PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Krankenkasse ye nasil Kündigung yazarim?

cuno611
25 Temmuz 2017, 17:09
Merhaba arkadaslar.

Internette cok Kündigingsformular buldum ancak birde size sorayim dedim. Krankenkassem suanda AOK ve Barmer ya gecmek istiyorum. Suanda famikienversichert is. Nasil Künndigung yazmaliyim sizce?

S&S
cuno611

muallim
25 Temmuz 2017, 17:15
arkadasim normalde gececegin krankenkasse herseyi hallediyor senin extra yazmana gerek yok diye dsünüyorum.
selamlar...

elektroniker
25 Temmuz 2017, 17:30
aynisini ben yaptim

- barmer kündigung yapiyor sen hic ugrasmiyorsun
- ama hic bir fark görmedim acikcasi
- sunu tavsiye edebilirim - en ucuz yere gec - zaten kanunen/gesetzlich hepsi ayni
bende sürem bitince öyle yapmayi düsünüyorum -- soracak olusan " ne süresi" baska yere gectigin zaman en az 1,5 sene orda kalman lazim

sunu eklemek istedim:
neden aokdan cikmak istiyorsun ?
birde Familienversichertmisin -- yani birisinin üstüne sigortalisin ??? o zaman biraz is degisir

burdan en ucuz "kasseyi" bulursun"

https://www.krankenkassen.de/gesetzliche-krankenkassen/gesetzliche-krankenkassen-im-vergleich/tarife/

cuno611
25 Temmuz 2017, 18:52
arkadasim normalde gececegin krankenkasse herseyi hallediyor senin extra yazmana gerek yok diye dsünüyorum.
selamlar...

Selam, normalde bende öyle biliyorum yanliz bana telefon actilar ve benim yapmam gerektigini söylediler. Bende onlarin degistirdigini veya Kündigen yaptigini bilmiordum. Sorardim yoksa niye siz yapmiyorsunuz diye.

aynisini ben yaptim

- barmer kündigung yapiyor sen hic ugrasmiyorsun
- ama hic bir fark görmedim acikcasi
- sunu tavsiye edebilirim - en ucuz yere gec - zaten kanunen/gesetzlich hepsi ayni
bende sürem bitince öyle yapmayi düsünüyorum -- soracak olusan " ne süresi" baska yere gectigin zaman en az 1,5 sene orda kalman lazim

sunu eklemek istedim:
neden aokdan cikmak istiyorsun ?
birde Familienversichertmisin -- yani birisinin üstüne sigortalisin ??? o zaman biraz is degisir

burdan en ucuz "kasseyi" bulursun"

https://www.krankenkassen.de/gesetzliche-krankenkassen/gesetzliche-krankenkassen-im-vergleich/tarife/

Selam, bende burdan baktim zaten. Knappschafta falan baktim angebotlari eve yollattim ama beni fazla ikna etmedi acikcasim Barmer yi görünce sayilar biraz dikkatimi cekti.. aok dn daha fazla mitglieder si ver ve daha fazla sigortali olani var.

Neden onlarin Kündigem yapmadigini bende bilmiyorum acikcasi. faxla gönderin dedi yaklasik 14 gün sonra bestätigung gelir dedi. O bestätigungu bize yollayin bizde sizi alalim dedi. Cikisiniz yaklasik 2 ay sürer dedi.

S&S
cuno611

wwgokhanww
07 Ekim 2017, 01:04
check24 seni kundigen ediyor ;)