PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evsahibi Firma kiraya asiri zam yapti, zor durumdayim.

dboxcu
27 Temmuz 2017, 16:19
Arkadaslar 17 Senedir oturdugumuz evi sahibi bir firmaya komple satti.

Simdi bu firma bize bir mektup yollamis .

1- Gerüstarbeiten: ca 12,000 Euro Begin 1.Nov 2017 , ca 9 Wochen

2-Dämmung oberste Geschossdecke : ca 12,000 Euro Begin 15.Dez 2017 , ca 5 Wochen

3-Fernsteraustausch : ca 55,000 Euro Begin 15.Dez 2017 , ca 5 Wochen

4-Fassadenarbeit : ca 60,000 Euro Begin 1.Jan.2018 , ca 5 Wochen

5.Dämmarbeiten Kellerdecke : ca 20,000 Euro Begin 15.Mar.2018 , ca 4 Wochen

6-Kosten Energieberater/Honorar Architekt für Begleitung der obiger Massnahmen ca 8,000 Euro

Gesamtkosten : ca 167,000 Euro

60,42qm/438,02x167,000EUR=23035,8 Euro

erhöhen ihre aktuelle monatliche Kaltmiete um 23035,8EUR*11%/12Monate=211,16 EUR

Arkadaslar tüm bunlarin hepsini birden dayatip bu sekilde yüksek bir kira artisi yapiyorlar. Mektubun sonunda istersem 31.08.2017 ye kadar Sonderkündigungsrecht hakkimi kullanabilirmisim.

Bu yaptiklari yasal mi ? Lütfen bu sekilde bu kirayi ödemem mümkün degil , nasil bir yol izlemeliyim .

gamberoglu2000
27 Temmuz 2017, 16:39
senelik %20 prozent artirabilir benim bildigim bu mietschutz yada avukata git bizlerin burda yapabilir yada yapamaz dememiz bir sey degistirmez.

dboxcu
27 Temmuz 2017, 16:50
senelik %20 prozent artirabilir benim bildigim bu mietschutz yada avukata git bizlerin burda yapabilir yada yapamaz dememiz bir sey degistirmez.

Sorun daha kiraya zam yapmadilar , kiraya %20 yaptiklarinda 60-70 Euro bir artis olur ki bu artis o degil.

Birden birsürü harcama yapip , yaptiklari masrafin %11 ini bana dayatiyorlar , kafalarina göre de fiyatlar yazmislar . Düsünün birde bunun üstüne kuru kiraya yapacaklari zamda gelirse halim nice olur :(

gamberoglu2000
27 Temmuz 2017, 17:01
arkadasim senin sorun yapabilirlermi? bende sana diyorumki burda bunu tartismamizin sana faydasi olmaz al kagitlari ya avukata git yada mietschutza git zaman kaybetmeden git yoksa zaman gecerse avukat sana bu zamana kadar neredeydin der onun icin bir an evvel avukata bas vur derim.

dboxcu
27 Temmuz 2017, 18:36
arkadasim senin sorun yapabilirlermi? bende sana diyorumki burda bunu tartismamizin sana faydasi olmaz al kagitlari ya avukata git yada mietschutza git zaman kaybetmeden git yoksa zaman gecerse avukat sana bu zamana kadar neredeydin der onun icin bir an evvel avukata bas vur derim.
Bende Mietrechtsschutz ,Rechtsschutzversicherung yok malesef.

hOrOz
27 Temmuz 2017, 18:51
Kanunen %11 yıllık kiraya wegen Renovierung masraflarından dolayı zam yapmaya hakkı var.

Kanunen size 3 ay önceden mektupla bildirmesi gerek onuda yapmış.

Ama bütün bu işler bitmeden kira yükseltmek sanırım olmaz
Olmayan bir şeyi oldu bittiye getiremez benim düşüncem

Von den Modernisierungskosten darf der Vermieter 11 Prozent auf die Jahresmiete umlegen.
Es gelten weder die Kappungsgrenzen noch ist die Erhöhung durch die ortsübliche Vergleichsmiete begrenzt.

Yukarıda yazdığı gibi yapılan masrafın %11 ini yıllık kiranın üstüne bildirebilir .. yapılan hesapta doğru

gamberoglu2000
27 Temmuz 2017, 20:00
dboox arkadasim o ev eski saniyorum ve hic yukseltilmemis ayni zamandada eski kalmis kac para kira oduyorsun bilmiyorum ama su anda kiralar havalarda ucuyor 300€ oduyorsan su bu renovirungtan sonra senden istenilen 500€ soz gelimi sende ben bunu hayatta veremem diyorsun o halde adamda sana cik diyor dogal olarak sana adam su an cik renoviren yapicam demiyor benim kaldigim ev cokmek uzere 300€ kira oduyorum 85 metrekare ama adam bir civi cakmadigi gibi ne olursa olsun kendin yaptir diyor ben fazla kira vermeye raziyim evin su anda hemen acilen yapilmasi gereken masraf 40 000€ adam ne yaparsan yap diyor cikisda vermiyor evide yaptirmiyor sende kalkmisin ben hayatta odeyemem diyorsun o ev daha rahat daha yeni olucak o renovirungtan sonra sen o evden cikarsan senden sonra girecek olandan senden istediginin 3 katini alicak iyi dusun tasin derim.

dboxcu
27 Temmuz 2017, 22:42
Kanunen %11 yıllık kiraya wegen Renovierung masraflarından dolayı zam yapmaya hakkı var.

Von den Modernisierungskosten darf der Vermieter 11 Prozent auf die Jahresmiete umlegen.
Es gelten weder die Kappungsgrenzen noch ist die Erhöhung durch die ortsübliche Vergleichsmiete begrenzt.

Yukarıda yazdığı gibi yapılan masrafın %11 ini yıllık kiranın üstüne bildirebilir .. yapılan hesapta doğru

Üstad haklisiniz , zamli Kirayi 01.05.2018 den itibaren istiyorlar.

SesSizliK
27 Temmuz 2017, 22:46
valla kusura bakmada bence sana piyango vurmus adam senin evi komple sifirliyor daha ne istiyorsun tabiki bunca yapilanlara karsi kiradada artis olur isine gelmiyorsa cikarsin tercih kendine kalmis .

dboxcu
27 Temmuz 2017, 22:49
dboox arkadasim o ev eski saniyorum ve hic yukseltilmemis ayni zamandada eski kalmis kac para kira oduyorsun bilmiyorum ama su anda kiralar havalarda ucuyor 300€ oduyorsan su bu renovirungtan sonra senden istenilen 500€ soz gelimi sende ben bunu hayatta veremem diyorsun o halde adamda sana cik diyor dogal olarak sana adam su an cik renoviren yapicam demiyor benim kaldigim ev cokmek uzere 300€ kira oduyorum 85 metrekare ama adam bir civi cakmadigi gibi ne olursa olsun kendin yaptir diyor ben fazla kira vermeye raziyim evin su anda hemen acilen yapilmasi gereken masraf 40 000€ adam ne yaparsan yap diyor cikisda vermiyor evide yaptirmiyor sende kalkmisin ben hayatta odeyemem diyorsun o ev daha rahat daha yeni olucak o renovirungtan sonra sen o evden cikarsan senden sonra girecek olandan senden istediginin 3 katini alicak iyi dusun tasin derim.

Evet üstad , 306 Euro Kiram ve 01.05.2018 den itibaren 517 Euro olacak.

Üstad giris kati 60 metrekare , balkonsuz , üstüne bahceyi kullanmam yasak ....517 Euro + 100 Euro Nebenkosten + 120 Euro Enercity...
Üstad vay halime :(

valla kusura bakmada bence sana piyango vurmus adam senin evi komple sifirliyor daha ne istiyorsun tabiki bunca yapilanlara karsi kiradada artis olur isine gelmiyorsa cikarsin tercih kendine kalmis .

Kardesim kira artsin Kim hayir diyor , sorun 306 olan kira 517 oluyor , bu oranda kira artarsa biz nasil yasayalim ?

bey_tu
27 Temmuz 2017, 23:08
Kardesim kira artsin Kim hayir diyor , sorun 306 olan kira 517 oluyor , bu oranda kira artarsa biz nasil yasayalim ?

Konum Neresi bilmiyorum ama!
Yapilan Yenilikleride Gözönünde bulundurursak,
60 qm icin Bana Kira Bedeli normal gibi Geliyor?
Velakin Bir Kerede Bu Kadar Zam Yapabilirmi,
Onu Bilemeyecegim.

Birde Dövseydin :(
Biraz Agir olmus.

dboxcu
27 Temmuz 2017, 23:11

Üstad kirama %11 yapsin %20 yapsin hayir demem ki...bunlar yaptiklari masrafin %11 ini bana yüklüyorlar.

Sonra kuru kirama 306 Euro da kesin yine zam yapacaklar.

bey_tu
27 Temmuz 2017, 23:16
Aynen!
ilk etapta 12Monate=211,16 EUR
12 aydan sonra büyük bir ihtimal yine üzerine bir seyler bindireceklermis gibi görünüyor.

dboxcu
27 Temmuz 2017, 23:28
Aynen!
ilk etapta 12Monate=211,16 EUR
12 aydan sonra büyük bir ihtimal yine üzerine bir seyler bindireceklermis gibi görünüyor.

Vay ki vayyy....
Birde yapilan tüm masraflar binaya benim evin ici dökülüyor :(

hOrOz
27 Temmuz 2017, 23:52
Vay ki vayyy....
Birde yapilan tüm masraflar binaya benim evin ici dökülüyor :(

hocam herşey nizami kanunen yani bir şey yapamazsın

madem ev yıkık dökük yıllarca o yıkık dökük evde niye oturuyorsun ?

kusura bakma ama 300€ ya Almanya da kümes bile vermiyorlar artık

webci
27 Temmuz 2017, 23:56
Millet bu beladan kurtulmak icin yillarca katlanip dert edinip ev aliyor,gulu seven dikenine katlanir..sen 500 euro kira derdindesin,cek 50000 euro kredi al bir daire..ayni fiyata 7senede odersin...anlasilan rahatina duskunsun:)ben ev alsam bakim yaptirsam ayni yola basvururum..
Yok oyle uc kurusa bes kofte;)ekmek aslanin agzinda varsa cesaretin senin olsun..

dboxcu
28 Temmuz 2017, 00:03
Yorumlari okuyorum da vay ki vayyy....

