorum dogrusu.

Ayni güzel bir bayanin birden rüzgarla etiginin havalanmasi gibi insan istemesede bakiyo, öyle bir sey.

Ama suc bakandami yoksa etegini kaldirandami ve o görüntülerin herkesin görebilmesine izin/platform verendemi?:confused:

Ahlak sade insan vücütunun belirli bölegelerinin gizli tutulmasi birsey degildir.

Burada kimsenin g..den bir sey uydurdugu yok, ben kimsenin mesajiyla alay etmedim, sadece yazisiyoruz.
Uslübunla yazsan iyi olur. Yoksa konu dagilir gider.

mxm
03 Ekim 2017, 19:19
Hepsi yeryüzünde Yercekimsiz ortamda cekilmistir

Bu kadar sayfdan sonra bulmak zor olacak ama sen daha önce "Yercekimi yoktur" gibi bir iddia ortaya atmamismiydin hocam yaw?

talo176
03 Ekim 2017, 19:26
mesut hcm.. bu dünyada sadece NASA yok ki.. Roskosmos var, CNSA var.. tamam.. amerika bizi kandiriyor da, digerleri de mi bizi kandiriyor?
ruslar veyahut cinler amerikayi sevmez, ve NASA bizi kandirmis olsaydi, bunu ruslar veya cinler seve seve ortaya cikarirlardi..

Mesut64
03 Ekim 2017, 19:33
Aslinda ismine yercekimi denilenden bahsetmistik, sonucta ona o ismi verenler yapisini tam olarak aciklayamamislardi,

https://i.hizliresim.com/V366Yv.jpg

Cekimlerin yapildigi yer suyun alti oluyor orada böyle bir ortam yaratiyorlar, hatta cogu videolarda bilhazsa canli yayinlarda
hava kabarcigi ciktigi görüldü.

Bu konuda video burada sunmustum, yine bir tane daha sunayim.

https://www.youtube.com/watch?v=SmSvajAkcAk&t=658s

talo176
03 Ekim 2017, 19:38
3, 4 kere soru sordum.. hic birisini cvp lamadin veya cvp liyamadin hcm..

Mesut64
03 Ekim 2017, 19:38
mesut hcm.. bu dünyada sadece NASA yok ki.. Roskosmos var, CNSA var.. tamam.. amerika bizi kandiriyor da, digerleri de mi bizi kandiriyor?
ruslar veyahut cinler amerikayi sevmez, ve NASA bizi kandirmis olsaydi, bunu ruslar veya cinler seve seve ortaya cikarirlardi..

Uzay bilimi artik dibe vurmus durumda, baksana cinlilerde uzaya cikti Aya arac gönderdiler, yani bu konuda sallayan sallayana,
yakinda Türkiye de Aya arac gönderecegiz derse sasirma.

NASA yillik 40 milyar dolar para aliyor ve pasta böyle büyük oluncada yalan da olsa birseyler yapiyormus görünüyorlar.
Gercekte hicbir basarilari yok.

Memoli1976x
03 Ekim 2017, 21:25
Uzaya hic bir sey gönderilmedi ise bu Türksat ve Göktürk nerde. :)

Yada digerleri Astra, Eutelsat vs. bizler nasil TV izliyoruz Canaktan?

mxm
03 Ekim 2017, 21:44
Uzaya hic bir sey gönderilmedi ise bu Türksat ve Göktürk nerde. :)

Onlar ucan balon takili vaziyette biraz yukaridalar, dikkatli bakinca ip bagli oldugu belli oluyor smilie_happy_051 smilie_b_019

Memoli1976x
03 Ekim 2017, 21:48
Onlar ucan balon takili vaziyette biraz yukaridalar, dikkatli bakinca ip bagli oldugu belli oluyor smilie_happy_051 smilie_b_019

Yok Hocam Balon olamaz belirli süre sonra onlar Patliyormus yazmisti. :D

Prens-66
03 Ekim 2017, 21:54
Mesut Hocam Resimlere, karşıt ispat'da bulunmuştu.

Çanakdan seyrettiklerimiz Uyazdan değil, Dünya yüzeyindeki Baz İstasyonlarına benzer Anten Vericiler ile izliyormuşuz...

19 derece, 13 derece ve bizim 42 derece'ye ve Çanakların Azimut ve Elevationswinkel gibi ihtiyacımız yokmuş gibi kanıt sundu..inanırsanız eğer!?

GPS sordum? yanıt yoktu..

mxm
03 Ekim 2017, 23:10
Canak olayinda dahi zaten uydusuz yerden anten olamayacagi bal gibi belli. Canagin sekli, LNB nin acisi direkman yukariya dogru. Ayrica bu nasil antenmis de nereye gidersen git hep ayni yönde olabiliyor? Canagi hep güneye neden cevirelim ki madem antenler yerdeler? Okyanusun ortasinda dahi cekebilen GPS sinyali de ne müthis bir sinyalmis de taa oralara kadar ulasabiliyor. Sehir icinde mübarek sinyal pek de zayif kaliyor ama okyanus viz geliyor, alt tarafi binlerce kilometre uzak tabi.

Prens-66
03 Ekim 2017, 23:51
İster Çanak/GPS olayı ister Ay'ın Dünyanın çeşitli yerlerden farklı görünümü, ister Bazı Ülkelerde 6 Ay Gece 6 Ay Gündüz olayı ve yer çekimi olsun cevap yoktur.

Kaçamak cevap çoktur..biz onun yazdıklarını okumuyoruz ama neden ise, Photoshop, Bluescreen ve Bilim Kurgu Filimler kanıttır bu konuda ve birsürü saçmalık..

Yollar düzmüş, yolların şekli artık kanıt oldu ama yükseklilik unutulmaktadır, bunu Resimlerle yukarıdan göremezsiniz.

GPS destekli Saatler (https://www.google.de/search?q=+GPS+Weltzeituhren+&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=fA_UWb_UBOvVXr7PiaAE), ayarı nasıl yapıyor?

Uçaklar düz uçuyormuş, otomatik olarak yükseklik ayar yaptığı görülmez(Gyroskop sayesinde), Uçağın burun kısmı daima aşşağıya eğilerek uçar ve Bulutların altında ve bazen aynı seviyede ve altında uçtuğunu görenler çoktur, acaba neden?

Kullanılan Kameralar, 20 bin veya 10 bin Kilometre gibi bir görüş açısı sergiler mi?..imkanı yoktur!!

Aldığımız oksijen, nasıl aşşağilara kadar iniyor ve uzay'a gitmiyor?

Suların akışı, şayet Düz Dünyadan ibare alırsak, nasıl daima aynı yön'e akıyor?...eğer kanıt doğru ise, Suların hiç akmaması gerekir veya ters yön'e akışı olmalıdır!!

Fırtınalar ve Rüzgar nereden güç alıyor?

Bulutların yönlerini hangi güçler belirliyor?

Volkanlar nasıl meydan'a gelmiş ve faaliyetteler?

Teraziler, Deniz'in olmadığı yerde, neden farklı tartıyor?

Her Maden'in kendine göre hacmi ve ağırlığı vardır, Yer çekimi yok ise, her Maden aynı ağırlıkta olması gerekmez mi?

Güneş ve Ay, nasıl mesafeyi devamlı Dünya'ya koruyor ve uzaklaşmıyor, yakınlaşmıyorlar?

Uzaktaki Dağ veya yüksek Binaların, yaklaştıkça, neden önce Kubbeler'i görünüyor?

Roketler ve Füzeler, neden en tepeye çıkar ve Uzaydaki Kontrol Uydu tarafından Hedef'e doğru yönlendirilir?

Casus Uydular ve Google Earth gibi Dünyanın çeşitli yerlerden Resim/Video gibi kayıt yapma imkanı vardır..madem Uydular yoktur..bu Resimler ve Video görüntüler nereden Meydan'a gelmektedir?

ISS, madem Kurgu!?...Gök yüzünde ışıklandırılmış hızlı şekilde geçen nesne nedir?

Adım gibi eminim, bu soruları görmezden gelecek ve başka Konudan bizleri vuracak...herzaman ki gibi:D

Mesut64
04 Ekim 2017, 12:27
Sorular cevaplanali nerdeyse 2 ay oldu ama siz hala anlamiyorsunuz, bir daha deneyelim bakalim!

İster Çanak/GPS olayı ister Ay'ın Dünyanın çeşitli yerlerden farklı görünümü, ister Bazı Ülkelerde 6 Ay Gece 6 Ay Gündüz olayı ve yer çekimi olsun cevap yoktur.

Bir defa su uzaya gönderilen uydulara bir bakin:
https://www.elbistanolay.com/images/upload/turksat-4a-uydusu-frekans-400-kanal.jpg
Bunun hareket motorlari nerede?
Yakit tanki nerede?
Saatde 1600 KM hizla dönen bir dünyanin cevresinde bu nasil bir hizla dönüyor ve bu hareketi hangi ekipmanla sagliyor?
Bunlara siz cevap vereceksiniz.
GPS uydulari hakkinda yine bilgiler yazmistim, tamami CepTelefonu vericilerinden gelmekte, okyanuslarda GPS calismaz.
iligi Arastirma videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=Fiw5X5Ghogo&t=1s
Bir defa Kutup filan yok cember seklinde bir Dünya var. Merkezi ise Kuzey eger oraya kutup diyecekseniz benim icin
mahsuru yok. Günes ve ay kendi yörüngelerinde yilda 3 degisik cember seklinde üzerimizde tur atiyorlar. Günes turunu
24 saatde Ay ise 24 saat 50 dakika da tamamliyor. Yani ay her gün Günesden 50 dakika gec geliyor buda ayin evrelerini
olusturuyor. Kuzeye en yakin oldugu zaman yaz aylari oldugundan kuzeyde Günler uzun Antartika cemberinde ise kisa oluyor.
https://www.habererk.com/images/upload/duz-dunya-teorisi-17.jpg

Aldığımız oksijen, nasıl aşşağilara kadar iniyor ve uzay'a gitmiyor?

Bunun Cevabinin Gökkupbe veriyor yani üzerimizde Bir kupbe var ve biz bunun disarisina cikamiyoruz.
Film ve dizileri yapildi ve bunlar öylesine yapilmis olamaz herhalde, mutlaka bir fikir edinmis olmalilar.
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/G/01/books/SS.EMS/JacketCoverLarge900x430.jpg

Suların akışı, şayet Düz Dünyadan ibare alırsak, nasıl daima aynı yön'e akıyor?...eğer kanıt doğru ise, Suların hiç akmaması gerekir veya ters yön'e akışı olmalıdır!!

Bunun cevabini kendin vermisdin hatirlarsan.
Ben sormustum;
Eger dünya Küre ise Denizler ve okyanuslar nasil duruyor su hep kendini teraziye alir.
Siz: Yercekimi sayesinde demistiniz.
Ben: Yercekimi suyu cekiyorsa neden Daglardaki sular asagi akiyor? Daglarda yercekimi yokmu?
Cevap yok.

Fırtınalar ve Rüzgar nereden güç alıyor?

Bulutların yönlerini hangi güçler belirliyor?

Bunlari Hava akimlari belirler, Hava akimlarida Günes isinlarinin ve Denizlerin
manyetizmasiyla olusur. Tuzlu suda elektrik akimi olusur ve bu akim bulutlar
ile tasinir.
Örnek Video;

https://www.youtube.com/watch?v=JenG_kbKegw

Volkanlar nasıl meydan'a gelmiş ve faaliyetteler?
Bu yeryüzünün yapisindan kaynaklanan bir olaydir, Dünya´nin sekliyle kesinlikle alakali degildir.
Ayrica yeraltina yapilan en derin kazi calismasi 12.000 metredir ve bulunan sudur. Buda bize
Alinti:
Daha önceki yazılarımızdan Bilim adamları ayaklarımızın altında 600 km derinde bir okyanus buldular yazımızda bahsetmiştik.
Dünya’da insan eliyle ulaşılabilmiş en derin nokta 12 kmdir. Bu yazımızda bu en derin noktanın delindiği Sovyet projesine gideceğiz.

Rusya’nın batısında izbe bir yerde paslanmış metal ve yıkılmış beton mezbelelerinin arasında toprağa vidalanmış büyük metal bir disk göreceksiniz.
Açmaya çalışırsanız açamayacaksınız çünkü bu herhangi bir disk değil, bu Dünya’nın en derin kuyusu yani yer altında 12 km derinliğe ulaşan Kola kuyusunun kapağı.
12 kilometre ne kadar derindir? Aslında okyanuslardaki en derin noktadan bile daha derindir. Dünya’nın en yüksek dağı olan Everest dağının
bir buçuk katı bir derinliktir. İlginç olan başka birşey de bu kuyunun Petrol aramak için değil tamamiyle bilimsel amaçlarla kazılmış olmasıdır.

Sovyet bilim adamları 1970’li yıllarda bu deliği kazmaya başladıklarında bunu daha çok yerkabuğu hakkında bilgi edinmek için yapmışlardı.
Çünkü gerçekte ayaklarımızın altında olup biten hakkında Güneş sisteminin öbür ucunda olup bitenlerden daha az şey biliyoruz.
24 yıl boyunca bilim adamları çeşitli zamanlarda delme çalışmalarına devam ettiler ancak umdukları kadar derine inemediler.
1994 yılında 12 km yapmışlardı. Bu delme çalışmaları için birçok kayda değer yeni icatlar yapmak zorunda kaldılar, çünkü teknolojik
olarak birçok problemlerle karşılaştılar. Su basarak çamuru yukarıya transfer eden delgeç ucu bunlardan biridir.

Bazi sorularinin Konumuzla ilgisini anlayamadim. 24edq50

Teraziler, Deniz'in olmadığı yerde, neden farklı tartıyor?
Bak bu surunun Dünya´nin sekliyle ne alakasi var? Terazi derken Agirlik ölcüsümü?
yoksa Düzey ölcüsü kastettin?

Her Maden'in kendine göre hacmi ve ağırlığı vardır, Yer çekimi yok ise, her Maden aynı ağırlıkta olması gerekmez mi?
Bu Maddenin yapisiyla ilgilidir. Kütle cekimi denilebilir.
1 kilo Pamuk mu agirdir? yoksa 1 kilo demir mi?

Güneş ve Ay, nasıl mesafeyi devamlı Dünya'ya koruyor ve uzaklaşmıyor, yakınlaşmıyorlar?

Yukarida yazdim Ay ve Günes üzerimizde cember cizerek dönüyorlar. ve bu cember 3 ayri yol seklinde.
en dar cember Kuzeyde yaz yasanmasini sagliyor, ortadaki cember ise ekvatorda yaz, Kuzey ve Antartikada Baharlarin
yasanmasini sagliyor, en genis cemberde ise Kuzeyde kis, ekvatorda bahar ve Antartikada yaz aylarinin yasanmasini
sagliyor.

Uzaktaki Dağ veya yüksek Binaların, yaklaştıkça, neden önce Kubbeler'i görünüyor?

Bunlarin hepsi bakis acisiyla alakali durumlar, bir video ile olayi aciklayalim:

https://www.youtube.com/watch?v=CV8WiQZfjYA

Roketler ve Füzeler, neden en tepeye çıkar ve Uzaydaki Kontrol Uydu tarafından Hedef'e doğru yönlendirilir?
Roketler ve Füzeler uzaya filan cikmaz. Belli bir yükseklikten sonra egri bir ucusa gecerler.
Yakiti bitince de Okyanusa bir yerlere düser.
Dikine gönderiler Roketler en fazla 1.36 saniye filan ucup sanki duvara carpmis gibi parcalanarak yere düser.

https://www.youtube.com/watch?v=3CcAT-K09zs

Casus Uydular ve Google Earth gibi Dünyanın çeşitli yerlerden Resim/Video gibi kayıt yapma imkanı vardır..madem Uydular yoktur..bu Resimler ve Video görüntüler nereden Meydan'a gelmektedir?

Alcak yörüngede ucan hava araclari vardir. Bu araclar görüntüleri kaydedip Küre dünya modeline uygularlar. Yapilan Yeryüzünün haritasini cikarmaktir.

https://www.youtube.com/watch?v=HBsy6tdIapk

ISS, madem Kurgu!?...Gök yüzünde ışıklandırılmış hızlı şekilde geçen nesne nedir?
Insansiz Hava araci arkadasim icinde insan yok yani, o soytarilar yerde show yapiyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=2zO-X1CIgA8&t=138s

Sanirim Tüm sorularina cevap verebilmisimdir. Sonucta ben bir bilim adami degilim ancak bu kadar oluyor.

Kolay Gelsin!

mxm
04 Ekim 2017, 20:41
Yaw, asil okumayan veya okuyupta anlamayan sensin hocam.

Bu genis cember, dar cember dahi tamamen mantiksiz. Madem günes dar cember yapiyor da, neden günler o zaman daha kisa olmuyor? Genis cemberle, dar cemberde nasil oluyor da günler hep 24 saat sürüyor veya günes hep ayni süreli isik saciyor? Akla mantiga uymayacak bir sacmalik bu. Dar olunca daha yavas dönemez cünkü hizini gözümüzle tespit edebiliyoruz, ister günes tepemizden gecsin, isterse de kisin oldugu gibi biraz daha uzaktan gecsin, havada ki hizi hep ayni. Al bir cucuk dik ve gölgesini saat basi isaretle ve kendine ispat et bari, bizim ihtiyacimiz yok.

Okyanusta GPS yok mu dedin? Sen herhalde bircok baliga takilan ve bilim insanlarinin uydular araciligi ile bunlari aylarca takip ettiklerinin hic farkinda olamadin. Ama tabi canim, hepsi yalanci onlarin degil mi? Bir senin gibiler gercegi görebiliyorlar, geriye kalanlarin tamami saf veya yalanci.

Prens-66
04 Ekim 2017, 21:08
@Mesut64

Hocam, bazı düzenlenmiş Animasyon Videolar ile kanıt, kanıt değildir!

Bazı yerlerde, NASA dahil yanlış yapıyordur ama..o kadarda değil!

Dünyanın Düz olduğunu sen bu yanlışlara bağlayarak, Teknik ve Teknoloji bilgin eksikliğinde, bağlaman baştan yanlış..

GPS uydulari hakkinda yine bilgiler yazmistim, tamami CepTelefonu vericilerinden gelmekte, okyanuslarda GPS calismaz.

1.Öyle ya, Navigasyon ve Diğer Cihazlara SIM-Kartı takılıyor...ve her Uluslar arası Şebekeye bağlanması mümkün

Bunun hareket motorlari nerede?
Yakit tanki nerede?
Saatde 1600 KM hizla dönen bir dünyanin cevresinde bu nasil bir hizla dönüyor ve bu hareketi hangi ekipmanla sagliyor?
Bunlara siz cevap vereceksiniz.

Sen hızla dönen veya giden bir Aracın veya Rüzgarın çekim gücüne yaklaş bakalım, nasıl seni çekiyor!
Motor'a gerek yok ve Dönen Dünyanın çekim gücü olan Çemberine yerleşiyor Uydular.
Madem Dünya 1600Km Saatde sabit dönmektedir, Uydular şaşmadan bu yörüngede aynı hız ile ilerlemektedir!

Bütün Uydular Aynı Yörüngede mi Hareket Eder?

http://www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/sites/default/files/styles/770px_node/public/uydu_1.jpg?itok=VNbzIISA

Yapay uyduların hareket edeceği yörünge uydunun kullanım amacına uygun olarak seçilir.
Örneğin haritalama ve görüntüleme yapan uyduların hareket ettikleri yörüngenin irtifası genellikle yeryüzüne yakındır. Böylece daha net görüntüleme ve daha doğru ölçümler yapabilirler. Hubble Uzay Teleskobu ve Uluslararası Uzay İstasyonu da benzer şekilde Dünya’ya yakın yörüngede hareket eder. Ancak düşük irtifalarda hareket eden uzay araçlarının yörüngede kalabilmesi için yüksek hızlarda (yaklaşık 30.000 kilometre/saat) hareket etmeleri gerekir. Bu nedenle Dünya etrafındaki dönüşlerini tamamlama süreleri yani yörünge periyotları kısadır. Örneğin Uluslararası Uzay İstasyonu bir günde Dünya etrafında yaklaşık 16 kez döner.
Ancak Dünya üzerindeki belirli bir bölgeyi görüntülemesi gereken uydular, örneğin bazı meteoroloji uyduları ve iletişim uyduları daha yüksek irtifalarda ve daha düşük hızlarda hareket eder ve Dünya etrafındaki dönüşlerini yaklaşık 24 saatte tamamlarlar. Uzay aracının Dünya’ya göre sabit konumda hareket etmesine imkân veren bu yörünge yerden yaklaşık 35.000 kilometre yüksektedir. Yer sabit yörünge olarak da adlandırılan bu yörüngede hareket eden uydular Ekvator çevresinde, Dünya ile aynı doğrultuda döner.
Dünya üzerindeki farklı bölgeleri ve daha geniş alanları görüntüleyen uydular ise genellikle kutup noktaları arasında kuzey-güney doğrultusunda hareket eder. Örneğin kutupların çevresinde hareket eden üç uydudan alınan görüntüler birleştirilerek altı saatte Dünya üzerindeki her noktanın görüntüsü elde edilebilir.

Bu Maddenin yapisiyla ilgilidir. Kütle cekimi denilebilir.
1 kilo Pamuk mu agirdir? yoksa 1 kilo demir mi?

Anlaşıldı, Yer çekimi yok ama Kütle çekimi, her ne ise vardır!?

Sence hangisi ağırdır, 1 kilo Pamuk mu yoksa 1 Kilo demir mi?
veya 1 Litre Su mu?
ve istersen bu soruyu 1. Sınıf Öğrencilerine soralım!?

2.Çanak Antenlere çözüm bulamadın

3. Evet Su Terazisi değil, "tartıyor" yazmıştım, "ölçüyor" yazmadım.

4. Volkanlar, Uçaklar ve Kameralar soruları herzaman ki gibi yanıtsız kaldı..

Ve Teori'ni bir kalem'de çürütmeye hazırım..

GPS:

Herkes biliyor ki, Telefon şebeke Sinyalleri her kapalı Bina ve açık yerde iyi veya kötü çekiyor..

GPS öyle değil ve kapalı yerlerde, Evde ve Yollardaki Tünellerde çekmez...Dakika 1 , Gol 1!!!!

@mxm

Hocam Balıklara bağlanan alıcı ve verici olduğunu var sayarak, mümkün olacağını sanıyorum velakin, mesafe ve nerede olduğu yine GPS ile belirlenir.

mxm
04 Ekim 2017, 21:38
Tabii ki GPS ile takip ediyorlar hocam yoksa balina binlerce kilometre yol yapiyor, nasil bulacaklar. Öyle dandik antenle falan olacak is degil zaten. Hem zaten ilk cep telefonlari hic bir yerde anten yokken nasil baglaniyorlardi? Direk uyduya baglaniyorlardi, bu dahi milyonlarca ispatin bir baskasi.
Konustukca Mesut arkadasimizin teori bile olamayacak iddialari yerin dibine batiyor.

hOrOz
04 Ekim 2017, 21:39
Uydular dünyanın etrafında dönmüyor 30 bin küsur km yörüngede dünya ile birlikte dönüyor.
O yüzden herhangi bir yakıta ihtiyacı yoktur.
Sadece elektronik kapsamlar için de güneş enerjisi panelleri mevcuttur..
Bunu ilkokul çocuğuna sorsaydın sana anlatırdı.
Böyle faso fiso şeyle kafayı sıyırmaya gerek yok

Prens-66
04 Ekim 2017, 21:44
Ustalar!

Siz veya Bizler!

aynı Telden konuşuyor, aynı Kapıya çıkıyoruz amma velakin..karşı taraf yenilgiyi kabul etmekde zorlanıyor, kendi çapında anlatıyor ve sadece kendisi anlıyor..

Bizim yazılarımız ve kanıtlarımız okumak ve anlamak için ağır geliyor:D

Mesut64
05 Ekim 2017, 17:43
He he inandim size, bir ucagi bile bulamayan GPS teknolojisi?

Kendiniz calip kendiniz oynuyorsunuz. Benim Teori filan cürümez korkmayin, bende kanit cok.

https://i.ytimg.com/vi/hSylGCVeAzM/hqdefault.jpg

Göktürk uydusu bu roketin neresinde?

Yoksa bu Roketle uydu firlatma isi hikaye mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=9mQiRbL4fBs

Siz inanmak istemiyorsaniz o baska. Belki kafanizda almiyor olabilir.
Belkide cok uzay filmi seyretmis artik beyninizde Küre Dünya uzay ve gezegenler yer edinmis olabilir.

Bu arada Cern de de Haber geldi:
https://i.hizliresim.com/a1M6Nd.jpg

Bos islerle ugrasiyorlar ve Milleti kandiriyorlar!

Prens-66
05 Ekim 2017, 18:17
Uyumaya, kaçamak cevaplardan konuyu dağıtmaya devam et bakalım!

Sen kaynaklarını bulmuşsun, ne desek fayda etmez!

Tatlı uykular, nasıl olsa seni'de uyutanlar var..

orijinal haliyle okumak var, ala vere yorumlarla okumak var!!!

Belki kafanizda almiyor olabilir.
Belkide cok uzay filmi seyretmis artik beyninizde Küre Dünya uzay ve gezegenler yer edinmis olabilir.

Bu senin için geçerli, Filim, Photoshop ve Animasyonları Kanıt olarak sergileyen biz değiliz!

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?56052-BILMECE-SORU-Aradaki-20-dakika-fark

mxm
05 Ekim 2017, 20:00
Göktürk uydusu bu roketin neresinde?

Uydunun yukari ciktiktan sonra uzaktan kumandayla antenlerinin vs. sonradan actirildigini hic mi düsünemedin hocam yaw? O uydu o haliyle o hizda firlatilsa paramparca olmazmi? Tabiiki semsiye gibi kapali bir sekilde firlatiliyor, yerine oturtulduktan sonra roketten ayriliyor ve aciliyor. Saka mi yapiyorsun ciddi misin vallahi anlayamiyorum, Öyle sacma sapan sorular soruyorsun ki ciddi olabilecegine inanmak cok zor geliyor. Bunlarin cok hassas antenleri, solar panelleri var, o haliyle o hizda darmadagin olurlar.

Prens-66
05 Ekim 2017, 20:20
Roket'in içinde desem, inanmaz..Gözüyle görecek kanıt aradığı için yazmadım hocam

tolga1903
05 Ekim 2017, 20:34
İyi hadi diyelim dünya senin kanitladigin gibi düz
Bize faydası yada zararı ne? Yada yuvarlak diye yutturdular hangi sebepten ötürü millet fazla dolaşıp kenarından düşmesin diye mi?

Mesut64
05 Ekim 2017, 21:07
Küre olan dünya dan düsmedigine inaniyorsun, ama dünya düz olsa kenarindan düseriz diye korkuyorsun.
Illede bilgiyi kar olacak sekilde düsünmenin de bir anlami yok.

Prens-66 usta o dedigin konuyu okudum.
Kafamda bir cevap var ama simdilik beklemedeyim.

Madem bilimsel Konusmak istiyorsunuz,
Bana aciklayin.
Küre Dünya Modelinde nasil oluyor da Denizler ve Okyanuzlar yerzüzünde duruyor?

Bu konuda Tatmin edici kanitlar ve deneyler sunun tamam söz bende artik dünya yuvarlak diyecem.

NOT: Benim Lazer Testi Videosuna bir yorumda gelmedi. O dami Gol degil?

tolga1903
05 Ekim 2017, 21:19
Tamam usta yararları zararları ne peki

mxm
05 Ekim 2017, 21:30
NOT: Benim Lazer Testi Videosuna bir yorumda gelmedi. O dami Gol degil?

