PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kinderreisepass Yenileme

bhara
03 Temmuz 2017, 10:19
Nisan ayinda Turkiyeye ucakla gidip gelmistik. Hem geliste hem gidiste, havaalinindaki polisler
oglumun pasaportundaki resmin cok eski oldugunu ve yenilememiz gerektigini söylediler.

Gecen hafta yenilemek icin Bürgerbüroya gittik. Güncel resimi tasiyan yeni sayfalari
Kinderreisepass'a yapistirdilar.

Sonradan fark ettim ki eski resmi tasiyan sayflara "ungültig" seklinde bir damga falan vurmamislar.

Eskiden, oturum kartlari yok iken , biz oturumlari uzatinca, eski oturumlara "ungültig" diye damga vururlardi.

Biraz huzursuz oldum acikcasi.

Acaba bir problem olur mu ?
Mutlaka Kindereisepass üzerinde islem yaptirmis arkadalar vardir.

a2001
03 Temmuz 2017, 10:36
2 sene önce kızımın Kinderreisepass resmini güncelleştirmiştik. Damga yoktu ama galiba (evde değilim) o iptal ettikleri sayfanın alt kısmında bulunan bir yeri (numara filan yazıyordu) kesmişlerdi. Bir kontrol et öylemi?

bhara
03 Temmuz 2017, 10:42
yok usta herhangi bir kesik yok. eve gidince bi bakip yazarsan cok makbule gecer

manO
03 Temmuz 2017, 11:37
Bir problem olmaz.
Bizim cocuktada iki resim var.
Bebeklik ve 6 yas resmi.

memo3008
03 Temmuz 2017, 13:43
Arkadaslar, ucak ile türliyeye giderken alman kimligi yeterli mi ?

cevaplar icin simdiden cok tesekkür ederim

hope41
04 Temmuz 2017, 11:26
Arkadaslar, ucak ile türliyeye giderken alman kimligi yeterli mi ?

cevaplar icin simdiden cok tesekkür ederim

Alman vatandaslari TR ye sadece kimlikle gidibiliyor yani ben daha önce gittim sorun olmadi. Reisepass a gerek yok yani TR icin normalde ucak ile gidersen.

Aslanbey34
05 Temmuz 2017, 23:50
Merhabalar
Çocuğumun birinin pasaportu yok ama alman kimliği var uçakla gidecez sorun olurmu?
Geçen yıl Almanyadan resimli bir kağıt almıştık ona mühür vurmuşşardı Tr de. Yine aynı kağıttan alımmı?

hOrOz
06 Temmuz 2017, 00:09
Merhabalar
Çocuğumun birinin pasaportu yok ama alman kimliği var uçakla gidecez sorun olurmu?
Geçen yıl Almanyadan resimli bir kağıt almıştık ona mühür vurmuşşardı Tr de. Yine aynı kağıttan alımmı?

Alman Vatandaşları Türkiye ye kimlikle girebiliyorlar

eskiden kapıda bir giriş kartı veriyorlar çıkarken tekrar isteniyor du

vermeyenlerden ceza alınıyor du biliyorum

halen geçerlimi bilemeyeceğim

H@K@N
06 Temmuz 2017, 11:20
Alman Vatandaslari Alman kimlik karti ile Türkiye'ye giris yapabiliyorlar,dikkat etmeniz gereken Türkiyeye giriste verilen giris damgali belgeyi kaybetmemeniz.
Yoksa hicbir sorun yok.
Tabiki anlattiklarim Hava yolu ile gecerli.