SesSizliK
28 Temmuz 2017, 00:59
Birde Dövseydin :(
Biraz Agir olmus.

estafullah kardes ama evin yenileniyor bende kiradayim ve benim ev sahibine evi yenilese komple ben razi olurum

mustafa200222
28 Temmuz 2017, 07:46
Bende Mietrechtsschutz ,Rechtsschutzversicherung yok malesef.

Hemen git miteschutz a üye ol senelik 60 euro mu ne hemen işini hallederler bende uyeydim çok faydaları oluyor

Efe1977
28 Temmuz 2017, 08:42
Hemen mietschutza git.en kücük problemde bende gidicem üye olucam.bende rechschutz var oraya danismistim problemlerim oldugunda .ama senin rechschutzta yok, git hemen mietschutza

hOrOz
28 Temmuz 2017, 08:45
Hemen mietschutza git.en kücük problemde bende gidicem üye olucam.bende rechschutz var oraya danismistim problemlerim oldugunda .ama senin rechschutzta yok, git hemen mietschutza

sanırım bu konud Mieterschutzbverein pek bir şey yapamaz

yapilan hesaplamalar ve yöntemler nizami ve kanuni

Efe1977
28 Temmuz 2017, 08:52
en dogru yolu onlar gösterir horoz usta .haklarini söylerler, baska nereye gitcek

dboxcu
28 Temmuz 2017, 09:51
Normal Fiyat: 306
Zam Tutarı: 211
Zamlı Fiyat: 517
Zam Oranı: %68,954248366013

Arkadaslar hangi hukuk sisteminde birden %69 kiraya zam yapilir...

Vay ki vayyy....

hOrOz
28 Temmuz 2017, 10:31
en dogru yolu onlar gösterir horoz usta .haklarini söylerler, baska nereye gitcek

Gitmesine gitsin ama herşey nizami ölçüler içinde

Vay ki vayyy....

arkadşım sen hala anlamadın galiba

bu kira zammı değil bu yapılan masraflara katkı ve ortaklık payı

merak etme bundan sonra da düzenli olarak kira artışı gelecektir ...

çünkü bu binaları satın alan firmalar bu işlerin uzmanı

bey_tu
28 Temmuz 2017, 11:06

Vay ki vayyy....

Hocam Bosuna Burada Cözüm Yolu Arama,
Biz Ne Desek Yalan Olur,
Sen en iyisi Bunu uzmanina Danis.

dboxcu
28 Temmuz 2017, 21:24
Gitmesine gitsin ama herşey nizami ölçüler içinde

arkadşım sen hala anlamadın galiba

bu kira zammı değil bu yapılan masraflara katkı ve ortaklık payı

merak etme bundan sonra da düzenli olarak kira artışı gelecektir ...

çünkü bu binaları satın alan firmalar bu işlerin uzmanı

Üstad benim anlayamadigim tüm tamirati birden yapmalari bi sekilde rakam büyük oluyor...Aldigim bilgi birde balkon ve catiya da daire yapacaklarmis.

Vayki vayyy....

aslankral
29 Temmuz 2017, 01:48
dboxcu arkada$im,
60 qm eve zaten kücük degilmi ? 2,5 oda evde kac ki$i kaliyorsun ?
Bu sayede büyük eve ta$inirsin olur biter.

Osmanbey34
29 Temmuz 2017, 01:51
merhaba dboxcu,

benden sana tavsiyem, memnun degilsen yeni bir ev ara. sen gec kanunu. almanyada kanun kalmadi. kanun zenginlerin kanunu.
Bunlar büyük sirket seni biktiranakadar urastirilar. mieterschutzverein cok birsey yapamaz !

beni dinle ve kendine yeni bir ev ara ! insaata baslayinca zaten senin basin aracak. ben kendim buna benzer birsey yasadim. bol sanslar. hic avukat ile filan urasma.

dboxcu
29 Temmuz 2017, 11:38
merhaba dboxcu,

benden sana tavsiyem, memnun degilsen yeni bir ev ara. sen gec kanunu. almanyada kanun kalmadi. kanun zenginlerin kanunu.
Bunlar büyük sirket seni biktiranakadar urastirilar. mieterschutzverein cok birsey yapamaz !

beni dinle ve kendine yeni bir ev ara ! insaata baslayinca zaten senin basin aracak. ben kendim buna benzer birsey yasadim. bol sanslar. hic avukat ile filan urasma.

Kardesim , 17 Sene dile kolay aitlik duygusu oluyor , eski ev sahibi hic birseye karismadi , evin ici icin cok emek verdim kendime yasam alani olusturdum, simdi birakip gitmek bana cok koyuyor .

Kira 517 Euro ilede kalmayacak zamlar devam edecek , bir yandan dedigin gibi insaat olacak..

Bana koyan birden bukadar zam gelmesi ,belli ki firma bizim cikmamizi istiyor ki tüm isleri birden üstümüze yikiyor , binada en büyük daire benimki , digerleri hep 30 küsür metrekare.

dalga
29 Temmuz 2017, 13:50
Sevgili Arkadaslar.

Yorumlara söyle bir göz gedirdim. Dikkatimi ceken konu ise. Ev sahimbinin 167000 € hacamasi Eigenkapital , Yani kendi Cebinden ödedigi Meblami. yoksa, bu gibi islerde Devletinde verdigi bir yardim var. Mesala Camlar degisecekmis, Digeri ise izocamla kaplama. Bunun gibi yapimlarda devlet bir ödeme yapiyor. Bütün islemler icin harcanan paradan Devletinde sagladigi katki cikillarak. Geriye kalan mebladan % 11 hesaplanarak Ev kirasi artisina gidilir.

Arkadasimiz ilk önce bu konuyu arastirmasi gerekiyor. Yani Devlet Yapilan islemlerde bir katki sagliyormu saglamiyormu`?

Egerki Devlet yardim yapmiyorsa harcanan Mebla tamami Ev Sahibinin cebinden cikiyorsan ozaman % 11 Kira artisi kanuna uygundur malesef.

güzellestirme harcamalari bu % 11 icin Tabi degilder. Kendimden örnek verecek olursak. Yeni ev sahibimiz aldigi yil Merdiven Araliklarini boyadi. Bir Kurus ödemedik.
Bu yilda Fasada yani duvar boyamasi yapti ve Bur da Grüst kullandi vede Boyama islemleri yapti . Bir kurus ödemedik.Das ist Schönheit Reparatur.

Diger bir konu ise Insaat süresince sende mietminderunga gidebilirsin.

17 di Sene oturduguna göre seninde bir Cikis süren var en azindan Alti ay en Fazla yanlis hatirlamiyorsam 11 Ay la uzun süreli oturanlarn böyle bir hakki var oldugunu biliyorum.
Belirtmis oldugum konular bir Arastirin derim
Saygilarimla.

Osmanbey34
29 Temmuz 2017, 16:16
dboxcu

bizde eski evimizde 10 sene oturduk. ben seni anliyor .....

gec Mietminderung , kanunun

sana örnek vereyim . miete mindern yaparsin iki aylik kira tamamlaninca sana cikisi kündügiung ev sahibi verir. siz daha durumu anlamadiniz. sen hakli olsun bile senin biryerden acigini bulur. sen bu sirketlerle urasamazin. !

ben Mönchengladbachda kaliyorum. ve burada her hafta staftspiegel de ev sirketleri üzeri bir konu yaziyorlar. schimmel oldu, fare ler var vs vs ve oturanlar birsey yapamiyor.

uzun lafin kisasi sen hakli olsun da, adam bir yerden insaat yaparken boru patlatir seni cikarir.

Bu system suan her büyük sehirde. eski evleri alip, renovierung yapip pahalilya satmak. aynisi benim basimdan da gecti. avukata heryere gittim birsem yapamadim !

Bu Forum da baska birisinde basina geldi. o da basdan yeni sirket iyi anlasiyorum yaziyordu ve sonunda cikti. aci ama gercek. ben seni anliyorum ama sen beni dinle ve enerjini harcama.

insallah hayirlisi olur...

dboxcu
29 Temmuz 2017, 17:55
Sevgili Arkadaslar.

Yorumlara söyle bir göz gedirdim. Dikkatimi ceken konu ise. Ev sahimbinin 167000 € hacamasi Eigenkapital , Yani kendi Cebinden ödedigi Meblami. yoksa, bu gibi islerde Devletinde verdigi bir yardim var. Mesala Camlar degisecekmis, Digeri ise izocamla kaplama. Bunun gibi yapimlarda devlet bir ödeme yapiyor. Bütün islemler icin harcanan paradan Devletinde sagladigi katki cikillarak. Geriye kalan mebladan % 11 hesaplanarak Ev kirasi artisina gidilir.

Arkadasimiz ilk önce bu konuyu arastirmasi gerekiyor. Yani Devlet Yapilan islemlerde bir katki sagliyormu saglamiyormu`?

Egerki Devlet yardim yapmiyorsa harcanan Mebla tamami Ev Sahibinin cebinden cikiyorsan ozaman % 11 Kira artisi kanuna uygundur malesef.

güzellestirme harcamalari bu % 11 icin Tabi degilder. Kendimden örnek verecek olursak. Yeni ev sahibimiz aldigi yil Merdiven Araliklarini boyadi. Bir Kurus ödemedik.
Bu yilda Fasada yani duvar boyamasi yapti ve Bur da Grüst kullandi vede Boyama islemleri yapti . Bir kurus ödemedik.Das ist Schönheit Reparatur.

