PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kombassan isim degistirecekmis.

egeli
14 Temmuz 2017, 19:37
Artik adi
Bera holding olacakmis
Hurriyet gazetesi

44Malatya
14 Temmuz 2017, 19:46
Artik adi
Bera holding olacakmis
Hurriyet gazetesi

Isim değişikliği yapıp garibanları soymaya devam

hOrOz
14 Temmuz 2017, 20:01
Hürriyet hep arkadan geldiği için

Isim değişikliği çoktan oldu

gene içlerinde en sağlam bunlar oldu halen 6 bin kişi çalışıyor 15 bin kişi de dolaylı yoldan istihkam sağlıyor

aslında yazılacak çok şey var da siyasete girecek

neyse boşverin

gamberoglu2000
14 Temmuz 2017, 21:24
Hürriyet hep arkadan geldiği için

Isim değişikliği çoktan oldu

gene içlerinde en sağlam bunlar oldu halen 6 bin kişi çalışıyor 15 bin kişi de dolaylı yoldan istihkam sağlıyor

aslında yazılacak çok şey var da siyasete girecek

neyse boşverin

horoz usta 6 bin kisiye ekmek vermek icin 6 milyon kisiyi dolandirmak gercekten kurnazca ve akillica ben sahsim adina her zaman soylerim taktir ederim bu insanlari cok akillilar akilli olmasalar bu kadar insani dolandirdilar ve dolandirilan insanlar halen tapiyor muthis basari onun icin helal olsun diyorum bu insanlara.

44Malatya
14 Temmuz 2017, 21:52
horoz usta 6 bin kisiye ekmek vermek icin 6 milyon kisiyi dolandirmak gercekten kurnazca ve akillica ben sahsim adina her zaman soylerim taktir ederim bu insanlari cok akillilar akilli olmasalar bu kadar insani dolandirdilar ve dolandirilan insanlar halen tapiyor muthis basari onun icin helal olsun diyorum bu insanlara.

Dini karıştırdınmı öyle kolay oluyorki

neco54
14 Temmuz 2017, 22:03
Artik böylesi seylere inanlara ben acimiyorum.
Ya adamlar isi, hep kazik atmak pesindeler.

bey_tu
15 Temmuz 2017, 01:54
Artik adi
Bera holding olacakmis
Hurriyet gazetesi

isim isabetli olmamis,
Acimiyacak Holding olabilirdi. :)

Talha'linho 7
15 Temmuz 2017, 11:03
Dolandirsinlar bakalim bunun birde ebür tarafi var asil orda lazim (bi bakim yatirim gibi görun madur arkadaslar,farzetin bu bir Bono günü gelecek ebür tarafta tahsiz edeceksiniz)

aksarayli
15 Temmuz 2017, 19:52
ückagitci holding olabilirdi adi.

Dolunay35
23 Temmuz 2017, 14:09
Başka isim ile garibanları soymaya devam

Albay43
23 Temmuz 2017, 19:07
Bu holding davalarinda acinacak bir durum yok. Evde cocuguna elbise alirken en ucuz dükkan aradi, holdinglere gelince cok para kazanacagim diye basti parayi ne kadar varsa.

egeli
24 Temmuz 2017, 06:46
Bu holding davalarinda acinacak bir durum yok. Evde cocuguna elbise alirken en ucuz dükkan aradi, holdinglere gelince cok para kazanacagim diye basti parayi ne kadar varsa.

Evet oyle oldu. İkinci nesil oyle buyudu. Benim babam ve annem koyde buyuduler. Yokluk icinde. Sanırım hal boyle olunca da birikim yapmak istediler. Aci bir sey. Nerde ucuz esya var onu al. Flohmarkt a gidip esya al ve sat. Ben ve kardeslerim bir odada buyuduk. Annem bunlara katlandı. Sicak şu yok. Balkon yok. Tek oda. Tuvalete musterek. Sonra butun birikimini yatır.

devkan07
04 Eylül 2017, 14:07
50 bin markda benim gitti zamaninda.Onlarla ileride bir yerde bulusacagim hehe;)smilie_denk_07

ayrtonsenna
04 Eylül 2017, 16:28
Dünyada isim cok ,ama onlarin Zihneyiti hep ayni.
Nediyeyim yatiranlar hala varsa bizim bilmedigimiz bir seyi
biliyorlar demekki.
saygilar sundum.

dreamceng
04 Eylül 2017, 19:50
pislikler.ne ar ne namus nede vicdan insanlikdan cikmislar

akilsiz
07 Eylül 2017, 10:56
bunlara para yatiranlara bir sorum var :

bu firmalara para verenler de suc yok mu sizce ? daha cok daha cok hirsi degil miydi sizce ?

