PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THY ile ucanlar icin önemli bilgi

Selam
03 Temmuz 2017, 12:37
Selam,

bugün THY müsteri danisma hizmetleri telefon numarasini aradim ve 2 hafta sonraki ucus icin ne olur ne olmaz diye bilgi aldim.
Iyiki aramisim.

Bu bilgileri size panik yapmak icin degil sadece edindigim bilgileri size aktarmak icin yaziyorum.

Ucak biletlerini esim ve cocuklarim icin tam yilbasi gecesi 31.12.2016da almistim. Bu zamana kadar THYden benim cep telefonuma ve email adresime bilet aldigima ve degisikler üzereni dair devamli bilgiler geldi. Bildiginiz gibi mayis ayinda kilo hakkindada bir-iki degisiklikler olmustu. Bu sebebden ve ucus saatlerin devamli degisiklerinden dolayi bu sabah THY´i aradim ve bilgi edindim.

Telefondaki bayan görevliye 2 hafta sonraki ucus hakkinda herhangi bir degisikligin olup olmadigini sordum. Aldigim cevap hicte hosuma gitmedi. Ucus vakitleri gene degismis ve bana yeni ve güncel olan saatleri telefonda verdi. Tamam bu sorun degil, esas sorun bu zamanda kadar, yani biletleri aldiktan simdiye kadar, THY´nin sistemlerinde radikal degisikler olmus. Ucmak istiyen kisi, bileti oldugu halde, müsteri hizmetlerini arayip yeni sisteme kayit olmasi lazimmis. Ve bu yeni sisteme müsteri kendisini kayit ettirmesi lazimmis. Bu olmazasa, yeni kayit sistemi, müsterinin bileti oldugu halde ucaga alinmama tehlikesi dahi varmis. Ilk önce saka zannettim ama telefondaki görevli bayan bana gayet ciddi durumu anlatti.
Durum böyle ise neden THY beni aramayi gerek görmedi ve beni bu konu üzerine bilgilendirmedi diye sordum. Aldigim cevap sadece özür dileriz oldu. Uzun lafin kisasi yani ben bugün THY aramasaydim ucaga binememe tehlikesi daha olacakti.

Onun icin sizlere önerim, egerki THY ile ucacaksaniz müsteri danisma telefonunu arayin ve bilgilenin. Allah korusun su güzel günümüzde yollarda rezil olmayalim.

44Malatya
03 Temmuz 2017, 13:14
Tşkler bilgi için hocam. Bizim uçuş 21 nde, birde ben arayayım. Uçuş saatlerini ileriye mi geriye mi almışlar?

aslankral
03 Temmuz 2017, 14:04
biletleri yilbasindan önce Opoda dan almistim yilbasindan sonra THY den mail geldi ucak saatleri gidisde 1 saat ileri alinmis, o ara yük hakkida 23 kiloya düsmüstü
yük hakki icin müsteri hizmetlerini aradigimda sikinti yok yük hakkiniz 30 kg demisdi telefondaki, ucak saatleri degistigi icin gidis-dönüs biletlerini 7 gün ileri geri veya iade etme hakkim varmis, ucus saatina 72 saat kadar degistirebilirmisim,zamanim var sonra ararim diye degisiklik yapmadim.
Bir hafta evvel biletlerin yeni tarihlerini vermek icin aradim kimsenin dünyadan haberi yok, müdüre sorayim, ona sorayim buna sorayim dreken 1 saatte zar zor hanim ve benim biletlerin yeni tariflerini okeylettim, Oglanin tek gidis oldugu icin onunkini yapamayiz dedi ," nasil oluyor dedim onun biletindede saat degisikligi oldu" ama nafile Opodoyu arayin dediler
Opoda böyle bir dudumda biletlrin sadece birgün ileri geri alindigini belirtti, yinede yardimci oldular Oglanin biletini Opododan tarihini degistirdik onayini da aldik maille, THY halen onay maili göndermedi bayagi sogudum onlardan.

guengoer52
03 Temmuz 2017, 20:37
Arkadasim sen dua et THY yine ilgilenip kismende olsa degisiklikleri yapmis, isteseler bileti bizden almadigin icin bizim yapabilecegimiz birsey yok bileti aldiginiz yerle iletisime gecinde diyebilirlerdi. Araci kurumlardan bilet alimlarinda böyle sorunlar yasanabiliyor, gecen yil bende direk THY den alinan biletlerde geri dönüs ucaginin saat degisikliginden dolayi telefonla degisiklik yapmistim telefonda gayet sicakkanli yardimci oldular sorunsuz halletmistim.

bey_tu
03 Temmuz 2017, 21:24
Arkadasim sen dua et THY yine ilgilenip kismende olsa degisiklikleri yapmis, isteseler bileti bizden almadigin icin bizim yapabilecegimiz birsey yok bileti aldiginiz yerle iletisime gecinde diyebilirlerdi. Araci kurumlardan bilet alimlarinda böyle sorunlar yasanabiliyor, gecen yil bende direk THY den alinan biletlerde geri dönüs ucaginin saat degisikliginden dolayi telefonla degisiklik yapmistim telefonda gayet sicakkanli yardimci oldular sorunsuz halletmistim.