Diger bir konu ise Insaat süresince sende mietminderunga gidebilirsin.

17 di Sene oturduguna göre seninde bir Cikis süren var en azindan Alti ay en Fazla yanlis hatirlamiyorsam 11 Ay la uzun süreli oturanlarn böyle bir hakki var oldugunu biliyorum.
Belirtmis oldugum konular bir Arastirin derim
Saygilarimla.

Kardesim , kafalarina göre rakamlar yazmislar , mesela ca. 16000 EUR ...

Gercekte ne kadar oldugu bile belli degil.

Camlari degistirecekler , inanin buraya camlarin fotosunu koyacagim , degismesine gerek bile yok ama adamlar herseyi birden yenileme derdindeler.

Talha'linho 7
29 Temmuz 2017, 21:12
Bence yapamaz Benim Hanim in yengesi 20sene beri az bi kira Oduyor bundan 7 sene Once Bina el degistirdi renovieren etdi ve cikartmak istedi ama cikartamadi ödedi Fiyata Ev bulamiyordu ve Ev sahibine ayni fiyata bulursan cikarim dedi zam yapmak istedi ve minimal bi Zam karsilinda devam oturmakta (Stadt da oturuyor yenge Hemde Zentrum) Kolay Kolay bi halt edemez bence git bi Avkata danis en cok bi 100€ gider (Rechtschutz yoksa)

mxm
29 Temmuz 2017, 21:31
Camlar tekliyse ve yeni cam yapilacaksa, ayriyeten dis cepheye mantolama yapilirsa hic itiraz etme bence cünkü yakit parasi düsecektir, disaridan gelen gürültü azalacaktir vs. 500 Euro cok bir sey degil.

hOrOz
29 Temmuz 2017, 22:30
Bence yapamaz Benim Hanim in yengesi 20sene beri az bi kira Oduyor bundan 7 sene Once Bina el degistirdi renovieren etdi ve cikartmak istedi ama cikartamadi ödedi Fiyata Ev bulamiyordu ve Ev sahibine ayni fiyata bulursan cikarim dedi zam yapmak istedi ve minimal bi Zam karsilinda devam oturmakta (Stadt da oturuyor yenge Hemde Zentrum) Kolay Kolay bi halt edemez bence git bi Avkata danis en cok bi 100€ gider (Rechtschutz yoksa)

İyide arkadaşı evden çık demiyorlarki ..sadece yaptiklari masrafi ona 12 aya yayarak istiyorlar..

Yaptıkları herşey nizami

Ben şuanda WOGE nin evinde oturuyorum

365 € kira 200€ Nebenkosten her sene 400€ civarı Nebenkosten ve 400€ da Heizkosten geri gelir

Ev 4 oda ama okadar büyük değil 69m.kare

Bana pay düşen büyük bir bahçesi var ..

Tabiki her ev gibi sorunlari var mesela ses yalıtımı çok kötü

1970 lerin sistemi ile yapılmış

Bundan 20 sene dıştan mantolama yapıldı ve kalorifer sistemi kuruldu

Pencerelerr değişti fakat eski norm olduğu için pencereler geçen sene yine değişti

Alt kat olduğu halde kışın evde kalorifer yakma bir kazakla oturabilirsin

Birde bizim buralar kışın bir acayip oluyo

dboxcu
30 Temmuz 2017, 13:18
İyide arkadaşı evden çık demiyorlarki ..sadece yaptiklari masrafi ona 12 aya yayarak istiyorlar..

Yaptıkları herşey nizami

365 € kira 200€ Nebenkosten her sene 400€ civarı Nebenkosten ve 400€ da Heizkosten geri gelir

Pencerelerr değişti fakat eski norm olduğu için pencereler geçen sene yine değişti

Üstad ,

Kac senedir su anda oturdugunuz daire kaliyorsunuz ?

Sizin kiraya ne kadar mafraf eklendi ?

Ayrica kiraniza ne kadar zam geldi bu zaman kadar ?

Osmanbey34
30 Temmuz 2017, 14:09
arkadaslar siz daha halen konuyu anlamadiniz.

Problem kanun, yapa bilir mi yapamaz mi degil bence. yada gerek var mi yok mu aslinda problem bence bu degil.

tekrarliyorum. bu adam bu kiracaciyi yani Dboxcuyu bu evden cikarmak istiyor . konu bu.

ayni problemleri biz de yazadik. örnek: bizim evin Klingelsystemi, eski evsahibi degistirdi ve 2 ay sonra ev sirketi degisti ve yeni ev sirketi, o da yeni olan system tekrar yeniledi. yani mantiksiz birsey.

burada hic tartismayin bu camlar bukadar tutar mi vs vs .

tekrar liyorum Dboxcu basi aracak ! Ben bu konuda bizim kaldigimiz yerde en iyi avukata gittim, o da bize yari yolda birakti!

senin karsi tarafa gücün yetmiyecek. Cünkü sen her bir konu icin Klage yapman lazim vs vs

Bence burada hic detaillara girip. su cam bu kadar yapar mi konularini girmemek lazim, cünkü karsi taraf hep birsey cikaracak.

Bende söyle oldu.

1. evin dis görmünü güzel yaptilar ve kirayi cikardilar

2. evin icinde problemler hic cözmediler. ben mietminderung yaptin . ama hic isime yaramadi.....

3. evin arka tarafinda cocuklar icin oynama alani vardi. oynama alanini kiracilar icin kapatilar

4. daire leri Renovierung basladilar ve ses gürültüden gecilmedi.

5. en az 3 kere mahkemeye ciktim ve hep karsi taraf tutul du.

Insallah sende olmaz ama yazdigim gibi. ne evler sirketler var. Schimmel ve Fare evlerde oluyor ve hic birsey yapmiyorlar. Ben birisinle tanisdim aynisini anlati. hata ve hata bana böyle anlati kiraci cikarmak icin renovierung yaparken boru bile patlatiyorlar mis.

insallah sende böyle olmaz ama bu isler kira yükselme ile baslar ......

kafadan uydur muyorum. burada okuya bilirsiniz. Konu ayni konuya cikiyor. Dboxcu nun kirasi yükselmis ileride bunlar da olabilir.
http://www.stadt-spiegel-moenchengladbach.de/die-stadt/leser-echo-zu-8222-ratten-leg-wundert-sich-8220-8222-da-huschte-etwas-vorbei-8220-aid-1.6956084

dboxcu
30 Temmuz 2017, 19:58
arkadaslar siz daha halen konuyu anlamadiniz.

Problem kanun, yapa bilir mi yapamaz mi degil bence. yada gerek var mi yok mu aslinda problem bence bu degil.

tekrarliyorum. bu adam bu kiracaciyi yani Dboxcuyu bu evden cikarmak istiyor . konu bu.

ayni problemleri biz de yazadik. örnek: bizim evin Klingelsystemi, eski evsahibi degistirdi ve 2 ay sonra ev sirketi degisti ve yeni ev sirketi, o da yeni olan system tekrar yeniledi. yani mantiksiz birsey.

burada hic tartismayin bu camlar bukadar tutar mi vs vs .

tekrar liyorum Dboxcu basi aracak ! Ben bu konuda bizim kaldigimiz yerde en iyi avukata gittim, o da bize yari yolda birakti!

senin karsi tarafa gücün yetmiyecek. Cünkü sen her bir konu icin Klage yapman lazim vs vs

Bence burada hic detaillara girip. su cam bu kadar yapar mi konularini girmemek lazim, cünkü karsi taraf hep birsey cikaracak.

Bende söyle oldu.

1. evin dis görmünü güzel yaptilar ve kirayi cikardilar

2. evin icinde problemler hic cözmediler. ben mietminderung yaptin . ama hic isime yaramadi.....

3. evin arka tarafinda cocuklar icin oynama alani vardi. oynama alanini kiracilar icin kapatilar

4. daire leri Renovierung basladilar ve ses gürültüden gecilmedi.

5. en az 3 kere mahkemeye ciktim ve hep karsi taraf tutul du.

Insallah sende olmaz ama yazdigim gibi. ne evler sirketler var. Schimmel ve Fare evlerde oluyor ve hic birsey yapmiyorlar. Ben birisinle tanisdim aynisini anlati. hata ve hata bana böyle anlati kiraci cikarmak icin renovierung yaparken boru bile patlatiyorlar mis.

insallah sende böyle olmaz ama bu isler kira yükselme ile baslar ......

kafadan uydur muyorum. burada okuya bilirsiniz. Konu ayni konuya cikiyor. Dboxcu nun kirasi yükselmis ileride bunlar da olabilir.
http://www.stadt-spiegel-moenchengladbach.de/die-stadt/leser-echo-zu-8222-ratten-leg-wundert-sich-8220-8222-da-huschte-etwas-vorbei-8220-aid-1.6956084

Kardesim son bir görüsünü almak istiyorum , bugün bir gelisme oldu.

Bugün tam kapiyi actim disari ciyorum bi baktim tanimadigim birisi apartmanin icinde , kimsiniz diye sordum yeni kiraciymis.

Bir süre önce üst katlardan bir daire bosalmisti...neyse

Bana dediki 3 ayligina daireyi kiraladim , sasirdim ...nasil olur bu dedim, bana demez mi , 3 ay burada evi yenileyecekler ondan sonra tuttugum daireyi satacaklarmis dedi.

Sok oldum , bu durumda ilerisi icin ne olabilir ?

Osmanbey34
30 Temmuz 2017, 21:06
merhaba dboxcu,

yapilacak birsey yok. yukarida yazdigim gibi olacak.
daireler satilirsa o zaman senin kündigungsschutzun var. biz 1 kat da oturuyorduk ve bizim dairemiz iyidi. adam diger daireleri satamayinca, bizi cikarmak icin hersey yapti.

senin 2 seceneyin var

1. kirayi kabul edersin.
2. baska ev aramak.

sen beni dinle basini hic yor ma, avukat ile falan. git baska daiere ara. bana daha bugün avukatdan fatura geldi . sokka girdim.
Avukatlar icin bu davalar bence önemli degil. adamlar davayi kazansa da kaybetse de para kazaniyor. olan bize oluyor.

