PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gümrük kontrolu

yubo
11 Temmuz 2017, 15:14
Deerli arkadaslar bende nasip olursa Austos 9-10 gibi yolacikacam sizlerden ögrenmek istedigim burdan komprosör getirmek istiyorum acaba gümrüklerde sorun cikarmi burdan birde kactane alkollo icecek hakkimiz var ben ilk defa gidecem arabayla nelere dikkat edeyim hayirli yolculuklar

TipiTip
11 Temmuz 2017, 15:20
Ülkeye giriş yapan yolcular için kişibaşı alışveriş limitleri:

• Sigara: 3 karton

• Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç)

• Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil)

• Parfüm: 600 ml

• Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet

• Çikolata ve Şekerleme: 2 kg

• Kahve: 1 kg

• Çay: 1 kg

neco54
11 Temmuz 2017, 15:39
Sucuk ve et götürmekte yasak. Yani hayvansal ürünler.

S&S

fuk_18
12 Temmuz 2017, 00:11
gizli sokabilirsin alkol falan kompresörede birsey digceklerini sanmiyorum telas yapma sorduklarinda gümrüge tabi birsey varmi diye yok dersin bagaji acar kapar biter

yubo
12 Temmuz 2017, 10:31
tesekkür ustam

SinanAy
14 Temmuz 2017, 10:39
gizli sokabilirsin alkol falan kompresörede birsey digceklerini sanmiyorum telas yapma sorduklarinda gümrüge tabi birsey varmi diye yok dersin bagaji acar kapar biter

Selamlar, eger fuk_18 arkadasin dedigi gibi yok der yalan söylersin, gümrük memuru da ac kapa yapmaz ve görürse, en azindan 1 saat arabayi bosaltirsin kardes.. Tabi üstüne eger yasaksa cezayi saymaya gerek yok. Bence önce Gümrükten bilgilendir, telefonla sorabilirsin, sonra karar ver.

Uzunköprü arkadasin yazdiklari Türkiye'ye girerken verilen izinler. Dikkat et, eger Bulgar'a ya da Sirbistan'a bu kadar icecekle girersen cok fena basin agrir. Mesela Macaristan sadece 20 tane (1Paket) sigarayla ülkesine girilmesine izin veriyor.

Hayirli yolculuklar.

hOrOz
14 Temmuz 2017, 11:43
Zaten @fuk_18 hep yamuk düşündüğü hep yolu kısadan almak düşünüyor

ama her seferinde duvara tosluyor başıda problemden kurtulmuyor

Vereceğiniz 10-15 € vergi bu kadar takla atmaya gerekmez

açıkcası ben böyle şeyleri yük edip götürmem belki bundan 20-30 sene önceydi

Türkiye de hem yerli hem yabancı bir sürü 300-500 tl ye komprosör var

TipiTip
14 Temmuz 2017, 12:04
beyler gümrük ve vergi kacirmayin !!!!

bunlar yol hastahane okul üniversite vs vs olarak bizlere geri dönüyor

tolga1903
14 Temmuz 2017, 17:07
Vergi ne ise de gümrük
Gümrük dediğiniz yerde satılan malların ucuz olması lazım dutty free adı üstünde,Nerde ise Almanya market Fiyat ları Hatta dahada pahalı burdan goturmeyip ne yapacağız,

TipiTip
14 Temmuz 2017, 17:17
Vergi ne ise de gümrük
Gümrük dediğiniz yerde satılan malların ucuz olması lazım dutty free adı üstünde,Nerde ise Almanya market Fiyat ları Hatta dahada pahalı burdan goturmeyip ne yapacağız,

hakkin neyse götür !!!

fazlaysa gümrügünü ödersin olur biter

kimse getirme demiyor !!!

sadece getirelen mallarin gümrügü vergisi ödensin deniliyor

bunda ne var ??

yubo
14 Temmuz 2017, 17:47
tesekkürler bilgileriniz icin arkadaslar