PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede çalışmak ve türkiyede yaşamak

Boss91
26 Temmuz 2017, 00:27
Slm arkadaşlar,

yaşım 26 , burda doğdum ve büyüdüm. Ben Wirtschaftsinformatik okudum ve şuan fest yazılım mühendisi olarak çalısıyorum.

Internette gezerken türkiyedeki iş alanlara baktim ve şunu farkettim, türkiye şuan çok bilgisayar mühendisi arıyor. Mesela büyük firmalar Siemens General Motors etc. Ve maaşlar 4bin den başlıyor. Ve bu Türkiyedeki şartlara göre fena değil.

Ordaki Iş kriterler burdaki ile hemen hemen ayni. Genelde Programmierung hem ayni yöntemle olur. Ve coğu ingilizce şekilde yapilir.

Acaba düsünüyorum ki çıksam almanyada türkiyeye yerleşsem nasil olur. Evlenmeden aile kurmadan. Ilerde dönüş zor olur gibi geliyor gibi.

Siz ne düşünüyorsunuz ? Burda büyüdüm ve türkiyeye ayak uydurabilirmiyim ? Yoksa burda çalışıp emekli olupda dönmek daha mi iyi ?

bey_tu
26 Temmuz 2017, 11:18
Bir aralar´da Almanya Bilgisayar Mühendisleri Ariyordu,
Yanilmiyorsam Hindistandan Bir Hayli Bilgisayar Mühendisi Buraya Geldi Calismak icin,
Hatta Türkiyedende Bir miktar Bilgisayar Mühendisi Basvuruda Bulunmustu,
Demek istedigim,
Almanyaninda Bilgisayar üzerine Halen, Bilgili elemana ihtiyaci Var,

Maddi ve Manevi Sartlar Seni Tatmin Ediyorsa Git Bir Dene Derim,
Neden Olmasin.

Cengiz Bond
26 Temmuz 2017, 13:24
Beraber okudugumuz arkadas, o da burda dogma büyüme, burda informatikde doktorasini yapti ve 10 seneden beri Istanbul da yasiyor ve calisiyor.

son sordugumda 12.000 tl cigarinda kazaniyordu, oturdugu daire ve araba sirkete ait di. o zamanlari 1 EUR 3 liradan düsükdü.

antepligim
26 Temmuz 2017, 23:52
git hic durma derim bende gitmeyi düsünüyorum ,yasim43 burda karin dokluguna calisiyorum,inaniyorum kira ödemedikden sonra ufak defek is yapsam burdan daha rahat ederim.

zirdeli79
27 Temmuz 2017, 21:38
Elinde meslek var Türkiyede Ac kalmassin Git Durma Baktin yapamadin Yasin Genc daha Hayirli olsun derim simiden

Cengiz Bond
28 Temmuz 2017, 10:22
Bu sartlari sanirim hemen hic bir ülkede bulamassin. Hemen yarin gitmelisin.

türkiyede büyük sirketlerin cogunda böyle.

Boss91
28 Temmuz 2017, 20:14
Slm arkadaşlar,

Sağolun allah razı olsun.
Hayırlısı bakalım.
Almanyada biraz daha tecrübe kazanayım en iyisi. Bakalım zaman ne gösterecek.

dukoe
31 Temmuz 2017, 09:37
Merhaba, yasin müsaait evlenmeden önce mutlaka denemelisin.

"Yoksa burda çalışıp emekli olupda dönmek daha mi iyi ?" bu soru ciddi degil degil mi? :cool:
Almanyada suan duran türkler ne derdi? Yav firsat olunca hemen geri dönecegim > Yav bir cocuklar büyüsün > Yav torunlarim yüzüne geri dönemiyorum > Yav hanim ve ben cok hastayiz Almanya saglikta en azindan iyi... :( ve sonunda ucakla geri dönüyorlar ama ucagin altinda bir tabut icerisinde :(
Insan firsatlarini kendisi yaratir, hayaller ise rüyalar icindir.