Talha'linho 7
31 Temmuz 2017, 09:29
Horoz ustam okadar kolaymi zam yapmak Renovieren yapsada onnda bir yudesi vardir Ben yerinde olsam bi avukat danisirdim veya gitsin bi Mietverein a danissin (mucadele etsin bi Odemeye baslarsa bastan kaybeder sonucta kac senelik kiraci) bu ulkede kiracininda ev sahibinide haklari var

hOrOz
31 Temmuz 2017, 09:51
Horoz ustam okadar kolaymi zam yapmak Renovieren yapsada onnda bir yudesi vardir Ben yerinde olsam bi avukat danisirdim
veya gitsin bi Mietverein a danissin (mucadele etsin bi Odemeye baslarsa bastan kaybeder sonucta kac senelik kiraci) bu ulkede kiracininda ev sahibinide haklari var

hocam adamlar kanuna uygun hareket ediyorlar

Alman Medeni Kanununun BGB§552 (https://www.gesetze-im-internet.de/bgb/__559.html) maddesine göre Modenisierunsumlage (https://de.wikipedia.org/wiki/Modernisierungsumlage)ev sahiblerinin böyle bir hakları var ...

burada ne yazsak boş .... ha üç aşağı beş yukarı hesap düzeltebilinir fakat uygulan yol tamamen kanuna uygun

elinizin altında internet var arayın Google dan açın okuyun

Osmanbey34
31 Temmuz 2017, 13:24
ben horoza katiliyorum,

bu adamlar ne yaptiklarini iyi biliyorlar !

dboxcu
31 Temmuz 2017, 13:47
ben horoza katiliyorum,

bu adamlar ne yaptiklarini iyi biliyorlar !

Bu durumda daireleri tamirat bitiminde saticaklar gibi gözüküyor.

Oturdugum daire satilinca alan ben oturacagim dedigi zaman yine cikmam gerekiyor degil mi ?

Mecbur ev aramaya baslamaliyim...bunun birde insaati , tozu , topragi var , zaten takintili birisiyim , vay ki vayyy...

dalga
31 Temmuz 2017, 14:22
Kardesim , kafalarina göre rakamlar yazmislar , mesela ca. 16000 EUR ...

Gercekte ne kadar oldugu bile belli degil.

Camlari degistirecekler , inanin buraya camlarin fotosunu koyacagim , degismesine gerek bile yok ama adamlar herseyi birden yenileme derdindeler.

Sevgili Kardesim.
Sana yazili olarak gönderdikleri Belgenin dogrunlunun ispatini arzu edersen, Itiraz talebinde bulundugunda ya bir Kopyasini yada Hausverwaltung yakinlarda bir yerde ise, Büroya gelip dosyalari inceleyebilirsin diyebilirler. Uzak bir yerde ise bu talepte bulunamazlar.
Sie Sind nachweiseplichtig. Kafalarina göre birseyler yazamazlar. Diger yazimdada belirttigim gibi "Staatliche Zuschüsse zur Modernisierung"
Arkadaslarinda belirttigi gibi Eksi evlerden fazla kira alamadiklari icin böyle yöntemlere basvurarak , ya daha yüksek gelirkarsiliginda satmak. Yada kira artimini yasal sekilden dolayli sekilde yükseltmek.

Saygilarimla.

Osmanbey34
31 Temmuz 2017, 14:23
merhaba dboxcu,

alan kisi daireyi kapitalanlage yani yatirim icin alirsa o zaman birsey olmaz. ama ne olursa olsun senin zaten kiran cikmis firlamis. bizde böyle oldu.

bizim kaldigimiz yerde 8 tane daire vardi. 1 tane daire satilidi. ve diger daireler sirket satamadi. biz 1 kat ta oturuyorduk ve bizim daireyi bosalmak icin hersey yapti....bizim daire renovieren yaptilar ve showroom olarak yani müsterilere göstermek icin hazirladilar.

bence hic urasma . avukat ile de urasma. beni dinle sonra bana ne kadar tesekür edeceksin. ben 10 sene oturdum ve suan kaldigim yer 10 kat daha güzel . bi kapi kapanir bi kapi acilir bunu hic bir zaman unutma. bende esimi dinlemedim son güne biraktim. simdi de keski önceden ciksaydik diyorum. sana bi tavsiyem daha var.

sirket evleri cok kisitli oluyor simdiden ara. biz privat dan kiraladik.

dalga
31 Temmuz 2017, 14:37
Camlar tekliyse ve yeni cam yapilacaksa, ayriyeten dis cepheye mantolama yapilirsa hic itiraz etme bence cünkü yakit parasi düsecektir, disaridan gelen gürültü azalacaktir vs. 500 Euro cok bir sey degil.

Sevgili Kardesim.

Insanlar su izocama nekadarda enerci tasarufuda faydali olacagina inaniyorlar. Iceri isiniyor ve sen terliyorsun bu yetmiyor birde Manto üzerine giyiyorsun. Terlemeden dolayi nelerin duvarlarda olustugunun Resimlerini internette görebilirsiniz.
Agac pencerelerden cam pencerelere getikten sonra evin icindeki olusan Küflenmeler gibi.

Sahsen ben izocamla evlerin duvarlarinin kaplatilmasina karsiyim. Bazi izocamlarin yanma teylikesi daha yüksek yanincada durdulamiyor. Sadece Stein wolle yangina karsi direnisli oldugunu biliyorum.
Jährliche Heizkosteneinsparung einer 65 m²-Wohnung:

Zuvor hatte eine Mietpartei durchschnittliche Heizkosten in Höhe von 75 Euro. Nach der Sanierungsmaßnahme gestalten sich die monatlichen Ersparnisse folgendermaßen:

1. Jahr 15 Euro pro Monat
5. Jahr 19 Euro pro Monat
10. Jahr 24 Euro pro Monat
(Ab diesem Zeitpunkt entspricht die Heizkosteneinsparung etwa der Kaltmietenerhöhung)

15. Jahr 31 Euro pro Monat
20. Jahr 40 Euro pro Monat
25. Jahr 51 Euro pro Monat

Sanierungs-maßnahme Kosten Amortisationszeit Modernisierungs-umlage Einsparung nach 20 Jahren
Fassadendämmung 82.000 € 20 Jahre 26 € pro Monat 40 € pro Monat

Ödenecek ev kirasi Artisiyla kiyaslandiginda aradaki fark ne oldugunu siz düsünün artik.
Saygilarimla.

gentlement
31 Temmuz 2017, 17:54
kardes,

1. ev sahibi evini moderne ettigi zaman devletin vermis oldugu verilere uygun bir sekilde moderne ederse kirayi yükseltme hakkina sahib olur! Öyle her önüne gelen kiralari yükseltemez.

2. kira yükseltme hakkina sahip ev sahibi kirasini o sehirdeki ayni sartlarda bulunan evlerin kirasina kadar yükselte bilir. Yani sen cok ucuz oturuyorsun, ev sahibi evi moderne ediyor ve kirani 200-300 EUR yükseltiyor... Bu hakki devlet ona vermis. Bununla alakali mahkeme kararlari bile var msl: (Landgericht Berlin, Urteil vom 30. September 2015, Az. 65 S 240/15).

3. Ev sahibi evi satmak istiyorsa seni cikarmadan evi satamaz cünkü kanunen senin "Vorkaufsrecht" in var! Bununla alakali mahkeme karari Bundesgerichtshof Januar 2015 (Az.: VIII ZR 51/14) Ancak aile ici satarsa o zaman öncelik hakkin olmuyor...

Acikcasi sen gayet uygun fiyata oturmussun yillarca. 60 metrekare bir ev icin 500,- EUR gayet normal bir fiyat..

dboxcu
31 Temmuz 2017, 22:43
merhaba dboxcu,

alan kisi daireyi kapitalanlage yani yatirim icin alirsa o zaman birsey olmaz. ama ne olursa olsun senin zaten kiran cikmis firlamis. bizde böyle oldu.

bizim kaldigimiz yerde 8 tane daire vardi. 1 tane daire satilidi. ve diger daireler sirket satamadi. biz 1 kat ta oturuyorduk ve bizim daireyi bosalmak icin hersey yapti....bizim daire renovieren yaptilar ve showroom olarak yani müsterilere göstermek icin hazirladilar.

bence hic urasma . avukat ile de urasma. beni dinle sonra bana ne kadar tesekür edeceksin. ben 10 sene oturdum ve suan kaldigim yer 10 kat daha güzel . bi kapi kapanir bi kapi acilir bunu hic bir zaman unutma. bende esimi dinlemedim son güne biraktim. simdi de keski önceden ciksaydik diyorum. sana bi tavsiyem daha var.

sirket evleri cok kisitli oluyor simdiden ara. biz privat dan kiraladik.

Kardesim , kesinlikle önerine uyacagim.

dboxcu
31 Temmuz 2017, 22:45
Sevgili Kardesim.

Insanlar su izocama nekadarda enerci tasarufuda faydali olacagina inaniyorlar. Iceri isiniyor ve sen terliyorsun bu yetmiyor birde Manto üzerine giyiyorsun. Terlemeden dolayi nelerin duvarlarda olustugunun Resimlerini internette görebilirsiniz.
Agac pencerelerden cam pencerelere getikten sonra evin icindeki olusan Küflenmeler gibi.

