PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vatana ulaştık

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 10:16
Arkadaşlar yolların durumumu belirtmek isterim.

Yolculuk Frankfurttan gece saat 01.00 de başladı. A3 da çok aşırı yol çalışma tadilatı var. Hele birtanesi tam 15 km, sol şerit dar, oraya dikkat. 4 saatte Almanyayı çıktık. Bu ara iki arabayız. Avusturyada bi kahvaltı molası verdikten sonra yolumuza devam ettik. Sabah saati olduğu için Wien taraflarında iki ayrı noktada trafik sıkışıktı. Allahtan Roaming kalktıda hemen google mapsdan ikisindende kurtulmayı başardık. Yoksa iki saat kayıbımız olacaktı. Macaristana girdikten sonra Sırbistana doğru ilerledik. Derken Röszkeye varmadan tabeleda sınırda en az 180 dakikalık bi süre olduğu yazıyordu ingilizce. Bende 3 saat beklemektense Tompaya giderim daha iyi diye düşündüm. Tompaya vardık, benim durduğum sırada önümde 6 araba vardı. Sırpa girmemiz yarım saat sürmedi. Yanlız oradan otoyola bağlanmak biraz sıkıntılı oldu. Bağlanmamız gereken yol tadilatta olduğu için kapalıydı, mecburen yolu köylerden geçerek uzattık. Navi eğer aktüel değilse o yolu bulmak çok zor. Ama akşamına Allaha şükür Aleksinactaki Bosphorus Otele kazasız belasız ulaştık.
Macar Sırp sınırında bu ara en az 5 saat bekleme sırası oluşmuş.

Güzelce dinlendikten sonra sabah saat 11 de otelden yola devam ettik. Sırpdan Bulgara geçmek tahminim 1,5 saate mal oldu. Ufak tefek molalardan sonra arkadaşlardan Kapıkulede yoğunluk olduğunu duydum. İnternetten takip ettikten sonra direk Yunanistan'a kaçtık. Girmemiz yarım saat ancak sürdü. Ardından hemen Kastaniesi takip ettim ve Pazarkule sınır kapısını ulaştık. 2,5 saat bekledikten sonra Vatana giriş yaptık hamdolsun. Şimdi güzelim İstanbuldayız. Cumartesi istikamet Kapadokya, ardından Antalya.

Baklım döüş nasıl olacak.

Sorular olursa yanıtlayabilirim.

Saygılar

karam82
05 Temmuz 2017, 10:23
Bilgiler icin teşekkürler arkadasim

Tüm Vatandaslarimiza kazasız belasız gidip gelme nasip olsun..

iyi Tatiller

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 11:11
Rica ederim usta. Burda ne için zaman ayırıpta yazılarımızı yazıyoruz? Arkadaşlarla faydalı olabilmek için. En azından ben bunu severek yapıyorum.

MiAy
05 Temmuz 2017, 12:23
deli-kadir Ustam,
Tompa kapisi hakkinda sorum olacakti.
Türkiyeden gecen sene gelirken gümrüge yaklasirken Tompa diye tabela vardi ve oradan ayrilip Tompa kapidan cikis yapmistik.
Buradan yani Almanyadan giderken Tompa diye tabela görememistim.
Tabela varmi veya tam olarak nereden ciktiniz ?
Yardimci olabilirsen sevinirim.
Tesekkürler

Ayrica yollar hakkinda bilgilendirme icinde tesekkürler...

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 14:51
MiAy kardeşim rica ederim.

Şimdi şöyle, eğer direk Tompa kapısından çıkmaya niyetliysen M5 otobanının 91. kilometresindeki çıkışını alıp sırasıyla Jakabszallas, Kiskunhalas ve Tompayı takip etmen gerek. Tompaya en kısa yol bu.

Ben ama Röszkeye yakın Tompaya gitmeye karar verdiğim için 165. kilometresindeki çıkışı aldım ve Morahalom, Assothalom ve Tompayı takip etttim.

Şunuda söyliyeyim, eğer arabadaki herkes Alman vatandaşı ise Assothalom kapısını tavsiye ederim, orada ufak bir sınır kapısı daha var. Çalışma saatleri yanlız 7-19 arası. Geçen sen ben ve eşim Türk vatandaşı olduğumuz için geçirmediler..

cenk1978
05 Temmuz 2017, 15:04
Arkadaşim yolculuğunuz geçmiş olsun.
Bu bosborus otelinde konaklama fiyatlari nedir.önceden reservasyon gereklimi ?

