PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : privat weg haklari?

deli divane
11 Ağustos 2015, 18:57
Arkadaslar ben bir doppel haus ev aldim anahtar teslimi ekim gibi olacak ( Ev 1910 yapimi) Benim sorum aldigim ev cikmaz sokakta ve privat weg diye geciyor yani yolun en kösede ki ev sahibine ait benim ne gibi haklarim var ? Gerci haftaya bauamtta gidip biraz bilgi alacam ama privat weg sahibi biraz cins ve paraci oldugunu duydum.. Evi alirken evin privat weg de ve herseyini biliyiordum bu arada privat weg de en son ev benim ev baska ev yok (benim evden önce 6 ev daha var) benden sonra baska ev yok.. Park yerim de simdilik yok ama bauamttan izin alirsam yapacam sorum kendi kapimin önüne kadar esyalari indirip bindirme yada tadilat zamani konteynir koyma gibi bir hakkim var mi ? Privat weg sahibi diyebilirmi tadilat zamani benim yolumu isgal edemezsin diye her hangi bir hakki varmi? yardimlariniz ve fikirleriniz icin tesekkürler saygiyla

Renegade
11 Ağustos 2015, 22:26
Sayın arkadaşım..
İsmi üzerinde privat weg... Adamın kendi malı arazisinin üzerindeki yolu.. istediği an istediğini yapabilir. Hiçbir hakkında yok.. Bu tür bulaşık konulardan bu tür yerlerde olan evleri ucuza elden çıkartırlar genellikle. Eğer ucuza kapattım diye sevindiysen ve adamda nam yapmış bir fırsatçıysa seni çok üzer.. 2004 senesinde alacağım evden bu sebeple vazgeçmiştim. Daha birkaç kez eve bakmaya gittiğimizde bile adam satıcılarla kavgalı olduğunu , O yolu kullanamayacağımı , diğer yan evdeki komşuyla ortak kendi arazilerimiz içerisinden yol açabilirsek açmamızı hatta o yola kapı koyacağını söyledide şansım vardı o an vazgeçmiştim.. Benzer durum varsa hiçbirşey yapamazsın adamın tapulu arazisinden kendisine yol yapmışsa arazi halen kendi malıdır.. ne derse onu yapmak zorunda kalırsın. ucuza elden çıkarttıkları bu tür evlere dikkat edin.. bir sürü zararına geri satanlar benzer durumlar yaşayanlar çok oldu..

deli divane
11 Ağustos 2015, 23:31
Sayın arkadaşım..
İsmi üzerinde privat weg... Adamın kendi malı arazisinin üzerindeki yolu.. istediği an istediğini yapabilir. Hiçbir hakkında yok.. Bu tür bulaşık konulardan bu tür yerlerde olan evleri ucuza elden çıkartırlar genellikle. Eğer ucuza kapattım diye sevindiysen ve adamda nam yapmış bir fırsatçıysa seni çok üzer.. 2004 senesinde alacağım evden bu sebeple vazgeçmiştim. Daha birkaç kez eve bakmaya gittiğimizde bile adam satıcılarla kavgalı olduğunu , O yolu kullanamayacağımı , diğer yan evdeki komşuyla ortak kendi arazilerimiz içerisinden yol açabilirsek açmamızı hatta o yola kapı koyacağını söyledide şansım vardı o an vazgeçmiştim.. Benzer durum varsa hiçbirşey yapamazsın adamın tapulu arazisinden kendisine yol yapmışsa arazi halen kendi malıdır.. ne derse onu yapmak zorunda kalırsın. ucuza elden çıkarttıkları bu tür evlere dikkat edin.. bir sürü zararına geri satanlar benzer durumlar yaşayanlar çok oldu..