O kadar berbat yapilmis ki seyretmesi aci verdi, baska da bir yarari olmadi. Böyle dandik videolarla ancak saftirik insanlari kandirabilirler. Sen haric, sen numara yapiyorsun bence.

Mesut64
05 Ekim 2017, 21:38
O kadar berbat yapilmis ki seyretmesi aci verdi, baska da bir yarari olmadi. Böyle dandik videolarla ancak saftirik insanlari kandirabilirler. Sen haric, sen numara yapiyorsun bence.

Sonucta Profosyenel bir cekim degil adamlar acemi, Sana Discovery Belgeseli cekecek hali yok herhalde. :rolleyes:

Prens-66
05 Ekim 2017, 21:47
Profesyonel ne kelime? Adamlar Resmen gerçek görüntü ile Animasyon arasında gitmiş, gelmişler ve Discovery bunu zaten kabul etmez.

Biz Discovery kadar ve daha üstün Kanıt sergilerken, sen kaçıyordun;)

Sen Denizleri ve Okyanusları bir kenara at, sen ikna olmazsın.

Bana sadece bazı görüntler ve kanıtlardaki Ay'ın bizim bildiğimiz haliyle ve Japonya ve bazı Ülkelerde Ay'ın ters görünümünü anlat sonra bakarız.

Sonuçta seni az buçuk tanıdık, nefeslediğin Oksijenin, Oksijen olduğunu nasıl kabul ettin anlam veremiyorum...Sesi yok, tadı yok, görüntüsü hiç yok??

tolga1903
05 Ekim 2017, 22:20

mxm
06 Ekim 2017, 06:17
Sonucta Profosyenel bir cekim degil adamlar acemi, Sana Discovery Belgeseli cekecek hali yok herhalde. :rolleyes:

Kaliteden bahsetmedim, yapilisi sacma sapan, hic bir delil yok.

Mesut64
06 Ekim 2017, 12:00

Burada bilim konusuyoruz kardesim, kimsenin yarar yada zarar beklentisi yok.

Arkadaslar, böyle Tartisma olmaz, siz "dedigim dedik, caldigim düdük" mantigiyla yaziyorsunuz.

Aslinda bildigimiz cok sey var ama hepside yarim yamalak, cogunu ise anlamiyoruz bile, öyleymis iste
türünden gecistirmeler, aslinda inandigimiz hayal ettigimiz seyler ve coguda bilim kurgu seklinde.
Buna bizi iten günümüz medya ve sosyal bilisim. Yani cocuklugumuzdan beri seyrettigimiz, cizgi filmlerden
tutunda Bilim kurgu filmleri ve cevremizdeki insanlarin vaybe diyerek beyendiklerini bizlerinde beyeniyor olmasi.
Hatta bazi Film yada belgesellerde artik mantikli bir yapim izlemek yerine ne güzel filmmis diyerek yorumluyoruz.
X-men ler, Iron-men ler, Hatta su Transformens filmleri o kadar bol efektli ki insan bir daha seyretse yeridir.
Ama sonucta hayali bir yapim ve kesinlikle gerceklikle alakasi yok. Durum böyle olunca mantik yürütmek ve
izlediklerimizi sorgulamak istemiyoruz, isimize geldigi gibi kabulleniyoruz, bunu bende biliyorum cünki 2 ay öncesine
kadar sizler gibi düsünüyor ve biliyordum. Ama tesadüf iste Kuzeydeki Aura isiklarini arastirirken youtube de ki
Dünya´nin Düz olduguna dair bir video izlememle basladi hersey, hadi be ordan öyle seymi olurmus dercesine
konuya bakarken, dedimki bunlar kafayi yemis. Ama anlatilanlar Günümüz biliminin cogundan daha gercekci.
Yani bende yalan olduguna inanmak icin arastirdim ve simdiye kadar bildiklerimi bunlarla karsilastirdim ve hakikaten
Hakli olduklari cok nokta var, burada bu konunun bu kadar tepki cekecegini zannetmiyordum. Bilseydim kesinlikle
acmazdim amacim sadece Hergün beraber yazdigimiz 17 senelik arkadaslarim ne düsünüyor onu ögrenmekti.
Gördügüm bu konuda Tek basima oldugumdur. Olsun ben yine de Arastirmaya ve Gercek ne ise pesinden gitmeye
devam edecegim. Gelismeleri burada yazarim, siz inanmasanizda yine de bilginiz olsun, belki ilerde lazim olur.

Kalin Saglicakla!

Prens-66
06 Ekim 2017, 12:30
böyle Tartisma olmaz, siz "dedigim dedik, caldigim düdük"mantigiyla yaziyorsunuz.

Aynen iade olunur hocam! "dedigim dedik, caldigim düdük"

Sorular ağır geldi, haliyle şimdi böyle yazıyorsun!

Mesut64
06 Ekim 2017, 19:02
Yok hicte degil, asil size Konu fazla geldi, :D

Antartika;
https://i.hizliresim.com/POPo3Q.jpg

https://i.hizliresim.com/vJnLY6.jpg

Palo Alto'nun 29 yaşındaki Thomas Wilkinson, Google'da yedi yıldır üst düzey bir geliştirici olarak çalışıyor.
Google Earth'te strateji ve operasyonlardan sorumludur. 10 mühendisden oluşan bir ekibe liderlik eden Wilkinson,
Google Earth yazılımının genel işlevlerini denetlemekle görevlidir. İlginçtir ki Wilkinson dünyanın düz olduğuna inandığını söyledi.
https://i.hizliresim.com/V3vLAn.jpg
Simdi siz inanmadik filan da dersiniz,
adamin Profili:
https://i.hizliresim.com/WG1ZV8.jpg

Haberin Orjinali; ok78rcp

https://i.hizliresim.com/9D25EN.jpg

mxm
06 Ekim 2017, 23:39
Valla Mesut kardes, ispat diye verdigin seylerin tamami sacma sapan seyler. Birileri dünya düz demis bilmem ne. Bunlar ispat mi oluyor? Isterse USA baskani Trump dünya düz desin, bunun hic bir önemi yok ki.

Sen önce sordugumuz seylerden bari birine cevap ver, mesela Astra uydusu yukarida degilse, neden Ekvator üzerinde konuslandirildigi icin avrupaya yayin yapiyor ve tüm Avrupa ülkelerinin tamami canaklarini o yöne ceviriyorlar? Anten olsaydi her yönden cekmezmiydi? Sadece buna bir cevap ver, baska bir sey istemiyorum. Canak antenin sinyal cekim durumunu sanirim mantigin kabul ediyordur, yoksa onu da mi kavrayamiyorsun?Bir santim saga veya sola döndür canak cekmiyor artik. Anten yayini olsaydi 1 santimin ne önemi olabilirdi? Ve canagin yönünü incelediginde yukaridan dogru gelen bir sinyale baktigi kabak gibi belli degil mi? O kadar yüksege mi diktiler antenleri? En yüksek televizyon kuleleri bile o kadar yüksek degil, o kadar yüksek bina zaten yok.

Uydu nasil oluyor da yukarida durabiliyor:
https://abload.de/img/uydum0kkq.jpg

tolga1903
07 Ekim 2017, 06:11
Burada bilim konusuyoruz kardesim, kimsenin yarar yada zarar beklentisi yok.

Arkadaslar, böyle Tartisma olmaz, siz "dedigim dedik, caldigim düdük" mantigiyla yaziyorsunuz.

Harbimi usta bilim mi tartisiliyor? Yanlış anlamışım kusura bakma ben harbi geyik muhabbeti sanmıştım.benim soruma da güzel cevap vermişsin.
Bana ve insanlığa faydası yada zararı yok ise neyin tartışması çook da tın o zaman,ben düdüğü mu asıyorum,sen çalmaya devam et düdüğü

Mesut64
07 Ekim 2017, 11:18
Uydu nasil oluyor da yukarida durabiliyor:

Kendimde 27 senedir Canak anten isleriyle ugrasmaktayim, bize Fotograflari gösterilen cihazlarin yukarida nasil durduklari ve nasil
dünya ile hareket ettikleri konusunda hic bir fikrim yok ama dikkatimi ceken bir sey var 80 li yillarda canak antenler tam olarak
yukari bakiyorlardi sonraki modellerde sanki cati antenleri gibi daha cok asagi duruyor. Bu konuda bildiklerimiz az oldugundan
sadece tahmin yürütebiliyoruz, ve bu durumda sanki Dünya´nin düz ve dönmedigini dogrular nitelikte cünki dönen bir dünyada
ve o kadar yukaridaki bir uyduda aksaklik olasiligi yüksek.
Bu konudaki tahminlerime göre Ya yukarida uydu yok, yada olanlar balonla duruyor. Eger uydu yoksa yapilan yeni teknolojik
bir sinyal vericisi yani yüksek frekansda Yayin teknolojisi.

mxm
07 Ekim 2017, 16:51
Balonla en cok 30 kilometre yukari cikilabiliyor, bunlar ise asagi yukari 36.000 kilometre yükseklikteler, yani balonla mantiga sigmayacak bir durum söz konusu. Uydular mecburen o yükseklige cikariliyorlar yoksa cok daha hizli dönmeleri gerekecekti. O uydular dünyanin dönme yörüngesinden daha genis bir yörüngeye sahip olduklarindan dünyanin dönüs hizindan az biraz daha hizli döndüklerinden hep ayni yerde duruyormus gibi bir durum ortaya cikiyor ama ayni noktada durmuyorlar, dünyadan daha hizli bir sekilde hareket halindeler.

Edit:Simdi aklima geldi, balonla en fazla 30 kilometre mümkün oldugundan Astrayi nasil olupta hem Almanya hem de Italya icin yayin yapiyor hale getirecekler?Yönleri her ülkede degisik olmak zorunda kalirdi. Astra türü uydular bosuna taa ekvatorün üstüne konuslandirilmiyorlar, amac büyük bir bölgeye yayin yapabilmek.30 kilometre yükseklikten böyle bir sey asla mümkün olamaz.

Yaw saka maka, sayende uydularin yörüngelerini, yukarida durma prensiplerini falan iyice ezberledim, eskiden kaba taslak bilgim vardi. Boardda cok bilmis konusanlarin cogu da eminim bu detaylari bilmiyordular, coktan biliyormus gibi yapiyorlar, adamlari oturtup test yapacak imkanimiz yok tabi, internette sallamak kolay.Ac google da oku, sonra gel buraya cok bilmislik yap. Forumlar bunlarla dolu. Almanlar bu konuda daha yetiskinler, bilmeyen bilmedigini hemen söylüyor.
Cem Yilmaz´in bir videosu vardi, Türkiye´de kime olursa olsun adres sordugunda, adresi eger bilmiyorsa asla bilmiyorum demiyor, illa fikrini söylüyor. Hakikaten bizde böyle bir kompleks var. Bilmemek ayip degil, ögrenmemek ayip derler.

Mesut64
07 Ekim 2017, 17:55
Benim Mantigima yatmiyor, o kadar yükseklikte hem dünyanin cekim gücünden uzaklasacak hemde dünya ile bir dönecek,
ayrica bu dönme gücünü nereden aliyor? bir uydu 10 seneden fazla yukarida kaliyorsa ona bu enerjiyi sadece Günes panelleri
veremez.
Bir Tuhaflik var ama bilmedigimiz icin inanmak zorunda kaliyoruz.

mxm
07 Ekim 2017, 20:22
Dünyanin cekim gücü uydunun dönme hiziyla orantili, milimi milimine hesaplanarak ayarlanmis ve dolayisi ile de enerjiye gerek kalmadan dönebiliyor. O hiza bilerek getirip birakiyorlar, eger biraz daha hizli olsaydi uzaya firlayip giderdi ve hic bir enerjiye gerek kalmadan sonsuza kadar yol alirdi. Bu mantiga neden yatmasin ki? Hatta en mantikli aciklamasi bu, süphe dahi duymaya sebep vermiyor. Yercekimi olmasaydi biz de sadece kendimizi hafifce iterek dünyanin bir ucundan diger ucuna hic bir enerjiye gerek kalmadan gidebilirdik yani ucardik ama maalesef uzaya dogru yönelirdik.

Günes panelleri sadece elektronik aletleri calistirmaya yariyor, dönmesine en ufak bir etkisi yok.

Mesut64
08 Ekim 2017, 12:36
Günes panelleri sadece elektronik aletleri calistirmaya yariyor, dönmesine en ufak bir etkisi yok.
Dünya´nin cekim gücünden o kadar uzaklasipda (35.000 metre) hala cekim gücünde kalmasi ve Dünya ile bir dönmesi
bence hic de mantikli degil.

Gelelim Gökkubbe nin yapisina;
Gökyüzünden düsen Meteorlar sanki bir cam bir seye carparcasina görünteleniyor ve buda Gökkubbenin varligini
dogrular nitelikte, böyle olunca ne disaridan bir nesle Dünyamiza düsebilir yada carpabilir, nede iceriden bir nesle
yada kütle disari cikabilir.
Bu video da 9 tane Meteor olayi kayit edilmis ve hepside Gökkupbe ye carpiyor.
Izleyelim:

https://www.youtube.com/watch?v=sC7LGcRzUGg&t=59s

mxm
08 Ekim 2017, 13:30
Belli bir yükseklikten belli bir hizla düsünce o yumusacik suyun beton etkisi yapmasina da inanmazsin sen.

Mr.Robot
08 Ekim 2017, 13:55
Yok hicte degil, asil size Konu fazla geldi, :D

Antartika;

Simdi siz inanmadik filan da dersiniz,
adamin Profili:
https://i.hizliresim.com/WG1ZV8.jpg

Haberin Orjinali; ok78rcp

https://i.hizliresim.com/9D25EN.jpg

1. Bu "haberin" kaynagi ne?

Ben söyleyeyim, haberin kaynagi düzdünyacilarin uydurdugu sayfalar.

Fotografin orijinali 2015 den:

https://movio.co/en/blog/day-in-the-life-movio-software-engineer/

2017den sonra fotonun altina uydurma birsey yazip dagitmislar/dagitiyorlar.

LinkedIndeki adam ile ikinci fotodaki adam ayni sahis degil bir kere. Inanma ayri konu, körlük baska birsey.

Kisacasi Linkedinden google developerin ismini alip üstüne baska bir sayfadan fotografi yapistir altinada uydurmasyon bir hikaye alsana tipik bir "düz dünya teorisi".

Inanmayan googlede fotograflari aratsin.

Acikcasi bukadar uydurma ve bukadar yalan dolan bir konunun becceksizlerde halen gündemde olmasini siddetle kiniyorum.
Burasinin seviyesi bu ise diyecek baska birsey zaten yok.

mxm
08 Ekim 2017, 14:41
Acikcasi bukadar uydurma ve bukadar yalan dolan bir konunun becceksizlerde halen gündemde olmasini siddetle kiniyorum.
Burasinin seviyesi bu ise diyecek baska birsey zaten yok.

Kurallara uyuldugu sürece böyle bir konuyu hic bir forumda, hic bir admin silmez. O tür calisan bir forum uzun süre ayakta da kalamaz zaten.

Düsünsene binlerce degisik kafada insan bir araya geliyor ve herkesin zevki farkli, ilgi alani degisik her seyleri farkli. Evlenen insanlar, sadece iki kisi olduklari halde catisma cikip ayrilabiliyorlarken binlerce insani tek bir kaliba sokmaya calismak nasil bir sonuc verir?

Devletlerin arka planda yaptiklari diger devletleri zayiflatma ya da islerine göre kullanma projeleri insanlari sorgulamaya itmis, bu bence saglikli bir düsünce yapisi.Nasil oluyor da misal eski Yugoslavya´da senelerce komsu olarak yasamis insanlar birden bire canavar kesilip komsusunu öldürebiliyor? Bosnali tanidiklarin varsa mutlaka bu tür durumlardan bahsetmissinizdir. Bunlar insan mantigina uyacak seyler degil ama hep oluyor. Türkiye´de de yasanmis olaylar var, tüm dünyada örnekleri mevcut.
Dünyanin küre seklinden süphe edilmesi de bu acidan bakildiginda pek sasirilacak bir sey degil. Hele ki bilim konusunda fazla bir bilgin yoksa kolaylikla kandirilabilirsin.

Konuyu kapatmanin kime ne yarari olacak bir düsünmek lazim. Mesut arkadasimizin getirdigi ve kanit olarak sundugu her seyi zaten ilk okula giden biri dahi rahatlikla cürütebilir. Bunu eminim kendisi de biliyor ama elinde ancak bunlar var, yetinmek zorunda kaliyor.

Prens-66
08 Ekim 2017, 20:43
Konu ne zaman kapanır Arkadaşım?

Başkasına Küfür edilmedi
kimsenin Onuruna laf dokunmadı
Namus konusuna girilmedi
Şeref konusuna girilmedi
Mezuniyet sorgulanmadı
Laf taşınmadı
Dedikodu yapılmadı
Ön Yargı olmadı
Din'i Konunun özüne girilmedi, üstden konu açıldı
Spor konusu değil
Devlet konusu değil
Hükümet Konusu değl
Kurallarımıza aykırı değil

Ben zamanında kimse kırılmasın diye konunun kapanmasını istemiştim, kimse inandığı değerlerden dolayı zarar görmesin diye.
Onca seviye düşüren konular varken, bu işin tadı tuzu, isteyen okur çıkar, isteyen seviyeli yazar çıkar..istemeyen zaten ne okur ne'de yazar..

TOPRAK
08 Ekim 2017, 21:55
Bende ilk okudugumda arkadaslari yadirgamistim.Bir gercegin ortaya cikmasi icin binlerce tezin ortaya atilmasi lazim.Bir arkadasimiz düz dünya hakkinda gördüklerini bildiklerini yaziyor.Diger arkadaslar bu bilgilerin yanlisligi ile ilgili bilgilerini ortaya koyuyor.Güzel olan yan insani düsünmeye sevk etmesi ve aktif arastirma yapmaya zorlamasi.Bu konuda yeni birsürü bilginin ortaya cikacagindan eminim.Eskiler derlerdi;dünya tepsi gibi bir öküzün boynuzlarinda duruyor,öküz piskirinca deprem oluyor.Hatta ülkemizde bir cok insan buna inanmisti.Bugün bilim ve acimasiz ticaret icice oldugu icin bilim-kurgu görüntüler almis basini gidiyor.Bir satelit uydusunun kaca maloldugunu hepimiz biliyoruz.Nasa Marsa gittik diyor,su bulduk diyor inaniyoruz.Söyle düsünüyorum;bu emperyalist,dünya jandarmasi Amerika Dünyanin uydusu Ay a acil saldiri üssü acsa Incirlik üssüne ne gerek var.Bir boru hattiyla Ay oksijenede kavusur,modern tesislerede.Ama Dünyayi yaratan Allah beyni yüzde 8-12 bandinda calisan insana bu kadar müsade ediyor.Insan herseyi bilir ve yönetir diyorsaniz;Allah yardimciniz olsun.Bilgileri paylasmakta cok büyük faydalar vardir.Kalin saglicakla

Prens-66
08 Ekim 2017, 22:18
Insanoğlu herşeyi bilemez, kusursuz olamaz, adı üstünde "Insan"

NASA Mars'a gitmedi, gidilmesi 60 yıl süreç hesaplanmış, 56 Milyon ile 400 Milyon Kilometre arasında farkı olan, bazen Dünyamıza yaklaşan bir Gezegendir.

Su olduğu, sadece buldukları tespitler doğrultusunda tahmin ediliyor, kesinleşen hiç bir bulgu yoktur.

İşte bu Konu, bizi düşünmeye ve araştırmaya davet ediyor, tetikliyor ve zararı ne olabilir ki?

Bazı bel altı fıkralar alkış alır, seviye sorulmaz
Bazı Konuların içeriği seviyeden yoksun ama ilgi görür, alkışlanır..ve bunu göremeyen, bilincinde olamayanlar malesef bu Konuyu Seviyesiz görür..ve her Lafın, inancın altında bir hakikat mutlaka vardır, şaka mahiyetinde olsa bile..

Mesut64
09 Ekim 2017, 12:44
Arkadaslar, farkindamisiniz bilmem ama hayatta insan istemeden de ögrenir ve bu ögrendiklerini
gözden gecirmez. Bir gün gelip ya ben ne cok sey biliyormusum da hic bir ise yaramiyormus dediginizde
bize ögretilenlerin cogunun Kurgu bilimi sayesinde oldugunun farkina varirsiniz.
Örnek vermek gerekirse:
ilkokul Fen derslerinde Dünya ve uzay konusunda dersler görmüs cocuk, bu ögrendiklerine birazda cocukluk
hayali katar ve ögrendigini pekistirir. Sonra bu cocuk bu bilgiyle artik ne meslek üzerine egitim almak isterse
o konuda devam eder ve hayata atilir. Buraya kadar tamam, ama Ögrenmenin yasi yoktur ve yasadigi sürece
yeni seyler ögrenmeye devam eder, eger bu cocuk Uzay bilimleriyle ilgili bir meslek secmemisse, ilk ögrendigi
onun yasami boyunca hayatinda yer alir ve gerceklik payini sorgulamaz.

Günümüz bilim caginda gerek TV yayinlarinin coklugu, gerekse internet ortami kisilerde ne denk geldi onu izleme
yada Face de birini takip ediyorsa onun paylastiklarini izler durumda ve sonucta her gördügümüz ve izledigimiz
görüntü bizlere istenmeyen bilgiyi de verir böyle oluncada Mantikli sorgulama ortadan kalkar.

Iste bu Konuda bu yüzden büyük ilgi gördü, cogu insan Dünya´nin seklini merak ediyor ama kendi mantigiyla cözmeye
degilde millet düsünsün yazsin bakalim ben isime gelene inanirim diyor, Konunun okunma ve yazma oranlarina baktigimizda
yazanlarin cok düsük ama okuyanlarin neredeyse rekor bir seviyede seyrettigini görmekteyiz.
Aslinda Basinda da ayni sekilde, medya ya yavas yavas bu konuyla ilgili bilgiler verilmekte ve insanlar konuya alissin ki tepki
az olsun mantigi var isin icinde.

Bence NASA da kacacak yeri kalmadigindan bu konuyu yavas yavas kabullenmeye basladi ve yakinda itiraflar gelecek gibi.
Cünki Bilim ve Teknoloji o kadar gelistiki, su anda herkesin elinde Kamerali Telefonlar ve internet var, dolayisiyla Dünya üzerinde
gözlem yapma daha da basitlesti ve ayni anda, Avustralya, Amerika, Afrika, ve Asya dan görüntü paylasimi olabiliyor ve gözlemlenebiliyor.
Bu da eger yanlis bir bilgi var ise hemen ortaya cikmasini sagliyor.
Yani Arkadaslar, gercek ne ise bir gün ortaya cikacak ve bunun da yakin oldugu yasanan gelismelerden anlasiliyor.
Sanirim Böyle bir konu sadece bizim Board da islenmekte ve yine bir ilkler Boardu olmayi basaracagiz.

Dünya´nin etrafini cevreleyen bir Buz duvarindan bahsetmistim, bunu Google Earth ve Uydu Haritalarinda ortaya cikarmayi
basardilar.
Izleyelim:

https://www.youtube.com/watch?v=3FDI1474J4M&t=519s
Kolay Gelsin!

Tigin
09 Ekim 2017, 18:39
Selam

ben de bir gercegi kabullendim; Eger buraya fazla ugramazsam ve Mesut64 arkadasin yazdiklarini SIKCA okumazsan, dünyanin sekli umurumda degil. Yani düz olsa da fark etmiyor.
Olmayacak sey ama. Valla öyle bilim adamlari yok lazerle yok bilmem neyle dünyanin düz oldugunu kanitlamis ki, yalniz birinin daha adini bile duymadim bu güne kadar.

Konu hep dönüp dolasip ayni yerde; Dünya düz ise ve illa yuvarlak diye yutturulmaya calisiyorsa ve bunu da sadece cok sivri zekalilar ayirt edebiliyorsa, baska ne demek lazim. Heee 50. sayfada da ayni yorumu yazacagim, lütfen hatirlatin ve yer birakin... Tesekkürler....

mxm
09 Ekim 2017, 19:34
Mesut kardes, verdigin video her zaman ki gibi sacma sapan, hic bir mantigi yok. Bizim sundugumuz somut kanitlar varken böyle cocukca hazirlanmis videolara mi inaniyorsun? Neyi anlatmak istemis bu adam? Sizin düz dünya teorisinde antarktis dünyanin cevresini sarmalayan bir cember degil miydi? Simdi düz bir cizgi mi oldu o?

Bu konuya olan ilgi dünyanin düzlügünden dolayi degil, kendini kandirma bosuna. Böyle bir sacmaliga nasil olur da inanabildigina sasiriyor herkes, yoksa kimse girip okumazdi. Sen konuyu ilk actiginda ne zaman saka yaptigini aciklayacagini bekliyordum ama anlasilan sende o düsünce yok.Asil amacin, yanlis oldugunu bildigin bu bilgileri ne pahasina olursa olsun savunmak. Sundugun videolarin tamami en ufak bir bilgi vermiyor. Sen demissin ki biz okulda ögrendigimizi artik sorgulamiyoruz. Bu tamamen yanlis, herkes ögrendigi her seyi sorguluyor yoksa google milyarlarca soruyla dolmazdi. Okul hic kimse icin yeterli olamaz, asil egitim gercek hayatta basliyor. Okul sana sadece bir temel verir, bu temele ne dikecegin ise sana kalmistir yoksa insanlarin hepsi tek tip olurdu.

Mesut64
09 Ekim 2017, 20:59
mxm usta sen konunun neresindesin bilemiyorum ama Küre Dünya modelinde ki o buz duvari Düz Dünya dan
uyarlandigindan kaybedilememis. Orada anlatilan o.
Inanmiyorsan kendinde Google Earth den bakabilirsin.
Sen Düz olan bir seyi küre gösteremezsin Buna Allah müsade etmez ve etmiyorda zaten. Bir yerlerde hatalari
bir bir ortaya cikiyor. Anlatmak istedigim o.

Konunun Saka oldugunu zannedenler yanlis yerde,

Fikra bölümü bir asagida.

Iyi Eglenceler!

mxm
09 Ekim 2017, 21:31
Buz duvari olsaydi o duvarin cizgisi o yönde mi giderdi? En altta soldan saga veya sagdan sola dümdüz gitmesi gerekmez miydi? Mantik bunun neresinde? Kendi teorinizi kendiniz cürütüyorsunuz haberiniz yok yaw.

https://abload.de/img/salakduvarlari1lsfd.jpg

Hatirin kalmasin dedim ve Google Earth ile yakindan inceledim, yine zaman kaybi, yine zaman kaybi. Bu kadar rezil olmaya ne gerek var?

https://abload.de/img/duvar1ywzmf.jpg

https://abload.de/img/duvar2skaib.jpg

Prens-66
10 Ekim 2017, 00:03
Bu gösterdiğin örnekte Çizim/Tasarım hatasıdır, kanıt değildir Mesut Usta.

Bunu göremeyen sensin, @mxm Usta bunu nasıl farkediyor veya ben?

