PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : almanya'da ikameti sonlandırdığınıza dair belge (Abmeldebescheinigung)

dopingers
27 Temmuz 2017, 15:40
2002 doğumlu Almanya'da doğmuş, Türkiye'de yaşayan ve hem alman kimliğine hem de türk kimliğine sahip bir kişi alman kimliğinin süresi bittiğinde ve yenilemek istediğinde alman konsolosluğunun istediği belgeler arasında almanya'da ikameti sonlandırdığınıza dair belge (Abmeldebescheinigung) diye bir belge var. Ama eski alman kimliğinde belli bir adres mevcuttur. Bu kişinin o ikameti devam etmekte midir? Yoksa bu belgeyi almalı mıdır? Alması gerekiyorsa nereden alabilir?

gamberoglu2000
27 Temmuz 2017, 17:11
arkadasim sen konsolosluktan yapmiyorsunki islemi konsolosluk aracilik yapiyor sonunda o adresteki rathausa geliyor o kagitlar sonrasinda yenileniyor kimlik abmeldebescheinigungu gosterirsen o zamanda zaten bu sahis 18 doldugunda karar verecegi icin belirli sure uzatirlar karar verme asamasina kadar sonrasinda karari verir ona gore hareket ederler uzatmasini 10 sene filan vermezler cunku yasi geliyor yavas yavas.

dopingers
27 Temmuz 2017, 17:27
arkadasim sen konsolosluktan yapmiyorsunki islemi konsolosluk aracilik yapiyor sonunda o adresteki rathausa geliyor o kagitlar sonrasinda yenileniyor kimlik abmeldebescheinigungu gosterirsen o zamanda zaten bu sahis 18 doldugunda karar verecegi icin belirli sure uzatirlar karar verme asamasina kadar sonrasinda karari verir ona gore hareket ederler uzatmasini 10 sene filan vermezler cunku yasi geliyor yavas yavas.demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. bu kişinin elinde abmeldebescheinigung yok. yani bu durumda abmeldebescheinigung herhangi bir yerden alması gerekli midir bu kimliği türkiye'deki konsolosluk aracılığıyla yenilemek için yoksa değil midir? çünkü gerekli belgeler arasında bu da var o yüzden sormak istemiştim

hOrOz
27 Temmuz 2017, 17:50
Biraz bekle benim kız kardeşim pass ve ausweiss işlerine bakıyor.
Ona yazdım cevabı iletirim

gamberoglu2000
27 Temmuz 2017, 18:24
dopingers arkadasim senin sorun tam anlasilmiyor abmeldebescheinigung var diyorsun sonra yok diyorsun adres var diyorsun sorunu tam olarak anlayamadim ama herhalukarda uzatmak istiyorsun persoyu degilmi? oyleyse ne olursa olsun bu kagitlar rathausa geliyor onlar karar veriyor konsolosluk aracilik yapiyor senin demene gore eski personun uzerinde adres var diyorsun bu bir seyi degistirmez diyorum cunku sonunda o rathausa gidiyor o kagitlar ve hersey ortada o sahisin nerde oldugu ikamet olarak cikiyor bunu demeye calisiyorum sen sanmaki adres var orda sana yapip vericekler oyle islemiyor system sen basvurunu yaptinmi onlar devamini getirir yasi daha 15 degilmi? boyleyse 18 yasina kadar uzatirlar sonrasinda bu sahis kendisi karar vermek zorunda.

hOrOz
27 Temmuz 2017, 21:28
Bu resmi açıklama

İkameti devam etmez! Abmeldebstätigung bestätigt, dass er sich ins Ausland abgemeldet hat. Die Bescheinigung kann jederzeit neu ausgestellt werden.

Kann mit einer Vollmacht und Ausweiskopie + 9€ bei der jeweiligen früheren Gemeinde beantragt und abgeholt werden.

Yani vekaletname ve Alman kimliğinin kopyası ile 9 € karşılığında önceden oturduğu belediyeye başvurabilir alabilirsiniz