PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Vectra C Kombi 150 PS Dizel Automatic EZ 28.02.2005 Diagnose APK yada software ariyorum

bambumbam
13 Ağustos 2015, 10:43
Kendime bir Araba aldim Alman Bir kadindan cok iyi görünüyordu ve hosuma gitti aldim.

Fakat 2 Ay Sonra fark ettim ki arabanin Hem Yakiti cok hemde 1 Haftadan beri Ariza gösteriyor,

Arizanin problemi Autobahndan indin 50 lik yola orda arabaya gaza bastim hic hizli gitmedi yani sanki turbosu bozuk gibiydi.
belki aramizda bir tamirci vardir da bana fikir verebilir ?
Kontagi kapatip yeniden acarsam fehler gidiyor.

http://data.motor-talk.de/data/galleries/0/436/7325/68901417/207815320-w470-h353.jpg
bu resimdeki gibi Hatayi gösteriyor baska birsey de yazmiyor.

Arabalardan anlamiyorum ama yavas yavas kafa vermek istiyorum mesela diagnose islerine ne dersiniz basima bir dert acabilirmiyim :) ?

birde araba 60 lt dizel giriyor ve o 60 lt ile sadece 700 Km Sürülüyor bana göre bu az dir sizce ?

corumlu_fatih
13 Ağustos 2015, 11:56
Arkadasim o arabadan bende kullandim - 1.9 CDTI 150 PS Baujahr 2004 Manuellschaltung.
Aslinda cok memnundum - cünkü 180.000 km de aldim be 240.000 km sattim.
4500 € ya aldim ve 1700€ sattim.
Iki kere de sorunsuz izine gittim.
Bir tank ile 900 - 1000 km yapardim.

Gelelim senin sorununa:

Bunlarda Drosselklappe ve AGR-Ventil sorunu olabiliyor. Gaz almama sebebi bu olabilir - bende cok sükür olmadi.
Ayni arabayi bende kullandigim icin biraz arastirdim. Bir arkadasimda AGR-Ventil problemi var, araba cekmiyor ara sira.
O arkadas, AGR-Ventil olmasi lazim yanlis hatirlamiyorsam, söküp temizliyor - anlatdigina göre arabayi kaldirmaya gerek yokmus o parcanin sökülmesi icin.
Ben ama senin yerinde olsam kadini arar ve ondada ayni hata oldu mu diye sorarim - belki sana dogruyu söylemez ama.
Benim bildigim eger hata senden öncede varsa arabayi geri verme hakkin var - tabi iyi bir avukat bulman lazim.

Googleda sunu ara "vectra c schraubenschlüssel symbol" - hata hakkinda bilgi edinebilirsin

bambumbam
13 Ağustos 2015, 23:32
Corumlu usta,

ben bugün tamirci de bilgisayara baglattim ve Drosselklappe da ariza var diye gösteriyormus
Sordum 100% eminmisin diye bana 100% ögrenmek icin araba burda felan kalacak dedi.
Satici kisinin beni kandirdigini zanetmiyorum avukatlarlada ugrasmak istemiyoruzm birde aslinda :(

Bu schraubenschlüssel Symbol gitti ve onun yerine Bir kac saatligine tachoda mazot isaretin altindaki abgas motor isareti cikti Sasirdim ben biraz.

corumlu_fatih
13 Ağustos 2015, 23:51
Corumlu usta,

ben bugün tamirci de bilgisayara baglattim ve Drosselklappe da ariza var diye gösteriyormus
Sordum 100% eminmisin diye bana 100% ögrenmek icin araba burda felan kalacak dedi.
Satici kisinin beni kandirdigini zanetmiyorum avukatlarlada ugrasmak istemiyoruzm birde aslinda :(

Bu schraubenschlüssel Symbol gitti ve onun yerine Bir kac saatligine tachoda mazot isaretin altindaki abgas motor isareti cikti Sasirdim ben biraz.

Abgasleuchte yanarsa AGR de sorun olabilir:
http://www.motor-talk.de/forum/abgaskontrollleuchte-leuchtet-t4490541.html

AGR ve Drosselklappe bir birine bağlı olması lazım yani ikisi hatalı olabilir
Maalesef bu arabada hastalık.....

bambumbam
15 Ağustos 2015, 00:07
Abgasleuchte yanarsa AGR de sorun olabilir:
http://www.motor-talk.de/forum/abgaskontrollleuchte-leuchtet-t4490541.html

AGR ve Drosselklappe bir birine bağlı olması lazım yani ikisi hatalı olabilir
Maalesef bu arabada hastalık.....

Anlamiyorum iki fehle de birden cikmamaya karar verdi ve bügün hic cikmadi nedense
Parcayi da almistim tam Drosselklappe yi
bakacam haftaya tamirciye yine giderim ve gbilgisayara baglattiririm adam baksin ne alemde diye niye fehler cikmiyor diye. mesela-.