PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lufthansa koltuk rezervasyonu

aksarayli
15 Temmuz 2017, 23:30
Arkadaslar lufhansa'dan dört kisilik Berlin Ankara gidis gelis bilet almistim Münih aktarmali, ucakta ilk bilet alanlardanim yani ucak bostu ve 7 numarali koltuklari gidis gelis ailece ben aldim.

Bugün baktim bizim yerleri 16 numarali koltuklara vermisler.

Böyle bir degislik yapmaya haklari var mi, kanunen haklarim nelerdir avukat sigortam var.

Tesekkürler.

hOrOz
16 Temmuz 2017, 00:56
Rezervasyon yaparken extradan ücret ödedin mi?

aksarayli
16 Temmuz 2017, 06:32
Hayir, aldigim biletin icinde ücretsiz yer secebiliyordum.

Assassins
25 Ağustos 2017, 00:02
internetten bilet aldiysaniz dikkat edin bavulunuz varsa hacken den isaretleyin yoksa havaalaninda para aliyorlar extra bavul icin.
Luftahnsa da cakal oldu.

Osmanbey34
25 Ağustos 2017, 01:06
merhaba Lufthansa da ucak " Typ" degisince o zaman yapa biliyorlar. herkeze en iy yere oturtmaya calisiyorlar misal aileleri beraber vs para ödediysen paranini geri iade ediyorlatr. zaten ödememisin ..... bence avukatlik bi durum yok. basini hic yorma.

bide baska bir konu var.
Lufthansa 23 kg kabul ediyor bunu unutma ! yani sunexpress gibi hesaplamiyor. 24 kg gelirse adamlar 1 kg bile cikartiyorlar. bide kisi basi bi bavul bunuda unutma örnek 23 kg hakkin varsa bi bavul 10 ve bi bavul 13 kg kesinikle olmuyor ! lufthansa nin systeme berbat

Hakki27
29 Mart 2018, 13:21
Bunu bilmek iyi oldu ona gore dikkat ederiz lufthansa

Birbey 3.0
01 Nisan 2018, 00:21
merhaba Lufthansa da ucak " Typ" degisince o zaman yapa biliyorlar. herkeze en iy yere oturtmaya calisiyorlar misal aileleri beraber vs para ödediysen paranini geri iade ediyorlatr. zaten ödememisin ..... bence avukatlik bi durum yok. basini hic yorma.

bide baska bir konu var.
Lufthansa 23 kg kabul ediyor bunu unutma ! yani sunexpress gibi hesaplamiyor. 24 kg gelirse adamlar 1 kg bile cikartiyorlar. bide kisi basi bi bavul bunuda unutma örnek 23 kg hakkin varsa bi bavul 10 ve bi bavul 13 kg kesinikle olmuyor ! lufthansa nin systeme berbat

Katilmiyorum. 10 yildir Lufthansa ile hep ucarim, 1-2 Kiloya hic birsey demedi. Ayrica Lufthansada yük hakki Sunexpressden fazla.

Lufthansa 23 kg + 8 Kg Handgepäck veriyor. Sunexpress Handgepäck ile berater yaziyor ve 30 kg veriyor. Düzgün okumayan 7 kilo fazla hakkim var saniyor.

Osmanbey34
02 Nisan 2018, 18:07
ustam sen katil katil ma ben yaşadım ve tecrubemi anlatıyorum. ayrıca ben tour operatörü yani reiseveranstalterda calisdim.

1. Lufthansa 23 kg 1 Gepäck kabul ediyor // yarin ortasında uçarsanız sikinti yapa biliyorlar
2. SunExpress Antalya 20 kg diger destinations 30 KG bu el bagajı zaten ayri

Katilmiyorum. 10 yildir Lufthansa ile hep ucarim, 1-2 Kiloya hic birsey demedi. Ayrica Lufthansada yük hakki Sunexpressden fazla.

Lufthansa 23 kg + 8 Kg Handgepäck veriyor. Sunexpress Handgepäck ile berater yaziyor ve 30 kg veriyor. Düzgün okumayan 7 kilo fazla hakkim var saniyor.

-------

ben 10 yıldan beri Lufthansa ile ucmuyorum önceden tui vardi zaten bizim uctugumuz yerlere Lufthansa uçmuyor.......

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 23:08
**Auf allen Flügen von und nach Antalya, Alanya, Bodrum und Dalaman beträgt die Freigepäckgrenze 20 kg; von und zu allen anderen türkischen Destinationen können 30 kg Freigepäck mitgenommen werden. Auf internationalen Verbindungen ab/bis Deutschland (ausgenommen die Türkei) liegt die Freigepäckgrenze bei 20 kg. Auf Verbindungsflügen gilt die Freigepäckmenge des internationalen Fluges.

Osmanbey34
02 Nisan 2018, 23:16
ustam doğru dur ben detail lara zaten girmedim.........aynen yazdigin gibi

zaten konu bu degilki.......

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 23:26
.........................

Osmanbey34
02 Nisan 2018, 23:28
ustam sen niye herseyi yanlış anliyorsin. doğru dur .....dogru dur anlamanda yazdım ...."" sen doğrudur anlamında yazmadım

Sen dogru dur.

Osmanbey34
02 Nisan 2018, 23:29
yani sen haklisin anlamında yazdım

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 23:35
Arkadasim, Türkce'ye iste dikkat ve özen göstermek lazim. "Sen dogru dur" ile "Sen dogrudur" arasinda cok var vardir.

Almancada da bu var. Bir virgül unutman tüm cümlenin anlamini degistirir.

Örnek:

Wir essen Opa. -> Dedeyi yemis oluyoruz.
Wir esssen, Opa -> Dede, biz yemek yiyoruz anlami cikar.

Osmanbey34
02 Nisan 2018, 23:57
ustam haklisin. bence konuyu uzatmaya gerek yok.

Birbey 3.0
02 Nisan 2018, 23:59
Yok arkadasim. Ben özür dilerim. Biraz dedigin gibi asiri degerlendirmisim.

Osmanbey34
03 Nisan 2018, 00:03
ustam özür dilenecek birsey yok. ben doğru düzgün yazmamisim . sen ters anlamısın. önemli olan anlasmak ve konuyu kapatmak. olabilir . benim de basıma geldi. benden baska bi konu da birseyi yanlış yazdım...... ve sonradan farkına vardım......

sonucta insanız bak ne güzel yazıştik anlaştık.........

Yok arkadasim. Ben özür dilerim. Biraz dedigin gibi asiri degerlendirmisim.

Memoli1976x
03 Nisan 2018, 01:23
@Birbey3.0

iki gün önce bir Konuda bana Kelimelere fazla takilma diye yazmistin, Gördünmü arkadasim yanlis yazilma nelere yol actigini?

O Konudada, ben Konuyu acan Arkadasimiza bunu hatirlatmaya calistim aslinda.

Yeri gelir Yanlis yazilma Tartismaya yol acar, yeri gelir Yanlis yazilma Yanlis Cevaba yol acar.

Demek istedigim Mesaj yazmada yazdiklarimiza biraz daha dikkat edersek yanlis anlasilmalar ortadan kalkar.

ceycey2008
05 Nisan 2018, 09:58
Slm, evet yapabilirler....mesela uçak type değişince veya business yolcuları fazla olursa...cabi config değişiyor, ama merak edilecek durum değil, çünkü arkadaş bunndan önce yazmış...ailece bir arada uçmak bence güzel bir seyehat.