o yol üzerinde bana gelesiye kadar 6 ev daha var onlar arabalarini kendi evlerinin önüne park edebiliyor yol kenari onlarin arsa oldugu icin cünkü benim arsa 1000 metre kare ama yol tam benim evin önünde bitiyor indi bindi yada erzaklari bosaltma hakkim oldugunu biliyorum daha ne gibi haklarim var kaptma hakki yok yangin cikti yada hasta biri var onlari engellemesi imkansiz. 2 ci konu dogru ucuza aldim kendimce banka sirf arsa bedeli 190 bin cikardi ben 110 bine evi ve arsa aldim daire almaktan iyi diye düsündüm kendimce en kötü ihtimal 30 metere erzaklari elimde tasir yine mehr famile hausda oturmazdim kenimce (cünkü yemin ettim) bu benim fikrim aldigim yerin eksisi bu privat weg ve benim bulundugum bölgede 110 bine daire alamiyorum 40 bin euro masrafi var kredi olarak banka 170 bin onayladi ben kabul ettim kira ödüyorum suan 560 euro taksitler 535 euro sonucta benim olacak ben korkmuyorum ögrenmek istedigim daha ne gibi haklarim var onu ögrenmek istiyorum .ayrica kendi fikrim olarak sana bir sorum olacak sen bauamtta gidip sordunmu o ev hakkinda ne gibi haklarin oldugunu kafasina göre kapi filan koyamazlar sen oraya ucarakmi girecekdin ? muhakkak bir yol gösterecek belediye ayni sekilde bana göstersin yapalim asfalt olmaz toprak olur yol!! (noterde imzalari attim evi aldim sahis huzur evinde kaliyor evi satan devletin tahin ettigi bir bakici )

talo176
11 Ağustos 2015, 23:42
slm arkadasim,
inan ki, yazdiklarini okumakta zorluk cekiyorum.. ne virgül ne de nokta koymadan yaziyorsun.. :)
en iyisi resim cek ve ekle buraya arkadasim.. bazen resim(ler) daha iyi anlatir.. (seni kirmak istemedim, yanlis anlama sakina arkadasim)

Renegade
11 Ağustos 2015, 23:56
Benim vazgeçmiş olduğum ev bir köydeydi, Satın almak istediğim evin arkasındaki bahçesine arka taraftan gelen sokaktanda derme çatma yola benzer birşey açmışlardı bunlar kavga edince.. Kendi açtıkları yerden giriyorlarmış fakat bauamt dan müsade falan alınmamış rastgele olay çıkmasın diye o an için geçici çözüm göz yumuyorlardı.. Satın almak istediğim evi satan kişiyle privat yolun sahibi olan kavgalı olduğu komşusu zaten yolu ayırmışlar yoldan diğer evin arka bahçesinden büyük hof a girişi vardı.. Yani yolu kapatıp kapı koyacam diyen adamın evinin resmii girişi farklıydı.. Arka taraftan traktör gibi scheune giriş için kendi arsasından açmış olduğu yolda başkaydı. Sonuçta her ikisininde açmış olduğu yollar planlarda yol görünmüyor.. Yıllardır öyle geçinip gitmişler.. Uğraşmadım .. Ev çok bende müstakil evdeyim MFH yada daire kolay kolay girmem. Hatta kimseyle duvar bağım yok 573 metre arsanın içinde benimde müstakil evim.

deli divane
11 Ağustos 2015, 23:58
slm arkadasim,
inan ki, yazdiklarini okumakta zorluk cekiyorum.. ne virgül ne de nokta koymadan yaziyorsun.. :)
en iyisi resim cek ve ekle buraya arkadasim.. bazen resim(ler) daha iyi anlatir.. (seni kirmak istemedim, yanlis anlama sakina arkadasim)
inan buna hic kirilmam!! nokta ya da virgül yok diye ama sen de lütfen cümle baslangicina büyük harfle girsen iyi olur :) ben en iyisi dedigin gibi resim cekip koyayim lise terk normal görürüsen sevinirim.
saygilarima.