TipiTip
07 Eylül 2017, 11:53
Para yatiran Demek varki adamlar devam ediyor

Adamlarda suc yok , bence yatirani cezalandirmak gerek

Bu isi yapanlari tanimak ders almak isterdim

Adamlar ayni kisileri bir degil bir kac defa kekliyor

Bu büyük kabiliyet

V/S
07 Eylül 2017, 11:58
Devlet güvencesi olmayan Banka, Firma , Holding hic bir Zaman para yatirilmaz.

Bundan daha cok gidin bankaniza bir Depot actirin ve Borsaya yatirin bunlardan daha
güvenceli olur, tabiki Borsada kazanacagim diye bir sart yok., ama en azindan kurali var.

Bilmediniz hayir kurumlarina para yardiminda bulunmayin, Din üzerinden cepleri dolduruyorlar sahtekarlar.

ffserkan
12 Eylül 2017, 08:10
Ustalar,ben Kombasan bünyesine bagli Alfa hava yollarinda caliştim.bu pislikler 3 aylik maaşimi vede harcirahlarimi vermediler vede üstelik firmayi batik gibi gösterip iflas ettirdiler..benim gibi hak ettiklerini alamayan digee arkadaşlar mahkemeye gittik ama bi sonuc alamadik..ati alan coktan üsküdari gecmişti

hayrim
12 Eylül 2017, 14:30
kim ne derse desin bir atasözü derki aptallar olmasa akillilar oturur seyini eller durur kim dedi gidin 100000 verin size 10000 faiz vericem ayda para tatli geldi bu dincilere hepisini kandirdilar yimpas ve kombassan arkalarindada su anda basta olanlar var cünkü paralar o partidede harcandi kim ne derse desin

Caykara_61
12 Eylül 2017, 17:40
Önüne gelen bol keseden salliyor. Olayi basite alipta herkesi ayni keseye koymak doğru bir düşünce tarzi değil. Elbette bile bile mal üzerine mal katayim diye düşünenler için yazilanlarda hakli olanlar var. Düşününki elinizde birikiminiz var vede yastik altinda değilde olumlu bir yerde kullanmak istiyorsunuz. Malüm, Elhamdülillâh Müslümaniz faizden kaçiyoruz ( kimse buna ahkâm kesmesin lütfen, günümpzde faizin olmadiği yer kaldimi gibi), adamlarda müthiş zezgâh kurmuş düzeni hazirlamişlar kâr payi ve faizcilik yok deniliyor. Inanin kim ne derse desin o anda bu tuzağa ben düşmezdim diyen burada hikâye okur demektir. Tabiki sadece kombasan mi vardi veya yokmu başka bir yatirim kaynaği diyenler haklidir. Sonuçta bütün herkesi kandirmadilar. Yatirimini başka yerde yapmak isteyende yapmiştir. Kombasana yatirimini yapanlar hep ayni düşünce ile yatirim yapti düşüncesi çok yanliş. Eninde sonunda herkes yaptiğinin hesabini ilâhi huzurda verecek bundan kimsenin şüphesi olmasin. Allah- u Tealâ bu ve bunun gibi gerek din gerekse başka şekildeki art niyerlilerden uzak eylesin ve bunlarada firsat vermesin inşAllah.

bilgili
12 Eylül 2017, 19:25
merhaba arkadaslar,ben 2015"de bütün hisseleri verdim,borsa"ya gectik,bunu kombassan binasinda yaptik,benim gibi yapanlar oldumu?hepinize selamlar iyiki varsiniz

.onur
14 Eylül 2017, 01:21
Birzamanlar banker kastellide yapti en sonunda bir duvarin dibinde köpek gibi titreyerek öldü ölüsüne kimse sahip bille cikmadi

Haksiz yere birinin ahini alanlar önce bu dünyada sonra gittigi yerede cezasini cekecektir

