PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpek almak istiyorum

qarizma85
11 Temmuz 2017, 12:00
Slm bana bir köpek lazim 2 yasindaki kizim icin !
Köpekleri cok seviyor ve bende bitane almaya karar verdim
Hangi köpek tavsiye edersiniz az kili olan her gün 3 saat yanliz kalicak cocuk ve aile sever köpek aggresiv olmasin! Bahcemiz var etrafi kapali cikamaz bahceden

Yardiminizi bekliyorum tessekürler

akilsiz
11 Temmuz 2017, 12:33
Jack Russel olanlari tavsiye ederim

hOrOz
11 Temmuz 2017, 13:08
bence bu sevda dan vazgeç

bir iki ay oynayacak sonra sıkılacak

köpek bakmak o kadar kolay değil

izine bir yere gideceksin bırakacak yer arayacaksın

mamasıymış sigortasıymış sağlik giderleriymiş vergisiymiş

ilgileneceksin sabah akşam tuvaletine çıkaracaksın

yani akvaryum da balık ,bir kedi veya kafeste kuş beslemek gibi değil onlara bile bir sürü vakit ayırmak zorundasın

TipiTip
11 Temmuz 2017, 13:32
Jack Russel olanlari tavsiye ederim

usta bu köpek cinsi cok aktiv bir cins
cok sevimli evet ama acayip aktiv

yani bizim Türkler icin degil !!!

biz millet olarak kalpazan bir milletiz
öyle köpek ile uzun uzun yürüme oynama ilgilenme bize göre degil

köpege yazik olur

bence bu sevda dan vazgeç

bir iki ay oynayacak sonra sıkılacak

köpek bakmak o kadar kolay değil

izine bir yere gideceksin bırakacak yer arayacaksın

mamasıymış sigortasıymış sağlik giderleriymiş vergisiymiş

ilgileneceksin sabah akşam tuvaletine çıkaracaksın

yani akvaryum da balık ,bir kedi veya kafeste kuş beslemek gibi değil onlara bile bir sürü vakit ayırmak zorundasın

dogru demissin !!!!!

hayvan barinaklari cocuklari köpek istedi diye alip
sonrada bakamayip hayvan barinagina birakilan köpeklerle dolu !!!

bunu kolayca test edebilirsin !!

yakininda bir hayvan barinagina git aynen sor bak bakalim ne diyecekler

onun haricinde barinaklarda belirli saatlerde vatandas gelip o hayvanlari gezdirebiliyor

gir cocugunla bir kac sefer ilk önce orda alistir

köpek evin icine sicicak yola sicicak TEMIZLEYECEKSIN

köpek kusacak iseyecek temizleyeceksin tarayacaksin banyoya koyup yikayacaksin

evin ici araba kokucak kabul edeceksin osuracak kokuyu cekeceksin

evinde namaz kiliniyorsa kilmasi gereken kilmayacak

ve buna benzer bir ton pronlem

köpek her insan icin degil hele hele cocuklar icin bir oyuncak hic degil

Osmanbey34
11 Temmuz 2017, 14:03
ben jack russell tavsiye ederim ama...... acikcasi arkadaslara katiliyorum. babam da da var gidince cocuklar seviyor oynuyor cok güzel ama köpek bizim icin birsey degil. örnek 1 hafta bizde kaldi tatil zamani bakmasi cok zor. günde 5 kere disariya cikiyoruz gece bile ve uzun yol yapiyoruz.

ben acikcasi karsiyim bizim evde kus var ona bile bakamiyoruz. hangi hayvan olursa olsun, baka bileceksen al derim, ama bakamiyacaksan alma. benim bi arkadas da kus, köpek, tavsan ne varsa aldi ve geri verdi. bunlar oyuncak degil......