Kuyu'ya bir taş attın, kendin çıkaramıyorsun, bari ip ile bağlasaydın kolay olurdu çıkarması;)

Mesut64
10 Ekim 2017, 11:39
Konuyu saptirdiginizin farkindamisiniz?
Buz duvari dedigim Düz Dünya da cevreleyen Antartika, ve size sundugum video da
Küre Dünya modelinde uyarlama oldugundan okyanus ortasi ve hatta sizlerinde dedigi
gibi Adanin üzerinden giden bir duvar yani eldeki veriler bir sekilde bir birine uymuyor
o kadar teknoloji olmasina rahmen yine de hata yapiyorlar, harita ve bize gösterilen
Dünya yanlis. Anlamanizi istedigim de bu.
Gercek buz duvarindan bir Fotograf, bu böylece dünyayi cevreliyor.
https://i.hizliresim.com/POPo3Q.jpg

mxm
10 Ekim 2017, 19:38
O kadar teknoloji oldugu halde bir haritayi düzgün yapamiyorlar ama grafikten bin kat daha zor olan uydudan cekilen videolari öyle sahane yapiyorlar ki sanki gercekten daha gercek gibi duruyor, biz de inaniyoruz hemen napcan iste, cok safiz biz.

Yaw bi karar ver, fake isini iyi mi yapabiliyorlar yoksa yapamiyorlar mi? Isteseler bu haritada ki hatalari düzeltirler ama demek ki hic kimse icin bir deger tasimadigindan hic ugrasmiyorlar, bu kadar basit bir cevabi nerelere getirmissin hayret. En iyi dansöz senin yaninda acemi kalir hocam, süper kiviriyorsun.

Mesut64
10 Ekim 2017, 20:39
Bir Anlatilan vardir,
Bir Anlamak isteyen,
Bir Anlamak istemeyen,
ve Anlasilan.

Ustam kusura bakmada anlamak istemiyorsan, birak öyle kalsin Bana NASA nin Avukatligini yapma Lütfen.

Sen kafa yormazsan, düsünmezsen ve hala kafandaki Küre Dünya Modelini benimseyerek Anlamak istersen
olmaz zaten. Bruce Lee Hocanin bir süzü vardir, "Kafandaki ögrendiklerin Dolu bir bardak gibi, eger o Bardagi
bosaltmazsan yeni bir sey ögrenemezsin" der.
Bence bu söz tam seni anlatiyor.
Acele etme, zaten gercekler zamani geldiginde ortaya cikacak, böyle bir yalan bilgiyi ne kadar daha insanlara anlatabilirler?

mxm
10 Ekim 2017, 20:56
Sen gercekten de bizim sirf nasa öyle dedi diye mi inandigimizi saniyorsun? NASA su an tersini söylese bin tane karsi fikir üretecek kafadayiz biz. NASA dedi diye degil, kendi mantigimiz, gözlemlerimiz bize bunu dogrulattigi icin inanmiyoruz, biliyoruz. Inanmak farkli bir sey, bilmek ise bambaska bir olay. Tüm sistem tamamen kusursuz aciklanmis ve kafaya yatan seyler. Senin getirdiklerin ise deli sacmasi, hic bir mantiga uymayan seylerden olusuyor. Getir bize mantikli bir sey inanalim ama yok ki. Sundugun onlarca video da en uafk bir mantik yok. Düz dünyayi kanitlayacak milyarda bir ispat yok gelmis bizi sucluyorsun, insaf biraz yahu!

Adanin üstünden baslayan duvari anlatan süper zeka dikkat ettiysen adanin alt tarafini gizlemek icin elinden geleni yapmis. Bilincli bir sallama var ama sen yine de savunmaya devam ediyorsun.

O hatali kisim alta dogru binlerce kilometre dümdüz devam ediyor, dünyadan alinan fotograflarin birlestirilmesi tabii ki kolay degil, milyarlarca foto bir araya getirilmis. Daha iyisini yapin da görelim ey düz dünyacilar !

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
10 Ekim 2017, 21:38
:))) yaw bu bildigimiz " pixel fehler " denen olay, eski atari oyunlarinda cok olurdu, ne bicim duwar bu ,ev var, yüzme havuzu var, elma bahcesi var, aniden cift seritli otoban oluyor sonra tek serit, sonra birden kar oluyor, yol bitiyor:, birden karanlik oluyor elektrikler kesiliyo, galiba orda da enerji problemi var :))))

Vatandas birde enini falan ölcüyo sanirsin TOKi 8-10 katli apartman dikecek..:)))

Yine eglendirdin bizi hocam, tsk.

Ergene
10 Ekim 2017, 22:31
Arkadaslar, farkindamisiniz bilmem ama hayatta insan istemeden de ögrenir ve bu ögrendiklerini
gözden gecirmez. Bir gün gelip ya ben ne cok sey biliyormusum da hic bir ise yaramiyormus dediginizde
bize ögretilenlerin cogunun Kurgu bilimi sayesinde oldugunun farkina varirsiniz.
Örnek vermek gerekirse:
ilkokul Fen derslerinde Dünya ve uzay konusunda dersler görmüs cocuk, bu ögrendiklerine birazda cocukluk
hayali katar ve ögrendigini pekistirir. Sonra bu cocuk bu bilgiyle artik ne meslek üzerine egitim almak isterse
o konuda devam eder ve hayata atilir. Buraya kadar tamam, ama Ögrenmenin yasi yoktur ve yasadigi sürece
yeni seyler ögrenmeye devam eder, eger bu cocuk Uzay bilimleriyle ilgili bir meslek secmemisse, ilk ögrendigi
onun yasami boyunca hayatinda yer alir ve gerceklik payini sorgulamaz.

Günümüz bilim caginda gerek TV yayinlarinin coklugu, gerekse internet ortami kisilerde ne denk geldi onu izleme
yada Face de birini takip ediyorsa onun paylastiklarini izler durumda ve sonucta her gördügümüz ve izledigimiz
görüntü bizlere istenmeyen bilgiyi de verir böyle oluncada Mantikli sorgulama ortadan kalkar.

Iste bu Konuda bu yüzden büyük ilgi gördü, cogu insan Dünya´nin seklini merak ediyor ama kendi mantigiyla cözmeye
degilde millet düsünsün yazsin bakalim ben isime gelene inanirim diyor, Konunun okunma ve yazma oranlarina baktigimizda
yazanlarin cok düsük ama okuyanlarin neredeyse rekor bir seviyede seyrettigini görmekteyiz.
Aslinda Basinda da ayni sekilde, medya ya yavas yavas bu konuyla ilgili bilgiler verilmekte ve insanlar konuya alissin ki tepki
az olsun mantigi var isin icinde.

Bence NASA da kacacak yeri kalmadigindan bu konuyu yavas yavas kabullenmeye basladi ve yakinda itiraflar gelecek gibi.
Cünki Bilim ve Teknoloji o kadar gelistiki, su anda herkesin elinde Kamerali Telefonlar ve internet var, dolayisiyla Dünya üzerinde
gözlem yapma daha da basitlesti ve ayni anda, Avustralya, Amerika, Afrika, ve Asya dan görüntü paylasimi olabiliyor ve gözlemlenebiliyor.
Bu da eger yanlis bir bilgi var ise hemen ortaya cikmasini sagliyor.
Yani Arkadaslar, gercek ne ise bir gün ortaya cikacak ve bunun da yakin oldugu yasanan gelismelerden anlasiliyor.
Sanirim Böyle bir konu sadece bizim Board da islenmekte ve yine bir ilkler Boardu olmayi basaracagiz.

Dünya´nin etrafini cevreleyen bir Buz duvarindan bahsetmistim, bunu Google Earth ve Uydu Haritalarinda ortaya cikarmayi
basardilar.
Izleyelim:

https://www.youtube.com/watch?v=3FDI1474J4M&t=519s
Kolay Gelsin!

@Mesut64 Hocam,
Sen gerçekten bu konuda ciddi misin?
Yoksa Sen eski Board'daki " ANGARALI " mısın?

Prens-66
10 Ekim 2017, 23:57
Bana NASA nin Avukatligini yapma Lütfen.

NASA'yı kaale alan kim acaba?..ben göremiyorum!

Ama hocam hep sen bunu dile getirip, konuyu dağıtıyorsun.

Bize kanıtlarımız yeter, NASA şurada kalsın.

Ya hiç mi aklına gelmiyor mu, Dünyanın sırrını çözmeden, Yıldızları ve Gezegenleri araştırsınlar?

Bana de ki! Yıldızlar'da düz, Gezegenler'de düz, herşeyi NASA kafaya almış...bir seni alamamış..

Efe1977
11 Ekim 2017, 17:48
yorulmadinmi Mesut64 usta.helal vallah herkese cevap veriyon.son sundugun videolari bakmadim ama ortadan biraz fazlasini takip ettim.konuyu ilk actigin zaman bir kackisiye söyledim cevremdekilere gülüyolar.ben bu konu hakkinda bir sey diyemem bilgim hic yok. :)

Mesut64
11 Ekim 2017, 19:04
Bakin Arkadaslar, inkar etmek gercekleri gizlemez.

Bir defa Dünya´nin uzaydan cekilmis Fotografi yok.

Bize sunulan Haritalar hatali ve Dünya Resimlerinin hepsi sahte.

Uzay Gezegenler diye bize anlatilanlar, henüz onlarin bile kesfetmedigi, bir bilinmeyen.

En yakindan tanidigimiz Günesimiz ve Ay onlarinda sekillerini bilmiyoruz. Yuvarlak gözüküyor ama
en yakindan görmeden tüm söylenenler tutarsinz.

Simdi ben Mantiksiz konusuyorumda sizler mi mantikli Konusuyorsunuz. Bir düsünün bakalim bildiginizi
zannettikleriniz ne kadar mantikli?

Benim sundugunm Videolar olsun Resimler olsun Tümü gercekleri haykiriyor, Artik günümüzde Ucaga binmeyen
kisi sayisi gittikce azaliyor, ve cogu kisi Dünya´nin Anlatilan gibi Küre bir bicimde olmadigini kendi gözleriyle
görüyor, Pilotlarin cogu biliyor dedim ve birisinin itirafini yayinladim, Hatta düz dünya Gruplarinda pilotlar hemen
hemen hergün Foto ve Video yayinliyorlar ucagin Kokpitinden,

Günes Tutulmasi esnasinda Hava Balonlariyla cekilmis 360 derece cekilmis video yayinladim, istediginiz gibi bakin
dünya düz mü yuvarlakmi.

https://www.youtube.com/watch?v=pCve1w1GFOs

https://www.youtube.com/watch?v=sssLsGfV_Bk&t=349s
Okyanuslar ve denizlerle ilgili soruma yercemi diye cevap verdiniz ama yercekimini bulan zat bile onun göreceli olmadigini
göreceli olmayan seyin sadece Teorik olarak kanitlandigini ve nasil isledigini nasil oldugunu anlatamadigini burada yine
kanit olarak sundum.
Bana su güzel mantiginizla Okyanuzlar ve denizlerin Nasil Terazide durdugunu bir aciklayabilirmisiniz?

NASA yi takmadiginizi söylüyorsunuz ama hala elinizdeki belge ve bilgiler oradan, bu nasil bir celiski?

Prens-66
12 Ekim 2017, 12:26
Fake olarak tasarlanmış Video..ne var bunda?

Kanıt yine değil, Güneş var ama...Ay nerede?..kim unuttu veya yuttu?

Böyle şeylere inanman zaten kendi çelişkini ortaya koymuş, sen hala Rüya Alemlerinde gezin, sakın uyanmayı düşünme..

Mesut64
12 Ekim 2017, 19:50
Ustam Yukaridaki videolar Fake mi dedin?
Bunu neye dayanarak Tespit ettin? yada sana bu fikri veren ne?

Cevabini acele bekliyorum, bir zahmet!

Prens-66
12 Ekim 2017, 23:44
Sen daha çok açıklama beklersin hocam!

Ben mahsus "Fake" dedim, bakalım anlayacak mı, sonunda "inandıklarım yanlış mıış" diyecek mi dedim ama nafile..inat Köprüsünden ilk geçen sensin..

Senin sunduğun bu Video, asıl bizim savunduğumuzu kanıtlıyor, sen düzlük ararsın, bizde Ay ve Güneş'i..

Güneş, Video'nun Gündüz çekildiğini kanıtlıyor, en yüksekte ve Ay ise, senin Video'da görünmeyen yörüngede..Dünyanın küre olduğunu kanıtlar.
Eğer Gece çekimi olsa, sadece Ay görünürdü..

Senin kanıtlarına göre, Ay ve Güneş, Düz Dünyanın üzerinde geziyor...Video'ya 100 defa baksan, bulamazsın!

Şimdi diyeceksin, Ay, Düz Dünyanın alt taraflarında...bende derim: neden Küre değildir!? ve gündüz'ü ve geceyi fark ettiren kanıt nedir?

Tekrar bak!..

https://www.youtube.com/watch?v=sssLsGfV_Bk&t=349s

https://www.youtube.com/watch?v=pCve1w1GFOs

memo82a
13 Ekim 2017, 00:02
Yakinda aramizdan Astronot cikarsa hic sasirmam dogrusu
Bu Konu bu Kadar Ilgi duyuyorsa diyecek birsey bulamiyorum.

Prens-66
13 Ekim 2017, 00:11
Aslında ilgi değil hocam, birilerinin gözlerini açamak için çabalıyoruz lakin uyanmaya niyeti yok..Gördüğü Rüya o kadar tatlı ki, bilemezsin;)

memo82a
13 Ekim 2017, 00:17
Yalan yok bu Konuyu Ana Sayfada görmekten biktim artik gizleme veya görmeme Imkanin olsa
sirf bu Konuyu gizlerdim bilmiyorum öyle bir özellik var mi ?

Kac Aylardan beri Dünya Düz mü yuvarlak mi artik Beste yapmak lazim bu Konu hakkinda :)

Prens-66
13 Ekim 2017, 00:22
Sen Bestesini yap, Güftesini yapanlar çıkar ortaya:)

Ben inan bu konuyu çok defa bırakmayı hedefledim lakin karşı taraf o kadar kanıt diye, Animasyon, Fake ve kendi inandığını çürüten kanıt sundu ki, bırakmak artık zor..hem eğleniyoruz ve farklı bir konudur..

memo82a
13 Ekim 2017, 00:27
Eyvallah Usta Mustafa Topaloglu'yu bu Konu hakkinda yakin tutuyorum zirha O da Uzayli olmustu Lakabiyla
ona Beste yaptiririz artik smilie_ban_005

Prens-66
13 Ekim 2017, 00:32
Aslında Uzaylı bu Konuya ilaç gibi gelir, Dünyanın şekli şemalini tartışmaya son veren cevabı gerek.;)

Telefon numarasını bilen var ise, hemen acil buraya..

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?10125-Uzaylilar-varmi&p=173896&viewfull=1#post173896

MEGAbond
16 Ekim 2017, 00:39
ek bilgi ek video göz cikarmaz:rolleyes:

https://www.youtube.com/watch?v=dO117WZIq4E

Mesut64
16 Ekim 2017, 21:13
Yemisim Eratosthenes filan, onun matematigine güre Dünya ya küre demek yanlis, ispatlari bulundu,
Düz masa bile onun matematigine göre Küre cikiyor yani yanlis hesaplama yapmis, kafasi o kadar calisiyor demekki,
Iste ispati:

https://www.youtube.com/watch?v=_zjc60I4ysc

Kolay Gelsin!

samsunlu
16 Ekim 2017, 21:17
Mesut Usta varya bu Dünya ne Sana ne Bize kalmaz, onun icin sen vazgec bu sevdadan.

Mesut64
16 Ekim 2017, 21:30
Orasi öyle ama gercekleri ögrenmeye de caba göstermek gerek.

Prens-66
16 Ekim 2017, 21:54
Yalanın ne kadar gerçek olduğunu kanıtladık, şahitlerin öğrenmeye gereği yoktur hocam.;)

Küre'den ziyade Geoid şeklidir

Mesut64
17 Ekim 2017, 11:35
Diğer insanlar tartışıyor ama bizim insanımız ilkokul bilgisiyle profesör kesiliyor
ne zaman bu durumdan kurtulacağız? Adamlar "yanlış yaptık diyorlar "bizimkiler "ne yanlışı"
bu böyle diyor. Bing bang teorisini çıkaranlar "biz hata yaptık, her gezegen kendisi oluşmuş,
güneşten parçacıklar savrulmamış" diyor bizimkiler ezberlemiş ya "yok yok bu böyledir." diyor.
Neden somut şeylere inanıp vazgeçemiyoruz?
Bu bizim genimiz olamaz, biryerlerde hata var.

Bir Forumda Dünya Düzdür aksini isbatlayana yemek ismarliyorum diye konu acilmis,
330 sayfa olmus ama icinde bir tane ise yarar bilgi yok. Malesef Tartisma kültürümüz böyle.

https://www.youtube.com/watch?v=6VQRtlSVbbE

Prens-66
17 Ekim 2017, 14:58
Olmayacak bir şey'e Amin demek veya beklentisinde olmak, bizlere yakışık almaz ve Genelleme yanlıştır hocam.

Daha neyin peşindesin anlayalım!?..bunca karşıt kanıt ne için? daha yetmedi mi gözlerini ve Aklını açmak için??

İstersen, Dünya düz veya Küp şekli olsun, bana yararı veya sana yararı ne olur?

Yanılgı dışında hiç bir getirisi olmaz..ancak götürüsü olur kendini avutur mutlu görünmeye çalışırsın!

Bugün Dünyanın şeklinden kuşku duyan, yarın inancından ve değerlerinden şüphe duyar, istersen tekrarlayayım!

Mesut64
17 Ekim 2017, 21:08
Allaha cok sükür inancim ve imanim saglam.

Allahin yarattigi bir Dünya yi niye yamuk olarak bileyim?

Allahin Bildigini Kuldan saklamanin ne anlami var?

Eger Inanclarinla hareket edersen Dogru olani bulma isteginde artar.

TipiTip
17 Ekim 2017, 21:15

o zaman sorun yok ...

https://www.youtube.com/watch?v=Zx3wNK7HfIM&t=69s

webci
17 Ekim 2017, 21:39

Allahin yarattigi bir Dünya yi niye yamuk olarak bileyim?

Allahin Bildigini Kuldan saklamanin ne anlami var?

Eger Inanclarinla hareket edersen Dogru olani bulma isteginde artar.

Eger inancinda gercekciysen ispatinida bulur gercege ulasirsin yazmisin,bulunan gercek dunyanin duz olmasimi??
En basindan beri olayi dini acidan acikladim,yalniz okuma ve yazma ozurluler haric digerleri beni iyi anladi..
Yazdiklarimizda gercekci ve samimi olup birilerini karalamama adina konusacak olursak gercek bu degil..
Ayrica bu mesaj hicbir sekilde hakaret icermemektedir..

Prens-66
17 Ekim 2017, 21:51
@Mesut64

40 Yıllık Küre, oldu Düz (Kendi ifadendir), bir çırpıda attın ve doğruyu bulma yoluna girdin.

Bu gözle ve akıl ile sen kendi elinle ve dilinle birçok kanıtları ve doğalın kurallarını görmezden geldin, işte tehlikeli yol bundan sonra ortaya çıkar.

Bugün Dünyanın şeklini kabul etmeyen, 40 Yıllık tecrübelerini ve inançlarını, sorgulamaya başlar, doğruyu bulma adına..sonuç ne çıkar ALLAH bilir.

bey_tu
17 Ekim 2017, 22:19
Ugrasmayin Benim Dünyamla,Civisini Cikaracaksiniz.

Mesut64
22 Ekim 2017, 13:29
İslamiyette Düz Dünya Teorisi.

Hz Ayşe annemiz ile efendimiz sav arasında geçen bir konuşma vardır. Efendimiz sav bir cenazeden eve gelince annemiz ya rasulallah
üstünüz neden ıslanmış diye sorunca efendimiz sav sen islandigimi goruyormusun ? diye sormuş. .o da evet deyince ,sen benim bir seyimimi giydin ?
deyince namaz kılarken sizin bir hirkanizi başıma örttüm demiş. .onun için gördün demekki demiş. .bu dünya gibi başka yerler var gayb aleminde.
orada yağmur yağıyordu demiş. .bizim güneşimiz gibi ve ayımız gibi onlarında güneşi ve ayı var demiş. .acaba bu zemini çevreleyen diğer kitalarda
ayrı bir güneş ve ay daha mi var. .belki iç içe yedi buzul halkası ve kıtalar vardır. yedi yer bunlar olabilir mi diye düşünebiliriz.

1. kat gök ile yeryüzü arasındaki mesafeyi bulmak için.. bildiğimiz kadarıyla 6 kat sema daha var ama bizim evren dediğimiz uzay boşluğu yani yıldızların
gezegenlerin galaksilerin olduğu alan sadece 1. katın altında yeryüzü ile 1. kat arasında kalmaktadır. hesap şu şekilde: bir kişi saattte 2km hızla yürürse
2*24*365*500 = 9 milyon kilometredir. yani buda 12 saat boyunca yere düşen bir taşın bırakıldığı yüksekliğe eşittir. bu da tırmizide geçen 1. kat gökten
yere bir taş bırakılsa akşama kadar düşer hadisine uygundur. 9 milyon km yi 1. formülde kullanırsanız 9.000.000= V * 24*365*500 saatte 2 km hızla yürümelidir.
hesaplamaları bu mantıkla yaparsanız 500 yıllık yürüme mesafesi için bir taşın düşme zamanı verilebilecek max süre 1 gündür. eğer peygamber efendimiz Tırmızi
hadisinde arştan atılan taşın 2 gün veya daha fazla süre de düşerdi deseydi o zaman çelişki olurdu.

İki temel prensibi gözardı etmemek gerekir.

1. Dünya Düz ise ki Düz, Güneş merkezli sistem ve onu sabit alan Uzay dahil tüm sabitler çöker. Bu durumda Dünya'nın üzerinin kubbeyle örtülü bir fiziki
yaşam alanı olduğu sabitine varırız ki, bu yöndeki çalışmalarda güney kutbu 88 meridyeninde gök kubbenin 4 km. olduğu kesinleşmiştir.1954 yılında ki keşif
operasyonunda, kubbenin direnç ve özellikleri araştırılmıştır.
Bu halde,
Dünya Düzleminin yarı çapından kubbenin kuzey kutbundaki merkez yüksekliğine ulaşmak mümkündür.. Bu da yaklaşık 4500 mil eder..

2. Dünya, tek başına bir düzlemde var olmuş tek yaşam alanı değildir.. Dünya gibi aynı düzlem üzerinde ve yine üstü kubbe ile örtülü birçok yaşam alanı
vardır ve bir birlerine, kubbe bitişme noktalarından kapıları vardır..
Örneğin, Dünya'mızın 4 kapısı bulunur. Bu kapılardan kubenin bitiş noktasından geçildiğinde, yine üstü kubbeli kıtaların olduğu yeni yerlere ulaşılır..
Kapıların denetimi, kapıların her iki tarafında yaşayan medeniyetlerden hangisi üstün ise, onun tarafından sağlanır..Bu üstünlük teknoloji vs. değil,
Ruhsal üstünlüktür.
Bu 4 kapının ikisine araştırmanız için değinelim, biri Hindistan'dan Güney kutup çemberine ilerlediğinizde buzul altında karşınıza çıkar (89.55 meridyeni).
Diğeri ise Yeni Zellanda'dan Güney kutup çemberine ilerlediğinizde, buzul altında ve tabi ki kubbenin bitiş noktası olan 89.55 meridyenindedir..
Kısaca,
Kubbenin üstünde su vardır..
Güneş ve ay aynı büyüklüktedir (yaklaşık 30 mil).
Güneş ve ay 3700 mil yüksekliktedir..
Ayın benzeri 2 cisim daha vardır ve Ay tutulmasına neden olan bunlardır..
Ayın kendi ısısı ve ışığı vardır ve gece ay ışığı vuran yer, vurmayan yerden bu nedenle soğuktur..
Yıldız dediklerinizin görevi vardır.(Bu aşamada girmeye lüzum yok.) ve kubbe üstündeki sudan 1 mil kadar yukarıda bulunurlar.
Dünya ve diğer benzer Düzlem üstünde ki Kubbeli Dünyaların fizik ve enerjileri, iki temel esasa göre işler..
Dünyada manyetik Kutup sadece kuzeydir.. Bu yüzden pusula sadece kuzeyi gösterir..
Bunun sebebi, Dünyanın merkezi olan kuzey kutbu, Anot elektronları ile manyetik alanı oluşturur..
Dünya'yı Çevreleyen buzullar ise (Küreye göre güney kutbu buzulları) katot elektronu yüklüdür..,
Bu anot ve katot'un, Dünya için gerekli enerjiyi oluşturmasını sağlayan ise, Tuzlu sudan oluşan Deniz ve okyanuslardır..
Böylece, sonsuz ve kubbe içinde sürekli saf enerji var olur ve bu enerjinin oluşumunu sağlayan kuzey kutup diklemi ise manyetiği oluşturur..
Bu temel ve canlının varlığını sağlayan mükemmel sistem, İnsanların müdahale etmesi mümkün olmayan bir kusursuzlukla çalışır..
Güneş ve ay, kendi yapıları ve kimyasal özellikleri gereği, kuzey kutbunun yaydığı manyetiğin referansında salınır..
Bu Dünya'da dahi insanlıktan saklanan ve korunan yerler var diyeyim..
Kapıları araştırın, Başlangıç olarak kısıtlı kaynak gözükse de, eskilere gittiğinizde 16 - 17. yüzyılda başlayan denizci keşiflerinin, farklı zamandaki
keşiflerde çizilmiş olan ve aynı olan Güney dairesinin kıtasal haritalarına ulaşırsınız..
Şunu da belirteyim araştırmalarda faydası olur, Dünya merkezdir. Diğer Dünyalara hem konum açısından hem ruhsal açıdan.. Dünyanın çevresinde,
her birine bir kapı ile bağlanan ve ruhsal üstünlüğü daha ileri varlıkların bulunduğu 4 Dünya'ya ulaşılır.. onların dışında 12, onların dışında 36.. Böyle devam eder..
Bundan sonrası, kişinin doğru ve gerçek için mücadelesine, aklına ve pek tabi çevresel ve maddi olanaklarına kalmış. Öyle ki, bir zaman sonra şuur
açılınca bu dünyada ki gördüğünüz teknolojinin ilkelliği ve insanının her açıdan yok edilişini, gerçeği görmüş gözlerinizle maalesef izlersiniz..

Mesut64
23 Ekim 2017, 14:20
Berkay Evren isimli bir sahis Küre dünya modelini savunmak icin video yapti ve devami da
gelecek dedi, ama bir hafta sonra Dünya Düz olabilir diye baska bir video yayinladi, yani
Dünya nin Küre oldugunu ispat edecegim derken Düz oldugunun farkina vardi.

Ey Yüce Allahim sen nelere kadirsin!

Ilk video:

https://www.youtube.com/watch?v=arOY6UOO86M

ikinci Video:

https://www.youtube.com/watch?v=o1xMBD-_aBE&t=30s

mxm
23 Ekim 2017, 19:11
Valla Viveonun üst yazilari dahi "Beni sakin seyretme!" diye bagirdigindan asla seyretmeyecegim cünkü sacmaliklarla dolu oldugunu daha seyretmeden bile fark edebiliyorsun.

"Iste ispat!" diye kocaman yazmis, millet saf ya belki hemen inanir.

Sana sundugumuz elle tutulur kanitlari hic sallamadigin veya her seye bir bahane ürettigin icin bu konu benim ilgimi artik cekmiyor. Sundugun videolar zaman kaybindan baska bir seye yaramadi, yaramasi da zaten mümkün degil, sadece ne düsünüyorlar acaba deyip seyretmistim, hakikaten hic geregi yokmus.

Tigin
23 Ekim 2017, 20:02
Selam

ben valla artik inaniyorum, yani düz dünya TEORiSiNE.