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 16:41
Ben 3 ay öncesinden 4 kişilik rezervasyon yaptım booking.com dan ve 4 kişi için 101 Euro verdik.

Önceden rezervasyon tavsiye ederim, biz gittiğimizde 3 tane çocuklu aile boş oda arıyorlardı

yniobe45
05 Temmuz 2017, 19:08
Allah sag salim geri dönüsü de nasip etsin.

Egal77
05 Temmuz 2017, 22:04
Peki bu tompa sınırından türk vatandaşları geçe biliyormu ayrica 7-24 açıkmı kapı ??

imparator29
05 Temmuz 2017, 22:08
Darısı bizim başımıza hayırlısı bakalım.ve ayrıca vatana ulaşan gurbetçilerden yol durumunu bekliyoruz.
Ayrıca deli kadir kardeş bulgaristanda ki yeni yapılan otoban nasıl onla ilgili bir bilgi verirmisin teşekkürler.

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 22:23
Peki bu tompa sınırından türk vatandaşları geçe biliyormu ayrica 7-24 açıkmı kapı ??

Tompa 7/24 açık ve Türk vatandaşları geçebiliyor

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 22:24

Amin kardeşim. Allah razı olsun

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 22:25

Amin, hayırlısıyla inşallah

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 22:29
Darısı bizim başımıza hayırlısı bakalım.ve ayrıca vatana ulaşan gurbetçilerden yol durumunu bekliyoruz.
Ayrıca deli kadir kardeş bulgaristanda ki yeni yapılan otoban nasıl onla ilgili bir bilgi verirmisin teşekkürler.

Kardeş Bulgarda yeni yapılan otoyol geçen sene bitti. Yeni yapılı olan çevre yolu. Yollar süper. Ve kusursuz. Sırbistan'da ise niş dimitrovgrad arası yol yapımı devam ediyor. İnşallah seneye bitet

MiAy
05 Temmuz 2017, 22:30
MiAy kardeşim rica ederim.

Şimdi şöyle, eğer direk Tompa kapısından çıkmaya niyetliysen M5 otobanının 91. kilometresindeki çıkışını alıp sırasıyla Jakabszallas, Kiskunhalas ve Tompayı takip etmen gerek. Tompaya en kısa yol bu.

Ben ama Röszkeye yakın Tompaya gitmeye karar verdiğim için 165. kilometresindeki çıkışı aldım ve Morahalom, Assothalom ve Tompayı takip etttim.

Şunuda söyliyeyim, eğer arabadaki herkes Alman vatandaşı ise Assothalom kapısını tavsiye ederim, orada ufak bir sınır kapısı daha var. Çalışma saatleri yanlız 7-19 arası. Geçen sen ben ve eşim Türk vatandaşı olduğumuz için geçirmediler..
Ustam,
Yazdıklarını aynen kopyaladım telefonuma.
Eğer gerekirse Röszke kapıda yoğunluk olursa yazdığın gibi gideceğim nasipse.
Assothalom kapıyı biliyorum. Hanımla ben Türk vatandaşıyız, kızlarım çifte vatandaş onun için bize faydası yok o kapının.
Tekrardan bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
Güzel tatiller sizlere...

Birde Ustam, bu Bosphorus oteli temizlik yönünden nasıl ?

akbaba
05 Temmuz 2017, 22:34
deli-kadir gecmis olsun,Allah sana ve tüm izincilerimize kazasiz-belasiz gelmeyide nasip etsin.
hangi gün yola ciktigini ben anlayamadim,benim ailem dün yani sali günü sabah 7'de Frankfurttan yola ciktilar,passau-budapeste-belgrad-sofya derken bugün carsamba günü öglen 12'de istanbula vardilar. söylediklerine yollar bos ve gümrüklerde hic bekleme yokmus.

Egal77
05 Temmuz 2017, 22:46
Burdan macaristan gümrük kapıların yoğunluğuna bakabilirsiniz.
http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo?field_hat_rszakasz_value=szerb+határszak asz

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 23:33
Ustam,
Yazdıklarını aynen kopyaladım telefonuma.
Eğer gerekirse Röszke kapıda yoğunluk olursa yazdığın gibi gideceğim nasipse.
Assothalom kapıyı biliyorum. Hanımla ben Türk vatandaşıyız, kızlarım çifte vatandaş onun için bize faydası yok o kapının.
Tekrardan bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
Güzel tatiller sizlere...

Birde Ustam, bu Bosphorus oteli temizlik yönünden nasıl ?

Desene bizimle aynı durumdasımız. Biz Türk vatandaşı hanımla, iki kızım çifte.. :)

Otel tertemiz..