konuya geri dönüyorum sana jack russell tavsiye ederim, arkadasin yazdigi gibi bunlar cok aktiv ve ayni ufak cocuk gibi.... bi tavsiyede daha köpek alirsan belirli bir zaman sonra o hayvandan vazgecmesi imkansiz bunu unutma. biz iki üc sene sonra köpeyi vermeye kalkdik ve verdik. herkez cok üzüldü moral bozuklugu vs vs. O nunun icin cok cok iyi düsün derim. Simdi Köpek yaklasik 10 seneden beri bizde.evin genis olacak, zamanin olacak, köpek hasta olabilir, Doktor masrafi, steuer vs vs. Hata ve hata gelen misafirler bile memnun kalmiya bilir. bize gelen kisi ler köpek yüzünden gelmiyorlar.....Babam lar yeri geldi izine bile gidemediler. Hayvani heryere de birakamiyorsun. Bide sunu unutma örnek Jack Russell ile disarda gezerken, ben kizima vereyim köpek ile gezsinsin bude olmuyor, cünkü köpek baya bir kuvetli bir hayvan. elinden kaca bilir yada baska köpekler saldira bilir. Benim oglan 10 yasinda ona bile izin vermiyorum yanliz gezmesine.

yazdigim gibi baka bilirsen, zamanin bahcen ve ortamin da kabul ederse köpek cok güzel birsey....ben seviyorum ama kendim bakmak istemem. babamlarda var oraya gidiyoruz cocuklar oynuyolar o kadari da bizim icin yeter.

akilsiz
11 Temmuz 2017, 21:01
Hersey iyi hos da ama ölünce insan cok ama cok üzülüyor, kedi kopek kus fark etmiyor.

gamberoglu2000
11 Temmuz 2017, 21:16
eger hayvan severseniz bakamayacaginiz herhangi ne olursa olsun almayin ben cocuklarima herzaman derim iyi bir hayvan sever onu eve kapatmaz hayvanin yeri disaridir evin icinde beslenecek hayvan turleri belli.

qarizma85
11 Temmuz 2017, 22:59
is yerinde arkadaslara sorudum köpek olan kisilere bana Labrador tavsiye etdiler ne dersiniz

qarizma85
11 Temmuz 2017, 23:03
ilgilenmesi sorun deyil izine giderken birakacan arkadasimda var oda sorun deyil fakat yani m,esela 1 veya iki gün ilgilenmek icin zamanim olmasa terassin kapisini acarsam kendide cikip bahcede Zaman gecirsin öyle bir köpek istiyorum yani kendi halindede kalabilen! yazdigim gibi simdiye Kadar herkez is yerinde bana Labrador tavsiye ediyor

qarizma85
11 Temmuz 2017, 23:18
tmm cevremdeki tierheima bi gidip sorayim ozaman tessekürler

hOrOz
12 Temmuz 2017, 10:39
tmm cevremdeki tierheima bi gidip sorayim ozaman tessekürler

hocam bu canlı bir yaratık iki yaşındaki bebek için bir oyuncak değil

bunuda göz önünde bulundur

TipiTip
12 Temmuz 2017, 11:30
hocam bu canlı bir yaratık iki yaşındaki bebek için bir oyuncak değil

bunuda göz önünde bulundur

Haklısın usta

Ben dikkat etmemisim çocuk iki yaşındaymis

Usta akıl var mantık var iki yaşında çocuk için köpekmi alınır

Ben yaşı baya vardır düşündüm okumamisim iki yaşında olmasını

Bu Pilli oyuncak köpek değil

Bu durumda konuyu kendi şahsıma kapıyorum

Cevap yazmaya değmez ik yaşında çocuğa köpekmi alınır

ALLAH akıl versin

akilsiz
12 Temmuz 2017, 13:35
Arkadaslar birakin alsin, iki gun sonra zaten geri verecek olan o kopege olacak.
bende 12 yasinda cocuguna kopek alacak sandim.

qarizma85
12 Temmuz 2017, 23:48
Arkadaslar birakin alsin, iki gun sonra zaten geri verecek olan o kopege olacak.
bende 12 yasinda cocuguna kopek alacak sandim.