Ve de geotik Dünya GERCEGiNE....

Yani düz dünya sace teoridir ve yuvarlak Dünya da gercektir.

Arkadas zaten hep diyor; Düz Dünya Teorisi.. Bu da teoriyi zaten gecemez.....

Prens-66
23 Ekim 2017, 21:01
Bu kadar saçmalık yeter, Çocuk kandırma oyunu benim için bitti.

Mesut64
23 Ekim 2017, 22:25
Kimsenin, kimseyi aldattigi yok, onuda nerden cikardiniz?

Biz burada bilgilerimizi paylasiyoruz.

Dünya Küre de olsa Düz de olsa bunun tartisilmasi gerekir, sonucta bizim Dünya miz!

neco77
24 Ekim 2017, 07:17
Ne bilğiymiş ya Arkadaşım sen ne yiyor ne içiyorsun bilmiyorum ama. .
istersen git bir Doktora görün.
Biraz sağlıklı beslen.
Sonra sonra daha sağlıklı düşünürsün.
Selamlar.

Mesut64
24 Ekim 2017, 12:11
Ne bilğiymiş ya Arkadaşım sen ne yiyor ne içiyorsun bilmiyorum ama. .
istersen git bir Doktora görün.
Biraz sağlıklı beslen.
Sonra sonra daha sağlıklı düşünürsün.
Selamlar.

Al sana biri daha, bana doktor tavsiyesinde bulunmus kendince, onlar gibi düsünmeyince böyle oluyor nedense,
uysan bela, bana yakismaz.

Istanbul Küre imis Arkadaslar, ben Doktora Gidiyorum. Gözlerim Bozuldu! ;)

https://i.hizliresim.com/V3M95j.jpg

Bu Arada Amerika Kitasi kilo almis herhalde; :D:D

https://i.hizliresim.com/yz36m7.jpg

Iyi kandiriyorlar sizi devam.

Fatih Altayli da kafayi yemis, Ay dönmüyormus!
Memlekette Herkez Profesör olmus.

https://www.youtube.com/watch?v=aUEkhZ4hiwQ&feature=youtu.be

mxm
24 Ekim 2017, 19:23
Ay dönüyor mu yoksa dönmüyor mu?

samet64
24 Ekim 2017, 22:38
Mesut ustam burdaki arkadaslarin alayci tavirlarina aldiris etme inancindan davandan alay konusu oluyorum diye vazgecme, dogru yoldasin keske hepimiz senin gibi herseyi ezbere nasil bilmemiz gerektigini isteyen büyük adamlarin bize sundugu bilgilerle degilde kendi fikirlerimizide katarak ögrensek bazi seyleri. Ilerde en azindan küre olduguna tekrar kanaat getirsen bile arastirmistim dersin. Biseyi bilmemek degil ögrenmemek ayip. Dedigin gibi okumus etmis insanlar tekrardan arastirmaya baslamissa vardir altinda bir bit yenigi. Mesela bende aya hic bir zaman cikilmadigi inancindayim. Bekleyip görmek lazim. Konunun takipcisiyim. Saygilar.

Mesut64
25 Ekim 2017, 11:44
Anlatmak istediklerimi bir cirpida anlamissin, cok güzel.
Iste böyle düsünen insanlara ihtiyacimiz var. Ezbere bilgilerle degilde arastirip kendi cabalarinla ögrendiklerin
asil bildiklerindir. Dünya´nin sekli semali degil aslinda bilmek istedigimiz, istedigimiz ögrenme arzusunun devami,
Sonucta yalan bir dünya, Rüyada yasiyoruz, Ölünce uyanacagiz.

Tigin
28 Ekim 2017, 16:56
Selam

valla bu aciklama bana biraz bayat geldi yav. 31 sayfa yazinin ana özeti bu mu???

Ben almayayim....

Prens-66
28 Ekim 2017, 19:38
Günaydınlar olsun @Tigin!

Biz baştan beri neyin tartışmasını yaptık acaba?

Mesut64
29 Ekim 2017, 11:24
Günaydin, Arkadaslar!

Hayat bir okuldur! diye bosuna dememisler,

Temel egitim olarak baslayan, hayatimiz sonra hangi meslekte devam etmek istersek ona göre yön bulur,
Tabii burada hic birimiz Astronomi yada Gökbilimi üzerinde egitim almadik. Bir konu üzerinde ögrenme istegimizin
bulunmasi normal olarak bizim temel egitimde aldigimiz, Matematik, Fizik, Cografya, ve Kimya bilgileriyle yeterli
olabilir ama bundan sonrasina yani daha fazla arastirmamiza gerek oldugunda uzmanlasmis kisilerin bilgilerine
ihtiyac duyariz. Simdi biz Dünya´nin yapisi, uzay nedir, evren nedir? diye ögrenmeye calissak konu bizim Temel
egitimde aldigimiz bilgileri asiyor ve dogal olarakda Kabul görmüs bilgiler bizim icin daha inandirici olmaya basliyor.
Bunun icin sizlere birsey demiyor ve diyemiyorum, sonucta Kabul görmüs bilgiler sizler icin dogru kabul ediliyor,
ama benim mantigimda Dünya´nin Düz oldugu sonuclari ortaya cikiyor, cünki düsünüyorum, Küre bir dünyada
egim olmasi gerek böyle bir egim yok, Lazer testi ile 180KM de egim tespit edilemedi, Süves kanali var 170 KM
dümdüz, Okyanuzlar Dümdüz, Bunu Gemiciler coktandir farketmis durumda, Pilotlar bizim yolculuklarda yan camdan
gördügümüzden fazlasini görüyorlar ve onlarda Düz oldugunu söylüyor,
Peki siz neden Hala Küre oldugunda israr ediyorsunuz?

Gercek ortada Küre olduguna inandiginiz bilgiler yalan bilgiler.

Alin size sacmaliklarla dolu Modern uzay biliminin bir sorgulamasi daha!
https://i.hizliresim.com/LObQ40.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=GkfmWO0jVyU
Kolay Gelsin!

kartal55
31 Ekim 2017, 15:58
Burda din üzerindenmi,teori üzerindenmi,tahmin üzerindenmi,bilim üzerindenmi tartisiyoruz?
Bu iddiaya inanan Mesut64 .Olaylara sirayla ve bilimsellikten bakmakla gidelim.Neye inanip neye inanmadigini bir ögrenelim önce,
1.Nasa yalanci bir kurum anladik.Peki ESA denilen uzay arastirmalari kurumuda yalancimi?Dünyanin düz oldugunu söyleyen resmi bir kurum varmi?veya Ülke.Hepsi yalanci NASA yami inaniyor?
2.Big Bang olayi yalanmidir sence?
3.Günese inaniyorsun galiba.Günes in etrafinda Gezegenler sence dogrumudur?Eger dogruysa hepsi yuvarlakmidir dünya disida?Tek Dünya mi düz sizin teoriye göre?
4.Yercekimi yalanmidir sence?Ispata ihtiyacin varmi?
5.Dünya düz olsaydi etrafindaki buzlar erirdi.Delinemeyen buzullar sana ne kadar mantikli geliyor.
Evet dünya haritasinda hatalar var.Bu bilinmeyen birsey deilki.Ama dünyanin yuvarlak oldugu gercegini deistirmez.Sürekli videolar ve resimler sunuyorsun.Bu resimleri ve videolari sunanlar amatör kisiler.Hangi bilimadami dünyanin düz oldugunu iddia etmiski.Önce kaynak a bakarim kaynak ne diye.Bilim zaten bilimsel videolari ispatlari sunmus.Daha ne ispati ariyorsun.Eski Sümer medeniyeti bile tabletlerine dünyayi yuvarlak mühürlemis yil olmus 2017.Nasa yi büyütmeyin demissin.Adamlar Teleskop yaptilar Big Bang in 2 milyon yil sonrasini görebilmek icin.Masraf 8.8 milyar dolar.budami yalan?Biz nerdeyiz Nasa nerde.Birakalim bu isleri.Cern de bilimadamlari isikhizlarina ulasiyor.Tanri parcacigini ariyor bizde hala neyi tartisiyoruz.Biz Sümerlerin bile gerisindeki konuyu tartisiyoruz.Uzaya firlatilan uydularda yalan,Aya gidildigi yalan.Mars taki arac ta yalan.Bilim ve akil Gökkubbe de takildi kaldi.Gökkubbe de delinmez.Onlarin ispatlar Hollywood eseri senin videolar saheser.ne diyeyim artik.Selametle.

sandokan
31 Ekim 2017, 23:11
Evet dünya düzdür. Ve bir öküzün boynuzlari üzerindedir.

BndD
01 Kasım 2017, 11:26
Boşuna tartışıyorsunuz Dünya düzdür ispatı:

https://youtu.be/whyOinXgTRA

Mesut64
01 Kasım 2017, 12:08
Burda din üzerindenmi,teori üzerindenmi,tahmin üzerindenmi,bilim üzerindenmi tartisiyoruz?
Bu iddiaya inanan Mesut64 .Olaylara sirayla ve bilimsellikten bakmakla gidelim.Neye inanip neye inanmadigini bir ögrenelim önce,
1.Nasa yalanci bir kurum anladik.Peki ESA denilen uzay arastirmalari kurumuda yalancimi?Dünyanin düz oldugunu söyleyen resmi bir kurum varmi?veya Ülke.Hepsi yalanci NASA yami inaniyor?
2.Big Bang olayi yalanmidir sence?
3.Günese inaniyorsun galiba.Günes in etrafinda Gezegenler sence dogrumudur?Eger dogruysa hepsi yuvarlakmidir dünya disida?Tek Dünya mi düz sizin teoriye göre?
4.Yercekimi yalanmidir sence?Ispata ihtiyacin varmi?
5.Dünya düz olsaydi etrafindaki buzlar erirdi.Delinemeyen buzullar sana ne kadar mantikli geliyor.
Evet dünya haritasinda hatalar var.Bu bilinmeyen birsey deilki.Ama dünyanin yuvarlak oldugu gercegini deistirmez.Sürekli videolar ve resimler sunuyorsun.Bu resimleri ve videolari sunanlar amatör kisiler.Hangi bilimadami dünyanin düz oldugunu iddia etmiski.Önce kaynak a bakarim kaynak ne diye.Bilim zaten bilimsel videolari ispatlari sunmus.Daha ne ispati ariyorsun.Eski Sümer medeniyeti bile tabletlerine dünyayi yuvarlak mühürlemis yil olmus 2017.Nasa yi büyütmeyin demissin.Adamlar Teleskop yaptilar Big Bang in 2 milyon yil sonrasini görebilmek icin.Masraf 8.8 milyar dolar.budami yalan?Biz nerdeyiz Nasa nerde.Birakalim bu isleri.Cern de bilimadamlari isikhizlarina ulasiyor.Tanri parcacigini ariyor bizde hala neyi tartisiyoruz.Biz Sümerlerin bile gerisindeki konuyu tartisiyoruz.Uzaya firlatilan uydularda yalan,Aya gidildigi yalan.Mars taki arac ta yalan.Bilim ve akil Gökkubbe de takildi kaldi.Gökkubbe de delinmez.Onlarin ispatlar Hollywood eseri senin videolar saheser.ne diyeyim artik.Selametle.

Selam Arkadasim, evet kafandaki sorulari sormussun ve tahminim bu sorularinin cevaplarini da yine kendi
inandigin sekilde cevaplarla isteyeceksin ama bu mümkün degil ve sana verecegim cevaplarin yine cogunu
kabul etmeyeceksin cünki kafandaki cevaplar var zaten, ama ben yine de deneyeyim;
1. Nasa Yalanci bir kurulustur ve amaci inanclari yikmaktir, insanligi inanclarindan koparip sadece adina uzay bilimi
dedikleri kendi yalanlarina ve kurgularina insanlari inandirmak ve bu yolda cesitli Kurgu bilimi uyarlamak icin kurulmustur.
Esa ve diger ülkelerdeki Uzay Bilimi kuruluslari hepside NASA ya baglidir, ve durum böyle olunca hepside ayni amac icin
hizmet etmektedir, ve sembolleri de birbirine benzer.

2.Bing Bang olayi yalandir, insanlik ve Dünya bir tesadüf eseri olusmus degil tamamiyle Allah tarafindan yaratilmistir.

3.Günese inandigimi da nerden cikardin? Günes ve Ay Dünyanin üzerinde cember seklinde Dairesel bir yol almaktadirlar.
bunlarin 3 Dönencesi vardir. Günes 24 saatde turunu tamamlar, Ay ise 24 saat 50 dakikada.

4.Yerkcekimi ispatlanmamis Göreceli olmayan bir Madde kanunudur, Kütle yogunlugu da denilmektedir.

5.Dünya Düzdür ve Buzullar erimez Yaradanimiz cok güzel bir sekilde bunu dengelemistir. Kuzey kutbundaki buzullar nasil
erimiyorsa Antartikadaki buzullarda erimez, ayrica dis duvar diye tabir ettikleri yerde kendi kendini yenileyen bir mavi buz
tabakasi vardir.

https://www.youtube.com/watch?v=zzQUgMHncO4&feature=youtu.be

Eski medeniyetlerin hepsinde Dünya´nin düz oldugunu düsünenler olmustur. Küre olabilir diyenler Matematikle Dünya´ya
bakanlar ve Matematikle kesfetmeye calisanlardir. Ama Dünya´nin 3/2 si su oldugundan Su da kendini Teraziye aldigindan
Ki bosuna su Terazi si icat edilmemistir. Dünya Düz olabilecegi kanisiyla hareket edenler gercegi kesfetmislerdir.

Cernden gelen son aciklamalari takip etmiyorsun herhalde, son aciklamalarinda Evren aslinda var olmamaliydi diye bir demec
verdiler, yaradilisin öyle Tesadüfler üzerine olmadigini Yaradanin üstün yaratma gücünü görünce pes ettiler. Isik hizina ulasacaklarmis
nereye gideceklerse?
Daha Uzaya cikamayan uzay bilimi hala bos islerle insanligi kandiriyorlar.
Ne diyelim onlara Kolay Gelsin!

Mesut64
03 Kasım 2017, 15:00
Selam Arkadaslar;
Cok güzel bir videoyu sizlerde paylasiyorum. Kafanizdaki sorularin sade bir sekilde
cevaplarini bulacaginiz bir calisma olmus.

https://www.youtube.com/watch?v=Wju0g8WZvV8&feature=share

sputnik
10 Kasım 2017, 02:31
Kuyuya atilan tasa 31525 kisi bakmis, tam 623 kisi de o tasi Temmuz'dan beri cikarmaya calismis.

Basarilar diliyorum.

femo
10 Kasım 2017, 03:10
dünyayı alt üst ettiniz, konu ağır olduğu için bir verimli sonuc alamadık
kuyuya atılan taş düz mü yoksa yuvarlak mıydı
bunun cavabını yalnız @sputnik arkadaş biliyor
taşın kendisi hafif olduğu için uzman arkadaşlar soruyu
daha cabuk cöze bilirler

sputnik
10 Kasım 2017, 21:20
kuyuya atılan taş düz mü yoksa yuvarlak mıydı bunun cavabını yalnız @sputnik arkadaş biliyor...

Iltifatin(!) icin tsk'ler.
Fakat sputnik arkadasinizin bildigi bir sey yok.
Öyle ki, evin yolunu bile dogru dürüst bilmiyorum.

femo
10 Kasım 2017, 22:22
konu basligi güzel, herkes yeterince bu konu üzeride yorulmaya basladi
herkesin özgür dücüncesi, akli ve mantigi var
herkes bir birimize saygi göstersin
kim neye isterse ona inansin
konuya merak eden varsa isteyen google'de yeterice bilgi toplayabilir

anlayasinisa güvenmekteyim

Mesut64
12 Kasım 2017, 13:15
Evet Arkadaslar, dünya yuvarlakmis yanilmisiz özür dileriz.

https://www.youtube.com/watch?v=Bn0YMVHBJHw&t=59s

Kolay Gelsin!

mohikan
12 Kasım 2017, 17:47
Dünya düz yada yuvarlak olsa bile Bu insanlarin kafasini bos yere mesgul etmek icin atilmis yeni bir düsüncedir. Ama dönebilen herseyin yuvarlak olmasi gerektigi gibi bir gercek varken nasil olurda illede düz olduguna ikna cabalari olusuyor. Köseli yada düz bir araba tekeri yada bisiklet tekeri düsünemiyorum. Hadi nasa insanlari kandiriyorda Uzayda uydusu yada kamerali uydusu olan baska ülke yokmu. Pekala dünya düz de AY neden yuvarlak.

Mesut64
13 Kasım 2017, 14:30
Köseli yada düz bir araba tekeri yada bisiklet tekeri düsünemiyorum. Hadi nasa insanlari kandiriyorda Uzayda uydusu yada kamerali uydusu olan baska ülke yokmu. Pekala dünya düz de AY neden yuvarlak.

Araba ve bisiklet tekerleri dünya yuvarlak oldugu icin mi yapilmis?

Uzayda Kamerali uydu varmi?

Ay yuvarlak görünmekte ama Ay yuvarlak görünüyor diye Dünya da yuvarlak olmak zorunda degil.
Ayda ve diger gezegenlerde Dünya da ki gibi okyanuslar varmi?

Madem Düsünmek istiyorsun bu sorularin cevaplarini düsün bence, belki bulursun.

Kolay Gelsin!

Prens-66
13 Kasım 2017, 21:51
Siz daha halen, bıraktığım yerdemisiniz!?

Konu unutuldu gitti bitti derken, tekrar alev alıyor..:confused:

Ne tükenmez bitmez inat ateşiymiş bu :D

sputnik
14 Kasım 2017, 00:04
Einstein "bir önyargiyi ortadan kaldirmak atomu parcalamaktan daha zordur" derken bugünleri görmüs olmali.

SesSizliK
14 Kasım 2017, 17:12
bune be 32 sayfa olmus :D

Mesut64
14 Kasım 2017, 19:32
bune be 32 sayfa olmus :D

Böyle bos yazarsan 33 bile olur.

Ayrica Atom parcalamak filan inanmayin böyle seylere. Hepsi yalan, onlar ancak kendinelerini parcalar.

Bir ara koyun kopyalamislardi, DNA örneginden, gündem degistirmek icin bilim yalanlari oluyor öyle.

Tigin
14 Kasım 2017, 19:49
Selam

yaaa aglamak istiyorum sayin seyirciler......

Dünya düz bir gercek te. Diger hersey yalan he????

Prens-66
14 Kasım 2017, 20:07
Mendil verenin yok mu? ;)

He de geç artık..

SesSizliK
14 Kasım 2017, 20:10
Böyle bos yazarsan 33 bile olur.

Ayrica Atom parcalamak filan inanmayin böyle seylere. Hepsi yalan, onlar ancak kendinelerini parcalar.

Bir ara koyun kopyalamislardi, DNA örneginden, gündem degistirmek icin bilim yalanlari oluyor öyle.

konu bos olunca yorumda bos oluyor naparsin :)

mxm
14 Kasım 2017, 22:25
Ayrica Atom parcalamak filan inanmayin böyle seylere.

.

Hirosima´ya atilan o dandik bomba pit diye bir ses cikartip düstügü yerde actigi ufak cukur harici hic bir hasar vermeyince, yübinlerce Japon sokaklara dökülüp kendi elleriyle evlerini yakip yikmaya basladilar. Amac belliydi: "Diger milletleri kafaya almak, kendilerini acindirmak!" Savastan biktiklari icin ama kolayca teslim olmamis gibi görünmek icin Amerikalilarla beraber planlamislardi. Ne atom bombasi yaw! Yok öyle bir sey!

Haa bir de Atom santrali varmis da! onlarin tümü kömürle calisiyor.

hOrOz
14 Kasım 2017, 22:43
Hirosima´ya atilan o dandik bomba pit diye bir ses cikartip düstügü yerde actigi ufak cukur harici hic bir hasar vermeyince, yübinlerce Japon sokaklara dökülüp kendi elleriyle evlerini yakip yikmaya basladilar. Amac belliydi: "Diger milletleri kafaya almak, kendilerini acindirmak!" Savastan biktiklari icin ama kolayca teslim olmamis gibi görünmek icin Amerikalilarla beraber planlamislardi. Ne atom bombasi yaw! Yok öyle bir sey!

Ya bir ara yazdıklarını gerçek sanacaktım.
Valla bu arkadaşın ruhsal durumu beni korkutuyor

mxm
14 Kasım 2017, 22:47
Ya bir ara yazdıklarını gerçek sanacaktım.

Baska türlü basa cikamayinca biz de bu yola basvurduk hocam, naapalim. :)

O kirmizi hapi secmis, biz ise maviyi yuttuk.

https://www.youtube.com/watch?v=OuJ87X9YX3c

Prens-66
14 Kasım 2017, 22:59
Acaba bu Hapları teklif eden kimdi?

@mxm Hocam, bin yaşa:D

femo
14 Kasım 2017, 23:17
demokraside ifade özgürlüğü vardır
ister kişisel hap altında görünümü tercih eder
istersede ayık kafayla kendisini ifade eder
lütfen saygılı olalım

Mesut64
15 Kasım 2017, 12:44

Nüklüer Bomba olmasin o? Ayrica Nüklüer sentral dedikleri var hic Atom sentrali duymadim.

Ayrica Atom hakkindaki bilgi eksikligini tamamlaman icin belki Faydasi olur:

Atom veya zerre, bilinen evrendeki tüm maddenin kimyasal ve fiziksel niteliklerini taşıyan en küçük yapıtaşıdır. Atom Yunancada bölünemez anlamına gelen atomustan türemiştir. Atomus sözcüğünü ortaya atan ilk kişi MÖ 440'lı yıllarda yaşamış Demokritos'tur. Gözle görülmesi imkânsız, çok küçük bir parçacıktır ve sadece taramalı tünel mikroskobu (atomik kuvvet mikroskobu) vb. ile incelenebilir. Bir atomda, çekirdeği saran negatif yüklü bir elektron bulutu vardır. Çekirdek ise pozitif yüklü protonlar ve yüksüz nötronlardan oluşur. Atomdaki proton sayısı elektron sayısına eşit olduğunda atom elektriksel olarak yüksüzdür. Elektron ve proton sayıları eşit değilse bu parçacık iyon olarak adlandırılır. İyonlar oldukça kararsız yapılardır ve yüksek enerjilerinden kurtulmak için ortamdaki başka iyon ve atomlarla etkileşime girerler.

Bir atom, sahip olduğu proton ve nötron sayısına göre sınıflandırılır: atomdaki proton sayısı kimyasal elementi tanımlarken, nötron sayısı da bu elementin izotopunu tanımlar. Her elementin radyoaktif bozunma veren en az bir izotopu vardır.

Elektronlar belirli enerji seviyelerinde bulunur ve foton salınımı veya emilimi yaparak farklı seviyeler arasında geçişlerde bulunabilirler. Elektron, elementin kimyasal özelliklerini belirlemesinin yanı sıra atomun manyetik özellikleri üzerinde de oldukça etkilidir.
Aristoteles'in maddeye bakışı kendinden önce yaşamış olan filozoflara olan tepkisini ifade eder. O, Empedocles'in düşüncesine katılmış ve her şeyin dört ana maddeden yapıldığını savunmuştur. Bu dört ana madde ateş, su, toprak ve havadır.

Bu dönemi izleyen çağlarda bu düşüncelere bir ilave yapılmadı, ilk kez 1803 yılında John Dalton modern atom kavramını ortaya attı. John Dalton, kimyasal reaksiyonlarda maddenin tam sayılarla belirlenen oranlarda tepkimeye girdiğini gösterdi ve dolayısıyla, maddelerin atom denen sayılabilir ama bölünemez parçalardan oluştuğunu ifade etti. Buna ek olarak, atomların kütlelerini ortaya koyan bir tablo hazırladı.

1869 yılında Rus kimyacı Dmitri Mendeleyev o zaman için bilinen elementleri düzenleyen bir periyodik tablo geliştirdi. J.J. Thomson 1897 yılında elektronu keşfetti. 1911 yılında Ernest Rutherford günümüz atom modelinin temelini teşkil eden yapıyı ortaya koydu: atomun, kütlesinin büyük bir kısmını oluşturan bir çekirdek ve bu çekirdek etrafında dönen elektronlardan oluşmaktadır. Rutherford çekirdeği oluşturan pozitif yüklü parçacığa proton adını verdi.

1932 yılında James Chadwick nötronu (adı, elektrik yükü 0 olduğundan, yani nötr olduğundan, nötron olmuştur.) buldu ve bu sayede 1935'te Nobel Fizik Ödülü'nü aldı. Daha sonra kuantum teorisi doğrultusunda Niels Bohr, Bohr atom modelini ortaya attı ve elektronların belli yörüngelerde bulunabildiğini ve bunun Planck sabiti ile ilgili olduğunu ifade etti. Bohr'un modelinin üzerinde, daha sonraki deneylerde bulunanlarla örtüşmesi için birçok ekleme ve çıkarma yapıldı. Bohr modelinin "yamalı bohça" lakabını alması bundan ileri modelini yapmıştır.

Ucak Kokpitinden Dünya´ya bakis, Günes ve Ay da var güzel görüntüler.
Pilot olup ucak kullanmaniza gerek yok ben size bu görüntüleri getirdim. :cool:

https://www.youtube.com/watch?v=sX6kt9nMHA8&feature=share&app=desktop

mxm
15 Kasım 2017, 20:21
hic Atom sentrali duymadim.

"Atomkraftwerk" diye bir sey hic mi duymadin? Hem de teknigi kendisi kuran ülkenin verdigi isim.

Nükleer enerji denilen sey, atomun çekirdeğinden elde edilen bir enerji türüdür.

Anladigim kadariyla senin teknik konulardaki bilgi seviyen asiri derecede düsük, sorun orada.

Prens-66
15 Kasım 2017, 21:21
Hocam Şahsiyet konulara takılmadan tartışmaya devam edelim.

Bilmeyebilir ve biz her konuda bilgili olamayız, ancak bilmediğimiz yanları bilgi alışverişinde bulunarak, tamamlayabiliriz.

Bu iş karşılıklı olur, belki bilmediğimiz bir tarafı, başkası tamamlar ve biz bunun için buradayız.

mxm
15 Kasım 2017, 23:11
Tabii ki öyle ama atom enerjisi teknigi ile calisan Atom santralinin adini nükleer yapinca degisen bir sey oluyormus gibi sunmak da olayi carpitmaktir, ben buna kizdim biraz. Bana atom hakkinda buyur ögren diye sundugu seylere bir bakarsan anlarsin.Atomun parcalanmasiyla ne alakasi var o alintinin?

Dünyanin düzlügü yetmedi atom parcalanamaza kadar geldik. Bu kafada olan hic bir toplum ezilmekten kurtulamaz.Gelecek bilimde, gecmise bakmak yeterli. Arastirmacilarla dalga gecen kafa her seyi o arastiran devletlerden satin aliyor ama bundan asla ders cikartamiyor. Amerikaya karsi olup kicinda orjinal Blue Jeans olanlarin gülünclügü...

Prens-66
15 Kasım 2017, 23:30
Aslında Hocam sende bir yerde haklısın ama Mesut hocamızda işine gelen tarafları kabul ediyor ve benimsiyor, yanılgının tekrar ediyorum farkında değil.

Nükleer = Atom = Atom çekirdeği.

Bu yanılgılar Dünyanın düz olmasıyla bitmez, bunu başardım diye kabul eden Evren Teorisin'i sorgular, Nereden geldik ve aslımız nedir diye baştan alır ve bu Evren bir gün içinde inşaa edilmedi ve Bilim Adamlardan ziyade, daha Insanlığın yeni keşifleri var, herşeyi bildik sananlar'da yanılgı içinde.