TipiTip
14 Eylül 2017, 23:28
Birzamanlar banker kastellide yapti en sonunda bir duvarin dibinde köpek gibi titreyerek öldü ölüsüne kimse sahip bille cikmadi

Haksiz yere birinin ahini alanlar önce bu dünyada sonra gittigi yerede cezasini cekecektir

Adam ofisinde intihar etti

Cenazesinde yere ihne atsan düsmeyecek kalabalik vardi

.onur
15 Eylül 2017, 10:47
Adam ofisinde intihar etti

Cenazesinde yere ihne atsan düsmeyecek kalabalik vardi

Demekki ben yanlis hatirliyorum

Cenazenize igne atsan yere düşmeyecek adam gelecekse O zaman dolandırın dolandırabildiğinizi.
Demekki doğru olan dolandırmak .

TipiTip
15 Eylül 2017, 10:56
Demekki ben yanlis hatirliyorum

Cenazenize igne atsan yere düşmeyecek adam gelecekse O zaman dolandırın dolandırabildiğinizi.
Demekki doğru olan dolandırmak .

Elimden gelse yapardim

Dünya kaziklanmak isteyen insanlar ile dolu

Gereken sadece kabiliyet bu yönde

Kalkip denilen ** milletin temiz duygulaninla oynadilar ALLAHIN ismini kullandilar öyle kandirdilar **

Evet ALLAHIN ismini kullandilar AMA millette AC gözlüydü millet ALLAH icin yapmadi kar amacli cikar amacli AC gözlü oldugu icin yapti

Misal dünyanin en büyük bankasi 10% verirken bunlar 25% verdi

Kimse niye nasil neden demedi cikar pesinde yatirdilar ALLAH yolunda degil

Iste Allah sonunda kullarim beim icin degil kendileri icin yapiyor dedi ve guümmmmm

Haktir yemeyinin malini yerler AVA giderkem avlanmakta var

Bunlar hem avlandi hem keklendi

44Malatya
15 Eylül 2017, 14:44
Uzunköprü söylediğin sözler halen geçerli

Dini kullanıp götüren götürene

TipiTip
15 Eylül 2017, 14:54
Uzunköprü söylediğin sözler halen geçerli

Dini kullanıp götüren götürene

Haktir ustam !!

gamberoglu2000
15 Eylül 2017, 17:21
http://m.internethaber.com/kastelli-bes-parasiz-oldu-143469h.htm

TipiTip
15 Eylül 2017, 17:28
http://m.internethaber.com/kastelli-bes-parasiz-oldu-143469h.htm

sende buna inaniyorsan

cocuklari leyleklerin getirdiginede inanirsin :-)))

gamberoglu2000
17 Eylül 2017, 16:11
sende buna inaniyorsan

cocuklari leyleklerin getirdiginede inanirsin :-)))

uzunkopru arkadasim ben inaniyorum demedimki seninle ayni dusunceyi paylasiyorum yukarda oldu intihar etti yazilarini gordum onun icin linki koydum buraya intihar etti iddasi dogru onu demek istedim bu konu altinda onceki yazilara bakarsan gorursun ne demek istedigimi saygilarimla.

fantomas99
27 Ekim 2017, 23:10
Ben ögrenci iken camiilere gelirlerdi bu kombassan olsun birde öbür yüksek kabiliyetli adam Jetpa ci varya iste o. Herkes siraya girerdi para yatirmak icin. O zaman bile ben cocuk aklimla derdim bunlar o kadar kazanc payi nasil vercekler diye ama kimse dinlemiyor. Adamlar 25 % diye duyunca akillari tutuluyor. Birde bir kac kisiye ara sira herkesin önünde kar payini öderlerdi , o zaman herkes para yatirmaya gelirdi.

Birde su Jetpa Imza arbasi cikarcaz diye bir Katalog bastirmis resimleri ile. Ona gülerdim ama millet kandi. Komsulardan sonra paralarini alamayinca kafayi yiyenler vardi. "Gitti paralar gittii " diye yirtinanlari cok gördüm.

Rammstein
28 Ekim 2017, 00:15
merhaba arkadaslar,ben 2015"de bütün hisseleri verdim,borsa"ya gectik,bunu kombassan binasinda yaptik,benim gibi yapanlar oldumu?hepinize selamlar iyiki varsiniz

Ayni islemi bir tanidim yapmisti . Yalniz eskiden yatirdigi 3000 alman marki simdi 50TL olmus.

