PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Izine Cikmadan Önce Özel Yurtdisi Saglik Sigorta Yapmayi Unutmayin(Auslankrankenschutz)

H@K@N
08 Temmuz 2017, 10:27
S.a Arkadaslar

Baslikta belirttigim gibi ister Türkiye isterse diger ülkeler olsun Özel Yurtdisi Saglik Sigorta yapmayi unutmayin.
Su anda Novitas BKK üyeleri icin Barmenia Versicherung'da cok cazip bir angebot var.

weltweiter Auslandsschutz 100 % Kostenerstattung für alle akut auftretenden ambulanten und stationären Heilbehandlungen, inklusive notwendiger Arznei-, Verband- und Heilmittel sowie bestimmter Hilfsmitttel und für schmerzstillende Zahnbehandlungen und Reparaturen am vorhandenen Zahnersatz.

Rettungsflug 100 % der Mehrkosten für einen Rettungsflug mit einem speziell dafür ausgerüsteten Ambulanzflugzeug

Rücktransport/Überführung 100 % Kostenerstattung für einen medizinisch notwendigen Rücktransport oder die Überführung eines Verstorbenen aus dem Ausland jeweils bis zum fünffachen Preis eines Linienfluges 1. Klasse.

18-59 yas arasi sadece kisi basi 5,16 € Yillik Buradan (https://www.novitasbkk.bkk-extraplus.de/de/service/online_abschluesse/reiseversicherung/reiseversicherung_1.xhtml)
00-17 yas arasi sadece kisi basi 4,32 € Yillik
Novitas BKK üyeligi olmayan kisi basi icin 10,80 € , Komple Aile icin 21,60 € Yillik Buradan (https://ssl.barmenia.de/de/service/online-abschluesse/jahres-reiseschutzbrief/rs.xhtml?prd=Versicherungspflichtrechner&produkt=193&pid=PKV+allgemein&dom=www.barmenia.de&p0=234003)

Not: Yillik derken her izine gidildiginde 45 gün icinde gecerli,daha genis bilgi icin Barmenia Versicherung Özel Yurtdisi Saglik Sigortasi AGB okumanizi tavsiye ederim.

uzayli
09 Temmuz 2017, 10:03
ADAC auslandschutz nasil

cenk1978
09 Temmuz 2017, 10:24
ADAC auslandschutz nasil

Bende 10 sene yakin adac den sigorta var...simdiye kadar bir kere kullandim...Tr deki doktor ve ilaç parasını Almanya ya gelince geri almistim bundan 8 sene önce.

gamberoglu2000
07 Ağustos 2017, 22:33
arkadaslar konu acilmisken bende bir sey sormak istiyorum ben adac plus uyesiyim ucakla turkiyeye gidicez 17-21 yaslarinda cocuklar orda kaza haricinde hastanelik bir durum olsa ucak hizmeti butun aileye gecerlimi yoksa sadece kaza halindeki hastane masraflarinami gecerli ben bunu tam anlayamadim kranken transport var ama hangi hallerde ve butun aileyi kapsiyormu? yardimci olursaniz sevinirim.

hOrOz
07 Ağustos 2017, 22:44
arkadaslar konu acilmisken bende bir sey sormak istiyorum ben adac plus uyesiyim ucakla turkiyeye gidicez 17-21 yaslarinda cocuklar orda kaza haricinde hastanelik bir durum olsa ucak hizmeti butun aileye gecerlimi yoksa sadece kaza halindeki hastane masraflarinami gecerli ben bunu tam anlayamadim kranken transport var ama hangi hallerde ve butun aileyi kapsiyormu? yardimci olursaniz sevinirim.