Velakin, Youtube vesayre Sayfalardan alıntılar ve kurgular, hiç bir zaman Doğruyu temsil etmez ve yine kişilik ve düşünce'den ibaret kurgulardır.

Demek istediğim, Kişiye göre Mantık sağlıyor, nereye eğimli isen, onu kabul eder veya etmezsin.

Bize saçma gelen bilgiler, diğer tarafa Mantıklı gelir.

Mesut64
16 Kasım 2017, 16:49
Tabii ki öyle ama atom enerjisi teknigi ile calisan Atom santralinin adini nükleer yapinca degisen bir sey oluyormus gibi sunmak da olayi carpitmaktir, ben buna kizdim biraz. Bana atom hakkinda buyur ögren diye sundugu seylere bir bakarsan anlarsin.Atomun parcalanmasiyla ne alakasi var o alintinin?

Dünyanin düzlügü yetmedi atom parcalanamaza kadar geldik. Bu kafada olan hic bir toplum ezilmekten kurtulamaz.Gelecek bilimde, gecmise bakmak yeterli. Arastirmacilarla dalga gecen kafa her seyi o arastiran devletlerden satin aliyor ama bundan asla ders cikartamiyor. Amerikaya karsi olup kicinda orjinal Blue Jeans olanlarin gülünclügü...

MXM usta, carpittigim filan yok, Bilim adina aciklanan herseye inanmayin diyorum. Bilim sadece insanliga hizmet etmiyor.
Cogu Arastirma ve gelistirme Labaratuarlari yada Üniversiteler ilk öncelik olarak Firmalar yada Sponsor icin calismaktalar.

Ilac Firmalari bunun en iyi örneklerinden.
Su adami iyi Tanimiyorsaniz videoyu izleyin ve daha iyi taniyin, cünki bilimi en dogru sekilde kullanan kisilerden birisi:

https://www.youtube.com/watch?v=hQXLrPlcbeo

Atom Konusundaki gelismeleri Arastir derim ne parcalandigi var nede baska bir sey. Almanya bile artik Nüklüer enerji
terimlerini kullanmakta.

Kolay Gelsin!

Prens-66
16 Kasım 2017, 19:24
Öyle ya!

Atom parçalanmıyor ama atıkları Radyasyonlu olmadığı için yüzlerce kilometre yerin altında en güvenli şekilde barınmıyor ve Almanyada her yıl Atom Enerjisi karşıtları Nükleer (Atom) atıklarını burada barındırmayın diye Yollara çıkıp Devlet görevlileriyle arbede yaşatmıyor...

Bunların hepsi Rivayet!?

Pes artık!

kartal55
17 Kasım 2017, 02:58
Kardes amatör videolari bosver sana okullarda anlatilan basit ispatlar disinda ispatlar sunacagim.Sakin kafayla hepsine bir göz at derim.Bunlarda fayda etmezse sana yapilcak baska birsey yok maalesef.Böyle bir konuya 2017 de cevap vermek bile komedi.Bizi Trollediginide düsünüyorum acikcasi.Neyse sansimi son kez deniyorum,yuvarlak oldugunu bilen tüm arkadaslarin ortak sonucu bu deliller.
2500 yıl önce aristoteles anlamış ama biz bugün hala tartışıyoruz. Einstein ve Stephan Hawking bunlari okusa komedi olur.Einstein Newton un Günes sisteminin yercekimi ile deil Günesin uzaya sekil verdigini ispatlamasi yillarini aldi.Bizde bahsettigi dünya yuvarlakmi düz mü diyoruz.Big Bang icin son puzzle parcasi Higgs bozonu cernde bulundu.Hubble Teleskopuyla baska Galaxylerin varligi gözlemleniyor.Yeni 8.8 milyarlik Teleskop Big bang e dahada yaklastircak bizi sen hala Dünya düzdür diyorsun.Gökte tabaka var asilamaz diyorsun.NASA bu Ozon tabakasinin insanlarin hatasindan dolayi delindigini acikladi.Ayrica bu tabakanin bahsedildigi gibi asilamaz olmadiginida acikladi.
-----------------------------------------------------------
1.100 lerce yapay uydu iletişim, navigasyon ve diğer amaçlarla dünya etrafında dolanıyor. bu uydulardan iss (international space station) ve iridium (motorola tarafında uydu haberleşmesi için gönderilmiş 77 adet uydu) uyduları sizin konumunuza yakın bir yerlerden geçtiğinde çıplak gözle gözlem mümkün oluyor.
bu uyduların anlık konumunu gösteren ve sizin konumunuza yakın bir yerden geçişleride gösteren uygulamalar mevcut. mesela android telefonu için iss detector uygulamasını kullanabilirsin.
bu uygulamalardan biriyle uydulardan biri size yakın bir yerden geçiş yaptığında, uygulamanın pusulasının gösterdiği yere kanlı canlı gözlerinizle bakarak uydunun geçişini gözlemleyerek dünyanın yuvarlaklığını kendinize kanıtlayabilirsiniz.
---------------------------------------------------
2.Sadece berrak havalarda, 50 metre yükseklikten Kıbrısın 86 metreye varan yüksekliği görülebiliyor.Yani dünya düz olsaydı kıyıdan kıyıyı net olarak görebilirdik, ama göremiyoruz işte.Yükseğe çıkmamız gerekiyor.Mersin ile Kıbrıs birbirine çok yakın mesafede.Sadece 60 km falan.
-------------------------------------------------------
3.Ufuk çizgisinin yaklaştıkça sürekli uzaklaşması. yani ufuk çizgisine ulaşmanın imkansızlığı. bu da ancak küresel bi objenin üstünde olmayı gerektirir. bu en basit açıklaması.
4.Güney kutbunun çevresini 100 günde dolaşan yelken yarışları eğer düz dünyacıların iddia ettiği gibi güney kutbu aslında düz bir dünyanın çevresi olsaydı kaç gün sürerdi? sorusunun cevabı yeterli kanıttır.
-----------------------------------------------------
5.Ekvatora uzak bir koodinata geçiş yaptıkça, gökte görülebilir olan yıldız takımları da değişir. düz bir dünyada ise, gittiğimiz her yerde aynı yıldız kümelerini görmemiz gerekirdi.
6.Yerel saat farklılkları
---------------------
7.Uçakların uçuş güzergahları, 2 nokta arasında bir doğrultu çizmez, eğik bir şekilde gerçekleşir. yuvarlak bir dünyada, a ve b noktaları arasındaki yolu dik bir çizgi çizerek kısaltamazsınız. geoit şekli nedeniyle bir eğri tayin etmeniz gerekir.
------------------------------------------------------
8.Güney ve Kuzey yarım küreden bakıldığında aynı yıldızların görülmemesi.
9.Dünya düz ise Ayın önünde şerit şeklinde gölge olurdu.Ayrica Ay tutulmasina bir bakin.Dünyanin gölgesi neden yuvarlak?
------------------------------------------------------
10.Cep telefonunu çıkarıp herhangi bir harita uygulamasını aç ve gps kullanarak dünya üzerindeki yerini görerek dünyanın yuvarlak olduğunu deneyimleyebilirsin,"global positioning system"dersenki gps de yalan, o halde gps'in internet olmayan yerde dahi nasıl çalıştığının kanıtlarını sunman gerekir.
11.Bu nasıl bir kandırmacadır ki rusya, çin, japonya,Avrupa hatta tüm dünya hepsi dünyanın düz olduğunun farkında ama batının geliştirdiği bir yalana ortak olmaktalar.
12.Güneşin doğuşu ve batışı yeterli deilmi?
---------------------------------------
13.Kuzey Kore hidrojen bombası test ediyor ve Abd nin batı kıyılarını (Los angeles-San fransisco) vuracak menzile ulaşıyor. dünya yuvarlak değilse bu nasıl oluyor? size göre Kuzey Kore doğuya füze fırlattığında uzaya kaçması lazım füzenin. ama ne oluyor en kısa yoldan Abd nin batı tarafına düşüyor.
dünya tepsi olsa füzenin Abd ye ulaşması için batıya doğru atılıp Rusya-Avrupa-Atlas Okyanusu güzergahını kullanması lazım. buda herhalde 25000 km falan eder ki böyle bir füze yok. doğuya doğru atılıp 3000 km gibi bir menzille abd nin batı kıyılarına denk geliyor.
--------------------------------------------------------------
14.Yol veya yeteri uzunluktaki tünellerin yapımında hesaba katılan eğim, astronomi ve jeoloji bilimleri bu konuda yeterli kanıt sunuyor.
--------------------------------------------------
15.En basit örneklerden 1 tanesi televizyon yayınlarıdır. uydular dünyada ki belirli bir bölge üzerinde dünya ile aynı çizgisel hızda yörüngede dönerler. bu sayede çanak antenlerinizin konumu değişmeden tv sinyallerini alırsınız. düz dünya teorisinde çanakların sürekli uyduyu takip etmesi gerekirdi.
16.1 örnek daha.zoom out yaparak şu uçuşa bakmak yeterlidir: https://www.flightradar24.com/ual835/ec288ea
Dünya düz ise bu pilot enayimi ki bu taraftan uçuyor Chikago'dan Shangay'a?
entry giriş saatinden 6 saat sonra bakanlar uçuşu göremeyeceği için north pacific ocean üstündeki herhangi bir uçuşa tıklayabilirler.
--------------------------------------------------------
17.Son olarak Nasa canli yayin
https://www.youtube.com/watch?v=ddFvjfvPnqk

Selcuk8
17 Kasım 2017, 22:51
Mesut hocam bu sefer çok kötü köşeye sıkıştı ki 19 saattir cevap bile yazmadı..

Bu son mesaja, tek tek maddelere ve düz dünya teorisini nasıl savunacak çok merak ediyorum. Heyecanla bekliyorum.

Tigin
17 Kasım 2017, 23:15
Selam

arkadaslar tekrarlar moduna gectik...

mxm
17 Kasım 2017, 23:16
@Selcuk8,
Bosuna beklersin. O sorularin tümüne kacamak cevaplar verdi veya hic cevap vermedi. Cikmaza girdigi zaman, misal Uydu falan yok deyip cikiyor isin icinden. Uzaya yollasan ve göstersen, buna dahi bir bahane bulur, camlar filtreli falan der, yercekimi olmadigindan havada süzülse dahi kabul etmez, ben erdim der.Yani fikrinden vazgecmek istemiyor, yoksa dünyanin yuvarlak olduguna kendisi de kanaat getirdi coktan. Konu da cok uzayinca birakmak artik zor gelir.

En iyisi isi girgira vurmak cünkü söylenmedik söz, getirmedik ispat birakmadik. "Ay"in mesela neden Avustralya´da tersten göründügüne yaptigi aciklama: "Bu düz dünyada normaldir" bu cevap zaten her seyi acikliyor, ispat falan fayda etmiyor, etmesine izin de vermez.

Prens-66
17 Kasım 2017, 23:18
daha önce verilen bu soruları bile görmezden geldi, bu sorular daha önce işlendi

https://hmilz.wordpress.com/2016/06/10/einige-fragen-an-menschen-die-glauben-die-erde-sei-flach/

MEGAbond
18 Kasım 2017, 04:46
mesut usta $öyle bir cevap veremedin ya:cool:

https://www.youtube.com/watch?v=60gCNBr-gwk

44Malatya
18 Kasım 2017, 06:03
33 sayfa konuştular ettiler, o kadar çok beğeni ve teşekkür aldılar, yinede bu delikanlı gibi kısa ve net cevap veremediler.

Helal olsun!

sputnik
18 Kasım 2017, 12:01
Sözün bittigi yerdeyiz.
Böyle bir konu bu kadar tartisma konusu oluyorsa ben sahsen kendime "konu mu yanlis yoksa ben mi yanlis yerdeyim" diye sorarim.

Böyle iddialarda bulunan bir arkadasim vardi.
Doktora götürdük.
Uzun muayeneler sonucunda doktor bize "Tibbi olarak yapacak bir sey yok. Bunu kendi haline birakin" dedi.
O zamanda beri saplantili görüslere sahip kisilerle hic tartisip kendimi yormuyorum.
Onlari kendi hallerine birakiyorum.
O da rahat ediyor, ben de...

Prens-66
18 Kasım 2017, 12:46
Elimizin geldiği, dilimizin döndüğü kadarıyla yardım etmeye, rehber olmaya çalıştık.

Bundan sonra bu Konunun üzerinde durur ise, yol vermek lazım!

Mesut64
18 Kasım 2017, 15:09
Öncelikle böyle güzel bir yaziyla geldigin icin tesekkürler,

senin kanit olarak sundugun Küre Dünya Modelinin hepsine cevaplar yazildi,
konuya tam hakimsen bunlarin cevaplarini bulabilirsin, ama olmadigin belliki
tekrar yazmissin, üsenmeden yine cevaplarim sorun degil, baslayalim bakalim;

1.100 lerce yapay uydu iletişim, navigasyon ve diğer amaçlarla dünya etrafında dolanıyor. bu uydulardan iss (international space station) ve iridium (motorola tarafında uydu haberleşmesi için gönderilmiş 77 adet uydu) uyduları sizin konumunuza yakın bir yerlerden geçtiğinde çıplak gözle gözlem mümkün oluyor.
bu uyduların anlık konumunu gösteren ve sizin konumunuza yakın bir yerden geçişleride gösteren uygulamalar mevcut. mesela android telefonu için iss detector uygulamasını kullanabilirsin.
bu uygulamalardan biriyle uydulardan biri size yakın bir yerden geçiş yaptığında, uygulamanın pusulasının gösterdiği yere kanlı canlı gözlerinizle bakarak uydunun geçişini gözlemleyerek dünyanın yuvarlaklığını kendinize kanıtlayabilirsiniz.

1- stallite uyduların yüksek enerji protonlarının bulundugu van allen kuşakları olarak bilinen radyasyon kuşaklarının( binlerce millik 2 ayrı kuşaktan oluşur )
cevresinde yakınlarında bulunması bir tarafa dışında olması mümkün degildir . yani bu kuşaklarda vede 35.700 km irtifada ne uyduların elektronik aksamı çalışır nede saglıklı bir şekilde yer istasyonlarına sinyal alıp gönderebilirsin.
2-bu kuşaklardan insanlı gecmek şu anki teknoloji ve bilgi birikimiyle mümkün degildir . nasanın 1969 aya gittik yalanına zaten inanmıyorsunuzdur
3-dünyanın ve cevresinde oldugu söylenen satallite uydularının internet üzerinde bulunan resimlerinin tamamı faketir .asagıdaki linkte amatör astronomi ile ilgilenen birinin ekipmanlarıyla bulabildiği tek şey 1 piksel noktadır geo senkron uydularla ilgili4-nasa ve diğer ülkelerin rusya çin tamamının uzay ile ilgili videoları animasyon dan ibarettir . çinin aya gitmesi yakın zamanda ve yutunun gönderdiği sahte stüdyo ortamı fotografları ve video buna bir örnektir
5-yutubta space shuttle ve roket videolarını izleyin . tonlarca agırlıkta likid hidrojen hidrazin oksijen vb karışım yakıtlar sadece 100-150 km ye roketi cıkarmak içindir . atmosferin hemen dışında roketten ayrılır tanklar
UZAY yüzde 99 vakum oldugu için ne newtonun 3. pirensibi nede termodinamik kuralları işe yaramaz .rokette kullanacagın herhangi bir gaz vakuma karışır yani gidilebilen irtifa veya uzaklık atmosfere cok uzak olmayan noktalar van alleni gectik marsa aya gittik kocaman bir yalandır .

6- iss uzay istasyonu degil nasanın denizaltı istasyonudur ordakiler astronot degil oyuncudur . su altında özel yapım bir havuzda bulunur bazı videolarda zero gravity denilen boeing uçakların içinde cekilmiştir

iss nin yörünge yüksekliği 400 km deniyor . bu atmosfer tabakasında sıcaklık 200-1600 derece arasıdır güneşi görmediğinde -200 derece . insanın korunaklı bir kabinde olsa yaşaması mümkün degildir gercek olan ne 1 satallite uydu ne bir dünya resmi nede iss resmi videosu gösteremezsiniz . hepsi külliyyen animasyon fake bilgisayarda hazırlanmıştır
kısaca gps ve satallite konusuna deginip bitireyim

asagıdaki alıntı yazıda belirtildiği gibi haberleşme sinyalleri için en uygun ortam iyonosferdir .

Prof.Dr. Osman ÇAKMAK / Astronomi - Temmuz 2001

Radyo Yayıncılığına İmkân Veren Harika Ayna
Mezosfer adlı hava tabakasını geçtikten sonra iyonosferle buluşuyoruz. İyonosfer, faaliyet sahası 400 km yukarılara kadar tesirli olan, diğerleri gibi önemli bir atmosfer tabakasıdır. Burada bulunan atom ve moleküller nötr halde değil, iyonlaşmış, yani elektron vererek veya alarak elektrikle yüklenmiş haldedir.

Telsiz cihazı keşfedilip de, arada bir vasıta olmadan haberleşme, imkân dahiline girince, insanlık bu haberleşme hamlesiyle büyük bir heyacan yaşamıştı. Fakat bir husus ilim adamlarını kara kara düşündürüyordu: Elektromanyetik dalgalara bindirilmiş radyo dalgaları dümdüz bir hat boyunca yol alıyordu. Arz düz değil yuvarlak olduğundan, uzak mesafelerle haberleşme, en fazla 100 km çapında bir alan için mümkün olabilirdi. Daha uzak yerlerle, kıtalar veya ülkelerle haberleşme nasıl olacaktı?

Kafalar bu düşünce ile meşgulken, 1901 yılında İngiltere ile Kanada arasında radyo haberleşmesinin sağlandığı açıklandı. Bu gelişme büyük bir şaşkınlık meydana getirmişti. Radyo dalgaları daha uzak mesafelere nasıl ulaştırılmıştı?

Sır daha sonra çözülecekti. İyonosfer tabakası atmosferin iyonlardan yapılmış aynası gibiydi. Fezanın çınlayan kubbesi durumundaydı. Yerden uzaya yükselen telsiz ve radyo vericilerinin elektromanyetik dalgaları bu aynaya çarpıyor ve yansıyor, tekrar dünya üzerine gönderiliyordu. Yansıyan dalgalar dünyanın her köşesine ulaşıyor ve böylece her tarafta radyo ve telsiz yayınlarını rahatça takip etmek mümkün hale geliyordu.

Bu, daha dünya yaratılırken son asırların ihtiyaçlarının bile nazarı dikkate alınmış olduğunun ifadesi değil miydi? Bizim ihtiyaçlarımızı bilen ve geleceği gören her ihtiyacımızı şefkat ve merhametle hazırlayan birisi vardı ki, havada, suda, yerin altında ve üstünde ihtiyaçlarımız için gerekli levazımatı depolamıştı. Zamanı gelince kullanalım diye. Yaratılışta istikbalin tohumlarını ekmişti.

GPS eski bir teknolojidir . iyonosfer tabakasını kullanıyorlar . yer belirlemede usa military üzerinden saglanıyor . 20.000 kmye 6 yörünge üzerine 24 uydu gönderip size niye bedava antensiz gps cihazlarınızla hizmet saglasın ki ?

Bir Film var 2004 yapımı the village (köy )

sizi o amá (kör) kız gibi duvarların dışına cıkarmaya calıştım . günümüzü anlatan çok manyakbir film . bu komplocuların kim oldugunu bilmediğiniz için bazılarınıza sacma gelebilir yazdıklarım . en azından düşünüp sorgulayın

2.Sadece berrak havalarda, 50 metre yükseklikten Kıbrısın 86 metreye varan yüksekliği görülebiliyor.Yani dünya düz olsaydı kıyıdan kıyıyı net olarak görebilirdik, ama göremiyoruz işte.Yükseğe çıkmamız gerekiyor.Mersin ile Kıbrıs birbirine çok yakın mesafede.Sadece 60 km falan.
Ufuk cizgisi sen yükseldikce artar, kiyidan kiyinin görünmemesi senin görüs seviyen ile alakali bir durumdur, Dünya´nin Küre olmasiyla alakali degildir.
http://www.anamurekspres.com/resimler/2016-11/3/1734077805374.jpg

3.Ufuk çizgisinin yaklaştıkça sürekli uzaklaşması. yani ufuk çizgisine ulaşmanın imkansızlığı. bu da ancak küresel bi objenin üstünde olmayı gerektirir. bu en basit açıklaması.
Yukaridaki cevap bunu acikliyor ama sana daha önce sundugum videoyu izlemeni tavsiye ederim. Dünya´nin dis kenari olan
buz duvarini en iyi sekilde gösteriyor, onun ötesine ulasmak su ana kadar mümkün degil.

https://www.youtube.com/watch?v=zzQUgMHncO4

4.Güney kutbunun çevresini 100 günde dolaşan yelken yarışları eğer düz dünyacıların iddia ettiği gibi güney kutbu aslında düz bir dünyanın çevresi olsaydı kaç gün sürerdi? sorusunun cevabı yeterli kanıttır.
Bir defa Güney kutbu hakkindaki verilerin tamami uydurmadir ve Dünya´da sadece bir kutup vardir Kuzey kutbu ve dünyanin merkezidir.
Antartika ise Dünya´nin dis cevresidir ve buralar Askeri olarak kurunmakta ve siviller alinmamaktadir, sadece belgesel cekilleri icin gidilebilir.
Penguen Belgesellerinin bir kacinda bu buz duvari cok acik görülmektedir, isteyen izler görür.

5.Ekvatora uzak bir koodinata geçiş yaptıkça, gökte görülebilir olan yıldız takımları da değişir. düz bir dünyada ise, gittiğimiz her yerde aynı yıldız kümelerini görmemiz gerekirdi.
Dünya Düzdür ve dönmez, sadece üzerimizdeki Günes, ay ve yildizlar döner. Yine görüs acisiyla ilgili bir durum.
https://photos.smugmug.com/Night-sky-photography/i-5N7kWHF/1/b1716fcd/L/China%20Camp%20Star%20Trails%20copy-L.jpg

6.Yerel saat farklılkları
https://i.hizliresim.com/nWopO0.jpg
Saatler Günesin 1 günlük Hareketlerine göre hesaplanmistir. Dünya üzerinde yilda 3 farkli yol üzerinde tur atar.
Bunlara Dönence de denilmekte.
http://www.viralyt.com/wp-content/uploads/2016/08/flat-earth-seasons-explained-800x445.jpg

7.Uçakların uçuş güzergahları, 2 nokta arasında bir doğrultu çizmez, eğik bir şekilde gerçekleşir. yuvarlak bir dünyada, a ve b noktaları arasındaki yolu dik bir çizgi çizerek kısaltamazsınız. geoit şekli nedeniyle bir eğri tayin etmeniz gerekir.
Altdaki resmi inceleyin. Güney Afrika'dan kalkan ve Avustralya'ya gidecek olan uçağın gerçek, güncel bir uçuş rotası
https://4.bp.blogspot.com/-QBPE68ESfrc/WAtH6yTxcaI/AAAAAAAAJt8/kHWIW3xtAKgmZ4yWdyi2-9K86n0ciRYBwCLcB/s1600/guney-ucuslari-duz-dunya-ydi.jpg

8.Güney ve Kuzey yarım küreden bakıldığında aynı yıldızların görülmemesi.
Bunu yukarda cevapladik sanirim.

9.Dünya düz ise Ayın önünde şerit şeklinde gölge olurdu.Ayrica Ay tutulmasina bir bakin.Dünyanin gölgesi neden yuvarlak?
Ay Tutulmasi ile videolarda ay tamamen tutulmuyorda rengi degisiyor gibi yani kirmizi bir renk aliyor.
Bu konuda fazla bilgim yok ama ay tutulmasi dünyanin küre olduguna delil olamaz.
https://iasbh.tmgrup.com.tr/f4c4fb/650/344/0/36/600/353?u=http://i.sabah.com.tr/sbh/2017/02/01/ay-tutulmasi-nedir-1485950347532.jpeg

10.Cep telefonunu çıkarıp herhangi bir harita uygulamasını aç ve gps kullanarak dünya üzerindeki yerini görerek dünyanın yuvarlak olduğunu deneyimleyebilirsin,"global positioning system"dersenki gps de yalan, o halde gps'in internet olmayan yerde dahi nasıl çalıştığının kanıtlarını sunman gerekir.
GPS kesinlikle uydulardan filan gelen sinyal degil, Cep Telefonu sinyalleri gibi bir aglari var ve daha güclü bir sinyal.

11.Bu nasıl bir kandırmacadır ki rusya, çin, japonya,Avrupa hatta tüm dünya hepsi dünyanın düz olduğunun farkında ama batının geliştirdiği bir yalana ortak olmaktalar.
Antartika Anlasmasi, buna en güzel örnek, eger oralarda bir enerji ve Petrol bulurlarsa beraber paylasacaklar.

12.Güneşin doğuşu ve batışı yeterli deilmi?
Günes batmaz sadece bizden uzaklasir, Dogusunda ise tam tersi yakinlasir üzerimizden gecer ve tekrar uzaklasir.
Biz bunu Günes Dogdu ve batti diye tanimlamisiz. Hepsi bu.

13.Kuzey Kore hidrojen bombası test ediyor ve Abd nin batı kıyılarını (Los angeles-San fransisco) vuracak menzile ulaşıyor. dünya yuvarlak değilse bu nasıl oluyor? size göre Kuzey Kore doğuya füze fırlattığında uzaya kaçması lazım füzenin. ama ne oluyor en kısa yoldan Abd nin batı tarafına düşüyor.
dünya tepsi olsa füzenin Abd ye ulaşması için batıya doğru atılıp Rusya-Avrupa-Atlas Okyanusu güzergahını kullanması lazım. buda herhalde 25000 km falan eder ki böyle bir füze yok. doğuya doğru atılıp 3000 km gibi bir menzille abd nin batı kıyılarına denk geliyor.
Aslinda kendin aciklamissin, Küre dünya modelinde bunun mümkün olmadigini bilmen gerek, Kore nin aciklamalarini
dinlerken bu nasil bir füzedir diyorsun, ama düz dünya haritasinda olabilir demeye basliyorsun.
https://i.hizliresim.com/WGayMm.jpg

14.Yol veya yeteri uzunluktaki tünellerin yapımında hesaba katılan eğim, astronomi ve jeoloji bilimleri bu konuda yeterli kanıt sunuyor.
Bu konuda cok kanit sundum, Köprü ve Demiryollari yapiminda egrilik hesaplamalari yapilmadigini bir Mühendisin aciklamalariyla video seklinde vardi.

15.En basit örneklerden 1 tanesi televizyon yayınlarıdır. uydular dünyada ki belirli bir bölge üzerinde dünya ile aynı çizgisel hızda yörüngede dönerler. bu sayede çanak antenlerinizin konumu değişmeden tv sinyallerini alırsınız. düz dünya teorisinde çanakların sürekli uyduyu takip etmesi gerekirdi.
Bu birinci yaziyla ayni olmus gibi sanki ama yine de cevap istersen;
Mantikli düsünürsek böyle bir yayinin Düz ve dönmeyen bir dünya da mümkün oldugunu anlardin.

