PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : steuererklärung 6 ay sürmesi normal mi??

dadaloglu38
10 Temmuz 2017, 22:34
selamün aleyküm kardeslerim.Bu senenin steuererklärung verdim subatta nisan sonunda da steuercu göndermis.2 ay bekledim cevap yok finanzamti aradim daha iki üc ay sürer dedi normalli bu yeni kanunmu cikti önceleri 2 ayda bitiyordu .Türkleremi öyle yapiyorlar anlamadim.Bu konuda bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim Tesekkür ederim simdiden

hOrOz
10 Temmuz 2017, 22:42
selamün aleyküm kardeslerim.Bu senenin steuererklärung verdim subatta nisan sonunda da steuercu göndermis.2 ay bekledim cevap yok finanzamti aradim daha iki üc ay sürer dedi normalli bu yeni kanunmu cikti önceleri 2 ayda bitiyordu .Türkleremi öyle yapiyorlar anlamadim.Bu konuda bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim Tesekkür ederim simdiden

Hocam milyonlarca işlem yapılıyor
dur bakalım seninki daha 2 ay olmuş
Ben online yaptım tabiki o zaman daha hızlı oluyor 5 haftada geldi

Türklere mi yapılıyor yorumu çok saçma

TipiTip
10 Temmuz 2017, 23:03

her belediyenin kapasitesi ayri

bazi yillar cabuk olur bazi yillar uzun sürebilir

ama yabanci düsmanliginla ne alakasi ??

paranoyak olmaya gerek yok usta

hope41
11 Temmuz 2017, 16:38
Ben eskiden Essen de otururken mesela cok uzun sürmüstü, ki ise basladigimda ilk olarak Essen de oturuyordum ve 4-5 ay sürünce saniyordum ki her yerde durum böyle ama Herne de 1-2 ay da para gelince anladim ki büyük sehir kücük sehir farkediyor :)

Bir de su önemli, verdigin tarih! Misal kimisi hemen Subat da veriyor ve hali ile ilk önce onlari yapiyorlar ve genelde cogu kimse daha gec verdigi icin yani yil ortasinda filan, hali ile birikiyor hepsi ve sonra verenlerinde islemlerinin bitmesi uzuyor. ok78rcp

hope41
11 Temmuz 2017, 16:39
Hocam milyonlarca işlem yapılıyor
dur bakalım seninki daha 2 ay olmuş
Ben online yaptım tabiki o zaman daha hızlı oluyor 5 haftada geldi

Türklere mi yapılıyor yorumu çok saçma

Online mi? Ilk kez duydum ya, kendin mi yaptin yoksa Steuerberater filan mi yapti? Öyle bir imkan varsa bizde deneyelim bir dahakine :)

hOrOz
11 Temmuz 2017, 16:48
Online mi? Ilk kez duydum ya, kendin mi yaptin yoksa Steuerberater filan mi yapti? Öyle bir imkan varsa bizde deneyelim bir dahakine :)

https://www.elster.de/elfo_down2.php?who=20111201

hocam 2011 den beri bu olanak var buradan software indiriyorsun gerekli yerleri dolduruyorsun sonunda gerekli belgeleri bastırıyorsun

Steuerberatere ne gerek var

online doldurduğunu online gönderiyorsun kağıtları da posta ile

centimne kadar hesaplıyor sana ne kadar geleceğıni gösteriyor

sonra banka hesabına o centine kadar olan meblağ geliyor

hope41
11 Temmuz 2017, 16:50
https://www.elster.de/elfo_down2.php?who=20111201

hocam 2011 den beri bu olanak var buradan software indiriyorsun gerekli yerleri dolduruyorsun sonunda gerekli blegeleri bastırıyorsun

doldugunu online gönderiyorsun kağıtlari a posta ile

centimne kadar hesaplıyor sana ne kadar geleceğıni gösteriyor

sonra banka hesabına o centine kadar olan meblağ geliyor

Ben kendim yapmadigim icin ne bileyim hep birilerine yaptirdik. Sago bilgi icin.

dadaloglu38
14 Temmuz 2017, 19:55
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Bekleyelim bakalım kaldığım yer küçük kasaba geçen yıllarda 2 ay içinde geliyor du ondan sordum