Sahsen ben izocamla evlerin duvarlarinin kaplatilmasina karsiyim. Bazi izocamlarin yanma teylikesi daha yüksek yanincada durdulamiyor. Sadece Stein wolle yangina karsi direnisli oldugunu biliyorum.
Jährliche Heizkosteneinsparung einer 65 m²-Wohnung:

Zuvor hatte eine Mietpartei durchschnittliche Heizkosten in Höhe von 75 Euro. Nach der Sanierungsmaßnahme gestalten sich die monatlichen Ersparnisse folgendermaßen:

1. Jahr 15 Euro pro Monat
5. Jahr 19 Euro pro Monat
10. Jahr 24 Euro pro Monat
(Ab diesem Zeitpunkt entspricht die Heizkosteneinsparung etwa der Kaltmietenerhöhung)

15. Jahr 31 Euro pro Monat
20. Jahr 40 Euro pro Monat
25. Jahr 51 Euro pro Monat

Sanierungs-maßnahme Kosten Amortisationszeit Modernisierungs-umlage Einsparung nach 20 Jahren
Fassadendämmung 82.000 € 20 Jahre 26 € pro Monat 40 € pro Monat

Ödenecek ev kirasi Artisiyla kiyaslandiginda aradaki fark ne oldugunu siz düsünün artik.
Saygilarimla.

Bu güzel bilgilendirme icin cok tesekkürler.

dboxcu
31 Temmuz 2017, 22:52
kardes,

1. ev sahibi evini moderne ettigi zaman devletin vermis oldugu verilere uygun bir sekilde moderne ederse kirayi yükseltme hakkina sahib olur! Öyle her önüne gelen kiralari yükseltemez.

2. kira yükseltme hakkina sahip ev sahibi kirasini o sehirdeki ayni sartlarda bulunan evlerin kirasina kadar yükselte bilir. Yani sen cok ucuz oturuyorsun, ev sahibi evi moderne ediyor ve kirani 200-300 EUR yükseltiyor... Bu hakki devlet ona vermis. Bununla alakali mahkeme kararlari bile var msl: (Landgericht Berlin, Urteil vom 30. September 2015, Az. 65 S 240/15).

3. Ev sahibi evi satmak istiyorsa seni cikarmadan evi satamaz cünkü kanunen senin "Vorkaufsrecht" in var! Bununla alakali mahkeme karari Bundesgerichtshof Januar 2015 (Az.: VIII ZR 51/14) Ancak aile ici satarsa o zaman öncelik hakkin olmuyor...

Acikcasi sen gayet uygun fiyata oturmussun yillarca. 60 metrekare bir ev icin 500,- EUR gayet normal bir fiyat..

Kira konusunda haklisiniz , bu zamana böyle uygun bir fiyat icin sükretmem gerekiyor ki , her zamanda sükrettim.

Su an da 60 metrekare icin 500 uygun diyorsunuz fakat sadece %11 masraflari ekleyerek kiram 517 EUR oldu , sonra kirayada zam yapacaklar tahminim 580 Euro olacak . Bu rakami ödeyecek durumum malesef yok.

gentlement
01 Ağustos 2017, 10:12
Kira konusunda haklisiniz , bu zamana böyle uygun bir fiyat icin sükretmem gerekiyor ki , her zamanda sükrettim.

Su an da 60 metrekare icin 500 uygun diyorsunuz fakat sadece %11 masraflari ekleyerek kiram 517 EUR oldu , sonra kirayada zam yapacaklar tahminim 580 Euro olacak . Bu rakami ödeyecek durumum malesef yok.

kardes, maximal %11 kirayi yükseltebilir diye birsey yok! kanunen ev sahibi kirani "ortsübliche Vergleichsmiete" yani yerel kiralari referenz alarak yükseltme hakkina sahib. Bununla alakali mahkeme kararini ekledim.

bu kirayi ödeme imkanin yok ise, Wohngeld icin baswuru yapabilirsin...

dboxcu
01 Ağustos 2017, 19:27
kardes, maximal %11 kirayi yükseltebilir diye birsey yok! kanunen ev sahibi kirani "ortsübliche Vergleichsmiete" yani yerel kiralari referenz alarak yükseltme hakkina sahib. Bununla alakali mahkeme kararini ekledim.

bu kirayi ödeme imkanin yok ise, Wohngeld icin baswuru yapabilirsin...

Wohngeld basvurusu yapacagim , tesekkürler.

Insaat icin kira indirimi icin mahkeme kararlarina baktim %15 kira indirimi istemeyi düsünüyorum , sizce bu indirimi alabilir miyim ?

Osmanbey34
01 Ağustos 2017, 21:46
öncelikle kirayi „ unter Vorbehalt“ öde ve kirayi düsürmek istiyorsan kafana göre birsey yapma. Bu is tek avukat ile olur. avukatsiz bi is yapma. ama yukarida da yazdim hic enerjini harcama.

dboxcu
01 Ağustos 2017, 21:56
öncelikle kirayi „ unter Vorbehalt“ öde ve kirayi düsürmek istiyorsan kafana göre birsey yapma. Bu is tek avukat ile olur. avukatsiz bi is yapma. ama yukarida da yazdim hic enerjini harcama.

Hepsi aklimda kardesim , Avukata gidecek durumum zaten yok .

bey_tu
01 Ağustos 2017, 22:25
Hepsi aklimda kardesim , Avukata gidecek durumum zaten yok .

Hatirlatma! Misraya vay ki vayyy... Cümlelerini Eklemeyi Unutmussun :) Hatirlatayim Dedim.

dboxcu
02 Ağustos 2017, 10:54
Hatirlatma! Misraya vay ki vayyy... Cümlelerini Eklemeyi Unutmussun :) Hatirlatayim Dedim.

Senin derdin ne ? Baska isin,gücün yok mu bana sarmissin..?

hOrOz
02 Ağustos 2017, 11:23

hocam sana olacak şeyleri yazdık sende konuyu sişirmeyi bırak

gerekli gereksiz bir sürü yorumla birlikte yapacak hiç bir şeyin olmadığını anlattık

oflama sızlamayı bırak artık Almanya gerçeklerine geri dön

bey_tu
02 Ağustos 2017, 11:23
Hocam Belliki Sakadan Anlamiyorsun,
Kusura bakma espiri olsun diye yazdim.
Bu Mesajdan önce,Baska espiri amacli mesaj yazdigimi hatirlamiyorum.
Benim seninle ne derdim olsun´ki?

dboxcu
02 Ağustos 2017, 14:04
hocam sana olacak şeyleri yazdık sende konuyu sişirmeyi bırak

gerekli gereksiz bir sürü yorumla birlikte yapacak hiç bir şeyin olmadığını anlattık

oflama sızlamayı bırak artık Almanya gerçeklerine geri dön

Horozcum senin tuzun kuru tabi , 4 odali evde oturuyorsun ve 360 ödüyorsun .

Sen benim halimden anlayamazsin ki ...

hOrOz
02 Ağustos 2017, 14:12
Horozcum senin tuzun kuru tabi , 4 odali evde oturuyorsun ve 360 ödüyorsun .

Sen benim halimden anlayamazsin ki ...

hocam ben 560€ kira ödüyorum bunu ben 1300 € (4kişi) Harz4 alırkende ödüyordum ..

ya bu zaman da 300€ kira arıyorsan çooookkkkk ararsın .

gelirin az ise Kira yardımı alabilirsin .... ha bunuda unutma bu firmalar yıllık kira zammını da es geçmeyecektir

ama yapacak başka bir şey yok ... ağlayıp sızlamakda çözüm yok bunu bil

bizim burada yapacağımız bir şey yok sana yapılan herşeyin kanuni ve yasal olduğunu nizami olduğunu anlattık

bizim yapacağımız bu kadar

dboxcu
02 Ağustos 2017, 14:16

Yaptıkları herşey nizami

Burada kira olarak 365 euro ödedigini yazmisin , 4 odali evde oturdugunu yazmissin.

Allah herkese 4 odali bir daire ve 365 euro kira nasip etsin canim kardesim.

hOrOz
02 Ağustos 2017, 19:38
Burada kira olarak 365 euro ödedigini yazmisin , 4 odali evde oturdugunu yazmissin.

Allah herkese 4 odali bir daire ve 365 euro kira nasip etsin canim kardesim.

iyi oku galiba 200€ Nebenkosten yazıyor

olayı kişisel tartışmaya götürmeyeceğim

dboxcu
02 Ağustos 2017, 20:20
iyi oku galiba 200€ Nebenkosten yazıyor

olayı kişisel tartışmaya götürmeyeceğim

Horozcum mümkünse konuma yazma canim kardesim ,sen benim derdimden anlayamazsin, tuzun kuru bana 300 euro ya kümes tutmazsin diyorsun.

Kiran 360 Euro , 4 odali evde oturuyorsun , bide üstüne yenilenmis evde oturuyorsun .Allah bu sekilde devam ettirsin , gözümüz yok.

Ben ne yapabilirim diye arkadaslarla tartisiyorum sen habire birsey yapamazsin konuyu neden uzatiyorsun diye yaziyorsun.

Okumuyorsun konuyu, ben en son nasil kirayi insaat halinde düsürüm ü tartisiyorum , kanunen kirami yükseltirler mi meselesi coktan bitti canim kardesim.

hOrOz
02 Ağustos 2017, 22:20
Horozcum mümkünse konuma yazma canim kardesim ,sen benim derdimden anlayamazsin, tuzun kuru bana 300 euro ya kümes tutmazsin diyorsun.

Kiran 360 Euro , 4 odali evde oturuyorsun , bide üstüne yenilenmis evde oturuyorsun .Allah bu sekilde devam ettirsin , gözümüz yok.

Ben ne yapabilirim diye arkadaslarla tartisiyorum sen habire birsey yapamazsin konuyu neden uzatiyorsun diye yaziyorsun.