16.1 örnek daha.zoom out yaparak şu uçuşa bakmak yeterlidir: https://www.flightradar24.com/ual835/ec288ea
Dünya düz ise bu pilot enayimi ki bu taraftan uçuyor Chikago'dan Shangay'a?
entry giriş saatinden 6 saat sonra bakanlar uçuşu göremeyeceği için north pacific ocean üstündeki herhangi bir uçuşa tıklayabilirler.
Burada hangi ucusu örnekledigini anlayamadim ve hatta ucus info yok.
Ucaklarin Güzergahlariyla ilgili harita sunmustum.
https://ih0.redbubble.net/image.384959379.6650/flat,800x800,075,t.u1.jpg

17.Son olarak Nasa canli yayin

Computer-generated imagery, görsel medyada bilgisayarlı grafik efektlere verilen ad.

Kolay Gelsin!

femo
18 Kasım 2017, 17:25
burda konunun kendisi değil, bu konunun altında
belirli bir amaç için verilerin istatistik için bilgilerin toplanmasıdır.
cevap doğru yanlış hiç fark etmiyor önemli olan,
konu devam etsinde daha fazla bilgi alıp analiz etmektir.
bu araştırmada elde edilen tüm verilerin ne amacla kullanılacaktır diye merak ediyorum.
dünya düzmü yuyarlakmı hiç umrumda bile değil
burdaya belirli kişiler kim ne yazarsa yazsın herşey yanlıştır ve ayni anda yalandır
buda benim özgür düşüncemdir

bey_tu
18 Kasım 2017, 19:54
KISIR DÖNGÜ (https://tr.wiktionary.org/wiki/k%C4%B1s%C4%B1r_d%C3%B6ng%C3%BC)

Mesut64
19 Kasım 2017, 13:15
burda konunun kendisi değil, bu konunun altında
belirli bir amaç için verilerin istatistik için bilgilerin toplanmasıdır.
cevap doğru yanlış hiç fark etmiyor önemli olan,
konu devam etsinde daha fazla bilgi alıp analiz etmektir.
bu araştırmada elde edilen tüm verilerin ne amacla kullanılacaktır diye merak ediyorum.
dünya düzmü yuyarlakmı hiç umrumda bile değil
burdaya belirli kişiler kim ne yazarsa yazsın herşey yanlıştır ve ayni anda yalandır
buda benim özgür düşüncemdir

Ne istatistigi, bunu nerden anladin?
Kim arastirma yapiyor?
Sen özgür düsüneceksin diye bizler yalanci mi oluyoruz?
Benim özgür düsünceme göre de senin yazdiklarin önemsiz ve gereksiz.

femo
19 Kasım 2017, 14:11
@mesut64 kardeş senin yazdıklarına ve düşüncelerine saygım vardır,
bu yazıyı niye üzerine cekiyorsun bunu anlayamıyorum
yazı altında herhangi bir isimde gecmiyor
akıllılık doğruyu yanlıştan ayırt ettikten sonra başkaların hatalarını görmemektir

kartal55
19 Kasım 2017, 14:14
Sorularima verdigin cevaplar bunlarmi?Dogru düzgün bir cevap yok.Bilimsellik sifir.Kaynak yok ispat yok.
Kore ABD olayina verdigin cevap bumu?Cevabinda verdigin haritayi hangi Teleskop cekti söylermisin? Mesut Hubble teleskopumu?Senin sundugun düz harita yi kim fotografladi?Nasa ninki yalanda senin dünya haritasini kim ispatladi?Van Allen kusagini siz nasil astinizda bu haritalara ulastiniz aciklarmisin?Antarktika anlasmasimi Petrolmü bölüseceklermis.Güldürme beni.Türkiye demi petrol yiyecek.Türkiyede uydu firlatti.Uydu firlatmayan ülke kaldimiki?Bu petrol gene esit bölüsülecek.Her uydu firlatan petrole ortak bu mantikla.Kemal Sunal Zeki Alasya Metin Akpinar in define filmi geldi aklima Köyden indim sehire.
Bana bilimadami fizikcilerle gel diyorum sen hala copy paste fotolarla geliyorsun.Nasa nin fotosu ispatlari yalan.Peki senin gercek ispatlarini nerden bulacagiz?Iyi güzelde Nasa yalanci,ESA yalanci,Wikipedia yalanci,peki senin Youtube kaynaklarina ne demeli?Youtube a nasil güveniyorsunki?Belki düz dünyacilar Mason kim bilebilir.Madem gizleniyor gercekler siz burda Youtube da sosyal medyada bunlari rahatca yazabiliyorsunuz.Bazi din hocalari bile dünyanin yuvarlak oldugu Kuranda yaziyor derken yuvarlak dünyanin islama ve inanca ne zarar verecegini hala anlayamadim.Ayrica dünyanin yuvarlak oldugunu Nasa deil yillarca önce kanitlandi.Macellan da var bunlarin arasinda.Sunlarida bir incele derim.Düz dünyaya inanilan dönemlerde bile yuvarlak dünya inanci baslamis.
Babiller (M.Ö. 1894)
Pisagor (MÖ 570 – MÖ 495)
Eratosthenes (MÖ 276 – MÖ 194)
Ferdinand Macellan (MS 1480 – MS 1521)
Galileo Galilei (MS 1564 – MS 1642)
Dünya dönmez mi?Kardes sen neden bahsettiginin farkindamisin?Saka programimi yapiyorsun?Dünya deil dönmeseydi yavaslasa bile neler olur biliyormusun acaba?Ilkokul 2.Sinif ögrencisi bunlari yazmaz.Dünya dönmez ise yörüngede nasil kalir akil alir gibi deil.Neyse bu video yada zaman ayarla artik.

https://www.youtube.com/watch?v=Q6wDP4hNOVk

dünya dönmez deilde dünya Günesin yörüngesinde nasil kalabiliyor diyor sorsaydin alttaki videoyu yollardim.Genede yolliyayim birgün faydasi olabilir sana.

https://www.youtube.com/watch?v=MaHRqTz5nn8

yadikar
19 Kasım 2017, 14:24
iginc bir konu http://www.haberturk.com/abd-de-duz-dunya-konferansi-duzenlendi-1720065

TipiTip
19 Kasım 2017, 14:37
iginc bir konu http://www.haberturk.com/abd-de-duz-dunya-konferansi-duzenlendi-1720065

Zaten ABD ' de nekadar absurd Konferenz varsa düzenlenmiyormu ???

bazi düzenlenen konferenzlerin yaninda bu yine iyi kalir

Mesut64
19 Kasım 2017, 15:17
Bakis acisi ile ilgili ne biliyorsun bilemem ama senin sorularin ve verdigim cevaplari toptan reddedmen,
sanirim degismez bir bakis acin oldugunu söylüyor.
https://omrunprojesi.files.wordpress.com/2014/12/6-9.gif
Simdi su 6 rakamina bakan ben 9 gören de sen ol.
Ben diyorum 6 sen diyorsun 9, sen bana asil gördügünü söylüyorsun, yani gördügünü yorumlamadan,
ben ise senin neden 9 gördügünü yorumlayabiliyorum ve sana aslinda bu gördügümüz iki sekilli bir rakam
ve sende benim baktigim yerden bakarsan 6 görürsün ve bende senin baktigin yerden bakarsam 9 görürüm,
ama sen yok bu görünen 9 sen yanlis görüyor ve carpitiyorsun diyorsun. O zaman bende sana sunu söylerim,
Sen bu bakis acisi ve bu görüs ile bir sey ögrenemez, kendini gelistiremezsin.

Madem Dünya Küre diyorsun, ki bunu sen demiyorsun sana ögretenler diyor, o zaman bana su sorularin cevaplarini
yaziver bir zahmet:

1.Dünya´nin 3/2 su sudur. Nasil oluyor da bu denizler Okyanuzlar küre bir Dünyanin üzerinde durabiliyor?
2.Yercekimi kafasina göremi cekim yapiyor, bulutlar, hava ve duman yercekiminden etkilenmiyor?
3.Dünya dönüyor ve biz bu hizi hissetmiyoruz, bunu nasil aciklarsin?

Aslinda soru cokta sen hele bunlara bir calis bakalim.

femo
19 Kasım 2017, 16:31
teoride dünya düzde yuyarlakda olabilir
dünya 1, 2, 3, 4(+zaman) boyut olabilir
bügüne kadar niye hic 5. boyuttan konusulmadi
uzmanlarda perspektifinde bakis acilarinda kendilerine stop cekmeyi bilebiliyor
demek oluyorki biz 4. boyutun hipotezin perspektifinde dolasiyoruz

kartal55
19 Kasım 2017, 17:18
Gercekten harikasin.Cevabin 6 ila 9 mu yani son yazima.Konuyu bulandirip allayip pullayip cevap vermeden direk soruya geciyorsun.Senin sorularina cevap vermeye gerek bile yok.Bilim ve fizik tüm konulara cevap vermis acip heryerden bulursun cevabi.Bulursunda sen 6 yi 9 yada 9 u 6 görmezsin 96 veya 69 dersin.Son yazimada hic cevap yok .Verdigin cevap 6 ila 9 yani.Cevabin olmayinca cevabin bu yani.Bak bu 6 yaziyla -Alti- buda 9 -Dokuz-Neyseki cevabin olmadigini burda herkes gördü.Cevaplarin artik Felsefe alanina kaydi.Fizikten ciktik Felsefeye gectik.Sonucta bilimden ve gercekten vazgecmemiz gerektigi belli olmus oldu.Fizik kurallari vardir.Fizik kurallari Matematik ilede sabitlenmistir.Dünyaya düz bakarak mantikla aciklanmaz.E=mc 2 gibi.Bunun aciklamasi orda yazan rakam ve harfler deildir.Yoksa baska yerlerde düz dünyacilara burdan cevapmi ariyorsun.Bu kadar cevap yeterlidir onlara merak etme.Gercekler sonuclandigina göre artik rahatim burda yazmaya gerek kalmadi.34 Sayfa ilerleyerek zaten rekorlari altüst etmisiz.Hemde ispatli bir konuda.Son cümlem siz siz olun ispatli olan hicbirseyi tartismaya bile acmayin.Selametle.

sputnik
19 Kasım 2017, 21:00
Dünyanin düz oldugunu iddia edenler yalniz degilmis.
Düz oldugunu savunanlar bir konferans bile düzenlemisler.

http://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/s_8903.jpg

http://www.ensonhaber.com/dunyanin-duz-olduguna-inananlar-konferans-duzenledi.html

Ergene
19 Kasım 2017, 21:32
Dünyanin düz oldugunu iddia edenler yalniz degilmis.
Düz oldugunu savunanlar bir konferans bile düzenlemisler.

http://icdn.ensonhaber.com/resimler/diger/s_8903.jpg

http://www.ensonhaber.com/dunyanin-duz-olduguna-inananlar-konferans-duzenledi.html

İnanmak denilen şey budur zaten.
Neye inanıyorsanız, artık sizin için " gerçek " odur.
İnanmak için mantık aranmaz.

Mesut64
20 Kasım 2017, 17:48
Gercekten harikasin.Cevabin 6 ila 9 mu yani son yazima.Konuyu bulandirip allayip pullayip cevap vermeden direk soruya geciyorsun.Senin sorularina cevap vermeye gerek bile yok.Bilim ve fizik tüm konulara cevap vermis acip heryerden bulursun cevabi.Bulursunda sen 6 yi 9 yada 9 u 6 görmezsin 96 veya 69 dersin.Son yazimada hic cevap yok .Verdigin cevap 6 ila 9 yani.Cevabin olmayinca cevabin bu yani.Bak bu 6 yaziyla -Alti- buda 9 -Dokuz-Neyseki cevabin olmadigini burda herkes gördü.Cevaplarin artik Felsefe alanina kaydi.Fizikten ciktik Felsefeye gectik.Sonucta bilimden ve gercekten vazgecmemiz gerektigi belli olmus oldu.Fizik kurallari vardir.Fizik kurallari Matematik ilede sabitlenmistir.Dünyaya düz bakarak mantikla aciklanmaz.E=mc 2 gibi.Bunun aciklamasi orda yazan rakam ve harfler deildir.Yoksa baska yerlerde düz dünyacilara burdan cevapmi ariyorsun.Bu kadar cevap yeterlidir onlara merak etme.Gercekler sonuclandigina göre artik rahatim burda yazmaya gerek kalmadi.34 Sayfa ilerleyerek zaten rekorlari altüst etmisiz.Hemde ispatli bir konuda.Son cümlem siz siz olun ispatli olan hicbirseyi tartismaya bile acmayin.Selametle.

Su yazdiklarini okudun mu?
Ben bir sey anlamadim, sen bunlari anlayarak bilerek mi yazdin? yoksa cevapsiz kalip kafan mi karisti?

Matematik ile Dünya´nin seklini nasil anlayabiliyorsun ve Bilimden bahsederken birden Fizik kurallarina gectik.

Uzay Bilimi hakkindacok sey bilinmedigi ortada. Gözlemlenen evrende hic bir gezegende Dünya gibi su ve yasam
kanitlari yok. Neden bulunamadi, cünki Dünya bir gezegen degil.
NASA Bangir bangir bagiriyor, Van Allen Kusagini asamadik, bu kusak Radyasyonlu bölge ve icinden insanli bir hava
aracinin gecmesi imkansiz.
Eee uzaya filan gidilmedi, aya gidilmedi, Dünya nin Küre oldugunu nerden cikardilar?
Uzay istasyonu dedigin bir hava araci ve icinde insan oldugu bile süpheli, ben bunlari arastirip yaziyorum buraya
kafadan uydurma seyler degil, istersen sende arastirip ögrenebilirsin, yercekimi konusuda tam olarak ispatlanmis
ve aciklanmis degildir.

Neyse simdilik bu kadar.

Starterbox
20 Kasım 2017, 21:34
Dünya düz dür, inanmıyorsanız gidin bakın, başkalarının video lariyla tahmin yapmayin

Mesut64
21 Kasım 2017, 14:13
NASA herkesi kandırmış, Ay’a gitmemişler
İngiltere'nin çok satan gazetelerinden Daily Mail'de yer alan bir haberde Apollo 17 görevi sırasında astronotların Ay'a ayak
basmadığı ve çekilen görüntülerde Ay üzerinde astronot kostümü olmayan bir kameramanın yer aldığı iddia edildi.

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2017/11/uzaya.jpg?v=2096897

Kaynak (http://www.sozcu.com.tr/2017/dunya/nasa-herkesi-kandirmis-aya-gitmemisler-2096897/)

kadehte
22 Kasım 2017, 22:13
Selamlar,

Hayirlisiyla bu konuyu acikliga kavusturacak ABD'de Dünya'nın düz olduğuna inanan "Çılgın" lakaplı emekli limuzin şoförü Mike Hughes, evinin garajında yaptığı buharlı bir roketle cumartesi günü California'da test uçuşu yapacak. Kaynak: Dünya'nın düz olduğunu' kanıtlamak için roket yaptı .

Bakalim 25.11.2017 deki sonuc ne olacak. Dünyanin yuvarlak oldugu kesin ama, icinde süphesi olanlara yardimci olacaktir.

Alinti

20 bin dolara mal olan roketiyle saatte 800 kilometre hıza çıkarak 550 metre yüksekliğe ulaşmayı hedefleyen Hughes, uçuşunu internetten canlı yayınlayacak.Mojave çölünde, sadece dört kişinin yaşadığı Amboy kasabasında, rampa olarak kullanılacak eski bir karavandan fırlatılacak roket bu yüksekliğe ulaştığında iki paraşüt devreye girecek. Kaynak: Dünya'nın düz olduğunu' kanıtlamak için roket yaptı .

Saygilar

mxm
23 Kasım 2017, 07:27
Olay aynen su:

Hughes hatte für seine Aktion um Spenden gebeten, allerdings zunächst mit bescheidenem Erfolg: Es kamen etwa 300 Dollar zusammen. Dann gab er bekannt, er sei zu den Anhängern der Theorie gewechselt, die Erde sei eine Scheibe. Die Spendensumme erhöhte sich daraufhin auf fast 8000 Dollar.

Bu isten para kazananlarin destekledigi bir sacmalik bu düz dünya olayi.

Mesut64
23 Kasım 2017, 12:44
Prof.Harald Lesch de isin icinden cikamadi, ;)

https://www.youtube.com/watch?v=23rXeUBQGEA

Onların amacı bizi 'septilyonda bir' bir gezegenin üzerinde sınırsız uzayda uçtuğumuza ikna etmek. Bu rakamları nerden buluyorlar çok merak ediyorum.

Belki bilmiyorsunuz ama Septilyonda 24 tane sıfır vardır, Bize söyledikleri sayı tam olarak şöyle görünüyor.
1.000.000.000.000.000.000.000.000

Bu kadar gezegen içerisinde istediğimize gidebiliriz, bu dünyada kalmak zorunda değiliz bizde bu sayıdaki gezegenleri bulmak oralarda
yaşamak için çalışıyoruz diyorlar. ve bizde buna inanıyoruz..

https://medussa.net/content/files/news/07-buyuk-patlama-1024x717-27-May-2017-18-52-41.jpg

14 milyar yıl önce gerçekleşmiş bir patlamanın neden olduğu kozmik bir kazadan başka hiçbir şey olmadığımızı düşünmemizi istiyorlar.
(Big Bang - Büyük Patlama) Bu sonuca nasıl vardılar, bilinmemektedir. kökenimizi anlamamızı istemiyorlar, ve hayatın anlamsız olduğuna
inanmaya devam etmemizi istiyorlar. Propogandaları 'Antik Uzaylılar'dan başka bir yerde aramayın. Bizi programladıkları sayısız filmleri,
showları saymıyorum bile. Bu sadece düz Dünya & yuvarlak Dünya meselesi değil. Bundan çok daha büyük. Küre Dünya zemini için ihtiyaç
duydukları gerekli her şey önceden hazırlandı. Hatta bizi sahte bir uzaylı istilası ile ya da her zaman aramızda olan, uzak galaksilerden gelmiş
varlıkların açıklanması ile şok edebilirler. kim bilir?

Dünya'yı küreye çevirmenin bir diğer nedeni de ekstra kara parçalarını saklamak. Eğer bu geniş bir düzlük ise ve eğer Antartika'nın ötesinde
başka kara parçaları, okyanuslar varsa, bunları saklamanın en kolay yolu Dünya'yı bir top gibi sarmalamak ve sanki dahası yokmuş gibi, her şey
çoktan keşfedilmiş gibi göstermektir. Küre modeli, sorgulayan zihinler için tam teşekküllü bir köleliktir.

mxm
23 Kasım 2017, 20:08
(Big Bang - Büyük Patlama) Bu sonuca nasıl vardılar, bilinmemektedir. kökenimizi anlamamızı istemiyorlar, ve hayatın anlamsız olduğuna
inanmaya devam etmemizi istiyorlar.

Hayatin anlamsiz olduguna mi inandirmaya calisiyorlar? Ölye olsaydi daha basit bir seyler uydurmazlar miydi? Niye karma karisik theorilerle ugrassinlar ki? Kaldi ki buna benzer theoriler daha yüzlerce yil önce ortaya atilmis. Iste bu adamlar bugün bu mantikla tekniklerini gelistirebildiler. Bu olan bitene sacma diyenlerin tümü de bunlarin sattigi mallari aliyor ve "Yaw helal olsun, adamlar yapmis abi! " deyip apisip kaliyor.

Bence sen biraz fizik oku, madde nasil olusur, sicak ve soguk nelere kadir biraz arastir. Ben kaba taslak bildiklerimle yapilan aciklamalari mantikli bulabiliyorum ama sen bunlarin mantigini dahi anlayamiyorsun. Urknall denen sey hala bir teori ve mantiga yatan tek sey oldugundan bu kabul görüyor. Kimler tarafindan kabul görüyor? Hayati boyunca bu isi arastiranlar tarafindan kabul görüyor. Bu insanlar bu arastirmalara hayatlarini adiyorlar, öyle oturdugun yerde sallamaya benzemiyor. Ben bu insanlarin hepsine duaciyim, onlar olmasaydi biz hala esege biniyor olacaktik. Allahtan o insanlarin kafa yapisi sana hic benzemiyor yoksa yanmistik.

Sorgulamak iyidir ancak senin yaptigin is sorgulamak degil, direk reddetmek. Neye dayanarak reddediyorsun? Mantigina uymadigi icin, kafan almadigi icin reddediyorsun. Onlar bizi kandirmaya calsiyorlar sacmaligindan da vazgec. Ben sahsen onlara senin anlattiklarini bir milyar kati daha cok inaniyorum, güveniyorum cünkü mantiga uygun seyler anlatiyorlar. Simdi bu bilim adamlarindan biri buraya bildiklerini yazsa ne sen bir sey anlarsin, ne de ben ama bu demek degildir ki bu adam salliyor. Bu bilim adamlarini dahil olduklari alanlar cok farkli oldugundan sadece belli bir alani kasdetmiyorum, tüm alanlar da dahil. Senin bindigin arabadan, kullandigin cep telefonuna, uzaya kadar yüzlerce degisik dal var. Elle tutulur her teknigi kabul etmissin, onlari icat edenler de bilim adami, uzayi aratiranlar da bilim adami. Niye elinle tutabildigine güveniyorsun da öbürü yalanci oluyor?

Mesut64
24 Kasım 2017, 11:58
Bence sen biraz fizik oku, madde nasil olusur, sicak ve soguk nelere kadir biraz arastir. Ben kaba taslak bildiklerimle yapilan aciklamalari mantikli bulabiliyorum ama sen bunlarin mantigini dahi anlayamiyorsun. Urknall denen sey hala bir teori ve mantiga yatan tek sey oldugundan bu kabul görüyor. Kimler tarafindan kabul görüyor? Hayati boyunca bu isi arastiranlar tarafindan kabul görüyor.
Burada yazdiklarin tam olarak anlasilmiyor, Urknall denen sey de neymis onu bilmiyorum.
Bana Fizik okumami tavsiye etmissin hemen okudum.
Aha da ispati, bence sende oku;

Fizik (Antik Yunanca: φύσις fisis “doğa”) maddeyi, maddenin uzay-zamanda hareketini enerji ve kuvveti de kapsamak üzere bütün ilgili
kavramlarla birlikte inceleyen doğa bilimidir. Daha genel olarak, evren ile ilgili nasılları cevaplamak için doğanın genel bir analizidir.

Fizik en eski akademik disiplinlerden biridir. 16. yüzyıldan bu yana kendi sınırlarını çizmiş modern bir bilim olmasına karşın, Bilimsel Devrim'den önce
iki bin sene boyunca felsefe, kimya, matematik ve biyolojinin belli branşları ile eş anlamlı olarak kullanılmıştır. Buna karşın, matematiksel fizik ve
kuantum kimyası gibi alanlardan dolayı fiziğin sınırlarını net olarak belirlemek güçtür.

Fizik, diğer disiplinleri etkilemesi bakımından da önemlidir. Bunun nedeni kısmi olarak ondaki gelişmelerin genellikle teknolojiye uygulanması iken,
fizikteki yeni fikirlerin matematik ve felsefe gibi diğer disiplinleri etkilemesinin katkısı da büyüktür. Örneğin, elektromanyetik ve nükleer fizikteki
yenilikler günümüz toplumunun gelişmesinde önemli yer tutan televizyon, bilgisayar, elektrikli ev eşyaları, nükleer silahlar gibi ürünlerin;
termodinamikteki yenilikler motorlu taşımanın; mekanikteki yenilikler kalkülüsün gelişmesine neden olmuştur.

Fizik Kurallari sadece Dünya üzerinde isler, Dünya disinda baska kurallar vardir.
Buradaki Fizik kurallari oralarda sökmez.

Roket Firlatmalari, hepside Gökkupbede takilip kaliyor, aya nasil gittiler sen düsün!

https://www.youtube.com/watch?v=wrgKy7QQbso

Tayfun80
24 Kasım 2017, 23:18
Selam, Mal eine ganz dumme Frage wollte mich nicht einmischen ,aber wenn die Erde ja flach ist ,wieso fliegt niemand bis zum Ende ?also was soll da sein?Berge?Eis?Flugzeug könnte es ja Überfliegen oder nicht ��.Wieso gibt es keine Bilder oder Videos von der Grenze wenn es eine gibt?Das sind paar Fragen erstmal ,bin mal auf die Antworten gespannt!

TipiTip
24 Kasım 2017, 23:23
Selam, Mal eine ganz dumme Frage wollte mich nicht einmischen ,aber wenn die Erde ja flach ist ,wieso fliegt niemand bis zum Ende ?also was soll da sein?Berge?Eis?Flugzeug könnte es ja Überfliegen oder nicht ��.Wieso gibt es keine Bilder oder Videos von der Grenze wenn es eine gibt?Das sind paar Fragen erstmal ,bin mal auf die Antworten gespannt!

usta konu Türkce ,

okumus ve anlamissin ki soru soruyorsun

Türkce okuyup anladiktan sonra Soruyu neden Almanca soruyorsun ?

onun haricinde diger konularda hep Türkce yazmissin

yani Türkceyi biliyorsun

burda niye Almanca ???

Seni anlamayan bir sürü insan var ,

Türk olan herkes Almanca bilme mecburiyeti yok ,

onun haricinde konuda mesajlar hep Türkce

hadi sende yazdiklari birde Türkce yaz

Almanca anlamayan üyelerimizde anlasin

Tayfun80
24 Kasım 2017, 23:32
Türkcem pek iyi degil onun icin.
Dünyanin bi siniri vardir diyorsunuz düz olsa!
Ozaman neden kimse bi resim veyah Video yapmamis o sinirdan ?yani sinirda ne varmis? Siniri ucakla gecemezmiyiz?

TipiTip
24 Kasım 2017, 23:38
Ozaman neden kimse bi resim veyah Video yapmamis o sinirdan ?yani sinirda ne varmis? Siniri ucakla gecemezmiyiz?

olmus iste ne güzel ,

bak iddaa ediyorum Mesut64 usta anlamistir seni

gerci o Almancasinida anlamistir

eli kulaginda sana cevab verir

sinir olaylarina o bakiyor Vize isleriyle o ilgileniyor ;-)

Tayfun80
24 Kasım 2017, 23:42
Anladiysa iyi ;)

Mesut64
25 Kasım 2017, 12:59
Dalga gecer gibi yazmanin ne anlami var Arkadaslar?
Almancam da var Türkcem de simdi de bunu mu sorun halline getirmeye calisiyorsunuz?
@Tayfun ögrenme istegin güzel, cünki bu istek olmazsa ögrenemezsin ve anlayamazsin.
Konuyla ilgili görseller sunuldu, Dünya´yi cevreleyen buz duvari ile ilgili video pek yok,
ama cep telefonlari sayesinde bazi görüntüler cekiliyor, iste bunlardan biri,

https://www.youtube.com/watch?v=zzQUgMHncO4

Konuyla ilgili Almanca Belgesel;

https://www.youtube.com/watch?v=DitGCjT2P_4&t=1128s
21. Fragen zur Flachen Erde:

https://www.youtube.com/watch?v=1BooQzZWQmM

Kolay Gelsin!

Tayfun80
25 Kasım 2017, 15:31
Selam Mesut sende bi buna bak lütfen
https://youtu.be/40jT1iG87Tg
Bu video senin videolarina iyi cevap veriyor

MEGAbond
25 Kasım 2017, 15:50
bu böyle olmiyacak,,karam82 ustaya söyliyelim,,bir yat mi kiraliyacak yoksa gemi mi kiraliyacak,,,yoksa ÖZBECERIKSIZLER TITANIC mi yaptiracak ne yapacaksa artik,,,binelim cikalim bir limandan dümdüz gidelim,,,ya dünyanin kenarindan asagiya düseriz,,yada basladigimiz yere döneriz:cool:

NOT= ama geminin dümenini drift yapar gibi kirmak yok,,,dümeni dümdüz tutup gitcezjuhu dümene kesinlikle Mesut64 usta gecmicek,,yoksa gemiyle drift yaptirir bize valla,,döner dururuz:cool:

TipiTip
25 Kasım 2017, 18:19
Dalga gecer gibi yazmanin ne anlami var Arkadaslar ?

yazilanlarin neresinde bir Dalga gecilme var usta ?