iyi güzelde !
Bu Biletler Sonucta THY Ucaklarina Gecerli Olan Biletler Degilmi?
Biletleride Araci Ajentalar Kendileri Basmamistir Herhalde,
Bir Sekilde THY´dan Temin Edilmistir.
Bu Hususta ikili Muamele Yapilmasi Bence Cok Yanlis.

hOrOz
03 Temmuz 2017, 21:33
Hocam sen lokantaya yemeye gidince yemeğini beraberinde mı götürüyorsun..

Başka bir yerden bilet alıyorsun almadığın yerden servis bekliyorsun

Mantık yanlış .. burada sadece THY taşıyıcı firma senin muhatabın Opodo

bence de THY yine diyebilirdi sen git Opodo dan işini hallet diye..

Kızmaya hiç hakkın yok

bey_tu
03 Temmuz 2017, 21:48
arkadas Ben Niye Kizayim,Yemisim THY sini :)
Yukarida islenen Konu,Ucak zamanlari,Bilette THY Ait.
Haliyle Check icin Bir kac gün önceden aramak ve degisiklik varmi diye sormak gerekiyor,
Bu Bence Extra Bir Hizmet degil.
Bileti ahmetten yada mehmetten almisin Fark etmemesi gerekir.
Olay Benim Basima Gelmediki Niye Kizayim Hani ?

hOrOz
03 Temmuz 2017, 21:53
arkadas Ben Niye Kizayim,Yemisim THY sini :)
Yukarida islenen Konu,Ucak zamanlari,Bilette THY Ait.
Haliyle Check icin Bir kac gün önceden aramak ve degisiklik varmi diye sormak gerekiyor,
Bu Bence Extra Bir Hizmet degil.
Bileti ahmetten yada mehmetten almisin Fark etmemesi gerekir.
Olay Benim Basima Gelmediki Niye Kizayim Hani ?
Konuyu yanlış alıntı yapmışım kusura bakma

44Malatya
03 Temmuz 2017, 22:28
Bizim biletleri aralık ayında cheap Tickets den aldım, thy fra-ist-mlx.

Mayıs ayında thy yi arayıp işlem numarasını (Reservierungsnr.) aldım,

onunla thy sayfasından direk kendi uçuş bilgilerimi karşılaştırabiliyorum.

Biraz önce baktım, bizim bilet bilgilerinde bir değişiklik yok, aynı saatte uçuyor.

Uçak 21nde kalkıyor, 2 gün önceden thy yi telefonla arayıp bilgi alırım.

guengoer52
04 Temmuz 2017, 00:42
iyi güzelde !
Bu Biletler Sonucta THY Ucaklarina Gecerli Olan Biletler Degilmi?
Biletleride Araci Ajentalar Kendileri Basmamistir Herhalde,
Bir Sekilde THY´dan Temin Edilmistir.
Bu Hususta ikili Muamele Yapilmasi Bence Cok Yanlis.

Sayin arkadasim mantiken haklisin bende sen gibi düsünüyorum ancak is uygulamaya geldimi farkli bahanelerle kimse üzerine sorumluluk almama yolunu secebiliyor. Ucak sirketleri yolculari biletleri almis olduklari araci acentelere yönlendiriyorlar onlarin bircogunda ya telefona kimse cikmiyor ya dilde anlasamiyorsun yada cok pahalli hatlardan konusmak zorunda kalabiliyor degisikliklerle ilgili hatiri sayilir ücret farkida talep ettikleri oluyor o yüzden asiri derecede fiyat farki yoksa biletleri sirketlerin kendi sitelerinden almak bence daha mantikli.

aslankral
04 Temmuz 2017, 00:49
Hocam sen lokantaya yemeye gidince yemeğini beraberinde mı götürüyorsun..

Başka bir yerden bilet alıyorsun almadığın yerden servis bekliyorsun

Mantık yanlış .. burada sadece THY taşıyıcı firma senin muhatabın Opodo

bence de THY yine diyebilirdi sen git Opodo dan işini hallet diye..

Kızmaya hiç hakkın yok

senin örnek hic uymamis !!!
ben Pegasusdan bilet alip THY ile ucmuyorum,
bana Opodo degil THY teklif etti biletlerin günlerini degistirebilirsin diye, teklif ettiklerinde THY biliyordu biletlerin Opododan alindigini.
THY acentadan bilet alanlara hizmet vermeyecekse o zaman satmayacak acenta üzerinden,
Avrupada Futbol ve Basketbol kulüplerine milyonlari dagitacagina kendi vatandaslarina ekonomik bilet satsin bizde Opodo, Skyscanner, Lastminute, CheapTicket gibi yerlerden bilet almayalim.