Okumuyorsun konuyu, ben en son nasil kirayi insaat halinde düsürüm ü tartisiyorum , kanunen kirami yükseltirler mi meselesi coktan bitti canim kardesim.

hocam sende okuma özürümü var ben 560 kira ödüyorum 365€+200€ =565€

ya kira düşürsen 3-4 ay ondan sonra inşaat bitince nolacak ??

yine yüksek kirayi ödeyeceksin ondan sonraki yıllarda da kira artışı

bu zaten son yazışım konu zaten kabak tadı vermeye başladı

dboxcu
02 Ağustos 2017, 23:31
hocam sende okuma özürümü var ben 560 kira ödüyorum 365€+200€ =565€

ya kira düşürsen 3-4 ay ondan sonra inşaat bitince nolacak ??

yine yüksek kirayi ödeyeceksin ondan sonraki yıllarda da kira artışı

bu zaten son yazışım konu zaten kabak tadı vermeye başladı

Horozcum , kusura bakma canim kardesim .
Ben yanlis hesaplamisim.

Benim kira 306 + 100 = 406 Euro.

517 - 406 = 111 Euro artis olacak , aslinda bu kadar insaat icin 111 euro hic birsey degil.

Bosu bosuna burayi aglama duvarina cevirmisim .

BiBakipCikicam
02 Ağustos 2017, 23:39
Kiralar suan baya pahali , kalt 600 € dan basliyor , napacagiz bilmem , warm 1000 euroyu buluyor.

Osmanbey34
03 Ağustos 2017, 00:42
dboxcu, ben sana basdan yazdim. enerjini haracama . ama sen enerjini birak ev sahibinle burada harcamaya basliyorsun. horozun yada baska birisinin kirasini bosver. ben yaklasik 900 euro suan warm ödüyorum ben ne yapiyim ??

herseyin bir artisi ve eksisi vardir bunu unutma. eski evde cok düsük kiram vardi . 10 sene kirayini yükselmediler. ama eksileri de cok vardi. suan kira yüksek ama basim agirmiyor ve kaldigim yer güzel.

ben ve Horoz sana net yazdik .......

sen cözüm bulmaya bak. sana avukati git yazdik. sen benim durumum yok yazdin. bana kalirsa hic , mietminderung, avukat falan urasma. tekrar yaziyorum senin bi problemin bitecek diger problemin basliyacak.

benim sana tavsiyem yeni bir yer bak. simdiden ! kiralar suan heryerde yüksek yapilacak birsey yok. sana yazdigimi gibi bir kapi kapanir diger kapi acilir. insallah sonuc iyi olur... sana bol sans diliyorum.

choban
03 Ağustos 2017, 00:52
biri birseyi anlamayinca yada bir konu hakkinda mutabik olmayinca hemen kisiyi rendice edecek sekilde ya azarlama yapiliyor yada bir daha kimseye yardim etmeyecem kiymetimi bilen yok gibi küsmeler basliyor buda yeni moda oldu burada...

bey_tu
03 Ağustos 2017, 06:00
Horozcum , kusura bakma canim kardesim .
Ben yanlis hesaplamisim.

Benim kira 306 + 100 = 406 Euro.

517 - 406 = 111 Euro artis olacak , aslinda bu kadar insaat icin 111 euro hic birsey degil.

Bosu bosuna burayi aglama duvarina cevirmisim .

Yerine Göre Kira Orani Degisir,
Ben Misal 700 € Kira Ödüyorum,
Ayni Büyüklükteki Daire icin München Yada Frankfurt Civarinda,
Bu Oran 1000€ Yada Daha Fazla Olabilir,
Horozun Kaldigi Sehirdeki kira Oranlari ile Senin Kaldigin Yerin Kira Oranlarinin,
Ayni Oldugunu Hic Düsünmüyorum.
O Yüzden,Horozun Ödedigi Kira ile Kiyaslama Hic Yapma.

webci
03 Ağustos 2017, 06:02
Birinin pasaportuna el konur veya kirasi yukselir solugu burda alir..bura tabiki aglama duvari degil ama cozum burosuda degil..sana herturlu tavsiyeyi sunmuslar,nihayetinde tavsiye ,gerceklerle yuzlesmek sana borc olmus..sana ilk mesajimda yazmistim;rahatini seven birisin diye..ya sen batti balik yan gider diyorsun yada bu yazdiklarin hayal urunu olup burdakileri yiyorsun!!gerci bana dusmez ama sen treni kacirmisin..
Saygilar..

dboxcu
03 Ağustos 2017, 09:31
Yerine Göre Kira Orani Degisir,
Ben Misal 700 € Kira Ödüyorum,
Ayni Büyüklükteki Daire icin München Yada Frankfurt Civarinda,
Bu Oran 1000€ Yada Daha Fazla Olabilir,
Horozun Kaldigi Sehirdeki kira Oranlari ile Senin Kaldigin Yerin Kira Oranlarinin,
Ayni Oldugunu Hic Düsünmüyorum.
O Yüzden,Horozun Ödedigi Kira ile Kiyaslama Hic Yapma.

Kardesim kiyaslama yapmiyorum. Benimkisi sadece sitem.

dboxcu, ben sana basdan yazdim. enerjini haracama . ama sen enerjini birak ev sahibinle burada harcamaya basliyorsun. horozun yada baska birisinin kirasini bosver. ben yaklasik 900 euro suan warm ödüyorum ben ne yapiyim ??

herseyin bir artisi ve eksisi vardir bunu unutma. eski evde cok düsük kiram vardi . 10 sene kirayini yükselmediler. ama eksileri de cok vardi. suan kira yüksek ama basim agirmiyor ve kaldigim yer güzel.

ben ve Horoz sana net yazdik .......

sen cözüm bulmaya bak. sana avukati git yazdik. sen benim durumum yok yazdin. bana kalirsa hic , mietminderung, avukat falan urasma. tekrar yaziyorum senin bi problemin bitecek diger problemin basliyacak.

benim sana tavsiyem yeni bir yer bak. simdiden ! kiralar suan heryerde yüksek yapilacak birsey yok. sana yazdigimi gibi bir kapi kapanir diger kapi acilir. insallah sonuc iyi olur... sana bol sans diliyorum.

Kardesim , en son kira indiriminden konusuyorduk , Horoz bana yeter uzatma yazinca bende sen benim halimden anlamazsin diye yazdim.

Ben hakkim varsa kira indiriminden yararlanmak istiyorum.

Mahkeme kararlarinda benim durumumdakiler %20 indirim almislar.

Neden bende almayayim , 4 ay az bir zaman degil ki , okadar insaat cekecegim .

Yeni bir yer ariyorum tabiki .

Birinin pasaportuna el konur veya kirasi yukselir solugu burda alir..bura tabiki aglama duvari degil ama cozum burosuda degil..sana herturlu tavsiyeyi sunmuslar,nihayetinde tavsiye ,gerceklerle yuzlesmek sana borc olmus..sana ilk mesajimda yazmistim;rahatini seven birisin diye..ya sen batti balik yan gider diyorsun yada bu yazdiklarin hayal urunu olup burdakileri yiyorsun!!gerci bana dusmez ama sen treni kacirmisin..
Saygilar..

Kardesim burasi bir forum , burasi dayanisma icin var.

Forumun Admini var , Modaretor u var.

Kurallar cercevisinde tartisiyoruz , bir cözüm yolu bulmaya calisiyorum.

Ben zor durumda olan bir insanim , kimseyi yedigim falan yok .Bu yazdiklarinla inan günah a giriyorsun.

biri birseyi anlamayinca yada bir konu hakkinda mutabik olmayinca hemen kisiyi rendice edecek sekilde ya azarlama yapiliyor yada bir daha kimseye yardim etmeyecem kiymetimi bilen yok gibi küsmeler basliyor buda yeni moda oldu burada...

Keske bu sekilde olmasa , gercekten neden biz böyleyiz , baska milletlerden dayanisma konusunda cok alt seviyedeyiz.

Osmanbey34 Kardesim gerci sen hic enerjini harcama diyorsun biliyorum fakat ,

1-Ben bu firmadan yaptiklari masraflarin faturasini isteyemezmiyim ?

2-Kira indiriminde bire bir pazarlik yapamazmiyim ?

3-Illaki Avukata gidip mahkemeden mi kira indirimi cikmasi lazim ?

Bugün bir Avukata gitsem kimbilir sadece danisma ücreti ne olacak.

Osmanbey34
04 Ağustos 2017, 01:21
dboxcu sen daha halen anlamadin. bu sirket senin ile urasmaz !!

soru larini cevapliyorum

1. sen istersin ve onlardan tik cikmaz . bu sirketler böyle sen yazarsin onlardan hic birsey geri gelmez.

2. kafana göre birsey yapamaz. pazarlik hic yapamassin. toplam iki ay kira dolarsa sana fristlose kündigung yollar lar. kira yi düsürmek icin avukata git yada mieterschutz....

3. mahkemelik birsey yok. avukata gidersin durumu anlatirsin. kira yi unter vorbehalt öde

tekrar yaziyorum ben en iyi avukatlara gittim ve birsey yapamadim ve sana tekrar yaziyorum sen bir probleme bitirince diger problem baslar.

sana örnek veriyim: bizi ev sirketi fristlose Kündigung vermis di, bu ilk zamanlar olmusdu. sebep : mutfak da ben birsey kirmisim . ama öyle tabiki birsey yok.. adam kafadan atiyor ve bizi cikarmak icin sebep ariyor.... sana yazmak yada anlatmak istedigim adam seni cikarmak isterse birsey bulur seni urasdirir vs vs bu isin icinden cikamssin ve yeri gelir mecbur avukata gitmen lazim. adam senen kautionu ödemez. burda cok örnek sayabilirim.

en basit örnek. adam insaat sirasinda bi boru patlatir heryer su olur . o zaman ne yapacaksin ?

bunlar tek örnek bende oldu sende olacak deyi birsey yok

ama sana bu kira cok geldiyse o zaman bende sana tekrar yaziyorum hic urasma. adamlara güzelce konus ben ev bakiyorum de, onlar da seni rahat birakir.

ama ben taminlerimde yanlimam . bir kac ay sonra yazacaksin böyle oldu söyle oldu. tabiki olmasini istemem. ama cogu büyük sehirlerde herkez böyle sirketlerle urasiyor.

dboxcu
05 Ağustos 2017, 22:13
dboxcu sen daha halen anlamadin. bu sirket senin ile urasmaz !!

soru larini cevapliyorum

1. sen istersin ve onlardan tik cikmaz . bu sirketler böyle sen yazarsin onlardan hic birsey geri gelmez.