Benim vazgeçmiş olduğum ev bir köydeydi, Satın almak istediğim evin arkasındaki bahçesine arka taraftan gelen sokaktanda derme çatma yola benzer birşey açmışlardı bunlar kavga edince.. Kendi açtıkları yerden giriyorlarmış fakat bauamt dan müsade falan alınmamış rastgele olay çıkmasın diye o an için geçici çözüm göz yumuyorlardı.. Satın almak istediğim evi satan kişiyle privat yolun sahibi olan kavgalı olduğu komşusu zaten yolu ayırmışlar yoldan diğer evin arka bahçesinden büyük hof a girişi vardı.. Yani yolu kapatıp kapı koyacam diyen adamın evinin resmii girişi farklıydı.. Arka taraftan traktör gibi scheune giriş için kendi arsasından açmış olduğu yolda başkaydı. Sonuçta her ikisininde açmış olduğu yollar planlarda yol görünmüyor.. Yıllardır öyle geçinip gitmişler.. Uğraşmadım .. Ev çok bende müstakil evdeyim MFH yada daire kolay kolay girmem. Hatta kimseyle duvar bağım yok 573 metre arsanın içinde benimde müstakil evim.

Arkadasim tas at kolun acilsin ben 9 yildir bu almanya da yasiyorum ve 3 yildir ev ariyordum.. kapitalim hic yok sadece ( noter kosten ve diger masraflari karsilayack param vardi ) Ben NRW yasiyorum bu evi uygun fiyata alma nedeni. ev sahibi esimi cocuklugundan beri tanidigi icin.. ( satilacaksa ona satilsin diyor )
ilgin ve cevabin icin tesekkürler saygiyla kal..

bulba31
29 Ağustos 2015, 11:35
Arkadasim yazacaklarim seni üzebilir.

Senin sadece zufahrtsrecht in ve laufrecht in var.
Insaat zamani container problem olabilir.
container icin Arazi sahibinden izin alman gerek,izin vermez ise senin icin container pahalliya malolur.
Izin vermez ise ne olur?
gemeinde nin parkplatzini kiralarsin container i parkplatza koyarsin.
Arazi sahibi ile anlasma ya bak.

f4scistx
29 Ağustos 2015, 12:02
Arkadasim öncelikle hayirli olsun. Bende nrw mk dan geliyorum.
Hatta bende bir yildir derinden ev ariyorum. Cok güzel oldu bu konu bana cok yardimci oluyor

Bence sen yolun sahibinle bi konus. Normalde problem yapacagini sanmam kim yeni tasinan birisine bir kac gün icin problem yapar. Normal sartlarda... Takipdeyim konuyu !

deli divane
30 Ağustos 2015, 19:33
Evet arkadaslar persembe günü bauamtta terminim vardi ve gittim. Saolsun ordaki memur cok iyi biri cikti ve bana her yolu anlatti evin cok eski den kalma bir hakki varmi diye arsivlere bile bakti ama sonuc olumsuz.. BULBA31 arkadasin dedigi gibi sadece indi bindi yapabilirsin dedi..
1: kendi arsanin icine park platz yapabilirsin izin sorun olmaz dedi.
2: Anbau yapabilirmiyim diye sordum. Yan komsunu engellemeyecek sekilde hic proplem cikmaz dedi. ( Demek istedigi arka tarafa yapmak istersen yandaki komsunun izni ve imzali kagit gerekiyormus )
3: Kendi arsama park plazt yapmak icin bager lazim diye soru sordum privat weg sahibiyle mecbur anlasmak zorunda oldugumu söyledi. ( dedim anlasilacak birine benzemiyor diye duydum dedim. Sende ona evinin arka tarafinda 2 odanin kacak oldugu seklinde konus dedi yaptigi odalarin izni yokmus.)
4: Ayin 15 de anahtari alayim öyle gidip konsumayi düsünüyorum.( Aldigim evle privat weg sahibide ilgileniyordu )
Ev hakkinda ne yasarsam olumlu yada olumsuz zaman buldukca burdan yazarim hersey gönlünüzce olsun..