18 yaşından büyükler kendi sigortası olması gerek
Aile sigortası geçerli değil

gamberoglu2000
07 Ağustos 2017, 23:19
adac kendi sayfasinda 23 yas diye geciyor ve benim bilmek istedigim normal hastaliktada gecerlimi butun aileye krankentransport meselesi yoksa kaza halindeki hasta durumlarindami gecerli bunu tam anlayamadim.

hOrOz
08 Ağustos 2017, 00:24
adac kendi sayfasinda 23 yas diye geciyor ve benim bilmek istedigim normal hastaliktada gecerlimi butun aileye krankentransport meselesi yoksa kaza halindeki hasta durumlarindami gecerli bunu tam anlayamadim.

doğru değil .. 18 si doldurduktan sonra aile kapsamına girmiyor... geçerli değil ...

Beim Familienvertrag sind die minderjährigen Kinder mitversichert.
Bei einem Schadensfall vor dem 18. Geburtstag, ist das Kind versichert.
Mit Eintritt der Volljährigkeit entfällt der Versicherungsschutz.
Es besteht dann kein Anspruch im Schadensfall mehr.
Bitte denken Sie deshalb im Voraus daran, Ihr Kind rechtzeitig durch einen Einzelvertrag abzusichern.

sadece kazalar için değil bütün yatılı veya ayakta tedaviler için geçerli.
sadece yatılı durumlarda sadece 13000€ ya kadar ödeme garantisi veriyorlar

Der ADAC Auslands-Krankenschutz leistet bei medizinisch notwendiger ambulanter und stationärer ärztlicher Behandlung.
Bei einer stationären ärztlichen Behandlung geben wir eine Zahlungsgarantie bis 13.000,- €.
Ein medizinisch sinnvoller und vertretbarer Krankenrücktransport wird von uns organisiert und in unbegrenzter Höhe übernommen.

Transport sadece yaralı veya hasta kişiyi kapsar diğer aile üyeleri cebinden masrafı öder

aqua05
22 Ağustos 2017, 13:18
Arkadaslar bende ADAC plus üyesiyim ayriyetten Auslandkrankenschutz var 18,75 mi ne dir.Acaba bu ADAC plus üyesi Olsanda Auslandkrankenschutz yaptirman lazimmi bir arkadas sordu Benim aklima hic gelmemisdi,

hOrOz
22 Ağustos 2017, 13:41
Auslandkrankenschutz kişilerin sağlığı ile ilgili
ADAC plus araban ile ilgili

Auslandkrankenschutz diğer sigortalarda yapıyor bazı araba sigortalarının da özel uygun tariefeleri var

sanırım hastalık kasalarıda bir şeyler sunuyor

44Malatya
22 Ağustos 2017, 14:18
Haziran ayında almanyada sol dizimden ameliyat oldum, ağustosun başında türkiyede merdivende kayıp düştüm ve yine aynı sol bacağım burkuldu. Emin olmak için hastaneye götürdüler, orada emar çektiler. Sigorta bilgilerimi istemediler yalnızca pasaport numarasını aldılar.
Şimdi hesap kitap işi nasıl olacak, ben 1 haftadan beri almanyadayım

hOrOz
22 Ağustos 2017, 14:49
Haziran ayında almanyada sol dizimden ameliyat oldum, ağustosun başında türkiyede merdivende kayıp düştüm ve yine aynı sol bacağım burkuldu. Emin olmak için hastaneye götürdüler, orada emar çektiler. Sigorta bilgilerimi istemediler yalnızca pasaport numarasını aldılar.
Şimdi hesap kitap işi nasıl olacak, ben 1 haftadan beri almanyadayım

@44Malatya çok geçmiş olsun

bende 2 sene önce hastaneye gitmiştim önce YUPASS yok diye cepten ödemen gerekli dediler kağıtları doldurdular

tedaviyi yaptılar para pul soran olmadı sadece Güle Güle dediler ..

2 gün sonra yine başka hastaneye gittim yine YUPASS yok cepten ödemeniz gerek dediler

sadece kan ve idrar tahlili için 50 tl ödedim yine para pul sormadılar

44Malatya
22 Ağustos 2017, 14:56
Biraz önce türkiyeden haber aldım, menisküs yine yırtılmış. Almanya daki doktora görünsün demişler halbuki kendimi iyi hissediyorum.

