PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gelecekte Zeytinsizlik.

ALSANCAK-35
28 Haziran 2017, 16:23
Türkiye'de zeytinliklere yazlik veya benzeri yapilasmanin kanunla önüne gecildi ama yasanin bazi bosluklarindan yararlanan,basta belediyeler olmak üzere bir kilifina uydurup yüzlerce hektar zeytin agaclarini söküp yazlik veya konut yapiyorlar.Yapilan bu beton bloklarinida bilhassa biz gurbetcilere sirin lüks ve modern gösterip yüksek karlarla satiyorlar. Bizde aliyoruz gelecegimizi düsünmeden.Iyide ilerisini biraz düsünce sahibi olan bizlerin degerlendirmelerine birakiyoruz,Zeytinliklerinde böyle büyük derecelerde zarara ugratilinca memleketin bu yöndeki ihtiyaclarini.Herseyimiz maddiyat ugruna zarar ziyan oldu.

TipiTip
28 Haziran 2017, 16:54
Bugün zeytinlikler yarın Buğday ve Ayçiçeği ekilen tarlalar

Tarım Ülkesi olarak hemen hemen herşeyi ithal eder olduk

Olayı kimse siyasete çekmesin

Ama bu gidiş ile Cennet Vatanımız 100% dışarı bağlı bir ülke olucak

gamberoglu2000
28 Haziran 2017, 17:45
boyle sacma sapan yazmayin lutfen ilerliyoruz cekemiyormusunuz yoksa turkiyenin ilerlemesini?
tarim zaten bitti baska konu altindada yazmistim bilenler bilir bizim oralarda cocuklugumuzda ekinlerin icinde pamuk tarlalarinin icinde oynardik su anda bizim oralarda hayvanlarina yedirmek icin ot ekiyor ciftci sut satip gecimini saglamaya calisiyor bizim oralarda zeytinlikler kalmisti dokunulmadik onuda alsinlar ellerinden tamamen disariya baglanalim baglandik zatende bunlar son kalintilar satacak bir sey kalmadi bakalim nereye dogru gidiyoruz 80-90 larda turkiye kendine yetecek sekilde uretiyordu ihtiyacini su anda amerikadan bugday aliyoruz zeytinimizide ispanyadan aliriz olur biter yasar gideriz uyanin arkadaslar uyanin bu derin uykudan gec olmadan saygilarimla.

bey_tu
28 Haziran 2017, 18:31
Artik Türkiye Kendini Besliyen 7 Ülkeden Birisi Degilse,Bunun Tek Sorumlusu Genel Anlamda Hükümettir.
Devlet Dersek Yanlis Olur,O Zaman isin icine Bende girerim Sende,
Velakin Benim Bu Hususta Yesil alana Zarar Ve Ziyan Verecek,Bir Hamlem Olmamistir.
Ben Hep Yesili ve Maviyi Savunan Kisilige Sahibimdir.
Betona Astfalta Sevinenler,Yesilsiz Yasamayada Alisirlar.
Zaten Türkiyede Üretim olarak,Yalniz Betonla alakali Üretimler Ön Planda.
Baska Dalda Nerdeyse Hic Bir Sey Üretilmiyor.

44Malatya
28 Haziran 2017, 18:40
Bütün dünya'da zeytinin önemi vurgulanıyor. zeytin doğal bir ilaç. derde dava, besleyici, toprak ana'nın bize sunduğu en güzel nimetlerden biri, çoğu ülkede yetişmiyor. Biz ise zeytinin bol yetiştiği bir ülke olmamıza rağmen, zeytinliklerin canına okuyoruz.

Alsancak öyle bir konu açtın ki her an kapanabilir, benden söylemesi. Bazı arkadaşların hoşuna gitmedimi, kapatma hakları var, nedeni söylemeden.

ALSANCAK-35
28 Haziran 2017, 18:49
Maksadimiz konumuzun kapanmasi degil (ki konumuzun kapanacigini sanmiyorum cünkü burada bilincli Mod arkadaslarimiz var) Malatya kardesim, maksadimiz geldigimiz veya gelecegimiz hakkinda endiselerimizi en basit sekillerde dile getirmek.

bey_tu
28 Haziran 2017, 19:10
$u Na EX Desek :)

44Malatya
28 Haziran 2017, 19:18
$u Na EX Desek :)

Arkadaş ne oldu?