Beraber gitmistik Konya'daki ofisine. Hic unutamadigim; 2 yasli karikoca vardi. Zamaninda 200 bin mark yatirmislar.Galiba olanlardan habersiz gelmisler.

Ikisinin gozunde de aglamakli bir ifade vardi. O ani hic unutamam. Cok uzulmustum yasli basli insanlarin o aglamakli hallerini gorunce.

Bu insanlari dolandiranlar insallah obur tarafta cennet yuzu gormesin !

BndD
28 Ekim 2017, 04:52
Bu insanlari dolandiranlar insallah obur tarafta cennet yuzu gormesin !

Akletmiyorlar, akıllarını kullanmıyorlar, düşünmezler gibi sözler Kitabullahta kaç defa geçiyor.
Hal öyle olunca;
Allah diyecekki BEN sana akılmı vermedim ?

Onun için kimse öbür tarafa bırakmasın hesabını bu Dünyada görsün.
Zalimin karşısına çıksın desin ki haksızsın!!!

sputnik
17 Kasım 2017, 23:45
Bu holdinglerin yatacak yeri yok bu dünyada.
Cok ocak batirdilar, coookkk!!!

kara70
20 Kasım 2017, 19:38
Simdi düsünüyorum da keske o zamanlar camilere kar payi dagitmaya, veyahut yeni yatirim yapmak isteyenler icin geldiklerinde enselerine vurup ellerinden o paralari almak varmis. Sikayet bile edemezlerdi.

dr.metin
20 Kasım 2017, 22:00
dun arkadasim anlatti 12 sene sonunda parasini almis kombassanadan 3000€ alacagi varmis faizi ile birlikte 6000€

egeli
21 Kasım 2017, 13:17
Mahkeme kararı ile mi almış? Bize kaç senedir mektup bile gelmedi

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

selim16510
22 Kasım 2017, 15:41
Selamalar Arkdaslar normal akli basinda olan bir insan ne kombassan nede jetpa gibi sahtekar sirketlere para yatirip kar payi alir. Akil ve mantik var dünyada nerde görülmüs 25 % faiz olucak is degildi. Bende Birikimlerimi o zaman merkez bankasina yatirmisitim en garantisi oydu tabi faiz daha düsükdü ama hic bir sorun olamdan faiz ve ana parayi sonra cektim. hem devlet parayi calistirdi kazandi hemde ben. Malasef bizim millet dini kulanarak bunlar müslüman temiz diye herkesi dolandirdilar daha dogrusu iyi bir kazik atilar, azla kanat olmuyoruz bazi insanalrimiz kisa yolda zengin olucam basvurmadikalri methot yok. ben cevremden bile biliyorum mark zamaninda 250000-500000 mark yatiranlar oldu hep jetpa hemde kombassana.
jetpa bilindigi oraya yatiranlar hepsi üstüne soguk su ictiler. kombassan yatriranlardan haberim yok hic kimse darilmasin bu müslüman ayaklarina yatanlardan korkulur arkdaslar.
Burda tanidiklar var bunlar 3 kardeslerdi dönerci dükkanlari vardi dönerci dükkani actilar ve ufak baslatilar isi baya büyütüler 5-10 sene sonra hepsi teker teker ev yapmaya basladilar kredi cekmeden. yastk alti yapip biriktiler sanirim hepsi müslüman ya para cok tatli sanririm geldi finanzamt v-mann ( verdeckte ermittler ) bunlari icin girip herseyi orataya cikana kadar. resmen büyük bir sekilde vergi kacirmislar hepsinin evini ayni anda basip yakaladilar hepsi atilar iceri hepsi sonra kefil vererek cikti. verdikleri para büyük bir paraydi tam bilemicem. Demek istedim resmen müslümanligi kulanip suc isleyen cok almanyada vergi kacirmayany yokmu herhalde var ufak sirketler hepsi yapiyor, bizim millet cabuk köseyi dönücem diye 10 kazanip 3 gösterirsen finanzamtaki adamlar enayimi akli sira uyanikiz ya. Ondan dogru calsip isi yap az kazan temiz kazan derim herkese iyi günler dilerim.

bebegimsin
13 Aralık 2022, 16:30
Selam Kardesler,

Yukardada belirttigim gibi Kombassan simdiki ismiyle Bera Holdingden Para nasil cekiliyor ?
Yani tabiki artik Borsada ve Bizim Menkul Kiymetlerden nasil Hisse alim satim yapabilirim.