neden geri vereyim? ilk defa köpek almis olmuyorum ! sadece ben alali kac sene gecdi ve benim sordugum soruda hangi köpek 2 yasindaki kiz icin iyi olur ??? köpek bakmasi nasil diye sormadim!!!

soruyu iyi okuyup ona göre cevap verilirse sevinirim !

doktoru yemeyi sigortasi falan hepsini zaten biliyorum fakat kac sene gecdi suan icin 2 yasindaki kiz cocugu icin hangisi iyi olur onu bilmiyorum

eskiden rotweiler vardi ama cocuga onu alamam ki

V/S
13 Temmuz 2017, 01:37
neden geri vereyim? ilk defa köpek almis olmuyorum ! sadece ben alali kac sene gecdi ve benim sordugum soruda hangi köpek 2 yasindaki kiz icin iyi olur ??? köpek bakmasi nasil diye sormadim!!!

soruyu iyi okuyup ona göre cevap verilirse sevinirim !

doktoru yemeyi sigortasi falan hepsini zaten biliyorum fakat kac sene gecdi suan icin 2 yasindaki kiz cocugu icin hangisi iyi olur onu bilmiyorum

eskiden rotweiler vardi ama cocuga onu alamam ki

Bizim Labrador var , ve sunu belirtmem lazim. Köpek kiskanc olur

ve cocugnuzu belli bir yasa Kadar ( en az Yas 10 ) olmali ve yanliz birakilmaz.

Labradorlar iyi karakterli ve iyi huylu dur, ama cocuk gibi küserler,

kiskanirlar. 2 Saat bahcede yamur soguk yada asiri sicak olmamasi

sartiyla, birakilir. Ama Balkon olmaz. Ve yanliz kaldiginda birsey olursa

misal kacip birini isirdi, ve kazaya sebeb olmasi, hapis cezasina Kadar yolu var.

Bizimki Evin Bahcesinde kafasina göre takilir, cani istedimi eve girer yani tamamen

serbest, birde havuzda evin havuzunda yüzmeye bayilir. Zaten Afet köpegi ve

özel yetisdirildi.. Ev müsayit ve etrafi kapali oldugundan rahatiz.

Dolunay35
13 Temmuz 2017, 18:11
arkadaşlara katılıyorum bakması çok zor,benim iki tane muhabbet kuşu var onlara bakması bile zor,bazen satayım gitsin diyorum sonrada kıyamıyorum,alıştık bir kere,satması zor oluyor.

BYsabir
04 Eylül 2017, 22:25
Ben kizima yas günü hediyesi olarak minyatür pincher aldim simdi 11 yasinda ve 5 kilo agirliginda size tavsiye ederim ama yine iyi düsünün cünkü evde devamli biri olmasi gerek hayvanlarda sevgiye muhtac ve 15 sene yasarlar kolay gelsin.

ZSworld
05 Eylül 2017, 02:34
neredeyse iki ay olacak aldinmi bir köpek, almadiysan cocugana bir kedi bari aliver onunla ilgilenir.

Osmanbey34
05 Eylül 2017, 15:23
arkadaslar cocugunuza hayvan alacaksaniz kus alin ! benim kendimin de tecrübem, var akrabalarinda. cocuklar hayvanlarla SIFIR ilgileniyor.

izmit41
06 Eylül 2017, 22:25
Değerli Arkadaşlarım bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum.Seneler önce benim kızımda benden Tavşan istemişti ve almıştım.2 Hafta sonra bıktı ve Tavşanları bir iş arkadaşıma hediye ettim.Şunu kesinlikle unutmayın beslediğiniz Hayvanlerın esiri olursunuz.Neden diyeceksiniz sebebini anlatayım.Senelerce Güvercin besledim Kanarya besledim.Saka kuşu besledim.Bu konularda tecrübem olduğu için yazıyorum.Hatta bir zamanlar Kümesimde 300 Tane kanarya vardı.Hayvan beslemek o kadar kolay bir iş değil.Ayriyetten 2 Yaşındaki bir çocuk için Düşünmek bile Hata.
Saygılarımla