Arkadas Almanca yazmis , rica ettim Türkce yazdi !

Sen o esnada konuyu okuyordun !! girdin ciktin girdin ciktin konuya !!!

senin hem Almancan hem Türkcen varmi ? var !!

bende konuyu izliyorsun okuyorsun diye

Mesut64 biraz sonra sana cevab yazar eli kulagindadir diye yazdim !!

burda nerde Dalga gecme var simdi ????

Ondan ziyade , sen basli basina , actigin bu konu ile Millet ile Aylardir Dalga geciyorsun Kafa buluyorsun

ona ne diyelim ????

sen simdi belki bu yaziya takilmistirsin ?!?

sinir olaylarina o bakiyor Vize isleriyle o ilgileniyor ;-)

yalanmi usta ? Duvar var diyen sen degilmisin

yani arkadasin bagsettigi sinir

Tigin
25 Kasım 2017, 21:37
Selam

valla 685. mesaji okuduktan sonra bu fikra geldi aklima, tam zamaninda sirrak diye oturmus yerine valla;

https://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?58654-Baba-ve-merakli%FD-o%F0lu

talo176
26 Kasım 2017, 00:24
Merakla bugünü bekledim..
Ama malesef ertelenmis.. bakalim, sali veya carsamba günü bunu ispatlayabilecek mi?

http://winfuture.mobi/news/100760

mxm
26 Kasım 2017, 01:36
Hocam, 600 metre yukari cikmak icin rakete gerek yok, bir sürü dag var. O yükseklikte neyi ispatlayacak anlayamadim.

Prens-66
26 Kasım 2017, 01:45
Everest 8000 Metre, kendine güvenen çıksın

Ama 600 Metre olsun 8000 Metre olsun, yine kanaat getirmez.

Dünya düz diyor ise, ıspatlanmamış ve ıspat olmadan inananlar var..Onlar için Dünya düzdür, başka çıkar yolu yoktur!

Memoli1976x
26 Kasım 2017, 02:20
Ya bunu bu 600 m den görecekse, ben yarin sizin icin bizim yakinimizda olan 843 m deki Langenberge cikayim. :D

https://de.wikipedia.org/wiki/Langenberg_(Rothaargebirge)

mxm
26 Kasım 2017, 08:38
Zaten rakete gerek yok ki, drohneler var ama ne kadar yüksege cikabiiyorlar bilmiyorum, bizim arkadasa bir sorayim o uzun süredir kullaniyor profesyonal olarak.

talo176
26 Kasım 2017, 11:23
shit, *Ironie yazmaya unutmusum.. kopf-gegen-wand-smil

Mesut64
26 Kasım 2017, 12:50
Gerceklerin ortaya cikacagi günü sabirsizlikla bekliyorum.

Hava Durumu balonlariyla zaten cekim yapilmis ve yayinlanmis.
Solar Eclipse 2017 - Weather Balloon @ 75,600 ft (VIRB 360 Video)

https://www.youtube.com/watch?v=sssLsGfV_Bk
O adam neyin kafasini yasiyorsa 600 metreden ne görecekmis?

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
26 Kasım 2017, 15:30
Müdür yukarda AY nerde ,sormasi ayip olmassa??? Kamerayla her yönü kontrol ettim, ben göremedim, bir tane parlayan cisim var, Sayet o günes ise Ay nerde, Ay ise Günes nerde, Balonum isiklandirma sistemiyse Ay ile Günes nerde ??
Asagidaki resim sen ekledin, buna göre Ay günesin yakininda ve karsi-karsiya olmasi lazim!!!!

https://uploads.disquscdn.com/images/2cb1765f30b7c67023dbefa6c5571bd9e65d6f95b8842e5f3b 02008ea2477fbd.gif

Digidigi
27 Kasım 2017, 15:30
Ilginc bir konuymus :-)

Duyularimizla delil toplar aklimizla delilleri degerlendiririz, duyularimiz dünyanin düz oldugunu söylüyor, dolayisi ile küreyse ya da geoidse ya da armutsa buna delil sunulur deliller degerlendirilir. Malesef bize sunulan delillerin cogu iddadan ibaret, resimler idda genel görecelilik idda büyük patlama idda vs.. Bana sunulacak delil benim bilgi ve imkan dahilimde olmali ki kendim test edip onayliyayim, benim imkanlarimi asan deliller baskasinin delilleri olur benim bu delilleri onaylamam sadece inanc olur yani güven olur.

Her teori idda kendi izahati icinde degerlendirilmeli mesela küre dünya modeli hem merkezcil ivmenin mutlakligindan bahseder (ki bu test edebiliriz imkanlarimiz dahilinde) hem de müthis hizlarla hareket eden dünyanin bundan etkilenmediginden bahseder bu kendi icindeki tutarsizligidir, merkezcil ivme formülüne ulasmak kolay benim hesaplarim dünyanin günes etrafinda dönmesinden (Hiz sabit: 108.000 km günesin uzakligi: 93000000 km yani yaricap hiz sabit oldugu icin bi vektor alalim am=V²/r) 125,4 lük bir ivme gücü ortaya cikmasi gerekiyor ( galaksinin merkezindeki dönüsten bahis dahi etmiycem :-) ). Bunun ne demek oldugunu sanirim anlatmaya gerek yok. gündüz ve gece agirlik farklarini hesaplayin okuldan ayrilali cok oldu :-). ISS"te yercekiminden etkilenmeyen asrtonotlarin bu merkezcil ivmeden dolayi öyle su altindaki gibi rahat olduklarini söylerler fakat ISS in kendisi icin bunu söylemezler. Gercekten bu tutarsiz ifadelerin bilim adami dedigimiz kisilerden cikmasi cok düsündürücü.

Gelelim genel görecelilik ve isiga... Hani Karl Marks"a sormuslar ilk komün düzenine dönünce kapitalizm yeniden olusmazmi diye O da bunu sorgulayan haindir demis ya onun gibi bir mesele... Isik dünyadan ciktiginda hangi yöne cikarsa ciksin dünyanin durdugunu hareket etmedigini söyler, bunun duraganlikla bir alakasi yok tabi terkediyor, yani isigin 108.000km kendi hizini asmasi gerekiyor bu da o masal dünyasinin icine ediyor, ölctüklerini söylüyorlar ve malesef isiga göre dünyanin sabit oldugunu söylemek durumundalar iki ucu pisli degnek.

Karmasik bi takim formüllerle sadece kendi hayal dünyalarindaki yapiya tutarlilik getirmeye ugrasiyorlar ve buna da gercek bilim diyorlar. Gezegenlere uydu gönderen teknolojileri haala ucaklari radarla takip edip, bi cok ucak yörüngesini gözlemleyemiyorlar Allah"a emanet gidiyoruz.

Bazi iddalar cok ilginc geldi günler ve gecelerin uzayip kisalmasi küre dünyada 12 saat gündüz 12 saat gece olmali al bi küre eline bide isik koy karsiya bak test etmek kolay, düz dünya teorisinde mevsimler de gündüz ve gecenin uzayip kisalmasida daha tutarli görünüyor. mevsimler icin egimden dolayi derler ya iyi o halde matematik yalan sözlemeyen tek dil, egim mesafesini hesapla günes uzakligini hesapla bu oranlara bakarak merkürün niye yanmadigini ya da yercekimi denilen mekanizmadan nasil kurtuldugunu hesapla, öyle ya kütle cekim yasalarimiz var, isi yasalarimiz var.

Düz dünya teorisi de bir cok seyi bilmiyor aciklayamiyor fakat ben bunu bütcesizlik ilgisizlik durumuna verip cok fazla yermiyorum. Sonucta okullar kapitalistler devletler küre dünya teorisine hizmet etmekte.

Küre dünya modeline göre....

1. Evren 17,5 milyar yasinda.
2. Madde isik hizina ulasamaz.
3. Evren 94 milyar isik yili genisliginde.
4. Hersey ayni noktadan yayildi (Büyük patlama)

Bunlari onayladin da kardesim, düz dünya teorisinin sinir meselesini mi anlayamadin? Daha keskin sorular üretmek lazim. Mesela

1. Ayin evreleri küre dünya modeline göre tutarli, düz dünya teorisinde nasil.
2. Ay ve günes tutlmalari küre dünya modeli baz alindiginda hesaplanabiliyor, düz dünya teorisinde nasil.
3. Küre dünya modelinde Günes etrafindaki günlük 1 derecelik dönüs yildizlarda gözlenebiliyor, düz dünya teorisi bunu nasil izah ediyor.
4. Küre dünya haritasindaki ucuc mesafeleri yörüngeleri tutarsizlik gösteriyor ayni tutarsizliklarin baska verziyonlari düz dünya haritasinda da mevcut ( gerci iki haritanin da küre dünyayi savunanlarin olusturdugu da s,ylenmekte)

Düz dünyanin siniri varmi yok mu nasildir antartikadan sonrasi tamamen buzmusdur degilmidir, baska günesler yildizlar devreye girer mi girmez mi bunlar bilinmiyor cünki Antartika"ya rehber harici girisin yasak.

Mesut64
27 Kasım 2017, 19:00
Küre Dünya modelinde aciklanamayan hava akimlari, bakin bakalim, nasil oluyormus! :)

https://www.youtube.com/watch?v=QFrQaYPVaok

IYI Arastirmalar!

Digidigi
27 Kasım 2017, 21:25
Küre Dünya modelinde aciklanamayan hava akimlari, bakin bakalim, nasil oluyormus! :)

https://www.youtube.com/watch?v=QFrQaYPVaok

IYI Arastirmalar!

Bir mevzunun açıklanamaması, başka teoriyi haklı çıkarmaz. Teorinin çürümesi için küre dünya modelinin kendi açıklamaları içindeki çelişkiler önemli, yerçekimi meslesi ne kadar açıklanamasa da haala newton formülleri gözlemlerimizle çelişmiyor.

Mesela küre dünya teorisine göre güneşin 24 saat batmayan yerdeki görüntüleri küre dünyayı onaylamıyor. Aynı şekilde düz dünya için düşündüğümüzde görüntüler bunu onaylıyor.

Mesut64
28 Kasım 2017, 13:54
Günümüz biliminde Dünya ben küre degilim diye bangir bangir bagirmakta, bunu anlamak icin
ne uzaya cikip bakmak nede Üniversite bitirmeye gerek yok. Sadece mantikli düsünüp arastirmak
ve buldugun sonuclari degerlendirmek, hepsi bu. Bu arada ön yargilardan da kurtulmak gerek yoksa
ne bulursan bul Dünya´yi Küre kabullenip düz oldugunu anlayamazsin.

Gelelim yercekimine;
yercekimi Dünya´nin bizi cektiginden degil, Hava ile ilgili bir durum. Havasi tamamen alinmis bir
ortamda, Bowling topu ile Kus Tüyü ayni agirlikta oluyor ve ayni anda yere düsüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=0OgWg30a_YI

Daha önceden de yazdigim gibi, ögrenmek isteyen ögrenir.

Küre Dünya Modelini cürüten bir kanit daha;
Antartikden Günes ve ay;
https://i.hizliresim.com/yzWzy7.jpg

Buda Dünya´nin en yukarisindan ay, ayni anda
nasil görünüyor eger Dünya küre ise?
https://i.hizliresim.com/2EdJ7N.jpg
Ay´in evrelerini kavrayabilmek icin size söyle bir örnek vereyim,
Duvar saatindeki Yelkovan GÜNES ve akrep ise AY olsun, yani Ay Dünya üzerindeki bir turunu 24 saat 50 dakikada tamamlar ve böylece ayin evreleri olusur.
Asagidaki animasyon bunu basit bir sekilde örnekliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Uu4IXiu3L5M

IYI Arastirmalar!

MEGAbond
28 Kasım 2017, 16:06
mesut64 ustam birinci videoda tutacaklardan birakilan tüg ve bowling topu,, neden asagiya dogru egilim (dü$üm) yapiyor.neden saga sola veyahutta yukariya dogru bir dü$üm yapmiyor ??? hangisinin önce düsecegi oksijen agirlikli bir ortamda kütle agirliklariyla ilgili bir konu,,,,deneme ortaminin havasini bo$una almislar:cool:
sonucta ikiside dü$üm yapiyor ama er,,, ama gec ,,ama ayni zamanda, nasil olursa olsun,,ikiside ucmuyor düsüyor. oksijenin düsüm olayi ile indirekt alakasi oldugunu düsünüyorum,,,herseyi, her yön ve istikametten merkeze dogru ceken bir güc var.bunada yercekimi deniliyormus,,benim tahminime görede oksijenin görevide bu düsüsü hizlandirma özelligi olmasi:rolleyes:

diger videodada ne zaman,,, ay veyahutta günes tutulmasi olacak diye bekledim,,ama videonun ömrü (dakikasi) yetmedi:cool: ne kadar uzun seneler araliginda bile gerceklesse,,insan o zamani videoda kisaltip bir kesit , örnek verebilirdi.

günesle ay, ayri ayri kö$elerde dön babam dön hep dönüyorlar,,,,ikiside biri birini gecmedi..ne ay tutuldu nede günes:cool:

Cengiz Bond
28 Kasım 2017, 16:13
Gelelim yercekimine;
yercekimi Dünya´nin bizi cektiginden degil, Hava ile ilgili bir durum. Havasi tamamen alinmis bir
ortamda, Bowling topu ile Kus Tüyü ayni agirlikta oluyor ve ayni anda yere düsüyor.

en gec bunun ile kaybettin. gösterdigin sey, yer cekimini ispatliyor, yalanlamiyor.

steve
28 Kasım 2017, 21:20
yaa arkadaslar düz dünya varken yuvarlagini ne yapalim. yuvarlak yamuk bize göre degil ; ) ... bu teori yi new welt order koydu ... dinleri ve bazi gercekleri yalanlamak icin . uzay var ama uzayli yoktur . var mi yüzde yüz delil kesin gören... onun bunun yalanlarini ve masallarini haber yapip film yapip bizi kandirdilar. film , kitap oyun piyasasi ölmesin diye baska dünyalar baska dünyalilar yarattilar kendi menfaatlari ve sermayeleri icin . düsünün kesin uzaylilar yok baska dünyalar yok ne olur. bütün film , roman ve game piyasasi ölmez mi? insanlik teknolojinin sinirina gelmis sayilir . bundan sonraki yenilikler sadece yapabildiklerinin daha modernini daha fazla pixeli olani daha hizli daha fazla özelligi olanini yapacaklar ama daha ileri gidemiyecekler .... insanlarin yapabildigi en büyük gelisme teknolojiden bile daha iyi olan cinleri kullanmak isidir. aletsiz kamerasiz uzakta ve yakinda birini gözetletmek ondan haber almak kayip seyleri bulmak sirlari cözmek ve gecmisteki olanlari (gelecek haric ) cinlerden ögrenebiliyorlar . iyiye kullanan var kötüye kullanan var. uzayli sandiklari bazi yaratiklar cinlerdir . isik hizina yakin hareket edebiliyorlar . atesten yaratilmislar , isik sacabilirler . her kiliga girebilirler . allien yoktur .... medyada bin cesit allien modeli var. herkes bir baska model anlatiyor . dünya yuvarlaktir . yoksa günes yukarida bir saga bir sola gidip üzerimizde seyir mi edecek? selamlar.....

Prens-66
28 Kasım 2017, 21:31
bu teori yi new welt order koydu ... dinleri ve bazi gercekleri yalanlamak icin

Ben en baştan, konunun DİN ile Bağlantısını anlatmaya çalıştım ve sonunda biri geldi ve açık yazdı..

Düz Dünya Mantığın sonucu ve hedefi bu!

Konu yasak olduğu için, derinlerine girmeyeceğim ve işin içinden çıkamayız!

samsunlu
28 Kasım 2017, 21:35
yaa arkadaslar düz dünya varken yuvarlagini ne yapalim. yuvarlak yamuk bize göre degil ; ) ... bu teori yi new welt order koydu ... dinleri ve bazi gercekleri yalanlamak icin . uzay var ama uzayli yoktur . var mi yüzde yüz delil kesin gören... onun bunun yalanlarini ve masallarini haber yapip film yapip bizi kandirdilar. film , kitap oyun piyasasi ölmesin diye baska dünyalar baska dünyalilar yarattilar kendi menfaatlari ve sermayeleri icin . düsünün kesin uzaylilar yok baska dünyalar yok ne olur. bütün film , roman ve game piyasasi ölmez mi? insanlik teknolojinin sinirina gelmis sayilir . bundan sonraki yenilikler sadece yapabildiklerinin daha modernini daha fazla pixeli olani daha hizli daha fazla özelligi olanini yapacaklar ama daha ileri gidemiyecekler .... insanlarin yapabildigi en büyük gelisme teknolojiden bile daha iyi olan cinleri kullanmak isidir. aletsiz kamerasiz uzakta ve yakinda birini gözetletmek ondan haber almak kayip seyleri bulmak sirlari cözmek ve gecmisteki olanlari (gelecek haric ) cinlerden ögrenebiliyorlar . iyiye kullanan var kötüye kullanan var. uzayli sandiklari bazi yaratiklar cinlerdir . isik hizina yakin hareket edebiliyorlar . atesten yaratilmislar , isik sacabilirler . her kiliga girebilirler . allien yoktur .... medyada bin cesit allien modeli var. herkes bir baska model anlatiyor . dünya yuvarlaktir . yoksa günes yukarida bir saga bir sola gidip üzerimizde seyir mi edecek? selamlar.....

Süper yazmissin bu konunun özeti budur...

Tayfun80
28 Kasım 2017, 21:50
Bi Yildiz bir günesdir.bakin tek bizim galaxyde kac Yildiz görüyorsunuz...yaklasik 300 milliar Yildiz var Tek bizim Galaxy de ....yani en AZ 500 milliar planetler var ve Tek bizim dünyadami insanlar var saniyorsununz?
Bizim dünya neden düz olsunki?yani neden kimse bizden saklasinki?öyleyse yani?....

Biliyorum türkcem iyi degil almanca daha fazla yazardim :)

Prens-66
28 Kasım 2017, 21:57
https://www.youtube.com/watch?v=sssLsGfV_Bk

Bu Videoyu Mesut64 daima sunuyor(bir Sayfa önce)

Güneş ve Ay'ı birlikte bulana Helal Olsun!

Düz Dünya Mantığına göre, aynı an görünmesi gerekir, her nerede olursan ol!!

Yanılgının burada bile farkında değil...

webci
30 Kasım 2017, 00:38
bence bu konunun bu kadar uzamasinin sebebi ilk olarak uzun bir sayfa olmasi icin rekor denemesi,ikincisi ise dogru veya yanlis oldugunu kabul edip etmemek birtarafa dursun konuya mantik aramamak..yazilan espiriler ve isin dini ispati defalarca ortaya konmus olmasina ragmen itirazlar,eski tabiriyle dünyanin öküzün boynuzlari üzerinde duruyor olmasi,galileo gercekleri ve ateizmin beyin yamyamligi ispatlanmis ve yazilmis ,cürütülmüs olmasina ragmen diklesmeler,modlarin kendi aralarinda hicbir tartismaya ve cözüme dayalali yazilara firsat vermemis olmalari sayesinde cigirindan cikmis,gercek arama bir tarafa sadece alay konusuna dönüsmüs ve gereksiz satasmalar sebebiyle tavsan kac tazi tut sohbetine dönmüstür..
yazdiklarim beni baglar ve HIC BIR KIMSEYI ELESTIRMEK MAHIYETINE YAZILMAMISTIR!!!

SesSizliK
30 Kasım 2017, 15:21
https://www.youtube.com/watch?v=f7BcA4pZ_lk

brian_usta
07 Aralık 2017, 15:18
slm arkadaslar,

konu cok basit.. Dünya düzmü yuvarlakmi? böyle konuda bile karsilikli kirici bir üslüb ile yazismak bize yakismiyor..

herkes kendi fikrini yazar ve konu tartisilir . ama kirici olmadan karsilikli fikir alis verisi yapilarak yapilir.

bazi yazilari silmek zorunda kaldim ve konyu takrardan aciyorum ama lütfen seviyeli bir sekilde yazisalim,

saygilar.

Mesut64
08 Aralık 2017, 13:42
Zetetic Astronomy
Dünya'nın küre olmadığını bilimsel olarak açıklayan 1865 yılından bir kitap.

http://www.iapsop.com/ssoc/1865__rowbotham___zetetic_astronomy.pdf

Balonlardan cekilmis Görüntüler.

https://www.youtube.com/watch?v=8Nt6_FGmliA

Digidigi
11 Aralık 2017, 14:11
en gec bunun ile kaybettin. gösterdigin sey, yer cekimini ispatliyor, yalanlamiyor.

Yercekimi 9,8 lik bir ivme yani sabit olarak 1g diye tanimlanir, tüyle bowling topunun ayni anda düsmesi nasil yercekimini ispatliyor ikisinin kütle agirliklari farkli oldugundan bu ivmelenmeleri de farkli olmali demek, küre dünya modelinin iddalarindan da haberiniz yokki tutarsizliklari göresiniz.

Hem yercekiminden bahsediyorsunuz hem modelinize göre dünya günes etrafinda dönüyor kendi formüllerinizle dahi hesap yapmiyorsunuz, bu dönüsün merkezcil ivmesini hesaplasaniza!!!

formülünüz burada a = V²/r

Günes 149 milyon km ötede yani r=149 milyon
Dünyanin dönüs hizi 108 bin km/h V=108 bin

a = 78,28 yani 7,98g yapiyor bu nedemek biliyormusunuz gece oldugunda kilonuzun 6,98 kati ile gökyüzüne firlamak demek.

malkocoglu42
12 Aralık 2017, 07:42
Yuvarlak diyen bu Mason lara mi inanacaksiniz arkadaslar ben Mesut64 kardesime katiliyorum ve ben sonuna kadar inaniyorum bakin simdi size bir video sunacam lütfen sonuna kadar izleyin ve kendinize sorun. Dünya yuvarlak olmadigini PEYGAMBER EFENDIMIZ ( SAV) bile acikca bildiriyor izleyin, birde bir dua var onu da ekliyecem onu da iyi dinleyin. Duada neler bahsediliyor izleyin ve dinleyin, sunu da bildireyim size ben cok arastirdim ve ögrendim kanaat getirdim Dünyanin yuvarlak olmadigina ve suna karar verdim artik ögrendim ve biraktim arastirmalari. Simdi icim rahat ve huzurlu bundan sonra artik arastima yapmiycam sizlere de tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=B1GzTxaFbhQ

https://www.youtube.com/watch?v=UoO6-8e4GZo

Mesut64
13 Aralık 2017, 13:37
Umarım bu video, düz dünyada mevsimlerle ilgili sorularınızı yanıtlamada yardımcı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Br_6GyLka4Y

afghan
13 Aralık 2017, 17:34
https://www.youtube.com/watch?v=tUiP0_B6pP4

Bide benden olsun. :)
Güzel bir üslub ile olayi özetliyor aslinda.

mxm
15 Aralık 2017, 17:22
Bugün Vermessung yapan adamin yanina gidip sordum: "Bu ölcümlerde, dünyanin yuvarlakligindan dolayi maydana gelen egimi de hesapliyor musunuz?"
Cevap: "Tabii ki, her 100 metrede 4 santim egim var, bunu biz computere veriyoruz, orada ki program bunu otomatikman yapiyor" dedi.
http://fs1.directupload.net/images/171215/ox2n7r4q.jpg
NASA bu adami da garanti satin aldi, adam bana yalan söyledi. ok78rcp smilie_ban_005 juhu Fakat bunu fark edip adamin aletine (yanlislikla!) celme taktim, o noktadan yaptigi tüm ölcümleri yeniden yapmak zorunda kaldi, senin yüzünden adama da rezil oldum 24edq50

Bence sen, bu ölcüm yapan kisileri gördügünde git onlara bir sor hocam.

Mesut64
16 Aralık 2017, 13:19
Ne Ölcüyormus o arkadaslar?
Yolmu yapiyorlar?

Eğer Dünya NASA'nın belirttiği gibi 40 bin km çevre uzunluğuna sahip bir küreyse matematikte trigonometrinin hesabına göre su (ya da düz karanın) seviyesi 1.60 km.de 20 cm. aşağı düşmelidir.

100 metrede 4 santim egim olmamis,

Mühendisler, mimarlar Dünya'nın kavisini hiç hesaba katmamışlardır ve demiryolları, kanallar, tüneller ve köprüler 100 lerce km terazide yani mutlak düz olarak inşa edilmiştir.

Yazdiklarimi bir daha oku ve iyi anla derim.

Kolay Gelsin!

mxm
16 Aralık 2017, 14:13
Bu ölcümlerle ülkenin her santimetre karesi milimi milimine belirlenir. Senin sahip oldugun evin sinirlari, önünden gecen yolun sekli vs. yani her sey plana dökülecek hale getiriliyor ve bu islem hic sonu gelmeyen bir sey. Oturdugun bölgede ki degisiklikler yenilenir vs. Yani o bahsettigin tren yolunun egimi de bunun icindedir. Egim yok diyen ya bilmiyor ya da yalan söylüyor olabilir. Egim bal gibi de var ve planlarin tümü buna göre ciziliyor.

Dedigim gibi sen bunlari görünce git sor, ve baska soruya da zaten gerek kalmiyor. Bu adamlar bu isi hayatlari boyunca yapiyorlar, sen ben gibi baska kaynaklardan bilgi edinmiyorlar. Onlardan daha mi iyi bileceksin? Nasa herhalde bunlari da satin almadi ve yalan söyleyecek halleri yok.

Mühendisler, mimarlar Dünya'nın kavisini hiç hesaba katmamışlardır ve demiryolları, kanallar, tüneller ve köprüler 100 lerce km terazide yani mutlak düz olarak inşa edilmiştir.

Misal bu alinti, sallamadan baska bir sey degil. Tanidigin hic bir mimar da yok mu, git konus sor bakalim 100 metrelik bir bina diktiginde bu 4 cm lik egim dikkata aliniyor mu yoksa alinmiyor mu. Gayet basit bir soru ve alintisi yapilmis sallamalara kafa yormaya gerek birakmiyor. Bu ölcüm tek bir teraziyle olmuyor, yukarida resmini verdigim Vermessung yapanlar taa en basta gelip senin dikilecek binanin sinirini vs, belirlerler. Bu ölcümler elinde olmadan bir mimar plan bile cizemez. Binayi 1 santim yanlis yere diksen sana o binayi yiktirirlar.

Eger bu Vermessung yapilirken dünyanin egimi de hesaplanmasaydi, bu planlari cizmek imkansiz hale gelirdi. Bunu kafana iyice sok bence.

100 metrede 4 santim egim olmamis,
!

Adam aynen sunu söyledi: En son belirlenen ölcü budur, yani her 100 metrede 4 santim asagi iner.
Bu hesaba göre 1 kilometrede 40 santimlik egim var. 10 kilometrede 4 metre yapar.
100 kilometre: 40 metre
1000 kilometre: 400metre
10.000 Kilometre: 4 kilometre
Yani Stuttgarttan Istanbula hesaplarsak 900 metre civari bir egim farki var.

Mesut64
16 Aralık 2017, 14:25
Hocam mesele Bina dikmek degil, konuyu niye baska yerlere cekiyorsun?