Yapan Arkdaslar varsa ve burada anlatir ve yardimci olurlarsa cok memnun kalirim.

Suan Bera Holding Hisseleri cikiyor ve bence zararin neresinden dönersek kar.

Lütfen bana anlatirmisiniz Hisselerimi nasil satacam, ve satinca Para nereye gelecek ?

Simdiden bilgi ve yardimlariniz icin cok tesekkür ederim.

webci
13 Aralık 2022, 16:36
Bir batana birdaha nasil guvenilir??
Yada haramzade yalancilara niye para yedirilir..

bebegimsin
13 Aralık 2022, 18:06
Bir batana birdaha nasil guvenilir??
Yada haramzade yalancilara niye para yedirilir..

Kardes yazdigimi tam okumadan cevap vermissin.

Bende Parami nasil kurtaririm diye yazdim.

Bizim Hisse Senetleri simdi Borsada islem görüyor. Bende bu Parayi nasil cekebilirim diye sordum.

satturko
13 Aralık 2022, 18:13
Dolandirilmak bir hastalik galiba:)
Bir defa yetmiyor mu ustam,ikinci kez yine para yatirmak istiyorsun?
Borsa da dönen dolaplar dan hic mi haberin yok?

bebegimsin
13 Aralık 2022, 18:21
Dolandirilmak bir hastalik galiba:)
Bir defa yetmiyor mu ustam,ikinci kez yine para yatirmak istiyorsun?
Borsa da dönen dolaplar dan hic mi haberin yok?

Kardes yazdigimi lütfen tam okuyun ondan sonra Cevap yazin.

Ne Para yatirmasi ??

Bu sekilde Konuyu bosuna acmis oluyorum bana herhangi bi yardimiz olmuyor bu sekilde.

Konuyu saptirmayalim lütfen

pc12
28 Mayıs 2023, 15:12
TDK'da yer alan bilgiler eşliğinde, Bera ismi ne demek ve anlama gelir sorularının cevabı şu şekildedir; İyilik, olgunluk, güzellik.
Acaba kime iyilik ,güzellik yapacaklar?

deniz2000
28 Mayıs 2023, 16:06
bir zihniyet var bu adamlar zaten bu kisileri kandiriyorlar
cokta iyi yapiyorlar kendi düsen aglamaz camide babamda 5vakit namaz kilardi
babami kandiramadilar, ve bir cok arkadasinida bunlara para yatirmak isterken caydirmis bir kisiydi

cünkü bizim ailede kandirilicak adam yok

deniz2000
28 Mayıs 2023, 16:44
Kardes yazdigimi lütfen tam okuyun ondan sonra Cevap yazin.

Ne Para yatirmasi ??

Bu sekilde Konuyu bosuna acmis oluyorum bana herhangi bi yardimiz olmuyor bu sekilde.

Konuyu saptirmayalim lütfen

Arkadasim Allah seninde yardimcin olsun

camilere git oradaki bazi yaslilardan yardimci olucak birisini bulursun halen bu mevzular üzerinden
cuma namazina gitdigim zaman ,konusan yaslilar var ben bazen aralarinda konusurlarken kulak misafiri oluyorum

webci
28 Mayıs 2023, 19:01
Arkadas parasini kurtarmak istiyor..kaptirilan parayi..
Daha cok faiz daha cok pay alma insani malesef boyle rezil edip kaptikactinin insafina terk ediyor..
Gecmis olsun..
Buzdolaba bir bak soguk su varmi..
Bir insan sabah aksam namaz kilsa oruc tutsa itikadi bozuksa cehennemliktir,,bu bir hadisdir,,ayrica agziyla insanlara iskence ediyorsa cehennemliktir..
Helal harami bilibile yiyorsa cehennemliktir..
Kul hakkina ALLAH karismaz..
Insanin basina ne geliyorsa eliyle diliyle islediklerindendir..
Iyilik ve guzellik ALLAH dandir..

Birbey 3.0
28 Mayıs 2023, 19:29
Kim herhangi bir nedende para kaptırdıysa üzülürüm. Kimse parayı kolay kazanmıyor. Onun için kutuplaşmaya gerek yok.