Güzel dileklerin için teşekkürler

deli-kadir
05 Temmuz 2017, 23:37
deli-kadir gecmis olsun,Allah sana ve tüm izincilerimize kazasiz-belasiz gelmeyide nasip etsin.
hangi gün yola ciktigini ben anlayamadim,benim ailem dün yani sali günü sabah 7'de Frankfurttan yola ciktilar,passau-budapeste-belgrad-sofya derken bugün carsamba günü öglen 12'de istanbula vardilar. söylediklerine yollar bos ve gümrüklerde hic bekleme yokmus.

Akbaba biz 01.07.2017 sabah saat 1 de çıktık, 02.07.2017 saat 21 gibi İstanbul Sancaktepeye ulaştık. Ama hafta arası yollar boş olur. Biz bide otelden saat 11 de çıktık. İyice dinlendik yani

mustafa200222
05 Temmuz 2017, 23:54

Yollar bos arkadaslar pazartesi saat 14 de Dresden sehrinden yola ciktilar arkadasim yollar bos sadece kapı kulade 1 saat kadar oyalanmislar grune kart turkiyede gecerli degilmis siz kontrol edin sigortaniza sorun okadar selamlar

sopeli
06 Temmuz 2017, 15:10
Arkadaşlar yolların durumumu belirtmek isterim.

Yolculuk Frankfurttan gece saat 01.00 de başladı. A3 da çok aşırı yol çalışma tadilatı var. Hele birtanesi tam 15 km, sol şerit dar, oraya dikkat. 4 saatte Almanyayı çıktık. Bu ara iki arabayız. Avusturyada bi kahvaltı molası verdikten sonra yolumuza devam ettik. Sabah saati olduğu için Wien taraflarında iki ayrı noktada trafik sıkışıktı. Allahtan Roaming kalktıda hemen google mapsdan ikisindende kurtulmayı başardık. Yoksa iki saat kayıbımız olacaktı. Macaristana girdikten sonra Sırbistana doğru ilerledik. Derken Röszkeye varmadan tabeleda sınırda en az 180 dakikalık bi süre olduğu yazıyordu ingilizce. Bende 3 saat beklemektense Tompaya giderim daha iyi diye düşündüm. Tompaya vardık, benim durduğum sırada önümde 6 araba vardı. Sırpa girmemiz yarım saat sürmedi. Yanlız oradan otoyola bağlanmak biraz sıkıntılı oldu. Bağlanmamız gereken yol tadilatta olduğu için kapalıydı, mecburen yolu köylerden geçerek uzattık. Navi eğer aktüel değilse o yolu bulmak çok zor. Ama akşamına Allaha şükür Aleksinactaki Bosphorus Otele kazasız belasız ulaştık.
Macar Sırp sınırında bu ara en az 5 saat bekleme sırası oluşmuş.

Güzelce dinlendikten sonra sabah saat 11 de otelden yola devam ettik. Sırpdan Bulgara geçmek tahminim 1,5 saate mal oldu. Ufak tefek molalardan sonra arkadaşlardan Kapıkulede yoğunluk olduğunu duydum. İnternetten takip ettikten sonra direk Yunanistan'a kaçtık. Girmemiz yarım saat ancak sürdü. Ardından hemen Kastaniesi takip ettim ve Pazarkule sınır kapısını ulaştık. 2,5 saat bekledikten sonra Vatana giriş yaptık hamdolsun. Şimdi güzelim İstanbuldayız. Cumartesi istikamet Kapadokya, ardından Antalya.

Baklım döüş nasıl olacak.

Sorular olursa yanıtlayabilirim.

Saygılar

slm kardesim gecmis olsun sana bir sorum olacak. pazarkule gümrükü nasil islem nasil kontroller nasil yani bekleme süresi cokmu sana göre ?? sen 2,5 saat yazmisin 5 arabami vardi önünde yoksa daha cokmu??? ve dutyfree varmiydi kardesim birde wc felan durumlari nasildi kardesim . malum aile ile gidecem
saygilar sopeli

deli-kadir
06 Temmuz 2017, 17:27
Aslında işlem hızlı ilerliyor, yanlız izinin ilk haftası olduğu için orasıda doluydu. Ama kapıkuleden geçseydim 10 saat bekliyecektim. Memur sadece bagajı açtırdı, gümrüklük eşya var mı diye sordu. Yok dedim kapat devam et dedi. Dachboxu sormadı bile. WC Türkiyeye girmeden yunan tarafında vardı, bizimkiler giti bir kaç defa