2. kafana göre birsey yapamaz. pazarlik hic yapamassin. toplam iki ay kira dolarsa sana fristlose kündigung yollar lar. kira yi düsürmek icin avukata git yada mieterschutz....

3. mahkemelik birsey yok. avukata gidersin durumu anlatirsin. kira yi unter vorbehalt öde

tekrar yaziyorum ben en iyi avukatlara gittim ve birsey yapamadim ve sana tekrar yaziyorum sen bir probleme bitirince diger problem baslar.

sana örnek veriyim: bizi ev sirketi fristlose Kündigung vermis di, bu ilk zamanlar olmusdu. sebep : mutfak da ben birsey kirmisim . ama öyle tabiki birsey yok.. adam kafadan atiyor ve bizi cikarmak icin sebep ariyor.... sana yazmak yada anlatmak istedigim adam seni cikarmak isterse birsey bulur seni urasdirir vs vs bu isin icinden cikamssin ve yeri gelir mecbur avukata gitmen lazim. adam senen kautionu ödemez. burda cok örnek sayabilirim.

en basit örnek. adam insaat sirasinda bi boru patlatir heryer su olur . o zaman ne yapacaksin ?

bunlar tek örnek bende oldu sende olacak deyi birsey yok

ama sana bu kira cok geldiyse o zaman bende sana tekrar yaziyorum hic urasma. adamlara güzelce konus ben ev bakiyorum de, onlar da seni rahat birakir.

ama ben taminlerimde yanlimam . bir kac ay sonra yazacaksin böyle oldu söyle oldu. tabiki olmasini istemem. ama cogu büyük sehirlerde herkez böyle sirketlerle urasiyor.

Kardesim dediklerin bir bir cikiyor.

Adamlardan 3 kere termin istedim , karsilikli görüselim diye , bir türlü bana dönmüyorlar.

Ben evi firma alinca sevinmistim , privat kisiye göre sorunlari daha iyi hallederiz diye ama malesef daha beteri oldu.

Ben yeni ev aramaya basladim .
Birde 31.08 e kadar sondernkündigung yapabilirsiniz yazmislar mektupta ama o zamana kadar ev bulmam tasinmam mümkün degil.

Osmanbey34
05 Ağustos 2017, 22:15
benim sana tavsiyem: sirket ile konus ben ev ariyorum diye. zaman kazanmis olursun. sirket ile bi problem olursa o zaman mieterschutzvereine git avukatta gitme. bol sans dilerim.

ben ev ve is konusunda kanunlara inanmiyorum ! iyi avukatin varsa hersey mümkün !

hOrOz
05 Ağustos 2017, 22:19
benim sana tavsiyem: sirket ile konus ben ev ariyorum diye. zaman kazanmis olursun. sirket ile bi problem olursa o zaman mieterschutzvereine git avukatta gitme. bol sans dilerim.

ben ev ve is konusunda kanunlara inanmiyorum ! iyi avukatin varsa hersey mümkün !

zaten evden çık demiyorlar veya kündigung yok arkadaş kendi kendi kuruntu yapıyor

Kardesim dediklerin bir bir cikiyor.

Adamlardan 3 kere termin istedim , karsilikli görüselim diye , bir türlü bana dönmüyorlar.

Ben evi firma alinca sevinmistim , privat kisiye göre sorunlari daha iyi hallederiz diye ama malesef daha beteri oldu.

Ben yeni ev aramaya basladim .
Birde 31.08 e kadar sondernkündigung yapabilirsiniz yazmislar mektupta ama o zamana kadar ev bulmam tasinmam mümkün degil.

arkadaşım sen hep yanlış anlıyorsun o Sonderkündigungsrecht (https://de.wikipedia.org/wiki/Sonderk%C3%BCndigungsrecht) ( eve çıkış verip hemen ertesi ay evden çıkabilirsin ) ama istediğin zaman da eve kündigung verip çıkabilirsin

bu demek değilki sen 31.08 e kadar kündigung yapmazsan ömür boyu orada kalacaksın

uygun bir yer bulursan çıkış süresine uygun ( Kündigunsfrist 3 ay ) çıkabilirsin

eğer ev sahibi çıkış verirse aşağıdaki çıkarma süreleri geçerli

https://ratgeber.immowelt.de/fileadmin/images/RATGEBER/Mietrecht/Kuendigung/Eigenbedarfskuendigung_Vermieter/Kuendigungsfristen_Grafik_immowelt.jpg

murat39
06 Ağustos 2017, 17:56
Arkadas kirada oturuyorsun.Kira bedeli var.
Internete Mietpreise ............ kaldigin sehri ver.Oranin piyasasini ögrenirsin.Piyasa ortalama 9 Euro kaltmiete 2,30€ Nebenkosten metrekaraye.Yansiyan ne yazik ki bu.
Bir atasözü var ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin diye.Bu gercekden kacamazsin.Baska yere de gitsen ayni sorunla karsilasirsin.
Ev sahipleri ortsübliche Kaltmieteyi isterler.
Evlerde Energie ausweis mecburi kanuni bir boyutu var.Ev sahibi burada dogru hareket etmis.
Hukuki olarak ugrasman sana birsey kazandirmaz.Ev sahibiyle de taklasman huzursuzluk yaratir.
Bu Energetische Sanierung. 11 % masrafi kanun böyle kiraciya yapilan isler bölünerek paylastirilir.
Eger ki Ev sahibi buna ek olarak kiraya da extra zam yapacam derse onu da yapabilir.bu is bununla kalmaz.Ortsübliche Mieteye gelene kadar imkanlari kullanirlar.
%11 ekler 3 senede de yüzde 15 le yüzde 20 % zam yapabilir.Tamirden sonra da zam hakkimi kullaniyorum der.
Bazi yerlerde Mietpreisbremse var Bayern mesela 3 senede 15% daha önce %20 ydi.Bunu da üzerine koyma hakki var.15 ayda seneye de bölebilir.Toplami 3 senede 15% gecmeme sartiyla.

Burasi böyle.

Daha ucuz ev bulabilirim dersen.Bu Kündigungsfrist de de cikabilirsin.Daha sonra da Ev buldukdan sonra da 3 Ay cikis süresini kullanip cikabilirsin.

Ucuz kira kalmadi.Devlet Ev sahiplerini kanuni mecburiyetlerle Energetische sanierung a Mecbur tutuyor.Ayni kanun da 11% kiraciya yükleyebilirsin diyor.3 senedede 15% zam hakkin var diyor.
Sen burada kimi kime sikayet edeceksin.
Ev sahibi dogru hukuki boyutu da dogru tutarak bilgilendirmis.Sizi bunlar bekliyor.Ya oturun yada cikis hakkinizi kullanabilirsiniz diyor.

Adamlar sirket sana dönmez oturan oturur cikan cikar der.Sen cikarsan kaldigin yeri 12 € dan metrekaresini kiraya verir.1-2-3 odalar metrekaresi yüksek istenilen metrekareler.
özel Sirket kar oranina bakar.devletin Evlerinden bulabilirsen onlar 1 Euro metrekarede uygun olurlar.

Mieterverein a gitmekle veya Avukata gitmek seni daha fazla Üzer Sinirlerin alt üst olur.
.Sigortan yoksa senden de fazla para cikar.
Avukatlar kira varm miete X 12 Ay mesela500 € kira X12 Ay =6000 € üzerinden ücretini hesap eder.Fazla ugrasmasa da.Bu ücreti talep eder.
Ben de Ev Sahibiyim senelerce bu islerle ugrasiyorum.
Otsübliche Mieteyi degerlendir.Toleranzin icerisindeyse ugrasma.Üzülme.Almis oldugun aylikla gecim zorsa Miethilfeye basvur.

Baska bir sikinti da simdiye kadar ucuza oturmusunuz.
Sanierung la önce 11 % ekleyecek. Kaltmiete belli bir yüksek orana gelecek.bunun üzerinden de yüksek orandan 3 senelik yukarda bildirdigim 15 % zam oranini kullanabilir.
%15 sanierung dan önce koysa alacagi kira daha ucuza gelecek.

Eger ki Sirket elinde tutmak istiyorsa alacagi kiraya bakar.
Satmak istiyorsa tamirden sonra su an fiatlar getirisi yüksek önce icerisinde oturana soracak.Daire daire satilacaksa.
Paket olarak komple devredecekse kiraciya sorma sarti yok.

dboxcu
06 Ağustos 2017, 22:19
Arkadas kirada oturuyorsun.Kira bedeli var.
Internete Mietpreise ............ kaldigin sehri ver.Oranin piyasasini ögrenirsin.Piyasa ortalama 9 Euro kaltmiete 2,30€ Nebenkosten metrekaraye.Yansiyan ne yazik ki bu.
Bir atasözü var ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin diye.Bu gercekden kacamazsin.Baska yere de gitsen ayni sorunla karsilasirsin.
Ev sahipleri ortsübliche Kaltmieteyi isterler.
Evlerde Energie ausweis mecburi kanuni bir boyutu var.Ev sahibi burada dogru hareket etmis.
Hukuki olarak ugrasman sana birsey kazandirmaz.Ev sahibiyle de taklasman huzursuzluk yaratir.
Bu Energetische Sanierung. 11 % masrafi kanun böyle kiraciya yapilan isler bölünerek paylastirilir.
Eger ki Ev sahibi buna ek olarak kiraya da extra zam yapacam derse onu da yapabilir.bu is bununla kalmaz.Ortsübliche Mieteye gelene kadar imkanlari kullanirlar.
%11 ekler 3 senede de yüzde 15 le yüzde 20 % zam yapabilir.Tamirden sonra da zam hakkimi kullaniyorum der.
Bazi yerlerde Mietpreisbremse var Bayern mesela 3 senede 15% daha önce %20 ydi.Bunu da üzerine koyma hakki var.15 ayda seneye de bölebilir.Toplami 3 senede 15% gecmeme sartiyla.