Ödeme pasaport üzeri sigortayla yapılırmış

Hakki27
14 Kasım 2017, 19:19
Yanilmiyorsam bende aok dan var türkiyede muane oldum ilaclar aldim ve onlarin fisini getirip aok verdim hesaplanip kontoma yolladilar parayi. Taviseye ederim bilmeden arkadaslara...

Selcuk8
14 Kasım 2017, 19:44
Öncelikle herkese iyi akşamlar.

3 hafta önce Türkiye ye gelmeden sigortalı olduğum kurum; AOK ya gitmiştim, ve orada Türkiye ye gideceğimi belirtmiştim, onlar da bana tamam gidebilirsiniz demişlerdi. Bana extra bir kağıt yada sigorta yapmadilar.

Geçen hafta grip yüzünden devlet hastanesine gittim, beni zar zor muane ettiler, TC numarası istediler bende Alman vatandasiyim diye belirtmeme rağmen kayıt yapan memur bir kaç yeri Aradıktan sonra benim kaydımı yapıp acil de muane olmamı sağladı. Sağ olsun.

Bir iğne yaptıktan sonra bıraktılar,oyle eve geldim. Merak ettiğim şimdi benim orda muane olduğumu AOK ya bildireceklermi çünkü ben onlara kimliğim üzerinde yazan pasaport numarasıni verdim.

Bu aralar tekrar hastaneye gitme durumum var kalbimle ilgili.

Aslında benim niyetim hazır Türkiyedeyken Herhangi bir devlet hastanesinde komple bir Check UP yaptırmak. Ne nasıl olur bilmiyorum dönüşte AOK benden bu muane ücretlerini istermi istemezmi onu da bilmiyorum.

Bir yanımda diyor hiç başını ağrıtma gitme hastaneye dön Almanya da ne gerekiyor sa onu yap. Ama Türkiyedeki Tıp'ı görünce almanya'da hastaneye gidesim gelmiyor.

Söylemeden geçemeyeceğim, bizim Türkiye de ki tıp çok gelişmiş, hastaneler çok güzel olmuş ilgileniyorlar ve bu beni çok mutlu etti.

hekimoglu
14 Kasım 2017, 19:51
@Selcuk8 arkadasim AOK yazdigina göre almanyadasin, benim bildigim Almanya da yasayanlar Türkiye ye giderken bagli bulunduklari saglik sigortasindan auslandkrankenschein alir bunu Türkiye de SGK ya verir Türkiye de bulunduklari süre sigortaliliklari sisteme islenir bu sekil saglik hizmetlerinden faydalanirlar, almanyadasin demekteki kastim hollanda gibi ülkelerde farkli uygulanamalr oldugundandir, sana hic bir belge verilmemesi Türkiye dede bunu sormamalari bana biraz garip geldi yoksa sistem Almanya dadami degisti saglik kurumlari otomatik bilgilendirme durumunami gectiler bende merak ettim.

Selcuk8
14 Kasım 2017, 19:55
@Selcuk8 arkadasim AOK yazdigina göre almanyadasin, benim bildigim Almanya da yasayanlar Türkiye ye giderken bagli bulunduklari saglik sigortasindan auslandkrankenschein alir bunu Türkiye de SGK ya verir Türkiye de bulunduklari süre sigortaliliklari sisteme islenir bu sekil saglik hizmetlerinden faydalanirlar, almanyadasin demekteki kastim hollanda gibi ülkelerde farkli uygulanamalr oldugundandir, sana hic bir belge verilmemesi Türkiye dede bunu sormamalari bana biraz garip geldi yoksa sistem Almanya dadami degisti saglik kurumlari otomatik bilgilendirme durumunami gectiler bende merak ettim.Yani ben bana en azından bir belge vereceklerini beklemistim. Özellikle iki kere söyledim Türkiye ye gidiyorum diye. AOk da ki çalışan kadın bir sorun yok gidebilirsiniz dedi. Bende şaşırdım. Şayet öyle bir şey lazım sa bana bir şekil de göndermeleri gerekiyor.