Dincer
28 Haziran 2017, 20:35
zeytinin yetistigi yerde büyüdüm cilesi cok cok emek verilen yerden tek tek toplanan kis ayinda hasadi yapildigi icin sogukta parmaklarin uyustugu diz bükerek cömerek toplanan cogu kisinin yasamadigi bu zorluklari yasadim zeytinin talihsizligi denize yakin yerlede yetismesi kimse de parayi görünce red etmiyor satiyor tarlayi bahceyi.edremit körfezin de cogu zeytin iki yilda bir verim verir kimsenin emegini karsilamadigi icin de zeytin maalesef bu durum da yukarida bir arkadas zeytinlikler kalmisti dokunulmadik yazmis ben 19 yildir burada Almanyadayim her izinde gördügüm katliyami ben daha iyi biliyorum

haveri68
28 Haziran 2017, 20:39
ar kadaslar konu hemen kapanir diyor boarda bir sorun mu var sayin yönetici insanlar artik konu acmaya korkar olmuslar 3 ay boarda girmedim türkiyedeydim neler olmus gelin insan gibi su konuyu tartisalim ,nicin medeni insanlar gibi tartisamiyoruz ,bize ne oldu toplum olarak ,gecenlerde bir ingiliz büyük elci diyorki türkler sosyolojik olarak arastirilmali ,evine gittin mi sunuda ye bunuda ye diye ikramda bulunuyor ,disari ciktinmi tirafige bir birini bogazliyor
millet olarak neden böyleyiz , bizim atalirimiz sabir küpü iken bize ne olduda böyle olduk ,herkes cinnet mi getiriyor lafi neremizden anliyoruz nicin okumadan ögrenmeden bilmeden tepki veriyoruz ...

Prens-66
28 Haziran 2017, 20:54
Sayın Arkadaşlar

Konuların kapanması veya mesajların silinmesi, konuyu diğer taraflara çeken, tartışma yolunu açan, hakaret edenlerden, ön yargıdan dolayı malesef diyorum el atmak zorunluluğunu doğal olarak, Boardumuzun huzuru için uygulamak zorundayız.

Sakin olursak, beş dakika düşünerek fikirlerimizi dil'e getirerek, bu uygulamanın önüne geçmiş oluruz.

Malesef, bizim Türkçe, lastik gibi, istediğimiz veya anlayış kapsamımız'a göre bir yerlere çekiliyor.

Her Konuyu kavga etmeden, hakaret içermeden bu gün'e kadar başarmış bir Millet değiliz, bunu kabul etmek gerekir.

Biz Kadro olarak, bazı Arkadaşarın mesajlarına veya bilinçli bir yerlere hedef alınmasına karşı olduk, bütün mesele bunlardan ibarettir.

Alsancak öyle bir konu açtın ki her an kapanabilir, benden söylemesi. Bazı arkadaşların hoşuna gitmedimi, kapatma hakları var, nedeni söylemeden.

Samimiyet ile söyleyebilirim, alınacak kararlarla bizler Kadro olarak her konuya müdahale gerektiği gibi, Konu açacak veya açmayı düşünen Arkadaşlarla aynı konumdayız.

Bizler, her zaman Konulara el atmayı benimsemiyoruz, saydığım istisnalar dışında.

Konsept olarak, Teknik Forum olduğumuzu, aynı zamanda Gençlerimizin, Yaşlı veya Çocukların ve Bayanların bulunduğu bir Platformda olduğumuzu hatırlatmak isterim.

Saygılar

gitarist
30 Haziran 2017, 01:31
ülkemde her bir agacin önemi tartisilmazdir buna hepimiz karsi cikmaliyiz.
gelecegimiz cigerlerimiz yakiliyor ve bunu artik gizli yapiyorlar yazik günah
betonlasmaya hayir diyorum

gezgin38
01 Temmuz 2017, 01:03
Bugün zeytinlikler yarın Buğday ve Ayçiçeği ekilen tarlalar

Tarım Ülkesi olarak hemen hemen herşeyi ithal eder olduk

Olayı kimse siyasete çekmesin

Ama bu gidiş ile Cennet Vatanımız 100% dışarı bağlı bir ülke olucak
kimin veya kimlerin sayesinde bilmiyorum ama malesef bagimli kaldik bile kime