Köprü yada demiryolu projelerinden bahsettik. Demiryollari sifir egimli yapiliyor.
Buna örnek olarak ingilteredeki bir demiryolunu örnek vermistim.

mxm
16 Aralık 2017, 14:34
Bina ya da tren yolu fark etmez. Eger bu egim plana etki edecekse illa ki göz önüne alinir. Binalar hep 1o metre yapilmiyor, kocaman binalar da var.
Buyur sana saglam bilgi, sallama olmadan aktariyorum. Kaynagi belirsiz bilgiler degil bunlar.

http://fs1.directupload.net/images/171216/ja5tdsvb.jpg

Kaynak (https://de.wikipedia.org/wiki/Vermessung)

Tigin
16 Aralık 2017, 22:27
Selam

https://de.wikipedia.org/wiki/Erdkr%C3%BCmmung

mxm
02 Ocak 2018, 22:57
Düz dünyacilari yerin dibine sokan bir video daha.
Onlarin aciklamalarina göre günes üzerimizde cember halinde dönüyor ise, günes tam ekvator üzerindeki cizgideyken neden kuzeyde yasayanlar günesin saga dogru battigini gözlemlerken, güney kutbundakiler ayni anda sola dogru battigini gözlemliyorlar?

https://www.youtube.com/watch?v=PLK-ac7EITo

MEGAbond
03 Ocak 2018, 01:48
Onlarin aciklamalarina göre günes üzerimizde cember halinde dönüyor ise, günes tam ekvator üzerindeki cizgideyken neden kuzeyde yasayanlar günesin saga dogru battigini gözlemlerken, güney kutbundakiler ayni anda sola dogru battigini gözlemliyorlar?

mxm ustam cok fena gol yapmissinok78rcp:cool::cool::cool:ok78rcp

Mesut64
03 Ocak 2018, 14:24
Bence Ofsayt olmus gol sayilmaz, Video da Günesin üzerimizde cember cizdigini apacik anlatiyor.

Cünki Bakis acisindan olayi aciklamislar ve Kutupdan en disa dogru izlenimlerde Dogal olarak Günes
sanki sola dogru batiyor. Bunu Antartikden cekilen videolarda da cok acik gözlemleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=kB7Upp4FGhk

https://www.youtube.com/watch?v=MsNV95r8a4M

mxm
04 Ocak 2018, 00:57
Hocam zaten sizinkilere ne ispat getirirsen getir, anlatilmak istenen seyin mantigini anlamak istemediginizi artik herkes ama herkes kesin olarak tespit etti. Yani yukarida yaptigin aciklamaya kendin dahi inanmiyorsun ama illa ki bir sey uyduracaksin.

Eger sizin dediginiz gibi günes cember yapsaydi, dünyanin hangi noktasindan bakarsak bakalim günes asla asagi dogru inmezdi, havada giderek kücülerek gözden kaybolurdu. Yani güney yarim küreden izlemeye dahi gerek yok.

Ayriyeten, sizin iddia ettiginiz gibi günes cmber cizseydi dünyanin neresinden bakarsak bakalim günes daima soldan saga dogru batmak zorunda. Istersen Antartikaya git, istersen de alaskaya git bu degismez.

Sen madem bunu iddia ediyorsun, güney yarim kürede oturan birini internetten bul ve telefon edip sor bakalim günes ne yöne dogru batiyormus. Bu videolari sen de cekebilirsin, bunu gayet iyi biliyorsun. Yukarida verdigim linkte zaten videoyu yayinlayan adam onlarca günesin batimini binbir bölgeden gösteren videolar eklemis ki sizin palavralariniz etkisini yitirsin. Zaten o adamin yaptigi yorumlara gülmekten öldüm, cok ince dokundurmus ve düz dünyacilari yerle bir etmis.

Yenilgiyi kabul etmek bir büyüklüktür, o noktayi maalesef sen coktan kacirdin.

https://abload.de/img/berlinausdermatrix00sd2.jpg

Mesut64
04 Ocak 2018, 12:14

MXM usta bir defa sen video yu bile ekleme geregi duymadan kopyala yapistir yapmis ve benim dedigimi dogrular
bir yorumla kendin yazmissin.
Senin yazdigini bende yazayimki tam olsun.
Günes Dünya´nin üzerinde cember cizerek dönüyor, ve bu düngünün üc evresi var, bu üc evrede mevsimler olusuyor.
su anda Günes ekvator ötesinde bu evrede Antartika da yaz kuzeyde kis yasaniyor.

Bunlari yüzyillar önce insanlar hesaplamis ve matematigini yapmislar.
http://en.es-static.us/upl/2016/11/sky_year_zodiac.jpg

Sen eger bana Dünya küre diyorsan bunu ispat edemezsin, cünki elinde NASA yalanlarindan baska hic bir sey yok.
Eger NASA öncesini incelersen Dünya nasilmis daha iyi anlarsin.

Senin Düsüncelerin sana Benimkiler ise Bana kalsin Dostum, Takma Kafana, bilgigin Gibi anla!

mxm
04 Ocak 2018, 12:38
Sen eger bana Dünya küre diyorsan bunu ispat edemezsin, cünki elinde NASA yalanlarindan baska hic bir sey yok.

NASA ya hic de gerek yok hocam. Videoyu seyrettiysen eger, günesin batarken Almanya´da yasayan birine soldan saga ama ayni saniyeler icinde ayni cizgide olmak ve batiya bakmak sartiyla güneyde yasayan birine sagdan sola dogru batiyor olarak görünmesi, dünyanin küre olmasindan baska hic bir mantikla aciklanamaz.

Almanca verdigim yorumdaki gibi, bu olayi aciklayabilmek icin ya elinde ayna olacak ve günesin batisina öyle bakacaksin ya da ikinci bir günes icat edilecek, baska yolunuz yok. Neyse siz aranizda bu olayi aciklayacak yeni bir seyler uydurun sonra devam ederiz ok78rcp

Ayrica: Bu olayin mevsimlerle uzaktan yakindan bir alakasi yok, konumuz günesin batisinin bizler tarafindan ne sekilde gözlemlendigi. Konuyu nasil da baska yerlere cekiveriyorsun.

Videoyu eklemek ise gerekli mi sence? Sart mi? Ben burada sunulan videolarin tamimini zaten direk Youtube üzerinden seyrediyorum.Bir kez tiklamak cok mu zor?

Hatirin kalmasin:

Mesut64
04 Ocak 2018, 12:52
Görüntü Antartika belgeselinden alınmıştır. Çekim hilesi yoktur. Kaynak Bizzat kendi çektikleri belgeseldir.
Vahşi Antartika diye bütünü seyredebilirsiniz.

KEHF SÜRESİ 17 - Ey Muhammed! Baksaydın güneşin doğduğu zaman mağaranın sağ tarafına yöneldiğini,
batarken de sol taraftan onları makaslayıp geçtiğini görürdün. Onlar, mağaranın geniş bir yerinde idiler. İşte bu
Allah'ın mucizelerindendir. Allah kime hidayet ederse, işte o, hakka ulaşmıştır; kimi de hidayetten mahrum ederse,
artık ona doğru yolu gösterecek bir dost bulamazsın.

https://www.youtube.com/watch?v=pJtPyhvFxiQ

mxm
04 Ocak 2018, 13:27
Yine ayni noktaya döndük cünkü aciklama yapilamaz hale gelindi ve yine hic bir mantigi ve konuyla baglantisi olmayan bir baska uyduruk videoyla is gecistirilmeye cabalaniyor.

Ben simdi konu aboneligini derhal silerek sana elveda diyorum bu konuda hocam. Allah yardimcin olsun, isin zor. Insallah coluk cocuguna da bu tür seyleri asilamazsin.

https://abload.de/img/abonnementlschen7mkjo.jpg

Mesut64
09 Ocak 2018, 13:21
Gercekleri, saklayamazsin. Istedigin kadar sakla bir gün zamani geldiginde ortaya cikar.

Ama Gerceklerden saklanirsin, onlar seni buldugunda sen onlardan kacarsin. Senin yaptiginda
buna benziyor.

Daha öncede yazmistim, bu konuyu artik Televizyonlarda da görmeye baslayacagiz, ilk tartisma
pazar günü CNN TÜRK de yayinlandi.

https://i.hizliresim.com/z0QlN7.jpg

https://i.hizliresim.com/0EbNQZ.jpg

Kolay Gelsin!

Selcuk8
07 Şubat 2018, 00:25
Hadi yine iyisiniz.. Dünyanın düz olduğunu ispatlayacak Canlı Video linkini paylaşıyorum.

https://youtu.be/aBr2kKAHN6M

Arabanın uzaya gönderilmesiyle de artık dünya malı dünyada kalır" lafı da tarihe karışır giderr..

neco54
07 Şubat 2018, 00:55
Ben simdi konu aboneligini derhal silerek sana elveda diyorum bu konuda hocam. Allah yardimcin olsun, isin zor. Insallah coluk cocuguna da bu tür seyleri asilamazsin.

Ben bu dogru söze sadecece alkis diyorum.

S&S

Mesut64
07 Şubat 2018, 13:39
Dün canli yayini ben de izledim, ve Elon Musk bana göre NASA dan daha yalanci degil,
ama malesef hakli oldugumu ispatlar sekilde yine milleti kandirdilar.
Iki Roket geri gelecek dendi ve hatta ana roket olan ortadaki de denize gelecek dendi,
Aynen Kubbeyi asamadilar ve geri dündüler Araba´nin uzayda oldugunu zannedenlere
sözüm su; o tamamen bir animasyon, ayni kareleri evirip cevirip yayinlamislar, dikkat
ederseniz 1 tane bile yildiz göremezsiniz ve Gökcismi filan hicbirsey yok, geceleri biz
gökyüzüne bakinca ne kadar yildiz görüyoruz, ama o videoda hic yildiz yok.
Elon Musk beni hayal kirikligina ugratti. Mars a gidecekmis, daha uzaya cikamiyor.

http://www.dw.com/image/42477193_403.jpg
http://static1.businessinsider.com/image/5a7a30d5136ec51d008b49ec-1689/starman%20live%20view%20falcon%20heavy%20spacex.jp g

kartal55
08 Şubat 2018, 19:17
Evet haklisin Mesut Elon Musk`ta Mason cikti.Cok yazik.Ayrica videoda yildiz veya gökcismi görseydin inancaktin yani?Cok komik.3 tane roket geri döndü kafana takma.Roketler geldi ama Tesla henüz gelmedi geri.Mars rotasindan sapti ama uzay yolculugu devam ediyor.Bu görüntülerin animasyon oldugunu nerden ispatladin?Ispatla gel diyorum ama yine sadece yorum.
Elon Muskta mason ciktigina göre yoruma devam edeyim.Elon Musk o kadar aptalki Paypal i satip rahat rahat yasamak varken 100 milyon dolari gidip SpaceX uzay a yatiriyor.Ha belkide 300 euroya bir dükkan kiraladi.Maket yapip Gökkubbe ye carptirdi.Ne enayiki Gökkubbeyi gececegini bilemedi.Ne kadar uzay sirketinde eski Nasa calisanlari olsada onu keklediler.Elon Musk Cumhurbaskanimizlada görüsmeye gelmisti.Muhtemelen Maket yollayip keklemeyi anlatti.:D

Bu Masonlar ne kadar enayiki okuldaki kendi cocuklarinada dünya yuvarlak diyerek yalan konusuyor ve yalan ögretiyor.Almanya da okullarda dünya yuvarlak ögretiliyor.
Dünya düz ise panama kanali ne amaçla yapildi? Çinden çikan gemi panamadan geçip avrupaya geliyor sormazlar hic .
ben istanbuldan avustralya'ya 19 saatte gidiyorum ama düz haritaya göre solumdaki amerika'dan 15 saatte gidiyolar he mi?
Galileo neden hapiste yatti?Dünya yuvarlak dedigi icin deilmi?Mason deildi yani.
Ayrica bu kadar ülkeler varken uydular varken,balonlar varken ucaklar ucarken NASA kendini böyle bir basit konu icin feda edecek.Dünyanin düz oldugu kanitlanirsa Nasa Esa ve yüzlerce ülkenin uzay sirketlerinin güvenirligi kalirmi?
Kanitlayin kendiniz bunu aksinide inanalim size.Youtube videolari deil gercek kanit bekliyorum uzun zamandir.Ama kac sayfa baktim hicbir kanit göremedim bir türlü.dünyanin yuvarlak oldugundan süphe edenler bireysel olarak sunlari arastirmali atomun yapisini, kütle çekimini vs vs.Son olarak Elon Musk kim onu bi ögrenelim.Selametle.

https://www.youtube.com/watch?v=hQXLrPlcbeo&t=319s

Mesut64
08 Şubat 2018, 19:48
Bakiyorumda döktürmüssün, sanki sende kanit cokta bana kanit sunuyorsun.
Elon Musk´ u cok önceden takip ederim ve bu adamin bir seyler yapacagina
bayagi inanmistim ama malesef buda showmen mis,
3.cü roket nerde geldimi?

Araba uzayda mi zannediyorsun , tamam öyle olabilir ama urada sicaklik 2000 derece
o araba o sicakliga ne kadar dayanir?

Canli yayindaki kopmalari izlemedin herhalde?

https://www.youtube.com/watch?v=c9kod1cRFT0

3.cü roket ne oldu izleyelim!

https://www.youtube.com/watch?v=FfW2yyxBHpg&t=531s

kartal55
08 Şubat 2018, 21:34
Gene bir cevap yok.Dolu soru var yukarda.Ama kaynat gitsin her soruda oldugu gibi.Ispatlamak zorunda olan sensin ben deilim.Dünyanin en ünlü bütün fizikcileri benim gibi düsünüyor.Benim ispatim ders kitaplarinda.nasada,Einsteinda .Hawkingte heryerde.Senin Ispatin ve cevabin olmadigini zaten biliyordum.Bos islerle ugrastigin aramizdaki yazi kalitesi farkindan cikiyor ortaya.Adamlar sicakligi düsünmeyecek kadar aptaldi.Nasil bir düsünce yapin var ilginc.Ayrica Elon Musk a nasil inanmistin?Gökkubbeyi delecek tek kisi Elon diyemi inanmistin?gökubbe delinemesse elon mu delecekti inanmistin?
Ayrica bu gönderdigin 2.video ile ilgili bir soru sorcagim simdi sana.Sakin gene kaynatma digerleri gibi.
2.videoda cok basarisizlik olduguna dair bir yorum görmedim.3te2 basaridan söz ediyor.Sadece 2 Roket tekrar kullanilmak üzere basariyla geri inis yapti.3,Roketteki basarisizlik icin ise göstermek istememis olabilir diyorlar dedi.Buda gayet normal.3.Roket sorunmu yani simdi?
Benim asil sorum su,2 .videodaki Baris Özcan`in yorumlarina hep katiliyormusun?bak ortak bir kaynak bulduk sonunda
Eger Baris Özcan senin icin dogru bir kaynak ise onun Dünya yuvarlakmi videosunu sana hemen sunayim.Izle Mesut64.Kaynatma sakin,

https://www.youtube.com/watch?v=tUiP0_B6pP4

Mesut64
09 Şubat 2018, 15:45
Konuya Hakim olmadigin ortada, yoksa burada yayinlanmis olan videolari yeniden yazmazdin.
Neyse, senin amacin ögrenmekmi onu bilmiyorum ama yinede yazayim, su kaynatma meselesi de
senin iddian; benim öyle bir amacim yok.

Bir defa Buradaki konuyu acarken ben Dünya Düz dür diye bir Iddia da bulunmadim, sadece böyle
bir konuya denk geldigimi ve burada Arkadaslarla konusalim diye böyle bir konu actim.
Haa düsüncemi sorarsan Dünya´nin seklinin bizlere anlatildigi gibi olmadigini anladim, ve dogru olanlari
arastirmak icin aylarca cabaladim, en iyi anladigim, NASA bu konuda insanliga yalan söyledigi,

Gelelim Elon Musk´a bu adam belki gercekleri gün yüzüne cikarir dedim ve gecen gece heyecanla
canli yayini izledim ve yine aynisi, sadece kendi reklamini yapiyor. Sadece bir karede gercek görüntü
vardi onuda hemen farkedip yayini kestiler.

https://i.hizliresim.com/VrP7Rn.jpg

Bu Arada Baris Özcan´nin da hevesi kursaginda kaldi, oda sasirdi.
izleyelm!

https://www.youtube.com/watch?v=6R-dAJRBbAg

Tek Amacim Gercekleri Ögrenmek!

OrLoW
09 Şubat 2018, 22:29
Bence dünya töperlek:D

Eskiden okumuştum KURAN da dünyanın ( deve kuşu yumurtası ) anlamına gelen bir kelimeyle tarif edildiğini..

lazkopat
22 Şubat 2018, 01:35
Bence dünya töperlek:D

Eskiden okumuştum KURAN da dünyanın ( deve kuşu yumurtası ) anlamına gelen bir kelimeyle tarif edildiğini..

Aynen benimde hep aklimda

-dünya deve kusu yumurtası seklindedir

taha suresi olmasi lazim

safak67
23 Şubat 2018, 14:41
Dünya düzmüdür yoksa yuvarlakmidir bilmem
ama anlamadigim nokta, dünya diyelimki düz
bizden saklamak istedikleri ne olabilirki
neden bizlerin dünya illaki yuvarlak diye bilmemizi isterlerki
yuvarlak olsa ne olur, düz olsa ne olur
acaba ben dünyanin yuvarlak oldugunu inanacak ve iddia edecek olursam dinden cikarmiyim
yada düz oldugunu iddia edecek olsam dinden cikarmiyim, zannetmiyorum
anladigima göre herkes ayatleri kendi mantigina göre ve kafasina göre bir aciklama yapmis
yani demek istedigim, bu dünyanin illaki düz diye iddia edenlerin amaci nedir bizlerden gizlenmek istenilen nedir,
Mesut64 ustayi tebrik etmek istiyorum
theorisine katilmasam bile, bunca soruya güzelce cevap vermeye çalismis olmasi
aralarda bazen alayci tavirlar olsa bile edebini fazla bozmadan cevaplamis tebrikler
Ben sahsen Dünyanin yuvarlak olduguna inananlardanim

Mesut64
23 Şubat 2018, 15:37
Tabiiki neye inanip neye inanmayacagimizi kendi aklimizla belirleriz, bu konuda hemfikiriz.
Ama Dünya´nin sekli hakkinda bizlere dogru bilgilerin sunulup sunulmadigini da arastirmak
gerekmektedir, bu herkesin hakkidir. Eger bunlari arastirmazsak, herseye körü körüne inanirsak,
aklimizi kullanmadigimiz anlamina gelir ve herseye inanir hale geliriz.

Burada tartismaya calistigimiz aslinda sadece Dünya´nin sekli degil ayni zamanda Dünya´da dönen
Uzay ile ilgili calismalarin gercekligine ve bizlere söylenenlerin dogru olup olmadigini da arastiriyoruz.
Cünki NASA bu konuyla ilgili her sene 20 milyar dolar yardim aliyor ve bu paranin devamli gelmesi icin
yalandan calismalar yapiyor gibi aciklamalar yapmakta. Durum böyle olunca da NASA tarafindan yayinlanan
her habere inanmamak gerekiyor.

Iste hergün TV lerde gördügümüz Uzay istasyonunun Düzeltilmis görüntüleri, bakin bakalim Dünya nasil görünüyor!

https://www.youtube.com/watch?v=BTt46cv2hz0&t=205s

safak67
23 Şubat 2018, 17:08
ustam simdi sunmus oldugun youtube videoda hangisi dogru hangisi yanlis
bugünkü teknik ile her videoyu istegin sekle semale sokabilirsin
egri olani düz yaparsin
düz olanida egri yaparsin
ben video bearbeiten yapan birisi degilim
ama bu isten anliyan birisi için çok basit olsa gerek

benim oturma odam 30qm kare olsa ve bir tanede 15 watt’lik ampul koysam,
tam aydinlatmasada, yinede her köseye isik gider
diyelimki koskocaman bos bir halle
1000 qm kare olsun ve yine 15 watt‘lik bir ampul koysam, ve ben hallenin neresinde olursam olayim o ampülü görürüm

simdi gelelim sizin theoriye
öyle bir güneski etrafini o kadar aydinlatiyorki ama sen onu belirli bir mesafeden sonra göremiyorsun

ben 1000 qm’lik halleyi süper bir sekilde aydinlatmaliyimki etrafimi çok net bir sekilde göteyim
öyle degilmi
simdi hallenin sonunda ve basinda olan bir kisi bu isigi göremiyecekmi
yada isigi görememeleri için hallenin ne kadar büyük olmasi lazim sence

düsünsene ustam
bizlerden kaç milyonlarca isikyolu mesafade olan yildizlarin bile isiklarini görebilirken bizi aydinlatan günesi neden göremiyoruz

senin theorine göre günesin devamli gözükmesi lazim
devamli gündüz olmasi lazim degilmi

safak67
23 Şubat 2018, 17:53
Mesut64 ustam
simdi sen anladigim kadariyla
sadece her sene nasa devamli 20 milyar dolar alabilmek içinmi bu yalani uyduruyor diyorsun
madem ortada böyle bir theori var
sebebi daha baska olmasi lazim
yada birileri ceplerini doldurmak için ortaya attigi bir theori olagini hiç düsünsünmü

nede olsa her pazarin bir müsterisi cikiyor

Baris50
23 Şubat 2018, 23:42
Dünya üzerinde uzayla ilgili tek kurumun NASA olduğunu zannediyorsun. Avrupa Uzay Ajansı ESA, Rus Uzay Ajansı RSA, Japon Uzay Ajansı JAXA ve Çin Uzay Ajansı (CNSA) gibi uzaya uydu ve araç gönderen NASA’dan bağımsız ülke kurumlarının varlığından haberdar bile değilsin.. Bu kadar ülkenin işi yok bizi kandırmaya uğraşıyorlar demi :)

Ya çıkmış araştırmadan yok antartikaya uçuş yok, yok dünya düz falan diyorsun yapma bu kadar komik olma :)

2013-2014 seneleri arasında Antarktika’ya yolculuk yapan kişilerin sayısı IAAO (Uluslararası Antarktika Birliği ve Tur Operasyonları) verilerine göre 37,045 kişiydi. Bu yolculuk genellikle gemilerle yapılmaktadır, ancak ticari uçaklarla da yapılabileceğini göstermek için 26 Kasım 2015 tarihinde ALE (Antarktik Lojistik ve Seferleri) tarafından organize edilen yolculukta bir Boeing 757 yolcu uçağı ilk kez Antarktika’ya bir iniş gerçekleştirdi.

Bununla beraber Antarktika’da Amundsen-Scott Güney Kutup İstasyonu gibi pek çok ülkeye ait sayısız araştırma istasyonlarının kurulmasıyla birlikte yapılan birçok sayıda seferler de olmuştur. Bunların konumları bellidir ve birçok sayıda fotoğraf da paylaşılmıştır. Peki iki Türk akademisyenin Antarktika’ya yeni üs için gidip incelemeler yaptıklarını ya da TAKBAM’ı (Türkiye Antarktika Kutup Bilimsel Araştırmalar Merkezi) daha önce duymuş muydun? Peki İstanbul Teknik Üniversitesi’nin PolRec (Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi) ekibinin Antarktika’da Türkiye Bilimsel Araştırma Üssü çalışmalarından haberin var mıydı? Bazı şeyleri iddia etmeden önce araştırmak bu yüzden önemlidir...

lazkopat
24 Şubat 2018, 19:01
:D insanogluda maymundan gelme :D

Mesut64
24 Şubat 2018, 19:19
Dünya üzerinde uzayla ilgili tek kurumun NASA olduğunu zannediyorsun. Avrupa Uzay Ajansı ESA, Rus Uzay Ajansı RSA, Japon Uzay Ajansı JAXA ve Çin Uzay Ajansı (CNSA) gibi uzaya uydu ve araç gönderen NASA’dan bağımsız ülke kurumlarının varlığından haberdar bile değilsin.. Bu kadar ülkenin işi yok bizi kandırmaya uğraşıyorlar demi :)
Bu kurumlarin hepsi Nasa ya bagli.

Ya çıkmış araştırmadan yok antartikaya uçuş yok, yok dünya düz falan diyorsun yapma bu kadar komik olma :)
Sen herhalde Dünya´nin etrafinda tur attin geldin, bu kadar iddiali olduguna göre, bana göre komik olan sensin. ;)

2013-2014 seneleri arasında Antarktika’ya yolculuk yapan kişilerin sayısı IAAO (Uluslararası Antarktika Birliği ve Tur Operasyonları) verilerine göre 37,045 kişiydi. Bu yolculuk genellikle gemilerle yapılmaktadır, ancak ticari uçaklarla da yapılabileceğini göstermek için 26 Kasım 2015 tarihinde ALE (Antarktik Lojistik ve Seferleri) tarafından organize edilen yolculukta bir Boeing 757 yolcu uçağı ilk kez Antarktika’ya bir iniş gerçekleştirdi.
Antartika da ki havaalani nerde? nereye inmis bu ucak?

Bununla beraber Antarktika’da Amundsen-Scott Güney Kutup İstasyonu gibi pek çok ülkeye ait sayısız araştırma istasyonlarının kurulmasıyla birlikte yapılan birçok sayıda seferler de olmuştur. Bunların konumları bellidir ve birçok sayıda fotoğraf da paylaşılmıştır. Peki iki Türk akademisyenin Antarktika’ya yeni üs için gidip incelemeler yaptıklarını ya da TAKBAM’ı (Türkiye Antarktika Kutup Bilimsel Araştırmalar Merkezi) daha önce duymuş muydun? Peki İstanbul Teknik Üniversitesi’nin PolRec (Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi) ekibinin Antarktika’da Türkiye Bilimsel Araştırma Üssü çalışmalarından haberin var mıydı? Bazı şeyleri iddia etmeden önce araştırmak bu yüzden önemlidir...

Bana Arastirmami tavsiye edecegine, su konuyu iyice bir oku da ondan sonra anlamadigin yerleri sor.
Konunun en son mesajini okuyup ona göre yazma.

lazkopat
24 Şubat 2018, 19:57
Bu kurumlarin hepsi Nasa ya bagli.

Sen herhalde Dünya´nin etrafinda tur attin geldin, bu kadar iddiali olduguna göre, bana göre komik olan sensin. ;)

Antartika da ki havaalani nerde? nereye inmis bu ucak?

Bana Arastirmami tavsiye edecegine, su konuyu iyice bir oku da ondan sonra anlamadigin yerleri sor.
Konunun en son mesajini okuyup ona göre yazma.

Mesut abim benim tek aklimin almadigi nokta su. Diyelim düz o zaman dünyayi bi kere boylu boyuna tur atmak istesem nasil olcak ? Pilot demezmi ya bu isde birsey var ? yani hicmi bu dünyanin sonunu gören olmamis simdiye kadar? sonu derken düz ya kenarlarini gören

kartal55
24 Şubat 2018, 21:13
https://www.youtube.com/watch?v=NgsM4mRc5uk
Antarktika yasakmi?Komik olmayin:D

atf
25 Şubat 2018, 02:19
Oldum olasi, bilim kurgu filmlerini cok severim, 38 sayfa olmus, bir kismini okudum. muhtesem yorumlar, sorular...juhu
Konuya yorum yazan herkes, bir ucak kiralasak, biyerden baslayip surekli bellir bir yone gitsek, Captain Jack Sparrow'un oldugu, dunyanin sonuna ulasirmiyiz, ulasmazmiyiz anlariz ne dersiniz ?ok78rcp