PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarın sabah yolculuk var inşallah

deli-kadir
14 Ağustos 2015, 15:18
Arkadaslar merhabalar. Yarın sabah kısmetse Frankfurttan saat 5 gibi cikacam. Bir gece pirotta otelde sabahlayip, pazar sabahi Bulgar üzeri Türkiyeye gececegim inşallah. Size pirottaki otelden imkanim olursa yolculugumun oraya kadsr nasıl geçtiğini anlatırım. Rabbim cümlemize sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin. Allaha emanetsiniz

Kadir

Samsunlu55
14 Ağustos 2015, 15:21
Yolun acik olsun birader hayirli yolculuklar kazasiz belasiz git ve gel inşallah

deli-kadir
14 Ağustos 2015, 16:22
Tşk ederim kardes. Amin. Cümlemize insallah

karam82
14 Ağustos 2015, 17:04
Selam Arkadasim, simdikten hayirli yolculuklar.
kazasiz belasiz yolculuklar dilerim.

bizleride cikmadan bilgi eklerim dedigin icinde ayriyetten tesekkür ederim.. bilgilerin mutlaka faydali olcaktir..

saygilar

karam82

akbaba
14 Ağustos 2015, 17:41
Allah kazasiz-belasiz gidip gelmeyi nasip etsin arkadasim.
arkadasim nasil bir yol plani yaptin,sabah 5'de frankfurttan ciksan,pirot yaklasik 1650km.
benim tahminim ancak pazar sabahi 5-6 gibi pirota varirsin,
normal sartlarda 5 saat almanya sürer, 4 saat avusturya, 4 saat macar, 5 saatda macardan pirot sürer.gümrükler,pause filan derken 24 saat Pirot sürer.
5-6 gibi otele girsen,11'de cikis yapman gerekiyor,
Pirot edirne yaklasik 500km. yani 5-6 satte Türkiyedesin.
ben yerinde olsam Pirotta otele gitmem,
bende izine giderken sabah 5-6 gibi cikarim,Nis otobanina girdikten yaklasik 100km.sonra Türk gazetelerinin anlastigi yerler var,sabah-hürriyet vs. veya temiz OMV'ler var, zaten heryer Türk dolu oluyor,buralarda buldugum temiz biryerde 2-3 saat uyurum.
arabamda pop-up zelt var,acilir-kapanir cadir anlayacagin,ucurtma kadar yer tutar,icinde 2 kisi rahat uyur,buldugum temiz bir cimene cadiri acarim,2-3 saat uyusam zimba gibi olurum,arabada portable gas ocagida var,cay-corbami kendim yaparim.
istanbul sultanahmette otel ayarlarim ve orda birkac gün kalirim,hem yorgunlugum gider hemde istanbulu gezerim,ordan memleketime giderim.
kafani karistirmak degil,kendi fikrimi yazmak istedim,yolun acik olsun,insallah bize biraz yol durumunu yazarsin..

atsiz77
14 Ağustos 2015, 22:19
ALLAH (cc) yolunu açık etsin, Rabbim kazasız belasız izinler nasip etsin.

deli-kadir
17 Ağustos 2015, 21:26
Arkadaslar önce size su bilgiyi vereyim, pazar aksami saat 00.15 antalyadani evime vardim. Size aktarmak istedigim yol bilgileri var.

Planladigim gibi cumartesi saat 04.45 de Frankfurttan yola çıktım. A3 o saatte baya bir bostu yalniz belki 6 degisik noktada yol çalışmaları vardı. Ona rağmen saat 9 da Avusturyaya giris yaptım. Sorunsuz bir sekilde Avusturyayi gectiktikten sonra saat 13.15 de Macaristana girdim. Cok rahat geçtigim Macaristandan Sirbistana saat 16.30 girdim. Sirbistanin ilk girisinde yollar biraz bozuktu, ama hiç çukur veya benzeri yoktu. Belgrada yaklasirken Nis yolunu degilde Belgrad Budapest istikametini takip ettim ve Belgradin içinden geçip otoyola ciktim. Yollar tabiri caizse kaymak gibiydi. Niste yom ayrimina geldigimde düz gidip sofia istikametini takip ettim. Pirottaki otele 70 km kala otoban bitti ve o mesafeyide sorunsuz bir sekilde gectikten sonra saat tam 22.07 de otele giriş yaptım. Bu ara otelin adi Sin-Kom. Süper bi otel. Otorparki güvenli ve kamerali. Oteli kendisi cok temiz.

Günün özeti: Bu gectigim ülkerde cok rahat bir yolculuk geçirdim ve sorunsuz bir sekilde otele vardım.

Pazar sabahi saat 6.30 da otelde kahvaltimi yaptim ve saat 7.00 de yola ciktim. Bulgara saat 8 de girdim. Bulgarin yollari hosuma gitti. Ilk etapta hic cukura denk gelmedim. Sofiaya vardigimdaistanbul istikametini degilde kulata yolunu takip ettim. Ahmet Serttasin videosunda anlatildigi gibi kavsaktan ücüncü cikisi aldim ama o yol beni boyana degilde sofianin merkezine cikardi. Sehir merkezinden gectikten sonra otoyola ciktim ve yoluma devam ettim. Sinira kadar otoyol olmadigindan otoyoldan cikmam gerekti. Gurbetcilerin çoğu istanbul cikisindan cikisi aldilar. Ben ise yola devam ettim ve parvomay cikisini aldim ve skrasiyla Gradina, Parvomay, Byala Reka, Varbitsa, Gorski izvor ve Dobrich köylerinden gectikten sonra yeni yapilan otoyola baglandim. Köylerin ilk 15 km si bozuk ve cukurluydu. Geri kalan bölümde sıkıntı yoktu. Otoyol zaten bir icim su. Nihayetinde saat 12 de sinira vardım. Vatana girmem saat 13.15 i i buldu. Islemleri halletikten sonra otoyola çıktım ve ilerledim. Normal sartlarda saat 20.30 da Antalyaya varmam gerekiyordu ama Istanbula 40 km kala trafik basladi ve tam üc saatime mal oldu.

Yol boyunca hic sikinti yaşamadım cok sükür. Toplasan 3 tane polis arabası anca gördüm. Frankfurttan depoyu fulleyip ciktim. Macara girmeden Avusturyada bidaha mazot aldim. Sirpta omv den aldim. Bulgarda hic durmadim. Istanbula varmadan bidaha aldim ve Antalyaya geldigimde deponun dörtte biri hala doluydu. Toplam masrafim 350 euro oldu vinyet mazot otoyol ücreti dahil.

Cok rahat bir yolculk gecirdim arkadaslar. Kazasiz belasiz hamdolsun. Allah herkese nasip etsin. Sorulariniz olursa cevaplamaya hazirim

OTLUK KÖYÜ
19 Ağustos 2015, 17:16
Darısı bizim başımıza. 9 Eylülde bizde dönüş yollarındayız inşaallah.