Burasi böyle.

Daha ucuz ev bulabilirim dersen.Bu Kündigungsfrist de de cikabilirsin.Daha sonra da Ev buldukdan sonra da 3 Ay cikis süresini kullanip cikabilirsin.

Ucuz kira kalmadi.Devlet Ev sahiplerini kanuni mecburiyetlerle Energetische sanierung a Mecbur tutuyor.Ayni kanun da 11% kiraciya yükleyebilirsin diyor.3 senedede 15% zam hakkin var diyor.
Sen burada kimi kime sikayet edeceksin.
Ev sahibi dogru hukuki boyutu da dogru tutarak bilgilendirmis.Sizi bunlar bekliyor.Ya oturun yada cikis hakkinizi kullanabilirsiniz diyor.

Adamlar sirket sana dönmez oturan oturur cikan cikar der.Sen cikarsan kaldigin yeri 12 € dan metrekaresini kiraya verir.1-2-3 odalar metrekaresi yüksek istenilen metrekareler.
özel Sirket kar oranina bakar.devletin Evlerinden bulabilirsen onlar 1 Euro metrekarede uygun olurlar.

Mieterverein a gitmekle veya Avukata gitmek seni daha fazla Üzer Sinirlerin alt üst olur.
.Sigortan yoksa senden de fazla para cikar.
Avukatlar kira varm miete X 12 Ay mesela500 € kira X12 Ay =6000 € üzerinden ücretini hesap eder.Fazla ugrasmasa da.Bu ücreti talep eder.
Ben de Ev Sahibiyim senelerce bu islerle ugrasiyorum.
Otsübliche Mieteyi degerlendir.Toleranzin icerisindeyse ugrasma.Üzülme.Almis oldugun aylikla gecim zorsa Miethilfeye basvur.

Baska bir sikinti da simdiye kadar ucuza oturmusunuz.
Sanierung la önce 11 % ekleyecek. Kaltmiete belli bir yüksek orana gelecek.bunun üzerinden de yüksek orandan 3 senelik yukarda bildirdigim 15 % zam oranini kullanabilir.
%15 sanierung dan önce koysa alacagi kira daha ucuza gelecek.

Satmak istiyorsa tamirden sonra su an fiatlar getirisi yüksek önce icerisinde oturana soracak.Daire daire satilacaksa.

Mükemmel bir anlatim olmus , elinize saglik.Benim durumumdakilere rehber olacak bir yazi.

hOrOz
06 Ağustos 2017, 22:58
Mükemmel bir anlatim olmus , elinize saglik.Benim durumumdakilere rehber olacak bir yazi.

bizde aynısınıi anlattık zaten

dboxcu
06 Ağustos 2017, 23:59
bizde aynısınıi anlattık zaten

Üstad kusura bakma ama senin anlatimin beni biraz üzdü.

hOrOz
07 Ağustos 2017, 00:24
Üstad kusura bakma ama senin anlatimin beni biraz üzdü.

bunda üzülecek bir şey yok gerçekleri yaziyoruz yoksa herkes mutlu olsun diye lafları süslemenin bir gereği yok

arkadaşin yazdıklari ile bizim yazdıklarımızdan değışik bir şey yok sana kanunları ve olacakları zaten yazdık

sırf sen sevinesin diye olayı pohpohlamanın bir sebebi yok

dboxcu
07 Ağustos 2017, 10:07

Daire daire satarlarsa benim borca girip bu daire yi almami tavsiye edermisiniz ?

Birikmis bir param yok sadece 500 - 600 Euro kira verecegime senelerce öderim.

Osmanbey34
08 Ağustos 2017, 00:27
dboxcu,

genel anlamda soru soruyorsun. sana birsey yazmak icin detaillar lazim ......

ben sana simdiden söylüyorum degmez ! sana daha öncede yazdim bu sirket ler investment sirketleri. yani immobilie alip renovieren yapip satiyorlar. daire verkehrswert 80000 ise bu sirket senden 100000 ister bu bir örnek. demek istedigim adamlar kendi payini koyup satarlar.

bizim kaldigimiz yer „ eski ev „ normal fiyat 105000 euro dediler ve bize 95000 euro dediler ve daha halen satamadilar.....

sen eigenkapitalim yok yaziyorsun biraz olsa tabiki daha iyi olur ve banka kredi verir mi buda bir ayri konu.

dboxcu
08 Ağustos 2017, 11:27
dboxcu,

genel anlamda soru soruyorsun. sana birsey yazmak icin detaillar lazim ......

ben sana simdiden söylüyorum degmez ! sana daha öncede yazdim bu sirket ler investment sirketleri. yani immobilie alip renovieren yapip satiyorlar. daire verkehrswert 80000 ise bu sirket senden 100000 ister bu bir örnek. demek istedigim adamlar kendi payini koyup satarlar.

bizim kaldigimiz yer „ eski ev „ normal fiyat 105000 euro dediler ve bize 95000 euro dediler ve daha halen satamadilar.....

sen eigenkapitalim yok yaziyorsun biraz olsa tabiki daha iyi olur ve banka kredi verir mi buda bir ayri konu.

Genel soruyorum kardesim , sadece o bölümü alinti yaptim.

Benin sanssiligim eski ev sahibinin ugrasmamak icin evi komple satmasi oldu , cok tanigimiz evlerini ucuza aldilar , bize nasip olmadi malesef.

murat39
08 Ağustos 2017, 22:10
Almak icin 150.000 € ev. hesap etsek.3 oda.
Zins 2% 2 Prozent tilgung

Ayda 500,00€ ödense 35 sene sürer geri ödenen para 2010.000€ tutar.
40 yasinda olsan 75 yasinda biter.

Arti Wohngeld.240,00€ tutsa AYDA kalorifer Cöp...

750,00€ Ayda Gider.

Extra Grundsteuer 3 ayda gelir 60,00€

Yapilacak tamirler olur.Kalorifer degisir.. Topdan ödeme gelebilir 35 senede.

Iyi düsünmek gerek.

Kiradayken Aylik yetmiyorsa Kira yardimini arastirin.Kinderzuschlag veriliyor.
Buralara basvurabilirsin bir sekilde gider.

Üzerinde Ev olursa 35 senede sikinti olsa bankaya kredi alirken kendini banka garantiye aliyor.Her tarafa imza attiriyor.
Ödeme probleminde 3 ay en fazla 6 Ay idare eder.Sonunda Icrayla satisa cikarir.bütün satma yetkisini ne elinde tutuyor.
Ucuza satilir farki yine borclu kalirsin.
Hesap cikmadi satayim desen Bankayla fest 10- 15 senelik vertrag lar yapiliyor.Öyle kolay satayim kurtulayim desen yine cikmaz.
Banka burada alacakli oldugu senelerin faizlerini ister.
3 senenin altinda karli satiliyorsa Finanzamt gelir gelirin 42% vergi olarak alir.

Anladigim kadar Tek calisiyorsun.su anki fiatlarda sikinti cekersin.Kirada kalmak mantikli olur.
60.000 € gibi elde para olsa al derim.

SesSizliK
09 Ağustos 2017, 01:28
ne kiraymis arkadas ya konu nerden nereye gelmis yavv Almanya gibi yerde hersey dahil ( elktrik,su, gaz ) 700 euro vermek istemeyen insana sözüm meclisten disari gitsin köyünde yasasin derim Türkiyede bile en normal kiralar sadece 700 tl den basliyor. Evi alimmi diye sormus arkadas daire senin olsa bile heray hersey dahil ortalama 400 euro senin cebinden cikicak ne diye stress yapiyorsun sen 700 euro veriyorsan senin kira bedelin yada cöpe giden paran diyeyim daha iyi anlasilmasi icin 300 euro daire sahibi olsan bile ortalama 400 euro zaten daire sahibinin cebinden cikiyor.

dboxcu
09 Ağustos 2017, 10:18
Almak icin 150.000 € ev. hesap etsek.3 oda.
Zins 2% 2 Prozent tilgung

Ayda 500,00€ ödense 35 sene sürer geri ödenen para 2010.000€ tutar.
40 yasinda olsan 75 yasinda biter.

Arti Wohngeld.240,00€ tutsa AYDA kalorifer Cöp...

750,00€ Ayda Gider.

Extra Grundsteuer 3 ayda gelir 60,00€

Yapilacak tamirler olur.Kalorifer degisir.. Topdan ödeme gelebilir 35 senede.

Iyi düsünmek gerek.

Kiradayken Aylik yetmiyorsa Kira yardimini arastirin.Kinderzuschlag veriliyor.
Buralara basvurabilirsin bir sekilde gider.

Üzerinde Ev olursa 35 senede sikinti olsa bankaya kredi alirken kendini banka garantiye aliyor.Her tarafa imza attiriyor.
Ödeme probleminde 3 ay en fazla 6 Ay idare eder.Sonunda Icrayla satisa cikarir.bütün satma yetkisini ne elinde tutuyor.
Ucuza satilir farki yine borclu kalirsin.
Hesap cikmadi satayim desen Bankayla fest 10- 15 senelik vertrag lar yapiliyor.Öyle kolay satayim kurtulayim desen yine cikmaz.
Banka burada alacakli oldugu senelerin faizlerini ister.
3 senenin altinda karli satiliyorsa Finanzamt gelir gelirin 42% vergi olarak alir.

Anladigim kadar Tek calisiyorsun.su anki fiatlarda sikinti cekersin.Kirada kalmak mantikli olur.
60.000 € gibi elde para olsa al derim.

Cok net , anlasilir yaziyorsunuz , elinize saglik.